HET HUIS DER VERSPIEDERS DONDERDAG 21 JANUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 PARIJSCHE TREIN RIJDT LORRIE AAN. Ter hoogte van de begraafplaats „Vreden- hof" aan den Haarlemmerweg te Amster dam heeft de Parijsche trein, die gister avond om 10.10 moest binnenkomen een lor rie aangereden, die daar, door tot dusverre nog niet bekenden oorzaak terecht was ge komen. De trein is met een vertraging van 5 minuten binengekomen. Ongelukken had den niet plaats. De lorrie is geheel vernield later het station binnengebracht. Een on derzoek wordt ingesteld. Kwaadwilligheid? Nader vernemen wij over het feit, dat de Parijsche trein een lorrie heeft aangereden het volgende: Tusschen Sloterdijk en Amsterdam be merkte de machinist van den Parijschen trein plotseling gerammel tusschen de wie len. Hij bracht den trein tot staan. Er bleek, dat een z.g. hekkenwagen, d.i. een tweewielige lorrie, die gebruikt wordt voor het vervoeren van rails, tusschen de wielen van den Parijschen trein was geraakt. De vertraging die hierdoor werd ondervonden, was slechts gering. Het merkwaardige ech ter is, dat negen minuten voor den Parij schen trein een eiectrisehe trein dezelfde spoorbaan gepasseerd was, zonder dat iets bijzonders opgemerkt was. De hekkenwa gen, was hedenmiddag om kwart voor twee. nadat hij gebruikt was, neergelegd naast de spoorbaan, op een afstand, die te groot was, dan dat eenig ongeluk zou kunnen gebeu ren. Er wordt dan ook een streng onderzoek ingesteld naar de vraag door wien of hoe de hekkenwagen op de rails is gekomen. INBRAKEN TE DEN HAAG. Voor 8400 aandeelen ontvreemd. In den na-cht van Maandag op Dinsdag is ingebroken in een sigarenwinkel aan het Spui te 's-Gravenhage. De daders ver schaften zich toegang door overklimmiug van een schutting aan de zijde van de Groote Marktstraat en door verbreking van een ruit ran de tuindeur. Er werd niete ontvreemd. Tevens werd ingebroken op het Spui in een apotheek, eveneens door overklimming van een muur en door verbreking van een ruit van een distilleerderij. Het slot van de gangdeur werd geforceerd. Ook bier werd niets vermist. Voorts is in den zelfden nacht ingebro ken in een perceel aan het Lange Voor hout, waarin gevestigd de kantoren der National City Comp. of New York en vau mr. W. De dader verschafte zich boegang door openschuiving van een raam aan de straatzijde. Bij de National City Comp. of New York doorzocht hij het geheele kantoor; ont vreemd werden 24 aandeelen van de Ned. Beleggings Trust, elke aandeel ter waarde van ongeveer 350. In het kantoor van air W. werd een schrijfbureau opengebroken, doch niet» ontvreemd. Verder werd nog ingebroken in een per ceel aan de Laan van Meerdervoort alwaar uit een schrijfbureau 10 werd ontvreemd. De dader was binnengekomen door open schuiving van een raam aan de straatzijde. Mislukte inbraak in een pastorie. Men meldt uit Soerendonk aan de „Msb". Maandagnacht heeft tijdens de afwezig heid van Pastoor W. F. Becx, een inbreker tweemaal vergeefs getracht in te breken in de pastorie, door het raampje van een bij gebouw in te drukken. De gewaarschuwde politie en de wakker geworden dorpsbewo nerskonden geen enkel spoor vinden. De pastoor vraagt ge'd te leen om zijn kerk te verbouwen, vermoedelijk in verband daarmee heeft de inbreker gemeend zijn slag te kunnen siaan. Ontduiking benzinebelasting. De rijksambtenaren te Barneveld hebben ongeveer 13.000 liter niet aangegeven ben zine in beslag genomen. VOOR DE EER VAN DE VENNOOTSCHAP. Merkwaardige gebeurtenissen bij het Katwijksche veer. Neen, laat men nu niet meer zeggen, dat de gemoedelijkheid de wereld uit isl Maar, wij geven toe, in het onderhavige geval is zij moeilijk to vinden. Het dorpje Mook, op de Limburgscb-Geldersohe grens geniet uit de