SPORT UIT DE OMGEVING VRIJDAG 22 JANUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 HET ONGEVAL MET DEN PARIJSCHEN TREIN. Nader vernemen wij over het feit, dat de Parijsche trein uit Amsterdam Woens dag een lorrie heeft aangereden het vol- De politie houdt in verband met een in gesteld onderzoek ernstig rekening met de mogelijkheid, dat hier misdrijf in het spel is. Verdacht was reeds, dat 9 minuten vóór den Parijschen trein een andere trein is gepasseerd en niets is geschied, doch bij het ingestelde onderzoek is gebleken, dat de mogelijkheid bestaat, dat met een uit de tegenovergestelde richting komenden trein gepoogd is iets dergelijks uit te ha len. Er zijn n.l. sporen gevonden, die er op zouden wijzen, dat er iets op do rails ge legd moet zijn. Zoo werd in het mulle zand een spoor gevonden van 1.60 M. leng te, hetgeen er op zou wijzen, dat een of ander voorwerp versleept was. Aan den walkant werd een nieuwe moet gevonden, terwijl op het daar loopende slootje dat met ijg bedekt was, zand werd aangetrof fen. De politie heeft het ijs ter plaatse doen verwijderen, waarna er vlak voor den moet een z.g.n. hectometerpaaltje te voorschijn werd gebracht. In dat paaltje werden verschillende indrukken gevonden, die er op zouden kunnen wijzen, dat het met de wielen van een locomotief in aanra king is geweest. Ook een voetspoor is gevonden. De politie zet het onderzoek met kracht voort. Een andere poging om een trein te laten derailleeren aan den aanslag voorafgegaan. Den heelen morgen heeft de politie on der leiding van commissaris Pijper en den chef van het bureau Admiraal de Ruyter- weg, den heer Modderman, dit onderzoek voortgezet. Verschillende opmetingen zijn daarbij gedaan en foto's gemaakt. Toen de politic-ambtenaren daarna zich van de plek, waar de brokstukken van de lorrie la gen, langs de spoorbaan terugbegaven naar den overweg Sloterdijk, hebben zij, na eenige honderden meters te hebben ge- loopen, een ontstellende ontdekking ge daan. Rechts van de spoorbaan, aan de bui tenzijde, dus naast het spoor, waarlangs de treinen in de richting Amsterdam Haarlem loopen, viel het oog op een, eeni ge decimeters diepe, versche vore, die met een bijna rechten hoek op de spoorbaan in 't dijklichaam lag. Aanvankelijk gaven zij er geen aandacht aan en wilden zij doorloopen. Men bevond zich hier immers al op geruimen afstand van de plek, waar de poging om den Parijschen trein te doen ontsporen, had plaats gehad. Een der le den van het gezelschap bleef echter staan en bekeek de groeve nader; de andere po- pilitie-ambtenaren keerden toen terug en men begon de omgeving nader af te zoe ken. Spoedig vond men toen onder aan den berm van den dijk, vlak voor de sloot, een tweede vore van volkomen denzelfden vorm en dezelfde afmetingen, die ook lag in dezelfde richting als de eerste en even eens met groot geweld in de aarde bleek te zijn geslagen. Dit was aanleiding om de omgeving nader af te zoeken en een weg werker, die de politie-ambtenaren verge zelde, kwam tot de ontdekking, dat het hectometerpaaltje, dat ter plaatse moest staan, uit den grand was getrokken en ner gens te vinden was. Deze genummerde paaltjes, die op elke 100 M. aan weerskan ten van de spoorbaan staan, zijn stukken spoorstaaf ter lengte van' 1.70 M. Men is toen de sloot gaan afzoeken met eenige ha ken, en zeer spoedig haalde men met moei