BUITENLAND ZATERDAG 23 JANUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 VAN HET VATIC A AN DE DOOD VAN PAUS BENEDICTUS XV. Plechtige Requiemmis in de Sixtina. Men seint uit Rome d.d. 22 dezer aan de „Msb.": Heden werd in de Sixtijnsohe Icapel een H. Mis van Requiem opgedragen voor de zielerust van Z. H. Paus Benedictus XV z.g! door den -patriarch van Venetië, kardi naal La Fontaine, die de oudste in waar digheid is van de door den overleden Paus gecreëerde kardinalen. Kardinaal La Fontaine werd geassisteerd door de kanunniken, de oudsten in rang, der drie hoofdbasilieken. De H. Vader begaf zich te voet door de sacristie naar de Sixtijnsche kapel en assisteerde van Zijn troon af. Aan het slot verleende Z. H. de absoute „ad tumbam". De rouwplechtigheid werd bijgewoond door alle hier vertoevende kardinalen, door familieleden van den overleden Paus en van Z. H. Pius XI, het corps diplomatique, den vorst-grootmeester van de Maltezer orde, vele Maltezer ridders en tal van Ita lianen en buitenlanders, die van een spe ciale toegangskaart waren voorzien. Aan het graf van Z. H. Bepedictus XV in de Vatioaansche grotten werden den ge- heelen mofgen tal van H.H. Missen gele zen, die door vele geloovigen werden bij gewoond, aan wie olijftakken werden uit gereikt ter herinnering aan den vredespaus. Den 28sten Januari a.s. zal in de basi liek van Lateranen door den aartspriester kardinaal Marchetti eveneens een plechtige M. Mis van Requiem worden gecelebreerd. FRANKRIJK VOTUM VOOR VERTROUWEN VOOR LAVAL. Vijftig stemmen meerderheid. Aan het slot van de Kamerdebatten over de regeeringsverklaring heeft de Fransche premier nogmaals het woord gevoerd om te verklaren, dat Frankrijk slechts genoe gen zou nemen met een verlaging van. de schadevergoeding, indien de schulden aan Amerika met eenzelfde bedrag werden verminderd Aan het Young-plan viel niets te veranderen en ten hoogste kon men Duitschlands lasten door uitstel van beia- ling verlichten. Frankrijk kan niet toela ten, dat alleen de goede wil. van Duitscn- land een regeling dieteerd-e. De moraal mocht niet uit het internationale leven worden verbannen. Eerbaarheid in de par ticuliere en eerbaarheid in de internatio nale betrekkingen. Sprekend over de ontwapening zei La- val, dat frankrijk zou vasthouden aan zijn eenmaal ingenomen standpunt en met geen enkele regeling genoegen nam, die de Fransche veiligheid in gevaar bracht. Op <Je conferentie te Genève zou Frankrijk een onderling waarborgverdrag voorstel len. Dat zou den technischen kant van de wapeningsbeperking vergemakkelijken. Ten slotte deed Lava! een beroep op de Kamer die onderlinge meenings verschil Ion te vergeten en zich ter wille van den vrede om de regeering te scharen. De regeenngs- meerderheid bracht- hem een ovatie, toen hij het spreekgestoelte verliet. Hierna werd gestemd. De radicalen had den een motie ingediend, waarin zij consta teerden, dat Laval met uitzondering van Briancl, met hetzelfde kabinet voor de Ka mer was verschenen; over het aftreden van Briand, sprak de fractie haar leedwezen uit. Ook de fractie van de katholieke demo craten had een motie ingediend, mede- onderteekend door den uiterst rechtschen afgevaardigde Louis Marin. Deze motie luidde: De Kamer, getrouw aan de politiek van internationale toenadering en organisatie van den vrede, waarvan de noodzakelijke grondslag de eerbiediging der verdragen is. keurt de regeerings ver klaring goed, spreekt haar vertrouwen in de regeering uit en gaat over tot de orde van den dag. Met een meerderheid van 51 stemmen gaf de Kamer Laval het gevraagde ver trouwen. De motie van Herriot werd ver worpen met 303 tegen 265 stemmen, die van de rechterzijde aangenomen met 312 tegen 261 stemmen. Het debat over de buitenlandsche poli tiek is hiermee