Burgerlijke Stand RECHTZAKEN ACADEMIENIEUWS TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN DONDERDAG 21 JANUARI 1932 uE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 BAROMETER. 5i TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht iü den morgen van 21 Jan. 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 782.1 te Budapest. Laagste barometerst.: 732.6 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 22 Jan.: Zwakke tot matige I meest Zuidelijke wind, 'elig tol zwaar be- I woJkt of betrokken, I nog weinig of geen re- I gen, temperatuur om I het vriespunt tot I lichte vorst, 's nachts, later waarschijnlijk zachter. Het gebied van lagen luchtdruk over IJsland nam in diepte en omvang toe, de kern van hoogen druk in het Oosten hield bijna onveranderd stand. De lichte vorst breidde zich tot aan de Noordzeekust en Zuid-Frankrijk uit. Bij de nachtelijke af koeling en het windstille weer vormde zioh plaatselijk zware mist. vooral in onze om geving, Duitschland en gedeeltelijk in Noord-Frankrijk. De depressieinvloed is op de Britsche eilanden reeds weer duidelij ker merkbaar, bijna overal daalt daar de barometer. In het Noorden bleef het zach te weer nog aanhouden. In Abisko is de temperatuur 16 graden Celsius boven haar normale waarde. De drukverdeeling geeft overal te verwachten, dat na het windstille weer met lichte vorst de wind weer eenigs- zins zal toenemen terwijl de vorst wel weer spoedig zal verdwijnen. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 4.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Donderdagnamiddag 4.53 uur tot Vrijdagmorgen 7.30 uur. GEMEENTERAAD. De gemeenteraad vergadert op Maan dag 25 Januari 1932. des namiddags te 2 uur, in het gebouw „Tot Nut van 't Alge meen" (Steenschuur 21). Alsnog te behandelen: Verbouwing C. en A. Bronninkmeijer. Voorstel om aan de N.V. Algemeene Confectiehande] van C. en A. Brennink- meyer toestemming te verleenen om den achtergevel aan de Dwarskorenbrugsteeg van het winkelgebouw Botermarkt nos. 5, 6 en 7 hooger op te trekken dan de bij de verordening op het Bouwen en Sloopen toegestane hoogte. De heeren L. van der Laan en Ir. Jan A. van der Laan, architecten te Leiden, deelden B. en W. mede, dat de N.V. Alge meene Confectiehandel van C. en A. Bren- ninkmeijer te Amsterdam voornemens is, het winkelgebouw aan de Botermarkt Nos. 5, 6, en 7 en Dwarskorenbrugsteeg te ver bouwen en verzochten genoemd College om toestemming tot overschrijding van de maximum-hoogte ingevolge artikel 19 der verordening op het bouwen en sloopen ten aanzien van den achtergevel van het te verbouwen perceel in de Dwax-skorenbrug steeg overeenkomstig de overgelegde toe- keningen. Aangezien het verzoek niet kan worden gerangschikt onder een van de in de 7e alinea van het vorenvermelde artikel be doelde gevallen, waarin door B. en W. ver gunning kan worden verleend, is in casu ingevolge de 8e alinea van dat artikel de toestemming van den Baad vereischt. De Dwarskorenbrugsteeg heeft ter plaatse slechts een breedte van pl.m. 2.75 M., terwijl de hoogte van gebouwen inge volge artikel 19 van de verordening op het bouwen en sloopen niet meer mag bedragen dan anderhalf maal de breedte van den weg tot ten hoogste 15 M. De bestaande achtergevel van het te verbouwen perceel, die ongeveer 19 M. lang is, heeft over een lengte van pl.m. 7 M. tot halverwege den topgevel een hoogte van pl.m. 13 M. en over een lengte van pl.m. 12 M. een hoogte van pl.m. 7 M. De ontworpen, nieuwe achtergevel zal over de geheele lengte een hoogte verkrij gen van pl.m. 14 M., hetgeen dei-halve een verhooging deels" met 1 M., deels met pl.m. 7 M. beteekent. Hierdoor wordt de toetreding van lucht tot de aan de