RECHTZAKEN UIT DE OMGEVING CENTRALE VERWARMING SANITAIRE INSTALLATIES ZATERDAG 16 JANUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 INBRAAK IN EEN R. K. KERK. Vrijdagnacht hebben inbrekers getracht hun slag te slaan in de nieuwe St. There- siakerk in plan „Rustenburg" te Den Haag. Onder het priesterkoor is een lokaal, dat van buiten af is te bereiken. Door een ruit in te drukken zijn de inbrekers dit lokaal binnengekomen, waar zij twee deuren za gen, de een toegang gevende naar de sa cristie en de andere tot de stokerij van de centrale verwarming. Beide deuren waren gesloten. Waarschijnlijk onbekend met den plaat selijken toestand, hebben zij eerst getracht de deur van de oentrale verwarming te for- ceeren, maar daar deze wegens het brand gevaar in dit lokaal van een ijzeren plaat voorzien is, is hun dit niet gelukt. Toen hebben zij van de andere deur een paneel uitgezaagd, waarna zij deze deur konden openen. Dit hielp hun echter nog niet veel, want nu stonden zij nog voor de gesloten sacristiedeur. Of zij wegens al deze gesloten deuren van verdere pogingen om in de kerk te ko men hebben afgezien, of dat zij zijn ge stoord, valt niet met zekerheid te zeggen, maar vast staat, dat zij geen verdere na gingen om binnen te komen meer hebben gedaan. Er wordt niets vermist. DE MOORD OP NOTARIS COURRECH STAAL TE GOR'.NCHEM. Voor dc rechtbank te Dordrecht, werd, zooals gemeld, gisteren behandeld de straf zaak tegen den landbouwer, die op 5 Nov. j.l. te Gorinchem notaris Courrech Staal zou vermoord hebben. Als beklaagde stond terecht een landbou- wersknecht wonende te Woerden, voorloo- pig gedetineerd in het Huis van Bewaring te Dordrecht. In deze zaak zijn niet minder dan 16 ge tuigen gedagvaard. Als toegevoegd verdediger treedt op mr. A. van Os te Dordrecht. Verdachte, die geen ongunstigen indruk maakte en net gekleed is, antwoordde met een zóó zwakke stem, dat er op de perstri bune niet te verstaan was. Tijdens het lezen van de dagvaarding door den officier zit hij voortdurend onderuit te gluren. Eerst werd de getuige deskundige dr. J. P. L. Hulst uit Leiden gehoord. Deze hand haafde het rapport over zijn bevindingen van het lijk en de daarop geconstateerde verwondingen. Zijn conclusie is, dat de dood een gevolg is geweest van het gepleegde ge weld. Dat hartverlamming de oorzaak zou zijn is in dit geval niet aan te nemen. De eerste slag moet zijn toegebracht, toen de notaris stond, de andere nadat hij gevallen was. Vermoedelijk heeft een hersenschud ding, geoombineerd met het voortgezette ruwe geweld, den dood veroorzaakt. De verdediger vroeg, of het aangedane letsel voldoende is een gewoon mensch te dooden. De deskundige antwoordde beves tigend. De notarisklerk J. H. Needt te Gorin chem beschreef, hoe hij bij zijn komst in het huis den toestand en de gestalte van den notaris vond in diens werkkamer. Verd. maakte meermalen 's avonds een visite bij den vermoorde, die een huis voor hem zou verkoopen, dat echter met eerste en tweede hypotheek bezwaard was, hetgeen niet was opgegeven. De 17-jarige dienstbode W. G. van het Hof had gezien, dat 's avonds ongeveer 7 uur iemand door den notaris werd binnenge.a- ten. Er kwamen meermalen 's avonds cliën ten bij den notaris op bezoek. Kor Sterrenburg, veerknecht te Langerak, heeft beklaagde overgezet naar Tienhoven. Hij noemde dezen „den hakkelaar" uit Woerden. De veerman te Tienhoven A. van den Berg heeft 5 November 1931 's avonds elf uur beklaagde