LOSSE RUMMERS KERKNIEUWS ACADEMIENIEUWS STADSNIEUWS Burgerlijke Stand AGENDA ZATERDAG 23 JANUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 DE GRAAL IN HAARLEM. Drie nieuwe huizen geopend. Gisteren zijn te Haarlem drie Graalhui- zen geopend en het Centrale Huis heeft de Bisschop persoonlijk ingewijd. Om half vijf waren in de Emmastraat bijeen: Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent, Z. D. II. Mgr. M. P. J. Möhlmann, vicaris- generaal; de Hoogeerw. heeren Mgr. II. J. M. Taskin. president van het Groot-Semi narie te Warmond. M. W. A. Wijtenburg, regent van het Seminarie Hageveld, L. A. A. M. Westerwoudt, plebaan der Kathe drale kerk, H. C. J. öondaal, deken van Haarlem, enz. W. van Liemt, wethouder van Haarlem, G. 1-1. Weustink, inspecteur van het L. O., mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, lid van de Eerste Kamer, enz. De dames Kersbergen, Mia v. d. Kallen en Freule Bosch van Drakensteyn. De leidster van de Haarlemse!:e Graal beweging, Freule Bosch van Drakensteyn, riep den aanwezigen een welkom toe in het nieuwe huis en dankte den bisschop voor zijn komst en de inwijding van het huis. Speciaal heette spr. ook welkom wethou der van Liemt, die namens B. en W. geko men was. Hoewel de organisatie voor kort is op gericht. telt zij in Haarlem 500 graalleden, 150 cadetten en een corps van 75 uitsteken de leidsters. Dan trad een. der graalcadetten naar voren, die Mgr. uit naam van de heele Haarlemsche Graal bedankte voor de Ui- wijding van het nieuwe huis. Rede Mgr. Aengenent. Ik behoef wel niet te zeggen, aldus Mgr., hoe gaarne ik hier gekomen ben om de in wijding van het huis te verrichten. Het zal wel aan ieder bekend zijn, hoezeei; ik niet ,.De Graal" sympathiseer en hoe groot mijn verwachtingen daarvan voor de toekomst zijn. Ik kan daarbij wijzen op de ervaring van dc laatste twee jaren en op de vruch ten uit die beweging opgebloeid. De Graalbeweging is in haar eigenlijke kern een godsdienstige beweging. Het eenige doel is, om van onze Roomsche meisjes door en door Roomsche vrouwen voor de toekomst te maken. Do beweging wordt gedragen door een kern van Vrou wen, de Vrouwen van Nazareth, welke op zichzelf vormen een religieuze congregatie. Ik ben volstrekt zeker voor de toekomst, als de Roomsche meisjes zich vereenigen onder die religieuze congregatie. Al liet andere, al die manifestaties naar buiten, zijn slechts middel om het groote doel te bereiken. Maar die middelen, het vormen vah clubjes voor gezelligheid en cul tuur, uiterlijk uitdragen van de beweging, zijn zeer te waardeeren en belangrijk. De clubje® dienen om de meisjes te trekken, het nuttige wordt dan met het aangena me vereenigd; goed is de eigen stijl, dc eigen Katholieke Cultuur; de uiterlijke manifestaties dienen om de meisjes fier te maken, dat zij zoo gelukkig zijn te belmo ren bij de Katholieke Kerk. Aan de fierheid hebben wij behoefte. Andere levensrichtingen worden ook de straat opgedragen. Al die uiterlijke ver schijningsvormen zijn bevorderlijk ter be reiking van het groote doel. Alles is trou wens in overeenstemming met de gezond- wijsgeerige opvattingen van den uiensch, met den geest van Christus-zelf, met den geest van onze H. Kerk. En nu worden vandaag in Haarlem drie huizen tegelijk geopend. Dit is het hoofd huis in de bisschopsstad. Dank moqt ik brengen aan de pastoors en de kerkbestu ren, die tot de stichting hebben bijgedra gen. Deze spontane medewerking stel ik op koogen prijs. De drie huizen zijn onder bescherming gesteld van drie beschermhei ligen: H. .Stanislaus, St. Jeanne d'Arc cil de H. Veronica. Onbewust hebt ge een voortreffelijke keuze gedaan. In de levens van die drie heiligen zie ik belichaamd de idee van dc Christelijke vol maaktheid. Wanneer wij daarnaar liaude- lon, moeten wij op drievoudige wijzo orde scheppen in alle gedragingen van ons le ven le. De verhouding waarin we staan tot ons zei ven. 3e. De verhouding waarin we staan tot onzen naaste. 