HET HUIS DER VERSPIEDERS DINSDAG 26 JANUARI 1932 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. DAK INGESTORT. Twee gewonden. Gisteren bij het vallen van den avond is bij de Firma Gebr. de Haas, rijwielhande laren in de Molenstraat te Helmond het dak van een in verbouwing zijnd pand, ge legen achter den winkel, ingestort. De werk zaamheden waren wegens het invallen van de duisternis juist, beëindigd. Een der aan nemers, de heer A. de Haas, die zijn ge reedschap wilde opbergen en een achttien jarige rijwielhersteller, werden onder val lende steenen bedolven. Beiden werden met ernstige verwondingen naar het St. Anto- nius Ziekenhuis overgebracht. Daar korten tijd voor het ongeval nog een tiental kin deren naast het pand aan het spelen was, wist men niet zeker of er nog meerderen door het puin bedolven waren en werd daarom in allerijl met het opruiniingswerk begonnen. Om zes uur was men hiermede zoo ver gevorderd, dat men de zekerheid had, dat er geen personen meer onder het gesteente lagen. Morgen zal een onderzoek naar de oorzaak worden ingesteld. GEVAL VAN GA^BEDWELMING. In een zaak in hoeden en heeren mode artikelen, gevestigd Reguliersfereestraat 47 te Amsterdam, zijn gistermiddag twee per sonen door gas bedwelmd geraakt. Nader vernemen wij, dat op de boven- etage van perceel 47 de vrouw des huizes en een dienstbode in de keuken aan het werk waren. In deze keuken bevindt zich een klein warmwaterreservoir van zes liter inhoud, waaronder een kleine gasvlam brandde, welke bij het opendraaien van de kraau automatisch het gas aansteekt. Waarschijnlijk is door een langdurig ge bruik de gasregeling van het toestel defect geraakt, waardoor er gas ontsnapte, dat niet ontbrandde. Tengevolge hiervan zijn beide vrouwen onwel geworden; zij hebben zich nog de trap af begeven naar den zich onder de étage bevindenden winkel. Daar hebben zij het bewustzijn verloren. De in middels gewaarschuwde G.G. en G.D. heeft de slachtoffers weer kunnen bijbrengen, zoodat het gebeurde waarschijnlijk geen ernstige gevolgen hebben zal. BRANDEN. Vrouw in brand gevlogen. Gistermorgen had mej. G. T., wonende aan den Wolfert van Borsselenweg te Nieuwer Amstel bij het uithakken van spek het ongeluk, dat de vlam in den pan sloeg, waarbij haar kleeren vlam vatten. Dour het kordaat optreden van haar echtgenoot was het vuur gelukkig spoedig met een teil water gedoofd, doch mej. T. had tóch zulke brandwonden bekomen aan de beenen en onderlichaam, dat zij naar een ziekenhuis moest worden overgebracht. Brand in een garage. Gisteravond tegen half acht werd brand ontdekt in de benedenverdieping van per ceel Nieuwe Kerkstraat. 18, waarin geves tigd is een garage van de firma Schol'.e, waarin zich op dat oogenblik drie auto s bevonden. Toen de brandweer arriveerde was een der auto's bijna geheel een prooi der vlam men, terwijl de beide andere auto's reels door het vuur waren aangetast. De brand weer was spoedig ter plaatse en had met eenige stralen weinig moeite om het vuur meester te worden. Ter blussching van de in brand geraakte beizine werd gebruik gemaakt van een tetra-praeparaat, waar van een brandwacht eenige druppels in het oog kreeg, zoodat hij zich onder genees kundige behandeling moest stellen, waar schijnlijk echter zonder blijvende gevolgen hiervan te ondervinden. De garage zelf werd door het vuur aan zienlijk beschadigd. De garage was niet verzekerd. De auto van de tegenover de garage gevestigde slagerij van den heer E. van Dam is geheel door het vuur vernield, terwijl de beide andere auto's lichtere scha de opliepen. DE SPOORWEGAANSLAGEN. REEDS IN OCTOBER AANGEKONDIGD. Een anonieme briefschrijver. Dat de in de vorige week nabij Amster dam gepleegde treinaanslagen voor de po li tiè en justitie in de hoofdstad geen vol komen verrassing zijn geweest valt, naar wij vernemen, af