UIT DE RIJNSTREEK NED OOST-INDIE ZATERDAG 23 JANUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 STOMPWIJK. Perosnalia. Tot onderwijzer aan dc It. K. school te Joure is benoemd 'de heer Mulders alhier. WASSENAAR. Aanrijding. Mej. J. uit Den Haag werd op den hoek RijksstraatwegWeijer- manstraat, aangereden door een vrachtauto waarvan de bestuurder tot dusverre onbe kend gebleven is. Nadat dr. Baart de la Faille de eerste hulp had verleend, werd mej. J., die geluk kig slechts licht gewond was, per particu liere auto naar haar woning vervoerd. Inbraak. Door uitsnijding van een ruit heeft men zich toegang verschaft tot de on bewoonde villa van de familie B. aan den Langen Kerkdam alhier. Diverse voorwerpen zijn ontvreemd ge worden. De politie heeft in verband hier mede gearresteerd een zekere P. uit Den Haag, die bekende den dader te zijn, ter wijl hij voorts nog een drietal in Den Haag gepleegde inbraken bekende. WARMOND. Glasverzekering „Draagt elkanders las ten". Gisteren hield de Onderlinge Glas verzekering Draagt Elkanders Lasten" in Hotel de Stad Rome haar jaarvergadering, welke goed bezocht was. De voorzitter opende de bijeenkomst en sprak een woord van welkom tot de aanwe zigen. Vervolgens werden door den secre taris de notulen der vorige vergadering voorgelezen en onder dankzegging vastge steld. Hierna was het woord aan den penning meester tot het uitbrengen van het financi eel verslag. De premie-ontvangsten hadden over het afgeloopen jaar bedragen f 101.07, terwijl de over dat jaar gekweekte renten bedroeg f 18.01. Door toetreding van 4 nieuwe leden was aan bankgarantie ont vangen een bedrag van f '20.zoodat de ontvangsten in totaa bedroegen f 139.08. Dc uitgaven bedroegen f 38.54 zoodat een batig saldo te boeken viel van f 100.54. Tevens was nog nii banksaldo aanwezig van f 734.82. De voorzitter braebt den penningmeester een woord van dank voor zijn accuraat be heer. Na eenige discussie werd besloten, mede uit een oogpunt van voorzichtig beheer, de premie niet te verlagen, doch te laten op 15 cent per M.3 Hierna werden nog eenige zaken van huishoudelijken aard behandeld waarna de vergadering door den voorzitter werd ge sloten, waarbij deze nog de leden aanspoor de voor de vereeniging reclame te maken daar nog te weinigen het groote nut van deze instelling inzien. Wel te rusten. Naar ona is medege deeld wordt in deze Gemeente mot ingang van 1 Februari a.s. een particuliere Nacht- veiligheidsdienst ingesteld. Het hoofdkan toor daarvan is gevestigd in Leiden. W0UBRUGGE. „Onderlinge Hulp". De vereeniging „Onderlinge Hulp" afdeeliug A en B hield een ledenvergadering in het hotel „Het Oude Raedthuys", onder leiding van den voorzitter, den heer H. van der Nagel. Deze opende de vergadering met een woord van welkom aan de leden, waarna de notu len van de vorige vergadering werden ge lezen en onveranderd vastgesteld. De pen ningmeester, de heer F. Kroes, bracht daarna allereerst verslag uit van de reke ning 1931 betreffende de afd. A. Hieruit bleek, dat aan 14 personen ziekengeld is uitgekeerd tot een totaal van 447.75. De ontvangsten hadden bedragen 673.50 en de uitgaven 533.59; deze afd. bleek thans in kas te hebben met de saldo's van vori ge jaren 1Ü9S.62. Een voorstel van het lid de Jeu om thans de contributie te verla gen en le brengen op 20 cent per week met een uitkeering van ƒ2.per werkdag, werd met algeineene stemmen aangeno men. Op voorstel