UIT DE OMGEVING VRIJDAG 22 JANUARI 1932 DE LEIDSCHE C0URAN1 VIERDE BLAD PAG. 12 HILLEGOM. Verkoopingen. Gisteravond hadden in hotel Sistermans onder zeer groote belangstelling diverse veilingen plaats. UitBlag als volgt: Ten overstaan van de notarissen mr. J. A. de la Hayze te Heemstede en D. Lodder te Hillegom: 1. Het burgerwoonhuis Yosselaan 22a Hillegom, timmermanswerkplaats met schuur, uitgang, erf, tuin en open grond. Hoogste bieder de heer A. Leliveld te Hillegom 5400. 2. Vier woonhuizen met steenen schuur tjes aan de Mariastraat. Hoogste bieder de heer P. Strobbe te Hillegom 340. 3. Een woonhuis met steenen schuur aan de Mariastraat. Hoogste bieder de heer A. Leliveld te Hillegom 3100.—. Ten overstaan van notaris D. Lodder: 1. Een woonhuis met schuur en erf aan de Oosteinderlaan 18 te Hillegom, groot 3.67 A. Hoogste bieder de heer E. Schuit te Hillegom 440.—; 2. Een perceel bloembollenland, groot 1.36.98 H.A. gelegen in den Oosteinder- polder. Hoogste bieder de heer P. Kla ver te Hillegom 2100. Ten overstaan van notaris D. Lodder: Een perceel bloembollengrond met nieuw gebouwde bloembollensohuur met stellingen te Hillegom in den Oostein- derpolder te Hillegom, groot 3.72.40 H.A. Hoogste bieder P. J. de Mooy qq. te Hil legom 26000. Toeslag volgende week. KATWIJK AAN DEN RIJN. Feestavond. De meisjescongregatie pleegt jaarlijks in dezen tijd een feest avond te organiseeren. Dit is een mooie gewoonte, doch nog mooier is dat de jongedames dit ge-heel belangloos doen en de baten afstaan voor een of ander goed werk. Zoo kwam het ditmaal ten goede aan de kas der centrale verwar ming van de kerk. Door een dergelijke daad te stellen verplicht men velen. De opkomst was prachtig. Pastoor Schip horst opende de feestelijkheid en sprak zijn vreugde uit over de groote opkomst en zijn dank voor de bereidwilligheid om voor de centrale verwarming een steen tje, n.L een stukje steenkool bij te dra gen. Spr. wenschte allen een genoeglij ken avond. De stemming werd er in ge bracht door een lustige Zangcantate, uitgevoerd door het koor der meisjescon gregatie. Het was voor de eerste maal dat deze schaar van jonge maagden voor het voetlicht kwam. Reeds de ver schijning van deze engelengroep lokte applaus uit, begrijpelijk dat na de uit voering van het eerste nummer de zaal daverde. Vervolgens een blijspel in 2 bedrijven: „De groote erfenis", hetgeen even-zoo een succes was. De pauze bracht zooa-ls op het programma reeds merkbaar was, „verrassingen en bijzonderheden". Als er verrassingen zijn ontbreken in den regel teleurstellingen ook niet. Zoo ook hier. Velen werden in de pauze, zij het door een aderlating van hun portemonnaie, eigenaar of eigenares- van „luxe" voor werpen, terwijl andere meer of minder teleurgesteld moesten worden. Doch dat offer werd voor dit mooie doel gaarne gebracht. Ka de pauze eerst weer een 2 st. zang nummer door de afdeeling zang en daar na nog 2 tooneelnummers „Moderne meis jes" en Papa met zijn acht .dochters" Het zou niet gemakkelijk zijn de uitvoe ring der rollen te gaan bespreken om reden alle actrices, we weten het zeker „beapplaudisseerd" werden. We zullen daarom alles samenvatten in deze woor den dat het was „een waar succes" en een echte feestavond. Welvoldaan keerden de zeer vele aan wezigen huiswaarts. In botsing. Door de mist geraakte Donderdagmiddag langs den Nieuwen Duinweg een auto met een andere in botsing. Behalve het glaswerk waren spatsehermen, enz. vernield. Het bleef echter bij materieele schade. De firma B. te Leiden bracht het slachtoffer