ACADEMIENIEUWS STADSNIEUWS AGENDA SPORT DINSDAG 26 JANUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BEPERKING VAN VLEESCH- INVOER. Toegelaten is 60 pet. van den gemid delden invoer in de jaren 1928—1930. In de Stct. van Maandagavond zijn ver schenen de Kon. Besluiten tot con tingen- teering van den invoer van versch of ge koeld rundvleesch en van bevroren rund en kalfsvleesch, als uitvloeisel der „crisis- invoerwet" 1931. In de afgeloopen week is door het Na tionaal Crisis-Comité ontvangen 17.093.79. Het totaal bedrag der ontvangsten be- «èt»agb thane, ƒ426.906.58. DE CONTINGENTEER ING. Oprichting van Comité van Actie. Gisteren kwamen te 's Gravenhage ver tegenwoordigers van verschillende takken van industrie, die door den abnormalen in voer van buitenlandsche goederen in hun bestaan bedreigd worden, bijeen, ten einde te overwegen wat er zou kunnen geschie den ter bespoediging van toepassing der maatregelen, in de Contingenteeringswet voorzien. LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift getiteld „Iets over den bouw en de levenswijze van Nemeritis Caneoens (Gravenhorst) als interne para siet van de larve van Ephestia Kueh- niella Zeiler", mej. E. Rietra, geboren te Dussen (N.-Br.). Geslaagd: doctoraal examen geneeskunde de heer G. A. de Bas (den Haag); taalkundig candidaatsexamen indologie de heer A. Tekelenburg (den Haag); candidaats-exameh indisch recht de heer Djojopoetranto (L e i d o n). Op de Ambachtsschool bestaat de gele genheid de jongens te bekwamen in het timmeren, smeden, machine-baukwerken, auto- en motorkerstellen, electrotechniek- inslrumentmaken, meubelmaken en schilde ren. Zij leeren in de 3 jaren, welke zij de school bezoeken, natuurlijk het ambacht nog niet in zijn geheelen omvang. Zij zijn dan ook nog geen vaklieden, hoewel deze school hen een heel eind op weg brengt. Ook het theoretisch vakonderwijs en voor al het vakteekenen stelt den leerling in de gelegenheid om een bekwaam vakman te worden, doordat hij dan vakteekeningen kan lezen en begrijpen. .Het is daarom onnoodig hierbij nog ver der op de groote voordeelen van het vak onderwijs te wijzen en wij raden daarom nogmaals aan, den directeur nadere inlich tingen te vragen. Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemcene kennis, dat door hen de beslissing op het verzoek van J. A. Dijsselbloem om vergunning tot het oprichten van een banketbakkerij in het perceel Hoogewoerd No. 128, Sec tie D. No. 1080 is verdaagd. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 26 Januari 1932. I LEIDEN. Versch of gekoeld rund- en kalfsvleesch. Art. 1 van dit Kon. Besluit luidt: Gedurende het tijdvak van 16 Januari 1932 tot 16 April 1932 is de invoer uit ieder land van versch of gekoeld rund- en kalfs vleesch verboden, voor zoover deze meer •bedraagt dan 60 ten honderd van den ge middelden invoer dier artike'en uit dat land gedurende het overeenkomstige tijdvak der jaren 1928, 1929, 1930, zijnde in 'oruto-ge- wicht uit: Duitschland 110 ton Groot-Bril tannic 2 Frankrijk 1 België 1 n Denemarken 565 en wel in totaal tot eene hoeveelheid van 679 ton. Aan de volgende artikelen is ontleend: Met ingang van den dag, waarop dit be sluit in werking treedt, zal de invoer der in bet vorig lid bedoelde goederen slechts zijn toegestaan, indien daarbij wordt overge legd eene daartoe door of vanwege den Mi nister van Arbeid, Handel en Nijverheid af te geven vergunning. Het in het eerste lid bepaalde geldt niet bij den invoer van versch of gekoeld rund en kalfsvleesch, waarvan tèn genoegen van den Minister wordt aangetoond, dat het vóór 28 Januari 1932 ten recht-streekschen invoer naar Nederland is verzonden. Vergunningen, bedoeld in het eerste lid, worden slechts verstrekt aan hem, wiens handelszaak in het Handelsregister is inge schreven en die blijkens deze inschrijving mede het bedrijf van vleeschimporteur