UIT DE RADIO-WERELD - I.E.M.C.O. - RADIO - KALENDER DER WEEK WEEK-END LIED VAN DEZEN TIJD ZATERDAG 23 JANUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE ELAD PAG. 0 Programma's voor Zondag 24 Januari. II u i z e n, '298 M. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Orgelconcert. 9.50 Kerkdienst 1. d. Gercf. Kerk R dam- Delfshaven. 12.50 Concert door het sextet. I.40 Godsdienstonderricht. 2.10 Literaire causerie. 2.30 Orkestconcert o. 1. v. Joh. Gerrit- isen. 4.30 Voor de zieken. 5.00 Orgelconcert. 5.50 Kerkdienst i. d. Ned. Herv. Kerk Loosduinen, daarna orgelmuziek. 7.45 Godsdienstige causerie. 8.10 Voetbaluitslagen. 8.15 Het Stedelijk orkest van Maastricht o. 1. v. II. Hermans. T. Kayser: piano. 10.40 Epiloog. Hilversum, 1875 M. 8.15 Gymnastiek. 8.30 Esperanto. 8.55 Voebalber. 9.00 Tuinbouwpraatje. 9.3010.00 Gramofoon. 10.30 Kerkdienst i. 1. Doopsgezinde Kerk A'dam. 12.00 Concert. Kamerorkest o. 1. v. L. Schmidt. Meisjeskoor Baarn, o. 1. v. J. Ha mel. 2.00 Literair halfuurtje. 2.30 Aansl. v. h. Concertgebouw te Am sterdam. Orkest o. 1. v. P. Monteux. Zol- tan Szekely: viool. 4.00 Fragmenten uit het treurspel „Ko ning Lear', Schakespeare. 4.45 Persber., sportuitslagen. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Orkes^concert o. 1. v. H. de Groot. G.45 Literair halfuurtje (A. M. de Jong). 7.15—8.00 Concert (Vervolg). 8.00 Persber. 8.15 Concert door het omroeporkest o. 1. v. N. l'reep. 9.00 Gramofoon. 9.20 „De Weduwe Grijpgraag", zangspel van de Forges en Flotow. Orkest, G. Weyn- schenk Hogenbirk: sopraan. H. Visk: te nor. J. Lammen: bas. 10.00 Gramofoon. 10.15 Kovacs Lajos en zijn orkest. II.10—12.00 Gramofoon. Daventry, 1554 M. 10.50 Tijdsein, berichten. 3.20 B.B.C.-orkest o. 1. v. Percy Pitt. 4.20 Causerie. 4.35 Het militair orkest en F. Alison: sopraan. 5.50 Chopin's pianomuziek. 6.20 Kinderuurtje. 8.20 Kerkdienst. 9.05 Liefdadigheidsoproep. 9.25 Concert Hastings tótedelijk orkest. B. Bannerman: alt. „Radio Pari s", 1725 M. 8.05, 11.20, 11.50 Gramofoon. 12.50 Orgelconcert. I.205.20 Gramofoon. 5.50 Concert Poulet. 7.20 Gramofoon. 8.20 Gramofoon. 9.05 „La Bohème et le quartier Latin", hoorspel. 10.1011.50 Gramofoon. Langenberg, 473 M. 6.207.45 Orkestconcert. 10.50 Cantate van Bach. 12.20 Werga-orkest. Hr. Mittmann: viool. Hr. Grapepiano. 3.50—5.20 Concert. Stedelijk orkest v. Wiesbaden 720 „Spuk in der Mühle", opera-comique v. Adam. Daarna concert. Werken van Adam. Vervolgens tot 11.20 Dansmuziek. Kalundborg, 1153 M. II.20 Mogens Hansen's orkest. 2.45 Omroeporkest o. 1. v. Em. Reesen (piano-duetten). 7.20 Orkestconcert o. 1. v. L. Grondahl. 8.10 Studentenkoor o. 1. v. J. Hye-Knud- sen. 9.35 Orkestconcert. 10.20—11.50 Dansmuziek. K o ra e, 441 M. 7.20 Gramofoon. 8.20 Concert v. Italiaansche muziek. Ver sterkt orkest. Z c e s e n, 1635 M. 6.20 v.m. Orkestconcert. 8.15 Morgenwijding. 11.20 Concert. 3.20 Orkestconcert. 6.05 Populair concert. 9.20 Concert. 9.5011.50 Dansmuziek. Brussel 508 en 338 M. 5.20 Orkestconcert. 6.20 Gramofoon. 8.20 Orkestconcert. 9.05 Declamatie. 9.20 Dansmuziek. Programma's voor Maandag 25 Januari. Huizen, 298 M. 8.00 Schriftlezing. 8.159.45 Gramofoonpl. 10.30 Ziekendienst. 11.00 Chr. Lectuur. 11.30 Gramofoonpl. 12.30 Orgelspel door J. Zwart. 1.45 Gramofoonpl. 2.00 Schooluitz. 2.35 Tuinbouwpraatje. 3.153.45 Knipcursus. 4.00 Ziekenuurtje. 5.00 Concert. Mevr. Mulder-Belser (alt- mezzo), Hr. Wittpen (fluit), G. Hengeveld (piano). 