DE AFGELOOPEN WEEK IN HET BUITENLAND CENTRALE VERWARMING B r.ISS SANITAIRE INSTALLATIES Guur weer! HET HUIS DER VERSPIEDERS ZATERDAG 23 JANUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. Laujanne, Lausanne is een mooie Zwitsersche stad aan het sprookjesmeer van Genève. De heeren diplomaten weten wel, waar zij heengaan als zij samenkomen om te con- fereeren. Komen zij ooit in Leiden? Of zal er ooit een soort Locarno-overeenkomst ontstaan tusschen Laval en Brüning in een landelijk cafétje onder Zoeterwoude, nadat de beide heeren ongestoord de Weipoort hebben omgewandeld? Neen, zelfs het mondaine Haagje was nog niet goed genoeg; Scheveningen is nog te koud om dezen tijd van het jaar en de Pier is te winderig. Het moest Lausanne zijn, do Franschen drongen er sterk op aan. Lausanne is Fransoh, en men hoort er veel meer Fransch dan zelfs in den Haag. In den Haag hoort men tegenwoordig overal Duitsoh, vanwege de invasie der Duitsche dienstmeisjes. Maar het noodlot heeft er een stokje voor gestoken; de Franschen zullen niet naar Lausanne gaan, en de Engelschen niet, de Duitschers niet en de Italianen ook niet. De conferentie gaat niet door! „W ij kunnen n i e t". Zoodra Brü ning zijn verklaring had afgelegd, dat het Duitschland voortaan onmogelijk zou zijn om Herstelbetalingen te verrichten in wel ken vorm dan ook, was het duidelijk, dat het doel van de conferentie te Lausanne geheel en al gewijzigd moest worden. Oor spronkelijk was de bedoeling, Duitschlands betalingscapaciteit te onderzoeken. Nu ge bleken is, dat Duitschland „blut"' is, valt er niet meer te praten over wat Duitsch land nog zal betalen, maar alleen over de houding, welke de schuldeischers daarte genover zullen aannemen. Men kan dat uitvechtón op een conferentie, men kan dat ook bedisselen in onderlinge beraad slagingen achter de schermen. Frankrijk geeft de voorkeur aan de laat ste methode en is al dagen lang bezig met polsen en praten. Overeenstemming is ech ter nog lang niet bereikt en in die omstan digheid zeggen de schuldeischers het den schuldenaar na: „Wij kunnen ook niet; wij weten niet wat te doen". Gevolg: uitstel van de conferentie van Lausanne voor onbepaalden tijd. Wat verwacht men dan van uitstel? Vooreerst is de kwestie der herstelbeta lingen uitermate verward, omdat het hier geldt: zooveel hoofden zooveel zinnen Wij hebben de standpunten der verschillende ianaen uiteen gezet, waaruit gebleken is, hoe moeilijk het zal "zijn deze verschillen de standpunten tot elkaar te brengen. Frankrijk wil z'n rechten niet opgeveii Lava! heeft het deze week nog duide lijk gezegd in de regeeringsverklaring hoogstens wil het 't Hoover-moratorium verlengen. MaarAmerika is niet geneigd daar toe mede te werken als Europa het eerst niet met zichzelf is eens geworden. Enge land wil de zaak definitief regelen d.w.z. de betalingen heelemaal schrappeninter rumpeert Duitschland, want ik weiger ze.fs te praten over uitstel of opschorting maar dan moet Amerika de Engelsche oor logsschulden ook schrappen. Amerika wil zich echter niet met de za ken inlaten zoolang Europa niet tot over eenstemming is gekomen en Europa kan niet tot overeenstemming komen zoolang Amerika zich niet met de zaken inlaat. Dat is een puzzle, waarover wel eens kalm mag worden nagedacht! Vervolgens: komt tijd komt raad. In den loop van het jaar zullen er drie verkiezingen worden gehouden, n.l. in Prui sen, waar men rekent op een meêr rechtsch bewind; in Frankrijk, waar de linkschen hopen op successen, en in Amerika, waar de democraten den presidentszetel hopen te veroveren. Wanneer dat alles achter den rug zal zijn, zal er een kalmer atmosfeer ontstaan en kan men de politieke situatie