per kraan wagen naar de werkplaats. Telefoon. Nogmaals worden straten en wegen in de gemeente opgebroken. Thans voor de telefoonkabel Katwijk OegstgeestHaarlem. Dus ten algemeene nutte. Niet alleen trekt dit werk veel belangstelling, omdat hieraan geen Kat- wijksche arbeiders te werk gesteld kon den worden omreden de gemeente geen toeslag geeft op de loonen der arbeiders-, in tegenstelling met andere gemeenten die dit wel doen, doch ook omreden bij dit werk een machine werkt, hetwelk tot de nieuwste uitvindingen behoort, een machinale stamper, die de geulen, nadat de kabel gelegd is, vaststampt en voor vele menschen werk verricht. Een „anti-werkloosheids-bestrijdings- machine"! Aanbesteding. Op het bureau van Ge meentewerken had de aanbesteding plaats tot het sloopen van vier perceelen aan de Kerkstraat (Het witte paard). Door den aannemer te betalen aan de gemeente: N, v. d. Akker te Zoeterwoude f 53; Gebr. v. d. Reijden te Leiden f 52.50; M. Star en W. van Alphen te Leiden f 7; Door de gemeente te betalen aan den aan nemer: A. Haasnoot te Katwijk aan Zee f 150; Gebr. Konijnzurg te Scheveningen f 120; Elsgeest te Katwijk aan Zee f 114; 'ESa vensberg te Leiden f 100; P. van Rijn en van Mil te Katwijk a. d. Rijn f 100; R. K. Schuitemaker te Katwijk aan Zee f 100; v. d. Drigt f 75; v. Dam en J. Baas te War mond f 55; Binnendijk en Zn. te Leiden f 50. W. de Ruijter te Katwijk aaD Zee wil het gratis doen. Aanrijding. Op de „Rooversbrug" kun nen twee auto's e_aar niet passeeren. Hiervan nam een chauffeur van een auto, die uit de richting Noodwijk kwam, geen nota en toen uit de richting Katwijk even eens een auto op de brug naderde, volgde een botsing die bij materieele schade bleef. De bestuurders kwamen er goed af. KATWIJK AAN ZEE. Coöperatieve winst. De Coöp. Yereeni- ging „Helpt Elkander" besloot in haar ver gadering over 1931 uit te keeren over het gebruik van kruidenierswaren en brood een dividend van 6 procent. Dergelijke mede- deelingen over winst zijn niet iederen dag te geven. LEIDSCHENDAM. Uitvoering Patronaat. Woensdag en Donderdag werden in het patronaat een tweetal feestavonden gegeven voor de donateurs van het Jongens-Patronaat. Om pl.m. 7.30 uur opende de directeur, kap. Dunselman, den avond met den ohristelijken groet en heette alleen zeer hartelijk welkom. Hij dankte allen voor de aanwezigheid en voor de medewerking en steun in het afgeloopen jaar onder vonden, waarvoor hun dezen feestavond wordt aangeboden, waarvan hij ver trouwt, dat deze naar aller genoegen zal zijn. Hij hoopt het volgend jaar op de zelfde medewerking en steun te mogen rekenen en de donateurs in nog grootcr getale op de feestavonden aanwezig te zien. Hierna komt voor het voetlicht de R. K. Tooneelclub „St. Bernardus" uit den Haag, die opvoerde het blijspel in 3 bedrijven „De vreemde eend in de bijt" Wij behoeven hierover niet veel te zeggen het stuk werd in één woord subliem ge speeld en wij kunnen op geen enkele rol één aanmerking maken; de spelers had den ook telkens een luid en verdiend applaus te accepteei'en. En dat het stuk in den smaak viel, bewees zeer zeker de groote spanning en het applaus der aan wezigen, die allen overvoldaan waren en een echt vroolijken en aangenamen avond gehad hebben, waarvoor de Patronaats- oommissie alle hulde en lof toekomt. Op het einde dankte kap. Dunselman nogmaals alle aanwezigen en sloot den avond met den ohristelijken groet. N00RDWIJKERH0UT. St. Barbaravereeniging. De St. Bar bara Vereeniging hield Woensdagavond haar jaarvergadering in het