UIT DE RIJNSTREEK "VjÜ} v-' RECHTZAKEN ZATERDAG 23 JANUARI 1932 i DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 15 MTERPAROCMIEELE VASTENAVONDFEEST Morgei» vieren wij <>ns Vastenavondfeest, De altijd zoo treffende kerkelijke viering in de S. Lodewijk zal ditmaal aanvangen te 8 uur. Als tweede bizonderheid kan worden medegedeeld, dat de antwoorden op den Priester, door allen zullen worden medege zongen. Aan allen wordt daartoe bij den in gang der kerk de tekst uitgereikt. Men lette ook op de daarin aangegeven houding. Voor al wordt de aandacht hiervoor gevraagd van hen, die de algemeene repetitie op Dinsdag 1.1. niet hebbe.i medegemaakt. Voor het overige der feestviering zie men het programma, dal aan alle leden boven de 21 is toegezonden. Gezellen onder 21 (aar moesten dit Dinsdag komen afhalen. Voor hen die dit nog verzuimd hebben, bestaat nog gelegenheid dit te bekomen onmiddellijk na het ontbijt. Daarna worden deze kaarten vervallen verklaard. Er zijn volstrekt geen toegangskaarten te koop. Alleen voor hen, die aan art. 16 heb ben voldaan is nog een programma te ver krijgen bij den vice-praeses. ROND ALTAAR EN COMMUNIEBANK. Wij, Katholieken, hebben in onze steden en dorpen rijke schatten. Temidden der huizen van armen en rijken staan ze, de tempels met die schatten en torenhoog rijst er het kruis, dat wenkt en tot ons spreekt: .Hier woont God", En ik weet niet of gij ooit hebt verstaan de taal van 't kruis, daar hoog in de lucht, van 't kruis in zijn goudglans, dat ons toeroept: „Mensch, hier, in dit hei ligdom,' troont uw Koning!" Maar och, daar zijn er, en het zijn er roil- lioenen, die nimmer hoorden van het kruis. God, Koning. ze weten 't niet 't Klinkt hun vreemd en 't lijkt zoo vaag en zoo ver... Maar daar zijn er, en het zijn er millipenen, die wel eens hoorden van 'n kruis, dat stond op Golgotha en waarop een God-mensch ge storven was. Doch de stortvloed van het moderne leven heeft zich over hen uitges'ort en zij konden er niet tegen en kwamen om En daar zijn er ook, en het zijn er millioe- nen, die niet voor 't kruis ,zijn gevlucht en toen zij het omarmden, daar hun God von den. En die millioenen zijn de Katholieken van onzen tijd, die zich niet schamen voor het beeld van een gekruisten God en die in hun woning het een eereplaats geyen en in hun hart dien God een troon aanbieden. Want Hij moet heerschen in ons en spreken tot ons en door ons, omdat uit het leven van een katholiek moet spreken de fijne zin van* het leven in hel licht van de eeuwigheid. Vader Kolping heeft gewild, dat zijn ver eeniging zou zijn een instituut .van opvoeding: allereerst van opvoeding tot degelijk christen. En ik kan me zoo voorstellen dat hij echt- meewarig zijn hoofd heeft geschud, toen een paar gezellen ze meenden 't natuurlijk goed een program aanboden met den ar beid allereerst. Heeft de Christus niet ge- leeraard: „de mensch leeft niet van brood alleen?" en kon hij, de paedagogische, de op voedkundige Kolping, dat voorbijzien? Hij kon 't niet en hij deed het niet. Godsdienst vooraan! Vandaar dat de Jo- sephgezellen hun feesten beginnen rond Al taar en Communiebank. O, ze kunnen hun vreugde doen blijken zoo mooi mogelijk naar buiten, maar dat is een gevolg van die in tense vreugde