uit oefent en tot eene hoeveelheid, in totaal ge lijkstaande aan ton minste 55 en ten hoog ste 60 ten honderd van het gemiddelde der door hem gedurende het in het vorig artikel genoemde tijkvak der jaren 1928, 1929, 1930 ingevoerde hoeveelheid. Hij, die versch of gekoeld rund- of kalfs vleesch wenscht in te voeren, dient daartoe eene door hemzelf of door zijn gemachtigde onderteekende schriftelijke aanvrage om vergunning in bij den Minister, houdende opgave van de hoeveelheid, waarvoor eene vergunning wordt gevraagd, de soort en'het land van herkomst van het- in te voeren vleesch. zoomede van de hoeveelheid van het in het in artikel 2 genoemde tijdvak der jaren 192S, 1929. 1930 door hem ingevoerde versch of gekoeld rund- of kalfsvleesch. Het model der aanvrage wordt door den Minister vastgesteld. De vergunning tot invoer wordt schrifte lijk verleend en gesteld ten name van den aanvrager. Ter bestrijding van kosten, aan de uit voering van dit besluit verbonden, wordt bij de afgifte van de Vergunning een door den Minister te bepalen bedrag geheven van ten hoogste f 1.50 voor elk 100 K.G, of gedeelte daarvan, waarvoor de vergunning geldt, met een minimum van f 2.50 per zending. De vergunning fs zonder door of vanwege den Minister te verleenen schrifteliike toe stemming niet voor overdracht vatbaar. Dit besluit treedt in werking met ingang van den dag na dien der dagteekening van de Nederlandsche Staatscourant, waarin i het is geplaatst. Bevroren rund- en kalfsvleesch. Art. 1 van het Kon. Besluit tot tijdelijke beperking van den invoer van bevroren rund- en kalfsvleesch luidt Gedurende het tijdvak van 16 Januari 1932 tot 16 April 1932 is de invoer uit ieder land van bevroren rund- en kalfsvleesch verboden, voor zoover deze meer bedraagt I dan 60 ten honderd van den gemiddelden i invoer dier artikelen uit dat land geduren- deh het overeenkomstige tijdvak der jaren 1928, 1929, 1930, zijnde in bruto-gewicht uit: België 18 ton Groot-Brittannië 3 Xederlandsch-Indië 1 Argentinië 1368 Uruguay 3 Nieuw-Zeeland 2 Ver. Staten van N.-Amerika- 1 Duitschland 1 Australië 27 Unie van Zuid-Affika 9 n en wel in totaal tot eene hoeveelheid van 1433 ton. De overige artike'en zijn gelijkluidend aan die van bovenstaand Kon. Besl. Carnavalviering zij sober. Naar de „L. K." verneemt heeft de mi nister van Binnenlandsche Zaken een schrijven aan de gemeentebesturen gezon den in verband met de a.s. Carnaval-vie ring. De minister dringt er met klem op aan, dat die viering niet in scherpe tegen stelling zal staan met de heersckende toe standen in het land. De minister verzoekt den burgemeesters zich van den ernst der omstandigheden te doordringen en daar naar te handelen bij het treffen van maat regelen. Nationaal Crisis-Comité. De vergadering was verontrust door de abnormale stijging van den invoer, welke de December-statistiek demonstreert, ter wijl tot nu toe, behoudens voor den invoer van vleesch, geen enkele contingenteerings- maatregel is genomen. Algemeen was men van oordeel, dat ten deze de contingentèeriugscommissie gee nerlei verwijt treft, integendeel werd de ijver, waarmede deze commissie zich van haar taak kwijt, in hooge mate gewaar deerd. Uit de vergadering bleek, dat men in de kringen der belanghebbenden ook ernstig verontrust is door de toenemende activi teit van het Departement van Buitenland sche Zaken, welke zich nog onlangs gede monstreerd heeft in de afsluiting van het bekende protocol met België. Men was van meening, dat door deze en soortgelijke overeenkomsten de door de volksvertegenwoordiging gewenschte uit voering van de Crisis-invoerwet ernstig wordt bedreigd. Uit de op do vergadering vertegenwoor digde bedrijfstakken, met name de ijzer gieterijen, band- en veterindustrie, wollen stoffenindustrie, katoen- en linnenindustrie, tapijt- en