WOENSDAG 13 JANUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. AUTO TEGEN GESLOTEN SPOORBOOMEN GEREDEN. Aan de vroegere stopplaats „De Snip- peling" nabij Deventer is gisteravond een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Toen n.l. de heer W. Spanjaard uit Rijssen per auto van Deventer naar huis reed, be merkte hij te laat dat de boomen van den spoorwegovergang gesloten waren. In volle vaart botste hij tegen de boo men met het gevolg dat de radiator zich door het ijzeren netwerk drong. Voor de verdere vernieling van den wagen zorgde de juist aanstuivende trein die het voor stel letterlijk van het chassis rukte. Een frontlantaarn van de locomotief benevens een der autowielen werden later op de spoorbaan teruggevonden. Dc bestuurder, die wonder boven wonder slechts weinig letsel bekomen had, verklaarde, dat hij niet goed had uitgekeken. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Goed afgeloopen. De sneltrein, die om 10.32 uur uit Enk huizen is vertrokken, heeft gistermorgen op den onbewaakten overweg te Middelie een personenauto uit de provincie Utrecht aangereden. De auto werd tegen den spoordijk geslingerd en zwaar be- sohadigd. De bestuurder bekwam elechts verwondingen aan een zijner armen. De trein had tien minuten vertraging. Inbraak. Toen gisternacht de heer W. Aalingh, een bekend persoon op paardenfokkers- gebied te Gieten, zich te ruim één uur toevalligerwijze uit zijn slaapvertrek naar de aangebouwde schuur begaf, ontdekte hij dat de groote schuurdeur open stond. Hij deed nog enkele passen, waarop plot seling een schot knalde.. De heer A. sprong, hoewel in nachtgewaad, naar vo ren, waarbij nog driemaal met een re volver werd geschoten, evenwel zonder resultaat. De heer A. zag drie mannen vluchten. Het bleek toen, dat van de in zijn schuur staande voorraad rogge reeds negentien zakken van 70 K.G. naar bui ten waren gedragen. Benzine in beschuitbussen. Opnieuw hebben de ambtenaren der accijnzen te Helmond succes gehad met het opsporen der benzinebelasting-ont dui kingen. Te .Stipthout is een hoeveelheid benzine gevonden die in den grond vèr- borgen was. Door met sondeerijzers den grond te bewerken vond men de benzine in allerlei emballage, zelfs in beschuit bussen begraven. Daar de bussen dun waren is een hoeveelheid benzine door het steken met de sondeerijzers verloren gegaan. Men heeft echter nog een hoe veelheid van 750 liter in beslag kunnen nemen. RELLETJES IN GRONINGEN. Met steenen gegooid. Politie deelt klappen uit. Gisteravond was het in de binnenstad van Groningen zeer onrustig. Op de Groote Markt verzamelde zich tegen acht uur een groote menschenmassa, voor het meerendeel opgeschoten jongens en nieuwsgierigen, die de politie uitjoelden. Toen met steenenv naar de daar ge posteerde agenten werd geworpen, rukte versterking aan en werd een charge uit gevoerd, waarbij flinke klappen werden uitgedeeld. Spoedig nadat de bende uit een geslagen was kwamen de jongens bij eroepjee terug en om negen uur w s Markt opnieuw weer volgeloopen. Nadat de toegangswegen aan de cene zijde waren afgezet voerde de politie opnieuw een charge uit, toen weder met steenen naar de agenten werd gegooid. In een oogwenk was toen het plein schoon. Enkele voorbijgangers, die met het ge val niets te maken hadden, kregen ge voelige klappen. Zoo kwam een man zich op het politiebureau beklagen,* dat zijn hoed in elkaar geslagen was. In de Gerbrand Bakkerstraat werden de stakers door een communist toege sproken op een wijze, die niet naar den zin was van een sociaal-democraat. Het gevolg was, dat er een twist ontstond en een gevecht, waarbij de ruiten der hui zen van omwonenden het moesten ont gelden. Winkelruiten vernield. Op verschillende plaatsen in de stad werden ruiten ingegooid, oa. in do Boe lestraat, de