UIT DE RIJNSTREEK SPORT TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN WOENSDAG 13 JANUARI 1932 DE LfclDSCHE COURANi EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 13 Jan. 193-2, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor, Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 771.9 te Weenen. Laagste barometerst.: 723.1 te Reykjavik. Yerwaohting tot den avond van.14 Jan.: Aanvankelijk stormachtige tot krachtig later verder afnemende Zuidelijke tot Zuid- Westelijke wind, zwaarbewolkt tot betrok ken met tijdelijke opklaringen, waarschijn lijk nog regen, weinig verandering in tem peratuur. De depressie in het Westen, heeft zich snel ongeveer Oost Noord Oostwaarts ver plaatst, terwijl in het Zuid-Oosten de ba rometer verder steeg. Hierdoor is over de Britsche eilanden en het Kanaal- en Noordzee gebied bet drukverval sterk toe genomen, zoodat over die geheele uitge strektheid opnieuw een stormtoestand in trad, die zich naar Scandinavië zal uit breiden. De loodsballon te De Bildt ver toonde hedenochtend tusschen 500 en 1000 meter hoogte windsnelheden van 110 tot 115 K.M. per uur (ruim 30 meter per se conde). De drukstijging, die in het Zuiden van Ierland en in Engeland intrad, zal waarschijnlijk niet van langen duur zijn. In Scandinavië nam de vorst plaatselijk weer een weinig toe, doch gemiddeld is de temperatuur aanzienlijk boven de nor male, gelijk trouwens over vrijwel het ge heele gebied het geval is. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 7.3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS ra.: Van Woensdagnamiddag 4.40 uur tot Donderdagmorgen 7.37 uur. HOOG WATER. Hoog water te Katwijk aan Zee op Donderdag 14 Januari nam. 6.45 uur en nam. 7.10 uur. ALPHEN AAN DEN RIJN Een tip-top uitvoering van „Wilskracht" De zaal der St. Josephvereeniging was gis teravond geheel bezet, toen de R. K. S. V. „Wilskracht" haar jaarlijksche uilvoering gaf. Onder de vroolijke tonen der muziek, die bij den aanvang de Deutschmeister Rëgiment- marsch ten gehoore bracht, had de opmarsch der gezamenlijke 168 turners plaats. Nadat hiermede de afwikkeling van het rijk geva rieerde programma was ingezet, nam de voor zitter van „Wilskracht", de heer C. IJ. Pons- voen, het woord, om de aanwezigen het wel kom op dezen avond toe te roepen. In het bijzonder roept spr. het welkom toe aan den hoogeerw. Deken, als beschermheer van „Wils kracht". Met des te meer genoegen doet spr. zulks, omdat de Deken voor „Wilskracht" steeds warme belangstelling toont. Spr. ver welkomt voorts Pastoor van Dijk, uit Nieuw koop,. en hoopt, dat de uitvoering van het uit 18 nummers bestaande programma onder de deskundige leiding van den directeur, den heer P. Zuidam hem en de aanwezigen een aange name avond zal verschaffen. Nadat spr. nog een beroep op de aanwezigen had gedaan, om „Wilskracht" te blijven steunen, verzocht hij vervolgens den Deken, de nieuwe vlag te wil len uitreiken aan de damesafdeeling. De Deken nam hierop het woord en sprak ongeveer het navolgende: Leden van „Wilskracht". Vorige week heb ik reeds de wijding over deze vlag uitgesoro- ken, thans feliciteer ik de dames van „Wils kracht" en hoop dat ze deze vlag met eere zullen dragen. De turnvlag van „Wilskracht" moet evenals de zinspeling op de Nederland- sche vlag, een teeken zijn van trouw, vroom heid en moed, trouw moet voor de dames be- tcekenen, trouw te blijven aan haar vaandel, de vlag moet voor hen zijn een teeken van vroomheid, omdat ze daardoor worden herin nerd dat ze lid zijn vaneen R.K. vereeniging en de plicht hebben deze vroomheid als room- sche meisjes overal te toonen. Tenslotte moet de vlag een teeken zijn van moed om te blij ven volharden. Spr. besluit met den wensch, dat de dames de vlag nog jaren mogen dragen Nadat de gezamenlijke turnsters de vaandel- groet hadden gebracht, werd met de verdere afwikkeling van de verschillende nummers be gonnen. 