van het bestuur werd een lid geschorst. Daarna bracht dezelfde penningmeester verslag uit over den financieele toestand van dc afd. B „Ziekenhuisverpleging". Hier uit bleek, dat momenteel deze afd. 670 be talende leden telt en 330 verzekerde leden onder de 15 jaar, waarvoor geen contribu tie wordt geïnd. Er werd uitgekeerd een bedrag van 1S48.94 met in totaal 605 ver- pleegdagen. De ontvangsten bedroegen 1691.51 en de uitgaven 2086.68, zoodat dit jaar een nadeelig slot moest worden geboekt. Er is evenwel nog in kas van vo rige saldo's een bedrag groot 1805.90. De heer A. van 't Wout bracht namens de commissie tot nazeining van ka-s en boe ken verslag uit, boeken cn kas bleken, zoo als steeds correct in orde. De voorz. bracht daarop den penning meester woorden van dank voor zijn be lang loozo en veelomvattenden arbeid. Dc aft redenden bestuursleden, de heeren Ver kade en Kroes werden bij acclamatie her kozen, deze namen onder dank voor het in hen gestelde vertrouwen, de herbenoeming aan. Van het bestuur van de Afd. Het Groene Kruis was een verzoek ingekomen om, evenals het vorig jaar, een subsidie te mogen ontvangen groot 100.Na eeni ge bespreking werd op dit verzoek met 32 3 stemmen gunstig beslist. Voorts werd op voorstel van het bestuur met algemceno stememn besloten een extra vergoeding, doch ten hoogste 50.en niet meer dan een derde van het totaal bedrag, uit te keeren aan diegenen, die wegens plaats gebrek in het Academisch Ziekenhuis daar in niet kunnen worden opgenomen en dien tengevolge elders moeten worden ver pleegd, hetgeen meerdere kosten met zich brengt. Niemand verlangde meer bet woord, waarna de voorz. onder dank voor de opkomst, dc vergadering sloot. GEMEENTERAAD VAN ZEVENHOVEN De Raad dezerg emeentë' kwam in open bare vergadering bijeen; tegenwoordig wa ren alle leden. Voorzitter de Burgemeester, die de ver- gadermg opent, daarna het ambtsgebed leest en de notulen der laatste vergadering, welke onveranderd worden goedgekeurd. De voorzitter wenscht bij de eerste verga dering in dit jaar zijn dank te brengen aan hen, die hem bij de jaarwisselnig hun wen- schen deden toekomen, en wenscht allen wederkeerig voor hen en gezin een voor spoedig 1932 toe. lil het bijzonder wenscht hij hier dank te brengen aan de wethouders voor de in 1931 ondervonden prettige samenwerking en steun en hij hoopt, dat dit in 1932 èn ui den Raad èn m de raadsvergaderingen weder het geval zal zijn, opdat op deze wijze de gemeentebelangen mogen worden gediend. Wethouder v. d. Weijden dankt den voor zitter en spreekt de hoop uit, dat ailes moge zijn als door den voorzitter gezegd; wethou der Bruut Siuit zich bij deze woorden aan. Hierna doet de voorzitter medecleehng van het goedkeuringsbesluit van Ged. Sta ten op een begrotingswijziging en van het rapport van den Keuringsdienst voor Wa ren te Leiden over 1931, welke stukken voor kennisgeving worden aangenomen. Medegedeeld wordt, een circulaire van Ged. Staten betreffende beperking van sub sidies ui verband met den tegenwoordigen crisis en waarin verzocht wordt, geen subsi dies toe te kennen, of reeds toegekende subsidies niet uit te keeren, dan nadat zal zijn gebleken, dat een tekort of de strikte noodzako.ijkheid dit vraagt. De voorzitter deelt mede, welke subsidies op de begrooting 1932 voorkomen, in totaal bedragende f 50.en hij vraagt of de Raad van meening is, dat bedoelde circulaire ten opzichte hiervan reeds toepassing zal be hoeven. Gezien het kleine bedrag en het doel, waarvoor de subsidies zijn toegekend, zul len ze voor 1932 ongewijzigd blijven. Aan de beide bijz. scholen wordt op ver zoek een voorschot op de gemeentel, ver-' goeding ex. 101 L.O.