beter over zien. Als de conferentie a.s. Maandag had bij een gekomen, had Brüning moeten zeggen: mijne heeren, wij kunnen niet meer betalen, nu niet en nooit niet. En, Laval zou gezegd hebben: wij geven onze rechten niet prijs, nu niet en nooit niet. De heeren zouden elkaar figuurlijk in de haren zijn gevlogen en hadden vervolgens elkander den rug toegedraaid. Om dat te vermijden is het maar beter de conferentie wat uit te stel len. Japan. Het is in de politiek nu een maal voorLdurend scharrelen en schippe ren; men kan niet alles dwingen. -De Volkenbond heeft al zoo dikwijls te gen Japan gezegd: „en nu maak je dat je wegkomt uit China, leelijke kwajongen; als wij de volgende maal weer bijeen komen, moet je weg wezen, hoor". Maar Japan heeft zich nimmer gestoord aan de verma ningen van opoe Volkenbond en is z'n gang gegaan. Binnenkort zal Mandsjoerije een onafhankelijke staat zijn, d.w.z. onafhan kelijk van China, maar niet van Japan. Ja pan lieeft reeds toegezegd, dat het de nieu we regeering zal „erkennen"! Je zou zoo En ais straks de Volkenbondscommissie aan komt sjokken, vindt zij alles in kruiken en kannen. Japan glhniaohend er op wij zend, dat het de „bandieten" heeft verdre ven; hetgeen heel mooi is. Mandsjoerije gelukkig, in het bezit van een „onafhanke lijke" regeering. Alleen China is furieus, maar onmachtig om een vuist te ballen. Dan zal de commissie knikken en den ken: heelemaal zuivere koffie is het niet, maar alla, wij kunnen er ook niets aan doen. China wil een beroep op het Volken bondspact doen, waarin o.a. staat, dat eco nomische sancties kunnen worden toege past tegen ©en staat, die een oorlog ont ketent en het grondgebied van een anderen staat schendt. Maar Japan is zóó vrede lievend, dat het nog altijd ontkent in oor log te zijn met China, het jaagt slechts op bandieten. Niet Japan is de .aanvaller, maar China, dat onmachtig is om de Japau- sche onderdanen, die rechtmatig 111 Mand sjoerije vertoeven te beschermen. Japan is zoo glad als 'u aal; opoe Volkenbond vangt hem niet. Spanje. In Spanje gaat het er te genwoordig weer Spaansch naar toe. Stakingen, onlusten, moord en doodslag zijn er aan de orde van den dag. De zege ningen van de revolutie en van de repu bliek. Kerken worden in brand gestoken en de regeering zint op een geschikt oogenbijk om de Jezuieien formeel de deur uit te zetten. Arm Spanje. Men heeft dat land al vroe ger voor achterlijk uitgemaakt; wij zouden nu geneigd zijn om het te gelooven. Of mis schien is dat wel de echte vooruitgang, en zijn wij hier achterlijk. Wie weet? BERNARD SCHULTE - Voorhout bij Leiden - TelefoonSassenlieim 4532 SPORT UIT HET KATHOLIEKE KAMP OVERZICHT. Het programma voor de komende we ken zal, indien het met dezelfde snelheid wordt voortgezet, spoedig do beslissing brengen wie in de eerste klasse E boven en wie onderaan zal eindigen. Merkwaar dig genoeg hebben T. Y. B. B. zoowel als D. O. N. K. elk thans veertien wedstrijden gespeeld. De overge acht clubs bewegen zich daartusschen met'tien, elf, twaalf of dertien gespeelde wedstrijden. Toch zal vermoedelijk eerder bekend zijn welke club degradatiewedstrijden zal moeten spelen dan welke met den kampioenstitel gaat strijken. Immers D. O. N. K. heeft nog slechts twee winstpunten verzameld, D. E. M. he^ft er drie meer. Wanneer de Gouwenaars niet spoedig enkele punten aan dit schamel aantal toevoegen is het met hen gedaan. Wat de dag van morgen zal brengen, valt niet gemakkelijk te zeggen. Dat D. E. M. het op eigen terrein tegen T. Y. B. B. zal bolwerken, gelooven we niet. Eerder lijkt het ons mogelijk, dat D. O. N. K. een puntje zal afdwingen aan Graaf Willem, welke club morgen in Gou da op „bezoek