't Zou begrijpelijkerwijze te ver voe ren elk nummer afzonderlijk te vermelden. Wij volstaan derhalve met het aanstippen van eenige oefeningen, die bijzonder bij de aan wezigen in den smaak vielen en aldus bijzon der keurig werden afgewerkt. Daaronder vie len wel de staaf-oefeningen voor heeren, vrije oefeningen en evenwichtslatten voor meisjes. Heel leuk was de provinciale rei, uitgevoerd in aardige dansjes door in Volendammer- pakjes gestoken jongens en meisjes op klom pen, hetwelk met een koddig groepje werd besloten. Evenals het eerste deel van den avond, werd ook het verdere verloop na de pauze voor „Wilskracht" een groot succes. Zoowel door de heeren aan hoog rek- en vrije oefeningen, als door de jongens bij de paard- en stok- oefeningen, werden keurige staaltjes van be hendigheid in de turnsport vertoond. Knots- oefeningen voor dames vielen door hun groo- te gegelmaat, waarmede deze werden uitge voerd zeer in den smaak. g De avond werd met eenige fraaie uitgevoer de standen door de dames besloten. Vooral aan dit laatste nummer viel, mede door de veelkeurige belichting dezer groepen, een aan houdend applaus ten deel. De Deken bracht dan ook bij het einde welverdiende dank aan directeur en leden van „Wilskracht" voor betgeen zij dezen avond te genieten hadden gegeven. Spr. hoopte, dat ondanks malaise vele bemoeiingen tijdens de repetitie-avonden kiacht" door hun donateurschap te steunen, waarbij de voorz. zich gaarne aansloot. Aan mej. Schavemaker werden voor haar "ele bemoeiingen tijdens de reptitie-avonden bloemen aangeboden. Onze R. K. S. V. „Wils kracht" kan 'terecht op een zeer geslaagden avond terugzien. Raadsvacture. De heer B. Spreij (C.H.) heeft zijn benoeming als lid van den gemeen teraad aangenomen. Biljarten. Nederlaag-wedstrijden. In het café „De Prins van Oranje" alhier soeelde de aldaar gevestigde biljartvereen. „A.D.O." een nederlaagwedstrijd tegen de biljartvereen. „In- sulinde" Amsterdam. J Leger flnsulinde) 137 14 45 9.78 R. A .A. Bijleveld (A.D.O.) 200 14 46 14.28 S. M. van Nifterick 200 33 26 6.06 A. v. Rijsdam 157 32 19 4 90 Sweering 93 28 18 3.32 L. Slootjes 150 28 18 5 55 F. Smit 150 39 16 3.84 C Randeraat 102 38 16 2.68 Insulinde 580 carb. A.D.O. 609 carb. 1 Febr. a.s. sluit de inschrijving tot deel name aan deze wedstrijden. BODEGRAVEN St. Josephgezellenver. Zondag- en Maan dagavond werd door de leden der St. Joseph- gezellenvereen. voor een goed bezette zaal het kluchtspel „Excellentie" opgevoerd. Het was een vroolijk stukje, dat goed werd gespeeld, juist passend voor dea vastenavondtijd. Een strijkje zorgde voor een vroolijk stukje mu ziek tusschen de verschillende bedrijven. NIEUWKOOP Werkloozen. Het aantal personen, dat bij den correspondent van de intercommunale arbeidsbemiddeling alhier staat ingeschreven voor dit winterseizoen bedraagt tot heden 105, een getal als nog nimmer te dezer plaatse be reikt werd. Crisis-comité. Op initiatief van den bur gemeester heeft zich ook in deze gemeente een crisis-comité gevormd, samengesteld als volgt: Voorzitter: P. de Graaf, Secretaresse: mej. C A. Bots; Penningmeester: M. J. H. Bots. Leden: