WAALS BIEDT U VERREWEG DE GROOTSTE KEUZE EN VERSCHEIDENHEID WAALS voor Karpetten - WAALS voor Gordijnen - WAALS voor Linoleums - WAALS voor Meubelen UIT DE RIJNSTREEK STADSNIEUWS AGENDA DONDERDAG 21 JANUARI 1932 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 PROVINCIALE STATEN VAN ZUID-HOLLAND. Gisteren hebben Provinciale Staten van Zuid-Holland de behandeling van de begrooting voortgezet. Dc heer B o r g h o 1 s, lid van Ged. Staten, merkt op dat thans met gebruik making van de reserves de gemeente vermoedelijk niet voor 1935 tot belas- tingverhooging zal behoeven over te gaan. Ged. Staten zullen voorts onder zoeken, of beperking van uitgaven mo gelijk is, en vertrouwen, daarin voor een deel te zullen slagen. Tot nieuwe uit gaven zal slechts worden besloten, als zij noodzakelijk blijken. De financieele toe stand der provincie is inderdaad kern gezond en zal dit blijven, als groote voorzichtigheid in acht genomen wordt. Werkloosheidszorg is naar spr.'s mee- ning geen taak voor de provincie. Wel zijn Ged. bereid den minister te vragen, of het hem aangenaam is, dat Ged. on derzoeken, hoe het in de gemeenten is .ge.steld, wat betreft zorg voor jeugdige werkloozen. Antwoordt de minister be vestigend, dan zullen Ged. deze taak verrichten. Maar een subsidie voor deze zaak, welke rijkszaak is, ligt niet op den weg der provincie. Indien de provincie voldeed aan den aandrang tot steun aan noodlijdende tuinders, zou zij ook steun moeten geven aan industrie en handel. Bovendien is het goed, dat de overheid aanstonds in grijpt, als er een crisis is? Men spare in den goeden tijd. De motie-De Visser tot afschaffing van haven-, brug- en sluisgelden voor schip pers, zou beteekenen, dat men 285.000 zou prijsgeven, welk bedrag men niet kan missen. De motie-De Visser ten gunste van een blanco-crediet voor steun aan het platteland, ware een sprong in het duister. De heer Van Boeyen, gedeputeer de, deelde mede, dat Ged. niet dc mede werking der regeering hebben kunnen krijgen voor een bijdrage voor opheffing van den tol, die eigendom is der ge meente Gouda. De regeering vond den desbetreffenden weg niet belangrijk ge noeg en er zijn inderdaad belangrijker wegen, waarop nog tollen zijn. De Haas- trechtsche tol is een belastingtol, waarop meer winst gemaakt wordt, dan noodig is voor het onderhoud van den weg, en dat meerdere wordt niet in aanmerking gebracht bij de bepaling van het bedrag, voor opheffing van den tol noodig. Ged. kunnen niet voldoen aan het verzoek van den heer IJzerman om een onderzoek in te stellen naar den voe- dingstoesta..:! der schoolkinderen in de provincie, want dat ligt niet op hun weg Aangaande de tram op Goeree-Over flakkee zeiJe spr., dat de bevolking der eilanden van dit vervoermiddel verlost wenscht te worden. Af te keuren aldus spr. is de houding der R. T. M., die overleg met de provincie had behooren te plegen. Op de vraag van Gedeputeerden, op welke wijze de voorschotten zouden worden te rugbetaald, heeft de R. T. M. geant woord, financieel onmogelijk te zijn om te betalen. (Beweging). Gedeputeerden stellen aan de Staten voor, hen te machtigen, tegen de R. T. M., indien deze haar bedrijf op Goeree en Overflakkee staakt, een rechtsgeding te voeren, zoo noodig in hooger beroep en in cassatie en verwerende zoowel als