café van de Wed. J. L. Brama, alhier. De Voorzitter, de heer H. Zwaan, open de de vergadering met den Ohr. groet, heette alle aanwezigen hartelijk welkom, en zeide dat het hem een genoegen deed, dat de vergadering zoo druk bezocht was Hij wenschte de leden en hunne ggzinnen een zalig en voorspoedig nieuwjaar. Hierna werden de notulen door de se cretaris den heer C. van der Klauw voor gelezen, en onveranderd vastgesteld. Daarna kwam aan de orde de rekening en verantwoording van den penningmees ter J. A. van Gijlswijk. De inkomsten bedroegen over het afge loopen jaar 677.25, de uitgaven 708.43, nadeelig saldo dus van 31.18. In kas was op 31 Dec. 1931: 39S.44. De controle-commissie bracht bij monde van den heer J. van der Voet verslag uit, dat alles in orde was bevonden. De pen ningmeester werd gedechargeerd, en dank gebracht vc,r zijn accuraat beheer. Vervolgens werd een nieuwe controle commissie gekozen bestaande uit de hee- ren: H. Zuiderduin en A. Kaptein uit de leden, en C. van der Klauw uit het be stuur. Daarna kwam aan de orde de reglements herzie j. Een nieuw Reglement werd na langdurige besprekingen met enkele klei ne wijzigingen in het ontwerp, aangeno men. In dit reglement is opgenomen dat een corps vaste dragers zal worden aange steld. Hierna had de bestuursverkiezing plaats De aftredende leden C. van der Klauw. J. van der Putten, C. van Noort Gn J. Nul- kes werden herkozen. In plaats van den heer H. van der Voort., die had bedankt, werd gekozen de heer P. van der Holst. De voorzitter feliciteerde de nieuw be noemden, en bracht dank aan den heer v. d. Voort voor hetgeen hij voor de vereeni ging heeft gedaan. Besloten werd 15. uit de kas te geven aan de commissie „Herwonnen Levenskracht" te Bilthoven. Bij het punt „Mededeelingen" deelde de voorzitter mede, dat in het afgeloopen jaar 29 begrafenissen hadden plaats gehad, t.w. 10 leden, 13 nieHeden en 6 kinderen. Bij de rondvraag werden alleen enkele dingen besproken van huishoudelijken aard. Hierna volgde de gebruikelijke slui ting, waarbij dank werd gebracht aan den Geestelijken Adviseur, den WelEerw. heer kapelaan Van Straelen. Tooneelvereeniging. De Tooneelver- eeniging „Oud en Jong", alhier, hoopt op 25 en 26 Januari a.s. in het Patronaat van de St. Victor Parochie een to on eel uit voe ring te geven. Opgevoerd zal worden „De gesmolten veldwachter" en „Mopje als keukenmeid". ST0MPWIJK. Benzine hamsteren. Door samenwer king van de Rijks en gemeente politie zijn een groot aantal inwoners van onze buurtschap geverbaliseerd, doordat zij meer dan 50 L. benzine in voorraad had den, wat in strijd is met de Hinderwet. RIJNSBURG. Tuinbouw. Zoo slecht als het met de koolproducten de laatste week was, is het nog nimmer geweest. Deze arti kelen waren bijna onverkoopbaar. Zeer goede kwaliteit roode kool werd ver kocht voor 11.00—12.50 per 1000 K.G. Met gele kool ging het nog slechter. Goede soort bracht van 7.00 tot 8.1., per 1000 K.G. op. De tweede en derde soort bleef voornamelijk onverkocht, 't Had geen waarde. Peen was nog te verkoopen. Wasch- peen gaat voor 3.10 tot 4.00 in de mooie kwaliteit. Voor uien nog steeds goede belangstelling met hooge prijs varieerend van 7.