van binnen. En des te meer zullen geest en hart gevoed worden, naar mate wij bij het Misoffer tegenwoordig zijn. Toe té juichen is daarom de manier waarop de leden der Gez. Ver. morgen de H. Mis zullen bijwonen, want' èn priester èn geloo- vigen moeten het Offer opdragen. Het litur gisch Mis-hooren zal allen stichten en het zal een ieder tot nut zijn! Wij beginnen rond Altaar en Communie bank, want de rijkdom van den Godsdienst wilen we genieten en Hij, Die toch onze God is, zal wonen in ons. Want: „Wij zijn als het hert, dat naar den bron getrokken werd". Ziet ze opgaan, rij na rij, Vol verlangen, omdat Hij, Die God is, in Zijn Koningsmacht, Het Licht ons geeft, in donk'ren nacht. Ziet ze knielen, innig blij, Hem ontvangend, omdat Hij, Hun God is, Die in liefdegloed De zielen spijst met Vleesch en Bloed. Ziet ze trekken, rij na rij, Innig dankbaar, sterk en blij, Omdat Hij, Die op het Altaar troont, In hunne jonge zielen woont. S. M. I VOETBALCLUB KOLPINGS BOYS Morgenmiddag heeft de oficieele opening plaats van ons sportterrein. Het eerste elftal van de Kolpings-Boys zal in het veld treden i tegen K. M. D. van de Katwijksche Gezellen. Het belooft een spannende strijd te worden. Wij verwachten veel belangstelling van de j zijde van de leden der Vereeniging. Het ter- j rein is dichtbij en gemakkelijk te vinden: aan I den Kanaalweg nabij het einde van den H. 1 Rijndijk, tegenover de koekfabriek „De Bij Aanvangsuur van den wedstrijd twee uur. TURNCLUB ORANJE-ZWART Zondag 7 Februari a.s. zal onze Turnclub mede wedstrijden met D. K. S. van de Ge- zellenvereeniging Haarlem II om de bekende i Wisselbeker, die op het moment in het bezit van D. K. S. is. De wedstrijd gaat ditmaal te Haarlem en vangt aan te één uur. Des avonds wordt door de gezamenlijke turnclubs een demonstratie gegeven. Zij, die als sup porters Oranje-Zwart willen vergezellen, ge ven zich tijdig op bij den secretaris-comm.: W. Develing. STUDIECLUB „ST. PETRUS CANISIUS" De derde gewone bijeenkomst bracht j.l. Dinsdag de Canisianen bijeen in de bovenzaal De 2e voorz. opende met gebed en een woord van welkom, waarin hij memoreerde den goed geslaagden socialen cursus. De notulen werden voorgelezen en onver anderd vastgesteld. Hierna deelde de voor zitter mede. dat de excursie naar de Licht fabrieken door ziekte van den eere-voorzit- ter, die de club zou rondleiden, is uitgesteld en dat het bestuur de meening der leden wenschte over nog te houden excursies. Na eenige bespreking, waarbij de note-comique niet ontbrak, werd besloten, tot een excursie naar de Hooglandsche Kerk en een naar de Sterrenwacht. Voor de excursie op 2den Pinksterdag had het bestuur twee voorstellen Met alle stemmen voor werd het bestuur op gedragen een excursie uit te werken naar het Kolping-Vacantieoord „De Liebaard" te Apeldoorn. De heer W. Nicolai ving daarop zijn lezing aan over een „Heilige van den modernen tijd", n.l. Margaretha Sinclair. In een keurig betoog zette hij uiteen de jeugd en het kloos terleven van-dezen figuur, die in Groot-Brit- tannië en ver daarbuiten zeer populair (maar dan in de fijnste beteekenis) is gewor den. Spr. eindigde met de aansporing tot haar. wier proces tot Zaligverklaring in Rome wel zal worden aanhangig gemaakt, met groot