WAALS 2.35 DINSDAG 12 JANUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 WAALS Uitverkoop biedt U prijsverlagingen die raak zijn Kahki Heeren Overals Legerhemden Heeren Overhemden met boord Mans Boezeroens met kraag FLANELLEN Heeren Sporthemden Heeren Flanellen Haarlemmerstraat 130-136 s 69 ct. 89 ct. 69 ct. 64 ct. 54 ct. KATWIJK. De werkloosheid. Mannen, 18 jaar en ouder: varensgezellen 9; vissohers 193; binnenschippers 2; stoke s 4; ijzerwerkers 1; monteurs 2; kuipers 12; mandenmakers 3; grondwerkers 30; opperlieden 16; met selaars 18; timmerlieden 24; schilders 4; losse arbeiders 94; fabrieksarbeiders 10; bloemisten 1; warmoezeniers 1; landarbei ders 11S; tuinlieden 2; kantoorbedienden 1; zeilmakers 1; wagenmakers 1; chauffeurs 1; machinisten 3; scheepsmakers 1; Totaal 552. Vrouwen, 18 jaar en ouder: kantoorbe diende 1; huishoudkundige l! fabrieksar beidsters 1; werkster 1. Totaal 4. Mannen beneden 18 jaar totaal 3. Totaal generaal 556. Bij de werkverschaffing werden 'ruim 200 personen geplaatst. Het aantal werkzoe kende visschers is belangrijk lager te stel len. Velen zijn reeds ter trawlerwisscherij vertrokken, hebben ecl hun inschrij- vingskaart, hoewel dit verplicht is, niet in geleverd en kunnen gezien de geldigheids duur van een inschrijving, n.m. 14 dagen, niet worden afgevoerd. LEIDSCHENDAM. Maria-Congregatie. Zondag werd door de Maria-Congregatie, afd. Jongens, te Leidschendam het 10-jarig bestaan feeste lijk gevierd. De feestdag werd voorafgegaan door een triduum, dat gegeven werd door Kapelaan Bangert uit Leiden en dat schitterend is ge slaagd. Zondagmorgen was er algemeene H. Communie voor de leden, waaraan bijna zonder uitzondering door a4len werd deelge nomen. Des avond; was er om half 7 plechtige op dracht der nieuwe leden. Om 8 uur begon de feestavond in het Pa tronaat voor de leden met hunne ouders. Kap. Dunselman opende den avond met den Chr. groet en heette allen welkom, in het bijzonder de ouders, die hij hartelijk dankte voor hun steun en medewerking, welke zeer zeker er toe had bijgedragen, dat thans op zoo grootsche wijze het 10- jarig bestaan kon w-orden gevierd. Hij is verheugd, dat de Congregatie steeds bloeit en hoopt dat met aller medewerking de Congregatie steeds nog meer en meer in groei en bloei moge toenemen; hij.wenscht tenslotte allen een genoegelijken avond. Door de Tooneelclub „Adolf Kolping" van de St. Jozefgezellen werd hierna voor een tot in alle hoekjes gevulde zaal opge voerd het tooneelspel in 4 bedrijven ,,Wat niet ster vei. kan". Het stuk werd op zeer goede wijze door de gezellen gespeeld en dat het bij allen wel in den smaak viel, be wees wel het daverend applaus, dat den spelers telkenmale ten deel viel. Op het einde dankte de Zeereerw. Heer Pastoor allen voor de medewerking en spoorde allen aan trouwe leden te zijn of te worden van de Maria-Congregatie en stelde hierbij de St. Jozefgezellen ten voorbeeld, die de meest trouwe leden zijn; hij spoorde ook de ouders aan -hun jongens steeds naar de Congregatie te zenden en sloot dan den schil teren den avond met den Chr. groet. Steun werkloozen. Aan de raden van Stompw en Veur is e:n adres gericht om verhooging van de steunbedragen voor uit getrokken werkloozen. Gevraagd wordt ver hooging van f 10.— op f 12.— per week, ver hooging van den kindertoeslag van f 1.