eiscberide, ter verkrijging van wat de maatschappij aan de provincie verschul digd is; de uitvoering hiervan achter wege te laten, of, zoo noodig, onder door Gedeputeerden te stellen voorwaarden, te beëindigen, indien een minnelijke re geling, met de wederpartij kan worden getroffen, waardoor naar oordeel van Gedeputeerden in de belangen voldoende wordt voorzien; ook overigens al die maatregelen te nemen, die aan Gedepu teerden in de gegeven omstandigheden noodig voorkomen. Ged. Schaper zette vervolgens uit een, wat geschied is inzake dijkswater- schappen. De heer Van der Hout (Lib.) trok zijn motie inzake bet tramvraagstuk in, daar de heer Von Fisenne te kennen heeft gegeven, dat Gedeputeerden willen voldoen aan de uitnoodiging, vervat in de motie (welke de quaestie van de West- landsche tram betrof). De heer Ter Laan (S. D.) juichte toe, dat Gedeputeerden de leiding ne men in het tramvraagstuk op Goeree, maar vond geen vrijheid, zijn motie in te trekken, en vroeg uitstel van afhande ling van die motie. Het voorstel van Gedeputeerden inzake de traraquaestie op Goeree-Overflakkee werd zonder hoofdelijke stemming goed gekeurd. De motie-Van Eek (twee ton voor steun aan uitvoering van openbare wer ken van gemeenten) werd met 40 tegen 21 stemmen verworpen. De motie-Ter Laan betreffende duin- bebossching werd zonder stemming aan genomen, waarbij de staatkundig-gere formeerden geacht wilden worden, te hebben tegengestemd. De motie-L. de Visser aangaande steun aan het platteland werd met 59 tegen 2 stemmen verworpen. De motie-L. de Visser nopens opheffing van sluisgelden enz. voor noodlijdende schippers werd met 59 tegen 2 stemmen verworpen. De motie-Zandt ten gunste van bevor dering van afschaffing van de verzeke ringswetgeving werd met 57 tegen 4 stem men verworpen. Bij de artikelsgewijze behandeling wer den nog eenige opmerkingen gemaakt. Na afhandeling van de begrooting namen de Staten ze zonder stemming aan, waar bij de heeren Menist en De Visser lie ten aanteekenen, dat zij tegen waren. De vergadering werd toen gesloten. PROV. STATEN VAN GELDERLAND. Steun aan kleine land- en tuinbouwers. In de zitting van de Prov. Staten van Gelderland deelde de voorzitter mede, Jat was ingekomen een voorstel van de heeren v. Koeverden c.s. om: a. een bedrag van 100.000 beschikbaar te stellen tot het verleenen van renteloo- ze voorschotten aan kleine land- en tuin bouwers, die tengevolge van de huidige crisis in buitengewone moeilijkheden zijn geraakt; b. Ged. Staten uit te noodigen, een com missie te benoemen, die met het verstrek ken van de voorschotten zal worden be last, onder door Ged. Staten vast te stellen voorwaarden. Na een langdurige discussie over de vraag of dit voorstel eerst in de afdeelin- gen moet worden behandeld werd beslo ten, dit voorstel hedenmiddag in de af- deelingen te behandelen. HET NIEUWE DUITSCHE TARIEF VOOR BOTER. Zaterdag van kracht. De Reiohsanzeiger van 20 Januari bevat de verordening der Rijksregeering nopens de wijziging van net tarief voor boter. Het nieuwe tarief treedt Zaterdag 23 Januari a.s. in werking. Het nieuwe tarief voor stremsel uit afge roomde melk wordt echter eerst 11 Fe bruari a.s. van kracht. FRANKRIJK CONTINGENTEERT •VERDER. Naar Reuter uit Parijs meldt, heeft de Fransche regeering contingenten