6.15 Vertel uurtje. 6.45 Lezing. 7.00 Engelsche les. 7.45 Uitz. vanuit de Kapel Irène op Meer-en-Bosoh, Heemstede 9.15—11.00 Concert. H:O.V. 10.00 Vaz Dias. 11.0011.30 Gramofoonpl. Hilversum, 1875 M. Algemeen Programma, verzorgd door de VARA. 6.457.00 en 7.30—7.45 Gymnastiek. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. VPRO. 10.15 Voordracht door Janny v. Oogen. 10.30 „Amsterd. Solistenkwintet en Gra mofoonpl. 12.00—1.45 VARA-Septet en Gramofoon- platen. 2.15 Voorlezing door J. Cohen. 3.00 Fluit-soli door J. Feitkamp. P Tig- gers (piano). 3.30 Gramofoonplaten. 4.30 Kinderuurtje. 5.00 VARA-Septet en Gramofoonpl. 6.40 Lezing over Kunstnijverheid. 7.00 Paedagogisoh concert. Miinchener- Violen-Kwintet. 8.00 „De Jonge Stem", Hilversum. 8.40 Voordracht door M. Beversluis. 9.00 VARA-Philluirm. Orkest. W. Stuhl- fauth (viool). 10.00 Vaz Dias. 10.15 Vervolg concert. 11.1512.00 Gramofoonpl. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 12.20 Concert. D. Donaldson (mezzo-so praan), Trio. I.05 Orkestconcert. 2.45 Schooluitz. 4.05 Cello- en piano-recital. 4.35 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.50 Piauo-recital door M. Reeve. 8.20 Cello-recital door L. Kennedy. 8.45 Zang door C. Cars well. 10.00 Concert Strijkkwartet. II.2012.20 Dansmuziek. P a r ij s, 1725 M. 8.05, 12.50 en 1.25 Gramofoonpl. 8.20 Gramofoonpl. 8.50 Tooneeluitz. „Lorenzaccio" van A. de Musset. Langenberg, 473 M. 6.257.20 Concert. 11.20 en 11.55 Gramofoonpl. 12.251.50 Urkestconcert. 4.205.20 Orkestconcert. 7.207.50 Der Bürger als Edelmann" van R. Strauss. Orkest. 7.50 „Egmont" van Goethc. Muziek van L. v. Beerhoven. Daarna: Berichten en tot 11.20: Orkestconcert. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Orkestconcert. 2.504.20 Orkestconcert. H. Overgaard (zang). 7.309.20 Orkestconcert. 9.5511.50 Dansmuziek. Rome, 441 M. 7.20 Gramofoonpl. 8.20 Lichte muziek. Z e e s e n, 1635 M. 3.504.50 Concert. 7.20 Orkestconcert. 9.5011.50 Dansmuziek. Brussel 508.5 en 338,2 M. 508,5 M.: 5.20 Dansmuziek. 6.50 Concert. 8.20 Concert. Orkest en solisten. 338,2 'M.: 5.20 Concert 6.50 Orkestconcert. 8.20 Orkestconcert. Lezing. 9.20 Vervolg concert. WAT HAPERT ER AAN UW RADIO TOESTEL? Onder de 100-duizenden radio's die thans in ons land werken zijn er heel wat die slechts matig voldoen, 't zij uit een oog punt van kwaliteit, selectiviteit of kwanti teit. Toch kost het in de meeste gevallen slechts weinig moeite en geld om de zaak weer goed voor eikaar te krijgen en wij willen onze lezers daarbij gaarne behulp zaam zijn met raad en daad. Onze radio- medewerker W. Peeters, die op het ge bied radio-zelf bouw en -storingsonderzoek een groote bekendheid verworven heeft, stelt zich beschikbaar voor het geven van schriftelijk radio-advies. Dit 13 voor onze lezers geheel gratis, mits bij de vragen een gefrankeerde enveloppe met volledig adres van de afzender wordt ingesloten. Vragen van algemeenen aard worden in ons blad behandeld. Bij het aanvragen van advies moeten zoo uitvoerig mogelijke inlichtingen gege ven worden, zooals type van toestel, ouder dom, lampen, anodespanning, accu- of wis selstroom voeding, aard der storing, mer ken onderdeelen etc. In 't algemeen kunnen we nog de volgen de wenken geven. Bouwt in de eerste plaats een goede hooge antenne, lengte ca. 30 M totaal met invoerleiding buitenshuis inbe grepen. Maakt een goede verbinding van antenne-invoer met binnenleiding en bezig daarvoor een draad