overgezet, die hem uit hoof de van het late uur in plaats van 24 cent veergeld, 50 oent gaf. Beklaagde vertlede, dat hij oponthoud in Meerkerken had gehad en niet zenuwachtig was. G. Wiedeman, was in den avond van 5 November langs het huis gegaan. Ze had toen geen spreken, doch wel een bons en een gil gehoord zij had gedacht, dat werk lieden iets zwaars lieten vallen en er geen aandacht aan geschonken. De commissaris van politie W. van de Marei te Gorinchem kreeg een pluimpje voor de wijze, waarop hij het onderzoek heeft geleid. Deze getuige had correspon dentie in beslag genomen, waaruit bleek, dat verdachte „in den knoei" zat* Deze is Zaterdagavond aangehouden te Woerden en Zondag te Gorinchem gehoord. Eerst ontkende beklaagde, dat hij te Go rinchem was geweest, dat hij in financieele moeilijkheden verkeerde en was overgezet aan een veer. Op de vraag van getuige, wat hij te Gorinchem kwam doen, (toen be klaagde niet meer kon loochenen, daar ge weest. te zijn) antwoordde verd. dat hij geld moest hebben, zoo niet goed-, dan kwaad schiks. B. J. Velthuyzen, inspecteur van politie te Gorinchem, heeft o.m. een onderzoek te Woerden ingesteld. Het bleek, dat een der handen van beklaagde verwond was. Get. heeft in diens woning brieven in beslag ge nomen, waaruit bleek, dat verd. in de knel zat. De vrouw van beklaagde zeide op het bureau nergens van te weten. Met de eerste huiszoeking werd slechts een briefje van f 10 gevonden. Verdachte gaf toe den dag vóór den moord links en rechts geld geleend te heb ben en zeer diep in moeilijkheden te zitten. De hoofdagent van politie te Woerden L. van der Werf verklaarde, hoe hij te Woer- De 28-jarige arbeider C. Slob uit Woerden, die gisteren voor de rechtbank te Dordrecht terecht stolid, verdacht van moord op notaris Courrech Staal. den in een matras verspreid heeft gevonden een bedrag van f 4800. De officier merkte op: „f 1500 te kort, dat is precies het bedrag van de melkzaak". Verdachte weet met, waar die f 1500 zijn. Hij heeft die som niet mee naar Rotterdam genomen en daar niet gestort. F. A. Groeneveld, commissionair te Rot terdam, heeft aan verdachte op 31 Oct. j.l. f 10 gegeven om een ziek kind te bezoeken. 7 Nov. heeft getuige dit geld teruggekregen. Hij heeft toen met verd. over den moord gesproken, waarbij verd. zei den notaris niet te kennen. Ook had verd. gezegd, dat het zeer gemakkelijk was zoo'n moord te plegen. Men had maar achter den notaris te gaan staan en hem met een hamer de hersens in te slaan om zijn gang te kunnen gaan. Verd. gaf toe dit gezegd te hebben. De erkenning van verdachte. De president stelde aan verd. eenige vra gen. Het blijkt, dat deze voor vast werk be dankte. Hij had zich te zes uur bij den no taris vervoegd, die hem zeide te acht uur terug te komen. Toen hij terugkwam op het kantoor heeft hij met den notaris gesproken over een volmacht van de huur van het huis. Toen verd. dit niet wilde, kreeg de notaris toch de volmacht. Terwijl hij daarmee be zig was, heeft beklaagde hem uit zenuw achtigheid een slag op het hoofd gegeven en toen de notaris viel met den voet van het vaasje verschillende slagen gegeven. Op de vraag van mr. Van Aken: „Waar om deed je dat?" zegt verdachte: „Omdat ik zoo in de knoei zat". De officier meent, dat er andere motieven in het spel zijn De Officier van Justitie, mr. Kronenburg hield nu zijn requisitoir. Spr. ging de hou ding van verd. na en stelde in het licht, dat deze voor den rechter-commissaris