vastge steld voor den invoer van landbouwwerk tuigen, n.l. zeisen, sikkels, hooivorken en bijlen. Zij gelden van 1 Januari af tot 31 Maart a.s. INVOER VAN DEENSCH VLEESCH. Toenemende import in verband met te verwachten invoerbeperking. De door het Hoofdbestuur der Holland - sche Maatschappij van Landbouw ïngestel- j de Crisis veeteelt en zuivelcommissie heeft j zioh staande baar vergadering van i9 de- i zer met een telegram van den navolgenden j inhoud gewend tot den Minister van Ar- j beid, Handel en Nijverheid: Excellentie, invoer Decnscb vleesch j grooter dan verwacht; oorraad Ned. j slachtvee neemt dagelijks toe, beide door- dao invoerbeperking wordt verwaenr. j Iedere dag uitstel hiervan maakt toestand onhoudbaar. Beleefd verzoeken wij spoed. DE HUISZOEKING BIJ DE TRIBUNE". Wat is de oorzaak? De „Tribune" schijnt in de huiszoeking, welke plaats had, een welkome aanleiding te vinden, om dit voorval als reclame ob ject te gebruiken. In een extra-editie wordt de „overval" uitvoerig besproken, alsmede het ant woord gegeven op de vraag: „wat is de oorzaak De huiszoeking bij de „Tribune" begon gistermiddag om circa 4 uur en heeft bijna drie uur in beslag genomen. Onmid dellijk verdeelden zich een dertigtal poli- tie-agenten over de lokalen. De ingang tot het gebouw, Amstel 85, te Amsterdam, werd bezet en van dit oogenblik af, mocht gedurende een paar uren niemand het ge bouw verlaten, terwijl aan niemand toe gang werd verleend. Op de drukkerij en zetterij werd alle copie gecontroleerd, evenals de drukproeven en het zetsel van den dag en alle onder handen zijnde druk werken. Na een half uur werd toegestaan, dat de Amsterdamsche editie van de krant het huis kon verlaten. Alle papieren bij de redactie en administratie werden on derzocht. Een zestal taxis en twee politie auto's verschenen voor het gebouw. In kistjes gemonteerde lichtinstallaties wer den meegebracht om het gebouw van licht te kunnen voorzien, voor het geval het licht onklaar werd. Zoover is het ech ter niet gekomen. Een groote hoeveelheid documenten wer den in beslag genomen en om 7 uur naar het hoofdbureau van politie gebracht. Over de oorzaak van de huiszoeking zegt de ..Tribune", dat daarover officieel weinig bekend is. Het blad haalt enkele oude voorvallen op, die aanleiding zouden zijn geweest. Van goed ingelichte zijde vernemen wij echter, dat de huiszoeking enkel en alleen in verband stond met de opruiende arti kelen, die den laatsten tijd in het blad verschenen zijn. EEN BELANGRIJKE BESTELLING. Bijdragen van rijk en gemeente. Naar wij vernemen zal do ftrnia gebr. Stork en Go. voor de levering eener be langrijke bestelling voor een Nederlandsehe inrichting, wegens concurrentie met het buitenland, een bijdrage ontvangen van iwt Rijk, groot 30.000 waaraan de gemcenie Hengelo thans besloten heeft 12.000 bij te dragen. Door het ontvangen dezer bijdrage kan verwacht worden, dat deze bestelling thans door genoemde firma zal uitgevoerd worden. SITTARD'S CARNAVAL. Doortastend optreden van den burgemeester. De burgemeester van Sittard kondigde Woensdagmiddag, naar aanleiding van de relletjes in verband met het maskerade verbod, een verbond tot samenscholen af van meer dan drie personen. Tevens proclameerde de burgemeester een waarschuwing, welke inhield dat, in dien de