te leiden dit een ano- niemen en met verdraaide hand geschreven brief welke geruimen tijd geleden aan den Minister van Waterstaat is geschreven en door deze autoriteit op het Departement is ontvangen. De inhoud van den brief luidt: Den Haag, 26 October 1931. „Schurken, Die het christen-beginsel vertrapt, «a 1 ook de gevolgen moeten dragen. Sneltrein ParijsAmsterdam gaat er uit. Matuschka II." Via den Minister van Justitie is dit schrijvendirect na ontvangst ter kennis gebracht van de justiticele en politioneele autoriteiten in de hoofdstad. De laalsten hadden op hun beurt de Di rectie van de Nederlandsche Spoorwegen op de hoogte gebracht, met het gevolg, dat het wisse voor het onwisse genomen werd en maatregelen werden, getroffen om te voorkomen, dat de bedreiging in een ciaad wérd omgezet. Een tweede anonieme brief. den herfst 1931 precies gelijk aan dien van 't einde van 1923 en de invloed, die dit ver schijnsel op de temperatuur heeft, is ook precies gelijk aan dien, die in het jaar 1928 werd opgeteekend. De heer Sandstrom be weert, dat hij zonder twijfel de volgende wetten heeft kunnen vaststellen: Als de golfstroom op de hoogte van de Zuidkust van Groenland en op de breedte van New-: York en Boston warm is, daalt de tempe ratuur in het Zuiden van Europa. Als de warme stroom blijft op de hoogte van de Lofod'üen aan de Noordzeekust van Noor wegen, wordt het in geheel Europa warmer en ais de golfstroom zijn weg voortzet tot aan Franz Josephs-land in den Poolcirkel, zal geheel Europa kouder worden. Zoo was het ook het geval in den afgeloopen zomer. De golfstroom zegt de lieer Sandstrom verder beweegt zicb langzaam voort in de richting van IJsland en dit moet een temperatuur tengevolge hebben, gelijk aan die van 1929. Het is echter mogelijk, voegt hij eraan toe, dat de inwerking op de tem peratuur een weinig minder hevig is, dan in den kouden winter van 1929. De meteoro loog komt aan het slot van zijn betoog ech ter met een korte beschouwing, die een beetje blijdere boodschap voor 1932 voor spelt: het is onmogelijk, zegt hij om absoluut zeker te zijn van deze voorspel lingen, want nooit weet men precies, wat Moeder Natuur met oils voor heeft. Laten we dus hopen, dat, hoewel wij de meeste achting hebben voor het werk van dezen Zweedschen geloerde, zijn voorspellingen, wat betreft het aanstaande voorjaar ca den zomer, niet bewaarheid zullen worden. DE GESTOLEN ZESTIGDUIZEND GULDEN. Twee afsluitboomen vernield. Zaterdagavond tijdens een dikken mist reed een vrachtauto van een wasscherij uit Apeldoorn op den weg van Nijmegen naar Arnhem. De afsluitboomen van den over weg bij het voormalige station Vork waren gesloten, hetgeen de bestuurder niet had opgemerkt. Met. groote snelheid reed de wagen tegen den eersten afsluitboom, die versplinterd werd. De tweede afsluitboom onderging een gelijk lot, zoodat de auto, die slechts lichte averij opliep, van de spoor baan was toen de trein passeerde. De poli tie heeft van het gebeurde procesverbaal opgemaakt. Een sloot gedempt met gevulde vaten benzine. Door belastingambtenaren en Amster- damsche rechercheurs is bij een inwoner van Amstelveen, Maandagmorgen een be langrijke hoeveelheid benzine ontdekt, wel ke in 35 vaten netjes onder den grond ver borgen waren. De gevulde vaten waren aan- gewend voor slootcïemping. De geheele voor- raad ruim 7000 liter werd in bes'ag geno- 1 men. Tegen den eigenaar werd proces ver- j baal opgemaakt. De burgemeester van Ossendrecht heeft er genoeg van 1 Zaterdagavond vergaderde de raad der gemeente Ossendrecht, Burgemeester v. d. Ven, deelde schrijft de Maandagmorgen na oen verklaring mede, niet meer van plan te zijn, zich te laten uitmaken voor „een drijver"; „een onbetrouwbare"; „een oplichter" en „een opruier". Hij achtte zich daarvoor te fatsoenlijk. De vergadering echter