P. M. M. v. d. Weijden, burgemeester; A. J. den Hartog, wethouder; P. Augustinus, wethouder; mw. G. J. van d. ArendVer woerd; mw. A. F. van Bemmelén; N. Bode graven; Mw. A. L. Bodegraven, C. Kwakken- bos, mw. A. Havakes, mw. H. den Hertog Vergeer, M. de Jong, mw. L. B. Koertvan Lohuizen, I. J. Koole, mw. D. MolZinkweg, Th. Mourits, mw. C. M. Mur, J. Nieuwenhui- zen, mw. E. Nieuwenhuizen, mw. C. G. Oskam, H. A. Otto. W Serné, mw. G. v. d. Weijden Braun, C. de Wit. ZEVENHOVEN Uitvoering. In het R.K. bondsgebouw gaf de Maria-congregatie een welgeslaagde uit voering. Een negental nummers sierde het pro gramma, w.o. no. 2 schitterend werd uitge voerd, n.l. „Maria's Hemelvaart", en no. 5: „Weerbare vrouwen". De zaal was meer dan vol. De tentoonstelling van kleedingstukken, wel ke geopend was na de Hoogmis werd door velen bezichtigd; 300 stuks kleedingstukken waren door de meisjesvereen vervaardigd. Een woord van dank mag daarvoor niet ont houden worden. ZOETERWOUDE (H.-R.) De bevolking. De bevolking dezer ge meente bestond op 31 December 1930 uit 1918 mannén en 2117 vrouwen, totaal 4035 inwo ners. Gedurende het jaar 1931 vermeerderde dit aantal met 154 mannen en 203 vrouwen door vestiging en met 60 mannen en 45 vrou wen door geboorte, terwijl door vertrek een vermindering ontstond van 187 mannen en 227 vrouwen en door overlijden met 24 mannen en 18 vrouwen, zoodat er nog een vermeerdering is van 3 mannen en 3 vrouwen en de bevol king per 31 December 1931 bedroeg 1921 man nen en 2130 vrouwen, totaal 4Ö41 inwoners. Het crisis-comité. In aansluiting op een vroeger bericht kunnen wij nog mededeelen, dat door de heeren A. Hoogendoorn en H. van der Krogt zal worden gecollecteerd aan den Vlietweg ten bate van het crisis-comité; aan den Vrouwenweg en de Miening door de heeren Nic. van den Akker en Ant. Paarde- kooper; Noordbuurt en Watertje door de hee ren van Wilsum en Smeets, en Gelderswoude en achterste gedeelte van de Weipoort door de heeren van der Does en Jac. van Leeu wen Adrzn. Bij den penningmeester van het crisis-co mité hier ter plaatse is reeds de eerste gift binnengekomen, zijnde de recette van den j.l. gehouden voetbalwedstrijd „Meerburg" Hooge Rijndijk tegen „Alphensche Bovs" ten bedrage van ƒ9.10. Personalia. De heer H. A. Friebel, twee de ambtenaar ter gemeente-secretarie alhier komt als no. 1 voor op de aanbeveling ter voorziening in de vacature van gemeente-se cretaris te Posterholt (Limb.) Mej. M. C. Hoogeveen alhier, gediplo meerd verpleegster, kraamverzorgster en t.b.c.- huisbezoekster, in dienst van het Wit Gele Kruis op het Dorp alhier, is dezer dagen ge slaagd voor het diploma zuigelingenhygiëne. Pluimvee. Vanwege de pluimveevereen. „Ik leer nog" zal door de firma Sluis as. Vrijdagavond een filmvoorstelling worden ge geven in het café „Ik leer nog". Nog een ge deelte toegangskaarten zijn gratis verkrijgbaar bij het bestuur. Berichten reeds in een groqt gedeelte onzer vorige oplage geplaatst. R, K. Gemengde Zangvereniging „Pulchri Studio". Zondagavond hield bovengenoemde zangvereeniging een propaganda-avond in het Bondsgebouw, Steenschuur. Door het bestuur waren een 175-tal uitnoodigingen verzonden, en toen te 8.30 uur de voorzit ter deze bijeenkomst met den Christelijken groet opende, bleken er een 150-tal gepoo- digden aanwezig te zijn, waarbij zich ook de leden nog aansloten, zoodat het Bonds gebouw met een 200-tal inenschen ge vuld bleek te zijn. De voorz., de heer Wisse, richtte spe ciaal een woord van welkom tot den Gees telijk Adviseur, kap. A. Kramer, en