— tot 7.70 per 100 K.G. Selderieknollen hebben geen waar de. Evenzoo is het met groene kool en boerenkool, die ternauwernood 0.50 per 100 kunnen opbrengen. ZOETERMEER—ZEGWAART. Tentoonstelling. Op de te Berkel en Rodenrijs gehouden tentoonstelling van pluimvee, duiven en konijnen behaalden de inzenders uit deze gemeenten met 36 nummers: 17 eereprijzen, 17 eerste prij zen, 11 tweede prijzen en 3 derde prijzen. Uitvoering. Door de R. K. Tooneel vereeniging „Excelsior" alhier wordt op 2 en 4 Februari a.s. in hotel „de Gou den Leeuw'" een tweetal vastenavond uitvoeringen gegeven. Opgevoerd zal worden: „Wat niet sterven kan", een treurspel, en een blijspel: „Minister Va gebond". De opbrengst zal ter beschikking wor den gesteld voor liefdadige doeleinden. De Winkelsluiting. Op uitnoodiging van de R. K. Middenstandsvereeniging hielden de winkeliers dezer gemeenten een vergadering in verband met de a.s. in werkingtreding der Winkelsluitingswet. De leiding der vergadering berustte bij den heer A. J. M. van Well, voorzitter der R. K. Middenstandsvereeniging. Hij opende de vergadering en deelde mede, dat het bestuur zijner vereeniging een schrijven had ontvangen van den Bur gemeester met verzoek eventueele wen- schen van de winkeliers, betrekking heb bende op de uitvoering der Winkelslui tingswet, hem kenbaar te willen maken. De gemeenteraden kunnen, indien hier voor termen aanwezig zijn, eenige uit zonderingsbepalingen ten gunste van de winkeliers aan Ged. Staten voorstellen. De heer v. Well deelde mede, dat in zijn vereeniging reeds eenige voorstellen wa ren behandeld en aangenomen. De besproken wet werd voo. gelezen. De belangrijkste artikelen, de sluiting des avonds op werk- en Zondagen enz. wer den besproken. De wet schrijft voor, dat alle winkels op werkdagen behalve Za terdagen tot 8 uur 's avonds geopend mo gen zijn en des Zaterdags tot 10 uur. De R. K. Middenstandsvereeniging had besloten, aan de Raden dezer gemeenten te verzoeken des zdmers tot 9 uur ge opend te mogen blijven, in verband met den zomertijd, daar een groot gedeelte der bevolking den zonnetijd aanhouden. Ter toelichting diene, dat wanneer men om 8 uur sluit, het voor de zonnetijders pas 7 uur is. Het verzoek geldt uitslui tend die periode. Enkele winkeliers ach ten de sluitingstijd om 8 uur des zomers geen bezwaar. Bij de stemming blijkt, dat er 13 win keliers zijn om des zomers om 8 uur te sluiten, en 27 om 9 uur, des Zatersdags tot 11 uur. Het bij meerderheid genomen besluit zal den Burgemeester worden medegedeeld. Betreffende de 21 dagen, die de wet aangeeft, waarop tot 10 uur geopend mag zijn, werd besloten die te verdeelen over de weken voor Paschen en Pinksteren, 2 dagen voor Hemelvaarts dag, 1 dag voor en op Koninginnefeest en de rest voor een eventueel te houden winkelweek. De voorzitter, die nog eenige inlichtin gen geeft, sluit hierna de vergadering. ZEGWAART. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Vrijdag 22 Januari a.s. des avond 7 uur ten Raadhuize. Agenda: 1. Mededeelingen. 2. Geldlee- ning Burgemeesterswoning. 3. Wijziging steunregeling. 4. Wijziging redactie ver ordening opcenten gemeentefondsbelas ting. 5. Gratificaties veldwachters Steen- huisen en van der Graaf. 6. Aanstelling J van der Velden als lantaarnopsteker. 7. Aanstelling, L. Reuneker als straatveger enz. 8. Benoeming gemeentebode. 9. Vaststelling pensioengrondslagen J. van den Bos als gemeenteveldwachter, bode en plaatselijk deurwaarder L. Reuneker. 10. Overneming onderhoud Slootweg. 11. Vaststelling verordening op de Winkel sluiting. 12. Wijziging begrooting 1931. Geboren: Alida Maria d. van L. Kneppers en H. J. C. van Wissen Jan na d. van K. Dekkers en J. Stegeman Cornelis z. van A. Kraal en E. H. Huurman. Gehuwd: J. P. van Kempen 21 j„ te Pijnacker, en N. A. Jongerius 21 j. Overleden: Willem Sentel 3 d. Zooals de ouden zongen... „Vindt jij ook niet, dat je verschrikkelijk gebonden bent door al die „poppenkinde- ren?" SASSENHEIM. „St. Deus Dedit". Gisteravond hield St. Deus Dedit een ledenvergadering in het K. S. A.