cocosindustrie, kleedingsindus- trie, jute-industrie, tricotage-industrie, schoenindustrie, kistenfabrieken-, aarde werk-, gla-s- en porceleinindustrie, tegelfa brieken, electrische apparatenindustrie, houtindustrie, katoenen- en wollen deken industrie, enz. werd een comité benoemd, waarvan de publicatie der samenstelling zeer binnenkort kan worden tegemoet ge zien. Zaterdag is in het St. Laurentius- Ziekenhuis te Roermond, 58 jaar oud, over leden de heer J. A. van der Schoor, burge meester van Baexem. Voetbalclub „Kolping Boys". Zondag had de wedstrijd plaats tusschen Kolpings Boys en K. M. D. (onderafdeeliug Katwijksche St. Jos. Gez. Ver.) ter gele genheid van de opening van het terrein aan den Kanaalweg. Hierover zendt men ons het volgende verslag: De toss wordt door de oranje-zwarten aanvoerder gewonnen, waarna de praeses den bal aan het rollen brengt. Direct trek ken de Boys ten aanval waarna de K. M. D.-keeper handelend moet optreden. Wanneer na eenig heen en weer get'rap de bal belandt bij den linksbuiten, die na een langen pas doorzet naar den vrijstaanden rechtsbinnen, aarzelt deze geen oogenblik en schiet buiten bereik van den Katwijk- schen doelman in (10). Het spel is dan 13 minuten oud. Als er nauwelijks is afge trapt denken we den gelijkmaker reeds te moeten noteeren maar de oranje-zwart keeper werkt oorner. Deze corner levert niets op. Bij den volgenden aanval op het oranje-zwart doel, gaat de bal corner. Deze córner, goed genomen, wordt in een doel punt omgezet (11). Vlak voor half time komt K. M. D. aan een goedkoop doel punt wanneer Uphoff verkeerd ingrijpt en de middenvoor maar voor het intrappen heeft. (12). Na de thee zien de bezoekers hun voor sprong al gauw vergroot. Toch weet even daarna de thuisclub uit een corner den achterstand te verkleinen (23). Het is echter maar van korten duur, want spoe dig daarop weet een der geel-zwarte voor- waartsen no. 4 in het vijandelijk doel te deponeeren. Dan noteeren wij bij een vol genden aanval een handsbal in het beruch te gebied bij een der geel-zwarten, wat scheidsrechter Henzing jammerlijk ontgaat Als er dan nog een kwartier te spelen is gaat de K. M. D.-rechlsbuiten er alleen tusschenuit, de keeper loopt uit, maar loopt weer terug, doch het is reeds te laat en Uphoff heeft voor de vijfde maal het nakijken. Dit wordt de K. B.-menschen te bar. Zij ondernemen een aanval en succes blijft nu niet uit, want een schot van den linksbuiten blijkt den keeper te machtig. (3-5). Daarop komt de middenvoor van K. B. bij een doelworteling met den Katwijkschen doelman in botsing en moet de keeper wegens een kleine opgeloopen blessure het veld verlaten. De tijd verstrijkt en het publiek verlaat reeds het veld. v. Hoorn en Vuurpijl wisselden in laatste in stantie van plaats. Er zijn dan nog drie minuten te spelen als v. Hoorn den bal krijgt toegespeeld en van den rechtervleu gel een hard geplaatst schot lost. tusschen de vijandelijke palen, waar den invaller- koeper het bruine monster te machtig blijkt (4-5). Voor dezen wedstrijd was door den vice- praeses, kap. v. d. Ven, een medaille be schikbaar gesteld. ZUID-AFRIKAANSCHE STUDENTEN. Bezoek aan ons land. Evenals verleden jaar is dezer dagen weer een groep Zuid-Afrikaansche studen ten ons land komen bezoeken onder do auspiciën van de iteas-Ooinmissie der Alge meen© Senaten Vergadering. De groep, die 27 mannelijke en vrouwelijke deelnemers bevat arriveerde j.l. Zaterdagavond te 8.58 te Den Haag, waar aan het station het Do- gelijksch Bestuur van genoemde Reiscom missie aanwezig was. Buitendien was het gezelschap reeds te Essohen opgewacht door een ander Lcidsch studentengezel schap, dat hen door het land als gids zal begeleiden. Zondag bezichtigde het gezelschap met belangstelling Den Haag onder begelei ding der Hollanders. Maandagochtend ver trok men naar Leiden, waar alle gasthee- ren en gastvrouwen ter ontvangst op