vertrouwen te gaan om Gods zegen te verkrijgen. De voorz. dankte den spreker met eenige goedgekozen woorden. Van de rondvraag werd flink gebruik ge maakt. waarna deze- genoegelijke bijeenkomst met gebed werd gesleten. PAK ME MEE. Kleurig, fleurig en modern ziet het er uit. Handig zakformaat, met1 verzorgde varieeren- de inhoud. Een boekje, dat ten volle onze aandacht vraagt Het is voor ons gezellen na tuurlijk op de eerste plaats bestemd. Het bevat een weekagenda, die ge ruim schoots voor notities en dergelijken kunt ge bruiken, een overzicht van allerlei in de ver- eenigingen, bestaande clubs, adressen der ver schillende vereenigingen enz. Dit is nog niet alles. Een heel eenvoudige prijsvraag stelt ons in de gelegenheid pracht- prijzen te winnen. De uitslag wordt in het Kolpingsblad be kend gemaakt. Wij zijn nog niet uitgepraat, ook een rebus geeft ons kans op een pracht- prijs. Ge begrijpt vanzelf, dat wij hier ons jaar boekje op 't oog hebben, uitgegeven door het Centraal Bureau te Amsterdam. Hoé kan het, en dat alles slechts voor een i luttel kwartje Afgezien van al deze attrac- i ties; er wordt over uw vereeniging gesproken of buitenstaanders vragen ons 't een en an- j ander, dit gebeurt toch meermalen. Wie wil dan met een mond vol tanden staan? Oppervlakkig schijnt dit niet van zoo groot belang en toch door direct met een antwoord klaard te worden, leder gezel draagt er een van uw vereeniging. Ons jaarboekje vertelt dit alles eenvoudig en duidelijk. Maar genoeg, het behoeft niet verder ver klaart te worden. Ieder gezel draagt er een ">bïj zich. of voorziet zich bij de eerste de beste gelegenheid. A. KOLTRO. Einduitslag der onderlinge Damcompelitie. 1. B. Goddijn 23 22 1 45 1.95 2. H. Dingjan 23 21 2 42 1 80 3. A. Uphoff 23 19 4 38 1.65 4. M Brouwer 23 17 4 2 38 1-65 5. H. Uphoff 23 15 2 6 32 1.39 6. J Ouwerkerk 22 14 8 28 1.27 7 P Blom 23 12 5 6 28 1.27 8. P Schouten 21 12 2 7 26 1.23 9. K. de Keuning 23 13 1 9 26 1 23 '10. W. Peelers 23 11 3 9 25 1.08 11. A. Remund 22 10 2 10 22 1 12. F. de Keuning 23 11 1 11 23 1 13. P. Sneeboer 23 10 3 10 23 1 14. A. de Winter 23 9 4 10 22 0 95 15. J. v. Schie 22 8 3 11 19 0 86 16. W. Develing 23 9 14 18 0 83 17. A. Vreeburg 23 8 4 11 18 0.83 18. J. de Groot 22 8 14 16 0.73 19. Th. Catin 23 6 3 14 15 0 65 20. R. v. Gelder 23 6 2 15 1 1 060 21. F. de Does 23 4 2 17 10 043 22. J. Varkenvisser 23' 4 19 8 0 35 23. L. Dirkse 23 1 1 21 3 0.13 24. Th. Lamers 23 1 22 1 0 04' GEMEENTERAAD VAN WOUBRUGGE De Raad dei' gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Met kennisgeving was afwezig de heer de Vette. Nadat de burgemeester, de heer Boddens Hosang, de vergadering op de gebruikelijke wijze had geopend, sprak deze den Raad eerst toe. Nieuwjaarsrede van den burgemeester. Voor de leden van den gemeenteraad, zeide spr., geeft het afgeloopen jaar reden tot dankbaarheid. Geen Uwer aan onzen kring ontnomen, aldus spr., noch door lang durige of ernstige ziekte verhinderd aan de werkzaamheden deel te nemen Ook de verkiezingen, het politiek examen waar aan alle gekozenen zich hebben te onder werpen, het gij met goed succes afgelegd, zoodat wij in gelijke formatie'den weg vor der mochten gaan in het besturen onzer gemeente. De goede toon bleef gelukkig