afgeloopen. ENGELAND TWEESPALT IN HET KABINET. Over de tariefpolitiek. Na uitvoerige besprekingen in de kabi netszitting van gisteren is naar V.D. meldt, gebleken, dat in het kabinet geen. over eenstemming verkregen kon worden over de te volgen tarievenpolitiek. Aangezien men echter eenparig van meening was, dat in de tegenwoordige omstandigheden een regeeringscrisis ten koste van alles verme den diende te worden, kwam men in het kabinet overeen, dat de ministers, die niet met de tariefpolitiek der meerderheid in stemmen, vrijheid van handelen houden om» im het parlement tegen de voorgestelde maatregelen te spreken en te stemmen. De tweespalt in het kabinet heeft, naar Reuter voorts meldt, groote beweging ver oorzaakt in officieele en politieke kringen en in de pers. Krachtens de gebruikelijke collectieve verantwoordelijkheid is het de gewoonte dat ministers, die een afwijken de meening huldigen, hun ontslag nemen. De nieuwe en speciale procedure waar bij vrijheid van handelen wordt gegeven aan ministers, die het niet eens zijn met de politiek der regeering is van het groot ste belang en ongetwijfeld een nieuwe ont wikkeling in de moderne constitutioneele practijk welke in de vermelde verklaring wordt gerechtvaardigd met het oog op de nationale crisis en de nationale regeering veroorlooft de diensten te behouden van Snowden, Herbert Samuel en Donald MacLean. Men meent te weten dat Snowden een belangrijke rol speelde bij het verzet tegen de aanvaarding van een tarief ontwerp. Er zijn reeds aanwijzingen merkbaar, dat de arbeidersoppositie in het parlement zal trachten de huidige abnormale situatie uit te buiten. Het kabinet bestaat uit 11 conservatie ven, 5 liberalen en 4 leden der nationale arbeiderspartij. SPANJE WEER RUST IN SPANJE. Echter nog staking in Malaga. De Spaansche minister van Binnenland- sche Zaken heeft verklaard, dat alle sta kers en oproerige elementen in Gatalonië zonder tegenstand hun wapenen hebben uitgeleverd. in geueel Spanje heerscht thans volkomen rust. 'ie Malaga duurt do algerueene staking echter nog voort. De Algemeene Arbeidersbond heeft een manifest uitgevaardigd, waarin hij ontkent, dat binnenkort een algemeene staking zal worden afgekondigd. Strijd tegen de Kath. Actie. Naar „El Mati' uit Bilbao verneemt, werden in deze stad in totaal zeventig h.uuiuiieken gearresteerd. Woensdag heeft de politie een huiszoe king gedaan in alle kloosters maar na- tuujlijk geen wapenen gevonden. Under de gearresteerden bevinden zich ook elf jongemannen van zeer vooraan staande families te Bi,bao. Veruer verneemt het blad, dat een com missie van vertegenwoordigers van alle liiiksche fracties een bezoek gebracht heett aan den gouverneur van Biscaye en hem heeit medegedeeld, dat de Iinksctie partijen onmiddellijk maar vertegenwoordigers uit de kamer, de provinciale besturen en de gemeenteraden zullen terugtrekken, a-ls tuj geen drastische maatregelen neemt tegen de campagne uer rechtschen. U.a. eischt de commissie de sluiting vao alle centra der Katholieke Actie en ophef fing van alle Katholieke organisaties als mede strenge maatregelen tegen de Katho lieke en de nationalistische bladen. Communistische republiek uitgeroepen. Nader verneemt de „Daily Telegrapn" nog uit Barcelona, dat door de revolutiou- nairen te Wallent, fcsuria en Berga, drie'ste den, we-lke even ten Noorden van Barcelo na liggen, een communistische republiek was geproclameerd. In al deze steden waren de revolution- nairen geheel en al meester van den toe stand. Het geheele openbare leven was stopge zet. De stadhuizen waren bezet en verschei dene leden van de civiele garde zijn ge wond in gevechten met de gewapende op standelingen. Door de rebellen werd een manifest ge publiceerd, waarin zij aankondigden, m geheel Spanje de communistische