openbare orde in welken vorm ook nog eens zou gestoord worden, hij dadelijk bevel zou geven tot het onmiddel lijk sluiten van alle café's, koffiehuizen, etc. Het is echter merkbaar, dat de onrust stijgt. Bij de relletjes van Dinsdagavond arresteerde de politie verschillende demon stranten, terwijl sommigen door sabelhou wen en gummistok gewond werden. HILLEG0M. BR«NSTIG AUTO-ONGELUK. Meisje zwaar gewond. Gisteren geraakte Mej. van B., plm. 15 jaar oud, onder een luxe auto en werd le vensgevaarlijk gewond. Per ziekenauto werd het meispe naar de Maria-Stichting vervoerd. Men vreest voor haar leven. Benzine-belasting-ontduiking. Waar vermoed werd dat in de Kunstzandsteen- fabriek „Arnoud" alhier benzine was ver borgen, onttrokken aan de belasting, werd gister een onderzoek ingesteld in de fabriek door 2 Rijksveldwachters en de belasting commiezen Kerkhof en Baardse. Het b'eek, dat benzine verstopt was in olietanken en wel op verschillende plaatsen. De aan be lasting ontrokken hoeveelheid beloopt plm. 5000 L. Van een en ander is procesverbaal opgemaakt. Personalia. Onze plaatsgenoote Mej. L. Strijk is te Haarlem geslaagd voor het examen Gediplomeerd Kraamverpleegster (Wit-Gele Kruis). LISSE. INWIJDING DER ST.-LUGIA- FROBELSCHOOL. Wanneer inen een vergelijking maakt tusschen de naargeestige hokken, welke vroeger bewaarscholen heetten en deze nieuwe St. Lucia-fröbelschool, dan hebben de bewaarschoolkinderen hun „arbeids voorwaarden" aanzienlijk weten te verbe teren Deze bewaarschool, een kloek gebouw, mag een voorbeeld voor andere scholen ge- noemd worden, en nier recht en reder. enJ aan de inwijding hedenmorgen oen j feestelijk tintje gegeven. Een groot aantal genoodigden verzamel- !e zich tegen half '1 in de school, onder J wie Pastoor Thoioann en Pastoor Sente- j nie. de kapelaans Van Zon. Kuiper en j Schotten, pater Star remans O.Carm., het kerkbestuur, wethouder Warmerdam, de 1 gerceente-secretaris, de heer De Haan. de dokforen Haase en Simonis, de school arts voor de Bloembollenstreek, dr. Zijer- veld uit Sasseuheim, de inspecteur bij het L. O., de heer Baak, de architecten, de heeren C. Barnhoom en Th. v. d. Eerden, de aannemer, de heer Kiebert. De inwijding had op plechtige wijze plaats door den zeereerw, heer Sentcnïe. Een dames-koortje van congreganisten zong, onder leiding van kapelaan Van Zon, op verdienstelijke wijze de liturgische ge zangen. In de muur van de vestibule werd een marmeren stichtingsplaat bevestigd door een kleine dreumes, Gerard Vreeburg, die als metselaar reeds goed met de trof fel wist om te springen Na de inwijding kwam men bijeen in een der likalen, waar verfrisschingen werden rondgediend en verschillende gelukwen- schen werden uitgesproken. Pastoor Thomann verwelkomde de gas ten en achtte het een heele toer aan ieder een pluimpje te geven. Op de eerste plaats dankte spr. architecten, aannemer en uit voerder vervolgens de inspecteur en de Eerw. Zusters. Hulde bracht spr. aan B. en W. (B. was er wel niet bij) en den secretaris voor hun goede zorgen. Bijzonder wenschte spr. geluk de Zus ters. Voor de kinderen is alles thans keu rig ingericht. Spr. hoopte, dat zij nog vëM pleizier. mogen beleven van deze schoone inrichting. Namens de Zusters bracht Rector v. d. Heuvel, uit Bennebroek, dank aan kerkbe stuur en