in onze sa menkomsten gehandhaafd en in de ver gaderingen in welke gij bijeenkwaamt wer den zeer belangrijke besluiten genomen, die dan al geen of grootschc werken als resultaat voor het nageslacht moge nala ten, maar die tr toch toe hebben moge bij dragen dat de financieel? positie der ge meente ongeschokt eer verstrekt is te noemen en toch anderzijds verlaging der lasten voor de burgerij met zich brengt. Wanneer ik denk aan uw besluiten tot con versie eener geldleening, tot verlaging van pacht voor den landhuurder, tot versterk te aflossing op een andere geldleening en tot afschaffing van keurloonen op nood- slachtingen, dan meen ik zoo juist aard en strekking' uwer besluiten niet overdre ven weergegeven te hebben. Met erkente lijkheid memoreer ik hoe dooi' uw terzake dienende besluiten na rijp beraad, voor zichtige belegging cler uit het wegenfonds ontvangen gelden gevonden werd. Dat ondanks dit zuinig beheer de ver zorging van veelzijdige belangen niet ge schaad werd, bewijzen uwe besluiten tot aanschaffing eener moderne motorspuit, waardoor de buurtschap Hoogmade betëre outilage ondervond, tot het doen aanbren gen eener straatverlichting in het Koord einde te Hoogmade en inzake de werkloos heidvoorziening, welke meerdere malen uw aandacht vroeg, zoodafc uit dien hoofde met dankbaarheid aan het jaar 1931 terug gedacht kan worden. In de kring van hen die burgemeester en wethouders getrouw ter zijde staan, de ambtenaren en beamb ten, is een belangrijke wijziging gekomen. Twee der oudsten toch, de heeren Kam- meraat' en Hoogenboom hebben, na gedu rende 40 jaren hunne beste krachten aan onze gemeente gegeven te hebben, den tijd van rusten zien aanbreken en zij het met tegenzin hun dagelijks werk, hetwelk hun steeds een lust was. vaarwel gezegd. Het bevolkingscijfer blijft zich in normaal stij genden lijn bewegen, "voor epidemiën ble- .ven wi\ God zij dank. gespaard. De toe stand der bedrijven gaf in het afgeloopen jaar reden tot tevredenheid. Ts het wa terleidingbedrijf veelal een bloedarm we zentje in ons dorpsgezin geweest, binnen kort zullen u voorstellen bereiken ook hier nieuw leven te doen ontstaan- De industrip welke onze gemeente heeft biedt voor ve len nog steeds een bestaansmogelijkheid en is belangrijk uitgebreid. De voorzie ning in de woningbouwbehoefte blijft zich regelmatig ontwikkelen. Op kerkelijk ge bied gaf 1931 voor onze gemeente belang rijke veranderingen. Het R.-K. gedeelte der bevolking ziet een nieuw kerkgebouw verrijzen, en de beide Herv. gemeenten za gen hun predikanten naar andere ge meenten verhuizen. Mijne heeren, zoo bracht het afgeloopen jaar ons veel en velerlei, het nieuwe jaar zal weer veel van uwe belangstelling vragen. Moge die arbeid aan den groei en bloei onzer schoone gemeente steeds in eendracht ge schieden en gezegend worden door den Allerhoogste. Hierna richtte Weth. Lieverse eenige waardeerende woorden tot den voorz. en sprak den wensch uit dat deze met zijn gezin ook bij voortduring Gods zegen moge ervaren. Medegedeeld werd dat Ged. Staten heb- oen goedgekeurd het Raadsbesluit tot wijziging der Boinv- en Woningverorde ning en idem de verordening op de hef fing van keurloon voor vee en vleesch. In gekomen was een dankbetuiging van het bestuur van de R.