Oosterstraat en de Heere straat, waar winkelruiten werden ver nield. Verschillenden bij charges gewond. Nader wordt aan het „H'bld." gemeld, dat de politie na de charge op de Groo te Markt ook heeft gechargeerd op de Visohmarkt en op de Radenmarkt, waar de menigte te keer ging tegen de win kels aldaar, zoodat daar vele ruiten zijn verbrijzeld. Als gevolg van de charge hehben zich in het ziekenhuis enkele ge wonden aangemeld, die daar zijn ver bonden. Ook op het politiebureau aan den Aweg is een man geweest, die een hoofdwonde had en daar verbonden is. Meisje door een schot hagel getroffen. Toen het pleegdochtertje van den bak ker van Dijk te Boxtel van een zang repetitie thuis kwam, richtte de 23-jarige knecht v. L. spelenderwijze een geweer op haar, meenende dat dit ongeladen was. Met het oog op het groote aantal ratten in de omgeving, was het wapen echter geladen en de lading hagel trof het kind van dichtbij. Het gelaat werd zwaar gehavend; eenige tanden zijn uit den mond gescho ten, terwijl kin, hals en rechterwang ern stig getroffen zcijn. Gelukkig is het groot ste gedeelte langs het kind gegaan, zoo dat de oogen niet geraakt zijn. Het meisje is in het Ludwina-gasthuis opgenomen. „Tel." W6rl< gorgelen 25.45 en G5 ets. net voorkomt verkoudheid DE OVERVAL TE ROTTERDAM. Hoe de daders gearresteerd werden. In verband met de arrestatie van twee mannen die verdacht worden zich schuldig gemaakt te hebben aan den roofoverval op een kastelein van een oafé aan de Spaanschekade te Rotter dam, kan nog het volgende gemeld wor den. Een rechercheur kwam Maandag op straat een man tegen, wiens uiterlijk zeer veel overeenkomst vertoonde met het signalement dat van den aanrander van den kastelein verspreid was. Hij ont dekte, dat deze man geen vaste woon plaats had. Terwijl de rechercheur in verband met een ander onderzoek zich op een bepaald adres bevond, kwam plotseling daar de gezochte man binnen wandelen. Hij werd natuurlijk onmiddellijk gearresteerd en al spoedig bleek dat men in hem den da der van de berooving gevonden yhad. De man legde zooals gemeld, een vol ledige bekentenis af. Het zoeken was toen nog naar zijn medeplichtige en ook dien kreeg de re chercheur op wel buitengewoon gelukkige wijze te pakken. Hij had gehoord dat deze man ergens op den Schiedamschen- singel moest wonen en toen hij daar eens in een pension rondneusde, kwam zoo waar de tweede gezochte hem in de ar men loopen. Ook deze man werd gear resteerd en naar het politiebureau aan den Oppert overgebracht. Bij het verhoor heeft de eerste ver dachte de kellner J. R. v. d. V. verklaard dat hij vroeger bij den kastelein, dien hij overvallen heeft, in dienst is ge weest. Op den avond van den overval hebben zij gedrieënlijk gebiljart, en toen merkte v. d. V., dat zijn vroegere pa troon hem niet meer herkende. Toen heeft hij het besluit genomen om den overval te wagen. De buit was hem zeer tegen gevallen. Hij had verwacht, dat er zich zeker een bedrag van wel 300 in de buffetlade zou bevinden. Na do komst van den kastelein is hij de Nieowe Haven op gevlucht. Op het Oostplein heeft hij een taxi genomen. Het aandeel van den tweeden verdach te, den 23-jarigen M. C. B., in de zaak is niet zoov heel groot. Wel heeft hij ge weten, dat er iets ging gebeuren, maar men gelooft "niet dat hij precies heeft geweten wat. Ook wordt het onwaar schijnlijk geacht dat hij op den uitkijk heeft gestaan. i, RIJKE KINDERZEGEN IN EEN BRABANTSCH DORP. Eenigen tijd geleden meldde de „Tel.", dat te Swansea een vrouw in 21 jaar tijd 17 kinderen ter wereld bracht, van wie er nog 15, in leven zijn. Wat uit het buitenland komt is altijd bijzonder, oflijkt zoo, schrijft het blad thans. Want, wie heeft er aan gedacht dat in ons goed-Nfcderlandsch Et ten ook merkwaardige staaltjes van kinderzegen voorkomen. Te Etten, het bekende plaatsje in Noord-Brabant, bracht enkele dagen ge leden een vrouw haar 15e kind ter we reld. Van deze 15 zijn er nog 13 in le ven. De moeder dezer spruiten is 36 jaar en de vader telt 34 zomers. Een andere vrouw, daar uit de omge ving, telt onder haar 12 kinderen, die zij in een tijdvak van elf jaar ter wereld UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Donderdag 14 Jan. Huizen, 298 M. 8.009.15 Gramofoonplaten. 