begon weer even als alle andere. Er heerschte een spanning, een druk die plotseling zou loslaten en sclie d par tijen zijn daarvan het resultaat. Ofschoon wethouder Mattheusaens een raadsbesluit niet mede had gcleekend was dit toch door Gedeputeerde .Staten goedge keurd. Bij de notulen vielen de hoeren elkaar al geducht aan. Bij punt 4 der agenda werd plots den burgemeester gezegd dat hij nog meer dan „onbetrouwbaar" was. De,:c schorste, zonder meer de vergade ring hierop en do raad en de talrijk opge komen belangstellenden, kondon huiswaarts keeren. Voorts werd vorige week door de direc tie der Spoorwegen een anonieme brief ontvangen, waarin werd geschreven, iat vanwege de Nederl. Spoorwegen nabij den ringspoordijk (waar de tweede aanslag was gepleegd) een bedrag van 5000 in het gras moest worden gedeponeerd. Dit moest ge schieden in den loop van Zaterdag 22 Ja nuari. Indien het bedrag er niet zou zijn, zou den er meer treinen ontsporen. Ook deze brief was met een kennelijk verdraaide hand gesóherven. De plek was niet nader aangeduider is ter plaatse veel gras in de buurt. De politie heeft dien dag daar extra een oogje in bet zeil gehouden, doch geen Verdachte personen bespeurd. Een en ander heeft de politie niets ver der gebracht. Alle biels langs de spoorba nen bij Amsterdam zijn nu opgeruimd en de bewaking der lijnen blijft gehandhaafd en 't spreekt vanzelf, dat in verschillende richtingen het onderzoek met kracht wordt voortgezet. De politie heeft verscheidene brieven ontvangen Meestal zijn deze vaag of on waarschijnlijk van inhoud. De Ned. Bond van reizende kooplieden heeft zich in verbinding gesteld met de politie-autoriteiten en met de Nederland- sche Spoorwegen en aangeboden een vrij willige treinpolitie in .het leven te roepen. Dit aanbod werd zeer op prijs gestéld. Doch men meende, dat het zoo ver nog niet gekomen is om van deze hulp gebru'k te maken. WACHT ONS KOUDE? EEN SCHRIKAANJAGENDE VOORSPELLING. Het jaar 1932 zaJ volgens een bekend Zweedsc-h geleerde „het jaar van de koude" zijn. Deze alarmeerende voorspelling is ge baseerd op een studie van den golfstroom en komt van een zeer bekend meteoroloog, verbonden aan het Zweedsche Meteorolo gisch Instituut. Deze geleerde zegt verder: De temperatuur in 1932 zal bijna precies gelijk zijn aan die van 1929. Er wacht ons dus een koud voorjaar, een natte en koude zomer en een gematigde herfst. Deze voor spelling is gebaseerd op een bestudeering van den loop van den golfstroom,-aan wel ke studie de meteoroloog zich sinds eeni- gen tijd gewijd heeft. Volgens den geleerde den heer Sand strom is de loop van dén golfstroom in Uitlevering der arrestanten. Naar de „Msb." verneemt, zal inspecteur M. O. F. v. d. Heul, die te Marseille K. en de H., de dieven van Ie f üOiOOO bij de Ned. Landbouwbank te Amsterdam arresteerde, hedenavond of Woensdagochtend te Am sterdam terugkceren. De beide arrestanten hebben geweigerd vrijwillig met hem mee te gaan. De Nederlandsche regeering zal nu him uitlevering vragen. Het juiste bedrag dat op hen werd ge vonden is f 46.500, zoodat met inbegrip van het bedrag van f 7000 dat ten huize van een vriend van K. in Doorn werd teruggevonden in totaal f 53.500 van het gestolen geld te recht is. Naar het blad nog verneemt, publiceer den de bladen te Marseille van 21 Januari j.l. opwindende verhalen over de vechtpar tij, welke bij de arrestatie van K. en de H. op hun hotel kamer tusschen hen en de po litie heeft plaats gehad., Veehouders opgelicht. De veekoopman O. K. te Middelburg is met de noorderzon verdwenen na eerst van een aantal veehouders en veehandelaren 'n 50-tal runderen en paarden te hebben ge kocht, die hij op de Markt te Rotterdam weder liet te ge'de maken. Toen het Don derdag j.l. betaaldag zóu zijn, was K. ner gens te vinden en in den daarop volgenden nacht werd