OPRUIMING 1 NED OOS^-INDIE Vreemde Cheque's IfpJ I en Bankpapier SPORT LUCHTVAART UIT DE OMGEVING r WOENSDAG 20 JANUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 SCHIETPARTIJ TE BERLIJN. Nazis uit een hinderlaag aangevallen. Bij do kolonie Felseneck, in Berljn-Rei- nickendorf-Ost aan den Schcnholzer Weg, ia het gisternacht om kwart voor één tot een ernstige schietpartij tus6chen nazis en communisten gekomen. Tot dusver is geconstateerd, dat er twee personen zijn gedood, één zwaar en zes licht zijn gewond. Gedood zijn de 60-jarige professor en kunstschilder Ernst Sohwarz, uit Frohnau die tot de nationoal-secialistische partij 'behoort en de 50-jarige arbeider Fritz Kiemke, uit de kolonie Felseneck, die lid is van de communistische partij. De kunstschilder werd door een messteek in de buurt van het hart gedood; de ar beider Kiemke door schoten in de borst en het hoofd. De politieke politie was spoedig ter plaatse en stelde een onderzoek in. Tot dusver zijn er 50 arrestaties verricht De gewonden zijn na hun verhoor naar het ziekenhuis gebracht. Naar V. D. nog meldt werden de natio- Tiaal-secialisten uit een hinderlaag aange vallen. STUDENTEN-VECHTPARTIJ TE TOULOUSE. Twintig gewonden. Royalistische en links-gezinde studenten te Toulouse zijn gisteren in een college zaal met elkander slaags geraakt. Er zijn zulke harde klappen gevallen, dat twintig studenten ernstig gewond werden. RUSSISCHE SPIONNEN GEARRES TEERD TE CONSTANZA. Vrouw aan het hoofd der organisatie. Uit Boekarest wordt gemeld: Door be middeling van een ambtenaar van den ge heimen dienst, die. naar gezegd wordt, ge attacheerd is aan het Belgische gezant schap te Constantinopel, is de Roemeen- sche politie er in geslaagd een aantal Rus sische spionnen te arresteeren, die zich aan boord van het Grieksche s.s. „Phelo- mela" in de haven van Constanza bevon den. De commandant van het schip werd gearresteerd, evenals een Russische vrouw, die naar de politie aanneemt de geheele samenzwering heeft georganiseerd. Nog twintig andere 'personen werden aange houden, meerendeels Russen. De regeering weigert iets omtrent de samenzwering me de te deelen, doch de bladen zeggen, dat de leden der organisatie over groote som men beschikken, die naar gezegd wordt, tien millioen gulden bedragen. R00VERS OVERVALLEN EEN TREIN BIJ CHICAGO. Twee roovers hebben kans gezien, na bij Chicago een locaaltrein aan te hou den en de reizigers te berooven van een totaal bedrag van 6000 dollar in geld. Voorts werd aan een vrouwelijken bank bediende, die zioh in den trein bevond, een bedrag in chèques afhandig gemaakt. Zij wilde haar man in brand steken. Te Altenwald is een man door een toe val aan een vreeselijken dood ontkomen. Terwijl hij nog slapend in bed lag, over goot zijn vrouw hem met petroleum. Toen zij met een uit krantenpapier ineen go- draaiden brandende fakkel het bed in brand wilde steken, ontwaakte de man en kon op het laatste moment zijn vrouw het brandend papier uit haar handen Blaan. AUTOBUS BIJ BATAVIA VERPLETTERD. Zeven dooden en twaalf gewonden. Aneta seint uit Batavia: Zondagochtend is bij den spoorwegover gang te Grogel nabij Batavia een autobus uit Bantam door een uit Batavia komenden trein verpletterd. De autobus was vol in- heemsche passagiers. Het chassis werd 570 meter door den trein meegesleurd. Zeven der inzittenden, o.a. de chauffeur, werden gedood, terwijl 12 passagiers min of meer zwaar gewond werden. Een ooggetuige verhaalt, dat de bus in de flank werd gegrepen, waarna zij werd mee gesleept tot in de nabijheid gelegen spoor brug, welke niet breed genoeg was om beide door te laten, waarop de achterzijde van de bus tusschen de locomotief en de leuning van de brug werd geklemd. Een gedeelte van de