10.Gramofoonplaten. 10.15 Ziekenuurtje. 10.45 Gramofoonplaten. 10.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Concert door het K. R. O.-orkest o. 1. v. Johan Gerritsen. 2.Cursus in handwerken. 3.Gramofoonplaten. 4.Ziekenuurtje. 5.Voor de Jeugd. 5.456.45 Orgel-recital. 6.45 Cursus in knippen. 7.4 Ned. Chr. Persbur. 8.0010.05 Christ. Zangverg. „Zingt den Heer'.' Solistenkwartet en het Haarlera- sche Symph. Orkest „Euterpe" met Kin derkoor. 9.00—9.30 Voordracht. 10.05—10.15 Vaz Dias. '10.1511.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. (Alleen A. V. R. O.-uitzending.) 8.Gramofoonplaten. 10.Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Voorlezing. 10.45 Gramofoonplaten. 11.Knipcursus. 11.30 Gramofoonplaten. 11.45 Voorlezing door A. D. Hildebrand. 12.Concert door het Trio van Restau- „Winkels". 2.Over de Huisvrouw in Ned. Indië. 3.Cursus in knippen. 3.45 Gramofoonplaten. 4.Ziekenuurtje. 5.Kovacs Lajos en zijn orkest. 6.40 Sportpraatje door H. Hollander. 7.Het Queling Kwartet Kamermuziek. 7.30 Engelsohe taalles. 8.Het Omroep-Orkeast o. 1. v. Dr. Wilhelm Grosz, m. m. v. solisten. 9.30—10.30 Hoorspel „De Staking" van Galsworthy. Bewerking van A. D. Hilde brand. 10.30 Vaz Dias. 10.45 Gramofoonplaten. 11.00—12.00 Dansmuziek vanuit het Carl ton Hotel te Amsterdam. The Russian North Star o. 1. v. Gricha Nakohouian en het Argentijnsche Orkest Tipica Argentina Dniel Mas. „Radio Pari s", 1725 M. 8.05 Gramofoonplaten. 12.50 en 1.25 Gramofoonplaten. bracht, twee tweelingen. Eén „koppel" werd geboren in Februari 1923, het an dere in Mei 1924, zoodat deze moeder op een gegeven oogenblik vier kinderen had die nog niet konden loopen. Van dit dozijntje is er slechts één overleden. Maar nóg meer gezinnen zijn er, die op grooten kinderzegen kunnen bogen. Daar woont ndg een ouderpaar, dat van 1897 af elk jaar met een kind werd verblijd. Eenmaal werd er een tweeling geboren. In 't geheel kreeg dat echtpaar 19 kinderen, in 23 jaar tijds, waarvan er nog 17 in leven zijn. Men ziet dat in dit opzicht Etten de concurrentie glansrijk doorstaan kan met welke plaats- in het buitenland ook. Men leeft daar onder het devies: durf te leven en leven te schenken. En omdat 8.20 Tooneel. Tooneelspel van Trietan Bernard. Te 9.05 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 12.20 Concert op Bioscoop-orgel door Re ginald Foort- 1.20 Gramofoonplaten. 1.35 Concert door The Northern Studio Orkest. 2.20—2.50 Viool-en Pianolooncert. 3.20 Vesper in'The Westminster Abbey. 4.05 Dansmuziek door Jack Payne en het B.B.C.-Dans-Orkest. 4.50 Concert door het Grosvenor House Orkest. 6.50 Viool- en Piano-Sonates van Beet hoven. 7.10 Causerie in de Duitsche taal. 8.20 baret-programma. 9.35 Concert door Militair Orkest O. 1. v B. Wr'ton O'Donnell. 10.05 Aflossing van de wacht bij de To- 10.50 Fen kort Dienst. I.0512.20 Dansmuziek door Jack Payne en het BBC-Dansorkesb. Langenberg, 473 M. 6.25—7.20 Gramofoonplaten. II.20 Gramofoonplaten. 12.251.50 Middagconcert. 4.20—5.20 Piano-concert m. m. v. bariton 7.20—8.20 Concert door het Omroep orkest. 8.20 Hoorspel „Der Pomeranzendieb". 10.2010.30 Bij de Zesdaagsche te Dort mund. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Concert door het Orkest van het „Palace-Hotel". 