3o. De verhouding waarin we staan tot God. Als we uw schutspatronen nemen, ko men juist die drie verhoudingen bijzonder tot haaf* recht. In St. Stanislaus vinden we beheer- scliing, boetedoening, gebed, voorbeeld in de deugd der kuischheid. In St. Jeanne d'Arc liefde voor haar volk en haar vaderland. Zij heeft daarvoor gé- streden en heeft daarvoor zelfs den dood ondergaan. In de H. Veronica het model van liefde tot God. Zij drong door het volk heen, om Jen Zaligmaker een bewijs van haar liefde te geven. Mogen de leidsters van Haarlem in de toekomst deze drie tritsen dieper cn die per bij dc meisjes inscherpen. Dan zijn de rijkste vruchten voor deze stad weggelegd, dan krijgen we hier model-huisgezinnen met moeders, die een voorbeeld zijn voor de opvoeding van kinderen. Do Graalbeweging in Haarlem groeic en blocie zoo krachtig mogelijk! Hierna voerden nog Deken Sondaal en wethouder v. Liemt het woord. DE TREKKING DER STAATSLOTERIJ. Geruchten over ongeldig heid. Hoe 't in zijn werk gaat. Naar aanleiding van geruchten, dat de trekking van Donderdag van de Staats loterij ongeldig zou worden verklaard, om dat 3 nummers te weinig zouden zijn ge trokken, hebben wij ons om inlichtingen gewend tot den directeur der Staatsloterij, den heer Th. Sanders, die ons mededeelde, dat inderdaad Donderdag 3 nummers min der getrokken zijn dan per dag in de eer ste trekkingsweek der vijfde klasse gebrui kelijk is, doch dat van een ongoldigverkla- ring van deze trekking allerminst sprake is geweest, aangezien daarvoor geen enkele reden aanwezig is. In dit verband deelde de heer Sanders ons nog mede, dat nergens is bepaald, hoe veel nummers in de vijfde klasse per dag moeten worden getrokkeu, en dat de be paling van dit aantal geheel aan hem is overgelaten. Sinds jaren is het gewoonte, dat in de eerste week van deze klasse 700 nummers per dag worden getrokken cn zoo was het ook in deze loterij. Mocht door een of andere omstandigheid bij een trekking dit aantal niet geheel worden bereikt, dan heeft dit absoluut geen invloed op de gel digheid der reeds getrokken nummers en wordt de ontstane achterstand eenvoudig bij de volgende trekking ingehaald.. Ook nu zullen de 3 te weinig getrokken num mers a.s. Maandag boven het voor dien dag bepaalde aantal getrokken worden. Van eenige ""onregelmatigheid is hierbij dan ook geen sprake, terwijl aan niemands recht ook maar eenige afbreuk wordt ge daan. De uitbetaling van de Donderdag getrokken prijzen heeft op de normale wijze plaats geliad. Omtrent de oorzaak van het trekken van 3 nummers minder dan het bepaalde aan tal, vernemen wij nog het volgende: Bij de trekking wordt, nadat een nummer uit den nummer-trommel is gehaald, dit 'nummer uitgeroepen en dan door een amb tenaar genoteerd op een lijst, waarop van te voren het aantal nummers, dat dien dag getrokken zal worden, is aangegeven. Tezelfder tijd wordt dan uit den „prij- zen"-troinmel een opgerold papier getrok ken, waarop staat vermeld, hoe het getrok ken nummer uit de loterij is gekomen. Dit resutlaat wordt dan door een anderen amb tenaar op een lijst aangefceekend, waarop eveneens zooveel plaatsen zijn aangegeven als er dien dag nummers getrokken wor den. Daarna worden het getrokken nummer cn de getrokken „prijs" (of, zóoajs in de. vijfde klasse