te het in den modderigen bodem van de sloot weggezonken stuk rails op. Twee man waren noodig om het zware voorwerp op te tillen en naar boven te brengen. Het bleek precies te passen in de beide voren, en toen de modder er van verwijderd was, vond men op 1 dM. af stand van een der uiteinden diepe moeten, die er blijkbaar door wielen van een trein ingeslagen waren. Met groote zekerheid liet zich nu veronderstellen, wat er ge beurd was. Alles wees er op, dat het stuk spoorstaaf na uit den grond te zijn ge trokken, door ten minste twee man met het uiterste eind dwars over de spoorbaan ia gelegd, dat het door een wiel der loco motief van den eersten trein, die daarna uit de richting Amsterdam gekomen is, er af geslingerd is, eerst op den dijk terecht gekomen is, daarna met een wijden boog van den dijk afgeslingerd is en eerst nog onder op den berm en toen in de sloot te recht is gekomen. Het vermoeden is, dat misdadigers dus eerst gepoogd hebben den eersten trein, die uit Amsterdam zou komen, te doen ont sporen, en dat zij, toen zij dit hadden zien mislukken, verder de spoorbaan langs zijn geloopen in de richting Amsterdam, totdat zij de lorrie hebben gevonden als voor hen geschikt geacht middel om den Parijschen trein te doen verongelukken. Eenig spoor van de daders heeft het on derzoek nog niet aangewezen. De brand bij „De Regenboog". Naar ons uit goede bron wordt mede gedeeld heeft de Stoomververij en Chemi sche Wasscherij „De Regenboog" Tilburg, aan hare diverse filialen hier ten lande het volgende telegram verzonden: „Dank onze reserve-machines i« afle vering thans wederom normaal. Directie Regenboog". Het zal voor de talrijke cliënten welke aldaar goederen ter bewerking hebben ge geven een voldoening zijn te lezen, dat bet bedrijf dus hoegenaamd geen stagnatie on dervond. Modevakschool uitgebrand. Te Giesendam is Donderdagavond brand uitgebroken in de modevakschool van mej. Toom. De brandweer, met de nieuwe spuit, was spoedig ter plaatse aanwezig en wist na eemgen tijd het vuur te blusschen. De school is van binnen vrijwel uitgebrand. Veel materiaal ging verloren. De schade is groot. Persoonlijke ongevallen vonden niet plaats. De oorzaak is onbekend. VOETBAL LEIDSCHE VOETBALBOND. De Zaterdagmddag-competitie. Het programma voor morgenmiddag luidt als volgt: Eerste klasse. Quick B. 1S. L. F. 1; Rijnsburgsohe Boys 1A. R. O. 1 Tweede klasse. S. C. O. 1Rijnsb. Boys 2; Terleede 1 Quick B. 2 L. R. C. 2A. R. C. 2; Ons Clubje 1D. V. E. L Derde klasse A. A. R. C. 3Rijnsb. Boys 3; Eides Parta 3L. R. C. 3; S. L. F. 3Terleede 3. Derde klasse B. L. R. C. oRijnsb. Boys 4 (L. M. C.-ter- lein); D. V. E. 2Quick B. 4. De wedstrijden vangen te 3.15 uur aan. HOCKEY De wedstrijden tegen België. De ontmoetingen tussohen het Neder- landsche en het Belgische elftal hebben in dit seizoen op 3 April te Amsterdam en op 31 April of 1 Mei te Antwerpen plaats. AUTOMOBILISME DE RALLYE VAN MONTE CARLO. Het klassement. Zooals wij reeds gemeld hebben, zou het in de categorie der groote cylinder- inhouden om de eerste plaats gaan tus- schen den Fransohman Vaselle, met Hotch- kiss, Iwanow&ki met Ford, Esscher met Bugatti, de overwinnaar van het vorige jaar. de Engelsohman Healy met Invicta, terwijl in de categorie onder de 1500 c. c. de beste resultaten bereikt zouden zijn door den Franschman de Lavalette met Peugeot en zijn