vaderlandsche geschiedenis een zekere reputatie en ook in onze dagen heeft men nog wel een» de gewoonte om zekere 'as- tige relaties naar de Mookerheide te wen- schen. Maar daarmede is onze kennis van deze Nederlandsche gemeente, die een automobilist gepasseerd is voor dat hij er een spoor van heeft ontdekt, dan ook vol komen uitgeput. En toch doet dat Mook nog wel eens van zich spreken 1 Er is nl. een pontveer over de Maas, dat iu de wandeling het Katwijk sche veer genoemd, wordt. Het is een heel merkwaardig veer, want wanneer bij hoo- gen waterstand alle andere veerdiensten gestaakt zijn, vaart men daar nog rustig over en verleden jaar wist het bedienend personeel op onze belangstellende vraag, hoe lang men van plan was te blijven varen, te antwoorden :„Tot het water over den dijk gaat!" Twee dagen later werd het middeleeuwsche vaartuig door den stroom medegesleurd en het scheelde maar een haar, of het veer zou zich een treurige ver maardheid verzekerd hebben. Men ziet, men kan in dit vergeten oord VTeemde dingen beleven en de volgende geschiedenis ia er een sprekend staaltje van. Eigenaars van het Katwijksclie veer zijn de gebroeders De Wild, die de op brengst van den dienst broederlijk deelen. De administratie van de vennootschap is al heel eenvoudig. Kasboeken, grootboe ken, balansen en wat verder tot de boek houd er ij behoort, zijn dingen, die voor de beide vennooten onbekend zijn. Hun eenig materiaal bestaat uit twee veerknechts, waarvan zij er ieder één in hun dienst heb ben. Deze luisteren naar de welklinkende namen Kees en Klaas en zij gevoelen zich innig aan hun werk gevers verknocht. Hun dienstregeling is zoo geregeld, dat Klaas hut eerste „vrachtje" overbrengt en de ont vangen penningen aan Zijn baas afdraagt. Het volgende vrachtje is voor Kees, die de centjes en dubbeltjes aan zijn deel van de vennootschap overdraagt. Men zou zou zeggen, een regeling die nimmer tot moei lijkheden aanleiding zou kunnen geven Maar nu gebeurde het op zekeren kwa den dag dat zich een klant aanmeldde om overgezet te worden. Klaas sprong kwiek op oon zich van zijn plicht te kwijten. „Ho Klaas", riep Kees, „da's mis, het is mijn beurt!" „Ben de gek kjèl", repliceerde Klaas, „ge bint d'r strakkies gewist!" „Nin jungske", aldus Kees, „ge mot de boel niet versallemandere". „Assie me nou", liet Klaas zich niet on betuigd, ,,'k geleuf dat ge den kolder in de kop heb gekrègel" Kees verschoof zijn „prumpe" eens van de rechter- naar de linkerwang en keek zijn medewerker niet al te vriendelijk aan. „Zoek ie wat manneke vroeg hij op wel heel agressieven toon. ,,'k Lusje' was al wat Klaas te zeggen wist en daarby maakte hij een veelzeggend gebaar in de richting vau Kees, die een o ogen blik later de „stars ant stripes" voor zijn oogen zag wapperen. De klant werd nu al spoedig getuige van een niet geheel en al volgens de rege len der kunst uitgevoerde boksparui, uie verlevendigd werd door het niet al te wel luidend gekrijsch van de respectieve weder helften der beliigerenten, die op het ru moer van den strijd waren afgekomen. Lang duurde het niet, of Kees werd door een „linkschen hoek" buiten gevecht ge steld en bieef bloedend op het slagveld liggen, waar een gealarmeerde geneesheer hem zwachtelde en naar huis deed vervoe ren Klaas bleef triomfantelijk meester van het terrein! Sinsdien zon Kees op wraak en claa-r hem proefondervindelijk bewezen was, dat de eerste klap een daalder waard is, nam hij eenige dagen later de gelegenheid te baat, dat er weer verschil van meening UIT DE RADIO-WERELD Programma's van Vrijdag 22 Januari. Huizen, 298 M. 8.00 Bijbellezen. 8.15 Gramofoonplaten. 10.30 Voor de zieken. 11.00 Gramofoonplaten. 12.30 Solistenconcert (piano, 2 violen, cello). 2.00 Gramofoonplaten. 2.30 Pauze. 