-K Arbeidersbond voor gedeeltelijke inwilliging van hun verzoek inzake uitkeeren werkloozen. Een afschrij ving schoolgeld ging daarna onder den hamer door. Vervolgens kwam in behan deling de overeenkomst van waterlevering, aangegaan tusschen de gemeenten Al phen aan den Rijn en deze gemeente. Deze overeenkomst, in 1921 aangegaan, verzet zich tegen watervoprziening in den Zuid hoek, welk water zal worden betrokken vanuit Roelofarendsveen, geleverd door de stichting De Drie Gemeenten. De ge- men! eraad van Alphen heeft evenwel be sloten de overeenkomst te wijzigen, waar door de watervoorziening in den Zuid hoek- mogelijk is geworden. B. en W. stel den den Raad voor in gelijken zin te be sluiten, hetgeen z.h.s. wordt aangenomen. Wehl heeft geen succes. De gemeenteraad van Wehl had den Raad adhaesie-betuiging. verzocht aan zijn request, gericht aan H. M. do Konin gin, houdende het verzoek de instelling van eeu afzonderlijk Dep. van Landbouw te willen bevorderen. B. en W. stelden voor dit verzoek' voor kennisgeving aan te nemen omlat van dergelijke requesten weinig vrucht is te verwachten. Een zoo danige actie kan volgens B. en W. beter worden gevoerd wanneer dit uitgaat van de vereeniging van Ned. Gemeenten. De heer Noordam kon zich best met het doel van dit verzoek vere'enigen, wellicht is dit Departement dan in staal meer ac tief te zijn. Weth. Boot vond het econo misch beter als Landbouw, Handel en Nij verheid onder een dak blijven, opdat de samenwerking dezer Departemnten krach tiger zij. Het voorstel van B. en W. werd daarna aangenomen en tevens be sloten dit punt ter sprake te brengen op de vergadering van do vereeniging van Ned. Gemeenten. Aan Chr. van der Nagel werd toestem ming verleend het pand, waarop de ge meente een hypotheek heeft verstrekt, aan derden te verhuren, nadat de heer van Ruiten had gewezen op het feit, dat voor zichtigheid geboden is, omdat in het alge meen de woningen beter worden onder houden wanneer deze door den eigenaar zelf worden bewoond dan door huurders. Daarna werd een wijziging in de Beheers- verordening aangebracht, waardoor voort aan de bedrijven electriciteit en waterlei ding één gezamenlijke kas zullen hebben doch met een afzonderlijke boekhouding. Op grond van- de gewijzigde Gemeente wet werd aarna een boekhoudkundige be last met de controle van de takken van dienst, aangewezen werd de heer J. de Groot te Leiden, die deze functie al jaren bekieedt. Bij de rondvraag vroeg de heer Noordam inlichtingen over den verkoop van boomen aan derden ,en wie hiervoor als gemach tigde is aangewezen. De voorz. antwoord de hierop dat voor dezen verkoop niet speciaal iemand is aangewezen, de boomen zijn- verkocht aan den meest, biedende, doch, zooals het meer gaat, de allermeest biedende verschijnt als de koop is afgeslo ten. Dezelfde spr. bracht ter sprake het feit, dat door J. de Blanken een haag is ge plaatst. langs den openbaren weg, waardoor een deel van dezen weg aan zijne bestem ming wordt onttrokken. De voorz. deelde mede dat B. en W. over dit punt me^ den betrokkene in onderhandeling zijn, waarna de openbare vergadering werd gesloten en op verzoek van den heer van Ruiten over ging in geheime zitting. NIEUWKOOP Warendienst. - Blijkens het