verder tot al de genoodigden. Het was den voor zitter'een genöegen voor z'oo'n stampvolle zaal zijn openingswoord te mogen uitspre ken, daarbij memorcerende den opzet van dien avond, nl. om „Pulohri Studio" weer nieuw leven in te blazen. Na deze opening verkreeg de weieerw. beer A. Kramer het woord. Zijn eerwaar de sprik ongeveer als volgt: Na hef inleidend woord van den' voor- ziiter is door hem aan mij verzocht een enkel woordje tot n allen te spreken, maar nu word ik \oor een lastige taak gesteld, omdat verschillende omstandigheden, zoo als de heerschende malaise en nog enkele andere oorzaken, niet medewerken om het ledental te doen groeien, speciaal is dit het geval met de dames. Het toetreden van dames als lid, slaat momenteel geheel stil. Ik zou daarom het bestuur in over weging willen geven: zoekt uit uwe leden enkele actieve personen, die als propagan dist ei op uit trekken, om overal waar zij ook komen, propaganda te maken voor „Pulchri Studio", want stilstand is ach teruitgang. Daarna richtte zijn eerw. het woord tot de aanwezigen„Ziet daar staan, het prachtige vaandel van „Pulchri Studio", versierd met vele lauw ei takken en me dailles, maar dat mooie vaandel met zijn aanhangsels, moet niet met een rouwkleed omfloerst worden, als zou de vereeniging gestor'en zijn; integendeel, het vaandel niet zijn versierselen moet blijven schitte ren van zijn successen, nu en in de toe komst. Nog meer lauweren moet zij oog sten en dat kan, als zij maar de medewer king krijg' van allen hier aanwezig. Het volgend jaar viert ;,Pp]chri" haar tweede lustrum. Dat hoopt zij, indien het maar eenigszms mogelijk is, glorierijk te doen en indien er voldoende medewerking wordt verkregen, zal er ook een nationaal con cours aan verbonden worden, maar dat zijn nog maar plannen, die nog nader moe ten worden uitgewerkt, en die veel hoofd brekens kosten, vooral hier in Leiden. Een langdurig applaus volgde op de woorden van den adviseur. De voorzitter was de tolk van allen, toen hij kapeiaan Kramer hartelijk dank bracht voor het gesprokene. Hierna trokken de propagandisten er op uit, met als gevolg 20 nieuwe leden. Bravo! Het kooi zong nog een drietal liederen, welke zeer in den smaak van de aanwezi- 'gen vielen. Hierna kwamen voor het voet licht, de herren Spaanderman en Van Wel, als humorist en pianist. Hetgeen de heeren naar voren brachten, was in één woord af. Inmiddels was het ruim 11 uur gewor den en op veler verzoek werd er nog een dansje gemaakt, zoodat ieder voordat het klokje 12 uui had geslagen, hoogst voldaan huiswaarts keerde, maar niet minder het wielrennen DE ZESDAAGSCHE TE DORTMUND. Van Kempen—Pynenburg op de tweede plaats. Hedenmorgen, bij de neutraliseering, was de stand van den Zesdaagschen wie lerwedstrijd als volgt: 1. CharlierDeneef 112 punten. Op 1 ronde: 2. Van KempenPynenburg 258 punten. 3. Wambst—Broccardo 41 punten. Op twee ronden achterstand: 4. Goebel Schoen 104 punten. Op drie ronden ach terstand: 5. Dueüberg—Tietz 113 punten. Op 4 ronden achterstand: 6. Rausch— Huertgen 213 punten. 