2.504.20 Uitz. vanuit het Restaurant „Wivex" 7.309.35 Het Radio-Symph. Orkest o. 1. v. Prof. C. Kraus met vocale soliste. Brussel 508 en 338 M. 508 meter: 12.352.05 Gramofoonplaten. 5.20 Omroep-Orkest. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Het Omroep-Orkest. 338 meter: 12.352.05 Gramofoonplaten. 6.50 Gramofoonplaten. 7.50 Her-uitzending van Belgrado en Ljubljana. Na afloop: Dansmuziek. Z e e s e n, 1635 M. 7.50 Her-uitzending van Belgrado en Ljubljana. Daarna tot 11.50 Otto Kerm- bach en zijn Dansorkest. Rome, 441 M. 8.20 Concert door Symphonie-Orkest. die Ettensche families wel geen weelde kennen, maar toch ook geen armoe, is er Hullebroeck's woord populair: „zou men armoe lijden om een mondje meer?" Echtelijke twist. Een eohfcpaar in Borselen (Z.) had in den laatsten tijd geregeld ruzie met el kaar. Dezer dagen liep deze echter zoo hoog, dat de man zijn vrouw met een scherp voorwerp te lijf ging en haar een groot gat in de hand sloeg, zoodat zij- ernstig gewond naar het ziekenhui® te Goes moest worden vervoerd. De dader werd gearresteerd en ir naar het Huis vau Bewaring te Middelburg overge bracht. FEUILLETON. ACHTER EEN MASKER Uit het Engelsch van HAEDON HILL. Ah Crowe, begroette hij hem. Ik sta juist klaar om mijn dochter te gaan halen en naar haar eigen huis terug te brengen. Als ik dat gedaan heb, heb ik een verrassing voor Beacon Audlcy en de, heele wereldDat zal ons allebei honger doen leiden en mij vooral dorst, maar een gentleman moet zijn kind en zijn eigen naam beschermen, het'koste wat het wil! Wat u ook van plan bent te doen, ik hoop dat u de gevolgen eerst goed over wogen hebt, zei Elisha, zijn ongerustheid meesterlijk verbergend. Ik ben ervan overtuigd dat u er aan denken zult, dat Phyllis mettertijd Lady Monksilver zal worden nu alle hinder palen uit den weg geruimd zijn? Lady Monksilver! Zoo zool snoof dc kapitein, terwijl hij zich op de wankelende sofa liet neervallen on' zijn snor opdraaide, U vergeet, hoop ik niet, Mr. Crowe, dat voor een huwelijk de ouderlijke toe stemming noodig is en ik wonsch de con necties niet, die van dit huwelijk de gevol gen zouden zijn. Maar kijk! Ik ben een beetje voorbarig in mijn uitlatingen. Geef me alstjeblieft die schoenen eens aan en denk er altijd aan, dat ik jc, wat er ook mag gebeuren, de grootste dankbaarheid tegenover je koester, voor alles wat je voor me gedaan hebt. Elisha greep de schoonon, die op de haardrand stonden, een plaats waar ze een jarenlange rust hadden genoten. Het waren een paar fijn leoron laarzen en zo vervulde hem met nieuwe hoop toen hij naar dc ingespannen pogingen keek, die den ander deed, om de schoenen aan to krijgen. Ten slotte was één voet in de schoen, de ander weigerde de nauwe ruim te binnen te treden. Vervloekte poot, bulderde de kapi tein. Ik zal hem er ten slotte misschien wel inkrijgen, maar ik zal er nooit op kun nen loopen. En als ik er niet in elk opzicht als een gentleman uitzie, ben ik niet in staat mijn boodschap te doen, zooals ik die doen wil. Toe Crowe, ga even voor mij naar. „Beacon Arms" en bestel een rijtuig voor me. Met genoegen hoor, antwoordde Elis ha, ik zal dadelijk gaan. Maar toen hij op straat kwam, maakte hij absoluut geen aanstalten om de op dracht uit te voeren. Inplaats daarvan stapte hi; regelrecht naar de priory, waar hij onmiddelijk bij zijn Lordschap werd toegelaten. Elisha viel met de deur in huis. We heben geen tijd te verliezen, mi- lord, begon hij, als u niet wilt dat alles wat we gistermorgen besproken hebben, vergeefsch zal zijn. Kapitein Vaughan heeft den strijd aangebonden en dreigt onaaangename dingen te zullen vertellen. Het goedmoedige gezicht van Lord Monksilver werd iets bleeker. Maar Vaughan zal niets vertellen terwille van zijn brood, of liever van zijn whisky, antwoordde hij. Daar ken ik hem te goed voor en trouwens we hebben oen contract. Het