bus met passagiers en motor viel in de rivier, het andere deel werd door de nauwe opening verder gewrongen. De ge wonden liepen daardoor zware kwetsuren op: hun toestand is zeer ernstig. Treffend was de vondst van een zuigeling, die levend werd aangetroffen tegen de borst der doo- de moeder aangedrukt. De trein reed met de voorgeschreven snel heid, terwijl de chauffeur waarschijnlijk trachtte op het nippertje den onbewaakten overweg, welke een ruim uitzicht biedt, te passeeren. Het aantal autobussen, die' op Java over de wegen snorren, is de laatste jaren be langrijk toegenomen. De spoorwegen, die daarvan groot nadeel ondervinden, zouden daarover kunnen medespreken. De groote vlucht, die het autobusveikeer heeft geno men, behoeft niemand te verbazen. De be volking van afgelegen kampongs wordt door dit practische vervoermiddel thans in staat gesteld gemakkelijker dan vroeger belang rijke passars b.v. te bezoeken, waarvoor de groote afstand raar vroeger een bezwaar opleverde. Volle opgepropte autobussen zijn dan ook geen zeldbaamheid. Het vermoeden in het Aneta-telegram.da t de chauffeur nog op het nippertje zou getracht hebben den met-bewaakten spoorwegovergang te pas seeren, vindt waarschijnlijk ook grond in het feit, dat vele ongelukken met autobus sen en auto's zijn te wijten aan roekeloos rijden van deze bestuurders. Het met veel te groote snelheid rijden, het lkander de loef afsteken( door elkaar voorbij te snellen, z.g. scheren, is o.a. reeds van menig auto-ongeval de oorzaak geweest. HOOG WATER IN DJAMBI. Aneta seint uit Buitenzorg: De president van Djambi seint dat ten ge volge van don aanhoudenden hoogen water stand van de Batanghari-, de Tembesi- en de Te'borivier de pdigewassen op de renah- gronden in de onderafdeelingen Moeara Tebo, Moeara Tembesi en Djambi, geheel vernield zijn. De hierdoor aangerichte scha de kan nog niet worden geschat. Een onder zoek wordt ingesteld. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Een dame door een auto over reden en gedood. Gistermorgen omstreeks 11 uur is in de nabijheid van de Zijpsche poort te Arnhem de 54-jarige mej. B. bij het oversteken van den weg aangereden door een bakkersauto, afkomstig uit Bemmel. De dame kwam te vallen, waardoor een der voorwielen haar over de borst gingen en do borstkas werd ingedrukt. In zorgwekkenden toestand werd zij een nabij gelegen winkel binnengedragen en vandaar naar het ziekenhuis vervoerd, waar zij kort na aankomst is overleden. De overledene was oud-directrice van de Industrieschool voor meisjes. Bij het verlaten van zijn auto gegrepen. Gisteravond omstreeks half zes is de chauffeur A. v. d. Vloet, op den rijksweg onder de gemeente Gilze, terwijl hij zich even uit zijn wagen verwijderde, door een uit tegenovergstelde richting komende auto gegrepen en tegen den grond geslingerd. Twee doctoren die spoedig ter plaatse ver schenen waren, verleenden de eerste hulp. De getroffene had wonden aan hoofd en half bekomen, terwijl het rechteronderbeen zoo goed als verbrijzeld was. Hij is op me disch advies per auto naar het St. Igna tius Ziekenhuis te Breda overgebracht. Gevaarlijk speelgoed. Een der kinderen van den landbouwer M. te Vuchtschoot te Prinoenhage, speelde in huis met een da-ar aanwezige windbuks. Het wapen ging af en trof een oude vrouw in het hoofd, zoodat ijlings geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Over boord geslagen. Maandagavond sloeg te Welsum, gemeen te Olst, ter hoogte van café ,De Engel de knecht van schipper Stallinga van Rotter dam, Vonk geheeten, over boord. De man was uit Delft afkomstig. De sleepboot voer met 6 bevrachte schepen den IJsel op. Na twee uren vergeefs zoeken en dreggen moest men verder varen. GEEN NIEUW DRAMA TE ECHT. De