republiek te willen uitroepen. Rebellen-wandaden. Bij een spoorwegongeluk, tengevolge van het opbreken der rails door dé rebellen, werden verscheidene personen gewond en gedood. Op leden van do civiele garde, die in een treffen tusschen arbeiders, tussohenbeide kwamen, werd een aantal schoten gelost, tengevolge waarvan een sergeant en ver scheidene andere werden gewond. De sta kers hebben zich hierop achter barricades verschanst. Uit Manrèsa wordt nog gemeld, dat daar gisterenavond vijf bataljons artillerie zijn gearriveerd. Van Saragossa, Lerida, Ba- basta en Gerona zijn nog andere troepen onderweg. De voornaamste steden, welke zich in handen van de opstandelingen bevonden, zijn Berga, Puigrey, Valsareny, Navas, Su- ria en Salient. in deze steden zijn alle we gen versperd en niemand wordt er toege laten, of mag de plaatsen verlaten. Naar beweerd wordtzouden Verschei dene bruggen zijn opgeblazen door de re bellen, die zich tevens meester hebben ge maakt van de wapens der plaatselijke garde. RUSLANC „DE SOVJET UNIE AAN HET HOOFD VAN EUROPA". Door het tweede vijfjaren plan. Het politieke bureau der centrale com missie der communistische partij heeft thans, volgens een bericht uit Moskou, de richtlijnen voor het tweede 5-jaren-plan bekend gemaakt. In de mededeeling wordt er op gewezen, dat het belangrijkste resultaat van het eer ste 5-jaren-plan de ondergraving van het kapitalisme in de dorpen is geweest, waar door het klassenstelsel geheel vernietigd is. Door het tweede plan moet het vo.ksinko- men worden verhoogd, zoodat de massa der arbeiders en boeren tot welstand kan gera ken. Het doel van het tweede plan is de voltooiing der reorganisatie van het econo mische leven en het scheppen van de meest moderne grondslagen voor verschillende takken van nijverheid, vooral voor de ma chine-industrie en de fabrieken, die afge werkte artikelen voortbrengen. De ontwikkeling van het spoorwegstelsel zal een bespoedigde ontwikkeling der wel vaart van de verschillende nationale sovjet republieken waarborgen. Het politieke bu reau wijst op de onvereenigbaarheid van den burgerlijken handel volgens het begin sel der rentabiliteit met de politiek van de arbeidersklasse en stelt vast dat door het tweede 5-jaren-plan de sovjet-unie in tech nisch opzicht aan het hoofd van Europa zal komen te staan. CHINA EEN ULTIMATUM. De anti-Japansche heftigheden te Shanghai. De bevelhebber van het Japansche vloot- eskader voor Shanghai heeft den Chinee- schen autoriteiten aldaar een u.timatum overhandigd, waarin hij bestraffing eischt van de Chineezen, die de vijf Japansche monniken hebben aangevallen en daardoor de onlusten hebben veroorzaakt. Verder eischt het ultimatum vergoeding voor alle aangerichte schade, ontbinding van alle anti-Japansche organisaties en vol ledige stopzetting van den boycot van Ja pansche goederen. Indien aan deze eischen uiet zal worden voldaan, zullen strenge maatregelen worden genomen. BUITENL. BERICHTEN. ONGELUKKEN. VISSCHERSBOOT MET 13 MAN VERGAAN? Uit Wesermunde wordt gemeldDe vis- schorsboot „Antonie Wettering" van We sermunde is op IS December uitgevaren voor een reis naar IJsland, en tot dusver niet teruggekeerd. Door de reederij wordt medegedeeld, dat er helaas op gerekend moet worden, dat het schip met de beman ning van dertien koppen is vergaan. BRITSCHE ONDERZEEëR GESTRAND Doch blijkbaar onbeschadigd weer vlotgemaakt. Reuter meldde gisteren dat bij Ventnor op het eiland Wight een Britsche onder zeeër vergaan was. Blijkens een nader be richt is de onderzeeërs alleen maar ge strand. Dit bericht meldt namelijk dat de onderzeeër oogenschijnlijk zonder averij te hebben gekreggen, weer vlot is gemaakt. DE OVERSTROOMINGEN IN HET MISSIS1PPI-GEBIED. Acht booten van de kustwacht van Chi cago zijn teruggekeerd