landgenoot Boileau met Peugeot. De definitieve uitslag luidt voor de ca tegorie boven 1500 c.c.: 1. Vaselle, Frank rijk, met Hotchkiss, uit Umea vertrokken, met 261.651 punten; 2. Healy, Engeland, met Invicta, uit Umea vertrokken en 258.317 punten; 3. Iwanowski en Marv, Frankrijk, met Ford, uit Umea vertrokken met 256.710 punten; 4. Peter Esser, Frank rijk, met Bugatti uit Umea vertrokken met 255.931 punten. Voor de categorie tot 1500 c. c.: 1. Geor ges de Lavalette, Frankrijk, met Ueugeot uit Umea vertrokken met 241.601 punten; 2 Andrée Boileau, Frankrijk met Peugeot, uit Athene vertrokken met 241.352 punten; 3. Leverette, Engeland, met Riley uit Umea vertrokken; 4. Hobbs, Engeland met Riley uit Sta vanger vertrokken. Uit dit klasse ment blijkt, dat de supplementaire accele-- ratie en remproeven den doorslag gegeven hebben, hoewel het voor de hand lag aan te nemen, dat de vijf deelnemers uit Athe- vertrokken, de hoogste plaatsen van het klassement zouden bezetten. Slechts Boileau en Riley onder hen hebben een der eereplaatsen van de categorie der ge ringe cylinder-inhoud verworven. Wat het klassement der Nederlandsohe deelnemers betreft, Sohlingemann uit Bou logne met Hudon vertrokken, werd 36, Smits met Minerva uit Berlijn, werd 44 en van Abbe met Ford uit Amsterdam, heeft een der Laagste nummers uit de hoogste categorie. De beker van de International Sporting Club is gewonnen door Vaselle, de Rivie- -beker door Lavalette, de beker van Journal door Boileau en de damesbeker door mevrouw Mona Vaughan, die met Crossley van Umea komt en geklasseerd werd in de categorie tot 1500 c.c. Een nieuwe recordpoging van Malcolm Campbell. Sir Malcolm Campbell is heden ver trokken om naar Florida te reizen. Hij is van plan op het strand te Daytona een neiuwen aanval te ondernemen op zijn eigen wereldsnelheids-reoord te land, dat 245.736 mijl per uur bedraagt. De record verbetering zal in Februari a.s. plaats vinden. Campbell is heel tevreden over zijn race-auto Blue Birk, waarmede hij het record heeft gevestigd. Hij drukte zijn ver trouwen uit over het feit, dat hij de snel heid nog grooter kon maken. De toestand van den Heer Rodrigo. Uit Montelimar meldt dr. Sprenger van Eyck, dat er in den toestand van den heer Rodrigo geen verandering is gekomen De gewonde moet onbeweeglijk blijven lig gen en zal voorloopig de kliniek niet mo gen verlaten. Dr. Sprenger van Eyck denkt zelf Montelimar spoedig te kunnen verlak ten. De zwaar beschadigde Graham Paige is naar Montelimar gesleept. ZWEMMEN WINTERCOMPETITIE H. Z. B. In de overdekte Bad- en Zweminrich ting de Regentes is naar hét „Volk" meldt voor de tweede afdeeling van de door den Haagschen Zwembond ingestelde wintercompetitie, de ontmoeting tussohen de reserves van de H. Z. en P. C. en de Zijl uit Leiden gehouden. Over het alge meen wa-s het een spel van kat en muis, waarbij de gasten de rol van de muis ver vulden. In de eerste helft bracht Offers tweemaal en Jonker den stand op 30. Vrij spoedig na rust was het, dank zij goe de schoten van dezelfde spelers, 50, waar na d'Arnout Gerkens met een ineens in geslagen bal het halve dozijn volmaakte. Eindelijk slaagden de gasten er in de eer te redden. Enkele seconden voor het einde brachten de Hagenaars den stand op 71. Met deze overwinning heeft de H. Z. en P. C. zich nog iets hechter op de bovenste plaats genesteld. De