heeft verklaard, dat hij den notaris wild© dooden op welke verklaring verd. hier terug komt. Spr. zegt dat verd. in groote finan cieele moeilijkheden verkeerde en ziet ver band tussehen den doodslag en den dief stal; hij moest in ieder geval geld hebben. Beklaagde zeide uit drift te hebben gehan deld. Spr gelooft het niet. Verdachte heeft voor den commissaris van politie een zeer bezwarende verklaring afgelegd van goed- of kwaadschiks geld te moeten hebben. Dit heeft de man zeer rustig verklaard en ook nadat hem drie uur wachtens gegeven wa ren herhaald. Ook aan getuige Groeneveld heeft verdachte vreemde verklaringen ge daan. Uit de woorden „En je kunt. je gang gaan" blijkt spr., dat de moord is gedaan om diefstal mogelijk te maken. Spr. komt tot de conclusie dat hier doodslag in het spel is en eischt, zooals wij reeds hebben gemeld, in onze vorige editie, vijftien jaren gevangenissfcraaf met aftrek van voorarrest. Beklaagde barstte in snikken uit. Mr. Van Os, de verdediger, ging verschil lende aanwijzingen na, welke in het voor deel van beklaagde konden zijn. Vast is ko men te staan, dat beklaagde's vrouw hem voortdurend heeft opgezweept geld te lee- nen. Zij preste hem steeds om geld. Kan dit alles, gevoegd bij zijn werkloosheid, niet ge- leid hebben tot buitengewone daden? Van j zijn vorigen patroon Wesseling kan pleiter een goed getuigschrift overleggen. Er is ver- I band gelegd tussehen den moord en den i diefstal. Verdachte zegt echter, eerst na j den moord de brandkast open gezien en toen eebst de gedachte aan diefstal gekre gen te hebben. Dit relaas lijkt spreker aan nemelijk. Hij vindt, dat verdachte ten laste gelegd kan worden mishandeling, misschien zwaar lichamelijk letsel en diefstal. Na re- en dupliek wordt de behandeling gesloten en de uitspraak bepaald op 29 Januari a.s. Verplichting van den man tot geldver- dienen. De Rechtbank te 's-Gravenhage heeft in een procedure tot echtscheiding de vraag ter beantwoording gekregen, of een man vóór alles geld moet verdienen, dan wel zijn gaven op andere, betere wijze moet ge bruiken. De Rechtbank besliste, dat, waar een man een gezin heeft gevormd, hij in de eerste plaats verplicht is om te trachten het noodige te verdienen voor onderhoud van dat gezin en opvoeding der kinderen overeenkomstig zijn stand, welke verpach ting gaat boven de neiging tot wetenschap- pelijken arbeid, terwijl daarbij rekening moet worden gehouden met het peil van maatschappelijke welstand, waarin het ge zin tot nu toe door de verdiensten van den man heeft verkeerd. HILLEG0M. R.K. Spooren Trammannen. Gisteravond hield de afd. Hillegom van den Ned. R.K. Bond van Spoor- en Trampersoneel „St. Ra phael" in het gebouw van den R.K. Volks bond haar jaarlijkschen feestavond. De be langstelling, ook die der dames, was groot. De voorzitter, de heer Weijers, opent de bijeenkomst met den chr. groet en een woord van hartelijk welkom. Bijzonder welkom beet spr. den heer Geers, halte-chef te Zandvoort, en spreker van de zen avond. Deze verkrijgt nu het woord. Op schitterende wijze zet hij het doel van orga nisatie uiteen, zoo noodig is zich vereenigen juist in dezen tijd. De kath. Spoor- en Tram mannen moeten zich houden aan de voor schriften des Pausen, belichaamd in de we reldberoemde encycliek Rerum Novarum. Spr. uitte zijn groote vreugde over het mooie en zoo nuttige herstellingsoord, waar zoo uitne mend gezorgd wordt voor rust en mogelijke, genezing onzer leden. De