hot station aanwezig waren. Zoowel in Leiden, als in Utrecht en Amsterdam zullen de be zoekers de ga-sten zijn der corpora en vrou welijke studenbenvereenigingen en bij col lega's worden ingekwartierd, teneinde zoo veel mogelijk een indruk te krijgen van het Hollaaidsche studentenleven. Gistermiddag maakte men een wandeling door Leiden, waar de meeat interessante gebouwen en stadsgedeelten werden bezocht. Aan het einde Van den middag ontving het Colle gium van het Leidsch Studenten Corps de bezoekers, waarna aan de mannelijke en vrouwelijke deelnemers een maaltijd werd aangeboden resp. op sociëteit Minerva en Clubgebouw der V.V.S.L. Na afloop werd de groep een thee aangeboden in de Se naatskamer der Universiteit door den Aca- demischen Senaat en de Nederlandsche Zuid-Afrikaansche Vereeniging afd. Leiden. Dinsdagochtend vertrok men naar Utrecht waar o.a. bezichtiging der stad en een rondrit door de provincie op het pro gramma stond. Woensdagmiddag begeeft men zich vóór het diner naar Amsterdam, waar ook weer ontvangsten oa. door de Zuid-Afrikaan sche studenbenvereenigidg zullen plaats hebben, evenals een tocht door de havens en bezoeken aan de moderne kwartieren en andere bezienswaardigheden. De bezoekers, die een uiterst sympathieke indruk maken betoonen zich vol enthousiasme voor het geen ons land hun tot heden heeft gebo den en in he.t bijzonder voor ons studen tenleven. Dat deze bezoeken ook voor ons land van beteekenis zijn bewijst bij voor beeld het feit, dat als rechtstreeks uitvloei sel van een vorig bezoek drie Afrikanen in ons land gingen studeeren. Vrijdag is het officieel© programma af geloopen, maar wellicht zullen nog enkelen der deelnemers nog eenige dagen van de Hollandsche gastvrijheid gebruik inaken. Leidsche Ambachtsschool. Zooals uit de advertentie in dit blad blijkt, bestaat heden weder gelegenheid voor inschrijving van nieuwe leerlingen voor de Ambachtsschool. De directeur der school verzocht ons, belanghebbenden en belangstellenden er nog eens op te wijzen, dat de jongens die medio Maart van dit jaar den leeftijd van 12 jaren hebben be reikt, tot de Ambachtsschool kunnen wor den toegelaten. De leerplichtwet laat dit toe, omdat de leerlingen der Ambachts school nog les ontvangen in de Voortgezet Lager ünderwijsvakken. Menige ouder is van oordeel, dat hun jongen dan de La gere School nog niet mag verlaten, doch dit is geenszins het geval. Voor bepaalde leerlingen kan het nuttig zijn, wanneer zij een jaar langer de Lagere School bezoe ken, doch in vele gevallen doet zich het bezwaar voor, dat, indien de jongen tot b.v. zijn 14e jaar d§ Lagere School bezoeirt, het voor de ouders finantieel niet wel mo gelijk is, hem nog 3 jaren het onderwijs aan de Ambachtsschool te laten volgen. In elk voorkomend geval is het wel verstan dig zich even bij de"n directeur te vervoe gen, teneinde nader te worden ingelicht. De opleiding voor de vakken, genoemd in de advertentie, duurt 3 jaar, waarna den leerling een diploma kan worden uitgereikt. Om toegelaten te kunnen worden, moeten de leerlingen een toelatingsexamen doen, waarbij de eischen gelijk zijn aan die van de hoogste klasse der Lagere School. Het schoolgeld is uiterst laag gesteld en w.ordt bepaald naar het zuiver inkomen der ouders. Alleen enkele kleine gereed schappen, alsook de werkkielen moeten door de leerlingen zelf worden aangeschaft. De grootere gereedschappen worden aan de leerlingen tijdeus hun schoolbezoek in bruikleen gegeven. Aan onvermogende ouders kan geheele vrijstelling van school geld worden verleend, terwijl de mogelijk heid bestaat hun tijdens het bezoek van hun zoon aan de school, een geldelijke toe lage te verstrekken. Indien vóór 15 Fe bruari aangevraagd, kan door den Minis ter van Onderwijs een Rijksstudiebems worden toegewezen. MELKFEDERATIE VOOR Z.