vermiste gevonden. De 19-jarige V. die sinds een week was vermist is gistermiddag in de bergplaatsen van de pannenfabriek te Echt (L.) aange troffen. De jongen, die in goeden welstand verkeerde, had nog een voorraad boter hammen bij zich. Ontduiking benzinebelasting. Te Niekerk (Gron.) is ongeveer 5000 liter benzine in beslag genomen, welke niet aan gegeven was voor de benzinebelasting. Te Varsseveld hebben de rijksambte naren een partij van 3000 liter benzine in beslag genomen, waarvoor geen belasting was betaald. BRANDEN. Groote brand in een riet- meubelenfabriek. Gisteravond half zeven brak brand uit in de rietmeubelenfabriek van de firma Akse, gelegen in het centrum van de stad Eindhoven. Dé vlammen sloegen weldra uit het dak, daar een gretig voedsel werd gevonden in de vele brandbare goederen. De brandweer, die direct aanwezig was, kon de brandende fabriek slechts bereiken via de Nieuwstraat. Ook het Oafé „Bava ria" en Hotel de Korenbeurs, die onmid dellijk in de nabijheid zijn gelegen, liepen gevaar. Het bleek weldra, dat de rietmeu belfabriek, waarvan het pand toebehoort aan den heer van Ham, niet meer behou den kon blijven. Het interieur was spoe dig uitgebrand, terwijl de muren instort ten. Met vier stralen bestreed de brand weer het vuur, in de allereerste plaats trachtend de gevaarloopende perceelen te behouden. Een regen van vonken vloog over het centrum van de stad, terwijl zware rookwolken omhoog stegen. Gisteravond half acht kon nog niet gezegd worden, dat gevaar voor uitbreiding geweken was. Eenige personen liepen door den von kenregen lichte brandwonden op. De pu blieke belangstelling was uit den aard der zaak buitengewoon groot. De oorzaak van den brand is nog niet bekend. Verzekering dekt de schade. Boerderijen afgebrand. Gisteravond is de boerderij van den heer H. nabij Neede geheel uitgebrand. Te onge veer zes uur bemerkten de bewoners dat het achterhuis in lichterlaaie stond. Met de hulp van eenige buren kon het grootste deel van het vee naar buiten worden ge dreven. Er is evenwel nog eenig vee in de vlammen omgekomen. Het woonhuis was, dank zij de Eiberg- sohe brandweer, die spoedig ter plaatse was, behouden, doch het achterhuis en de var- kensschuur brandden geheel af. De huiselij ke boedel was nog tijdig in veiligheid ge bracht. De verzekering dekt de schade, welke ongeveer 10.000 gulden bedraagt. De oorzaak van den brand is onbekend. Gisteravond is te Eibergen brond ont staan in de kapitale boerderij „Oude Schol- ten", bewoond door zekeren Herberts. De woning en de aangebouwde schuren gingen geheel in vlammen op. Eenige varkens en een pink verbrandden. De inboedel, alsme de de in de schuren geborgen voorraden werden een prooi der vlammen. De inwo ners konden zich tijdig in veiligheid stel len. De oorzaak van den brand is vermoe delijk kortsluiting. Brand in een voddenpakhuis. In het voddenpakhuis van den heer Me nist, Nieuwe Uilenburgerstraat 135 te Am sterdam, is gisteravond tegen acht uur brand uitgebroken. Aanvankelijk 'dacht men hier met een ernstigen brand te doen te hebben. Uit drie verdiepingen sloegen de vlammen. De brandweer liet dan ook dadelijk versterking aanrukken. Het bleek echter dat alleen het trappenhuis in brand stond en dat het eigenlijke pakhuis met zijn brandbaren inhoud niet door het vuur was aangetast. Door dadelijk krachtig in te grijp>en met een drietal stralen werd het vuur spoedig gedoofd en bleef de schade beperkt tot het houten trappenhuis. Als oorzaak neemt men aan dat de jeugd tegen de voordeur een vuurtje heeft gestookt, waardoor de vlammen onmiddellijk naar boven zijn opgezogen. Zijn huisbaas met een klomp bewerkt. Op den Am8teldijk te Nieuwer Amste! ontstond Dinsdagmiddag twist tusschen een