contract verbiedt hem niet, voor de eer van zijn dochter op te komen, voeg de Elisha er scherp aan toe. Er schijnen grenzen te zijn aan zijn zucht naar drank. En dat. pleit per slot van rekening voor hem, Kom, milord, laat ik u morgen her inneren aan uw beloften van gisteren. Als u nog een half uur wacht, zal het te laat zijn. Hij stond al op het punt om uit te gaan, maar kon zijn schoen niet aankrij gen. Hij denkt op het oogenblik dat ik een rijtuig voor hem haal. Lord Monksilver grinnckte ondeugend. Wat ben je toch een verschrikkelijk wezen, Crowe, maar je hebt gelijk, ik zal den ouden Phil vóór zijn. Ja, ik zal dade lijk gaan en het is beter dat je meegaat, anders ben ik bang, dat ik mo nog bedenk. De burggraaf liep naar oen antieken kast, opende die en haalde uit een geheim laadjc iots, dat hij in zijn zak stak. Toen volgde hij Elisha en wandelde met hem naar de pastorie. Hij vroeg naar Yvonne en ze werden in de ontvangkamer gelaten. De oogen van don oudep speurder spied den overal rond. Die vaas op den schoorsteenmantel, die daar, fluisterde hij, toen het dienst meisje hen alleen liet. Lord Monksilver knikte, liep op de aan geduide vaas toe, nam het kunstvoorwerp in de hand en bekeek het met blijkbare belangstelling. Toon zette hij hem weer neer. Yvonne kwam binnen!, frisch en stralend ondanks haar rouwkleeren. Wat lief van u oomriep ze, terwijl ze hem een kus gaf. U komt zeker kij ken hoe het met onze patiënte is en u zult wel blij zijn te hooren dat ze benedon wil komen om het u zelf te vertellen. Het, was alleen maar de schrik een goede nacht rust heeft haar er weer heelemaal boven op gebracht. Dat doet me buitengewoon veel ge noegen, antwoordde Lord Monksilver. Ik voel dat ik me tegenover haar en tegen over iedereen moet verontschuldigen, dat ik een secretaris in dienst had, die zooveel leed heeft veroorzaakt. Ofschoon ik niet weet, wat ik zonder hem moet beginnen. Ohhoo verregaand onhandig van me Maar dat ding is zeker niet zoo heel kost baar, hoop ik, Yvonne. Want toen Phyllis «tan de arm van Me vrouw Wenslade binnenkwam, maakte lord Monksilver zoo'n haast om haar te begroe ten, dat hij tegen de vaas stootte, die hij oven te voren zoo had bewonderd. De vaas viel in gruizelementen op den grond. Yvonne uitte een doordringende kreet en liet zich op de knieën vallen. Ze grab belde tusschen de scherven van de porse leinen vaas. Ik gil niet vanwege die gebroken vaas, zoide ze. Kijkhier is moeder's ring, die wel dat is liet toppunt! En ze hield don met diamanten bezet ten ring in de hoogte, die zoo'n belangrijke rol had gespeeld in de tragedie van de pastorie van Beacon Audley, het klein- nood, dat door do schurk, die speculeerde op een hem bekende karakterzwakheid van zijn meestor, als spil van zijn intrige was gebruikt, die als einddoel had, diens eigendommen in bezit te krijgen. Ik ben blij dat u dien vaas hebt ge broken. Lord Monksilver, zei Phyllis, ter wijl zc de uitgestrekte hand van den ouden man drukte. Voor de mcnschen die me kennen, maakt het geen verschil, maar ik ben er blij om met. liet oog op de buitenwereld, en vooral ter wille van Dick! Yvonne sloeg haar armen om den hals van het meisje en kuste haar, terwijl Elis ha aan zijn gevoc.lens lucht gaf. door zoo hard zijn neus te snuiten, dat niemand meer een woord kon zeggen. Lord Monksilver scheen plotseling groo te haast gekregen te hebben en vertrok zoo spoedig als hij met fatsoen kon doen. Ik vlei mezelf, dat ik dat keurig op geknapt heb, zei hij met een ondeugend lachje toen hij en Elisha het hek van de pastorie uitdraaiden. Ten slotte is het jammer, dat het noo dig was, milord, antwoordde Elisha streng. De eenige troost voor alle onheil die op uw grap, als u het zoo noemen wilt ge volgd is, bestaat hierin dat als Ravenscar niet bij toeval dit