gemeente. Het is nog wel geen Montessori-school in den vollen zin des woords, maar het wordt er toch been ge leid. Spr. betuigde zijn dank. dat de Zus ters haar werk hier kunnen verrichten in zoo'n aangename en heerlijke omgeving. Wethouder Warmerdam voerde het woord namens het senieentebestuur, bij ongesteldheid van den burgemeester. Spr. geloofde, dat het kerkbestuur niet tevredenheid mag teruzien op deze daad van durf in dezen tijd van malaise. Ook de Zusters feliciteerde spr. hartelijk met dit mooie gebouw. Het. gemeentebestuur is vol bewondering, maar is verplicht financieel „op de vlaktp" te blijven staan, wegens de zeer moeilijke omstandigheden waarin 't gemeentebestuur verkeert. De bouwers kunnen met trots op deze school wijzenook de uitvoering is tip-top in orde. Spr. besloot met den wensch, dat deze school krachtig moge bijdragen tot de godsdienstige vorming van Lisse's ingeze tenen. Zuster Constantine, uit Rotterdam (Huize St. Lucia) adviseuse der Congre gatie zeide, dat als men dit gebouw ziet, er slechts reden is tot blijheid. Het ver heugt spr., dat hier voor de opvoeding der kleuters zoo'n mooie inrichting is verrezen. Het is niet zeker, of deze school een Mon tessori-school zal worden. Dc fröbel en Montessori-methoden loopen zóó uit elkaar, dat men niet iedere moderne kin derschool een Montessori-school kan noe men. De Montessori-methode wordt nog niet toegepast, maar er wordt wel naar gestreefd om Montessori leerkrachten te krijgen en dan ook v hier een Montessori school te stichten; de architecten hebben daarmede rekening gehouden; spr. zal deze architecten steeds aanbevelen. Spr. besloot met de bede, dat O. L. Heer het ondenvijs hier zal zegenen. Pastoor Sentenie verheugde het, dat hij, toen hij 3 jaar geleden hier gekomen is, blijkbaar geen spaak in het wiel heeft ge stoken in het werk der St. Agathaparo- ohie. Moge de goede Pastoor het kleine goedje hier zien voorbereiden tot de Eer ste H. Communie en moge hij van deze school veel vreugde beleven. De schoolarts, dr. Zijerveld, sprak zijn voldoening uit over de keurige en ruime inrichting van deze school. In een derge lijke prettige en hygiënische omgeving is het pleizierig werken, want het zijn toch de bewaarscholen die het hart van den schoolarts hebben gestolen. De heer Barnhoorn dankte, namens zijn medearchitect, voor het vertrouwen en de medewerking. Speciaal dankt hij de Zusters, in 't bijzonder Zuster Constantine. Hierna werd door de genoodigden het gebouw bezichtigd. BODEGRAVEN. Stand van den Schietwedstrijd. Op 20 Januari. Buks. Korps. Generaal v. Heutz 214. Eere-korps. Generaal v. Heutz, Ermelo 128. Vrije baan. Adr. A. Saers, Rotterdam, 90; A. Berkouwer, Maassluis SS; A. Landau, Hoek van Holland 8S. Personeele Baan. J. Leerdam, Koek van Holiand 44; A. Berkouwer, Maassuis 43. Jubileum baan. A. Berkouwer, Maassluis 47. Vaste baan. J. Leerdam. Hoek van Hol land 139137; A. Berkouwer, Maassluis 137. Dagprijs. Adr. A. Saers, 't\V>terdam 00. K.S.O. Vrije baan. A. C. Mijs, Alphen aan den Rijn, !08 5X 36; H. Göbel, Bode graven 108; J. J. Hoogendoorn, Bodegra ven 107"; Andr. Veelenturf, Bodegraver, 106; v. Waveren. Bodegraven 106. Personeele Baan. A. O. Mijs, Alphen aan den Rijn 56. Dagprijs. A. C. Mijs, Alphen aan den Rijn WOERDEN. Droeve nasleep van