3.00 Concert. Kovalefska-kwartot. 4.30 Gramofoonplaten. 5.00 Gramofoonplaten. 5.15 Kampeerpraatje. 5.45 Gramofoonplaten. 6.00 Lezing. 6.30 Radiopraatje. 7.00 Lezing over vruchtboomen. 7.45 Gramofoonplaten. 8.00 De Haarlemsche Orkestvereeniging o.l.v. F. Schuurman. 9.00 Lezing over aviatiek. 9.30 Vervolg concert. 10.10 Persber. 10.1011.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. 6.45—12.00 VARA. 12.00—4.00 AVRO. 4.00— 8.00 VARA. 8.00—11.44 VPRO. 11.00—12.00 VARA. 6.45—7.00 en 7.30—7.45 Gymnastiek. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Janny v. Oogen,voordracht. 10.30 Concert door het septet o.l.v. Is. Eyl. 11.15 Vervolg voordracht. 11.30—12.00 Vervolg concert. 12.00 Concert door het orkest o.lv. N. Treep. 2.00 Lezing voor scholen, over Gandhi. 2.304.00 Concert. Trio Winkels. 4.00 Gramofoonplaten. 4.45 Kinderuurtje. 5.15 Concert door het orkest o.l.v. H. de Groot. 6.45 Lezing over het kapitalisme. 7.158.00 Vervolg concert. 8.00 Lezing door dr. N. A. Bruining. 8.30 Concert. G. Strasbourg, zang. 8.30 Concert. G. Strasbourg, zang; A. Adema, piano. 9.00 Lezing door Dr. Groeneveld. 9.30 Vervo-g concert. 10.00 Persber. en Vaz Dias. 10.15 Lezing door Fred. Quanjer. 10.45 Gramofoonplaten. 11.0012.00 Gramofoonplaten. over zijn beurt ontstond, om Klaas de noo- dige puntjes voor te geven. Er werd een schoon kwartiertje gevochten en een auto mobilist, dia inmiddels aangekomen was om overgezet te worden, hoorde tot zijn stomme verwondering het wel laconieke verzoek tot zich gericht: „Wacht een oogen blikje, we binne zoo klaor!" Het was Klaas, die thans het. onderspit dolf en ook hij moest zich onder behande ling van den dokter stellen. Sinds eenige dagen wordt nu het Katwijksche veer be diend door twee veerknechts, wier hoofden dik omzwachteld zijnMaar de eer van de vennootschap is gered! „Hbld." Briljanten terecht. Een Amsterdammer had aan een juwe liersfirma in Boedapest een zending bril janten ter waarde van 100.000 pengoe ge stuurd. Deze bereikten den geadresseerde niet. Een onderzoek had geen resultaat. Dezer dagen verscheen bij een juwelier in Boedapest een jonge man en bood hem een kostbaren briljant te koop aan. Hij moest zich iegitimeeren, zei zijn papieren te gaan halen en kwam niet terug, waarna de juwe lier de zaak aangaf. De man is opgespoord en heeft bekend de zending briljanten ver duisterd te hebben, 't Is een postambte naar. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. KIND DOOR EEN TRAM VERPLETTERD. Bij de halte Vlagtwedder Veldweg van de stoomtram naar Groningen heeft gistermid dag een ernstig ongeval plaats gehad Een ongeveer 5-jarig jongetje, dat daar vlak bij de rails speelde, sprong plotseling van uit de greppel, waarin hij zich bevond, op de rails toen de tram ongeveer tien M. van hem verwijderd was, met het gevolg dat het kind werd overreden en verpletterd. DOOR EEN LOCOMOTIEF GEGREPEN. Dinsdag werd op de in aanleg zijnde spoorlijn ScbaesbrgSimpelveld, ter hoog te van mijn Willem Sophie te Spekholzer- heide, de ongehuwde 48-jarige arbeider W. ten Hove door een locomotief gegrepen en onmiddellijk gedood. DE „STANFRIES IV" GELICHT. Een dag van rroeizamen en in gespannen arbeid. De lijken der opvarenden niet gevonden. Het. gebeuren, waarnaar geheel Neder land verscheidene dagen lang met spanning heeft uitgezien: Het weer aan de opper vlakte brengen van het wrak der tijdens de reis van Amsterdam naar Harlingen op de Zuiderzee vergane vrachtstoomboot „Stan- fries IV" van de N.V. Scheepvaart Maat schappij „Holland-Friesland" is gisteren, dank zij de bijzonder gunstige weersomstan digheden, na vele uren van ingespannen en moeizamen arbeid een feit. geworden. Zooals men weet was de berging van het schip opgedragen aan de Firma van der Tak te Rotterdam; bij