-gebouw. Gezien de belang rijkheid der agenda, was de opkomst buitengewoon groot. De voorzitter open de deze vergadering met een woord van welkom, in 't bijzonder tot den heer B. N. Loerakker. We staan op 't oogenblik voor zeer belangrijk werk, n.l. bespre king van de patroonsvoorstellen inzake het collectief contract. Spreker verzoekt vooral in deze tijden alles zakelijk tc be spreken en vooral vertrouwen te stellen in de leiding. De notulen werden onver anderd vastgesteld. Bij de mededeelingen doet de voorzit ter een beroep op de werkende leden om vooral zooveel in het vermogen is de strijd in Twente te steunen. Daarna volgde een belangrijke en ern stige discussie over de voorstellen der patroons. De heer Loerakker zette de toestand zonder veel omhaal uiteen, en adviseer de namens de gezamenlijke hoofdbestu ren deze voorstellen niet te aanvaarden. Spr. vond het jammer dat de patroons met voorstellen komen welke in wezen onze fondsen aantasten. Van ernstigen aard is ook dat onder geene voorwaarde het contract van toepassing zal zijn op de losse arbeiders. Versohillende leden bespraken de toe stand in het bedrijf, waarna met alge meene stemmen de patroonsvoorstellen werden verworpen. Bij de rondvraag werd de wijze van werkverschaffing van alle kanten beke ken en werden verschillende grieven kenbaar gemaakt. De voorzitter beantwoordde de spre kers naar behooren. De heer Loerakker sprak bij de rond vraag nog een propagandistisch woord. Vooral werd door hem aangetoond, dat we de crisis hebben te wijten aan het loslaten van God en zijn gebod. Een van de grootste rampen voor de wereld is de Russische revolutie. Zonder christen dom kan de wereld niet blijven bestaan. In ons landje maken we nog een uit zondering, al moet erkend dat ook hier het revolutiespook woelt. Blijven wij vasthouden aan 's Pausen stem, dan zal ook ons land weer 't eerst de crisis te boven zijn. Na een dankwoord door den voorzitter werd de vergadering gesloten. Prot. Ziekenverpleging. Aan het jaar verslag ontleenen wij dat in het jaar 1931 aan contributies werd ontvangen een be drag van f 5065.50 en aan verpleeggelden f 3020.—. De exploitatierekening sluit met een klein nadeelig saldo. In de wijkverple ging werder 345 patiënten verpleegd, waar voor 8243 bezoeken werden afgelegd. In de polikliniek werden 325 verschillende patiën ten behandeld, tezamen 7151 maal. Opera ties, hechtingen, eerste hulp bij ongelukken 156 maal. Hoogtezon, 1870 bestralingen. Op de ziekenzaal werden 27 patiënten ver pleegd met bij elkaar 893 verpleegdagen. Verder werd de serre afgestaan voor de tu- berculose-bestrijding, verpleegartikelen wer den uitgeleend, terwijl ook door de ver pleegsters assistentie werd verleend aan huis bij verschillende spoedeischende ge vallen. Voor het consultatiebureau voor zui- ge'ingen werden 255 bezoeken afgelegd en assistentie verleend op den zittingsmiddag. Geboren: Jacoba Helena Maria, d. v. J. L. v. d. Zwet en C. J. M. van Vliet. Johannes Nicolaas Leonardus, z. v. L. P. v. d. Geest en C. M. Ruiter. Ondertrouwd: P. C. Spigt en C. M. v. d. Ploeg. Overleden: J. Zwetsloot, vr„ oud 63 jaar. Ingekomen: W. Wachter en echtge., Wilhelminalaan 4, van Boitsfort (B.) Mej. A. v. d. Berg, Klingenberg 13, van Noord- wijkerhout. Vertrokken: J. Ch C. Nieuwveen, van v. Heemstrastr. 