stand, bijgewerkt tot en met 20 Jan. luidt: Eerste Afdeeling. Z. I. A. N. 6 3 3 21—15 9 H. Z. en P. O. 6 3 2 1 16—11 8 L. Z. C. 5 2 1 2 18—21 6 S. V. H. 5 1 2 2 11—13 4 Maas 4 4 9—15 Tweede Afdeeling. H.Z. en P.C. II 5 4 1 22—7 9 Z. I. A. N. II 5 3 2 20—10 8 L. Z. C. II 4 2 11 11—9 5 C. J. M. V 5 1 4 9—12 2 De Zijl 5 5 3—27 Een nieuw wereldrecord. Te Sydney verbeterde mej. Dennis, een 16-jarig meisje, het wereldrecord 200 M. borstzwemmen door dien afstand te zwem men in 3 min. 8.6 sec. PAARDENSPORT DE GROOTE RENNEN IN ENGELAND IN 1932. Voor de belangrijkste, en de z. g. klas sieke rennen in Engeland zijn, naar het „Vad". meldt, voor 1932 de volgende data vastgesteld 16 Maart: Lincolnshire Handicap. 17 Mrt.: Liverpool Spring Cup. 18 Mrt.: Grand National. 18 April: Great Metropolitan. 27 April: Two Thousand Guineas. 29 April: One Thousand Guineas. 7 Mei: Great Jubilee Handicap. 11 Mei: Newmarket Stakes. 20 Mei: Manchester Cup. 1 Juni: Derby. 2 Juni: Soronation Cup. 3 Juli: Oaks 14 Juni: Ascot Stakes. 16 Juni: Gold Cup. 2 Juli: London Cup. 15 Juli: Eclipse Stakes. 22 Juli: Liverpool Summer Cup. 27 Jul: Goodwood Stakes. 7 Sept.: Saint Leger. 29 Sept.: Jockey Club Stakes. 12 Oct.: Cesarewitch Stakes. 26 Oct. Cambridgeshire Stakes. 11 Nov.: Liverpool Autorum Cup. 18 Nov.: Derby Cup. 16 Nov.: Manchester November Handi cap. HET EUR0PEESCH KAMPIOEN- SCHAP. Voor den wedstrijd om het Europeesoh kampioenschap groot biljart 45 c.M. anker kader, dat op 25, 26, 27 en 28 Februari wordt gehouden in Plaats Lommerrijk on der de auspiciën van de Biljartvereeniging Hillegersberg, heeft de Nederlandsohe Biljartbond thans de voorwaarden vast gesteld. Het aantal deelnemers bedraagt ten hoogste acht. Komen er meer inschrijvin gen hetgeen echter onwaarschijnlijk is dan worden er voorwedstrijden ge speeld. Voor België zullen ditmaal wel twee deelnemers uitkomen, nl. de kampioen van verleden jaar (Van Belle) en de kampioen van België. Voorts zullen als deelnemers verzocht worden de kampioenen van Ne derland (Dommering), Duitschland (dr. Poensgen), Frankrijk, Zwitserland, Spanje en Egpte (Soussa). Blijft het getal deelne mers beneden de acht, dan is er kans, dat dit getal wordt bereikt door deelneming van een der beste Nederlandsche spelers, (Van Vliet of Tjoa?). Van de deelnemende spelers gaan de zes boogst geplaatsten naar den wedstrijd om het wereldkampioenschap te Nieuw-York. Er. zal in Lommerrijk op twee Wilhel- mina-biljarts worden gespeeld en wel par tijen van 400 caramboles. De burgemeester van Hilliger6'berg heeft zich, naar wij vernemen, bereid verklaard het voorzitterschap van het eere-comité op zich te nemen. De consuls der deelnemen de landen zullen worden uitgenoodigd in dit comité zitting te nemen. LEIDSCHE BILJARTBOND. De competitie. De uitslag van den wedstrijd A. D. O. I D. O. S. I voor de comp. L. M. B. Ie kl. luidt: A- Verstraaten (D.O.S.) 117 24 24 4.87 R. Bijleveld (AJD.O.) 200 24 46 8.33 H. Rietbergen, res. 134 41 20 3.26 A. van Rijsdam 200' 41 25 4.87 P. Horree L Slootjes 137 42 15 3.26 150 42 19 3.57 A. J. Offenberg 150 38 24 3.86 C. v. Randeraat 96 37 9 2.59 A. D. O. 2 en D. O. S. 0 punten. De uitslag van den wedstrijd de Kroon ID. O .E. II voor de comp. L. B. B. 2e klasse luidt: C. Hendriks (D.O.S.) 125 46 15 2.71 A. v. Duivenvoorde (deKr.) 95 45 8 2.11 H. Rietbergen M. Zuiderduin J. Ohrispijn