uit één stuk zonder laschpunten. De aard verbinding moet ge maakt worden van geïsoleerd draad aan de waterleidingbuis of in altijd vochtige grond. Wanneer de lampen ouder zijn dan ca. 1000 branduren moeten deze geheel of ge deeltelijk vernieuwd worden. Acculampen gaan als regel belangrijk langer mee als Mare 104 - LEIDEN - Tel. 1118 wisselstroomlampen. Bij een kennis kan men de lampen het beste probeeren. Het zelfde geldt voor de luidspreker; op een ander toestel of op de centrale-aansluiting overtuigt men zich of dit niet de oorzaak is van het malheur. Indien het toestel stoffig is van bipnen wordt het grondig schoonge maakt. De lamppeunen worden met een mesje afgeschraapt, lampbusjes bijgebo gen, vooral van 5-penslampvoetjes. Bij. een vervormde weergave kan slechts de eini- lamp, de anodespanning of roosterspau- ning oorzaak zijn. De roosterbatterij moet liefst om het half jaar vernieuwd worden. Het werken met een ledige roosterbatterij lean fune-st zijn voor de eindlamp. De anode- spanning moet minstens 125 Volt zijn, liefst hooger, gemeten terwijl het toestel in wer king is. De plaatstroomlamp wordt ver nieuwd of een zelfde lamp van een kennis gebruikt ter beproeving. Bij optreden van krakende of andere sto rende bijgeluiden wordt onderzocht of dit aan het toestel ligt. of van buitenaf komt. De antenneverbinding wordt uit 't toestel genomèn en indien de bijgeluiden hierdoor niet verdwijnen, zit 't in elk geval in het toestel. Als regel is de L. F.-transformator doorgeslagen of een los contact daarin. Blijkt na vernieuwing de fout nog aanwezig te zijn, dan is er elders in het toestel een slecht contact. De verbindingen worden goed nagezien en de lampen aangedrukt. Sokleeren is de beste methode. Indien het toestel moeielijk in genereerenden toestand is te krijgen met de terugkoppeling is Je detectorspanning te laag of de detector- lamp te oud. Als de anodespanning hoog genoeg is wordt de verbinding die thans aan de detector-aftakking zit losgenomen en door tusschenschakeling van een weer stand van 20.000 Ohm met de aansluiting voor de hoogste anodespanning verbonden, een z.g. spaghettiweerstand. Bij gebruik van een toestel met spoefeenheid komt het wel voor dat de afstemming voor Huizen 1875 M. niet scherp is; de afstemoondensa- toren staan op maximum en zouden feite lijk nog verder gedraaid moeten worden voor de juiste afstemming. Op de beide klemmen van de afstemcondensatoren wordt een vaste condensator van ca. 50 c.M. aangesloten; het golflengtebereik wordt hierdoor grooter. N.B. Als niet anders wordt aangegeven dagelijks Gloria, geen Credo. De gewone Prefatie. ZONDAG 24 Jan. Zondag genaamd Sep tuagesima. Mis: Circumdederunt. Geen Glo ria. 2e gebed v. d. H. Timothëus, Bisschop en Marte'aar. Prefatie v. d. Allerh. Drie eenheid. Kleur: Paars. Met de gelijkenissen van Christus (Evan gelie) en van den H. Paulus (Epistel) her innert de Kerk er ons aan op dezen eersten Zondag van voorbereiding op den H. Vas tentijd, dat wij ons moeten inspannen en moeite getroosten om den prijs te behalen n.l. een onvergankelijken kroon in den he mel. Die inspanning en moeite moet hierin bestaan, dat wij ons lichaam kastijden en dienstbaar maken (aan den geest. Epistel). Omringd van de doodende hartstochten on zer bedorven "natuur uit ons zeiven hiertoe niet in staat., moeten wij den Heer aanroe pen. Hij is onze sterkte, onze toevlucht. (Introitus; Gebed). Hij is onze helper, die den armen mensch