huiseigenaar, die de huur in ontvangst kwam nemen en een bewoner aldaar. Op een gegeven moment liep deze twist zoo hoog, dat laatstgenoemde zijn tegenstan der met een klomp een slag op het hoofd toebracht, waardoor een groote gapende wonde ontstond. De gewonde werd per auto naar een geneesheer vervoerd, die een voorloopig verband legde. De driftige be woner had het zoo op zijn zenuwen gekre gen, dat hij den boel thuis begon kort en klein te slaan. Vier man waren tenslotte noodig om hem in bedwang te houden. H;j verkeerde in een dusdanigen overspannen toestand, dat hij ter observatie naar een ziekeninrichting moest worden overge bracht. „Msb. Inbreker gevat. De familie S. te Bussuni, die tijdelijk af wezig was geweest, kwam Maandag voor een onaangename verrass ig te staan. B j haar thuiskomst in de woning aan de Mau- ritsstraat bleek, dat onbevoegden door het verbrijzelen van een ruit in de voordeur zich toegang hadden verschaft tot het huis en dit geheel doorzocht hadden. De politie werd gewaarschuwd die een onderzoek in stelde, waarbij bleek, dat er niets gestolen was. Omstreeks halfacht Maandagavond hoeft de politie in de Lijsterlaan op heeterdaad een man betrapt, zekeren C. J. K., afkom stig uit Tilburg, die bezig was in te breken. Uit een nader onderzoek bleek, dat hij dien zelfden ayond reeds met succes een inbraak had gepleegd ten huize van de familie M., die eveneens tijdelijk afwezig was. Daar zijn geldswaardige papieren gestolen. De man is in bewaring gesteld. Weer een clandestiene zender? In het zuidelijk stadsdeel te Amsterdam, is Zaterdagavond, naar men aan „Hot Volk" schrijft, een clandestiene omroeper gehoord. Om kwart voor twaalf is dien avond een geheime Haagsche zender in den aether gekomen, die vermoedelijk slechts 511 door weinig luisteraars ia waargenomen. Onze abonué luisterde naar Hilversum en bemerkte bij het afstemmen op de korte golf, dat het in de buurt van dit station spookte. Er zat iets bijzonders in den aether. Volgens de sterke uitstraling moest in de onmiddellijke nabijheid met een ta melijk krachtige installatie geëxperimen teerd worden. Het geheime station maakte normale ontvangst eenvoudig onmogelijk. De gang van zaken was aldus: Te mid dernacht kwam op de korte golf op de lengte van Huizen een roepteeken door: „V.P.Q." „V.P.Q. hallo, hallo Fietje Apel doorn, Laan van MeerdervoortEven bleef het stil, toen herhaalde zich het roep teeken en kwam het verhaaltje, ongeveer als volgt: Hallo, Fietje Apeldoorn, Laan van Meerdervoort, jullie hebben thuis een angorapoes gekregen, hallo, hallo, versta je mij Fietje Apeldoorn, zal van de week schrijven, ik heb het zeer druk. Hallo, hallo, Fietje Apeldoorn, zal je schrijven, heel veel liefs, tante de groeten, Laan van Meerder voort. groet familie P Toen zweeg het station. Maar even later kwam de mededeeling, dat de geheimzin nige vriend van Fietje op een andere golf lengte zal terugkómen. Twintig graden hoo- ger. Dat was ongeveer Toulouse 3S5 M. De grappenmaker kwam terug met ongeveer hetzelfde gesprek als boven weergegeven. Na de groeten aan de familie P. was het station weer verdwenen. Een volgende be lofte luidde: ik kom zoo terug op andere golflengte, 5 graden onder Rome. De stem kwam toen veel sterker door, maar het flauwe verhaaltje bleef hetzelfde. De klau- destiene zender is daarna nog een keer te ruggekomen op Huizen 298 M. en het slot van dit experiment kwam om 13 minuten na middernacht: Holla, hallo, hier V.P.Q., Fietje Apeldoorn, ik ga nu sluiten, zal je schrijven. Maandagavond heeft het station zich weer laten hooren. Fietje Apeldoorn heeft waarschijnlijk laten weten, dat zij liever muziek dan flauwe smoesjes hoorde: na de aankondiging: hallo, hallo hier V.P.Q. volgde een overigens niet zeer geslaagde uitzending van gramofoonmuziek. Wij weten niet, of V.P.Q. weer in den aether komt, maar zullen met belangstel ling luisteren in de hoop iets belangrijkers te hooren dan een boodschap aan Fietje. Het schijnen handige jongens te zijn, die alle voorzorgsmaatregelen hebben geno men, om ongestoord hun spelletje te kun nen voorzetten. GYMNASTIEK Het conflict K.N.G.V.