-wet toegekend. Medegedeeld wordt de verdaging der be slissing van gemeente- en bedrijfsbegrooting voor 1932. Een drukke discussie over een Ministerie van Landbouw. Bij het schrijven der gemeente Wehl om adhaesie te betuigen aan een door den Raad dier gemeente aan de Kroon gericht ver zoek, om een afzonderlijk Ministerie van Landbouw op te richten, meent de voorzit ter te mogen voorstellen, dit voor kennisge ving aan te nemen, omdat reeds besloten is Landbouw van Binnenl. Zaken af te nemen en te voegen bij Arbeid, onder den nieuwen naam van Econ. Zaken en Arbeid. De heer van Leeuwen denkt er echter an ders over, en wil we] adhaesie betuigen; an dere leden meenen, dat het mosterd na den maaltijd is, ook al zou een afzonderlijk Mi nisterie van Landbouw wel gewenscht zijn. Er ontwikkelt zich een drukke discussie over het nut van het al dan niet bestaan van een dergelijk afzonderlijk Departement, waaraan de tegenwoordige crisis niet vreemd blijkt te zijn; resultaat is, dat be sloten wordt geen adhaesie te betuigen, waartoe enkel v. Leeuwen voorstemde. Een verzoek van L. Immerzeel om verla ging van de grashuur der kerklanen te Noorden over de nog loopende twee huur jaren 1932 en 1933 van f 21.75 op f 15. wordt algemeen ingewilligd. De steunregeling en enkele daarbij gerezen kwesties. Inzake de steunregeling voor werkloozen, welke voorlqopig geldt tot 31 dezer, stel len B. en W. voor, deze opnieuw ongewij zigd vast te stellen tot uiterlijk 15 Maart a.s. en daarvoor beschikbaar te stellen een bedrag van f 500.en aan de regeling toe te voegen de reeds door B. en W. toege- j paste bepalingen: dat men 6 wacludagen j moet doormaken; de'bons alleen in de ge- j meente inwisselbaar zijn, omdat de gelden j uit de gemeentekas komen, en via de win- j keiiers in belastingvorm daarin weer ge deeltelijk terugvloeien, terwijl het lidmaat schap voor de ongeorganiseerden verplich tende zal zijn op een nader door B .en W. te bepalen tijdstip. Met genoegen deelt de voorzitter mede, dat van de Diaconie der Ger. Kerk en van het R'. K. Ambestuur .reeds verkregen is, een bijdrage in de door ons te betalen steun, terwijl van de N. H. Diaconie eenzelfde toezegging is te verwachten; B. en W. heb ben zich voorts tot alle betreffende kerke lijke instellingen om een soortgelijke bij drage gewend en hebben goede hoop, dat deze ook wordt verkregen, waardoor het ge ven van onderstand van langeren duur kan zijn. De voorzitter deelt mede, dat van 12 Dec. tot heden f 311.krachtens de steunrege ling is uitgekeerd en geeft een opsomming van de steuntrekkenden. Naar aanleiding daarvan merkt van Leeuwen op, dat hij ook Fokker hoort noe men, terwijl deze toch werk zou kunnen krijgen, tenminste indertijd hem aangebo den werk niet heeft willen aannemen. Uit de nu volgende besprekingen blijkt, dat de Raad het niet eens is met de door B. en W. toegestane uitkeering, waarop de voorzitter de leden verzoekt zooveel moge lijk eventueele bezwaren naar voren te bengen, omdat de Raad de hoogste uit spraak heeft en het voor B. en W. niet al tijd even gemakkelijk is op de ingekomen aanvragen te beslissen; hij durft veronder stellen, dat de beslissing ten aanzien van