jaarverslag van den Keuringsdienst van waren in het district Leiden werden in 1931 in deze ge meente regelmatig econtroleerd 42 winkels, waarin lévensmiddelen verkocht worden. Het aantal artikelen, dat ter plaatse onder zocht werd. bedroeg 1415 en dat in het labo ratorium te Leiden onderzocht werd 163. Het aantal waarschuwingen bedroeg 14 en dat der processen-verbaal 7. Werkverschaffing. Het aantal personen, thans te werk gesteld bij de gemeentelijke werkverschaffing, bedraagt 26, waarcan 12 voor de verbreeding en ophooging van het Meije-pad. 11 bij den nieuwen vaartaanleg en 3 voor het kloppen van puin. Geboren: Nicolaas Abraham z. van A. Segaar en B W. van Nieuwkoop. Overleden: J. P. van der Laan 78 j. echtgenoot van A. Beuk C. Opstal 71 j. wedr. van M. Groenendijk. DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE. 193. De professor ging bij den kabouter-kok dadelijk een lekker kippensoepje voor de prinses bestellen. maar een fijn potje voor haar gereed, kok'', zei leerde man. „Dat zal haar goed doen:', maar voor dat ze niet kan zeggen: „dat is niet veel soeps','. .Maak de ge- 194. De koning gif aan twee van zijn onderdanen bevel, dat de spin in de gevangenis moest worden opgesloten, zoodat zc voorloopiy geen kwaad kon doen. „We moeten bij haar op onze tellen passen", zeide de koning. SOctpe' $nxndtnufvp d* tang ALPHEN AAN DEN RIJN. Geboren: Peter Daniël z. van D. de Wit en C. C. Barten Pieter z. van C. van Driel en W. Borst Maartje d. van C. J. Mulder en G- M. Bulk Sipke Klaas z. van K. Fok- kema en Sj. de Vries Bernardus Quirinus z van B. Q. Schouten en G. H. van Schinkel Petrus Gerrit z. van W. de Jong en G. de Jeu Hendrika d. van G. A. Lourens en J. Wansinck Adriana dochter van M. van den Akker en G, Verduijn. Overleden: Antonie van Soest wedr, van N. van Kreuning 77 j. Casper van Kal keren echtgi van G. van Empel 79 j. Cor- nelis Spaan 2 j. Thomas Jansen, wedr. van Chr. F. van Heivoort 74 j.— Jan Bree- veld 16 j. (overleden te Leiden). Gevestigd: van Boskoop: C. van Eke- ren en gezin, boomkw.kn., Groene weg 12 van Amsterdam: E. W. Schipper, opvoedend ambtenaar, Raadhuisstraat 44 van Hille- gom, H. de Blanken en gezin, timmermanskn., Hortensiastraat 49 van Velsen: L. J. J. Scheerder en gezin, reiziger, Hazeveld 3 Vertrokken: naar Gouda, De Kade 19: kinderen van Greuningen Leiden, de la Reijstraat 18: A. Koele wijn, Hazerswoude, J. C. van tRoet wed. G. Boer Leiden, De Wetstraat 35: Cl. van Gelder Rotterdam, Bezemlaan 38a: A. A. Pels HAZERSWOUDE Geboren: Leonardus Petrus z. van H. J. Straver en G. de Graaff Henrica d. van H. Th. Heijker en H. E. Klever Willem z van W. M. van Dorp en H. Qualm Ondertrouwd: L. A. van Geloven 31 j. en M. C. de Boer 23 j. W. van Dam 25 j. en M. Dorsman 21 j. ZEVENHOVEN Voor den landbouw. In wijk Amstel hield de heer Kooistra, verbonden aan het landbouwkundig-bureau voor Thomasslakken- meel, in de R.K. school een causerie met lichtbeelden over de beteekenis van de phos- phorzuurbemesting voor de weide-bedrijven. Spreker illustreerde aan de hand van talrijke lantaarnplaatjes de groote beteekenis van een behoorlijke phosphorzuurbemesting en toonde daarbij aan, dat in vele gevallen het slakkenmeel een zeer gunstige invloed had, zoowel op de totaal-opbrengst