komt. H. B. C. gaat op bezoek bij Spartaan. Indien de Heemstedenaren hun kans op her kampiooenschap willen handhaven die nen zij in Rotterdam te winnen A] zal Spartaan zich tot het uiterste verdedigen meenen we toch, dat de gasten mei de punten zullen gaan strijken. Leonidas kan zich thuis herstellen van de Zondag geléden nederlaag. Daarvan zal G. D. A. de dupe wordep. S. J. C. tenslotte ontvangt thuis D H. L., dat vorige wefek zoo van leer trok te gen de Rotterdammers. De Noordwijkers zullen het hard te verantwoorden kt ij- gen, waar de Hollandsche Leeuw boven dien nog op wraak zint voor de op eigen terrein geleden nederlaag. In de tweede klasse O wordt het voor Leiden weer een zware dag, wijl de rood zwarten op bezoek moeten bij P. F. O. in Poeldijk, een oude bekende. Doch. wan neer er gespeeld wordt als vorigen Zon dag is succes tocb niet geheel en al uitge sloten. Daarom aangepakt, rood-zwarten Lisse gaat. op bezoek bij Excelsior Dat kan den Bollenstreekbewoners de leiding kosten, indien ze zich weer laten kloppen als vorige week. Blauw Zwart ontvangt Lenig en Snel, maar de Wassenaarsche club heeft toch veel kans op de nederlaag, want de Ha- cceezen spelen een vlot partijtje. Wilhelmus tenslotte kan thuis winnen van Graaf Floris. R. K. FEDERATIE. R. K. Sportvereeniging S. J. C. Na eenige weken rust komt morgen S. J C. weer op de proppen en we] met een thuiswedstrijd legen D. H. L. uit De'fb. Vorige week versloeg deze club het ster ke Leonidas met groo'e cijfers in Rotter dam. Dit feit zegt genoeg dat morgen onze jongens van begin af aan flink zullen mie ten aanpakken om aan een nederlaag op eigen veld te ontkomen. Als er gesoee'd wordt als in den uitwedstrijd tegen D. II. L., waar onze jongens met 32 wonnen, geven wij hen ook morgen een klein kansje op een overwinning, R. K. Sportvereeniging „Leiden." Voor a.s. Zondag staan eenige belang rijke wedstrijden op het programma, Het eerste elftal gaat naar Poeldijk om daar de tegenstander van het sterke P. F. C. te zijn Met den indruk van de inlei ding van' onzen Geestelijken Adviseur van verleden Woensdag nog frisch in het ge- beugen, durven we ech'er meer dan ooit vertrouwen, dat de onzen zullen spelen als elftal en niet zooals dat helaas in dé vorige wedstrijden wel eens is geschied. Eerste elftalspelers „let op uw saeckl" en verrast zoo mogelijk heel Poeldijk. De tocht naar P. F. 0. zal per touring car ondernomen worden, vertrek vanaf het Pieterskerkhof, om 12.30 precies. Voor eenige supporters is nog gelegenheid, om het elftal te vergezellen, zij moeten echter vroegtijdig aanwezig zijn. Wie het eerst komt, 't eerste maalt! Ons tweede elftal ontvangt op eigen terrein de club van St. Jeroen. Wij ver wachten niet anders dan dat de reserven de beide punten in de Sleutelstad zullen houden. Stelt ons dus niet teleur. Het derde elftal heeft rust, om wat te bekomen van de mooie overwinning van den vorigen Zondag. Een prachtgelegen- heid om eens met het „eerste" mee te gaan. Zooals reeds bekend is, bij vol doende deelname een zeer goedkoope „reis-methode". Geeft U echter dan nog heden op. De junioren spelen om 12.30 tegen R. W. D. Doet uw best boys en toont uw kunnen De wedstrijdformulieren vroegtijdig be zorgen aan het bekende adres. R. K. Sportvereeninging Teijlingen. Zondag vanwege liet aanbiddingsfeest geen voetbalwedstrijden. A.s. Maandagavond om 8 uur, na het Lof, ledenvergadering in het Iv. S. A.-ge- bouw. De opkomst der leden is nog meer dan coit gewenscht, daar er eenige be langrijke mededeelingen zijn 'en besluiten genomen moeten worden, zoodat wij op een volledige vergadering rekenen. Den 7den Februari houdt de R. K. Sport vereeniging haar jaarlijkschen feestavond waarover wij volgende week het program ma nader zullen publiceeren! Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Eerste klasse A. Sitt. BoysMarsanaR. K. V. V. L. Valkenburg; CaesarKerkrade; V. V. H. Volharding; R. K. O. N. S.Helios; Shè vremo nt,Kimbria. Eerste klasse B. R. IC. T. V. V.Ivolping; Venl. Boys Brabantia; MuloS. V B.; GennepWrl- helmina; Geel - ZwartVenlo; UnionD. E. V. Eerste klasse C. De ZweefGrol; V. D. ZAltior; P. H.N. E. O.; QuickDenekamp. Eerste klasse D. WilskrachtDe Meer; SantpoortH. M. S V. I. G—P. V. C.; Limvio—V. V. Z.; E. M. M.-S. D. O. Eerste klasse -E. S. J. C.D. H. L.SpartanH. B. G; Leonidas—G. D A.; D. E. M.—T. Y. B. B.; D. O. N. K.—Graaf Willem. Tweede klasse O. WilhelmusGraaf Floris; Excelsior I isse; Blauw ZwartLenig en Snel; P. F. C.Leiden. DTOC. HAARL. VOETBALBOND.. R. K. Sportvereeniging D. 0 S. Nu het lustrumfeest weer tot het verle den behoort, gaan we morgen weer met frisschen moed voetballen. Het waren voorzeker feestdagen, die iedereen vol daan hebben, het kon werkelijk niet be ter. En het eerste lustrum van D. O. S. is niet alleen door de vereeniging zelf gevierd, doch de gehecle plaats heeft er van genoten, en iedereen was vol lof over /het gebodene. Kon het ook anders met zoo'n leider en zoo'n commissie. De reserven ontvangen om 2 uur S. M. C.'II, een elftal, dat niet tot een der sterksten behoort, maar daarom niet al te laksch gespeeld, want daardoor zouden d'e Warmonders jullie misschien verras sen en cle puntjes meenemen. Voor de Junjoren verwijzen wij naar het programma. Voor Uw handen, Doos30-60Jube80ct.BijApoth.en Drogisten. JÖ02 R. K. Sportvereeniging A. V. V. Morgen spfeelt het 3e elftal om 12.30 uur op Hoornpark tegen S. D. S. IV, Wij ge ven hier de 3e elftallers wel kan» op de overwinning mits 'de zaken serieus wor den aangepakt. Denkt er om A. V. V.'ers dat er gewonnen moet worden om in the running to kunnen blijven." A. V. V. b speelt om 12 uur. tegen L. en S. b Wij kunnen cle Junioren verwij zen, paar hetgeen wij boven schrijven voor de 3e elftallers en wij rekenen er ook vast op, dut bede punten in Leidschendam blijven en A. V. B. b Zondag dus op de le plaats blijft staan. R. K. Sportvereeniging „Meerburg" Zoeterwoude (H.R.). Het belooft morgon weer een belang rijke dag voor Meerburg, met name de gyinnastiek-afdeeling, te worden. Immers morgen zullen de dames en heeren gym nasten wederom voor ons optreden en zullen wij kunnen zien wat zij in één jaar door hard oefenen aan soepelheid en fijn heid in bewegingen hebben gewonnen. Reeds hebben de successen, door beide groepen in Zoeterwoude (D.) op clo wed strijden van A. \S, G, ons bewezen, dat de Gymnastiek bij ons reeds in een zoodanig stadium is, dat wij met succes naar bui ten kunnen optreden. Wij twijfelen er dan ook niet aan of alle belangstellenden, speciaal de ouders der deelnemers en deelneemsters, zullen blijk geven van hun sympathie voor deze zoo bij uitstek nuttige tak van sport, door in grooten getale dezen avond te komen bij wonen. Wij vei'wachten verder alle leden en donateurs, en verdere belangstellenden en begunstigers van Meerburg. Na de Gymnastiekuitvoering, welko om half acht precies (men neme hier goede nota van) aanvangt, is er gezellig samen zijn' voor de ouderen met medewerking van de bekende „The popular Pasz" Meerburg I speelt morgen don enke len weken geleden uitgcstclden vriend- schanpelijkcn wedstrijd tegen S. M. C. I te Warmond. Meerburg IT speelt 'thuis om 12 uur te gen S. J. C. IV. Jongens jullie hebben wel wat goed te maken van verleden weck. Speelt 'voor alles samen, dit betreft speciaal de voor hoede. R. K. Sportvereen. „St. Bernardus". Voor morgen zijn slechts twee