voorkomt, een niet) samen op een lias gedaan. Beide ambtenaren zullen dus in normale gevallen gelijktijdig bun lijst vol hebben, waarna de trekking is geëindigd. Nu heeft zich Donderdag even-wel het geval voor gedaan, dat de eerstbedoelde ambtenaar eenige getrokken nummers niet goed had verstaan, zoodat deze nummers opnieuw werden uitgeroepen. Bij abuis zijn toen echter die nummers tweemaal op zijn lijst geplaatst, met het gevolg, dat zijn lijst daardoor eerder aanwees, dat het vev- eiscjite aantal nummers was getrokken, dan in werkelijkheid het geval was. Toon de lijst van dezen ambtenaar vol was, gaf hij het teeken om de trekking te stoppen, doch daarop bleek, dat de lijst van den ambtenaar bij den „prijzen"-trammel nog niet vol was, en dat op deze lijst nog 3 plaatsen open waren. Bij de daarna gevolgde controle met de op de lias gestoken briefjes, welke controle trouwens na iedere trekking geschiedt, is toen komen vast te staan, dat er inder daad slechts 697 nummers waren getrokken, welke geheel overeenstemden met de ge trokkeu „prijzen", zpoa-ls deze genoteerd waren. Ten slotte vernamen wij, dat een abuis, als dat van gisteren, zich- wel eens meer, hoewel zeer zelden, heeft voorgedaan, en dat de oorzaak daarvan moet worden ge zocht in het zeer inspannende van den ar beid voor de betrokken ambtenaren bij de trekkingen. OPLEIDING MEDISCHE STUDENTEN. Een commissie. Bij beschikking van den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen is een commissie ingesteld, aan welke wordt op gedragen, advies uit .te brengen omtrent maatregelen, die getroffen zouden kunnen worden ter tegemoetkoming aan de bezwo ren, welke de practische opleiding van de medische studenten van de rijksuniversitei ten door de groote toeneming van het aan tal studenten ondervindt. In deze commissie zijn benoemd: a. tot lid cn voorzitter mr. J. B. Kan, to 's-Gth- venbage, lid van den Raad van State; b, tot leden: mr. A. J. L. van Beeck Calcoeu, chef van die afdeeling hooger onderwijs aan het departement van onderwijs, kruis ten en wetenschappen; dr. J. H. Zaayer, hoogleeraar aan de rijksuniversiteit te Lei den; dr. Th. M. van Leeuwen, hoogleeraar aan de rijksuniversiteit te Utrecht; dr. L. Polak Daniels, hoogleeraar aan de rijks universiteit te Groningen; dr. J. F. J. ten Berge, directeur van het r.k. ziekenhuis te 's-Gravenhage; dr. J. Hekman, geneesheer- directeur van het gemeentezieeknhuis aan den Bergweg te Rotterdam; dr. C. L. de Jongh, eerste geneesheer aan het gemeen te-ziekenhuis te 's-Gravenhage; c. tot se cretaris jhr. mr. C. J. A. de Ranitz, ad junct-commies bij het departement van ou derwijs, kunsten en wetenschappen. Audiëntie. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal de volgende weck Maandag en Woensdag geen audiëntie verleenen. LEIDEN. Geslaagd: doctoraal-exaraen rechtsgeleerdheid d£ dames J. A. H. Reitsma (den Haag, J. van der Meulen (Overveen) en J. Raadsveld (den Haag); voorbereidend kerke!ijk-examen de heer G. van Yperen (iVlaardingen). EEUWFEEST DER ST. PETRUS PAROCHIE. A.s. Zondag wordt plechtig het feit her dacht, dat. men voor 100 jaren is begonnen met de Kerkelijke,diensten in de zaal van de Pastorie, Breestraat 139. Na de zaal van de tegenwoordige Pasto rie werd een houten loods als kerk ge bruikt; daarna werd de kerk gebouwd, het tegenwoordige middenschip van de Sint Pe- fruskerk. Zondag wordt de Pontificale Hoogmis opgedragen door Monseigneur H. J. M. Taskin. De Zeer eerw. pater F. Hendricbs S.J. zal onder de Hoogmis een predicatie houden, i 's Avonds is er een plechtig Lof. R. K. VROUWENBOND. Donderdagavond hield de R. K. Vrouwen bond de