der, Gorcumschen moord. De echtgenoofce van S. uit Woerden, die gisteren door de rechtbank te Utrecht- werd vrijgesproken van heling der gelden, die haar man bij notaris Staal uit Gorcum had ontvreemd, vervoegde zich des avonds aan het hoofdbureau van politie om onder dak Zij was in hoogst overspannen toestand, die zelfs zoo ernstig werd, dat haar over brenging naar de neurologische afdeeling van de rijksklinieken noodzakelijk bleek. ST. AGNES-CONG REG AT IE. Parochie 0. L. Vr. Hemelvaart. Men verzocht ons opname van het vol gende Hedenavond om 8.15 uur, op het feest van de H. Agnes, Patrones der Meisjes-Congre gatie van de Parochie O. L. Vr. Hemelvaart begint een Triduum, als voorbereiding voor de Plchtige Opdracht der adspirant-lede» op a.s. Zondag 24 Januari. Het Triduum wordt geleid door den Zeer eerw. Pater A Vermeulen S.J. van het Re traitehuis te Spaubeek. De volgende oefening wordt gehouden morgenavond, eveneens om 8.15 uur. Vrijdag- en Zaterdagochtend om half 7 u. is er een H. Mis voor de levende- en over leden leden der St. Agnes-Congregatie met preek van den Pater. Zondag om half 7 uur H. Mis, waaronder de Plechtige Generale H. Communie van alle leden. Des avonds om 7 uur heeft de Plechtige Opdracht plaats van de nieuwe leden. Wij vertrouwen natuurlijk, dat alle Con greganisten goed opkomen, niet alleen des avonds, maar ook des morgens. De H. Mis is juist zoo vroeg, dat niemand verhinderd zal zijn te kunnen komen. Laten echter ook de meisjes koemn, die LEIDEN. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag. Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds var 7 30—R.30 uur Donderdag, Ver. tot Bev. der Belangen van Slechthoorenden, Bijeen komst Leidsche Volkshuis, 8 uur. Zaterdag. „Het konsert" door „Litteris Sacrum", Schouwburg, 8 uur. De avond-, nacht- cn Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag IS tot en met Zondag 24 Jan. a.s. waargeno men door apotheek C. B. Duyster, N. Rijn 18, tel. 523. nog steeds afkeerig zijn van een Congrega tie. Werkelijk, een Congregatie is niet iets van eeuwen her, maar ook voor de men- schen van den modernen tijd. Zij heeft im mers tot doel zelfheiliging van haar leden, wat een katholiek levensideaal is van alle lijden. Zij wil dit bereiken door een innige godsvrucht tot de H. Maagd Maria. Nu meer dan ooit hebben wij Gods hulp noodig en waarom zouden wij dan niet tot Maria gaan, de Middelares der genaden. Maar wij moeten niet denken al een goede Congre- gamste te zijn, als wij de vergaderingen trouw bijwonen en onze medaille dragen, neen, wij willen meer. In de geestelijke le zing, die steeds in onze Congregatie gehou den wordt, is ons eerst het leven voorgele zen van Margaretha Sinclair en thans van Gennua Galgani, die geleefd hebben in den zelfden tijd, waarin wij nu leven en die van haar een voorbeeld van heiligheid gemaakt hebben. Zouden wij dan bok geen voorbeeld kun nen worden, 'n voorbeeld van ijver voor de la uwen en vau groot vertrouwen op God voor de kleinmoedigen, die denken dat God ons in dezen tijd verlaten heeft? Wij rekenen dus op Uw aller opkomst. 458e STAATSLOTERIF. (Niet Officieel) Trekking van Donderdag 21 Januari 1932 Se klasse. 4e lijst. HOOGE PRIJZEN. 145S9 100.000— 4 1C.000 - 2779. 6079. 12744 13593, 19382. 20045 1000.— 333. 4246 400 - 3135. 