zijn inboedel ingeladen en ver dween ook zijn vrouw uit Middelburg. Er zijn redenen aan te nemen, dat hij naar het buitenland is uitgeweken. Intusschen heeft de rechtbank Iv. in staat van faillissement verklaard. Inbraken te Nijmegen. Gisternacht is te Nijmegen op twee plaatsen ingebroken. De eerste inbraak ge schiedde in een woning aan de Sumatra- straat, waar de ongenoode gasten zich toe gang verschaften door het indrukken van een serreruit. De geheele woning werd doorzocht. Dc dieven verdwenen met mede neming van een gouden heerenring, een be drag van twee gulden, vier Unieloten en een geladen revolver. Voorts werd ineebroken in het Luxor- theater aan het Mariënburgplein, eveneens door verbrijzeling van een ruit. Een bedrag van f 27 en een partij postzegels werd ont- vreemd. Van de daders is nog geen spoor ontdekt. UIT DE RADIO WERELD Programma's van Woensdag 27 Januari. Huizen, 298 M. N.C.R.V.-Uitzendmg 8.00 Schriftlezing. 8.15—9.45 Gramofoonplaten. 10.00 NCllV-Dameskoor. 10.30 Ziekendienst, 11.00 Harmoniumspel door M. F. Jur- jaanz. Mevr. D. v. Neerdam-Ongers, sopraan 12.00 Gramofoonplaten. 12.30 Concert. Mevr. v. Ravenzwaay- Mö-lenkamp, zang; H. Hermann, viool; H. v. d. Horst Jr., cello; Mevr. v. d. Horst- Bleekroode, piano. 2.00 Gramofoonplaten. 2.30 Ohr. Lectuur. 3.00 Concert. Trio (viool, cello en piano). 4.304.45 Gramofoonplaten. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Voor de landbouwers. 7.00 Causerie over Bolsjewisme. 7.45 Persberichten. 8.00 Uit het Concertgebouw te A'dam: Uitzendavond v. d. Korpsen der Bijz. Vrijw. Landstorm, m.m.v. Kon. Marinekapel, Tamboers en Pijpers der Marine. Spreker: Mr. Th. Heemskerk, ca. 9.15 Vaz Dias. 10.3011.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiek. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 VARA-Tooneel en Gramofoonpl. 12.00—1.45 VAR A-Septet en Gramofoon platen. 2.15 Kookpraatje. 3.C0 Cel'.o-recital door H. C. Praag, Joh. Jong, piano. 3.30 Kindertooneel. 4.30 Gramofoonplaten. 5.15 Vraaghalfuurtje. 6.00 Onderwijsfonds v. d. Binnenvaart. 6.30 R'.V.U.-Lezing door Jordaan. 7.00 VARA-Orkest. Vanuit het Muziek- lyceum te Amsterdam. Concert m.m.v. solis ten, afgew. door gramofoonpl. 9.30 Wakker en Tropenduit. 9.45 Vervolg concert door VARA-Orkest. 10.30 Vaz Dias. 10.45 Vervolg concert. 11.30 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten en lezing. 12.20 Orkestconcert. 1.352.35 Orgelspel door D. C. Cunning ham. 2.45 Schooluitz. 3.50 Orkestconcert. F. Wührer, piano. 5.05 Orgelconcert, door R. New. 6.50 Liszt-concert. M. Rceve, piano. 7.10 Lezing. 8.20 Toespraak door den Prins van Wales ten bate van de crisiss'.achtoffers. 8.50 Militair Orkest. 9.50 Orkest en koor. Igor Strawinsky, piano. 10.40 Berichten. 10.45 Lezing. 11.0012.20 Dansmuziek. „Radio Pari s", 1725 M. 8.05. 12.50 en 1.25 Gramofoonplaten. 9.05 Radio-Tooneel. Coinédie^ Frangaise. Langenberg, 473 M. 6.25—7.20 Orkestconcert. 11.20 Gramofoouplatsen. 12.251.50 Orkestconcert. 4.205.20 Orkestconcert. 7.50 Koor, orkest en solisten. Daarna tot 11.20 Orkestconcert. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Orkestconcert. 2.204.20 Orkestconcert.. 7.208.05 Orkestconcert. 8.359.05 Concert. Strijkorkest. 9.4010.20 Solistenconcert. Viool, cello, zang en piano. 11.50 Dansmuziek. Rome, 441 M. 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 Opera-uitzending. Z e e s e n, 1635 M. 3.50—4.50 Concert. 7.20 Concert. Orkest en solisten. 9.5011.50 Dansmuziek. Brussel 508 en 338 M. 508.5 M.: 5.20 Gramofoonplaten. 8.20 Concert. Orkest en solisten. 338,2 M.: 5.20 Gramofoonplaten. 8.20 Concert. 