WAALS WAALS Uitverkoop 18.75 51.50 19.75 se.- 12.75 16.75 LETTEREN EN KUNST ACADEMIENIEUWS STADSNIEUWS AGENDA WOENSDAG 13 JANUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 Haarlemmerstraat 130-136 brengt alles onder Uw bereik, U koopt thans bij ons: EIKEN DRESSOIRS met spiegelopzet EIKEN DRESSOIRS met ronde kastjes en bijzon der mooie spiegelopzet Huiskamergarnituur, bestaande uit 2 fauteuils en 4 stoelen SALONGARNITUUR, best. uit 2 crapauds en 4 stoelen, hoogstoffeering Zeer mooie eiken THEEMEUBEL met gebogen glasdeur Zes Huiskamerstoelen met leerdoek bekleed DE S.D.A.P. IN ROTTERDAM. De oppositie tegen de loonkorting. Maandagavond werd in gebouw Lybelle aan den Schiedamschen Vest te Rotter dam de vergadering gehouden van de Fe deratie Rotterdam der S.D.A.P. waarin de houding van de S.D.-wethouders tegen over de loonkorting in bespreking zou wor den gebracht. De toeloop tot deze verga dering was zoo geweldig, dat de zaal de le den niet kon bevatten. Enkele honderden bezoekers moesten worden terug gestuurd. Het aantal aanwezige leden wordt ge schat op 11 a 1200. Reeds dadelijk bleek, dat de stemming geladen was. Het regende interrupties en wethouder De Zeeuw, die in een uitvoerige rede zijn standpunt uiteenzette, had soms moeite om daar boven uit te komen. De leiding van de vergadering berustte aan vankelijk bij den heer Lührs (de heer Do Zeeuw is voorzitter van de Federatie), maar werd later weer door anderen over genomen. Ter vergadering bleek, dat in do s.d. Raadsfractie ten aanzien van het loon- kortingsvoorstel geen eenstemmigheid is geweest. Eenige leden hebben gestemd te gen de door de wethouders van de fractie gevraagde sanctie. Daarbij kwam, dat het partijbestuur, dat ook ter vergadering ver tegenwoordigd was, gelijk bekend, het standpunt van de Rotterdamsche fractie ook niet deelde. De oppositiegroep onder de leden had dus ruggegraat, en liet zich geducht gelden. De vergadering kreeg hoe langer hoe meer een stormachtig verloop. De fractie vroeg toestemming om te han delen naar de ontwikkeling van de politie ke situatie dit noodzakelijk maakte, doch uit de vergadering werden eenige scherpe moties ingediend, waarover weer lang is gedebatteerd. Er bleek zulk een misver stand te zijn, dat epn beslissing volgens het bestuur van de federatie niet mogelijk was. Vel bleek uit alles, dat de meerder heid der vergadering niet achter de raads fractie stond. Tegen half één heeft ten slotte het be stuur voorgesteld om de vergadering te schorsen. Hierop ontstond groot rumoer; een belangrijke groep eischte doorverga deren' tot een beslissing gevallen was, an deren ondersteunden het voorstel van het bestuur. Een deel van het bestuur, waaronder wethouder De Zeeuw, verliet, de vergade ring. Buitengekomen vormde zich om deze heeren een debatteerende groep, zoodat het aanvankelijk weer op een molestatie scheen uit te loopen. De heer De Zeeuw ging een anderen kant uit, dan aanvankelijk in zijn voorne men lag, maar keerde daarop toch weer terug. Na het vertrek van dit bestuursdeel was nog verreweg de meerderheid der verga ring in de zaal gebleven. Men klom op stoelen en hield toespraken, er vormden zich spreekkoren, die riepen: „Wij eischen stemming!" (n.l. over de moties). Hier tus- schendoor werd geschreeuwd: „Weg met de verraders, weg met de wethouders",. af gewisseld met gefluit en het zingen varf de Internationale om dè gemoederen weer te sussen. Ook de heer Lührs werd voor verrader uitgemaakt, omdat hij tijdens de vergade ring van standpunt was veranderd. Het bleef in de zaal een troep. Ten slotte heeft het overgebleven deel van het bestuur te gen 1 uur (de vergadering had toen ruim 5 uur geduurd) consigne gegeven om de lich ten uit te draaien. Langzaam verspreid den zich daarop de twistende en debat teerende partijgenooten. In de trams hcerschte bij de huiswaarts keerenden een gedrukte en