14 naar Warmond. Mw. J. v. Gmhoven-Degenaar en zoon van Charbonlaan 23 naar Hoek van Holland. Mw. M. L. Damen van Rusthofflaan 47 naar Utrecht. Mw. P. F. van der Aart, van Hortuslaan 12 naar Haarzuilens. Mej. M. J. Frijlink, van Hoofdstr. 151 naar Haarlem. A. Dekens en dochter van Kerklaan 64 naar Oegstgest. Mw. T. Ivuijper van Zui- derstr. 39 naar Amelo. J. Dernison van Hoofdstr'. 255 naar Texel. RIJPWETERING. Ondersteuningsfonds. Het ondersteu ningsfonds bij ziekte of ongeval heeft zijn jaarvergadering gehouden op 16 Januari j.l. in het café van de Wede. Daleman. L)e heer N. P. Verkleij, voorzitter, opende de vergadering en na de aanwezige leden een welkom te hebben toegesproken, memoreer de spr. de afwezigheid van den penning meester, die ons na de vorige bijeenkomst na een kort ziekbed door den dood is out- Viallen. Spr. hoopte dat hij het loon reeds heeft ontvangen voor de vele zorgen en moeiten die de overledene aan het fonds besteed heeft. Hierna voorlezing notulen, welke onver anderd werden goedgekeurd, waarna de waarnemende penningmeester verslag uit bracht van het fonds, waaruit bleek, dat de kas een achteruitgang boekte van 52.82. Gezien de groote uitgaven in het begin 1931 stemde dit toch nog tot tev;e- denheid. De ka-s beschikte op 31 December 1931 over een saldo, groot 871.52. De boe ken werden nagezien door de heeren S Zandbergen en J. v. d. Star die alles in orde bevonden. In het aftredende bestuur had geen verandering plaats, en in de va- oature-J. de Vette werd- met algemeene stemmen gekozen de heer G. F. Koot. Hier na volgde een verloting van tabak, pijpen en sigaren, waarna nog medegedeeld we<d. dat zij, die lid wenschen te worden zich kunnen opgeven bij den bode J. Seinp of bij het bestuur. VOORHOUT. Volksbond. Verplichte jaarvergade ring van den R.-K. Volksbond, afd. Voor hout. Te ongeveer zeven uur opende de voorzitter, de heer F. M. Angevaare de vergadering met den Ohristelijken Groet, en heette alle aanwezigen van harte wel kom op deze eerste vergadering in het jaar 1932. Hij geeft in korte trekken weer het oude, afgeloopen jaar, zooals het zich voordeed in onzen Volksbond. Spr. durft zeggen, dat het afgeloopen jaar voor den Volksbond, niet zonder beduidende resultaten is ge weest. Hij memoreert o.a. het zeer nuttige werk, dat de propaganda-club heeft ver richt, waarvoor spr. een woord van dank en hulde bracht aan het bestuur dezer club, alsmede aan het bestuur van den Land- en Tuinbouw, dat ook zeer veel en nuttig werk in het afgeloopen jaar heeft tot stand gebracht. Hij releveert verder nog de positie van de Retraite-club, en deelt mede, dat de voorzitter van genoem de club zich in een buitengewoon sympa thieke medewerking heeft mogen verheu gen. In de afdeeling „Hulp in Nood", is echter een kleine achteruitgang te bespeu* ren. De bibliotheek heeft haar volle werk zaamheid niet kunnen ontplooien, doordat het vereenigingsgebouw nog niet gereed was, laten we hopen dat het komende jaar verrassende resultaten voor deze on- de-rafdeeling moge afwerpen. Daarna verleende spr. het woord aan den Secretaris, den heer P. Borst, tot voorle zing der notulen van de voorgaande ver gadering. welke notulen onveranderd wor den goedgekeurd. De voorz. deelt vervolgens mede, dat 1.1. Dinsdag voor het eerst de nog maar kort opgerichte bestuursraad vergaderde spr. is wel van meening, dat de oprichting van dezen bestuursraad wel als geslaagd mag worden beschouwd. Ook wil spr. onder de mededeelingen noemen, hetgeen in de vorige vergadering is gevraagd betreffen de het ontspanningslokaal voor de werk- looze arbeiders in deze gemeente. Spr. heeft