7. Kroll—Maidorn 101 punten. De rest der koppels hebben meer dan 4 ronden achterstand. LAATSTE BERICHTEN HET BOERHAAVE PROEFPROCES. Eisch door den kantonrechter afgewezen. De Kantonrechter mr. L. S. G. de Har- togh te Amsterdam wees heden vonnis in het proefproces, gevoerd tussohen curato ren in het faillissement van de Nieuwe Boerhaave als eischers en een, voor do Algem. Commissie tot behartiging van de belangen der Verzekerden aangewezen verzekerde als gedaagde. Voor eischers traden op mrs. G. van Haeften, O. B. W. de Kat en L. J. van Gelein Velsinga en voor gedaagde traden op mrs. André de Leeuw en H. Boekei. De eisch werd door den kantonrechter afgewezen. Eischers vroegen aan elk der verzeker den op grond van het door de curatoren beweerd lidmaatsohap een aandeel in het tekort der gefailleerde maatschappij te be talen. Hiertegen voerde gedaagde tal ^an verweermiddelen aan. De Kantonrechter meende te kunnen volstaan met daarvan een enkele te kunnen onderzoeken, omdat dit hem reeds voldoende bleek om hen den eisch te ontzeggen. Gedaagde heeft n.l. het lidmaatschap ontkend, bewerende een gewone overeen komst met de maatschappij te hebben ge sloten. Gedaagde beriep zich daarbij op het aanvraagformulier, dat hem in vraag 8 voor de keuze stelde om zich hetzij tegen vaste premie, hetzij als onderling lid te verzekeren en gedaagde toen het eerst ge kozen heeft. Daartegenover beriepen cura- toren zich op het feit, dat gedaagde zijn handteekening plaatste onder de volgende woorden: handteekening van het hoofd van het gezin, dat de premie zal betalen en zich verbindt als lid". De Kantonrechter overwoog, dat waar behalve uit vraag 8 den onderteekenaar niet heeft kunnen blijken, dat hij in relatie stond met een wederkeerige waarborg maatschappij en vraag 8 hem wel deed in zien, dat dc maatschappij ook onderling verzekeringen afsloot, doch het hem uit dien vraag vóór alles duidelijk mdb-ht wor den, dat de maatschappij ook gewone ver zekeringen afsloot en hij dus door deze vraag te beantwoorden door den vorm van gewone verzekering te kiezen dan ook geen lid is geworden. Uit het feit, dat hij zijn handteekening onder de gemelde woorden plaatste, kan dan ook niet de beteekems worden toegekend, die eischers daar aan willen ontjeenen, immers die woorden wa ren onopvallend en buiten tekstverband gedrukt. Mocht al de verzekeraar zijn aan dacht op die woorden hebben gericht, dan had hij hieruit niet behoeven af te leiden, dat hij lid is geworden, daar hij aan kon nemen, dat die woorden „k double usage" werden gebruikt, n.l. zoowel dienende voor het geval gedaagde het lidmaatschap als de enkele overeenkomst zou kiezen. Daar de kantonrechter aannam dat geen wilsovereenstemming ten aanzien van het lidmaatschappij was tot stand gekomen, konden eischers met hun vordering uit dit lidmaatschap niet slagen. Brutale inbraak. Hedennacht is te Schagen een brutale inbraak gepleegd in het confectiemagazijn van den heer De Moei. De indringers had den. Naar schatting namen zij ongeveer te vinden, welke toevallig juist op dien avond vergeten was, zoodat de brandkast zonder braak geheel leeg gehaald kon wor den. Naar schatting namen zij ongevaar 500.mee. De politie heeft de zaak m onderzoek. Van de daders is echter geen spoor gevonden; alleen weet men, dat zij eerst vergeefs probeerden in een aangren zend perceel in te breken. Brandstichting. Vannacht omstreeks half één werd de Eindhovensche brandweer gealarmeerd, voor een brand, die was uitgebroken in café „De Rooilijn", op de Folienoord te Eindhoven, bewoond door de wed. v. d. Voort. De bewoners waren den vorigen avond vertrokken en dien nacht niet te ruggekeerd, zoodat de brandweer zich door forceeren van eenige ramen toegang moest verschaf(en. Hierbij bleek, dat de ramen aan de achterzijde van het huis open stonden, terwijl op verschillende plaatsen sporen van brandstichting wer den aangetroffen. De benedentrap stond in lichter laaie; een potje olie en een kist met oude lampen werden