Firma G. H. MAAT - wunkooperu g UIT DE OMGEVING SPORT TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN zAitKDAG 23 JANUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Gevestigd sedert 1833 11 LEIDEN .Hek BAROMETER. sgjfe naar waarnemingen verricht in den morgen van 23 Jan. 1932, medegedeeld door het Kon Ned. Meteor, instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 782.6 te Frankfort. Laagste barometerst.: 738.7 te Vcstmanoer Verwachting tot den avond van 21 Jan.: Zwakke lot matige later wellicht toone- mende Zuidelijke tot Zuid-Westelijke wind. Zwaar bewolkt tot betrokken. aanvan kelijk nog weinig of geen regen. Vooral la ter zachter in het Westen en in het Oos ten veel zachter. Nog steeds bleef in het Oosten de ba rometer door stijgen. Daarbij meJdt het windstille en nevelige weer over Duitsch- land, Frankrijk, Zwitserland en ons land aan. De gisteren reeds genoemde depres sie over den Oceaan nam sterk in omvang en be teekenis toe. In West-Engeland waait het reeds krachtig uit het Zuidon en Zuid-Westen, terwijl daar de barometer reeds begint te dalen. De geschetste dr.uk- verdeeling en haar veranderingen wijzen erop, dat ook bij ons de wind hoogstwaar schijnlijk zal gaan toenemen. Over Scan dinavië wordt nu weer eenige vorst aan getroffen, doch de temperaturen zijn er nog ver boven normaal. Het vorstgebied ten Oosten van ons land trok zich verder Oostwaarts terug. In ons land steeg de morgentemperatuur weer een weinig, uit gezonderd te Maastricht, waar de nachte lijke uilstraling een kleine daling tenge volge had. Bij het doordringen van de de pressie naar onze omgeving kan een ver dere stijging worden verwacht. Neerslag van betcekenis viel slechts in het Noor den van Engeland en van Scandinavië. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur om 12 uur hedenmiddag 3.9 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS ra.: Van Zaterdagnamiddag 4.57 uur tot Zondagmorgen 7.28 uur; van Zondagna middag 4.58 uur tot Maandagmorgen 7.27 uur. HOOG WATER. Hoog water te Katwijk aan Zee op Zondag 24 Januari voorin. 3.15 uur en nam. 3.40 uur; Maandag 25 Januari voorm. 4.00 uur en nam. 4.25 uur. BIOSCOPEN. Trianon. „De Secretaris van mijn vrouw" is 'n grafe lijke mijnheer, die een advertentie in de^ krant leest, waarin een jongedame een secre taris vraagt voor een reis naar Venetië. De jongedame, die in dienst is bij een reisbureau, /heeft den eersten prijs voor machineschrijven behaald en wil met haar R.M. 3000 haar lang- gekoesterden wensch, een reis naar Venetië, vervullen. Hij biedt zich aan als secretaris en zij gaan op reis. Het verdere gedeelte van deze alleraar digste film speelt geheel in Venetië en vooral voor wien daar eens was, moeten de prach tige opnamen der Dogen-stad een aangename herinnering zijn. Het San Marcoplein, Canal Grande, de oude, donkere grachten, waaruit de huizen hoog oprijzen, de gondels, het intieme café Gondoliere, al die schoonheden van Venetië, geven aan deze film een aardig cachet, .waar bij het spel, amusant van het begin tot het einde, de zang en de muziek deze film vol ledig tot een succes maken. De hoofdfilm is „Taboe", een stuk leven op de Zuidzee-eilanden, waarin op onovertrof fen wijze een prachtig stuk natuur van deze weinig bezochte plaatsen wordt te zien ge geven. Dat alles is geweven om het verhaal van het meisje, dat door