uit de diepte zijner zon digheid om hulp smeekend, niet vergeet. (Graduale; Aractus). Daarom met vertrou wen wederom den weg der boete betreden. God zal ons, om wille van Zijn door Hem geslachtofferden Zoon verhooren en helpen (Stiigebed). Zijn aanschijn weer over ons la ten lichten d.w.z. Hij zal weer zijn voor ons cle Goedertierene, de Baiunhartige. (Com mon io). N.B. Vanaf Septuagesima tot. aan Pa- schen wordt op de Zondagen en de feestda gen in plaats van het A'leluja met vers, de Tvaetus gebeden. MAANDAG 25 Jan. Mis van de bekeering v. d. H. Paulus, Apostel: Scio. 2e gebed v. d. H. Petrus, Apostel. Credo. Prefatie v. d. Apostelen. Kleur Wit. Het Epistel verhaalt ons cle gebeurtenis, welke de H. Kerk vandaag herdenkt. DINSDAG 26 Jan. Mis v. d. H Polycar- pus, Bisschop en Martelaar: Sacerdotes. Kleur: Rood. Uit heidensche ouders geboren ging Po- lycarpus in het jaar 80 tot het ware geloof. Hij had veel omgapg met de Apostelen en ontving vele onderrichtingen v. d. H. Apos tel Johannes, waardoor hij vervuld werd 'met dien geest van liefde, welke hij later als herder der Kerk van Smyrna zoo noodig zou hebben. In het jaar 95 ongeveer werd Polycarpus tot Bisschop van Smyrna aan gesteld, welke Kerk hij zeventig jaren be stuurde. Toen onder keizer Marcus Aure- lius een kerkvervolging uitbrak, werd Poly carpus gevangen genomen en gebracht voor den Proconsul. Deze noodigde hem uit den Christus te verloochenen. Maar de Hei'ige antwoordde: „Zes en tachtig jaar heb ik Hem gediend en nooit heeft Hij mij eenig kwaad gedaan, .doch steeds goed. Hoe zou ik dan mijn Koning en Verlosser kunnen lasteren?" Gevolg was dat Polycarpus op den brandstapel moest. Maar de wind keer- .de cle vlammen van hem af. Toen de heide nen zagen, dat de vlammen hem niet deer den, lieten zij hem met het zwaard Jonden. WOENSDAG 27 Jan. Mis v d H. Joan nes Chrysostorrus, Bisschop, Belijder en Kerkleeraar: In medio. Credo. Kleur: Wit. Joannes werd in 347 te Antiochië geboren. Zijn moeder op 20-jarigen leeftijd weduwe geworden, voedde haren kleinen Joannes op d.w.z. zij vormde zijn wil, zijn karakter, uit zaaiend in het jeugdige hart de eerste za den der christelijke volmaaktheid. Ook ver gat zij zijne verstandelijke ontwikkeling niet. Door haren zorg studeerde Joannes in cle wijsbegeerte en de letteren, waarin hij wonderlijke vorderingen maakte. Een schit terende loopbaan lag voor hem open in de wereld, maar Joannes ontvluchtte de we reld. Later heeft hen zich als priester en Pa triarch van Constantinopel beroemd ge maakt door zijne welsprekendheid, welke hij gebruikte tot verdediging en verheerlij king van het katholieke geloof. Terecht draagt hij den bijnaam van „Chrysostomus" d.i. „gulden mond". Tot tweemaal toe werd hij door keizerin Eudoxia verbannen, omdat hij in Apostolische vrijmoedigheid haar be rispt had. In ballingschap is de heilige dan ook gestorven. DONDERDAG 28 Jan. Mis v. d. H. Ag nes, Maagd en Martelares: Vultum tuum. 2e gebed ter eere van Maria (Deus quisalu- tis); 3e gebed voor Kerk of Paus. Kleur: Rood. Op den achtsten dag na haren dood ver scheen de H. Agnes aan hare ouders, die bij haar graf haar beweenden. Agnes was gekleed in witte kleeren en een wit lam aan hare zijde. Zij sprak tot hare ouders: „Weent niet over mijn dood, verbeugt u veeleer met mij, omdat ik niet de maagden woon in het eeuwig Licht en Hem bezit, Dien ik op aarde mét alle krachten mijner ziel bemind heb. VRIJDAG 29 Jan. Mis v. d. H. Franciscus van Sales, Bisschop en Kerkieeaar: In me dio. Credo. Kleur: Wit. Franciscus, zoon van de grafelijke familie van Sales, trad na volbrachte studiën in den geestelijken stand. Als priester beijver de hij zich vooral om de dwalende Calvinis ten (Protestanten) tot het ware geloof te bekeeren, waarvoor hij vele vervolgingen moest verduren. 