wedstrij den vastgesteld nl. Het, tweede elftal moet te 2.30 uur op bezoek te Lisse, alwaar zij zullen moeten kampen tegen Lisse IV. Het gezamelijk vertrek is vastgesteld te 1 uur vanaf het terrein. Het vierde krijgt thuis bezoek van S. M. C. III uit Warmond. Wat zal van de- ^.en wedstrijd het resultaat zijn? Deze wed strijd is vastgesteld te 12.30 uur. Daar voor de andere elftallen geen wedstrijd is vastgesteld, kunnen deze spe lers het tweede gaan vergezellen naar Lisse. om aldaar hun favorieten aan te moedigen. De leden worden er bij deze nogmaals aan herinnerd om toch steeds de Gods dienstige conferenties te bezoeken, daar Donderdagavond jl. de opkomst der leden verre van goed was te noemen, zoodat de Geest. Adv. deze Conferentie heeft uitge steld tot a.s. Donderdag 28 Januari. Wij hopen clan ook, dat alle leden der sport vereeniging op dezen avond tegenwoordig zullen zijn. Dus jongens houdt allen de zen avond vrij! FEUILLETON. Uit het* Engelsch van WARWICK DEEPING. Vertaald door R. de Bree. 8) Het was negen uur toen Jack Bump- stead met het lichte wagentje het erf van Stonehanger kwam oprijden. Voor den wagen, waarvan de bodem met stroo was bedekt, waren twee paarden gespannen, dien ze dien morgen bij boer Crowhurst geleend hadden. David Barfoot klom van het voertuig. Toen Jasper naar buiten kwam met Durell naast hem, schudde Jack Bumpsteacl het hoofd en grinnikte als iemand die een bijzonder buitenkansje heeft gehad. Morgen Master Jasperik ben blij, dat ik u levend terugzie. Ze hadden Jasper juist in den wagen geholpen toen Nance het erf opkwam met eén verschoten, met sits overtrokken kus sen. Jack keek de nieuwe verschijning met onverholen bewondering aan. U moet dit kussen meenemen, mr. Benham. U kunt het onder uw hoofd ne men als u gaat liggen. Ik dank u wel, hoor; ik kom het te rugbrengen. Het is niet nieuw meer; het komt er niet op aan. Een stuk oude rommel, sir, kwam de scherpe stem van den ouden Durell. Verspil geen tijd om het naar Stonehanger te sturen. Ik kom. het zelf wel eens terugbren gen met de doek die om mijn arm zit. Durell keek hem grimmig aan. Ik heb nu eenmaal vreemde manie ren, mr. Benham. Als ik tusschen mijn boe ken ben, blijf ik soms dagenlang er tus schen. Ik heb er. een hekel aan om ge stoord te worden en ik kan u dus niet mijn gezelschap toezeggen. Het was een lompe wenk, op een lompe manier gegeven Durell was niet dwaas ge noeg om te meenen dat een jonge man vijf mijlen zou rijden om een filosofisch debat op touw te zetten met een ouden geleerde. Maar ook Benham was verstandig genoeg om de bedoeling van'den ouden man te begrijpen. Jack Bupipstead deed de paarden kee- ren en de wagén hobbelde over cle steenen van het erf. Benham volgde onder het wegrijden Nance met de oogen. Zij glimlachte. 't Beste. En nogmaals hartelijk be dankt. Om het zure gezicht van haar vader zei hij verder niets. Achter een' dakvenster aan den Noor delijken schuinen kant van Stonehanger House stond de Chevalier de Rothan. Hij veegde het stoffige glas schoon met do punt van zijn langen wijsvinger en zag met cynisch vermaak naar het tooneel op het erf. Hij keek beurtelings naar Nance Durell en naar Jasper Benham en hij haalde de hoeken van zijn mond min achtend op. Adieu, Monsieur Benham. Het is een ongelukkig toeval dat je naar Stonehan ger heeft gebracht, mannetjeEnfin, we zullen zien Hij haalde een zilveren snuifdoos uit de zak, opende haar en wreef met groote om zichtigheid de snuif onder zijn neus, als ware het een plechtige zalving! Als een jeugdige dwaas een groot man in den weg loopt, dan legt hij het lood je. Niets aan te doen. Je zit vast als eeti leeuwerik aan het spit, mijn braaf Sussex- edelrnannetje