verbitterde stemming. Men toonde zich voornamelijk ontstemd, omdat het bestuur der federa tie een definitief besluit had voorkomen en men mopperde: „Nu weten we nog niets „Rotterdammer". Huldiging Bram van der Stap. Gisteravond had in den Stadsdoelen te Delft de huldiging plaats van den beken den baritonzanger Bram van der Stap, naar aanleiding van zijn zestigsten verjaardag Prof. dr. ir. J. A. A. Mekel, voorzitter van het huldigingscomité, bood onder een har telijke toespraak den jubilaris een geschenk onder couvert aan. Dr. ir. A. Gorevaar, voorzitter van de afdeeling Toonkunst, hul digde hierna den heer Van der Stap en overhandigde hem een lauwerkrans. Ver volgens sprak de heer Boekholt, voorzitter van Delft's Zangverbond, die eveneens een geschenk onder enveloppe offreerde. Na mens de oud-landweermannen sprak ten slotte de heer Van der Sluis, die den jubi laris een fraai Delftsch blauw bord schonk. De door de afdeeling Toonkunst gegeven uitvoering van Die Jahreszeiten. waarbij de heer Van der Stap medewerking als so list verleende, werd door een talrijk pu bliek bijgewoond. LEIDEN. Geslaagd: candidaats-examen wis- en natuurkunde letter F de heer H. P. den Otter (den Haajrl. De raad dezer gemeente is gisteravond 8 uur in openbare vergadering bijeen geko men met als eenig punt der agenda ^Steun regeling van het Rijk voor werkloozen en werkverschaffing". Alle leden zijn aanwezig behalve de heer C. W. Alkemade. Op voorstel van den Voorzitter gaat de raad direct over in besloten zitting. Na her opening der openbare vergadering stelt de Voorzitter direct aan de orde het eventueel aanvaarden van subsidie van het Rijk in kosten van werkverschaffing en steunverlee- ning. Werkverschaffing en steun verlening. De Voorzitter deelt mede, dat het Rijk bij aanvaarding van de subsidie bereid is direct 50 werkloozen tewerk te stellen in staatsboschbeheer tegen een loon van ge middeld 35 cent per uur, terwijl de uitkee- ringen aan steun bij aanvaarding van de rijkssubsidie veel verschillen van de be staande gemeentelijke steunregeling zooals B. en W. in de besloten vergadering uitvoe rig hebben uiteengezet. De heer Krau vraagt hoeveel de rijks subsidie in totaal zal bedragen. De Voorzitter zegt, dat dit niet zoo on middellijk is te zeggen. De heer Krau zegt dat dit toch wel te ra men is. De gemeente krijgt alleen subsidie voor uitkeeringen aan landarbeiders, niet ook aan de andere arbeiders. Voor een paar duizend gulden wil spreker de vrijheid van de gemeente niet aan het Rijk verkoopen, dat alles er op aanlegt om de gemeenten onder de dictatuur van de banken te bren gen. Spreker voelt veel voor verruiming van werkgelegenheid, maar niet op deze wijze. A'.s het erg regent krijgen de mensehen als zij werken nog minder dan het steunbedrag. Spr. heeft geen vertrouwen in hef. Rijk dat op dit gebied onderkruipersdiensten ver richt. De heer van der Niet vindt de te nemen beslissing niet gemakkelijk en vindt het jammer dat we niet precies weten waar we aan toe zijn. Niemand weet echter hoe lang de crisis duurt terwijl het Rijk langer steunt dan de gemeente. Ook werden op deze wijze de werkloozen niet behandeld als arm lastigen maar als crisiswerkloozen. Hij is overtuigd, dat de meeste arbeiders, al is het loon laag, toch liever zullen werken dan ge steund worden. Spr. is ook bang, dat het andere werk van de gemeente ook onder deze regeling zal vallen. Wethouder van der Wiel is het daarmede met-eens. De heeren Caspers en Vink slui ten zich aan bij het betoog van den heer van der Niet. De heer Meijer valt de steunregeling van het Rijk over de gcheele linie niet tegen wel vallen hem erg tegen de voorwaarden \an de werkverschaffing. Het is spr. niet duidelijk of de steunregeling kan worden aanvaard zonder de werkverschaffing. De heer C. G. J. Alkemade heeft er be zwaar tegen dat de steun bij de Rijksrege ling eindigt op 60-jarigen leeftijd Ten slotte wordt met algemeene stemmen op die van den heer Krau na, besloten do R'iiksregeling te aanvaarden. Na eenig debat wordt besloten dat deze steunregeling zal worden uitgevoerd door een Commissie bestaande uit 2 leden van den Raad, 1 vertegenwoordiger van den Chr. Besturenbond. 