-H0LLAND Vergadering der Leidsche Melkveiling. In het Veilinggebouw aan den Heeren- weg was gisteravond na afloop van de Melkveiling een vergadering belegd door het bestuur van de Melkfederatie voor Zuid-Holland met de melkfabrikanten en de grossiers in melk om de bedoelingen van de jonge organisatie nader toe te lichten en daarvoor sympathie te ver werven. De vergadering stond onder leiding van den heer Noordman uit Zoeterwoude die in 't kort het doel der federatie uit eenzette. Ze is - gevormd uit de drie be staande boerenstand-organisaties, de Hol!.. Mij. van Landbouw, de Chr. Boe ren- en Tuinders'bond en de organisatie der R. K. Boeren. Het dool is orde te brengen in den melkhandel, waarin on toelaatbare practijken voorkomen die schade brengen zoowel aan de boeren als aan de handelaren. Door samenwer ken tusschen deze beide belanghebbende groepen dient thans een geregelde han del geschapen te worden die voor beide groepen een bestaan oplevert. Aan de hand van de concept-overeenkomst legde spr. uit hoe deze samenwerking is ge dacht. Het voornaamste artikel daarbij is dat de melk bij het "draaien van het veilingbord wordt verkocht met een fractieversohil voor de industrie-mellc. voor de industrie gebruikt wordt, wordt Wanneer aangetoond wordt dat de melk voor de industrie gebruikt wordt, wordt de prijs waarvoor ze aangekocht is met b.v. anderhalve cent verlaagd. Men drukt in dat geval dus af op b.v. 6% oent maar be taalt slechts vijf. Hierdoor kan worden voorkomen dat de industrie-melk „op de straat gegooid" wordt, zooals momenteel maar al te veel gebeurd. Er is reeds gecon fereerd met de groote melkinrichtingen vaa den Haag, Rotterdam en Dordrecht en in enkele plaatsen ook met de boeren. Over 't algemeen staat men zeer sympa- thiek tegenover de federatie, die Zutd- I Holland op enkele gedeelten na. omvat, i Er volgde op de inleidende woorden van j den voorzitter een uitvoerige bespreking, waarbij de sprekers beurtelings door deu i heer Noordman en door den heer van Vliet, de voorzitter van de Groentenveiilng, wer den beantwoord. Daarbij kwam telkens op nieuw sterk naar voren, dat een intensieve samenwerking absoluut noodzakelijk is, ais met niet wil dat ten koste zoowel van deu handel als van de boeren, de misbruiken hand over hand toenemen. Het gevaar (dreigt dat de 30 pet. industrie-melk en do 70 pet. consumptie-melk die in Zuid-Hol land wordt gebruikt geheel „onder de voet loopt". Een nauwkeurige controle zal het mogelijk maken er voor te zorgen, dat de voor de industrie gekochte melk ook in derdaad voor dat doel wordt gebruikt. Slechts in organisatie ligt de weg om uit de impasse te geraken. Aan het einde van de vergadering trok de heer NoordmaD de conclusie, dat de aan- 1 wezigen in 't algemeen sympathiek stonden tegenover het doel van de federatie en bij sprak den wensch uit, dat dit doel binnen I niet al te langen tijd zou wordep bereist. Drukkerij C. de Bink, j De drukkerij O. de Bink en Zoon, Still,© 'KHjn 9, herdenkt jaar haar 50-jarig be staan. De vlag hangt uit een door den heer André Vlaanderen artistiek uitgevoerde reclame-vlag. De jubi'.eum-kalender, die wij ontvingen, is werkelijk een reclame voor de firma, vooral omdat deze daadwerkelijk aantoont, dat de bewering, dat de firma zich op steeds betere uitvoering van het drukwerk toelegt, waarheid is. Noch de heer N. de Bink, die sedert 1909 de directie voert, noch wijlen diens vader, de heer O. de Bink, hebben zich geworpen op groote hoeveelheden drukwerk, doch op vervolmaking van het drukwerk en klaar blijkelijk met succes. De drukkerij, die een der oudste van Leiden is, heeft zich yolkomen aan de eischen van den tijd weten toe te passen, i De directie mag nu met voldoening haar jubileum vieren; „de vrucht eener halve j eeuw ervaring" is haar niet in den schoot geworpen, maar door doeltreffend en toege- wijl werken verkregen. Crisis-Comité. De Subcommissie