9.20 Vervolg concert. GEHEIM RADIO-VERKEER MET RUSLAND. Vermoedelijke Sovjet-spionnen in Bulgarije gearresteerd. De Bulgaarsche politie heeft Zaterdag morgen de maroonisten van de Bulgaarsche schepen „Ferdinand" en „Bulgaria" gear resteerd, aangezien een onderzoek van eenige weken zou hebben uitgewezen, dat er een voortdurend draadloos verkeer had plaats gevonden uit Bulgarije met vijf sta tions in de sovjet-unie. In Bulgarije is het draadloos verkeer met Rusland verboden. De marconisten gebruikten de installaties van do schepen, waarop zij werkzaam waren. De gearresteerden zouden reeds een be kentenis hebben afgelegd, dat zij in ver binding stonden met agenten der G. P. Oe te Stamboel, van wie zij een code hadden gekregen. Reeds sedert maanden seinden zij allo belangrijke gebeurtenissen in Bulgarije naar Odessa, vanwaar zij instructies kregen om door te geven aan de Bulgaarsche sec tie der communistische internationale. De politie heeft nog verscheidene tele grafisten gearresteerd van de postkanto ren te Burgas, Warna en Roestsjoek, die Bulgaarsche berichten doorgaven aan de marconisten der schepen, die voor verder seinen naar Odessa zorgden. FEUILLETON. Uit het Engelsch van WARWICK DEEPING. Vertaald door R. de Bree. 10) Jasper keek geërgerd. Rose hield er zoon manier op na om de menschen in een hoek te drijven. Er valt niets bijzonder te vertellen. Een van dé paardendieven wachtte me in het donker achter een boom op en schoot op me in de Stonehanger-laan. Ze hebben me daar in huis gebracht en ik ben er 's nachts gebleven. Jack heeft me den vol genden ochtend in een karretje gehaald. Ze poogde hem met een liefkoozenden blik aan te kijken, maar dat was iets dat boven haar kracht ging. De trekken om haar oogen waren te hard. Wel Jasper, je weet Wat wil je dat ik je vertel. Rose? Wel, alles Beste jongen, je doet als of je niets mankeert Ik ben niet dood en ook niet van plan dood te gaan, hoor Hun oogen ontmoetten elkaar. Er was iets in Jasper's blik dat het meisje terug hield. Er kwam iets stijfs over haar en ze trok haar hand terug. Je weet, Jasper, deze dingen worden ons van hoogerhand toebeschikt. We moeten ze als waarschuwingen verstaan. Ze was in haar kwezelachtigen preek toon vervallen, een erfstuk van haar moe der. Jasper zag haar half verbaasd, half geërgerd aan en keek daarop naar het venster. Tot nu toe had haar praten op de manier van: „Ik-weet-het-precies", haai gedecideerd oploèsen van alle problemen, haar schoohneesterstoan het geamuseerd, maar nu maakte het hem buitengewoon onrustig en ontstemd. Wat voor nieuwen kijk op haar persoonlijkheid had hii in de laatste twee etmalen opgedaan Hij kon het niet zeggen, maar één diiig wist hij: hij had. een nieuwe beteekenis ontdekt in het gedrag van zijn nichtje ten opzichte van hem. Je moet me niet met zulke zwaarwich tige redeneeringen lastig vallen, Rose. Ik ben nog een beetje ijl in mijn hoofd door den val, Arme Jasper Ze stak haar hand weer uit en er kwam iets in Jaspers oogen dat sterk op onwil leek. Nu, dan zal ik maar niet langer blij ven praten. Ga maar lekker slapen. Ik zal de gordijnen voor je dichttrekkenDaar jongenDan ga ik maar eens een praatje maken bij oom Christopher. Toen het groene rijtuigje over den weg door het park wegrolde zei Squire Kit te gen den dominee: Urecies het evenbeeld van haar lieflijke moeder. Zé wil met mijn Jasper trouwen. De geestelijke stopte een nieuwe pijp. En wat denkt u daarover, sir? Als Jasper zich wil laten vangen moet de jongen het elf weten. Ik zal me er niet mee bemoeien. Het geeft toch geen steek of je je in dingen van liefde en hu welijk als vader verzet. Ik ben anders wel bang dat het hem zal gaan als mijn armen broer Nat en dat zijn vrouw hem murw zal maken. Maar misschien ziet hij kans om haar te temmen. Hij is een flinke knaap! En je moet niet. vergeten, dat duizend pond per jaar en nog een hoop te wachten, óók wat waard is. Bij zoo'n hoop geld is 't vee'eischend om nog een aardig snuitje en een lief humeur op den koop toe te ver langen Wat de personen betreft over