voorz. dankte, on der applaus der vergadering, den inleider voor zijn opwekkend en leerzaam betoog. Na dit zakelijke gedeelte kwam ernst en luim aan de beurt. Dit humoristisch gedeelte werd verzorgd door den pianist Puil en door Gebrs. van Put ten. Alle drie verdienen een extra woord van lof, want de aanwezigen hebben gegierd van lachen. Aan het einde van den avond sprak de voorzitter een dankwoord. Hij richtte zich eerst tot de feestcommissie, die zich zooveel moeite heeft getroost om den avond te doen slagen, tot den heer Van Dicst in het bizonder Personalia. Onze plaatsgenoote, mej. N Paling, is benoemd tot onderwijzeres, te vens hoofd der Fröbelschool te Bennebroek. Ondertrouwd: Th. Meiland en A. Staphorst. Getrouwd: L. A. van Haaster en J. M. Brouwer. W. F. van Ewijck en G. W. Bruijn. Bevallen: J. BrouwerJansen, d. W. van der Lans—Warmerdam, d. E. van de Loovan den Berg, z. A. van der MeijSchoone, d. Overleden: J. Brussee, 64 jaar, m. A. Giesbergen, 70 jaar, m. HOOGMADE Ziekteverzekering „Onderlinge Hulp". Deze vereeniging hield gisteravond haar jaar vergadering in de zaal van den heer C. Hil- lebrand. Wegens afwezigheid van den voorz. opende de le secr., de heer P. Zwetsloot, de vergadering en heette de leden van harte wel kom. De notulen werden onveranderd goed gekeurd. Daarna jaarverslag, dat onder dank wordt goedgekeurd. Vervolgens was aan de orde rekening penningmeester. Daar de pen ningmeester, de heer L. Overmeer, 19 Mei 1931 in functie trad, kon vanaf dien datum verslag uitgebracht worden. Ontvangst ƒ321.05 uitgaven ƒ253.10, in kas op 1 Januari 1932 830.45}^. Door de controle-commissie was een schriftelijk rapport ingezonden, dat nogal eenige bespreking gaf. De commissie meende, dat de bode alle weken de ontvangen contri butie bij den penningmeester moest afdragen er dat is niet gebeurd, maar wel iedere maand, zoodat tenslotte werd besloten het toch per maand te houden, omreden twee derde van de leden eens per maand de con tributie betaalt. Voorstel om de uitkeering voor de zieke leden (wegens de achteruitgang van de kas) te brengen van 1.50 per dag tot 1.25. Met algemeene stemmen werd besloten het op 1.50 te houden. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden: H. Th. Eist- geest en A. C. Colijn bij acclamatie herkozen. Rondvraag. De heer Jac. v. d. Star vraagt om in het vervolg de verloting maar achter wege te laten wegens den toestand van de kas. Besloten wérd de verloting toch te doen doorgaan met 29 st. voor en 12 tegen. De heer Jac. P. v. d. Voorn vraagt, of de con trole-commissie moet blijven bestaan of niet. De waarn. voorz. antwoordt bevestigend. Met algemeene stemmen werden in de con trole-commissie gekozen de heeren C. P. ging men over tot de verloting. De prijzen be ging men over to tde verloting. De prijzen be stonden uit krentenbrood en sigaren, le pr. A. v. d. Ploeg, 2. B. van Leeuwen, 3. Th. Borst, 4. P. Zoetemelk, 5. A. Hoogervegt, 6. J. v. d. End, 7. Th. v. d. Ploeg, 8. J. Baak, 9. Corn. v. d. Ploeg. 