1 van den R. K. Volks bond, 1 van de Moderne vakbeweging, 1 van het R. K. Armbestuur, 1 van de Diaconiën van de Ned. Herv. Gemeente en 1 van de Ger. Gemeente, terwijl 1 lid van het dage- lijksch bestuur a's Voorzitter zal optreden. De leden van den Raad H. Liefferink en E. L. de Witt worden tot leden van deze commissie benoemd, welke beide heeren hun benoeming aannemen. Zonder hoofdelijke stemming wordt voorts het steunbedrag voor de ongeorga niseerden en de dubbeluitgetrokkenen vast gesteld op f 10.per week, terwijl het maximum dat aan steun zal mogen worden J. G. STRIENING OVERLEDEN. Gisteravond is te Leiden, terwijl hij de Wolsteeg doorwandelde, plotseling overle den, bijna 72 jaar oud, Jan G. Striening, bekend violist en oud-leeraar aan de mu ziekschool van de Maatschappij tot bevor dering der Toonkunst te Leiden. De heer Striening werd 19 Januari 1800 te Deventer geboren en was een leerling van Frans Coenen te Amsterdam en latei- van de Hoehschole für Musik te Berlijn. In 1880 werd hij benoemd tot eerste violist van de Duitsche opera te Rotterdam en in 1882 tot leeraar voor viool aan de muziek school te Leiden, aan welke inrichting hij dus vijftig jaar verbonden was. Op is Ja nuari 1930 werd hij ter gelegenheid van zijn zeventigsten verjaardag gehuldigd door een commissie uit oud-leerlingen en leerlingen en uit de burgerij. Het jaar daarna nam hij ontslag als leeraar der muziekschool. Missie-Tooneelclub „St. Ursula". A.s. Donderdagavond 8.15 uur clubavond voor de leden van „St. Ursula", tevens be spreking voor de uitvoering van a.s. Zondag te Nieuw-Vennep. VAN NOORDWIJK uitgekeerd 70 van het normale loon zal bedragen. Bij de rondvraag zegt de heer Admiraal, dat in de raadsvergadering van 30 Decem ber jl. door den heer Krau gevraagd werd of er ook teekeningen voor een gymnastiek lokaal waren ingekomen van de U.L.O.- school. Daarop werd door Wethouder van der Wiel geantwoord dat die er niet waren. Volgens informaties van spr. zijn er wel tee keningen bij het Gemeentebestuur en weet het Bestuur van die teekeningen af. Wethouder van der Wiel zegt hierop, dat door hem werd geantwoord, dat de bedoel de teekeningen gemaakt werden door iemand, die buiten het Bestuur van de U.L. O.-school staat. Het Bestuur weet wel van de teekeningen af. doch zij zijn door het Be stuur, niet ingediend en ook niet bedoeld als een bouwaanvrage, want nadat die tee keningen waren ingekomen, heeft het Be stuur nog met het College van B. en W. ge- confereerdom tekom en tot verbouwing van de school en werd afgesproken, dat het Bestuur dan met een uitgewerkt plan tot verbouwing zou komen. Het Bestuur echter heeft nadien niets meer van zich laten hoo- ren. De heer Braun dringt bij B. en W. nog op spoed aan voor wat betreft de hulpverlee ning aan de kleine kweekers. De Voorzitter deelt mede, daarover op morgen een conferentie te hebben belegd met eenige vooraanstaande deskundige per sonen. De heer Krau deelt mede, dat hem juist vóór de raadsvergadering een exploit in de handen werd gestopt, waarbij aan Smit wordt aangezegd door het Gemeentebe stuur, dat hij de door hem bewoonde ge meentewoning moet ontruimen. Spr. vraagt of dit het Gemeentebestuur ernst is en zoo ja op welke gronden. De Voorzitter zegt, dat dit inderdaad ernst is en dat een andere woning voor hem beschikbaar is. Do heer Krau vraagt of de door het Ge meentebestuur bedoelde woning geschikt geacht wordt voor een gezin met 6 kinde ren. Spr. vraagt of B. en W. de woning eerst willen laten keuren door de Gezond heidscommissie Spr. is er van overtuigd, dat deze de woning