Fokker zal worden beschouwd als te zijn gedaan overeenkomstig de in den vorigen Raad vastgestelde regeling, en dus goed is geweest, terwijl het iets anders is, om men nu wil uitmaken, of de steun aan hem moet wórden voortgezet. De meening van den voorzitter blijkt in derdaad juist te zijn, daar echter blijkt, dat Fokker bij zijn vader in huis zou kunnen komen, oordeelt men het algemeen niet meer toelaatbaar, verderen steun aan F. te verleenen en wordt dan ook bepaald, dat vanaf deze week geen uitkeering meer mag plaats hebben. De heer van Leeuwen doet nog een mede- deeling over een aangeboden werk aan een werklooze in verband met een bepaald uur loon, waaruit de voorzitter de conclusie trekt, dat het in de vorige vergadering door den Raad dan zeer juist is geweest, ons niet in te laten met het uurloon, doch dat enkel een percentage in het door den werkgever te betalen uurloon, zal worden uitgekeerd. Niet alle leden zijn dit met den voorzit ter eens en meenen, dat een steuntrekken de voor zeker uurloon hem aangeboden werk moet aanvaarden. De voorzitter is het hiermede geheel eens, maar dan komen we weer terug tot de oude kwestie, dat wij ons partij zullen moeten stellen ten aanzien van een bepaald uurloon. Hij is er voor, dat een steuntrekkende werkt, a's hem dit wordt aangeboden, maar zou willen voorstellen, bij eventueel verschil van meening over het uurloon, beide partijen te hooren; hiermede kan men zich algemeen vereenigen. De heer Brunt zou graag van den voor zitter vernemen, het bedrag dat 1931 van de gemeentekas vraagt voor de georganiseer- den, welk bedrag wij volgens het Werkloos- heidbesluit moeten bijdragen aan het Rijk. De voorzitter antwoordt hierop, dat voor gewone bijdrage over 1931 verschuldigd is f 2.50 ruim, terwijl de extra-uitkeering in het voorjaar 1931 voor de Landarbeiders bonden f 349.— heeft gekostniet enkel de ongeorganiseerden kosten ons geld, maar ook zij, die bij een Bond zijn, maar beter is dit te betalen, dan dat we alle'thans geor- ganiseerden aan de gemeentel, steunrege ling hadden. B. en W. stellen verder voor aan georga niseerde hoofden van gezinnen en kostwin ners een contributie-toeslag te verleenen, en wel als vergoeding tegenover hen, die als niet-georganiseerden steun genieten van de gemeente, en mede ter bevordering van de organisatie; er zijn momenteel 21 personen, die daarvoor in aanmerking zu'len komen. Voorgesteld wordt in het tijdvak 1 Dec. 1 April en nu voorloopig tot 1 April a.s. te geven een toes'ag van de helft der contri butie tot een maximum van 30 cents per persoon en per week; hiermede zal f 6.30 per week gemoeid zijnde toeslag te doen ingaan vanaf 1 Januari 1932. Algemeen wordt dit voorstel toegejuicht, en zonder eenige stemming of discussie al gemeen aangenomen. De voorzitter doet mededeeling van een juist ontvangen schrijven van Ged. Staten, waarbij wordt bericht, dat hunnerzijds geen termen worden aanwezig geacht aan den heer Eikelenboom als oud-Hoofd van den Vleeschkcuringsdienst, een wachtgeld toe te kennen uit den nieuwen Dienst Kring- Nieuwveen. Op dit schrijven wordt nog niet ingegaan, doch in handen gesteld van B. en W. Op voorstel van B. en W. en mede naar aan'eiding van door Ged. Staten gemaakte bezwaren, wordt besloten het Woningbe drijf niet als tak van Dienst aan te wijzen, en het als Bedrijf op te heffen. Inzake de huren van dit laatste Bedrijf deelt de \oorzitter mede, dat een verzoek