er onder aange troffen in één der kamers vond men een groot gat in de vloer gebrand onder een bedeveneens was brand gesticht in een kamer onderaan de trap, waar men een kist met hooi, smeerolie, enz. vond ook de boventrap vertoonde sporen van brand- I stichting een bovenkamer is bijna geheel uitgebrand. Alles wijst er op dat op ver schillende plaatsen met brandbare stoffen de brand is aangesticht. De politie heeft de zaak in onderzoek. BRAND IN HET CIRCUS SARRASANI. Paniek onder de olifanten. ANTWERPEN, 13 Januari (V.D.). Van nacht omstreeks half drie is een geweldige brand uitgebroken in het circus Sarrasaru, hetwelk op het oogenblik is ge'egen in de gemeente Berchem, vlak bij Antwerpen. Het vuur is uitgebroken in de garderobe van het cricus, waar de duizenden costumes zijn ge borgen. Het vuur breidde zich snel uit en al spoedig liep de naastgelegen barak, waar de paardenzadels zijn opgeslagen, gevaar. Niettegenstaande het onmiddellijk optreden van de eigen brandweer nam de brand een buitengewonen omvang aan. Ook de brand weer van Berchem was weldra ter plaatse om hulp te verleenen. De directie van het Circus belde de brandweer van Antwerpen op met het verzoek om dringende assisten tie. De Antwerpsche brandweer kon echter niet ter plaatse verschijnen, daar er geen oproep was gekomen van den burgemeester van Berchem. Eerst sloeg het vuur over op de zadelop slagplaats en direct daarop vatte ook het park der olifanten vlam. Een geweldige pa niek ontstond. Het geheele personeel van het circus, geassisteerd donr inmiddels ter plaatse verschenen genietroepen, kon slechts met de grootste moeite eenige orde brengen in de chaos. Verschillende olifan ten braken los en renden in woeste vlucht door het stadje. Het grootste deel der oli fanten kou tenslotte in veiligheid worden gebracht. Ook de leeuwen, die in de aan grenzende kooien zijn ondergebracht kon den gered worden. Na drie uur was het blusschingswerk zoo ver gevorderd dat voor verdere uitbreiding geen vrees meer behoefde te worden ge koesterd. Verbrand zijn duizenden costu mes, waaronder zeer kostbare van de al tisten.' talrijke zade's, paardenmateriaal enz. Het circus bezit na den brand geen toom meer voor de paarden. Dc zadelop- slagnlaats, evenals de garderobe, is tot den grond toe afgebrand. Van de 22 olifanten zijn 12 dieren min of meer ernstig verbrand. Vermoedelijk zal 1 olifant moeten worden BIOSCOPEN. Luxor: Volwassenen. Trianon: Volwaasenen. Casino: Volwassenen. afgemaakt Men vond het dier met vreese- lijke brandwonden overdekt tussohen d# vestingwallen van Antwerpen. Drie andere olifanten, die in het'stadje waren gevlucht» konden worden gepakt, zonder dat zij noe menswaardige schade hadden aangericht. Persoonlijke ongevallen hadden niet plaats. De schade, alleen aan de costumes toege bracht, wordt geraamd op f 280.000. Er zullen hoogstwaarschijnlijk geen voor stellingen meer in België worden gegeven. Nieuwe ernstige gevechten in Mandsjoorije. MOEKDEN. 13 Jan. (V.D.) In de laatste dagen ontwikkelden de Chineesche troepen in Mandsjoerije volgens de Japnasche berich ten zijn het uitsluitend troepen Chineesche .bandieten" een groote activiteit en brengen op verschilende plaatsen den Japanschen troe pen groote verliezen toe. Bij Hsin Lin Toen ontstónd een nieuw gevecht, waarbij een half Japansch cavalerie-escadron door de Chinee- zen werd verslagen en twee Japansche officie ren en dertig soldaten werden gedood. Langs den Tajioesjan- en den Toenglian- spoorweg vielen de Chineezen de Japansche bezetting