geval met den ring te weten was gekomen, hij wel iets anders gevonden zou hebben, om uw broer en uw neef uit den weg te ruimen. Daar komt Dick juist aan met den commissaris. Ik vermoed dat ze eens poolshoogte hebben genomen op het. rif, maar ik heb geen tijd om naar ze te luisteren. Ik moet den kapi tein gaan vertellen, dat de ring is gevon den voordat hij er iemand anders op uit stuurt, om een rijtuig te halen. Elisha strompelde haastig wegen hiermede eindigt de rol, die de scherpzin nige kleine man in het drama van Beacon Audley had gespeeld. Maar hij werd voor zijn moeite ruimschoots beloond, door den vredigen, gelukkigen ouden dag, die de toegewijde liefde van de jonge menschen, die hun levensgeluk aan zijn helder brein te danken hadden, hem bereidde. Nadat Dick en Majoor Wilbraham van do ontdekking van den ring hadden ge hoord, hadden ze om begrijpelijke redenen weinig lust om langer dan strikt noodig was, in het gezelschap van Lord Monksil ver door te brengen. Hun beider hart trok ergens anders heenDus vertelden ze hem in het kort. dat hun vermoeden van den vorigen avond juist was geweest en dat er niets was overgebleven, nocli van de ruïne, noch van het drietal dat er hoen gevlucht was. De catastrophe, die bestemd was ge- weet om den mond van een onschuldig meisje, dat hen door,haar verklaringen had kunnen bezwaren, voor eeuwig te slui ten, had hen ze]f van de aarde wegge vaagd. Wat ik zonder Ravenscar moet be ginnen, begon Lord Monksilver weer, maar de anderen gaven daar geen antwoord op en liepen haastig verder. Maar liet duurde geen jaar meer, of Lord Monksilver was daarheen gegaan, waar niemand meer een secretaris noodig heeft en kapitein Vaughan, die de ware toedracht van de historie nooit geweten heeft, stierf kort daarop. Scgeant Scott herstelde gelukkig betrekkelijk gauw en zoodra hij in staat was terug te keeren naar Londen, ging hij aan het werk om de laatste duistere punten van het mysterie van Beacon Audley op te helderen. Hij deed dit voor zijn eigen genoegen, daar het vermoeden bij hem op was gekomen, dat Ravenscar in zeer nauwe relatie moest hebben gestaan met den antiquair uit Wardour Street. En zijn nasporiugen brachten hem tot de verrassende ontdekikng, dat de nobele Carter Ravenscar niemand anders was clan de zoon van Mr. Thomas Jenkins en diens zielige huissloof van een vrouw. Toen do detective den ouden koopman met zijn wetenschap van dit feit op het lijf viel, deed deze geep poging om dat te looche nen.Maar hij hield met de grootste stellig heid vol, dat hij paB na dc moord op de pastorie van Beacon Audley achter de ver dwijning van het pistool was gekomen en dat uit de berichten in de pers het ver moeden bij hem was opgekomen, dat zijn zoon het zonder zijn medeweten had weg genomen. Scott was zoo vrij, het zijne van deze mededeeling to denken, maar daar hij den antiquair niets bewijzen kon, wendde hij zich vol afkeer van den ouden boosdoener af en stapte den winkel.uit. In Beacon Audley resideerde de nieuwe Lord Monksilver op de Priory. Was hij als jcudige domince's zoon populair geweest als landheer wist hij in korten tijd de grootste achting en toegenegenheid van de bevolking te winnen, terwijl zijn jonge, mooie vrouw dc afgod was van de heele streek. Yvonne, de dappere kleine.Yvonne, zoo als haar broer haar vol liefde noemde, was met haar moeder op de pastorie blijven wonen en een van de meest-getrouw e be zoekers van de beide dames was natuur lijk Majoor Wilbraham. En hij was niet al leen een geregelde, maar ook een gaarne- geziende gast, niet het minst bij de jongste van de twee Zoodat het waarschijnlijk niet lang meer zal duren of Lord Monksilver en Majoor Wilbraham zijn niet alleen intieme vrien den, maar tevens zwager.... EINDE.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9