C. Vooijs 125 43 18 2.90 117 42 12 2.78 84 43 11 1.95 125 43 15 2.90 C. P. Fasel 125 50 10 2.50 C. J. Kroon 76 49 6 1.55 D. O. S. 2 en de Kroon 0 punten. De uitslag van den wedstrijd de Kroon Ide Krans I voor de comp. L. B. B. 2e klasse luidt: N.N. res. (de Krans) 59 43 7 1.36 A. v. Duivenvoorde 125 43 21 2.90 (de Kroon) J. Zaalberg 123 45 19 2.75 M. Zuiderduin 125 45 16 2.77 J. P. Ouwerkerk 125 39 14 3.20 C. Vooijs 94 38 11 2.47 S. de Leeuw 84 56 8 1.50 C. J. Kroon 125 56 8 2.23 De Kroon 2 en de Krans 0 punten. De uitslag van den wedstrijd D. O. S. IIIO. G. II voor de competitie L. B. B., 3e afd. luidt: H. Oudshoorn (O.G.) 100 36 11 2.77 P. Schouten (D.O.S. 57 35 9 1.62 W. v. d. Linden 97 34 17 2.91 L. de Koning 100 34 14 2.93 L. Boom 57 38 9 1.50 W. S<waak 100 38 11 2.63 J. de Ru, res. 73 44 10 1.65 N.N. 100 44 15 2.27 D. O. S. 2 en O. G. 0 pimten. De uitslag van den wedstrijd S. D. O. IV—T. O. G. III voor de comp. L. B. B. 5e klasse luidt: J. Wassenburg (T.O.G.) 38 31 14 1.22 W. Hanselaar (S.D.O.) 60 31 8 1.93 J. Was sink 41 20 6 2.05 N.N. 60 20 16 3.00 H. Wassink 41 35 6 1.17 P. Poelijoe 60 35 5 1.61 J. Schouten 60 54 6 1.11 K. Sommeling 55 53 6 1.03 S. D. O. 2 en T. O. G. 0 punten. De uitslag van den wedstrijd de Krans IID. O. S. IV voor de oomp. L. B. B. 5e klasse luidt: G Nas, (D.O.S.) 60 37 7 1.81 G. Hoeks (de Krans) 48 32 8 1.50 P. Kasteelen W. van Sohie 60 41 7 1.46 45 40 7 1 12 N.N. 60 38 11 1.57 H. Filippo 55 37 6 1.48 De 4e partij door D. O. S. gewonnen ge geven. D. O. S. 2 en de Krans 0 punten. Dë uitslag van den wedstrijd 't Gr. La ken UIA't Gr. Laken IIIB voor de com petitie L. B. B. 5e klasse luidt: P. v. Leeuwen ('t Gr.L. 3b) 52 31 8 1.67 N. v. d. Hoogt ('t Gr.L. 3a) 60 31 7 1.93 H. Polanen A. Hillebrand 40 37 6 l.ÖI 60 37 5 1.6! 0.92 1.55 D. Holswilder 0. Blansjaar A. "Crama 60 41 8 1.46 I Binnendijk 44 40 8 1.10 't Gr. Laken A 2 en 't Gr. Laken B 0 pnl. Je krijgt een kwartje, als je het dienstmeisje helpt kleedjes kloppen. Kan ik ze misschien eerst even zien? Wat? De kleedjes? Neen, het meisje. 0EGSTGEEST. R. K. Bond voor Groote gezinnen. Ge noemde afdeeling vierde gisteren met groot succes haar éénjarig bestaan. Het was o.i. van het ijvervolle bestuur goed gezien een speciale kindervoorstelling te organiseeren voor de kinderen der leden, wat ongetwijfeld een goed propagandamid del is geweest. Lang vóór half drie verdrongen zich de kleintjes voor het vereenigingsgebouw en teen om drie uur de deuren waren geopend, werd de groote zaal bestormd en trachtte ieder voor zich 't beste plaatsje te bemach tigen. Prof. Antonini liet niet lang op zich wachten en bracht met zijn goocheltoeren direct de opgewekte stemming er in. Het was een leuke middag en we weten niet, wat het meest in den smaak viel de goochel toeren. het buikspreken of de echte oud- Hollandsche poppenkast. Wel hebben we mogen vaststellen, dat er danig is genoten, gezien de opgewonden, blijde gezichten toen om vijf uur „huistoe" werd gegaan. Gedurende de pauze werden aan de klei nen versnaperingen rondgedeeld. Om half acht kwamen de „groote men- schen" in groote getale de feestelijke bij eenkomst bijwonen. Of zij gekomen zijn op de gezegden der kinderen, dat Prof. Antoni ni de guldens uit zijn zak, mond en haren kon tooveren en in verband oju. met de tijdsomstandigheden dit kunstje wilden lee- ren, weten we