jaarvergadering in de kleine Stads- zaal. De pres., mevr. Manders, heette allen hartelijk welkom en zeide niet veel van het werken van den Bond en de Onderafde lingen te zullen vertellen, doch dit aan de verschillende secretaressen over te laten. Een bijzonder woord van waardeering sprak de. pres. tot Rector Reynen, hetgeen tevens een dankwoord was voor de belang stelling, die Rector Reynen voor den Bond heeft, voor het trouwe bezoek van al de vergaderingen en voor de adviezen, die steeds op hoogen prijs gesteld worden. Ook dankte de presidente de bestuursleden. Wat er gedaan moet worden, wordt altijd met toewijding gedaan, waaruit mevr. Manders concludeerde, dat er liefde is voor den Bond. In verband met de tijdsomstandigheden wekte de presidente allen op om steun le verleenen, wanneer die van ons gévraagd wordt. De notulen worden voorgelezen en goed gekeurd onder grooten dank. Naar aanlei ding van hetgeen in de notulen gezegd is over de excursie deelt mevr. Manders me de, dat deze tot groote tevredenheid van alle deelneemsters verloopen is. De reis kosten waren door 't groote aantal deel neemsters teruggebracht van 1.40 op 1-17. Met goedvinden van de deelneemsters is 't overschotje gestort in 't Eigengebouw- fonds. Hierna volgden de diverse jaarverslagen, welke onder alle aanwezigen respect af dwongen, omdat zij melding maken van zooveel werk, dat dit jaar gepresteerd cn van zooveel offervaardigheid, die getoond werd. Aan allen brengt mevr. Manders afzon derlijk haar oprochten dank. Aan de orde was vervolgens de bestuurs verkiezing. Mevr. C'-reyghton Léautaud en mej. v. d. Sleen werden op voorstel van mej. A. v. Deene bij acclamatie herkozen. Mevr. Gibbon stelde zich niet weder her kiesbaar. Candidatenlijsten waren niet in gekomen voor de vacature van mevr. v. d- Hart. Deze beide vacaturen blijven voor- loopig onvervuld, aangezien op de verle den week gehouden gecombineerde be stuursvergadering besloten is zooveel mo gelijk dames uit de besturen der Onderafd. to kiezen voor de bestuursfuncties van den Vrouwenbond.. In de pauze werd aan alle aanwezigen een kopje thee gepresenteerd met de heer lijke biscuitjes van de firma Sluis. Als bijzondere attractie werden oen flink aantal aardige prijzen verloot, waaronder zelfs eenige rozenkransen waren uit bet H. Land, aangestreken aan het H. Graf te Je rusalem en door den Geest. Adviseur wel willend afgestaan. Bij de rondvraag zeide mej, van Deene, dat de besturen der Onderafdeelingen bet op hoogen prijs zouden stellen als zij in de processies-met het Allerheiligste zich zou den .mogen scharen achter het vaandel van den Vrouwenbond. Dit zal in de bestuurs vergadering- besproken worden. Mej. Elshof nam de gelegenheid te baat om een woord van waardeering te spreken tot het bestuur, maar heel in het bijzonder tot mevr. Manders voor haar enthousiasme en durf, die nooit versaagt. Rector Reynen spreekt ten slotte de ver gadering toe en vergelijkt dezen avond met een prijsuitdeeling uit den schooltijd. Het is het glorieuse einde van een heel werk jaar. Echter met dit verschil, dat op de vroegere prijsuitdeeling de groote vaoan- tie volgde en we nu morgen aan den dag weer beginnen met vergaderingen, met naaien, met huisbezoek enz. Rector Rey nen besluit met den wensch, dat we voor elkaar zullen bidden om veel animo, veel durf en veel geld om zooveel mogelijk te kunnen werken tot heil van den even- mensch en tot eer van God, opdat allen eenmaal bij de groote prijsuitdeeling hier boven den prijs zullen erlangen van de eeuwige zaligheid. Hierna sloot de presidente deze zeer ge animeerde vergadering met den chr. groet. LEIDEN. Geboren: Maria, d. van J. Bosman en C. H. Meijers. Jacobus Johannes, z. \an I. Binnendijk en G. L. C. de Jeu. Leendert Gerrit, z. van G. A. Kamerman en M. Dekker. Wilhelmina Maria, d. van J. G. Arbouw en E. Delfos. Pietertje, d. v. A. Barens en J. Brugman. Hans, z. van P. Robbers en H. J. Molenaar. Jacob, z. van J. van Katwijk en J. H. van der Steen. Ondertrouwd: W. van Tongeren jm. en S. Koet jd. Overleden: A. P. Chaudron wedn. 90 j. G. de Rooij m. 59 j. Th. G. Ver- degaal ongh. vr. 30 j. zijn op de Kantoor-uren aan on Bureau verkrijgbaar ad f 0.05 ALSOOK BIJ: Sigarenmagazijn „INSULINDË", lleerenstraat hoek Witte Singel. Sigarenmagazijn Fa. SOMERWIL Hoogewoerd hoek Watersteeg. Sigarenmagazijn „HAVENBRUG" Haven. Sigarenmagazijn A. KOSSEN Joh. de Withstraat 42. KIOSK PRINSESSEKADE Uitvoering „Perosi'1. De R. K. Muzieiivereeinging „Perosi geeft morgenavond in de Concertzaal „Con cordia" een groote uitvoering ter gelegen heid van haar 12-jarig bestaan. Introductie voor dezen avond ts nog ver krijgbaar op Lage Rijndijk 6 D. Medisch Consultatiebureau voor Alcohoiisten. In het gebouw van Prae ven lieve Ge neeskunde had plaats een vergadering van bovengenoemd bureau. Het bestuur word aldus samengesteld: dr. Boonacker, voor zitter; ds. S. R. Hermanides, secr.-pen- ningm.; mevrouw Manders, mej. A. C. v. Nes, ds. A. H. Oort en ds. D. Kuilman. Adres aan den Raad. Aan don Raad dezer Gemeente is door de N.V. „liet Motorhuis" het volgende acires gezonden: Ondergeieekende na.n kennis int het „Lcidsch Dagblad" van 1!J Januaii 1932/ dat bij raadsbesluit van 3 Augustus 1931 van dr. V. C. M. Leesberg in eigendom door de Gemeente is overgenomen een per ceel grond, Sectie M. no. -41S4, tegen J 10 per M2. Verder, dat dr. Leesberg naderhand aan de Gemeente heeft verzocht nog 20 M2. te mogen overdoen tegen 10 per M2. en dat noch bij Burgemeester en Wethoudei3, noch bij de Commissie van Fabricage daai- tegen bedenkingen bestaan. Undergeteekende deelt U naar aanlei ding hiervan beleefdelijk mede, dat haar terreui aan bovengenoemd perceel gren zende en benoodigd voor de aldaar gepro jecteerde straat van 10 Meter breedte bij schrijven van haar architect A. T. Kraan van 17 April 1931 aan de Gemeente, om niet in eigendom is aangeboden en boven dien een bijdrage in geid voor aanleg van de straat, welk aanbod door de Gemeente niet is aanvaard. Ondergeteeiende begrijpt het verscliil in waardeering van de betreffende aan elkaar grenzende gronden niet en biedt thans alsnog de voor bovengenoemde straat benoodigde gronden om niet zonder verdere kosten voor haar aan de Gemeen te aan, onder beding, dat de aldaar gepiu- jecteerde straat binnen redelijken tijd wordtf aangelegd. Met verschuldigde gevoelens enz. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 5280. D. van der Voort en Zonen, Voorhout, Teylingerlaan 6, bloembollen- en landbouwbedrijf. Uitir. Venn.: D. v. d. Voort Dzn., Voorhout, d.d, 18 Jan. 1932. Het Gemeentebestuur van Leiden heeft opgedragen het maken van beschoeiingen, rioleering en bestrating van de Cronestein- kade aan de firma L. P. v. d. Geer en A. Stuifzand alhier, voor de som van 11.337 en den aanleg van een speelterrein aan de Marnixstraat voor 14.888. Paardenarts der le klasse dr. J. C. Stc- fels, van het lie regiment huzaren, in gar nizoen te Breda, is overgeplaatst naar het 6e regiment veld-artillerie alhier. Bij beschikking van den Miniser van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen is een commissie ingeste.d, aan welke wordt op gedragen advies uit te brengen omtrent maatregelen, die getroffen zouden kunnen worden tor tegemoetkoming aan de bezwa ren, welke de practische opleiding van me dische studenten aan de Rijksuniversiteiten door de groote toeneming van het aantal studenten ondervindt. In deze commissie is o.m. benoemd: Dr. J. H. Zaaijer, hoogleeraar aan de Rijksuni- I versiteit alhier. Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet, Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van: a. de N.V. De Leidsche Zoutkeet 'om vergunning tot het oprichten van een zoutraffineerderij in het perceel Oude Singel No. 248,' kadastraal be kend Gemeente Leiden, Sectie B. No. 2868; b. S. W. van Gastel om vergunning tot- het oprichten van een slagerij in het perceel Haarlemmerstraat No. 218, kadastraal be kend Gemeente Leiden, Sectie H. No. 889; Gelet op de artikelen 6 en 7 der Hinder wet Geven kennis aan het publiek, dat ge noemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn; alsmede dat op Zaterdag^ den 6en Fe bruari 1932 des voormiddags te half elf uren in het pereeel Breestraat 125 (Bureau van Gemeentewerken) ge'egenheid zal wor den gegevor om bezwaren tegen deze ver zoeken in te brengen, terwijl zij er de aan dacht op vestigen, dat niet tot beroep ge rechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebe stuur of een zijner leden zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeen ekennis, dat W. J. Geenjnar, te Leiden, een verzoek heeft in gediend ter be koming van' verlof voor den verkoop van alcoholvrijen drank, voor ge bruik ter plaatse van verkoop, in het per ceel Haarlemmerstraat No. 251, alhier. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. Leiden, 22 Januari 1932. LEIDEN. Zaterdag. „Het konsert" door „Litteris Sacrum", Schouwburg, 8 uur. Maandag. Roomsche Reisvereeniging, .jaar vergadering, „Den Burcht", 8.30 uüi\ Oinsdag, Donderdag, Zaterdag. Vincentius» Bibliotheek, geopend s avonds van 7.308.3U uur. Woensdag. Vastenavondfeest „De Hanze", Foyer, 8.15 uur. Woensdag. Kinderfeest van de Hanze, Foyer, 2 uur. Woensdag. R.-K. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden, Jacoba- zaal „Den Burcht", 8.15 uur. Donderdag. R.'-Iv. Verzekeringspersoneel „Sti Donatus", Koepelzaal Café „Den Burcht", Installatie Gees telijk Adviseur Pater H. Mulder O.F.M., 8 uur. Donderdag. Ledenvergadering „A. E. K. A." „Den Burcht", 8 uur. De Zondagsdienst der huisartsen zal worden waargenomen door de doktoren: Bruning, Merz, Niemer en Starck. DoZondagsdienst der huisartsen wordt te Oegstgcest waargenomen door dr. Hu- genholz. Tel. 390. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag l'8 tot en met Zondag 24 Jan. a.s. waargeno men door apotheek C'. B. Duyster, N. Rijn 18, tel. 523. H. Mis St. Lodewijkskerk. Do-geregelde bezoekers van de H. Mis in de St. Lodewijkskerk te acht uur worden er aan herinnerd; dat morgen Zondag deze H. Mis a.leen toegankelijk is voor de leden der St. Joseph's Gezellen Vereeniging. Het groot aantal leden laat niet toe, dat aan niet-leden toegang wordt verleend. - Zuid-Afrikaansche studenten in Leider». A.s. Maandag zal een groep Zuid-Afri kaansche Studenten onze stad bezoeken. Zij zullen o.a. een bezoek brengen aan de Uni versiteit cn in de Senaatskamer door den Rector Magnificus worden ontvangen. Daar na zal een bezoek aan het Historisch Mu seum worden gebracht. Bij de poliie zijn inlichtingen te beko men omtrent twee rijwielen, die op den openbaren weg zijn gevonden. Het Raadslid Schiiller heeft het volgen de voorstel ingediend: „Ondergeteekende stelt voor niet tot ver pachting over te gaan vervat in ingekomen stuk No. 307". I W 'T IS DE DAAD en DEEN HOL GEPRAAT WARE I - TELF. 36

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2