10. J. Borst Jr., 11. J. Bax, 12. Cor Borst Thzn., 13. Joh. v. d. Ploeg, 14. Jac. Blom, 15. Andr. van der Ploeg 16. J. v. d. Ploeg, 17. J. Hoogeboom, 18. P. Borst Lz., 19. C. H. v. d. Berg, 20. A. S. Wolvers. Daarna dankte de waarn. voo:rz. de leden voor hun belangstelling en de ge zellige bespreking. Hierna sluiting der vergadering RIJNSBURG Bloemenhandel. Wanneer we ons bepa len tot de noteering van de prijzen van de eerste soort, krijgen we onwillekeurig den in druk, dat het nog niet zoo slecht gaat als steeds werd verwacht. De uitkomsten worden in het algemeen echter geheel anders als we het geheel overzien en dan moet geconsta teerd worden dat deze werkelijk slecht is. De massa 2de en 3de soort is n.l. veel en veel te groot en het kwantum prima kwaliteit, wat dan nog eenigszins redelijke prijzen op brengt, tamelijk gering. In een seizoen, dat het trekken eenige moeilijkheden oplevert, er dat fs op heden het geval, begint men met meerdere soorten spoedig te vroeg met de schadelijke gevolgen hieraan vérbonden. We moeten dan ook constateeren, dat de alge meene uitkomst slecht te noemen is. Voor 1ste soort werd per dozijn betaald: Gele Prins 2835 ct., King of the Yellow 20 26 ct.. Rose la Reine 2528 ctWilliam Copland 2833 ct., Prins v. Oostenrijk 18— 25 ct., Fred. Moore 1824 ct., Ibis 3338 ct.. La Reine 1823 ct., Vermilion Brillant 1215 ct., Narcissen 1.201.40 per 100. Hyacinthen ƒ3.805 10. BERNARD SCHÜLTE - Voorhout bij Leiden - Telefoon: Sassenheim 4532 KATWIJK AAN DEN RIJN Kiesvereeniging. Gisteravond hield de R.K. Kiesvereen. „Plicht en Eensgezindheid" haar jaarvergadering in het parochiehuis. Na opening, notulen en jaarverslag volgde het financieel verslag van den penningmees ter, den heer Nic, Oudshoorn. Deze reke ning, nagezien door de heeren v. d. Marei en Nic. Winters, gaf een batig saldo aan van 7.30. De rekening werd in orde bevonden, en den penningmeester dank gebracht voor zijn werk. Tot controle-commissie voor 1932 werden benoemd de heeren H. Bellekom en F. J. Luyten. De contributie werd op hetzelf de bedrag vastgesteld als vorig jaar. De af tredende bestuursleden Nic. Oudshoorn, L. J v. d. Valk en Jac. Meijer werden herko zen. Uit het voltallig bestuur werd tot voor zitter, nadat de heer Jac. Meijer hiervoor bedankt had, gekozen de heer Jac. Rietveld. Als candidaten voor het bestuur der R.K. Kamer-Centrale werden bij acclamatie be noemd de aftredenden en in de vacature wij len H. Boskamp werd gekozen de heer C. J. Boskamp alhier. Als afgevaardigden voor de Kamer-Centrale werden herkozen de hee ren H. W. Grimbergen en J. C. Schrama. Tot afgevaardigden Staten-Centrale de heeren C. v. d. Lubbe en A. J. Mulder. Ten opzichte van het voorstel-Zoeterwoude voor de a.s. te houden vergadering der Staten-Centrale op 30 Jan. te Leiden kreeg de afgevaardigde vrij mandaat. Na rondvraag, die niet veel belangrijks op leverde, sluiting der vergadering met gebed. LEIDSCHENDAM Crisis-comité opgericht. Woensdag is te Veur-LeidschendamStomp- wijk eveneens de crisis-comité opgericht en door den burgemeester geïnstalleerd. Het co mité bestaat uit burg. Keijzer, voorz. en ver der de heeren G. C. Scholtes, P. Keukenmees ter, J. v. d. Bosch, J. de Langen, L. C. de Ko ning, T. Borst en N. "Mooijman. Zoodra dit comité door het nat. crisis-comité is erkend, zullen de verschillende functies worden ver- Een geestdriftige K.R.O.-avond. Donderdag werd er in het Patronaatsge bouw te Leidschendam een groote K.R.O.- propaganda-avond gegeven. De groote zaal van het patronaat was propvol en was tot in alle hoekjes overbezet. Toen het K.R.O.-sextet op het tooneel ver scheen ,ging er een ware ovatie op. Burge meester Keijzer heette de heeren van het sex tet en ook den zeereerw. pater lector J. Dito O P. van harte welkom en sprak de hoop uit, dat het een groote propaganda voor den K.R. O. zou worden. Het was hem een groot ge noegen thans eens persoonlijk met de heeren kennis te mogen magen, die hij reeds zoo dikwijls in de huiskamer had mogen hooren. De roep, die hun voorafging waarborgde zeer zeker reeds een welslagen van dezen avond, zoodat hij reeds van hun succes verzekerd Het K.R.O.