van een tocht door het oeverstroomde gebied in het Noorden van Missisippi. Een groot aantal vluchte lingen werd geTed en levensmiddelen en medicijnen werden aan de bevolking uit gereikt. Vele gezinnen hebben gedurende verscheidene dagen geen versch voedsel gehad. VERVALSCHING VAN WISSELS TE ANTWERPEN. Nederlander tot vijf jaar veroordeeld. Dc rechtbank te Antwerpen heeft een 36-jarigen Nederlander uit Tilburg veroor deeld tot vijf jaar gevangenisstraf en 7000 francs boete, met onmiddellijke in hechte- Van 1027 tot 1929 was hij in dienst van den boekbinder van Ravesteyn te Antwer pen. Gedurende die periode vervalschte hij wissel van zijn patroon op de disconto- bank. Hii vulde er zelf een 35-tal in voor eigen rekening, hetgeen, hem 193.000 francs opbracht. AANWIJZINGEN BIJ SARRASANI. Leege benzinelikken gevonden. Het onderzoek naar de oorzaak van den brand van het circu3 Sarrasani heeft in het grootste geheim plaats. Het staat vast, dat kwaad opzet in het spel is ge weest. De naspeuringen geschieden tege lijkertijd le Antwerpen, Luik en in Duitsch- lanj. Op de plaats van den brand heeft men twee leege benzinoblikken gevonden, die niet aan het circus toebehooren. Enkele uren. nadat de groote brand was gebluscht, heeft men een nieuw brandje ontdekt in do buurt van de leeuwenkooien. Dit werd spoedig gedoofd en als oorzaak vond men een hoop oude zakken, waarvan de her komst niet bekend is. liet circus zal de voorstelling weldra hervatten. De stad Brussel, die aanvanke lijk bezwaar had het circus toe te laten, heeft thans een terrein beschikbaar ge steld, zoodat het optreden te Brussel op 15 Fcbtuari kan beginnen. Eind Februari ver wacht men bovendien het circus-Gleich in de Belgische hoofdstad. Olifanten als brandweer. In verband met den jongsten brand in het circus-Sarrasani le Berchem bij Ant werpen wordt ons gewezen op een andere brand in het circus, welke in 1907 plaats vond toen Sarrasanimet zijn nieuwe, 3000 personen bevattende tent, een voorstelling gaf te Schwerin. Het circus was uitverkocht, de voor stelling was juist begonnen, toen plotse ling in de stallen de angstkreet „Brand" weerklonk. Voor Sarrasani kwam het er allereerst op aan, tot iederen prijs een paniek te voorkomen. Dc circuskapel kreeg order, on onderbroken door te spelen en do clowns moesten onvermoeid in de manege hun grappigheid presteeren. ZENUWLIJDERS EN ZIELSZIEKEN verschaft het bij uitstek mild workeudo „Franz-Josef" bitterwater goede spijsvertering, oen vrij. hoofd en rustigen slaap. Bij apotlr en drog. 606 Intusschen snelde Sarrasani naar de stallen. Met emmers water was de brand niet te blusschen. Daarom haalde hij zijn oli fanten er bij. De slimme dieren volgden ge willig de commando's van hun baas op. Met hun slurf trokken ze de brandende bal ken en het smeulende tentdoek naar om laag en met de pooten trapten ze op het brandende stroo. Na enkele minuten was er van het eerst zoo dreigende vuur niets meer te zien. De olifanten hadden hun werk goed gedaan. Maar toen gebeurde er iets, dat bijna toch nog een paniek zou hebben veroor zaakt. Een dienstdoende politiebeambte, die het .vuur natuurlijk had bemerkt, wilde het publiek van het gevaar in kennis stellen. Sarrasani probeerde hem met enkele wóór den duidelijk te maken, dat kennisgeving van den brand een verschrikkelijke paniek ten ge voice moest hebben met een groote menigte dooden en gewonden. De poiitiebeamtbe bleef voor zulke over wegingen doof. Hij kende alleen zijn - in structie. Toen moest Sarrasani met ge weld ingrijpen. Hij .pakte den beschermer der wet om het middel, een krachtige zwaai en de agent lag in een leeg tiiger- hok, dat Sarrasani snel aan den buiten kant op slot deed. De man zat gevaneen. Hij kon het publiek niet van den brand op de hoogte stellen, noch