En mijn lieve, mooie Nance ook. Ik had mijn oogen al eerder op haar laten vallen dan jij, vriendje; je kent me niet, maar je zult me binnenkort goed lee- ren kennen De dikke Jerome liet zich van zijn krib afglijden en kwam gapend aan het raam. Ik ben benoemd of die oude boeken wurm in staat zal zijn om ons een ontbijt naar boven te smokkelen. Waarover hebt u het toch zoo druk, Monsieur? Jerome, je bent een gulzig beest Een mensch heeft zoo weinig gelegenheid om met genieën te spreken. Vandaar dat ik zoo vaak in mezelf praat, begrijp je? Wat is dat? Gaat er een wagen de •poort uit? De Franschman had tegen het venster gespuwd en maakte met zijn duim een plaatsje schoon om uit te kijken. Ja. Ze brengen een kalf naar huis. Hou je van kalfsvleesch, Jerome? Maar ik heb er zoo'n idee van dat er niet veel smaak aan dat kalf zit V. Dominee Goffin en de oude Christopher Benham hadden samen gedineerd en zaten tegenover elkaar ieder aan een kant van het vuur. Kit Benham was de zestig gepasseerd en hij had zichzelf een vroegtijdige versuf- ring gedronken. Hij was een kortademig, zwaarlijvig en dikbloedig man; hij was tot niet veel meer in staat dan in zijn gecapi tonneerde stoel te zitten, ontelbare pijpen te rooken en permanent bier te drinken. Hij was bovendien een grof man die nau welijks spreken kon zonder zijn woorden te deen vergezeld gaan van de meest zon derlinge en verüuftig bedachte krachtter men. Zijn beenen waren gezwollen dooi waterzucht en zij waren in een reisdeken ingestopt op een bijgezette voetschabel, ter wijl hij verwoed zat te dampen. Vier paarden, domineevier schitte rende, van gezondheid blakende, lekkere, glimmende beestjes, weggesnaaid door eeuwig-vervloekte stinkdieren van struik- rooversMijn jongen in zijn arm gescho ten, in bed gestopt en de oude Blister uit Battle over den vloer om een gepeperde rekening te schrijvenEn beweer jij nu maar dat ik me met Christelijke lank moedigheid daar kalm onder moet hou den. De voornaamste eigenschap van Dimi- nce Goffin was zijn jicht. Hij was een knokig man zijn gezicht had de kleur van leer, hij zat altijd met opgetrokken knieën en met zijn gezwollen voeten weg gestopt onder zijn stoel als was hij bang dat iemand er op zou trappen. Het scheen wel of zijneerw. cayennepeper inplaats van snuif gebruikte; tenminste te oordee- len naar de kwaadaardig-roode punt van neusDe jicht had hem boosaardig en opvliegend gemaakt en deze eigenschap pen vielen zeer in den smaak van zijn om geving. Heb bezorgden hem sympathie en populariteit bij de landadel en de boeren uit den omtrek, die ook alle een scherpe tong hadden. Goffin was de aangewezen manvoor menschen die een of anderen grief hadden. Hij deed er inee als een kat met een muis of een terrier met een rat; hij knauwde haar, sleurde haar heen en weer, speelde er mee; niet uit lust om kwaad te doen maar uit sympathie voor den verongelukten vriend. Ze zullen de schurken te pakker, krij gen, sirze te pakken krijgen en ze ophan gen. Kit Benham deed een gewelidgca trek aan zijn pijp. Dat is, Dominee, voor den duivel nu juipt wat zo niet zullen doen. Zo zijn bier stapeldol door die ellendige kerels van Franschen. Al de uitskuikeus en idioten van het graafschap staan den hcelen dag te koekeloeren en te gapen aan de zee. En al de godvergeten schooiers u*t de buurt stelen en rooven en doen waar zc pleizier in hebben Wellicht in deze wereld, si;; zei de dominee plechtig. Maar bedenk eens hoe ze zullen branden in dc toekomstige i Ik zou het willen zien, Golfin, bij mijn ziel, ik zou het willen zion. Ze zullen sissen, sir.... sissen, als ge braden appels. (W'ordl vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 13