-sextet onder de eminente Id ling van Piet Lustenhouwer, zette daarop het programma in met de K.R.O.-marsch, welke al direct de goede stemming er in bracht. Het verdere programma werd daarop door de heeren op even keurige als geestige wijze afgewerkt, waarbij zij toonden, welke virtuo- sen zij waren elk op zijn manier, zoowel op piano, viool, cello, enz.; zij hadden dan ook telkens een daverend applaus te accepteeren en de zaal was een en al geestdrift, wat vooral ook tot uiting kwam bij enkele pot pourris. De piano-, viool-, celle-, xylophoon- soli werden op schitterende wijze gespeeld. Pater J. Dito hield een schitterende en gloedvolle propaganda-rede voor den K.R.O., waarin hij 'uiteenzette, hoe noodzakelijk en heilvol een eigen omroep is, zoodat men als het ware verplicht is op alle mogelijke wijze den eigen omroep te steunen; hij hoopte dan ook, dat deze avond een groote propaganda zou mogen zijn voor den K.R.O. Burgemeester Keijzer dankte op het einde namens allen de heeren voor den schitteren den avond, welke nog alle verwachtingen had overtroffen en hij feliciteerde de heeren har- terlijk met dit groote succes en riep hun een tot spoedig weerzien toe. Wij moeten zeggen, dat het een schitteren de avond was, welke alleszins geslaagd mag heeten. Zelden zagen wij een dergelijk mee leven en een dergeijke geestdrift in de zaal als thans, doch wat de heeren gaven, was af en de roep, welke hun voorafging, is niet overdreven, want de heeren bieden werkelijk iets keurigs en wij gelooven dan ook zeker, dat de avond ten volle aan zijn doel heeft beantwoord. OEGSTGEEST Collecte crisis-comité De collecte, gehouden door het crisis-co mité Oegstgeest, heeft opgebracht 1632.39; bovendien werden verscheidene gaven in na- tura toegezegd Het gironummer van het crisis-comité Oegst geest is: 188636. SASSENHEIM Autodiefstal. De heer L. van de Fa. L. en P. alhier kwam tot de onaangename ont dekking, dat men er zijn auto vandoor was gegaan. De auto, gemerkt H 32250, was even onbeheerd achtergelaten langs den Straatweg, nabij de Klinkenbergert jg. Bij het verlaten van de auto had de heer L. het contact sleuteltje eruit genomen. De politie stelt een onderzoek in en heeft reeds getracht langs draadloozen weg de spoorloos verdwenen auto op te sporen. LISSE. Personalia. Burgemeester en Wet houders dezer gemeente hebben met in gang van 1 Februari a.s. benoemd als ambtenaar in vasten dienst bij Openbare Werken, den heer A. H. Peters, alhier. Eveneens hebben zij tot tweeden fitter aan het Gasbedrijf dezer gemeente be noemd den heer J. W. Delfos, alhier. De Bevolking in 1931. De bevolking dezer gemeente bestond op 1 Januari 1931, volgens de 11de Algemeene Volkstelling, uit 4297 mannen, 4181 vrouwen in totaal 8478 personen. Door vestiging is dit getal vermeerderd met 246 mannen en 259 vrouwen in totaal 505 personen en door geboorten met 122 mannen en 118 vrouwen in totaal 240 personen. Deze aanwas werd verminderd door ver trek met 233 mannen en 233 vrouwen in totaal 466 personen en door overlijden met 39 mannen en 29 vrouwen in totaal 68 per- De bevolking op 31 December 1931 dezer gemeente bestond derhalve uit 4393 man nen en 4296 vrouwen in totaal 8689 perso nen. In het afgeloopen