overzijde gelegen perceelen niet verminderd, terwijl adressante met belanghebbenden een regeling heeft ge troffen, tengevolge waarvan o.m door het aanbrengen van een liohtgekleurden gevel aan de bezwaren tegen vermindering van de toetreding van licht tot die perceelen zal worden tegemoet gekomen. Op grond van het bovenstaande geven B. en W. den Baad alsnu in overeenstem ming met de Commissie van Fabricage, in overweging «au de N. V. ,41g< Confectiehandel van C. en A. Brennink- meijer te Amsterdam, toestemming te ver leenen den achtergevel aan de Dwarsko- renbrugsteeg van het winkelgebouw aan de Botermarkt nos. 5, 6 en 7 over de volle lengte van 19 M. tot een maximum van 14.25 M. boven de kniin van den weg te doen optrekken, onder voorwaarde, dat de gevellijst aan de Dwarskorenbrugsteeg niet meer dan 10 c.M. buiten den gevel uitsteekt. PATRONATENBOND LEIDEN. Zondag kwamen de Patronaten van hot District Leiden bijeen in het Gezellenlvm, Rapenburg 52. Met hun Z.Eerw. Directeu ren en leiders waren eenige honderden jon gens daar verzameld, toen te ruim half vijf de voorzitter van den Districtsbond, Kap. H. van der Ven, een begroetingswoord sprak. Zijn eerw. stipte bizonder aan de bedoeling van dezen avond: den zoo welge slaagden Jeugddag van Juli van het vorig jaar voor de jongens weer eens een oogen- blik te doen herleven. Na het zingen door alle aanwezigen van het Patronaatslied, verscheen op het witte doek de film: Jeugddag 1931 te Leidschen- dain. En ordelijk en pittig trok dan weer voorbij de lange stoet van ruim 600 jongens der verschillende Patronaten. Echt jou- gensachtig-uitbunddg klonken telkens door cle zaal allerlei uitroepen bij het zien van de vele goede bekenden op het filmscherm. Het défilé voor kerkelijke en burgelijke overheid, het ordelijk verlaten van de kerk na het Plechtig Lof met de toewijding aan Christus Koning vroeg dan de aandacht. De Burgemeester met ambtsketen deed weer den aftrap voor de voetbalmatch, waarbij Voorschoten met één puntje won. Lange rijen turners gaven een mooi beeld van gyrnnastiekbeoei'eniug in Pabronaats- verband. Tenslotte zagen wij heel vermake lijke opnamen van leiders en jongens, die na den vermoeiend-en dag den inwendigen mensch versterkten. Deze vertooning onder goede begeleiding van viool en piano viel wel zoo in den smaak, dat graag nog eens een herhaling werd aanvaard. Alvorens hiertoe echter over te gaan werden eerst nog eenige andere films ver toond van komischen of meer ernstigen aard. Maar de uitbundigheid brak toch vooral weer los, toen de eigen menschen weer op het doek verschenen. En niet te verwon deren was het, toen wij er eentje hoorde zeggen: Ik zou het best driemaal willen zien. Alles bijeen een echt welgeslaagde avond, waarvoor aan de Kat'n. Film Onder neming van Zoeterwoude alle eer toekomt en waarop het bestuur tevreden mag te rugzien. De Jeugddag 1931, die op zoovele jongens zoo goed werkte, door het opwekken van meer enthousiasme voor hun mooie bewe ging, werkte dezen avond nog eens heer lijk na. M ARIA-CONGREGATIE. Gisterenavond had in het Jeugdgebouw Maria Gijzensteeg een gecombineerde ver gadering plaats der Maria-Congregaties hier ter stede. Het doe. en wezen van deze vergadering was om een voltallige Congreganisten-'R'e- traite te organiseeren. De prefect van de Maria-Congregatie Mon-Pere heette de Zeereerw. Heeren en Congreganisten van harte welkom, waarna Kapelaan B. J. M. Dorbeck als voorzitter, Pater Franken S.J. uit Den Haag van harte welkom heette. Deze verkreeg hierna het woord en hield 'n gloedvolle rede over het doel, wezen en nut der Retraite en spoorde allen aan, om eens een keer op Retraite te gaan. Z.Eerw. eens een keer op Retraite te gaan. Vervolgens werden eenige huishoudelijke punten behandeld, waarna de Eerw. Voor- zitter deze vergadering sloot met den Chr. j groet. Moge deze vergadeirng leiden tot grooten bloei van het Retraitewerk der Maria-Con gregatie. Recollectie voor oud-retraitanteri. De oud-reiraitanien worden uitgenoodigd tot bijwoning van den recollectie-avond in de Bartebrugskerk op hedenavond te acht R. K. Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose „Herwonnen Levenskracht'' Comité Leiden. Binnen zeer korten tijd zal de trekking plaats hebben van de groote loterij ten bate der verpleging in Sanatoria van R.K. t.b.c.-patiënten. Ons comité heeft reeds zeer vele loten geplaatst, d-pch zou het betreuren, indien vóór de trekking nog overgebleven loten naar Utrecht moesten worden teruggezon den. Wie helpt ons comité ook de laatste lo ten te plaatsen? De geringe prijs van ƒ0.25 per stuk be hoeft toch voor niemand een bezwaar te zijn, terwijl een zeer groot aantal en bo vendien waardevolle prijzen aan deze lo terij zijn verbonden. Steeds heeft ons comité ondervonden, dat het werk van „Herwonnen Levens kracht" aller sympathie heeft. Daarom vertrouwen wij, dat binnen pn- kele dagen alle nog beschikbare loten zul len worden afgehaald aan de volgende adressen: H. Lombert, voorzitter, Stations weg 8a; C. Streefland, secretaris, Lelie straat 7; Q. A. de Graaf, penningmeester, Julianastraat 39. R. K. Vrouwenbond. De leden van den R. K. Vrouwenbond worden herinnerd aan de jaarvergadering, welke vanavond te 8 uur in de Kleine Stadszaal wordt gehoudeu. Den leden Handelsregister K. v. K. Wijzigingen 1563 De Leidsche Stoom verver y en Chemische Wasscherij onder de firma P. Stoeke, Leiden, Vol dersgracht 23. Vest. Fil. Leiden. Haarlem merstraat 4. 4271. L. Th. Menken, Oegstgeest, v. As- eendelftstraat 8, melkhandel. Vest. Fil. Oegstgeest, Borneostraat 17. Vest. Fil.: Leiden, Merelstraat 11. 437. Leidsohc Coöp. Broodbakkerij en Verbruiksvereeniging „Vooruit" U. A. Lei den, Ivorevaerstraat. 30. Uittr.: 2e Secr.: W. A. van der Heuvel, Leiden. 906. W. C. de la Court, Leiden, Bree- straat 71, kleermakerij. Uittr. E.: W. C. de la Court, Leiden, dd. 31 Dec. 1931. N.E.: W. C. de la Court Jr., Leiden. De werkloosheid. Op den 20en Januari waren 2567 (v.j. 154S) werkzoekenden bij de Gemeentelijke Arbeidsbeurs hier ter stede ingeschreven. Gistermiddag is do 37-jarige S. W. v. L. op het terrein der Stedelijke Lichtfabrie ken bekneld geraakt tusschen een beton nen muur en een haspelkabel, wegende drie ton. Met inwendige kneuzingen werd de man naar het Acad. Ziekenhuis over gebracht ter behandeling. Vermoedelijk had hij een bekkenfractuur opgeloopen. Prof. mr. R. P. Cleveringa, hoogleeraar aan de rijksuniversiteit alhier, is door den Minister van Justitie benoemd tot voorzit ter van de Commissie inzake wettelijke re geling van het Binnenvaartrecht. Het aantal bezoekers van het Rijksmu seum van Oudheden alhier heeft geduren de het 4de kwartaal 1931 bedragen 1677, het aantal bezoekers van het Rijks-ethino- graphisch Museum 318. Men deelt ons mede, dat het bestuur van de Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst den heer Carl. Driessen op grond van groote en langdurige verdiensten het eere-lidmaatscliap der afdeeling heeft aangeboden. Stervend Europa. De samenwerkende studentenclubs, wel ke met steun van de afd Leiden van tiet Ned. Tooneelverbond den voordrachtsavond van gisteren in den Leidsohen Schouwbutg hadden georganiseerd, hebben wel succes gehad. De universeele toegangsprijs van 0.82, alles en alles inbegrepen, zal hier aan wel niet vreemd zijn geweest, maar aan den anderen kant moeten toch ook de repu tatie van Charlotte Kohier als voordrachts- kunstenares en wellicht