Ontwikkeling en Ont spanning deelt mede, dat Vrijdag a.s. 29 Febr. in de Groote Zaal van het Leidsche Volkshuis, Apothekersdijk, de eerste Onfc- wikkelingsmiddag zal worden gehouden. „De Kerstverte lingen van Dickens" zul len worden voorgedragen en verklaard en met lichtbeelden ontleend aan mooie En ge Ische platen na-der worden toegelicht. Het belooft een zeer mooie middag te worden. Dinsdag. Donderdag, Zaterdag. Vincentiu* Bibliotheek, geopend 's avonds vao 7.30—8.30 uur. Woensdag. Vastenavondfeest „De Hanze", Foyer, 8.15 uur. Woensdag. Kinderfeest van de Hanze, Foyer, 2 uur. Woensdag. R.-K. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden, Jacoba- zaal „Den Burcht", 8.15 uur. Donderdag. Ledenvergadering „A. R. K. A." „Den Burcht", 8 uur. Donderdag. R.-K. Verzekeringspersoneel „St. Donatus", Koepelzaal Oafé „Den Burcht", Installatie Gees telijk Adviseur Pater H. Mulder O.F.M., 8 uur. Donderdag, 3-Octobervereeniging „In den Vergulden Turk", 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 25 tot en met Zondag 31 Jan. a.s. waargeno men door apotheek: P, du Croix, Rapen burg 9, telef. 807. Sgfo.N?Q -i. STILLE RUN Oma 'Jubileum- ülakn&ci 1932 io dem dagen Uj jnze clientele bezoïgd. Mocfii die onverfwept niet zijn ontvangen, dan nmceken wij daautan gaaine beticht. EEN PROTESTANTSCH PREDIKANT OVER BRUNING. In de ..Dresdner Neueste Nachrichten" schrijft de Protestantsghe Pastor D. Men- sing merkwaardige woorden over dr. Brü- ning, don katholieken Rijkskanselier, o.m. het. volgende: „Er is maar een aardsche troost in deze moeilijke tijden: wanneer er een man be staat, dion men vertrouwt, die niet zich- zelvcn zoekt en ook geen partij, maar al les wil zijn ,voor zijn volk. Een man, die den moed heeft open en eerlijk te zeggen, hoe verschrikkelijk 't met ons gesteld is. Die den nog grooteren moed heelt ons allen pijn te doen om alles te redden, die, als heel de wereld om een dic tator roept, zonder veel gerucht als een dictator durft op te treden. Die zonder een geboren heerscher tc zijn, zakelijk is to int merg en been en iede- ren tegenstander openlijk den strijd aan zegt, en toch niet anders dan de vrede wil voor ons allen. „Ik bid voor hem, dat hij gespaard mag blijven voor ons allen. Waar vindt hij de bron voor zijn kracht? God alleen kent het menschenhart. Maar in mij groeit de overtuiging, dab zijn anker rust in den grond van geloof en vrooinheidr- Als wij allen, als heel het Duitsche volk zulke innerlijke reserves had, dan konden wij niet ten gronde gaan." De aanvang is gesteld op drie uur. Kaarten voor dezen middag zijn voor Werkloozen en hunne gezinnen op vertoon van hun arbeidsbeurskaart gratis verkrijg baar Donderdagmorgen van 1011 uur aan het Leidsche Volkshuis, Apothekersdijk. R. K. Bouwvakarbeidersbond. De leden van bovengenoemden bond, afd. Leiden, zullen zich zeker nog wel herin neren, dat op de Bondsraadsvergadering, gehouden den 29en Juni 1930, een voorstel is behandeld, ook door de afd. Leiden inge diend, inhoudende eenpensioenregeling voor die leden, die door ouderdom geen ar beid meer konden krijgen. Dit voorstel, met een zeer 'groot en uitgebreid prae-advies van heb bondsbestuur, is een der gewich tige punten die voorkomen op de agenda der ledenvergadering, die boetplicktig is, en wordt gehouden a.s. Donderdagavond, in het Eondsgebouw. Aanvang niet 8 uur, doch half 8. Het bestuur vertrouwt, dat alle leden'aanwezig zullen zijn. Bij de politie zijn inlichtingen te beko men omtrent een heerenrijwiel, dat onbe heerd op straat is gevonden. De Minister van Arbeid, Handel en Nij verheid heeft in overleg met den Minister van Financiën bepaald, dat voor de vrijma king van goederen, bedoelt in de Konink lijke besluiten van 23 Januari 1932, Leiden is aangewezen als „eerste kantoor" voor de Vleesclikeuringswet.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2