zal afkeuren en onbe woonbaar verklaren. Als B. en W. dit niet doen, zal spr. de Gezondheidscommissie vragen. Spr. vraagt of het College de wo- ning gezien heeft en of het de verantwoor delijkheid op zich durft te nemen, om een gezin met 6 kinderen in een dergelijke wo ning te stoppen. Wethouder vander Wiel geeft hierop, weer hoe deze zaak geloopen is. Smit woonde eerst in een zomerwoning, doch werd daar uit gezet. Een andere woning kon hij niet krijgen en ten slotte is hij bij de gemeente gekomen en heeft de gemeente hem toege staan een gedeelte van de leegstaande wo ning St. Jeroensweg 3 te betrekken, echter onder de uitdrukkelijke belofte, dat hij naar een andere woning zou zoeken. Nu zit hij echter reeds anderhalf jaar in de woning en het is het gemeentebest ru niet geb'eken, dat hij een andere woning gezocht heeft. Tenslotte moet er toch eens een eind aan komen en heeft het Gemeentebestuur de gelegenheid benut, dat een woning be schikbaar was. Deze woning is. in verband met ziekte van de vrouw van Smit, nog eenige weken door het Gemeentebestuur beschikbaar gehouden. Het Gemeentebe stuur kan niet helpen, dat deze woning niet beter is. doch de woning is toch zeker zoo groot als de zomerwoning, waarin hij vroe ger woonde. De heer Krau vindt dit alles nog geen reden om iemand in een varkenskot te stoppen. Spr. vraagt waarom B. en W. den eigenaar niet dwingen op grond van de Bouwverordening de woning te verbeteren. De heer Soeteman wijst nog een andere beschikbare woning aan. Ten slotte zeggen B. en W. toe deze nog eens te zullen bézien. Hierna sluit de Voorzitter te 11 uur de vergadering. Loos alarm. Hedenmorgen even voor kantoortijd werden we opgebeldbrand in de Schut terstraat. We spoedden ons, den wind in den rug derwaarts, doch in het Noordeinde kwamen we den motorspuit tegen. Even verwondering: zou er op twee plaatsen tegelijk brand zijn? Na informatie bij een brandweerman hoorden we, dat er brand moest zijn in de Schimmelstraat. Terug: tegen den storm in naar den Haagweg. In de Schimmelstraat verwonderde gezichten; van brand niets te bespeuren. Dus, dan zou het toch in de Schutterstraat zijn. In onze verbeelding zagen we den boel al in lichte laaie en de bewoners geduldig waen- tend op den motorspuit. Dus weer terug, gelukkig den wind in den rug. Aan de Beestenmarkt kwamen we den w.n. onder commandant tegen, komend uit de Schut terstraat, op wegbaar den brandin de SchimmelstraatTableau! Toch was er een brandalarm gegeven. Door een agent van de militaire politie, eerst enkele dagen hier in functie, wa.s de brandweer opgebeld. Hij was gewaar schuwd door een jongen! Gistermorgen is een met paard bespan nen kaasbrik van den landbouwer L. V. uit Alphen op de Oude Vest ter hoogte van do Marebrug door het schrikken van her paard te water geraakt. De bestuurder had zich tijdig in veiligheid gesteld. Paard en wagen werden later op het droge gebracht. EEN PROMOTIE. Eenige opmerkelijke stellingen. Op Vrijdag 29 Januari a.s. zal het A.-R. raadslid mr. C. Beekenkamp aan de Leid- sche Universiteit promoveeren tot doctor in de rechtswetenschap op een proefschrift getiteld: „Bedrijfsorganisatie van anti revolutionair standpunt beschouwd". Aan dit proefschrift, waarop wij nader hopen terug te komen, zijn veertien stellingen toegevoegd, waarvan wij enkele opmerke lijke hier overnemen. Stelling III: De meening, door de Sa- vornin Lohman gehuldigd, dat het de Ka mer is, die interpelleert, moet onjuist ge acht woiden. (Als gevolg van de opvatting dat het recht van interpellatie niet aan ieder lid individueel toekomt, wordt ook altijd aan een individueel lid verlof verleend door de Kamer om vragen te mogen stellen Red.) Stelling V.: Wanneer een kiesvereeni- ging van de door haar gestelde candidaten de verklaring vraagt, dat deze, zoo ze met voorkeurstemmen worden gekozen, vooi de benoeming zullen bedanken, handelt zij in strijd met den geest van de Kieswet. (De heer Beekenkamp zelf is door voor keurstemmen op de lijst'der A.