— op f 1.25, huurtoesiag ler grootte van 2/3 van de huur, welke f 4.— te boven gaat met een maximum van f 3.per week. Aan werkloozen, die kasuitkeering van hun or ganisatie ontvangen het verschil te doen verstrekken, wat zij als uitgetrokkken werk loozen zouden ontvangen. Het adres is geteekend door de R. K. Volksbond, de Voorb. Bestuurdersbond, de afd. v. d. Ned. Chr. Bouwarbeidersbond en de afd. van de Net. Chr. Land- en Tuinar- beidersbond. K.R.O.-avond. Donderdag 14 Jan. a.s. zal op. verzoek van den K.R.O. een propa- ganda-K.R.O.-avond worden gehouden in het Patronaat. Dien avond zal optreden de heer Piet Lustenhouwer en zijn staf, terwijl als spreker komt de Zeereerw. Pater J. Dito O.P. Het belooft een mooien avond te wor den en men kan nu eens persoonlijk kennis maken met de heeren musici van den K.R.O. De heeren zijn steeds overal met groot succes opgetreden. De geheele opbrengst komt ten goede van den K.'K.O. Komt dus allen op en steunt de zen tocht van onzen K.R.O. N00RDWIJK. Melkprijs. Vanaf Maandag 11 Januari is alhier de melkprijs verlaagd tot 11 cent per L. Geboren: Anna Jacoba Theresia. d. van W. J. W. v. d. Weijden en A. M. v. Steijn. Johanna, d. v. G. Smit en C. H. v. Schooten. Gerit, z. v. C. v. Remmer den en M. v. Wijk. Helena Petronella, d. v. Pk. Kriek en A. P. A. Alders. Johanna Engelbertha Maria, d. v. H. J. v. d. Werf en C. M. Perquin. Wilhelmina Cathari- na, d. v. N. J. Zonneveld en H. J. de Ruijter. Jacobus Lodewijk Francios, z. v. J. J. Gengers en M. A. G. Steenbeek. Hendri- kus Johannes, z. v. A. Goedmans en A. M. Rietmeijer. Cornelia Wilhelmina, d. v. J. M. Salman en I. G. J. Wassenaar. Wil lem Leendert, z. v. E. L. de Witt, en O. Ad miraal. Cornelia Pieter. z. v. W. Baalber- gen en J. Barnhoorn. Martinus Hendri- kus. z. v. J. P. v. d. Weijden en C. Verweij- Wilhelm Gijsbertu6, z. v. W. G. Hou- waart en N. v. Duijn. Johanes Gerard us Cornelis, z. v. A. J. v. Kan en A. M. H. Heemskerk. Maria Jacoba Christina, d. v. W. J. Krijer en J. Vlieland. Ondertrouwd: H. A. de Jong, 25 jaar en J. M. C. Beuk, 25 jaar. A. Wy- nands, 25 jaar en H. M. de Ridder, 22 jaar. G. J. H. Heemskerk, 20 jaar en A. M. Schuiten, 20 jaar. E. M. v. Winsen, 22 jaar en J. Steenvoorden, 21 jaar. J. Pama 22 jaar en G. Kruyswijk, 22 jaar. Getrouwd: D. G. Zwarts, 34 jaar en R. Vlet, 26 jaar. F. v. Roon 21 jaar en W. J. M. Holmand 21 jaar. Overleden: Wilhelmina Mooyekind, 69 jaar, wed. van Chr. Warmenhoven. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Het „Mercurius"-diploma Duitsohe Handelscorrespondentie werd nog behaald door onze plaatsgenoot de heer A. J. J. v. d. Drift, die daartoe werd opgeleid door den heer G. H. Schaap Jzn., voorheen leeraar te Alphen a. d. Rijn, thans te Haarlem. Burgerwacht. De Alph. B. W. zal haar schietoefeningen weder aanvangen Dins dag 19 Jan. in het verplaatste sohietge- bouw a. d. Rozenstraat. Dit gebouw is be langrijk verbeterd, voornamelijk wat be treft de verlichting en het draaien der schijven. De Alph. B. W. houdt haar jaarüjksche propagandaavond op Vrijdag 5 Februari a.s. Alsdan vindt o. m. plaats de uitreiking van de Nationale Wisselbeker 1931, want de Alphensche B. W. bezit een vijftal korpsschutters welke in 1931 het kam pioenschap van Nederland in de A-klasse op 100 meter scherp hebben behaald. Dit is een buitengewone prestatie. Thans