-A.T.B. practisch opgelost. De bijeenkomst van de Dagelijksche Be sturen van het Koninklijke Nederlandsch Gymnastiek Verbond en den Amsterdam- schen Turnbond inzake het conflict K.N.G. V.-A.T.B., gistervond onder voorzitterschap van den heer P. Spaander te Amsterdam gehouden, heeft vrijwel tot volledige over eenstemming geleid. De verklaring, door het K.N.G.V.-bestuur afgelegd, werd door het Dagelijksch Bestuur van den Amsterdamschen Turnbond met zeer geringe redactiewijzigingen aanvaard, terwijl de voorwaarden van den Amster damschen Turnbond door het Dagelijksch Bondsbestuur van het K.N.G.V. werden aangenomen. Ook de financieele regeling leverde na korte besprekingen tenslotte geen bezwa ren op. Beiderzijds bestond alle hoop, dat de respectieve bonden de voorstellen zullen bekrachtigen en dat daardoor binnenkort het conflict tot het verleden zal behooren. Op 13 Maart zal te Utrecht de Bondsver gadering van het Koninlijk Nederlandsch Gymnastiek Verbond worden gehouden, ter wijl de Amsterdamsche Turnbond in Febru ari zijn algemeene vergadering zal houden, waar de regelingen definitief zullen worden bekrachtigd. Vliegtuig bij Darmstadt neergestort. Uit Darmstadt wordt gemeld: Een nieuw vliegtuig van de academische vlieger-groep Darmstadt is gistermiddag bij een proefvlucht volkomen vernield. De pi loot bracht de machine op 1200 meter hoog te in een bocht, doch tot dusver inopgehel- derde oorzaak kon hij ondanks herhaalde pogingen zijn toestel niet meer in horizon talen stand krijgen. De piloot sprong met de parachute uit het toestel en kwam on gedeerd op den grond terecht. Het toestel sloeg volkomen te pletter tegen den grond. VIJF PASSAGIERS VOOR DE „DUIF". In verband met het feit, dat voor het eerstvolgend retourvliegtuig uit Indië niet minder dan vijf passagiers geboekt zijn, zal niet de „Specht", maar het grootere vlieg tuig de „Duif", onder leiding van piloot Smirnoff, Vrijdag a.s. den tocht naar Ne derland aanvaarden. Van de vijf passagiers moet er één vah AIon- ar naar Marseille, één van Bangkok naar Calcutta, één van Alorstar naar Calcutta, één van Calcutta naar Rome en één van Bangkok naar Ran goon. Voorts zal een groote lading post en goederen met het toestel worden vervoerd. LEIMUIDEN. Propaganda-avond van de Bijz. Vrijw. Landstorm. In de groote zaal van den heer J. Sneeboer alhier, weid door de afd. Leimuiden en Rijnsaterwoude van den B. V. L. een propaganda-avond gehouden. Te ruim half acht opende de Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, burgemeester der gemeente de bijeenkomst. Het deed hem genoegen dat zooveel landstormers en belangstellenden waren opgekomen en dat het viool- en muziek- ensemble „Onderling Kunstgenot" uit Alke made wederom bereid gevonden was zijn medewerking aan het welslagen van dezen avond te geven. Genot echter moet niet de eenige strek king van dezen avond zijn, aan deze bij eenkomst is echter ook een ernstige zijde verbonden. Wij leven in een bewogen tijd, deze tijd is nog ernstiger als de dagen van November 1918. Communisten en revo- lutionnairen zijn in kracht toegenomen en probeeren door allerlei gewroet achter de schermen tot de macht te komen. Wij B. v. L.'ers moeten echter op onze hoede zijn en pal staan dat zulks niet gebeure. Voorts wijst spr. nog op een groep men- sohen die maar van Vrede, Vredo spreken, de Vrijw. Landstorm