als op de sa menstelling van het grasbestand. Uit verschillende voorbeelden, ontleend aan proeven van het vorig jaar, bleek, dat mits de waterstaat en de overige bemefitings- voorwaarden in orde waren, .de waarde van de meeropbrengst die van de kosten eener behoorlijke phosphorzuurbemesting ruim schoots overtroffen. Aan het einde der causerie bestond er ge legenheid tot het stellen van vragen, waar van door eenige aanwezigen gebruik werd gemaakt. Daarna werd de bijeenkomst gesloten met een woord van dank aan den spreker en een opkekking tot de aanwezigen om ieder voor zich, zij het dan op bescheiden schaal, eens een proef te nemen op hun eigen landerijen of een eventueele phosphorzuur-bemesting rendabel werkt. KANTONGERECHT TE ALPHEN A. D. RIJN Door het kantongerecht alhier werden de navolgende verstekvonnissen gewezen. We gens overlr. van art. 453 wetb. van strafr. G- A. te Haarlem f8 subs. 4 dg., J. T. zonder bekende woon- of verblijfplaats hier te lan de f 7 subs. 3 dg. IJkwetovertreding. N. O. te Woubrugge 2x13 subS. 2 x 1 dg., A. A. H. te Boskoop f 5, subs. 2 dg-, C. v. d. B. te Ter Aar f 1.50 subs. 1 dg. en M. Sch. te Ha zerswoude 2 x f 1 subs. 2x1 dg., allen met verbeurdverklaring van inbeslag genomen ge wichten of inhoudsmaten. Art. 314 wetb. van strafrecht: J. B. S. te Boskoop f6 subs. 3 dg. C. G. te Boskoop f 5 subs. 1 week tuchtschool Overtreding motor- en rijwielwet: H. G. M. v L. f 3 subs. 1 dg. M. C. J. idem, T. J, v. R, idem, W. J. te Boskoop, id., A. B. te Haar lemmermeer, id., C. J. C. te Woubrugge id., B. M. D. Ie Nieuwkoop f 2 subs. 1 dg., A. K. te Rietveld, id., L. V. te Woubrugge, id., C. v d. L. te Rijnzaterwoude f 7, subs. 3 dg., G. F. S. te Leiden f 10, subs. 5 dg., W. J, 2 x f 3 subs, 2x3 dg., C. de B. te Gouda f 5 subs 2 dg. A. J. M. te Leiden id., J. M. te Ter Aar id., N. W. de W. te Woubrugge f7, subs. 2 dg. en f 7 subs. 3 dg. T. v. V. 2 x f 2.50 subs. 2x1 dg. Wegens overtreding der visscherij- wet: M. L. te Rijswijk f4 subs. 2 dg. met ver beurdverklaring vischtuig, C. L. K. te 's Gra- venhage f 4 subs. 2 dg. met uitlevering van de niet inbeslaggenomen sleephengel of be taling der waarde daarvan ad f 5 of 2 dagen hechtenis. Arbeidswetovertreding P. F. B. te Boskoop f 5 subs. 2 dg., N. v. D. te Koude kerk 24 x f 0.50 subs. 24 x 1 dg. N. v. D. te Koudekerk 3 x f2 subs. 3x1 dg. Veilig- heidswetoverlreding C. de V. f8 subs. 4 dg. Overtreding der algemeene politieverordening der gemeente Boskoop W. L. H. N. te Bos koop f 4 subs. 2 dg. D. v. d. H. zonder beken de woon- of verblijfplaats f 2 subs. 1 dg. Idem der gemeente Hazerswoude f 5 subs. 2 dg. Leerplichtwetovertreding K. A. V. f 2.50 subs 1 dg. en f3 subs. 1 dg. Overtreding der wet op woonschepen C. A. v. E. zonder bekende woon- of verblijfplaats hier te lande f 4 subs. 2 dg. Art. 435 wetb. van strafrecht D. v. d. H. zonder bekende woon- of verblijfplaats hier te lande f 15 subs. 5 dg. Art. 426 wetb. van strafrecht L. v. K. f 12 subs. 4 dg. Over treding van art. 424 wetb. van strafrecht C. K., A. C. W. Leiden te Woubrugge f 10 subs. 4 dg. en G. de B. te Woubrugge f 15 subs, b dg. Waar geen woonplaats vermeld wonen veroordeelden te Alphen a. d. Rijn.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 15