ook het onderwerp Iwan Gall's „Stervend Europa" hun aan trekkingskracht hebben uitgeoefend. De zaal was vol, meest jeugdige menschen, die zich uit den aard van hun aanleg in teresseeren voor de problemen en verwar ringen van onzen ontredderden tijd. Of deze voordrachtsavond er iet9 toe heeft bij gedragen om eenige helderheid te brengen in de heksendans van ons chaotisch leven wagen wij te betwijfelen. Misschien zou Goli's aanklacht dat hij de tegenwoordige wereld haat omdat zij geen geloof en geen God meer heeft, een begin kunnen zijn, om het verwarde kluwen los te peuteren. Maar het geheel is zóó schimmig, zoo krankzinnig decadent, dat uien zich na afloop van zoon avond al evenzeer door de z.g. „Eurococcen'' voelt aangetast als de hoofdpersoon van het „verhaal"'. Europa is aangetast door een bacil, die harien en nieren vermolmt, de bacil der overbeschaving, der top-zware cultuur, een cultuur zonder God en zonder geweten en derhalve zonder eenig begrip van werke lijke waarden. Europa is in volle decaden tie, het gaat ten gronde en wie zich één voelt met dat stervende Europa, doolt rond als een geteisterd waanzinnig mensch. Dat is de indruk, welke achterblijft na lezing (of aanhooring, zooals gisteren) van Goll's boek. Als er één geschikt is oin zulk een boek te vertellen, voor te dragen, dan is liet Oharoltte Kohier. Zij beschikt over een bewonderenswaardige memorie en over een dramatisch talent, dat de tragiek van een dergelijke Europeesche verwording niet de noodige wrangheid weet te uiten. Een cri- tisch publiek een heelen avond ademloos te cloen luisteren naar een boek als dit zon der vervelend te worden of zich belache lijk te maken, is een prestatie. LEIDEN. Geboren Johanna Gerarda, doch ter van J. H. Driessen en G. J. Neuteboom Lena, dochter van J. de Geus en L. de Graaf Cornelia, dochter van J. N. van den Dop en C. Imthorn Jacob Jelle, z. van J. Wierstra en T. Folkertsma Ja cobus Cornelis, zoon van J. B. Koop en E. M. M. Berbiers Hermina, dochter van J. van der Maden en H. Teroaa-t Ma ria, dochler van M. Kemeling en E. Muller Jille, zoon van J. Pultriim en B. van den Brug Adriana Annetje, dochter van J. Bogaards en Chr. Th. Breebaart Henk zoon van A. Huisman en A. van Heusden Louis, zoon van H. van Brero en H. A. J. Nijssen. Gehuwd W. Helvensteijn jm. en C. J. C. de Kenning jd H. Lens jm. en M. Sinteur jd G. Rodenburg jm en J. Gij zen ij jd. Overleden: P. J. M. Plouvier zoon 4 jaar H. van Heusden zn. 7 weken. HAAGSCHE RECHTBANK. De Haagsche rechtbank heeft den kruid kundige P H. uit L e i d e n vrijgesproken van het misdrijf van meineed, welke hij in een echtscheidingsproces zou hebben ge pleegd. Het hof heeft gisteren dit vrij sprekend vonnis bevestigd. LEIDEN. Geslaagd: eoon. doctoraal-cxainen indologie de heeren: F. C. Weiffenbach (Haarlem) en M. D. Voors (Oegstgees t) oandidaat.s-examen rechtsgeleerdheid de heeren: A. Assinann (Arnhem) en D. van Oosten Slingeland (Rdam); candidaats-exainen geneeskunde: de..hee- ren K. A. Wouters (Velp), C. J. G. de Bruijn Kous (de nHaag), E. J. de Vries Robles (R'dam), J. L. J. Hermans (Delft), C. J. Kerkhof (Merxem, België), H. Harmsma (R'dam). Surséance van beta I i n g ge vraagd door B. H. B. Theissen, koopman en winkelier in manufacturen, wonende te L i s s e, handelende onder den firmanaam Ben Theissen. Bewindvoerder: mr. F. J. Gerritsen, Jlariem. LAATSTE BERICHTEN DUITSCH INVOERRECHT OP BOTER. De directie van den Landbouw deelt mede, dat blijkens telefonisch bericht van den Rijkslandbouwconsulent te Berlijn het verhoogde invoerrecht op boter op Zater dag 23 dezer in werking treedt. De verhooging is vastgesteld als volgt: Argentinië, Denemarken. Finland, Nieuw- Zeeland, Noorwegen, Zweden, voor