72.000 dwalenden, zoo wordt verhaald, wist hij door zijn heilig en bezielend woord en stichtend voorbeeld tot de katholieke Kerk te brengen. Franciscus is ook de stichter van de Orde der Visitandinnen ïZurters van O. L. Vrouw Bezoeking), die arbeiden aan de opvoeding der jeugd. De heilive stierf a's bisschap van Genève in 1622, 55 jaren oud. ZATERD AG 30 Jan. Mis v. d. H. Martina. Maand en Mar+elares: Loquebar. 2e gebed ter eere van Maria; 3e voor de Kerk; 4e voor den Pans. Tvlenr: Rood. Om hare standvastigheid in het geloof is de heilige Martina eegeeseld en aan een soort van galg opgehangen. Over haar met ijzeren haken verscheurd lichaam werd ko kende olie. en nek uitsreeoten. Zii is ook voor de wilde dieren gewornen welke echter hunne wreedheid afleeden in Martina's bü- zi.in. T°u slotte is zij onthoofd. On betze'fde oogenblik deed een hevige aardbeving de stad schudden en werden afgodsbeelden omvergewornen. De bekeering van vele bei denen was daarvan het gevolg. Martina was een kind van dertien jaren. Op haar graf staat nu een prachtige kerk. waar hare overblijfselen worden bewaard. IN DE KERKEN DER E.E.P.P. FRAN CISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: DONDERDAG: Mis v. d. Z.Z. Rogerius van Todi, Odoricus van Pordenone en Egi- dius van Laurenzana, Belijders: Confitean- tur. 2e gebed v. d. H. Agnes; 3e ter eere van Maria. Kleur: Wit. ZATERDAG. Mis v. d. H. Hyacintha van Maris-Cotti, Maagd: Dilexisti. 2e gebed v. d. H. Martina; 3e voor den Paus. Kleur: Wit. Amsterdam. ALB. M. KOK, pr. THUISREIS. Het gebeurt u en mij en ons allemaal, wel eens, niet waar, dat wij des avonds een familiefuif moeten bijwonen in of buiten de stad onzer inwoning. Het gebeurt wel eens dat men onver wacht en onverhoopt ergens binnenvalt en daar een onovertroffen avond be leeft, waarna wij bij het huiswaarts kee- ren dankbaar zijn, dat het verkeer des nachts zoo goed geregeld is. En in beide gevallen komt het vpor. dat men zelfs de meest elementaire be ginselen der mathesis niet meer kent en vergeten is, dat de kortste afstand tus- schen twee punten een rechte lijn is. Zeker dat komt voor. En daar is niets aan te doen. Dan is de rechte 'ijn zoek. Een heel klein beetje maar En geen mensch heeft het in de gaten. Je voelt je alleen in een verbazend prettige stemming. Krollig zou Felix Timmermans zeggen. Zoo voelde zic<h de man, die op een avond huiswaarts toog, na dezen avond zeer genoegelijk en familie te hebben doorgebracht. Het was begonnen met aangename kout, een kopje thee (een wolkje melk a.u.b.) en een goede sigaar. Van de thee wa£ men overgestapt op meer geestrijke dranken, de tongen waren los ser geworden en hij had zich tenslotte zij het met tegenzin losgerukt uit het prettige milieu van den familiekring, wahrin hij eenige uren aangenaam had vertoefd. Hij heesoh zich in zijn jas, dook onder zijn hoed en met vage visioenen aan de rechte lijn koerste hij naar buiten. Hij moest naar de tram, want geen stadsbewoner was deze mensch. Hij woonde in een der liefelijke dorpen, waar de lucht nog vervuld wordt van duivengekir, hanengekraai