is de A. B. W. reeds in het bezit van enkele bekers en pijn. 120 medailles. Over de a.s. propaganda-avond waarvan binnenkort 'n programma verschijnt hopen wij spoedig nadere mededeelingen te doen. Dronkenschap. De jeugdige koopman S. werd Zaterdagavond wegens dronken schap door de politie naar het arrestanten lokaal overgebracht. BOSKOOP. Geboren: Johanna Anna. d. v. P. Ver meulen en Joh. van Ree. Wilhelmina, d. van Jac. v. d. Plaat en A. S. Sla-ppendel. Jannigje, d. v. C. van Veen en A. v. d. Weyde. Lambertus Krinus Adrianus, z. v. W. G. Houdijk en E. J. Droog. Leen dert, z. v. L. van Dijk en G. Verboom. Pieter, z. v. B. W. Koomen en S. Kinkel. Ondertrouwd: Frederik Jacobus Gijsbertus Hooftman en Adriana Cornelia van den Toorn. Nicolaas Paling en Klara Slingerland. Overleden: Jan Domburg, oud 57 ja ren. NIEUWKOOP. Rectificatie. In de lijst van vestiging en vertrek was vermeld: gevestigd: A. W. Brehm, winkeljuffrouw. Dat moet zijn: A. W. van AkenBrehm, boekhoudster. Z0ETERW0UDE. Volksbond. Vrijdag 8 Januari werd in het Patronaat een algemeene jaarvergade ring gehouden. De voorzitter, de heer C. J. Haastregt, opent de vergadering met gebed, heet alle aanwezigen welkom en spreekt zijn voldoening uit over de schitterende op komst. Niet minder dan 41 leden waren ter vergadering gekomen. Na den Nicuwjaarswensch van den voor zitter leest de secretaris het jaarverslag voor hetwelk na beëindiging met een dave rend applaus werd beloond. Hierna brengt de penningmeester, de heer P. Beijk, verslag uit van de inkom sten en uitgaven van het afgeloopen jaar. De uitkomst van zijn zuinig beheer was nog verrassend, een batig saldo van f 22.40, waarvoor de voorzitter hem dan ook een welverdiend woord van dank brengt. Ver volgens komt aan de orde Begrooting voor het jaar 1932. welke na een kleine uiteen zetting, wat betreft onvoorziene uitgave, werd goedgekeurd. Hierna brengt de heer G. Bos, penning meester van „Hulp in Nood" verslag uit. Na velen uit den nood geholpen te hebben, is H. in N. toch nog niet in nood, want er was nog een batig saldo van f 46.28. Hem wordt een welverdiend applaus gebracht. Punt 6 verkiezing controle-commissie heeft tot resultaat, dat de heer W. Loos wordt benoemd, die zijn benoeming onder dank voor het in hem gestelde vertrouwen aanneemt. Verkiezing bestuursleden wegens perio diek aftreden brengt nogal levendigheid wegens een verzuim van den secretaris, n.l. het. niet op de agenda plaats van het in dienen van candidatenlijsten, waarna de vergadering een vrije stemming wordt gege ven. hetwelk tot resultaat heeft, dat de vijf aftredenden worden herbenoemd. De penningmeester brengt de vergadering dank voor het vertrouwen dat zij in het hui dige bestuur stellen, waarbij de overigen zich aansluiten. Thans was men genaderd tot de rond vraag, waarvan door enkele personen wordt gebruik gemaakt, die door den voorzitter zoover mogelijk worden tevreden gesteld. Niets meer aan de orde zijnde, sbn't de voorzitter onder een woord van dank voor de aangename besnreking, de vergadering met den Chr. groet. „Hulp in Nood" bracht I 2.42 1/2 op HAZERSW0UDE. Uitvoering. De R. K. Vereeniging „Ont- wikeling en Vreugd" zal een uitvoering geven op 19 en 21 Januari a.s. Opgevoerd zal worden het drama „Het spel van den Sleutel", drama in 4 bedrijven door Jacq. Schmid Pz., Vervolgens „Mijnheer Klap roos", blijspel in 3 bedrijven van Gerard Niclen. Gezien de goed reputatie van deze ver eeniging zal ook dit jaar de uitvoering door velen worden bezocht. NIEUWVEEN. De heer Copray legt zijn funties neer. De heer Th. E. Copray, oud-hoofd der school en kassier der Boerenleenbank te Nieuwveen, heeft wegens hoogen ouder dom, op zijn verzoek eervol ontslag gekre gen, o.m. als kassier, tegen 1 Febr. a.s. en zal zich vestigen te Den Haag. Met dit vertrek zal de parochie, en de gemeente een persoon van groote beteeke- nis verliezen. Immers, de heer Copray heeft zich in de bijna vijftig jaren, die hij in Nieuwveen in het openbare leven naar voren trad, doen kennen als een stoer wer ker op schier elk terrein en genoot aller achting. Als wij iets uit het vruchtbare leven van den heer Copray naar voren moeten bren gen, dienen wij hem eerst te noemen als opvoeder der jeugd. Van 1883 tot 1922, dus bijna veertig jaren, was hij hoofd der R.K. School in Nieuwveen. Een zeer groot deel van de katholieke bevolking in onze ge meente, heeft dus zijn opleiding bij hem genoten en ziet nu nog dankbaar op die jaren terug. Toen dan ook in 1922 de heer Copray met pensioen ging, werd hem door de parochie een waardige hulde gebracht. Z.H. de Paus begiftigde hem bij deze gele genheid met het eerekruis Pro Ecclesia et Pontifice. De heer Copray behoorde tot het keur corps van onderwijzers, die gedragen door hun zuiver katholiciteitsgevoel, het Bijz. Onderwijs dienden, gedurende de harde jaren vóór de gelijkstelling met het Open baar Onderwijs. Dan dient de heer Copray genoemd als sociaal mensch. Toen in 1901 de Boeren leenbank te Nieuwveen werd opgericht, was hij een van de stuwkrachten. Als kas sier heeft hij van het oprichtingsjaar tot nu toe, aan de ontwikkeling en bloei van de Bank gewerkt. Het moet voor den scheidenden kaasier een groote voldoening wezen, dat hij deze schoone sociale instel ling, die hij in haar geheele ontwikkeling heeft- mogen beleven, thans als een instel ling die er zijn kan, mag verlaten. Een ander geesteskind van den heer Copray is de R.K. Kiesvereeniging in onze gemqente, welke hij dertig jaren met de meeste tact als voorzitter heeft gepresi deerd. Vermelden wij nog, dat de heer Copray waarnemend gemeente-ontvanger was; bo vendien secr.-penningmeester van de Rad- boudstichtingprefect der Derde Orde; oud-voorz. van de Dioc. Vereen, van On derwijzers, afd. Aar- en Amstelstreek en oud secr.-penningm. van de ring Rijnland van Boerenleenbanken, alsmede van den Buitendijkschen Oosterpolder. Wij wenschen den heer Copray, ondanks zijn 74 jaren, nog een langen rustigen ouden dag. NOORDEN. Vertrek naar Indië. Op Maandag, 18 Januari a.s. vertrekt na ongeveer een half jaar verlof weder naar zijn missie in Britsch-Indië, district Madras, terug de zeereerw. heer Fr. Koperdraad. Te Genua zal zijneerw. aan- boord gaan, doch vooraf eerst Rome aan doen en daar een paar dagen vertoeven. SPORT WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE TE DORTMUND. Van KempenPijnenburg aan den kop. Hedenmorgen om zes uur was de stand van den Zesdaagschen wielerwedstrijd te Dortmund, dat het koppel Van Kempen Pijnenburg de leiding had met 1 ronde voorsprong op het eerstvolgende koppel en een puntenaantal van 180. De stand was: 1. Van Kempen—Pijnen burg 180 punten. Op 1 ronde: 2. SchoenGoebel; 