20104 ƒ200— 2861, 5273, 11790, 14730, 20445, 20491 ƒ100— PRJIZEN VAN TO.- ll 123 269 355 467 470 507 524 708 760 778 795 818 835 974 982 1946 1950 2976 3068 3S59 3898 4621 4684 5517 5846 6728 6751 7510 7559 8268 843É 9246 9422 10254 10260 11197 11333 12296 12462 13268 13691 14977 15132 16492 16711 17475 17584 18234 18552 19049 19116 20311 20495 1285 2324 3241 4092 4686 5857 6937 7787 8692 9439 10304 11523 12515 13818 15270 15284 16897 17610 1S674 19165 20740 1264 2510 3542 416/ 4709 6272 7019 7860 8772 9471 10455 11634 12528 13905 1387 1435 2565 2613 3640 3697 4197 4445 4855 4978 6307 6319 ■7101 7115 7930 7942 1447 1833 2661 2691 3S03 3847 4454 4510 5268 5495 6400 C460 7285 7406 8082 8242 8792 8894 8980 9060 9712 9833 9950 10013 10625 I0S66 10S95 11083 11734 11S34 11936 11961 12597 12682 12983 13098 13932 14453 14773 14956 15398 15558 15574 16031 16195 17112 171*6 7248 17415 17465 17661 17762 17800 17911 18066 18701 18740 18517 18887 1S994 19873 19919 19998 20027 20239 20833 20904 NIETEN. 85 121 174 223 315 318 369 420 453 494 497 505 816 1517 844 891 2762 3144 3445 3730 4344 4667 5207 5512 5795 5993 6161 6556 6744 6966 7227 7737 7954 8428 8706 9226 9661 9974 10325 10770 109S0 11392 11704 12028 1234S 12415 12879 13154 13538 13835 141-89 14343 14503 14623 14840 15106 15359 15940 16175 16604 I6S47 17181 17541 17830 18180 1S454 18747 19149 19542 19731 20070 20727 Ver 8051 8460 8741 99S5 10121 10464 10530 10796 10810 11017 11074 11458 11476 11743 11784 12032 12043 12466 12527 12893 12913 13233 13234 13544 13553 13862 13864 14103 14175 14384 14393 14537 I454I 14638 146S5 14943 14961 15164 15202 15417 15509 15946 15991 16370 16374 16648 16673 16947 16975 17303 17311 17552 17582 17927 17950 1S2S8 1S300 18499 18503 18S91 19014 19264 19285 19549 19598 19737 19825 20088 20282 20745 20746 betering: 5e 1189 1217 1494 1580 1887 2030 2353 2370 259-. 2598 2822 2864 3177 3188 3578 3622 4133 4159 4123 44.17 4798 4398 5326 5373 5618 5703 5863 5883 6113 6114 6204 6273 6616 6628 6S90 6925 7030 7084 7382 7424 7851 7899 8110 8159 8642 8653 8832 8893 9372 9447 9855 9S56 10130 10184 10626 10658 10813 10880 II086 11095 11508 11544 11823 11926 12187 12319 534 551 711 943 1237 1630 2118 2431 2610 2882 3302 3648 4IS8 4=67 4931 5444 5711 5908 6136 6303 6646 6946 7162 7551 7907 8164 8656 9125 9522 10233 10258 10686 10765 10936 10955 111S6 11272 11665 11669 11976 12015 12333 12345 12551 12955 13270 13554 13947 14186 14416 14568 14750 14963 15237 15512 16026 16524 16709 I69S2 17324 17615 17963 18320 18518 19024 19321 19607 19826 20301 20778 klasse 12587 12990 13.304 13669 13964 14204 14426 14596 14764 14984 15278 15655 16108 16526 16757 17011 17382 17716 17987 18323 18531 19099 19338 19609 I99S3 20388 20792 3e lijst. 12652 12675 12771 12994 1.3018 13087 13378 13437 13467 13786 13787 13824 14050 14063 14069 14317 14319 14332 14428 14447 14455 14630 146.V2 14648 14785 14795 14799 14985 15051 15082 15290 15309 15338 15659 15664 15820 16123 16155 16165 16547 16564 16586 16802 16S45 16846 17070 17118 17161 17424 17458 17464 17720 17724 17803 18001 1S038 18057 18344 18413 18415 18584 1S642 18651 19122 19131 19133 19396 19441 19491 19628 19657 19696 20006 20043 20051 20508 20530 20675 20S89 20965 20986 19560 m.z. 19540.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2