het na zooveel tegen spoed eindelijk met succes bekroonde ber gingswerk, dat onder leiding stond van den heer Nieman, bedrijfschef van genoemde firma, is gebruik gemaakt van de tot dit bedrijf behoorende bergingsvaartuigen „Phyllis Hudson" en „Meermin", van een bok met 25 ton hefvermogen en van een bok van dc N.V. Verschure Co.'s Scheepswerf en Machinefabriek van 60 ton hefvermogen, welke Dinsdagavond te 10 uur uit Amster dam was vertrokken naar de plaats van de ramp, welke, zooals bekend, zich bevindt op het midden van de lijn die men op de kaart trekken kan van de Oostpunt van Wierin- gen naar Hindeloopen. De groote moeilijkheid bij de berging was het feit, dat de „Stanfries IV" met de kiel naar boven lag, waardoor zij eerst om getrokken moest worden. Toen dit ge schiedt was, werd het schip door de beide bokken zoover gelicht, dat met de groote centrifugaal-pomp van de „Phyllis Hudson" eerst het groote ruim en daarna het ma chine- en ketelruim kon worden leegge pompt. Te ongeveer 5 uur in den middag was de „Stanfries IV" drijvende en konden de ver schillende aanwezige deskundigen, o.w. de beer C. A. G. van der Boom, Inspecteur voor de Scheepvaart, te Amsterdam, een on derzoek aan boord instellen. Daarbij is ge bleken, dat de ingangskappen van de voor- en achterlogiezen, alsmede alle luiken wa ren weggeslagen; voorts, dat de groote lier bij de mast dwars bij het dek horizontaal was afgebroken, welk lot ook de mast zelf, en wel bij den mastkoker, getroffen heeft. Het zeil stond in top. een bewijs dat het schip zeilende was, toen de ramp geschied de. Ook is komen vast, te staan, dat de „Stanfries IV" niet ten anker is gegaan. De ankerketting was namelijk niet uitgeloopcn, terwijl de spil vast stond. Voor zoover viel na te gaan waren de lij ken der vier opvarenden, die bij de ramp om het leven zijn gekomen, niet meer aan boord. Dg machine bleek zich nog op haar plaats ♦e bevinden. De ketel was echter verdwe nen. R'omp en dek waren geheel in tact. Het vaartuig zal door de firma van der Tak naar Amsterdam worden gesleept, waar de reparatie zal plaatsvinden. Nadere bijzonderheden volgen nog. FEUILLETON. IJit het Engelsch van WARWICK DEEPING. Vertaald door R. de Bree. Het duurde nog een half uur voor Nan ce ecu van de koperen kandelaars van den schoorsteenmantel nam en naar haar slaap kamer ging. Ze geeuwde achter haar hand. David Barfoot was al eerder naar zijn kamer teruggestuurd en Anthony Du- rell had Stonehanger voor zichzelf. Het eerst wat hij deed was zijn schoenen uit trekken. Daarop ging hij heel behoedzaam de gang door die van de keuken naar de hal voerde. Een flauwe lichtschijn onder de deur wees de kamer aan waar Jasper Benbam op de rustbank lag. Durell liep zachtjes op de deur toe en luisterde. De sleutel zat aan den buitenkant. Hij tastte er naar ei) draaide hem met de uiterste voorzichtigheid om. Toch gaf het slot bij het omdraaien een zachten klik en Durell stond nog wel drie minuten bij de deui stil, luisterend, of hij ook eenig geluid in de kamer hoorde. Durell's ooren stelden hem gerust dat al les in orde was, maar hij zou zich verre van op zijn gemak hebben gevoeld als hi] in staat was geweest door de paneelen van de deur heen te kijken. Jasper had den klik van het slot gehoord. Hij was rechtop gaan zitten en keek met alle aan dacht naar de deur. Daarop ging hij de ka mer door, op zijn bloote voeten voorzich tig over de steenen sluipend. Hij probeer de de deuren ontdekte, dat zij afge sloten was Dat is grappig, zei hij tot zichzelf, die oude heer schijnt me ook niet erg te vertrouwen. Waarvoor hoeft die bang te zijn Hij ging weer van de deur weg en zette zich in den stoel bij het vuur, waarin Nan ce in slaap gevallen was. Anthony Durell had de poortdeur ge opend en fluisterde