de eer ste 5000 ton 86 R.M. voor het overige 136 R.M.; alle overige landen voor de eerste 5000 ton 50 R.M., voor de rest 100 R.M. De inklaring der geoontingenteerde hoe veelheid boter tegen een invoerrecht van 50 R.M. mag alleen geschieden via douane kantoren, welke daarvoor na overleg tus schen Nederland en Duitschland zullen worden aangewezen. Voorloopig bedraagt de heffing voor alle boter uit Nederland 100 R.M. Tevens zal mei 1 Febr. a.s. het invoer recht van magere melk (tariefpost 135) van 6 R.M. op 17 R.M. worden gebracht. DE DIEFSTAL VAN 60.000. Zooals men zich zal herinneren heeft een bediende van de Landbouwbank te Amsterdam, een zekeren Kok, op den dag voor Kerstmis een pakket bevattende ƒ60.000, dat naar Eindhoven moest verzen den worden op geraffineerde wijze in han den weten te krijgen. Met dit bedrag heeft hij zich uit de voeten gemaakt, in gezel schap van een kellner, een zekeren do Haan. Naar wij vernemen zou het thans aan de politie gelukt zijn de hand te leg gen op deze beide personen. ZWARE MIST. Vele auto's dwars op den weg. Hedenmorgen hing er een dikke mist over den verkeersweg LarenAmsterdam waardoor het rijden met auto's groote moeilijkheden opleverde. Bij de Hakko- laarsbrug was de mist zoo dik, dat men slechts enkele meters voor zich uit kon zien. Langs en over den weg lag een 10- tal luxe-auto's, die door den mist misleid en door de gladheid verkeerd gereden hadden en waaroor kleine ongelukken wa ren veroorzaakt. Gecompliceerd auto-ongeluk op den Muiderstraatweg. Hedenmorgen te omtstreeks kwart over tien stond de bestuurder van een auto, gemerkt P. 1957-1 op den treeplank van zijn wagen do ruiten af te wisschen op den Rijksstraatweg te Muiden, toen uit de richting Amsterdam een groote petroleum- tankwagen naderde en uit de richting Bussum een vrachtauto van de firma Strij- bos aldaar aankwam. Door den zwaren mist zagen de beide bestuurders den stilstaan- den wagen te laat. De chauffeur van de uit Bussum komende auto trachtte nog te remmen en zoodoende de botsing te ontwijken, hetgeen hem echter niet ge lukte. De drie wgens kwamen toen met elkaar in botsing. De heer, die op den treeplank stond, kwam door den schok te vallen en raakte tusschen de wagens bekneld. De man is in zeer ernstigen toestand naar een der zie kenhuizen te Amsterdam overgebracht. Zijn zwager, die in de stilstaande auto zat, kwam er zonder letsel af. Ook de be stuurders van de andere auto's werden niet gewond. Wél bekwamen hun voertuigen ernstige materieele schade. Over boord geslagen en verdronken. De matroos A. v. W., wonende te IJmui- den, van de stoomtrawler- „Nelly" IJM IX, is gisteien door onbekende oorzaak over boord geslagen en verdronken. Van W. was nog slechts 26 jaar oud en laat een deuwe en één kind- achter. De trawler kwam hedenmorgen te IJmuiden binnen. Bekroningen op de Internationale Koloniale Tentoonstelling. Op dc Intern. Koloniale Tentoonstelling te Parijs werd een gouden medaille toege kend aan de inzending van het Missiehuis j ie Tilburg, een zilveren medaille aan de 1 Indische Missievereeniging te Warmond. HET JAPANSCHE PARLEMENT ONTBONDEN. TOKIO, 21 Jan. (V.D.). Hot Japansche kabinet heeft besloten, aangezien de op positie in de laatste parlementszittingen in de meerderheid bleek te zijn, het parle ment te ontbinden. In de laatste parlementszitting voerden verscheidene aanhangers der regecring het woord om de politiek van het kabinet te verdedigen. De Minister van Buitenland- sche Zaken, Yoshisawa bracht rapport uit over den buitenlandsch-politieken toestand Het besluit tot parlementsontbinding is reeds door den keizer geteekend. Hoe wel de regeering nog geen definitief bo- sluit heeft genomen inzake