met. Wat ons wel bekend is, is dat de aanwezigen hebben genoten en de afwezigen groot ongelijk gehad hebben. Prof. Antonini toonde zich niet alleen een bekwaam goochelaar, doch ook een aange naam causeur, die door zijn rake en met fijne humor gekruide zetten de zaal voort durend deed schaterlachen. Ook als buikspreker heeft Antonini repu tatie en gaarne riepen we hem een tot weer ziens toe. Geven wij tenslotte nog een verslag van de algemeene vergadering, die de feestelijke bijeenkomst voorafging, onder leiding van den heer C. P. Paardekooper en geopend werd met een kort, zakelijke speechje. De secretaris, de heer de Rooy, bracht zijn welverzorgd jaarverslag uit waaruit we aanstippen, dat de vereeniging thans 109 le den telt. Het bestuur is verdeeld in drie commissies voor woningbouw, ontspanning en productie., De periodiek aftredende bestuursleden werden herkozen. De penningmeester werd gedéchargeerd voor zijn accuraat beheer. Bij de rondvraag vroeg de heer J. Zand vliet of de Bond nog was uitgenoodigd bij de samenstelling van het crisis-comité. De voorzitter antwoordt ontkennend, doch is blij dat deze zaak ter sprake komt. Kapelaan Roest, adv. der sociale organi saties, drukte zijn bevreemding uit, dat geen enkele organisatie als zoodanig is uit genoodigd.' De heer Dofferhof zeide, dat enkele ver- eenigingen Zaterdag 1.1. door het bestuur van het crisis-comité zijn gehoord. De opzet blijft echter verkeerd. In andere gemeenten is de samenstelling op meer organisatori sche wijze geschiedt. Bovendien is er niet eens een werknemer in het bestuur. Voorts twijfelt men of de voorzitter van het comité wel voldoende met de toestanden in Oegst- geest bekend is. De voorzitter schetste de samenstelling, zooals hier is geschied, als verouderd. Het crisis-comité behoorde via de organisaties te worden opgebouwd. Hierna sluiting. N00RDWIJK. Collecte. Door Burgemeester en Wet houders is vergunning verleend tot het hou den eener collecte voor de reclasseerings- vereeniging „Luctor et Emergo" te Nijme gen. Werkverschaffing. Naar wij vernemen zijn de onderhandelingen tusschen het rijk en de gemeente over tewerkstelling van Noordwijksche arbeiders met subsidie van het rijk in de boschwachterij Noord wijk in een zoodanig stadium gekomen, dat spoedig een 50-tal arbeiders zullen worden tewerk gesteld. Inentingen. Dat de tijdelijke opheffing van den vaccina tied wang in de practijk be langrijke gevolgen heeft blijkt wel hieruit, dat het aantal kosteïooze vaccinaties in onze gemeente in het jaar 1931 slechts 8 heeft bedragen. Openbaar Onderwijs. Het aantal leer lingen op de nieuwe openbare school be droeg 1 Januari 1932 117. De Bloemententoonstelling. Naar wij vernemen hebben Burgemeester en Wet houders besloten een eereprijs beschikbaar te stellen voor de in het voorjaar 1932 te houden bloemententoonstelling in onze ge meente. WARMOND. Volksbond. In de groote zaal van het Hotel de Stad Rome, zal Zondag a.s. door de tooneel vereeniging Nut en Vermaak, met medewerking van het strijkorkest Vineta uit Sassenbeim, welke tooneel vereeniging een onderaf deeling is van den R. K. Volks bond alhier, een uitvoering worden gegeven. Opgevoerd zal worden Het Legaat van Mijnheer Valderak, klucht in twee akten en de een akter Radio Mandjo. De regie be rust'bij den heer C. Machen.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10