om huurverlaging is ingekomen, waarop B. en W. echter voorstellen afwijzend te be schikken, omdat bij inwilliging van dit ver zoek, alle 5 bewoners gelijk gesteld zouden moeten worden, maar vooral in verband mét een circulaire van den Minister van Arbeid etc., waarin o.a. wordt gezegd, dat do huren moeten worden vastgesteld op door hem te bepalen bedragen en wij a'sdan verplicht zijn, deze te handhaven en ook omdat de Minister in de laatste jaren reeds meerdere malen op verhooging heeft aange drongen. De Raad kan zich algemeen met het voorstel vereenigen. Aan de 'R'. K. bijz. school worden gelden ex. art. 72 L.O.-wet beschikbaar gesteld, en wordt op voorstel van B. W. besloten bij Gemeente Crcdiet een leening van f 1120 aan te gaan voor deze en de reeds eerder aan de Christ, school toegekende gelden. In verband met een schrijven van de Bank voor Ned. Gemeenten worden beslui ten inzake Loop. Rek. genomen. Van dc afd. Noorden van den R. K. Dioc. Land- en Tuinbouwbond is ingekomen een verzoek; 1. aan degenen die behoefte heb ben aan de meest noodzakelijke levensbe hoefte, een wekel. uitkeering te verstrekken en 2. aan degene, die hun bedrijf niet in stand kunnen houden een crediet te ver schaffen waarvoor de gemeente zich garant stelt en liefst renteloos. B. en W. stellen voor afwijzend op dit verzoek te beschikken, omdat het financieel niet mogelijk, in overweging is, andere maatregelen te treffen, naar hun meening andere lichamen dan de Raden zich garant dienen te stellen, het een precedent voor de toekomst schept, en wel een zeer gevaar lijk, omdat cr in de gemeente zeker meer dere bedrijven zijn, welke noodlijdend zijn of dreigen te worden. Algemeen kan men zich met het voorstel vereenigen en wordt dus afwijzend op het verzoek beschikt., Hierna sluiting. ALPHEN AAN DEN RIJN Gevonden voorwerpen. Eenige geldstuk ken Portemonnaie met inhoud Dames- taschje Een regenjas Een vilt-hoed Een patentschroef. Gratis advocaat. Gistermorgen kwam op den Steekterweg nabij het café van den heer J. Winkel een auto uit Utrecht in bot sing met een uit tegenovergestelde richting, komende Haagsche auto. De bestuurder der Utrechtsche auto deed door krachtig remmen nog pogingen de aanrijding te voorkomen, doch reed daarbij op de bakfiets van den melkhandelaar W., waardoor deze grooten- deels werd vernield en de melk inhoud der bussen, benevens een kist met eieren op de straat verloren ging. De beide auto s, die eveneens werdden beschadigd, konden hun weg vervolgen. De Utrechtsche autobestuur der deed toezegging de schade te zullen ver goeden. De kunst van étaleeren, Tijdens het ëta- leeren in het magazijn van de firma Alb. Hein kwam gisteravond in de étalage een kist met vijgen naar beneden zetten. Het projectiel verbrijzelde de groote étalage-ruit en kwam builen op het trottoir terecht. BODEGRAVEN. SCHIETWEDSTRIJDEN Stand van 22 Januari. Korps: Piet Cronjee, Ermelo 222, Gene raal v. Heutz, Ermelo 214. Eerekorps: Generaal v. Heutz, Ermelo, 12840, Piet Cronjee, Ermelo 12837, Prins Hendrik, Maassluis 123. Vrije baan: Rikkers, Ermelo 90 30 x 30, J. F. v. Bekkum, Ouderijn 9060—30, J. Arends, Rhenen 906—30, Schuurhuis, Ede 904—30, Adr. A. Saers, Rotterdam 90 329, A. Mondria, Ermelo 90229, J. J. Kool, Rotterdam 89229, A. Berhouwer, Maassluis 88629, J. Schoenmaker, Loos duinen 88429, Joh. Vermeer, Loosduinen 88429, A. Landra, H. v. Holland 885 28, C. Berhouwer, Maassluis 