3. Duel- bergTietz; 4. CharlierDeneef. Op 2 ronden achterstand: 5. Rausch Huertgen; 6. DinaleLinari; 7. Kroll Maidorn. De ander koppels zijn 3 tot 7 ronden achter. STADSNIEUWS LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Benoeming, conservator en privaat-docent. Bij beschikking van den minister van Onderwijs, K. en W. is benoemd tot con servator bij de natuurkunde aan de Rijks universiteit alhier, E. C. Wiersma, thans tijdelijk. Bij beschikking van den minister van Onderwijs, K. en W. is dr. Z. W. Sneller, hoogleeraar in de economische geschiede nis aan de Nederlandsche Handelshooge- school te Rotterdam, tot wederopzegging toegelaten als privaat-docent in de facul teit der rechtsgeleerdheid aan de Rijks universiteit alhier, om onderwijs te geven in de economische geschiedenis. SURSUM C0RDA. La vifa nuova. Ter gelegenheid van haar 25-jarig be staan geeft het Gemeengd Koor „Sursum Corda" Dinsdag a.s. een jubileum-uitvoe ring. Uitgevoerd zal worden La Vita Nuo va (Het Nieuwe Leven). We ontleenen hieraan het volgende: Aan het begin van het werkje, waaraan Wolf-Ferrari titel en tekst voor zijne com positie ontleende, schrijft Dante: „In dat deel van het boek mijner Herinnering, vóór hetwelk slechts weinig te lezen is, be vindt zich een opschrift, dat luidt: „incipit vita nüova" (hier begint een nieuw leven)". Dat nieuwe leven begon voor den late- ren dichter der Divina Comoedia, toen hij, zelf negen jaar oud, waarschijnlijk bij een kerkelijk feest, de achtjarige Beatrice ont moette en haar tot aan haren dood (ze stierf op 24-jarigen leeftijd) een reine en teedere liefde toedroeg. Alles wat hair be treft, tot zelfs de geringste kleinigheid, wordt hem aanleiding tot een dichterlijke ontboezeming; al het overige verzinkt voor zijn geestelijk oog, voor hem bestaat nog slechts zij alleen en, wanneer hij maar aan de mogelijkheid denkt, haar te moe ten verliezen, is het hem, als verging de gansche wereld. Is het wonder, dat een werk, dat zijn ontstaan aan een zoo reine, ridderlijke toe genegenheid dankt, vol stemming is en dus door den bij uitstek lyrisclien componist met beide handen werd aangegrepen? Stemming van begin tot einde is dan ook het wezen van Wolf-Ferrari's „Cantica", waarin niets ons aan een oratorium doet denken. Na een kort, doch breed aangelegd poly- phoon voorspel, met steeds voortvloeiende achtsten-beweging, wordt ons in de inlei ding het ontstaan van het werk verduide lijkt. Beatrices stem (sopraan) doet zich hooren en Dante (bariton) ziet in geestes vervoering naar haar op. Met machtige klanken voegt zich dan bij hunne zangen het koor, dat bijna de ge heele inleiding als het ware blijft onder- streepen met dezen eenen zin: „Tutti Ji miei pensieri parlan d'amore". Als einde lijk deze woorden op de eerste maten van de orkestinleiding weerklinken, doen de knapenstemmen, ondersteund door de sta tige tonen der trompetten, zich hooren en heffen zij „Salute in lor Signor cia Amo- re" een melodische phrase aan, die in het werk de eigenlijke verklanking der Liefde is (het Liefdesthema). Als nu het geheele koor denzelfden muzi- kalen zin heeft ten einde gevoerd, neemt het orkest, boven een langen orgelpunt op E de muziek van het voorspel weer op en sluiten knapen- en menschenstemmen deu satz met het woord „Amorel" Met een thema vol eenvoud zetten