met een groote overmacht aan, zoo dat zij de meeste stations langs de beide spoorwegen veroverde. Een heftig gevecht vond plaats ten Westen van de Liao-rivier, waar verschillende Japan sche troepenafdeelingen geheel of gedeeltelijk door de Chineezen in de pan werden gehakt. De Chineesche troepen zouden zeer goed uit gerust zijn. Op verschillende plaatsen hebben zij de Spoorlijn vernield om het transport van versterkingen voor de Japanners te beletten. Ook nabij Moekden, Tsitsikar en. Tsjintsjau vinden gevechten plaats. Negen-en-veertig communisten gearresteerd. BOEDAPEST, 13 Jan. (V.D.) De politie arresteerde gisteren negen-en-veertig commu nisten, die sinds weken op groolen schaal agi tatie hebben gevoerd voor een „rooden dag" op 13 Januari. In door hen onder de werk loozen verspreide pamfletten wordt gezegd, dat de werkloozen op 13 Januari op straat mceten gaan en de burgerlijke maatschappij moeten aanvallen, ook wanneer het tot bloed vergieten komt. AMSTERDAM, 13 Jan. Vee. Aanvoer 250 vette kalveren; le kw. 7480; enkele hoogcr. 2e kw. 6272, 3e kw. 5260 p. K G. levend gewicht. 34 nuchtere kalveren 510 per stuk. 640 varkens, vleeschvarkens, wegende van 90 110 K.G, 3940; zware varkens 3839, vette varkens 3637 per K.G, sl. gew. 10 wa gons geslachte runderen. WOERDEN, 13 Jan. iCaas. Aanvoer 237 par tijen. met rijlcsmerk le kw. f 2830. met rijks- merk 2e kw. ƒ2427, Handel matig. VOORSCHOTEN. 12 Jan. Vrije veiling Eieren per 100 stuks 4.605.90, eendeieren 44.50, kippen 0.801 40, hanen 0 70 1.20, koniinen, 1.003.40, duiven ƒ0.20— 0.30 ner stuk. VEUR, 12 Jan. Vrije veiling. Aanvoer 22280 eieren 4 256.15 per 100, 521 eend- eieren ƒ4.10—4.30, 5 ganzeneieren ƒ0.1415 173 kippen 0 801.60, 42 eenden 0.70 1.10, 97 konijnen ƒ0.402.10, 3 duiven 20 ct. per st. ROELOFARENDSVEEN. 12 Jan. Bloemen veiling. Pr. van Oostenrijk 20 ct. Fred. Moore 10—23, Prosperity 11 17, Brill. Star 1112, Diana 17 ct. Due, de Berlin 810 ct. Witte Due 9 ct. Will. Copland 2430 ct. per dozijn. WISSELNOTFr NVN A MSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 5R.92V2 Londen New York 2.49.22l/2 Parijs 9.761 2 Brussel 34 58l/2 Zwitserland 48.55 Milaan 12.571 (2 Madrid -21.00 Oslo 46.00 Kopenhagen 46.75 Stockholm 47.371/0 Weenen 34.50nom. Praag 7.281/j Boedapest Prologatie 2 pet. BEURS OVERZICHT. vaD gisteren. De tendenz op de beurs was heden weer geheel gewijzigd en was bepaald willig te noemen. De oorzaak van deze plotselinge hausse-beweging is moeilijk aan te geven, doch zeer waarschijnlijk is deze een ge volg van de sterke marktpositie. Het aan bod is van zeer kleine afmetingen, zoodab "Hs een beperkte vraag voldoende is de noteering te doen oploopen. Het ïre verloop van Wallstreet was de aan- ng dat zich hier en daar eenige koop- t openbaarde. In Kon. Olie ging het I.u en dan druk toe; de inzet wa3 reeds ruim 3 pet. hooger, waarna in het verder verloop een verder avance van enkele punten werd geboekt. Philips willig, zij lie pen I 8 pet. op. Aecoustieken bereikten het hoogste peil der vorige week weer. Ook Aku's waren vast. Rubbers ontmoetten vraag waardoor Amsterdam Rubbers tot 50 pet. konden avanceeren. Suikers profi teerden van de algemeente tendenz. H. V. A.'s kwamen weer boven 180. Tabakken lagen buiten de attentie. Soheepv. en Mijn- waarden hooger. Amerikanen eveneens goed gedisponeerd, vooral Koperwaarden in verband met de vaste tendenz op de kopennarkt. Duitsche obligaties hooger evenals Ned. Staats- en Gemeente-papie-

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3