en kikkerge kwaak, mitsgaders een combinatie van mest- en benzinegeuren, omdat ook dit liefelijk dorpje niet door de schrik onzer beschaving werd gespaard. Hij strompelde dus naar de tram, die hem mee zou nemen naar zijn Heimat. Hij strompelde, zeg ik, maar dit is niet het juiste woord. Volgens een omschrijving liep hij al dus. Hij wisselde een heel groote stap af met een heel klein nietig pasje. Daarna slingerde hij het been, dat aan de beurt was een heel eind weg, onverschillig, of hij het kwijt wilde zijn, om dan met de rest van zijn lichaam slingerend te vol gen. Zoo liep hij en zoo bereikte hij de tram. Hij heeseh zich naar binnen en nes telde zich in een hoekplaatsje. Er waren meer reizigers, die na middernacht naar hun haardsteden terugkeerden. Wel niet allen met zulke vage en onbestemde ge dachten als deze mensch, maar toc'h ook laat en eveneens na een prettig door- gebrachten avond. De man keek rond vanuit zijn hoekje met knipperende oogen door 't schelle licht der electrische' lampjes naar zijn reisge- nooten. Dicht bij hem zaten een heer en een dame. Hij knipte eens met zijn oogleden, maar kon ze toch niet goed zien en hij realiseerde zich niet, dat het aan hem lag. De conducteur kwam en bleef- staan bij het echtpaar. Twee Voorburg, zei de mijnheer. Een glimlach verhelderde plots het ge laat van den man in het hoekje. En met zijn hand vage en slappe be wegingen makend in de richting van den conducteur, die daarna bij hem kwam, bestelde hij: Geef mij maar een ouwe Bols. DANIëL. IK WEET HET! Deze week ontving de dichter tweemaal een schrijven betreffende een z.g. geluksketting. Het eene moest vijfmaal, het andere negen maal overgeschreven en naar evenzooveel andere menschen gezon den worden, die weer hetzelfde moeten doen. De wereld wordt langzaam hoe gekker, hoe gekker De wereld is nu idioot, Wie vroeger zoo deed, vond de wereld niet lekker Nu doen ze zoo iets in het groot. De een is benauwd voor een opstaande ladder Geen gaat er op Vrijdag op reis, De rest is nog goochemer, linker en gladder En weinigen zijn er maar wijs. 'k Heb jaïen terug ook zoo'n ketting gekregen, Maar 'k schreef toen dat briefje niet af, Ik tartte het lot en ik heb toen ge zwegen, Maar zie, heel gauw kwam toen de straf Eerst werd ik naar 't ziekenhuis henen- 'k Werd haast als een koebeest geslacht Hoe kwam dat? Ik hoef u tfet nu xiiet te vragen 'k U niet aan die ketting gedacht. Had ik het gedaan, 'k was- gelukkig geworden, Bijvoorbeeld: ik was dan getrouwd. Geluk, dat is iets van een hoogere orde En 't had mij beslist niet berouwd, 'k Had uit de loot'rij dan geen nieten getrokken, 'k Had dan geen malaise gekend Maar nee, "k was verstandig. Of was ik mesjokke? Zoo vraag ik mij af op het end. Nu heb ik een steenpuist, en vijf ekster- oogen, Nu ben ik zoo arm als voorheen, Mijn hoop op geluk is voorgoed nu vervlogen En 'k sta op de wei'eld alleen, 'k Heb pijn in mijn hoofd, in mijn buik, in mijn kuiten, 'k Heb pijn in mijn portemonnaie Ik heb haast van alles, behalve veel duiten En 'k sjok op de wereld maar mee. Mijn haar valt al uit, ik word eiken dag kaler, Het gaat miserabel en slecht, Mijn maaltijden worden nu dag aan dag schraler, Ik kom in Veenhuizen terecht. En och, ik verzucht: moet dat alles zoo blijven Aan 't eind raak ik van mijn geduld, Ik had ook dat briefje maar af moeten schrijven. En 'k geef dus mijn eigen de schuld. TROUBADOUR.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6