een jongen inlander be mind wordt, maar door het opperhoofd van een naburig eiland tot priesteres wordt uit verkoren en nu taboe wordt verklaard. Geen man mag haar meer aanraken. Men ziet dan de plechtige afscheidsfeesten, voordat het meisje zal worden weggevoerd. Maar de jongen neemt haar mee en vlucht met haar naar een ander eiland. Hier leven zij nu en hij, met zijn lenig, krachtig lichaam is een parelduiker, zooals men daar nooit kende. Maar Hitu, de hoofdman, die haar halen zou, is hen op het spoor gekomen en na dagen van strijd, gaat zij tenslotte met Hitu mee, om hem, die haar liefheeft het leven te redden. Het Taboe is sterker dan alles. „Taboe" is een van de mooiste natuurfilms, die wij ooit zagen en volwassenen bevelen wij deze film gaarne aan. Luxor. Door den grooten toeloop voor de film Trader Horn was de Directie genoodzaakt dit belangrijke filmwerk nog voor een week te prolongeeren. Ook gisteravond volgden de talrijke aan wezigen met spanning de avonturen in de Afrikaansche wildernis. Een nieuw voorprogramma vult hel geheel aan. Casino. „Les misérables" of „De ellendigen", een roman in vijf deelen van Victor Hugo ver scheen in 1862 en werd twee jaar later, in 1864, uithoofde van den inhoud en de strek king op den Index geplaatst. Deze omstandigheid noopte ons het film- Werk, dat naar genoemden roman vervaardigd is en dat deze week in Casino vertoond wordt, buitengewoon critisch te beoordeelen naar beeld zoowel als naar tekst. Het resul taat hiervan is geweest, dat we geen enkelen volwassene en de lezer weet, wien we daaronder verstaan behoevèn te ontraden deze film te gaan zien. Ze is zoo bewerkt, daf niemand er aanstoot aan zal nemen, in tegendeel, ze heeft in tegenstelling met het boek, waaraan ze ontleend is, een goede strekking waarbij nog kómt, dat de hoofd personen boeiend spel leveren. Wegens de uitgebreidheid van de stof ont houden we ons van een beschrijving. Wie Casino deze week bezoekt zal er geen spij van hebben. City. Deze week biedt het City-theater zijn bezoekers een aardig gevarieerd pro gramma. Na het Orion-journaal eeji korte film over de badplaatsen in Silezië met verschillende goede natuuropnamen. De liefhebbers van gesyncopeerde muziek kunnen in figuurlijken zin hun hart op halen aan Horace Heidt and his Califor- nians, een stelletje smetteloos aange- kleede Yanks, die behalve aan acroba tische muziek ook nog aan rytlhmische gymnastiek doen! Op het tooneel ver schijnen voor de pauze nog „The 3 Hawk- courts*" accordeonplayers, zooals zij zich zelf betitelen; harmonika-spelers zouden wij zeggen. Het succes dat zij behaalden was daverend. Drie toegiften waren noo- dig om het enthousiasme te bedaren. De hoofdfilm „De vlucht naar het Vreemde- liugenleigoen"' draait na do rust. De Duitsc'her Hans Stüwe neemt in deze speelfilm het leeuwenaandeel op zich. Zijn beheerscht spel soms te strak gehouden domineert. Het verhaal is heel eenvoudig. Stüwe neemt de verden king van doodslag op zich om iemand waar hij zielsveel van houdt te redden. Hij' gaat zwerven, komt in Marseille en toekent voor het Vreemdelingenlegioen. Intusschen is de ware schuldige ontdekt De jonge dame u begrijpt reist Hans na en probeert zijn ontslag uit het Le- giaoen te verkrijgen. Dit lukt nadat er eerst danig gevochten ic tegen de Ara bieren. Onze held onderscheidde zich extra dapper. De