jaar 1931 zijn 67 huwelijken gesloten. Arbeidsbemiddeling. Bij den plaatse lijken correspondent der Arbeidsbemidde ling en Werkloosheidverzekering in deze gemeente staan 372 werkzoekende perso nen ingeschreven, t.w. 296 landarbeiders, 21 timmerlieden, 10 metselaars, 12 schil- de8, 3 kantoorbedienden, 2 fabrieksarbei ders, 3 opperlieden, 1 electricien, 3 mon- teurs-lasscher, 8 schippers, 2 loodgieters, 1 smid, 1 slagersknecht, 5 chauffeurs, 1 ma chinist, 2 stoffeerders en 1 molenaar. N00RDWIJKERH0UT. Vergadering Tooneelvereeniging. In het café van mej. de wed. J. L. Brama hield de R.K. Tooneelvereeniging „O.B.K." haar jaarlijksche vergadering. De voorzit ter, de heer P. Koelewijn opende de ver gadering met den christelijken groet, heet te al de aanwezigen hartelijk welkom en sprak de beste wenschen voor de leden en hun gezinnen uit voor het jaar 1932. Uit het jaarverslag van den secretaris zij ver meld dat de club zich in gestadigen bloei mag verheugen. De liefdadigheidsuitvoe ring ten bate van „Herwonnen Levens kracht" te Bilthoyen leverde een batig saldo op van pl.m150.Den seretaris, den heer J. v. d. Burg Jr. werd dank ge bracht voor het vele werk dat aan het ver slag besteed is. Uit het jaarverslag van den penningmeester den heer W. Kaptein, bleek dat de inkomsten 115.74 hadden bedragen, terwijl de uitgaven 43.80 be droegen. Een batig slot dus van 72.74. Tot nieuw lid der controle-commissie werd aangewezen de heer Th. Opdam. Bij de bestuurverkiezing werden de heeren J. v. d. Burg, A. v. Kesteren en C. van Noort met bijna algemeene stemmen herkozen. Hierna volgde sluiting der vergadering en ging men over in een gezellig samenzijn STOMPWIJK Kolfclub. Het bestuur der Kolfclub „De Baanbal" alhier heeft Woensdag j.l. de jaar lijksche wedstrijd gehouden voor het prijs- kolven. 's Avonds circa acht uur waren alle 16 leden aanwezig, om den strijd tegen elkaar aan te binden, een ieder in zijn klasse. Het is opvallend, dat deze sport alhier blijft be staan; eenigszins mag dit wel toegeschreven worden aan den mede-levenden eigenaar der baan, den heer J. van Esveld, die altijd zorgt dat alles in orde is. Er werd gespeeld in drie klassen, verdeeld in zes, vier, en nogmaals zes spelers. In de eerste klas werd de prijs behaald door P. Huisman met 151 punten, 2e prijs W. v. Bohemen met 141 p., 3e Cor. Waayer met 136 p. In de tweede klas werd de prijs behaald door C. J. v. d. Bosch met 118 p., 2e pr. Cor v d. Zijde met 103 p., 3e G. Olyhoek met 86 punten. In de derde klas werd de prijs behaald door Jac. v. d. Zijde met 104 p., 2e J. Wil ting met 97 p., 3e B .van Esveld met 91 p. Daarna werden de prijzen met een toepas selijk woord uitgereikt door den voorzitter, waarna deze gezellige avond werd gesloten en een ieder voldaan huiswaarts keerde. TER AAR Biljartwedstrijd. Donderdagavond werd in het café van den heer Verhoef te Pape- brug een biljartwedstrijd georganiseerd. De plaatselijke vereen. „Monopolie" speelde te- gen de club „Noorden". De uitslag was als volgt: G Egberts („Monopolie") 100 24 IS P v. d. Zwet („Noorden") 44 24 6 A de Leeuw 100 51 9 G. Leliveld 54 51 7 W. Slootweg 100 3S 12 J. Baan 51 38 9 C. Koeleman 100 49 10 H. Knapen 50 49 5 G. Verhoef 100 22 20 A Leliveld 39 22 5 J Slootweg 100 49 10 A. de Jong 66 49 9 P Tenzen 100 47 11 J v. Koert 29 47 5 Hieruith blijkt, dat alle partijen door „Mo- lopolie" zijn gewonnen. Een mooi resultaat.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10