wie dit gesprek liep, Rose was weggereden met een .energiek gesloten mond en drie dikke rimpels op haar voorhoofd, terwijl Jasper in zijn bed lag met een rusteloos en ver ward gevoel. Edelmoedige menschen zijn altijd geneigd om streng te zijn tegenover zichzelf en onverwachte omstandigheden buitengewoon ernstig te beschouwen. Jasper was verbaasd over Rose en onte vreden over zichzelf. Was hij blind ge weest, had hij dingen niet gezien, die voor anderen overduidelijk waren? Eén ding wist hij intusschen met zekerheid: hij werd vervolgd door het gezicht en de stem van Nance Durell. Nance-zelf zat op de sleenen borstwe ring langs heb terras van Stonehanger en ze keek uit naar de zee. De zon scheen op haar gezicht. Ze had plotseling bij zich zelf een hartstocht voor tuineren ontdekt en ze was vol vuur begonnen met het kwee ken van bloemen in de hooggelegen, win- derigen tuin. Ze had door David een breede strook grond langs den rand van het steenen pad laten omspitten. En Da vid had haar uit verschillende tuinen in den omtrek planten bezorgd: viooltjes, duizendschoon, anjers, lavendel en ook wat rozen die in den komenden zomer zouden bloeien. Een weelde van narcissen bewoog haar zonnige hoofdjes in de frissche, zilte voorjaarswind. Een hark, een bak en een schoffel lagen op het gras in haar nabij heid haar handen waren zwart van de aarde, maar ze had voor een oogenblik vergeten dat er zulke dingen als bloemen bestanden. Ze dacht aan Jasper Benham en vroeg zich af hoe het wel met zijn gebroken arm zou zijn. Zijn gebruind gezicht, vierkante kin en levenslustige blauwe oogen hadden een prettigen indruk bij haar achtergela ten. Ze had iets verwants niet. haar eigen jonge hart gevoeld. De stem van haar va der wekte haar uit haar gedrooni. Hij keek boven uit een venster, het venster van zijn studeerkamer. De wind woei zijn witte haren over zijn voorhoofd. Nance Ja vader. Wat sta je 'daar niets te doen, kind Ik sta niet niets te doen;.... ik dacht na. En over wat voor belangriike en ern stige dingen dacht je dan wel? Ze was verbaasd over den onaange- namen toon van zijn vragen, maar zij ant woordde hem heel eerlijk: Ik dacht er over hoe het wel met Mr. Benham zou zijn. Noem je dat nadenken? Gi' «nar binnen en zet thee voor me. VI. Jasper Benham werd hoe laii o- i s teloozer in deze April-dagen, ofschoon hij leefde in een koele, groene wereld en de gloeiingen in het park bedekt waren met sleutelbloemen on Squire Kit's Holland- schc tulpen hun karmozijne en gouden kel ken openden. De koekoek was gekomen en zijn roe.p klonk weemoedig in do eikeboo- men. Hel gras in den boomgaard werd smaragdklcurig en de bloesems van de vruehtboomen staken roomig-wit en weel- derig-rose tegen het blauw van den lente hemel af. Jasper werd onrustig, verlangend naar beweging en onhandelbaar en chirurgijn Doddinglon protesteerde. Hij was een kleine man met purperrood gezicht en een bolrond kaal hoofd die hcci snel en rate lend sprak. Een spotvogel had eens den waardigen aesculaap met studie slaan te bekijken terwijl hij aan hot woord was en had met spanning het moment verbeid, waaron hij barsten zou! Kletspraat en onzin, Mr. Benham. Ik neem de verantwoordelijkheid niet op me, geen oogenblik, geen oogenblik. Ga maar op dien rakker van een paard van je zitten, welzeker, welzeker! Alsof kapitein Curtiss je mannetjes niot drillen kan. Jou arm is gewichtiger dan dc manier waarop twintig kinkels hun teencu uitstrekken. U bent geen patriot, Mr. Dodding- ton. Zeker ben ik dat, sir zeker ben ik dat, maar ik bon ook medicus, sir; als u dat maar begrijpt. Zijn woorden eindigden mot een verwoed gesis. Hel, baatte niet. Dm volgenden Zondag zat Jasper weer op Devil Dick, zijn arm nog in den slinger en hij reed naar Battle voor de Znndagsparadc. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9