-R. partij lid van de raad geworden Red.). Stelling X. De bepaling van art. 161 lid 1 van het Burgerlijk Wetboek dient te worden gehandhaafd. (Bedoeld artikel luidt De vrouw is aan haren man gehoorzaamheid verschuldigd - Red.) Stelling XII. De bepalingen in een ge meenteverordening, die aan de ingezete nen de verplichting oplegt hun woningen op een waterleiding aan te sluiten, is niet in strijd met art. 1356 en 1357 van het Burg. Wetboek. De kantonrechter van Zutphen had er in zijn vonnis van 10 Juni 1931 anders over geoordeeld. Bovenbedoelde artikelen hebben be trekking op de voorwaarden om de be staanbaarheid van overeenkomsten, in casu overeenkomst met het waterleidings bedrijf. Art. 1356 zegt dat om de bestaan baarheid van overeenkomst o.a. de voor waarden gesteld moet woren; de toestem ming van degenen, die zich verbinden. Art. 1357 luidt: Geene toestemming is van waarde, indien dezelve door dwaling is gegeven, door geweld afgeperst, of door bedrog verkregen. De slotstelling luidt: Voor de opvatting, dat in ons land bij een andere verdeeling van het nationale bezit onder de verschillende bevolkings groepen een voor den arbeider gunstiger financieel e positie zou ontstaan, is geen redelijke grond aanwezig. UITVOERING „DIE SCHöPFUNG". A.s. Vrijdag wordt door de Zangvereeni- ging van de Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst, Afd. Leiden, uitgevoerd ..Die Schöpfung", van Jos. Raydn, ter her innering van zijn 200sten geboortedag, die dit jaar in de geheele muzikale wereld fees- te.ijk herdacht wordt. Die Schöpfung behoort met de Jahres zeiten (Haydn componeerde deze beide ora toria op hoogen leeftijd) tot zijn onvergan kelijke meesterwerken. Zij maakte dadelijk zu.k een groten opgang, dat Haydn door de compositie dezer werken mede den stoofc heeft gegeven tot oprichting van vele groo- te gemengde zangvereenigingen, die zich de uitvoering van deze en dergelijke wer ken ten doel gingen stellen. Hierin zag het bestuur en de nieuwe di rigent, Richard Boer, onder wiens leiding het koor voor het eerst zal optreden, aan leiding om tot uitvoering van dit werk te besluiten. Als solisten werken mede Jo Vincent, Louis van Tulder en Thomas Denys, die zich reeds zooveel sympathie in Leiden hebben weten te verwerven. De begeleiding berust bij de Haarlemsche Orkest-vereeni- De begeleiding der recitatieven wordt uitgevoerd op een Gaveau clavecimbel door Mr. J. A. Leerink uit Amsterdam. Gaveau is een der eerste groote pianofa- brieken, die zich op den bouw van moderne clavecimbels toelegden. Modern, d.w.z. in navolging der oude instrumenten, die nog benaard zijn gebleven, maar te weinig weerstand hebben om voor practisehe doel einden te worden gebruikt, maar zich streng houdend aan het oude voorbeeld. De clavecimbels behooren tot de instrumenten groep, waaraan de snaren aangetokkeld niet aangeslagen worden, zooals bijv. bij de mandoline, gitaar enz. De muzikale uitdrukking wordt niet be ïnvloed door de wijze van aanslag, zooals bij de moderne piano, maar door registree ring door middel van zeven pedalen. Door inschakeling van deze pedalen kan men een 16-voet, een 8-voet en een 4-voet laten hoo- ren, hetzij ieder afzonderlijk of in verschil lende combinaties. Er is ook een koppeling der beide klavieren mogelijk. Door deze verschillende klankcombinaties te benutten kan men op het clavecimbel den tekst on- derstreepen en karakteriseeren, hetgeen volkomen in overeenstemming is met de wijze, waarop Haydn door het orkest op de meest geestige, en dikwijls guitige, manier zijn tekst muzikaal illustreert. Het orkest laat den leeuw brul'en, het clavecimbel laat de sterretjes fonkelen. De vergadering van R. K. Yerzekerings- pevsoneel, uitgeschreven op a.s. Vrijdag avond gaat door bijzondere omstandighe den niet door. Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat door hen de beslissing op het verzoek van P. U. G. van Tol, om vergunning tot het op richten van een instrumentmakerswerk plaats in het perceel Hooigracht No. 54, is verdaagd. Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat Joh. van Dam, te Leiden, een verzoek heeft ingediend ter bekoming van verlof voor den verkoop van alcoholvrijen drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in het perceel Bloemistenlaan no. 4, alhier. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 13 Januari 1932. LEIDEN. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag, Vincentius» Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.308.30 uur. Woensdag, R. K. Rijtuig- en Wagenmakers- pa troonsvereeniging „St. Joseph" Kring Leiden, Concordia, 4 uur. Woensdag. Ledenvergadering De Hanze, „In den Vergulden Turk", 8.30 uur. Woensdag', Jaarvergadering „St. Peter Ka nis", Eigen Huis, 8.30 uur. Donderdag. Genootschap van den Stillen Omgang, Clubhuis St. Antonius. Hazewindtsteeg, 8.15 uur. Donderdag. 3 October-vereeniging. Alge meene Ledenvergadering „In den Vergulden Turk", 8.30 uur. Donderdag. Geloof en Wetenschap „De Olijftak", Kleine Stadszaal 8 uur. Donderdag. Generale Repetitie „Die Schöpfung", Stadsgehoorzaal 7.30 uur. Vrijdag. Mij. tot bevordering der Toon kunst. „Die Sohöpfung", Stadsge hoorzaal 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 11 tot en met Zondag 17 Jap. a.s. waargeno men door de apothegen: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502; en D. J. van Drie sum, Mare 76, telef, 406. Het crisis-bureau. In verband met de vele aanvragen om steun deelt het secretariaat van het crisis comité alhier mede, dat het crisis-bureau zal zijn geopend voorioopig eiken werkdag van 9—12 uur. Het bureau is gevestigd Stille Rijn 3. Een oude zaak. Eenige jarên geleden is op den Stations weg alhier de slager J. J. Weill door een auto van den Gemeentelijken Hulpdienst overreaen en gedood. Naar aanleiding hier van stelde zijn echtgenoote een vordering tot schadevergoeding in tegen de gemeente. Deze vordering werd door de Haagsche Rechtbank ontzegd en het Gerechtshof be vestigde in hooger beroep dit vonnis. Thans heeft dezer dagen de Hooge Raad het te gen dit arrest mgesteld? cassatie-beroep verworpen. Ernstige aanrijding. Gistermiddag te ruim half drie reed de 46-jarige'J. H. M. op den Maresingel, toen van een tractor met zeswieligen aanhang wagen der firma v. Hoeken de koppeling brak. De aanhangwagen sohoof terzijde weg en reed M. aan, die den linkerpols brak, den muis der linkerhand openscheur de en schaafwonden aan beide beenen op liep. Door den E. H. D. werd hij in bet Acad. Ziekenhuis verbonden. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving. 5895. J. T. C. Goddefroy (f.), Leiden, Nieuwe Rijn 37, Hoofdz.: Den Haag, de Riemerstr. 117, sa nitaire artikelen. Beh. Fil.: J. Goddefroy, Den Haag. Wijzigingen.' 5248. Drukkerij Hol land, Adr. Buys, Alphen a. d. Rijn, van Bcetselaerstraat 3. N. E.: A. Buys, Alphen a. d. Rijn. 3028. Naamlooze Vennootschap Klei- warenfabriek v.-h. firma li. van Leeuwen, Alphen a. d. Rijn, Hoorn 376. Üverl. Dir.: J. van Leeuwen, Alphen a. d. Rijn, d.d. 7 Jan. 1932. Hedenmorgen deed zich in het gebouw voor Maatschappelijk Hulpbetoon aan de Lammermarkt weer een klein incident voor. Zekere S. nam er geen genoegen mee, dat zieken bij het stempelen voorrang had den. De aldaar gestationeerde agent van politie bemoeide zich ermee, waarop S. zich verzette. De agent bleef echter win naar en arresteerde S. Inmiddels was bet politiebureau opgebeld en verscheen een sterke politiemacht, die echter gelukkig niet behoefde op te treden. Voor het macbinisfen-exa.men diploma A is te 's Gravenhage ge-slaagd de heer P. D. Stijger, alhier.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2