Sarrasani bij het blusschen storen. Terwij! in de tent het gropgramma re gelmatig werd afgewerkt, bestreed Sarra sani met zijn olifanten het vuur, totdat alle gevaar was geweken. Het publiek wist van niets. Enkele dagen later had Sarrasani zich voor de rechtbank te verantwoorden. Vrij- heidsberooving en beleeditring waren hem ten laste jjele-rd. Sarrasani legde den toe stand uit, welke hem dwong, zoo te hande len, wilde hij niet 3000 menschen in gevaar breneen. v De rechtbank zag in, dat de beklaagde aldus had gehandeld, om de rust en orde in de stad te verzekeren. Sarrasani werd vrijgesproken. Afgrijselijk drama. Volgens berichten in de Berlijnsche bla den heeft zich te Neuner, een grensnlaats- je in het Bóhmer Wald een afgrijselijk dra ma afgespeeld. Daar Veerde plotseling een reeds lang op de doodenlijst staande voormalig Oos- tenrijksch soldaat terug, uit Siberië waar heen hij tijdens den oorlog als krijgsge vangene was overgebracht. Niemand her kende hem, maar hij vertelde een herber gier, wie hij was. Om zijn ouders te ver rassen, ging hij toen naar het ouderlijke huis en vroeg daar om nachtverblijf. Ook de ouders herkenden hem niet en stonden hem toe, in den stal te slapen. Do moeder een hebzuchtige vrouw, zocht in tusschen de bagage van den vreemdeling door en vond een groot bedrag aan geld. Zij wilde haar man overhalen, den onbe kende te dooden en zich meester te maken van het geld, maar de man wilde hier niet van weten. Hij liep het huis uit en ging naar de herbergier. Hier vertelde de her bergier, die zijn geheim niet langer kon bewaren, wie zijn gast was. Ijlings vloog de man terug. Hij kwam echter te laat, want de vrouw had van de afwezigheid van haar man gebruik ge maakt, om den vreemdeling, haar 'eigen zoon, den hals af te snijden. LEIDEN. AGENDA'S. NED R K. VOLKSBOND AFD. LEIDES. (Secretariaat Leliestraat 7). Zondag. De groote zaal van het Bonds- gebouw geopend voor ontspanning vanaf 6.30 uur. Maandag. Rechtskundig Bureau van 6.30 —8 uur voor de leden van de afd Leiden en Omstreken. Bondsgebouw Steenschuur no. 15, Zij die gebruik maken van het Rechte- kundig Bureau worden verzocht op tijd aan wezig te zijn. Voor leden van buiten de stad rijwiel- •'rl'ino in her Bondsgebnuw Dinsdag. Belangrijke ledenvergadering St. Paul us 8 uur. Woensdag. Bestuursraad vergadering 8 uur. Donderdag. Ledenvergadering Bouwvak arbeiders St. Jozef 8 uur. Tuinbouw Teeken- cursus 8 uur. Vrijdag. Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio", 8 uur. Zaterdag. Spaar- en Voorschotbank van 78 uur. Bibliotheek 7—9 uur. Brandstoffen-oommissie 7—8 uur, op het kantoor. Ziekenkas 78 uur, INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIG ING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zicb alt lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen Uien Maandag van de maand, s avonds om half 9, m de Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Heden Zaterdag is do zaal gesloten. Ook geen bibliotheek Alleen van 8—9 uur platsbesproking. Te 8 uur precies worden de volgnummers uitgegeven. Zondag bibliotheek geopend van 12.30 tot 1.30 uur. Zondag. Zondagviering van ons Vasten avondfeest. Te 8 uur in de St. Lodewijks- kerk Gezongen H. Mis waaronder plech tige Algemeene H. Communie. Na de H. Mis wordt door allen gezongen „Knielt Christenschaar'' (bladz. 24) en na de luide dankzegging H. Joseph, trouwe hoeder, (bladz. 