belooning in den vorm van Eva von Berne was er recht evenredig aan. Een programma dat ge zien kan worden door volwassenen. RIJPWETERING. INBRAAK IN DE KERK De dieven hadden zich laten insluiten. In den afgeloopen nacht is ingebroken in de parochiekerk. De dief of dieven hebben zich vermoede lijk Vrijdagavond na het biechthooren in de kerk laten insluiten. Toen alles rustig was hebben zij de offerblokken gelicht en een er van meegenomen. In de sacristie werden alle kasten en laden nagesnuffeld, doch daar von den zij niets van hun gading. De dieven hebben toen een ladder van het zangkoor gehaald, zijn daarmede naar het priesterkoor gewandeld en hebben bo ven de sacristie-deur een ruit uitgesneden. Zoo kwamen zij weer buiten, waarna zij de ladder door het gat optrokken. Met de ladder togen zij vervolgens naar de pastorie. De ladder werd tegen de achtermuur geplaatst, vermoedelijk om eens een kijkje te nemen, of daar nog iets te veroveren viel. De dieven zijn echter met hun onderzoekin gen niet voortgegaan. Hoeveel er in de kefk aan offergeld ver mist wordt is onbekend. De politie stelt een nauwgezet onderzoek in, Geen der pastoriebewoners heeft eenig onraad gemerkt, hoewel, de pastoor kort ge leden een waakhond had gekocht... LISSE Pluimvee- en Xonijnensportver, Lisse en Omstreken. Donderdagavond hield boven genoemde vereeniging haar jaarvergadering in het gebouw „De Vereeniging", De voorz., de heer W. F. Daudey, sprak het openingswoord, waarbij het werk der vereeniging in het afgeloopen jaar werd be sproken. De secretaris las de notulen voor van de vorige vergadering, welke onveran derd werden goedgekeurd. Ballotage volg den van 4 nieuwe leden, welke werden aan genomen. De 2e secretaris bracht een uitge breid jaarverslag uit, hetwelk een woord van dank en een dankbaar applaus van de aan wezigen afdwong. Het jaarverslag van den penningmeester gaf ons het volgende over zicht van de financiën: inkomsten f 395.76, uitgaven f 326.99, saldo kas f 67.77, spaarbank f 622.66, te beschikken over f 690.43 De 3 aftredende bestuursleden: A. Pollé, P Buurman en J. N. Dol, werden hierna her kozen. Bij de bespreking over de tentoonstel ling werd besloten deze te houden ou 26 en 27 December 1932, De 1ste Kerstdag zal deze dus gesloten blijven. Tot voorzitter en pen ningmeester werden benoemd de heeren W. F. Daudey en K. Bouma. Het veilingbestuur werd onder een toepasselijk woord van den voorz. een gratificatie uitgereikt. Van de rondvraag w'erd door verschillen de heeren gebruik gemaakt en door den voorz. voldoende beantwoonj. Hierna volgde een mooie verloting van prachtige planten en raskonijnen. Daarna sluiting door den voorzitter met nogmaals een woord voor de goede opkomst Rectificatie. In het verslag van de ope ning der St. Lucia-Fröbelschoo! is medege deeld, dat de gedenksteen ingemetseld werd door G. Vreeburg. Dit blijkt onjuist is zijn. De 6-jarige P. van Ruiten uit de Julianastraat was de gelukkige. KATWIJK. Spoedeischende Raadsvergadering. De raad dezer gemeente kwam Vrij dagavond in spoedvergadering bijeen. Hel eenige punt van ebhandeling was: voor stel tot het aangaan eener. geldleening groot 50.000.te sluiten bij de maat schappij voor gemeen tecrediet te Am sterdam tegen een rentevoet van 5 y3 pet. ten dienste voor verschillende pos ten als aankoop school Burgerdijkstraat. de apnden „Het witte paarden