tegen de mannen in de portiek. Loop om naar de keukendeur. Maak geen leven. Nance is daarnet pas naar haar kamer gegaan. Ze verdwenen in de duisternis en Durell tastte zijn weg in de richting van de beu ken. de deur die de gang van de hall af scheidde, achter zich sluitend. Toen hij de keuken binnenkwam, trok hij de zware wollen gordijnen voor de vensters en liet daarop pas de twee mannen binnen. Praat niet luid. Het oude huis is wel stevig, maar ik begeer toch niet dat Nance wat hoort. Jorema, de Franschman, keek hongerig naar het brood met kaas, op de tafel. Hij trok eon stoel bij, haalde een flesch bran dewijn uit zijn zak en begon te eten en te drinken. De slanke man glimlachte hij legde hoed en jas op de aanrecht Hij was zes voet lang, had een arrogante hou ding en keek met zijn harde, bruine oogen uit de hoogte op Durell neer. Hij was glad geschoren en de huid van zijn gezicht was ruw en rood. Zijn lange, rechte neus was aan de punt op een curieuze manier iets maar beneden gebogen en hij had twee diepe, verticale groeven waar de neus het voorhoofd raakte. De man had het air van een aristocraat en de gemakkelijke omgangsvormen van een man-van-de-wereld. Er was iets beve lends en uit-de-hoogte in zijn manier van optreden. Durell, dat gevalletje staat me niet aan. Wat heeft de man te vertellen! Hij beweert dat hij paardendieven achterna zat en dat ze van achter een boom hier vlak bij op hem geschoten heb ben. Nance heeft hem gevonden en hier binnen gebracht. Een ellende met die vrouwen De dui vel mag ze halen. Is hij gewond? In den arm. Is het werkelijk zoo? Het was met een doek opgebonden, De Rot ban. Ik zal u vertellen, wat ik er van denk, Durell. de man is een spion! Ik ken dien jongen Benham. Dat is nu precies de man om met een doodeerlijk gezicht een btutaal spel te spelen. Ze kun nen wel argwaan tegen ons koesteren. Wie heeft den arm opgebonden Nance. Verduiveld. Daar heb je het nu! Wat doe je ook er zoo'n knappe dochter op na té houden Als dit geen spionnenstreek is. krijgen we toch last niet dien lummel. Had David dat werkje niet kunnen opknappen? Je kunt nooit weten wat 'n last een paai lieve oogen en zachte handen ons nog kunnen bezorgen. Durell keek ontstemd. Maar Cevalier.... Ja, ja, ik blijf er bij: het komt ver draaid ongelegen van welken kant je bet ook bekijkt. Jerome, met zijn mond vol brood, maakte een veelbeteekencnde beweging in de lucht. Schiet den hond neer. De Rothan lachte; hij s!at op den rand van de tafel en reikte naar Jerome s bran- dewijnflesch. Je bent een verstandige kerel, Jero me, die in allerlei omstandigheden raad weet. Maar je bent soms een Tieetie ruw in je methoden. Je moet de zaken strate gisch opzetten. Ik zal wel zorgen, dat ik Mr. Benham niet uit het oog verlies. Dan liever een greep met de vingers in het halsje van den jongeling?, vroeg Jerome met een grijns. Durell stond peinzend in het vuur te kijken. De boot komt niet eerder aan de kust dan morgen als het donker is en al leen maar als wij het signaal geven. Ja, u zult ons zoolang op de vliering moeten opbergen en zorgen dat die jongq man ophoepelt. Morgenochtend vroeg vertrekt hij. En maakt een uitstapje naar de steengroeve. Zeker, maak u maar niet bezorgd. Durell antwoordde kort en geprikkeld, ah een man die door zorgen overstelpt is. Het meisje zal nu wel slapen. Uitstekend. Dan maar naar het kraaiennest. Neem dat brood en kaas mee, Jerome. Hel kan je te pas komen. Durell nam de lantaarn en liep de gang in. Hij bleef ongeveer vijf minuten weg. Daarop zagen ze hem weer in do Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Gramofoonplaten. 1.00 Orgelconcert. I.50 Gramofoonplaten. 2.45 Voor de scholen. 4.05 Concert voor scholen. 4.50 Moschetto en zijn orkest. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Liederen door S. Wyss en Fr. Phi lips. 7.10, 7.25 en 7.50 Voordracht. 8.20 Ambrose en zijn orkest. 9.20 Berichten en daarna lezing. 10.25 Serenadenconcert. BBC-Orkest o. l.v. V. Hey-Hutchinson. II.2012.20 Dansmuziek. Savoy Orpheans „R a d i o Pari s'\ 1725 M. 8.05, 12.50, 1.25 Gramofoonplaten. 8.20 „Falstaff", oper van Verdi. Orkesten solisten o.l.v. H. Defesse. Langenberg, 473 M. 6.257.20 Orkestconcert. 11.1012.10 Gramofoonplaten. 12.251.50 Concert door 'n orkest van werklooze musici. 4.205.20 Paedagogisch concert. 7.20 Concert. Werag-klein-orkest. Daar na tot 11.20 Populair concert. Kalundborg, 1153 M. 2.204.20 Carl Ttydahls Orkest. 7.30 Vocaal concert. Asa Wang, zang. 7.50 „Det sidste Regnskab", hoorspel. 9.3510.25 Concert. Trio Pro Arte. Rome, 441 M. 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 „Maretta". operette van Walte** Kojlo. Brussel 508 en 338 M. 509 M.: 12.35 Gramofoonplaten. 5.20 Orkestconcert. 5.20 Orkest 6.20 Gramofoonplaten. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Orkest concert. 338 M.: 12.35Gramofoonplaten. 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Orkestconcert. Z e e s e n, 1635 M. 1.20 Gramofoonplaten. 3.504.50 Orkestconcert. 8.00 Gevarieerd concert. 9.22 Concert, daarn tot 11.50 Dansmuziek. Engelsch stoomschip op steenen dam geloopen. Het uitgaande Engelsche stoomschip „Moyle" is tijdens dikke mist eerst tegen den steiger van Fop Smit en den Waterweg steiger gevaren en vervolgens bij „Sinpost" op een steenen dam geloopen. De steigers zijn ernstig beschadigd. Sleepbooten trach ten het schip los te trekken. Een sneu geval. Uit Echten (Polder), gem. Lemsterland, schrijft men aan het „Nwsbl. v. h. N.": Het bestuur der arme Christelijke school alhier werd verleden week verblijd met een gift van 350, gestort door een spaar bank uit Amersfoort, op haar gironummer 164096. Vooral in deze benarde tijden en ook omdat er jaarlijks een tekort is van een paar duizend gulden, was dit een bron van groote blijdschap. Zeer groot was ech ter de teleurstelling, toen er, nadat een hartelijke brief met dank aan die instelling gezonden was, daarop als antwoord kwam, een kort koel briefje, dat die storting op een vergissing berustte. De teleurstelling is wel groot. Tien varkens voor drie gulden! Te Meijel gingen bij een publieke ver- kooping 10 varkens van elk drie maanden oud, voor 30 cent per stuk, dus voor de totale som van 3 gulden, in andere handen over deuropening staan; wenkend. De beide mannen trokken hun schoe nen uit en namen ze in de hand. Ze zoch ten ook hun andere bezittingen bij el kaar en volgden Anthony Durell de eiken trappen langs naar de dakverdieping van Stonehanger House. IV. Jasper Benham lag op de rustbank on der het venster en zag hoe de dag aan brak over de zee. Het was het schemerig omhoog kruipen in de lucht, het zichtbaar worden van blauwe heuvels en hoog land, vaag, groot en ver in het lichter wordend Oosten. De grijze zee werd langzamerhand een uit vloeiende reuzenschijf van amethyst, waar over een band van goud zich streepte. Vo gels begonnen te zingen in het ruige ge boomte van Stonehanger Hill. Het was of dc dageraad weer opnieuw een wonder was over het land en glans tooverde over de heuvels en de valleien. Het aanbreken van den nieuwen dag gaf Jasper een vertroostend gevoel na de rustelooZen nacht vol pijn. Af en toe was hij even ingeslapen, maar telkens weer had de pijn in den gebroken arm hem opgeschrikt en hem op genade of ongenade aan zijn wazige gedachten overgeleverd. De groote. grijze kamer, spookachtig verlicht door het zwakke en schaduw-werpend chijnsel van den uitdoovenden haard, had oen gevoel van onrustig wantrouwen in ïem gewekt. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6