88428, P. Kabel, id. 88228, N. C. Teeuwen, Ouden rijn 88. Personeele baan: J. F. v. Bekkum, Oudenrijn 50, Rikkers, Ermelo 4848, N. C. Teeuwen, Oudenrijn 4841, Th. W. v. Luyk, Loosduinen 4743, G. Velthuis, Ede 47—36, A. Mindria, Ermelo 4647, J. Arends, Rhe nen 4645, J. Bronsburg, Ermelo 45:46, Zandschulp, Ede 4541, L. Adriaense, Rotter dam 4541, A. v. Rossum, Loosduinen 45 40, Joh. Vermeer, id. 45, P. Robel, Maassluis 44. J. Leerdam, H. v. Holland 44, J. Schoen maker, Loosduinen 44, A. Berhouwer, Maas sluis 43, G. J. Schuurhuis, Ede 41, J. Egmond 41, V. Berhouwers, Maassluis 41. Jubileum baan: Rikkers, Ermelo 50 47, L. Adriaens, Rotterdam 48, A. Berhou wer, Maassluis 47, C. Betkaner 4642, Arends Rhenen, 46, J. J. Kool 46, v. Kuik, Loosdui nen 46, J. T. v. Bekkum, Oudenrijn 46. Vaste baan: Rikkers, Ermelo 146138, J. J. Kool, Rotterdam 144131, J. F. v. Bek kum, Oudenrijn 143134, C. Berhouwer, Maassluis 142121, J. Schoenmaker, Loos duinen 140, J. Leerdam, H. v. Holland 139, j Joh. Vermeer, Loosduinen 138, A. Berhouwer, Maassluis 137, Schuurhuis, Ede 136, Zand schulp, Ede 136. Dagprijs: Rikkers, Ermelo. K. S. O. Korps Schiet vereen.: P. Cronjee, Ermelo, 289. Eerekorps Schietvereen,: P. Cron jee, Ermelo 171. Burgerwacht Boskoop 170, Korps Burgerwachten: Burgerwacht Boskoop 284, Kampioen baan: E. v. Waveren 114. Vr ij e baan: A. C. Mijs, Alphen a. d. Rijn 108 18 x 36, J. Alewijn, Rotterdam 108 11 x 36, H. Gobel. Bodegraven 108 2 x 36, J. Hoo- gendoorn, id. 108 10 x 35, A. Kroon, Alphen a. d. Rijn 108 3 x 35, J. Noomen Sr., Rotter dam 108, A. Bruynis, Alphen 107 6 x 35, Andr. Veelnturf Bodegraven 107 3 x 35. H. Schoo, id. 107 2 x 35, J. Arends, Rhenen 107 2 x 35, D. Noomen, Rotterdam 106 8 x 35, E. v. Waveren, Bodegraven 106, 4 x 35. L. Adriaens, Rotterdam 106, J, v. Dam, Bode graven 105, T. Domburg id. 104. Personeele baan: L. Adriaens. Rot terdam 5959, D Noomen. Rotterdam 59 59, J. Alewijn, id. 5955, Rikkers, Ermelo, 58 —59, A. Mondria. Ermelo 5856, W. Tilburg Boskoop. 58, A. Bruynis, Alphen 57, A. C. Mijs, id. 56. Jubileum baan: A. C. Mijs, Alphen, 6060, D. Noomen, Rotterdam 5859, J. Ale wijn, id. 5858, L. Adriaens, id. 57, A. Mcn- dria, Ermelo 56. Dagprijs: A. Kroon, Alphen, HAZERSWOUDE Tooneeluitvoering „Ontwikkeling en Vreugd". Dinsdag en Donderdag l.l. gaf de R.K. Tooneelclub haar jaarlijksche uitvoering, Beide avonden was de zaal goed bezet. De voorz., de heer J. J. van Vliet, opende met een toepasselijk woord, waarin hij voor spelde, dat met deze uitvoering de naam der vereeniging alle eer zou worden aangedaan, daar ditmaal èn de ontwikkeling èn de vreugd door de tooneelisten naar voren zou worden gebracht, Onmiddellijk na de opening werd een aan vang gemaakt met de opvoering van het drama in vier bedrijven: „Het spel van den sleutel". Dit mooie, doch moeielijke tooneel- spe! werd door tooneelisten schitterend ver tolkt en getuigde van ernstige repetitie onder kundige leiding. Na de pauze kwam voor het voetlicht met een kluchtspel van Gerard Nielen. geti teld: „Meneer Klaproos" Alle spelers bleken voor hun taak in dit stuk te zijn berekend en zoo hebben zij door hun juiste en komische roluitbeelding de lachspieren van het publiek BROEDERS CONGREGATIE D.LVROUW VAN VII SMARTEN NOVICIAAT JUVENAAT VOORHOUT MISSIE IN CHINA Opleiding vanaf 12 jaar voor jongens die neiging gevoelen om Broeder te worden in verschillende ambachten bij het Lager On derwijs en