hobo, engelsche hoorn en fagot de „Ballata" vau het eerste deel in, en op diezelfde melodie begint de bariton Beatrices verheerlijking, welke zang door het koor wordt herhaald. Dante's tekst volgende heeft Wolf-Fer rari nu een „danza degli Angeli (reidans der engelen) voor het orkest ingevoegd. We hooren het „arioso" voor barotonsolo, het „sonette" (ook alleen door den solist voorgedragen) en het hoogtepunt van het eerste deel, de „Canzona", waarin de dich ter ons in zijne extase tot in den hemel voert. Na een intermezzo van droeve klanken volgt het tweede deel. Op een heerlijke me lodie, als om ons hetgeen straks volgt, nog beter te doen medegevoelen, zingt de ban ton-solist in het „Sonetto" weer den lof van Beatrice. Dan volgt alleen door 't orkest „La Mor- te" (Beatrices dood). En nu volgt een zeer interessante epi sode. Om het dramatische, waarvoor hier zoo ruimschoots gelegenheid was, te ont wijken, laat Wolf-Ferrari, in plaats van Beatrice, de solo-viool spreken, telkens onderbroken door gedeelten van de mu ziek, waarop, aan het eind van het eerste deel, -Gods antwoord aan de engelen werd gezongen. Dan, na een lange „sprekende" pauze, nog het Liefdesthema, door de strijkers pp voorgedragen, en alles is voorbij. Somber klinkt het „recitativo" van het koor, wa'arin de aanvang der klaagliederen van Jeremia vrij wordt gedeclameerd. De volgende „Canzone" wordt door de koorbassen ingezet, waarbij zich later te noren, vrouwenkoor en eindelijk het kna penkoor voegen. Doffe smart spreekt uit het „Sonetto" (voor bariton) dat ook geheel vrij gedecla meerd wordt; dan vangt, onder een drie voudig „Ahl" van het koor, het orkest de schildering van Dantes visioen (het ver gaan der wereld) aan. Met ontzettende kracht beginnend, dalen de U-mol-accoorden kl dieper, daarbij tel kens in sterkte afnemend Als eindelijk alles ia stil geworden, be gint een hemelsch schoon gedeelte. De bas sen nemen p p p p het thema van het So- netto op, telkens voegen er zich nieuwe in strumenten met hetzelfde of andere beken de thema's bij, totdat eindelijk een f f wordt bereikt, waarin eerst de trompetten en daarna de bazuinen het Sonetto-bhema doen hooren. Dan zet, op den vocaal a, net koor met zijn praohtharmonieën in, een moment, dat onwillekeurig doet denken aan Perk's woorden: „Het floers is weg van de eeuwigheid geschoven!" Een en al klankweelde is dit laatste ge deelte; het onpersoonlijke der uienschill en knapenstemmen, die geen woorden meer noodig hebben, om huune verrukking ie uiten, het optreden en sa.nien vloeien van bekende thema's uit vorige gedeelten, dat alles maakt een on verge telij ken indruk. Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis dat door hen aan A. J. Kat en rechtverkrij genden vergunning is verleend tot het op richten van een vuurwerkfabriek op bet perceel kadastraal bekend Gemeente Lei den, Sectie K. No. 3229, gelegen in den Stadspolder. Leiden, 11 Januari 1932. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. AGENDA LEIDEN. Oinsdag, Donderdag, Zaterdag, Vincentauo- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.30—8.30 uur. Dinsdag. Ontwikkelingsavond R. K. Volks bond, Bondsgebouw, 8 uur. Woensdag, R. K. Rijtuig- en Wagenmakers- patroons vereeniging „St. Joseph" Kring Leiden, Concordia, 4 uur. Woensdag. Ledenvergadering De Hanze, „In den Vergulden Turk", 8.30 uur. Woensdag, Jaarvergadering „St. Peter Ka nis", Eigen Huis, 8.30 uur. Donderdag. Genootschap van den Stillen Omgang, Clubhuis St. Antonius. Ha ze windt steeg, 8.15 uift. Donderdag. Geloof en Wetenschap „De Olijftak", Kleine Sbadszaal 8 uur. Donderdag. Generale Repetitie „Die Schöpfung", Sta/dsgehoorzaal 7.30 uur. Vrijdag. Mij. tot bevordering der Toon kunst. „Die Sohöpfung", Stadsge hoorzaal 8 uur. Vrijdag. R. K. Verzekeringspersoneel „St. Donatus", Hotel „Central", Instal latie Geestelijk Adviseur Weleerw. Pater H. Mu'fler O.F.M., 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordtvan Maandag 11 tot en met Zondag 17 Jan. a.s. waargeno men door de apothegen: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502; en D. J. van Driesum, Mare 76, telef. 406. Als eindelijk trompetten en bazuinen het begin van de canzone, waarmee het eerste deel sluit, hebben aangeheven, en de kna pen „Beato anima bella chi ti vedel" (Ge lukkig hij die U aanschouwt, o heerlijke ziel) gezongen hebben, hooren we, als uit hoogere regionen, Beatrice's stem: „Io soao in pace!" (Ik ben den vrede deelachtig geworden). „Benedetta sed tu!" (Gezegend zijt gij) roept haar Dante onder golvende harpaccoorden toe. Dan nog even, in het orkest, heb thema, waarop het koor zoo even den vocaal a aanzette, en hooge klok- ketonen voltooien de apotheose. Handelsregister K. v. K. W ijzigingen: 1400. Scheepsbouw- en Reparatiewerf „De Hoop" v.h. Gebrs. Boot. Leiden, Lage Rijndijk 103. De statuten zijn gewijzigd. Wijz. Handelsn. thans: Naamlooze Ven nootschap Scheepsbouw- en Reparatie- werf „De Hoop" v.h. Gebrs. Boot. 3201. Naamlooze Vennootschap Motor Omnibus-Dienst Alphen aan den Rijn. (M.O.D.A.). Alphen aan den Rijn, Wilhel- minastraat 5. Overl. Comm.t J. van Leeu wen, Alphen aan den Rijn, dd. 7 Jan. 1932. 729. P. de Gruyter en Zoon. N.V. (f). Leiden. Maarsmanssteeg 10. Hoofdz.: 's-Hertogenbosch, Orthenstraat 14. Het nieuwe filiaal te Leiden, is niet gevestigd Leiden, Hoogewoerd 2, hoek Korevaarstr., maar: Ivorevaarstraat 2, hoek Hooge woerd. Postkantoor te Leiden. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de 2e helft der maand December, 1931. Brieven Binnenland: M. Bak ker, Alphen; Borst, Hoogmade; A. L. de Bruyn, Voorschoten; A. Daanijs, W. Delma, Haag; W. Delma, Haag; W. Har lem, Nijmegen; A. C. V. Hoog, Gestel; D. P. Kleinjan, Haag; Wed. Klobserderij, Haag; Mevr. Langmen, Breda; Leenhard, Wassenaar; Meelcentrale, Haa-g; C. Mis set, Doetinohem; Nijgh v. Ditmar, Haag; R. v. Arbeid, Brielle; W. Romijn, Leiden; Rijksverz. Bank, A'daan; C. Snoeren (2 stuks), Tilburg; H. J. Spook, A'dam; „Tele graaf", A'dam; v. d. Velden, A'dam. Briefkaarten Binnenland: J. Barnhoorn, Voorschoten; F. J. Beek, Schie dam; -Boogerd (2 stuks), Apeldoorn; W. Derksen, Stokkum; J. Dueuiling, Leiden; I. Eikerbout, Leiden; Frederiks, Utrecht; J. A. Frost, Leiden; Wed. v. Helk, R'dam; A. d. Jong, Zutphen; M. Poulxoen, Pijn- acker; J. Plouvier, Nieuwendijk N.-Br.; Temmink Grooo Burger Harderwijk; A. Verstegen, Leiderdorp. Brieven Buitenland: Mej. J. v. Dijkhuizen, Klundert of Belgisch Limburg? S. Vilmo, Pest Nrsebèt (bij Budapest). Briefkaarten Buitenland: V. Fungjeske, Basel; II. Lenz, Dorotheen- strasse. Deutschland; F. Meyer, Hannover. 8 Briefkaarten zonder adres.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2