de nieuwe vei> kiezingen, verwacht, men dat deze op 20 Februari a.s. zullen worden gehouden. Dichte mist op den Beneden-Elbe. HAMBURG, 21 Jan. (V.D.). De mist, die reeds gisterenmiddag groote stagnatie in de scheepvaart op de Beneden-Elbe ver oorzaakte, heeft zich in den loop van den nacht zoodanig verdicht, dat tanmorgen de scheepvaart in de Hamburgsche haven, op de Beneden-Elbe en in het Noord-Oost- zeekanaal geheel was stilgelegd. Schepen die gereed waren om te vertrekken bleven aan de kaden liggen, sohepen die reeds vertrokken waren gingen op de Elbe voor anker liggen. Het zicht in de Hamburgsche haven bedroeg vanmorgen om negen uur nog geen 100 meter, terwijl het. zich iu Cuxhafen nauwelijks veertig met-er be droeg. Tusschen Cuxhafen en Brunsbuttel- koog liggen 10 h 12 schepen voor anker. Mislukte ontvluchting van drie Duitschers uit het Fransche vreemdelingenlegioen. Px\RIJS, 21 Jan. (V.D.). Te Fez zijn gisteren drie legionairen van Duitsche na tionaliteit gearresteerd, die met de regi- mentskas, inhoudende 150.000 francs, ervan door waren gegaan om te trachten zioh door de vlucht uit het vreemdelingenlegioen te kunnen bevrijden. Het waren de twee broeders Kreffe en een voormalig Duitseh officier Eynatten, die alle drie deel uit maakten van het vierde regiment van het vreemdelingenlegioen. Bij hun arrestatie werd het geheele bedrag uit de regiments kas nog bij hen gevonden. LEIDEN, 20 Jan. Groentenveiüng. Per 10 stuks: roodekool 1.403.80, savoye- kool 1.104.groenekool 0.90—3. pieterselie 1.40—2.prei 1.50—2.80, selderie 1.502.60, Knolselderie 1.80 3.per 100 kg.: kroten 1.502.(50, kro ten gek. 4—8, witloof 911, boerenkool 35, spinazie 2025. uien 4.508.50 wortelen 1—7, spruiten I 30, sprui ten II 1—3. GOUDA, 21 Jan. Vee. Aangevoerd in totaal 1657 stuks, waarvan 271 slachtvar- Icen8. Vette 1415.5 cent, Londensohe 10 11 cent, zouters 1113 cent per pond, le vend 2 pet korting; 626 magere varkens 1020, 665 biggen 38, 84 nuchtere kal veren 58, 5 bokken en geiten 25 per stuk. Handel: vette varkens matig, LomIei>3chö idem. Zouters ideiïi, magere varkens 6tug, biggen matig, runderen idem nuohtere kalveren idem. Bokken en geiten idem. Kaas. Aanvoer 183 partijen. Prijzen le kwal. met rijksmerk van 27—30, 2e kwal. met rijksnierk van 2426. Handel matig. Boter. 1106 ponden boter. Goeboter 6070 cent, weiboter 50-^-60 cent per pond. Handel matig. Eieren. 62500 partijen, kippeneieren 3.804.30, eendeneieren 4.kleine kippeneieren 3.203.50. Handel matig. KATWIJK a. d. RIJN, 20 Jan. Groen tenveiüng. Gelekool 2.10—3.50, roode kool 3.60—4.70, groenekool 0.70—1.20 per 100 stuks; uien 6.307.70 en peen 2.50 -4.25 per 100 kg. ZOETERMEER—ZEGWAART, 20 Jan. Eierenveiling. Aangevoerd 4000 stuks. Prijzen: kippeneieren 4.005.15 en een deneieren 4.90 per 100 stuks. L00SDÜINEN, 20 Jan. Melkveiling. Op de heden gehouden melkveiling werd van 193 aanvoerders verkocht om in de week van 25 Jan. tot 1 Febr. dagelijksch te leveren 42225 liter melk. Hoogste prijs j 7.30, laagste 6.00 per 100 liter. BOSKOOP, 20 Jan. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Claudius Per- nct 1.10—1.60, Wilh. Kordes 1.70—2.20, Phoebe 50 cent. Edith Helen 1.502.80, gemengde rozen 25—45 cent, Polyantharo- zen 8090 cent. Diversen: Tulpen 1218 cent, Seringen 5060 cent, Prunus triloba 4090 cent, Funkia per stuk 1316 cent; Jap. Azalea per stuk 16 cent. WISSELNUTKKU I MGKN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn M 58.65 Londen 8.60 New York 2.48.62!/2 Parijs 9.773/4 Brussel 34 65 Zwitserland 48.54 Milaan 12.52'/2 Madrid -21. Uslo 46.65 Kopenhagen 47.50 Stockholm 48. Weenen .......mm 34.50nom. Praag 7.371/,, Boedapest

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3