huizen in de Duinstraat. Het voorstel werd na toelichting aangenomen. NOOTDORP Jongemannenvereeniging „St. Petrus Ca- nisius". Donderdag 1.1. hield de R.K. Jonge mannenvereeniging „St. Petrus Canisius". haar jaarvergadering. De kapelaan, moderator der vereeniging, opende de vergadering met gebed, gaf nogmaals een mooie uiteenzetting over het doel der vereeniging, de groote ver andering welke dit jaar gekomen was in ver band met de oprichting der Maria-Congrega- tie, en de mindere activiteit van de leden voor de vereeniging, waardoor een groote achteruitgang plaats vond. De 2e secretaris las het jaarverslag voor. Dit werd onveran derd goedgekeurd, en in dank geteekend. De penningmeester deed rekening en verantwoor ding over het door hem gehouden beheer. Aan de orde was vervolgens de jaarlijksche bestuursverkiezing. De heeren C. van Dorp, L. A. Mooijman en G. Kneppers, die langen tijd als bestuursleden werkzaam waren ge weest, wenschten niet herkozen te worden. S v. Hagen en A. Lelieveld werden herkozen en als nieuwe bestuursleden B. v. d. Kraan, J. Th; Jasperse en Ant. Pex. B .v. d. Kraan was niet op de vergadering aanwezig; de ande ren namen hun benoeming, aan. De moderator dankte de afgetreden be stuursleden voor den arbèid voor de J. M. V., en verwelkomde de nieuwe bestuursleden. Spr. hoopte, dat zij met veel animo voor de vereeniging zullen werken. Van de rondvraag werd door enkele leden gebruik gemaakt, waarna de vergadering werd gesloten en de leden met een gratis con sumptie werden verrast. Volksbond. De R.K. Volksbond heeft Donderdag zijn maandelijksche vergadering gehouden. De voorz., de heer P. de Jong, opende de bijeenkomst met gebed, heette al len welkom en wenschle allen een Zalig Nieuwjaar, met den wensch, dat de crisis zijn hoogste punt mocht bereikt hebben. De no tulen werden gelezen en onder een woord van dank vastgesteld. Vervcolgens werd besproken de werkver schaffing. Nu er met rijkssteun wordt ge werkt, kan er nog zes dagen gewerkt worden, doch vermoedelijk zal dit veranderen in drie dagen werken en drie dagen stempelen. Dit wordt echter een strop voor de bouwvak arbeiders, wier uitkeering uit de werkloozen- kas einde dezer maand is afgeloopen. Wan neer dit gebeurt, zal 'n steunregeling in het leven moeten geroepen worden. Er zal met Nieuwkoop over gecorrespondeerd worden om dit nog nader te bespreken. Ingekomen is een schrijven van den heer Nijkamp, dat B. en \V„ als er met rijkssteun wordt gewerkt, zonder toestemming van den minister geen kindertoeslag mogen geven. Er werd lang en breed over gesproken, doch er kon geen verandering in worden gebracht. Er is een crisis-comité in het leven geroe pen, waarin ook de voorzitter benoemd is. Nu zal mogelijk ook de groote gezinnen wel wat ten goede komen, doch dit zal in na- tura worden verstrekt. Er zijn steunlijsten ingekomen voor Twen te. De secretaris heeft de gemeente in wijken verdeeld en vraagt, wie er genegen is om eens per peek bij de leden rond te gaan om steun gelden in te zamelen voor de stakende broe ders. Vijf personen gaven zich op. Staande de vergadering werd een lijst aangeboden en, gezien de tijdsomstandigheden, viel de op brengst zeker mee. Bij de rondvraag werd geinformeerd, hoe het stond met het biljart. De voorz. zeide, dat het Kerkbestuur dit heeft aangekocht, doch verdere onderhandelingen zijn nog niet ten einde. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorz. de vergadering met den christelijken De gemeente sprak nu de diaconie in rech ten aan tot terugbetaling van het bedrag der aan deze vrouw gedane uitkeeringen en zulks op grond van de tusschen de gemeente én de diaconie gesloten overeenkomst. De kantonrechter te Leiden wees deze vor dering toe. De diaconie ging hiervan achter in hooger beroep bij de Haagsche Rechtbank. Deze heeft thans in deze zaak uitspraak gedaan. Daarbij is het vonnis van den Leid- schen kantonrechter vernietigd en is de vor dering der gemeente Rijnsburg ontzegd. STOMPWIJK Volksbond. Donderdagavond had in café „De Schenkkan" een ledenvergadering plaats van den R.K. Volksbond. Om half acht opende de voorz., de heer Groeneweg, de vergadering met een welkom aan den geestelijk adviseur en de leden. De voorz. wensch te in deze eerste vergadering van het jaar 1932 de leden een zalig Nieuw jaar en hoopte dat in dit jaar de afdeeling zich in groei en bloei zou mogen verheugen, Spr. spoorde de leden aan de vergaderingen trouw te bezoeken en steeds propaganda voor den R.K. Volksbond te maken. Nadat het bondslied gezongen was, ver zocht de voorz den secretaris de notulen voor te lezen, welke na een woord van lof door den geestel. adviseur aan den heer v. d. Lubbe voor de keurige; notulen, werden goed gekeurd. Als volgend punt der agenda kwam de op richting van een controle-commissie ter sprake Na een toelichting van den geestel. adviseur wordt dit punt aangehouden tot een volgende vergadering. Hierna hield kapelaan Verkleij een toespraak tot de leden met als onder werp „Arbeid en vreugde". De eerw. spr. hield een leerrijk betoog, hoe en waarom ar beid en vreugde samen kunnen gaan. Een dankbaar applaus beloonde den geestel. ad viseur voor zijn rede. Na de rondvraag deelde de voorzitter mee, dat op de volgende vergadering getracht zal worden een transportarbeidersbond op te richten, waarover dan een hoofdbestuurder zal komen spreken. Na eenige leuke films, door den geestel. adviseur vertoond, welke zeer in den smaak der toeschouwers vielen, sloot de voorzitter na een dankwoord te hebben gebracht, aan den geestel. adviseur voor zijn rede en de vertoonde films, en aan de leden voor hun opkomst, deze prettige vergadering. ZOETERWOUDE. Volksbond. Donderdag vergaderde de R. K. Volksbond (afd. Zoeterwoude dorp). Door den voorzitter, den heer C. J. v. Maastregt, werd de vergadering met ge bed geopend. Spr. heette, vervolgens allen hartelijk welkom en sprak den wensch uit, dat door een zakelijke bespreking de avond aangenaam mag verloopen. De secr. las de .notulen van de vorige vergadering voor, welke met een kleine wijziging werd goed gekeurd. Vervolgens brengt de afgevaar digden naar den Oentralen Raad een keu rig en overzichtelijk verslag uit, waarvoor dc voorz. hem, ale tolk van allen, een woord van dank brengt. Aan den inmiddels ter vergadering ge komen spreker van dezen avond, den heer J. W. v. d. Akker, districtbestuurder, werd nu het woord verleend. Vooraf richt do voorz. nog het woord tot de vergadering en hoopt dat, na afloop der lezing, de luis terenden den geachten spreker met vra gen zullen overstelpen, wat dan trouwens een bewijs is van hun belangstelling. Hierna volgde een lezing over hel nieuw op te richten ziekenfonds. Op de allereerste plaats zette spreker