Nijverheidsonderwijs. Kost- en leergeld nader overeen te komen. Prospectus wordt gratis op aanvrage toe gezonden. danig in beweging gebracht. Het publiek liet zich dan ook niet onbetuigd en gaf door her haald applaus te kennen hoezeer dit stuk in den smaak viel. Door de opvoering van deze beide succes nummers heeft „Ontwikkeling en Vreugd" haar reeds gunstig bekend zijnde reputatie nog aanmerkelijk vergroot. Jubileum. Maandag 1 Febr. zal het 12 jaar geleden zijn dat de heer B. den Braver als gemeente-secretaris in functie trad. Wij twijfelen niet of het zal den zoo alge meen geachten jubilaris aan belangstelling op dien dag niet ontbreken. De Smeden de Jaarbeurs. De 42 alhier aanwezige kleinsmeden-pa- troons ontvingen van het Gemeentebestuur navolgenden brief. „Wij hebben het genoegen u te kunnen me- dedeelen, dat wij het Bestuur van de Ko ninklijke Nederlandsche Jaarbeurs te Utrecht heden een overeenkomst tot stand hebben weten te brengen, waarbij op 'de jaarbeurs in Maart a.s. ten behoeve van de Nieuwkoop- sche kleinsmedenindustrie een behoorlijke ruimte wordt gereserveerd, waar u met uw fabrikaat kan uitkomen. Niet minder dan twee naast elkaar gelegen stands zijn beschikbaar. Huurt hebt u hier niet voor te betalen. Alleen komen voor uw re kening de kosten van overzending heen en terug en het uit- en inpakken, waar u ook persoonlijk voor zorgen kan. Het oostellen geschiedt uitsluitend op aanwijzing van onzen adviseur, den u bekenden heer S. Sijtsma, terwijl ook alleen datgene geplaatst kan wor den. wat hiervoor geschikt geacht wordt. Elke smid kan bij zijn eigen artikel aanwezig blij ven om .daarvoor reclame te maken. U kan daaromtrent ook onderling een afspraak ma ken. Het is echter van het grootste belang, dat steeds minstens één persoon aanwezig is. Voor deze personen zullen wij gratis toe gangsbewijzen vragen. Waar wij ons deze moeite en kosten gaar ne getroosten, overtuigd van hel groote be lang, dat voor u hierin gelegen is, daar ver trouwen wij, dat ook u gaarne deze gelegen heid te baat zal nemen en dat u met alle kracht u er op toe zal leggen om werkelijk met iets moois voor den dag te komen. De naam van onze gemeente, maar ook uw naam is in hooge mate daarmede gemoeid. Wij verzoeken u, hetzij mondeling ter ge meentesecretarie. hetzij schriftelijk vóór Woensdag a.s. ons mede te deelen of en in hoeverre u' genegen is met een of meer ar tikelen uit te komen". Het lijkt ons een prachtig initiatief en wij zijn zeer belangstellend op welke wijze onze smeden hierop zullen reageeren. Ongeluk electrisch net. Gistermorgen had een monteur der Leidsche lichtfabrieken tijdens werkzaamheden aan een transforma tor in de maalderij van de N.V. Baconia al hier, het ongeluk met de hoogspanning in aan raking le komen. Hij bekwam hierdoor brand wonden aan gelaat en handen, die door dok ter Koert alhier werden verbonden. WOONHUIZEN UITGEBRAND. Zes slachtoffers. Aneta seint uit Buitenzorg: De resi dent van Sumatra's Westkust seint d.d. 21 Januafi: De assistent-resident van Agam be richtte, dat hedennacht te Kota Gadang vier woonhuizen zijn verbrand. In een dezer huizen zijn drie vrouwen en drie kin deren in de vlammen omgekomen, terwijl een man ernstig werd gewond. De schade wordt geschat op 15.000. Goed Max, er zijn dus tien gebo den. Wanneer wij er echter één niet van nakomen, wat dan? Dan zijn er nog maar negen!

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10