als een militair in stituut beschouwen en geen gevaar zien. Juist deze mensohen moesten aan onze zijde staan. Gewezen wordt nog op het voorstel van Wet van den heer Albarda, om de mobili satie van den B. V. L. te voren aan de goedkeuring van de Staten Generaal te onderwerpen. De B. V. L., zoo gaat spreker verder, i® niet voor oorlog, orde en gezag moeten er echter zijn, de handhaving daarvan is het dool van den B. V. L. Dat de 70.000 Landstormers er spoedig 100.000 mogen zijn is sprekers wensch. Voorts heet spr. den nieuwen Overste Donk, als commandant van harte welkom. Hij ziet in hem de rechte man op de rechte plaats, hij ziet. in hem een trouw persoon en een waardig chef. De Voorzitter uit zijn blijksohap over het feit, dat de plaatselijke Commissio weder geheel is aangevuld. Tot zijn grooten spijt kunnen de pastoor en de beide dominé's door drukke ambts bezigheden niet aanwezig zijn. Kapelaan Bijl, de geestelijke adviseur van Onderling Kunstgenot, wordt van harte welkom geheeten. Een woord van .hulde wordt nog gebracht aan den pl. lei der, den heer J. l'Ami die dezen avond georganiseerd heeft. Van maj. K. L. Schell is een telegraphi- sche gelukwensoh ingekomen. Door de firma Beuk is een groote taart beschikbaar gesteld die in de pauze ten bate van de afdeeling verloot zal worden. Onderling Kunstgenot brengt dan het Wilhelmus ten gehoore, hetwelk staande meegezongen wordt door de groote schare. Wij noemen van de op uitstekende wijze ten gehoore gebrachte muzieknummers nog: „Hoog ons Koningshuis" (Marsch van A. Ziegler): „Das Winterfest" van P. Hesse en „Bei Buter Laune" (potpourri van G. Finke). Voor de pauze werd nog opgevoerd de kluchtige eenacte „Baas Jansen in de Brand van Rome". Dit tooneelstukj'e opge voerd door eenige leden van het muziek- ensenvble brengt de lachspieren van de aanwezigen onophoudelijk in beweging. In de pauze worden de op de vorige wedstrijd behaalde prijzen door den com mandant uitgereikt. Na de pauze spreekt Overste Donk de aanwezigen toe. Hij dankt den Voorzitter voor de door hem gesproken woorden. „Wat u wensoht", dat zal gaan. Hij is er van overtuigd dat hij het met de B. V. L.'ers uitstekend zal vinden, wanneer het gevaar mocht komen hetgeen God ver hoede zal hij zijn mannen niet alleen laten gaan. Mocht het gevaar komen dan verwacht hij iedere B. V. L.'er op zijn post. Rekening dienen wij er mede te houden dat onze tegenpartij slimmer zal zijn als in 1918. Na de pauze worden nog enkele mu ziekstukjes ten gehoore gebracht, waarvan wij noemen de Onderling Kunstgenot- marsch, gecomponeerd door den directeur den heer P. Bouwmeester Het tooneelstukje „De Mislukte Adver tentie" oogstte wederom veel bijval. Het woord wordt nog gevoerd door den geestelijken adviseur van Onderling Kunst genot Kapelaan Bijl. die zich nu de plaat selijke geestelijkheid niet aanwezig is ge dwongen voelt te verklaren, dat de katho lieke kerk het wettig gezag zal steuen, en dat de B. V. L. op de Roomsch Kafch. mannen rekenen kan. In een pittig toespraakje richt de pl. leider, de heer l'Ami, zich nog tot de aan wezigen. Aan het slot van de bijeenkomst te ongeveer half één, dankte de voorzit ter allen die aan het welslagen van dezen avond hadden medegewerkt, inzonderheid de vereeniging Onderling Kunstgenot. VEUR. Schutsluis. Gedurende het- jaar 1931 werden door de schutsluis te Leidsohen- dam in totaal geschut 93197 vaartuigen, met een inhoudsmaat van 3.781.338 ton. Geboren Jacobus Marie, zoon van E. G. v. d. Helm en A. M. C van Koppen Gulielmus Ignatius Theresia, zoon van G. Wensveen en A. M. van Brecht Cor nelia Johanna, dochter van J. C. G. van Veen en M. W. Kerkvliet. Overleden: J. Hoogkamer 83 jaar.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6