uiteen het waarom. Dit op de eerste plaats, om dat onze standgenootcn het meeste be lang hebben bij het tot stand komen. Vervolgens ging spr. na welke bepa lingen daarin worden opgenomen. Na nog een duidelijk beeld te hebben gege ven van wat het, als het zoover is, moot worden gesticht, geeft spr. gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan een dankbaar gebruik werd gemaakt. Door velen werd gevraagd hoe hoog do con tributie zal wezen, waarop spr. het ant woord niet kan geven, daar dan eerst bij de wet moet zijn geregeld wat" verplich tend zal worden gesteld. Daarbij zal ook wel worden geregeld, dat een fonds geen winst mag maken. Maar uit het een en ander, wat spreker hier van het bestaan de fonds vernomen heeft, mag men haast wel wenschen, dat de toestand zoo blijft, want de contributie wordt in ieder ge val veel hooger. Hierna niemand meer iets te vragen heb bende, dankte de voorz. den geachten spr, voor zijn duidelijke uiteenzetting namens allo aanwezigen. Bij de rondvraag werd nog gevraagd, wat of de Volksbond aan het crisiscomité dacht te geven, waarna stemmen uit de vergadering opgaan om 5.te schenken aan dit comité, wat met algemeene stem men werd goed gevonden. Hierna werden nog enkele zaken van huishoudelijken aard besproken, totdatde voorz. de tijd van gaan gekomen achtte en opder dank voor de geanimeerde besprekingen met den chr. groet de vergadering sluit. De collecte voor „Hulp in Nood" bracht op 1.84. LAATSTE BERICHTEN DE BRAND TE WEZEP. Nader vernemen wij, dat (Je slachtof fers niet, zooals aanvankelijk gemeld, 18 en 14 jaar, doch 16 en 18 jaar oud waren. De twee andere kinderen, die zich met den vader in veiligheid konden brengen, zijn een 6-jarig zoontje en een 13-jarig doch tertje. Spoedig na den brand was de burge meester van Oldebroek, waarvan Wezep deel uitmaakt ter. plaatse. Door de .ge meentepolitie wordt een uitvoerig onder zoek ingesteld. DE VULCANISCHE UITBARSTING IN GUATEMALA. Tal van dorpen vernield. NEW YORK, 23 Jan. (V. D.). Uit San Salvador wordt gemeld, dat de hevige vul- canische uitbarsting in Guatemala, die genaard ging met krachtige aardschokken, talrijke dorpen zou hebben vernield. Bo vendien zouden de plaatsen Antigua, San ta Lucia en Cotzumalhuapa eveneens ern stig geteisterd zijn. Vrijdag werden zestig aardstooten waargenomen, terwijl de vul kanen Fuego en Acatenango nabij de stad Guatemala, in volle werking waren. Zoo wel in de stad Guatemala als aan de grens tusschen Guatemala en Sn Salvador, is de" hemel dor een asehregen verduisterd. Het observatorium te San Salvador heeft ook verder verwijderde sterke- aardschokken geregistreerd. Dreigende toestand te Shanghai. SHANGHAI, 23 Jan. (V. D.). In of- ficeele kringen wordt de vrees geuit, dat het Zaterdag te Shanghai tot ernstige verwikkelingen tusschen Chineezen en Ja panners zal komen daar men algemeen aanneemt, dat Japan krachtige maritieme en militaire maatregelen zal nemen om de hincezen te dwingen den economischen bovcot tegen Japan op te geven. De toestand is verscherpt naar aanlei ding van-het bericht, dat 22 Japansche oorlogBBcheoea gereod zijn voor een opera tie in de Chineesche wateren en dat vier oorlogsschepen Zaterdag te Shanghai zul- lep aankomen. Vier andere Japansche oor logsschepen bevinden zich reed te Shang hai. Uit Tokio wordt gemeld dat Japan be reid is nieuwe troeeen te zenden ter ver sterking van de landingstroepen, indien zulks noodig mocht blijken. LEIDEN, 22 Jan. Groéntenveiling. Per 100 stuks: roodekool 1.50—4.90, sa- voyekool 1.103 80, grocnekool 1.00 2,80, .pieterselie f 1.80—2.50, prei 1.20 3.40, selderie 1.10-3-10, knolselderie 1.403.10, knolselderie f 1.