vernomen, dat het betreffende on derwerp momenteel in handen is van den burgemeester. Te zijner tijd zal spr. hierop nader terug komen. Vervolgens deelt spr. mede, dat de penningmeester nog ver scheidene brochures over de ziektewet in zijn bezit heeft welke tegen betaling van 5 cent bij hem zijn te bekomen. Ingekomen is een schrijven van het Cen traal Bestuur van den Volksbond, welk schrijven inhoudt, wie leden van den Volksbond kunnen zijn en wie niet, en ver der over de toetreding van die leden. O.a. kunnen ook als leden van den Volksbond worden opgenomen: ambtenaren, onder wijzers en dergelijke personen, voor wie b.v. een andere stand- of vakorganisatie te zwaar zou zijn. De voorzitter noemt naar aanleiding van bedoeld schrijven een lid, dat èn lid is van de Hanze, èn lid is van den Volksbond. Ook spr. kon van beide organisaties lid zijn, indien dit toelaatbaar is. De door spr. bedoelde persoon, heeft steeds met hart en ziel voor den Volksbond gewerkt, en heeft den Volksbond, mede met steun van anderen, gebracht, op het peil waarop zij thans staat, waarvoor spr. bedoelde per soon steeds dankbaar blijft. En niettegen staande spr. ook ééh van diegenen is, die in het schrijven van het Centraal Bestuur wordt bedoeld, tóch zal spreker steeds blij ven, in merg en been een arbeider, en zal hij ook steeds de arbeidersbelangen met man en macht voorstaan, overal waar noo- dig. Het lid Van der Voet merkt op, dat hij het niet wenschelijk vindt, dat bedoelde personen zich uit de organisatie zouden terug trekken. Spr. haalt aan, hetgeen door den heer Van Kessel is gedaan voor de organisatie, en toch kon deze niet wor den gekozen als lid van het Centraal Be stuur, omdat hij eigenlijk tot den midden stand behoort. Het kan niet de bedoeling van het Centraal Bestuur zijn, om dezulken als lid van den Volksbond te schrappen. Spr. stelt voor te schrijven aan het hoofdbe stuur. Hiertoe wordt besloten. Daarna komt aan de beurt het jaarver slag van den penningm., die over het afge loopen jaar totaal heeft ontvangen 1.209.60 heeft uitgegeve 1.090.47, zoodat er in kas een batig slot was van 119.13bij de Centrale Volksbank staat nog een te goed van 372,29, waardoor het batig" sal do thans wordt 491.42. Den penningmeester, den heer van der Lans, werd hartelijk dank gezegd voor zijn accuraat en zuinig beheer. Vervolgens leest de secretaris zijn jaar verslag voor, welk verslag keurig ver zorgd was. De voorzitter memoreerde, wat nog kort geleden het Centraal Bestuur van den heer P. Borst heeft gezegd; dat er nergens een secretaris van welke afdeeling ook, te vin den was, die zijn verslagen zoo keurig ver zorgt als de heer Borst dat deed. Spr. bracht den scheidenden secretaris dank voor alles, wat hij voor de organisatie heeft gedaan. Thans komt aan de orde bet verslag van het afgeloopen jaar van de onderafdeeling „Hulp in Nood, die een nadeelig saldo heeft van 39.31.. Met het batig saldo van het vorig jaar blijft toch nog een klein ba tig saldo voor deze afd. over. Vervolgens werd het verslag van den bibliothecaris uitgebracht. Beide verslagen werden goedgekeurd. De heer van der Lubbe Sr. leest ver volgens een kort en bondig verslag voor, betreffende het 1.1. gehouden St. Nicolaas- feest. De aftredende leden werden herkozen. In de vacatures-v. d. Maat en -Borst wer den gekozen de heeren Andr. de Groot en B. Lukassen. De begrooting werd zonder hoofdelijke stemming in zijn geheel aangenomen. Na korte rondvraag sluiting der verga dering.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 12