32) uit de liederenbundel. Te on geveer 9.30 uur ontbijt in het Gezellenhuis w- - -bij wordt gezongen het Vlaggelied, verders is de zaal gesloten tot 7.30 uur. Te 8 uur eerste feestavond voor de Gezellen met hun ouders. Maandag van 8—9 uur plaatsbespreking Te 8 uur precies worden de volgnum mers uitgegeven. Dinsdag te 8 uur feestavond voor de Gezellen met hun ouders. Woensdag van S9 uur plaatsbespre king. Te 8 uur worden de volgnummers uitgegeven. Donderdag te 8 uur feestavond voor de donateurs. Zaterdag van 8—9 uur plaatebespreking voor Zondag en Maandag, *e 8 uur uitrei king der volgnummers. Zaterdag bije-enfcomst voor de leden van 8.00—10.15 uur. Iederen Zondag van 1 tot 2 uur en iede ren Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Lees bibliotheek geopend, uitsluitend voor de leden en donateurs der Vereeniging. Verdere medodeelingen: Zondag 31 Ja nuari a.s. beginnen de 7 Zondagen die het feest van St. Joseph voorafgaan. Voor de feestavonden zijn geen kaarten, te vorkrijgen of kaarten ruilen aan do pas torie, ook niet bij den heer J. Vreeburg, en ook niet bij den huismeester. Na het ontbijt en bij de plaatsbespreking is er gelegenheid om onderling te ruilen. SINT FR ANC ISCUS LIEFDEWERK Nieuwe Rijn 52. Postrek. 70108. Zondag 910 uur Morgengebed, H. Mis met preek waarna Algemeene II. Communie; 10.001.15 uur; Ontbijt IO.Iöt— 10.45 uur bijzonder godsdienstonderricht, 10.15—11.30 Recreatie Afd. I. 5.30—6.— u. Godsdienstonderricht. 66.30 uur Lof en avondgebed. Na het Lof bibliotheek en spaarbank, 6.308.30 uur ontspanning. Maandag 5.30—6.30 uur Bibliotheek en Spaarbank. 8.00—9.30 uur Handteekenen. Dinsdag 6.157.30 Vlecht en Carton- nagewerk, jongste afdeeling. Woensdag 7.308.— uur Lof, 8.008.30 uur Zang. Donderdag 6.15—7.30 uur. Vlecht- en Cartonnagewerk, hoogste afdeeling. Vrijdag 7.308.45 uur Bouwkundig toe- kenen, Sloyd. Zaterdag, 35 uur. Lijn-, Projectie- en Machineteekenen; 67 uur Gymnastiek ion°ste afdeeling; 7S uur Gymnastiek hoogste afdeeling. 8—10 ulir Recreatie Afd. I. ST. PETRUS-PATRONAAT Rapenburg 52. Zaterdag. Leesbibliotheek van S—9 uur. Zondag half 5 Conferentie, waarna ont spanning, contribut-iebetalen en spaarkas. ZITA-VEREENIGING Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hollandsche meisje* op Zondag en Woensdag van jes van 8.0011.00 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 810.30 uur. Bemiddelingsbureau. Inschrijving voor dienstboden kosteloos. Voor werkgeefsters wordt berekend 1.25 bij inschrijving en 1.25 bij plaatsing van een meisje. Het bureau is geopend iederen werkdag, behalve Zaterdag, van half 10 tot 11 uur des morgens. Bibliotheek geopend Dinsdag en Vrijdag avond van 7—8.30 uur. R. K. DAMES GYMN. VER. „KLIMOP." Vrijdag 4.305.30 uur kleuterclubje. 5.306.30 Adspiranlen groep I. 7.15—8.15 a-dspiranten groep II. 8.15—9.15 ad spiranten groep III en leden. Wandelclub Zondag 3 uur bij de Doe- zastraat klok. Aangifte nieuwe leden Utrechtsche Jaagpad 1. DE GRAAL. Iederen avond tusschen 7—8 uur gele genheid om zich als lid van de Graal te laten inschrijven. Van 7.45—8 uur gelegenheid om „Wijze Miertjes" te plakken. Zondag 24 Januari Inwijding. 's Middags om half 5 worden alle inge wijde Graalleden in het clubhuis verwacht. Zondag 5 uur Zangles. Hebben jullie gezien dat er twee gym. clubs zijn, de eerste om kwart over zeven en de tweede om kwart voor achten. Maandag 7.309.30 uur Kookles op de Vakschool, knipcursus voor oudere, huis vlijt, handwerken voor de kapel, knipcur sus voor de jongeren, reidansen. Dinsdag 7.309.00 uur Reliefclub en knipcursus. Woensdag van 89.30 uur Reidansen, tooneel en mondorgel.. Donderdag 8.009.30 uur, mandoline, reidansen, handwerken, houtzaag, huisvlijt en trommelen. 7.158.15 Gym. club en van 8.15—9.15 Gym. club. Vrijdag van 8.009.30 uur Relief en rei dansen. Zaterdag 8.009.30 uur. Volkszang en huisvlijt. GRAALWACHT Zoeterwoude (Meerhur Zondag 24 Januari om 3.30 repetitie in het Clubhuis, Hooigracht 31. Woensdag van 67 trommelen, van 7 8.30 uur toonccl. PRAALWACHT Zoeterwoude (Dor Dinsdag 7—8 uur bijeenkomst van al Graalwachters. Excelsior, Alleluja, Vooruit 1!

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 11