-104.per 100 kg.: kroten 2.103,kroten gek. 4S, witloof f 911, boerenkool 48,. spinazie 2024, uien 5.40—8.worte len f 16. spruiten I f 3—7. spruiten II 1-3. 23 Jan. Boter. De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: prima fabrieksboter (controle f 1.20 prima boere'nbotei* f 1.151.25 per kg. Aangevoerd: 22 achtste en 12 zestiende en 4 zesde vaten, wegende 660 kg. Handel goed. Eieren. Totale aanvoer 19731 stuks. De prijzen waren: kippeneieren 3.90 4.60, kujkeneWen 330—3.70 en eenden eieren 3.30—3.70 per 100 ftuks. Handel matig. Turfmarkt van 18 tot en met 23 Jan. Aangevoerd 100.000 stuks lange turf, prijs 78 per 1000 stuks. R'VEEN, 21 Jan. Bloemenveiling. Vict. d'Oliyeira 26 cent, Will. Copland 1416 cent, Gele Prins 1823 cent, Pr. v. Oos tenrijk 1419 cent, Fred. Moore 1516 ct. Ibis 18 cent, Prosperity 17 cent, Cour d'Or 24 cent, Mnrilla 16 cent per dozijn. NOOTDORP, 21 Jan. Eierenveiling. Aanvoer 6020 stuks. Prijzen: kippeneieren 3.355.55, eendeneieren 3.153.50 per 100 stuks; kippen 60 cent, hanen f 1.15 1.25, duiven 20 cent per stuk. Bloemen 17 cent per bos. ALPHEN a. d. RIJN, 22 Jan. Groenten- veiling. Spruitkool I f 3.1.—Brussclsch Witl. f 12.13.— per 100 K.G. Seldery f 1.50' 2.20, Preij f 2.603.30, Andijvie f 5.30 per 400 bos. Eierenveiling. Aanvoer 6180 stuks. Kippeneieren f 3.804.60, Eendenciei%n f 3.50—4.per 100 stuks. BOSKOOP, 22 Jan. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Cladius Per- net f 1.301.90, Butterfly f 0.60—1.60, Willi. Kordes f2.Rosalandia f.0.60—1.Flo re x f 0.801.20, Aug. Noack f0.500.80, E. G. Hill f 0.30—0.40, Kilham f 0.30—0.50, Edith Helen f 2.3.Prunus triloba f 0.50 1.10, Japansche Azalea f 0.200.40 per stuk, Funkia f 0.070.12 per stuk. W18SELNüTKKKINGKN A MSTE RDAM) (Niet officieel). Berlijn ö8.52l'o Londen 8.50 New York 2.483/# Parijs 9.775/g Brussel 84 621/? Zwitserland 48.42J/g Milaan 12.48 Madrid 20.70 Oslo .mm 46.50 Kopenhagen 46.75 Stockholm 47.75 Wecnen 34.50 Praag 7.36 Boedapest groet. RIJNSBURG Gemeente contra Diaconie. Tusschen de diaconie der Ned. Herv. Gemeente en de gemeente bestaat sinds jaren een overeen komst, waarbij eerstgenoemde zich heeft ver bonden alle armlastigen alhier wonende en behoorende tot de Ned. Herv. Kerk in den ruimsten zin, geldelijk te ondersteunen. De diaconie weigerde echter een bejaarde vrouw, nadat zij eerst als lid van de Ned. Herv. Gemeente alhier was afgevoerd, deze ondersteuning te verleenen. waarna de ge meente, zich daartoe krachlens de wel ver plicht achtende, deze vrouw geldelijken on derstand verschafte. BOKSEN VAN KLAVEREN HEEFT GRIEP. De wedstrijd om het Europeesch Kam pioenschap uitgesteld. Wij vernemen uit Rotterdam, dat de bokser Beb van Klaveren lijdende is aan griep en het bed moet houden. Zijn geneesheer heeft hem verboden te trainen en eveneens om op 31 Januari to Brussel uit te komen tegen Sybille om het Europeesch kampioenschap lichtgewicht. Zijn promotor Huizenaar heeft een uitstel van 14 dagen voor dezen wedstrijd ge vraagd.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3