MAANDAG 11 JANUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. DOODELIJKE AANRIJDING. Op de Enschedeschestraat ter hoogte van het terrein der gemeente-reiniging te Hengelo is, naar de „Crt." meldt, bij het oversteken van den rijweg de gemeente werkman J. Houwen door een auto gegre pen en eenige meters meegesleurd. In zorgwekkenden toestand moest R. naar het R. K. Ziekenhuis worden vervoerd, waar bleek, dat hij een schedelfractuur had bekomen. Hij is daar, zonder tot het be wustzijn te zijn teruggekeerd, overleden. Het slachtoffer was ongehuwd. De auto werd voor onderzoek in beslag genomen. Botsing tusschen auto en autobus. Zaterdag had te Slerkrade (Duitsohland) een ernstige autobotsing plaats tusschen een expeditieauto uit Aalten van den heer Weevers, bestuurd door den ongehuwden chauffeur W. Prinsen en een Duitschen autobus met 15 passagiers De autobus kantelde door den schok, ter wijl de Aalbensche chauffeur zwaar werd gewond. Hij werd naar het ziekenhuis ge bracht, zijn toestand is zeer ernstig. De 15 passagiers van den autobus werden allen min of meer ernstig verwond. Doodelijk ongeluk met een jachtgeweer. De jachtopziener van den heer Z. te Hulst trof Vrijdag zijn patroon aan in het jacht huis. De heer Z. was overleden door een ge weerschot zijn geweer lag in zijn nabijheid. Stoomschip lek gestooten. Gistermorgen omstreeks 10 uur is het met stukgoederen geladen stoomschip „Hunze IX", dat een geregelden dienst on derhoudt tusschen Groningen en Hamburg bij het meren aan de kade van de haven van Delfzijl tegen een betonnen ducdalf gestooten. Hierdoor ontstond een gat on der de waterlijn en stroomde het water in de machinekamer. Direct werden noodsei nen gegeven, waarop twee in de haven lig gende sleepbooten zich naar het in gevaar verkeerende stoomschip begaven. Het schip maakte toen reeds zwaar slagzij. Het lukte hen om de „Hunze IX" in de haven aan den grond te zetten, waar voorloopig het gat werd gedicht. Persoonlijke ongevallen kwa men niet voor. JUWEELENDIEVEN GEARRESTEERD. Bij een juwelier te Venlo kwamen Vrijdag 2 Duitsche jongemannen een hoeveelheid goud in baren te koop aanbieden voor een prijs ver beneden de waarde. De juwelier waarschuwde de politie en deze arresteerde het tweetal Het bleken te zijn de 32-jarige A. J. en de 29-jarige H'. R., beiden uit Cre- feld. Telefonisch stelde de Venlosche politie zich met de Crefeldsche recherche in ver binding en vernam dat daar in den nacht van 9 op 10 December een groote diefstal met inbraak in een juwelierszaak was ge pleegd, waarbij voor meer dan 250.000 Mark aan goud en zilver, briljanten en diamanten waren gestolen. De Crefeldsche recherche kwam onmiddellijk met den bestolen juwe lier S'teiwbach naar Venlo. Hier bleek het inmiddels in beslag genomen goud inder daad van den diefstal afkomstig te zijn. De beide Duitschers werden verhoord en verklaarden zelf niets met- den diefstal te maken te hebben, doch in opdracht van de dieven, waarvan zij naam en adres opgaven, te handelen. Dank zij deze aanwijzingen, mocht het de Crefeldsche politie gelukken, de dieven te arresteeren. De beide Duit- schors werden over de grens gezet en door de politie van Crefeld in arrest gesteld. BANKOVERVAL TE SOEST. KRANIG OPTREDEN VAN DEN DIRECTEUR. De vogels gevangen. Toen Zaterdagavond te ongeveer half 9 de heer van Scliaik, directeur van het kan toor Soest der Nederlandscbe Midden- standsbank, zijn visite wilde uitlaten, en de jassen van deze visite wilde halen, viel het hem op, dat de deur van het couponkamer tje, dat een grootte van ongeveer één tot anderhalve Meter heeft, en waarin een tafeltje het eenige meubelstuk is, onge veer 20 c.M. openstond en langzaam dicht ging. Onder luidkeels roepen plaatste de heer v. S. zich voor de deur, op welk ge roep de twee heeren, die juist zouden ver trekken, kwaanen toeloopen. Door de oogen- blikkelijk geboden tegenstand kan een ont vluchten van de ingesloten personen wor den voorkomen; met groote moeite konden de drie heeren de deur n.l. dichthouden. Toen de naaste buur de winkelier H., tevens plaatselijk leider van den Vrijwilli- gen Landstorm ook te hulp was geko men, kreeg v. S. gelegenheid de politie op te bellen, waarna deze zijn plaats voor de deur weer in moest nemen, om aan H. ge legenheid te geven zich met een geladen geweer onder het hoog geplaatste venster van het couponkamertje te posbeeren. Plot seling ging 'n revolverschot in het kamer tje af. De ingeslotanen zullen getracht heb ben één de voor de deur staande personen te treffen. Toen de politie verscheen en de deur werd open getrokken, trof men twee zeer ongunstige personen aan, die voorzien waren van een revolver, een masker en een groot aantal inbrekerswerktuigen. Op den grond lag een groote plas bloed. Het bleek, dat een der personen zich zelf of den an der in het dijbeen had geschoten. Met be hulp van burgers werden beide personen zwaar geboeid naar het politiebureau over gebracht. De getroffene verzocht om een dokter, die overbrenging naar het zieken huis te Utrecht gelastte. Uit het onderzoek bleek, dat de eene revolver nog geheel ge laden was, n.l. nog 5 patronen bevatte, ter wijl de andere revolver nog slechts 4 pa tronen inhield. De huls w erd teruggevon den in'het kamertje. Men vermoedt, dat beide personen Italianen zijn. Nog gemeld wordt, dat de inbrekers geen gelegenheid hebben gehad ook maar iets uit te richten. Onoplosbaar is verder nog het feit, hoe bei de personen in het bankgebouw zijn binnen gekomen. Men deelt ons nader nog het volgende mede De twee personen, die den overval ge pleegd hebben zijn aan de achterzijde van de directiekamer binnengekomen, doordat zij een raam forceerden. Ten slotte zijn zij in het couponkamertje terecht gekomen. Er 6chijnt voorts twee maal geschoten te zijn, n.l. de directeur van het filiaal, de heer van S., deelde ons nog mede, dat hij hedenmorgen^ een tweede huls heeft gevon den. Er bevindt zich een gat van een ko- gel afkomstig in het raam, waar de heer J H. onder stond. Een van de twee gearresteerden is naar het ziekenhuis te Utrecht overgebracht, de i ander is te Soest in hechtenis gehouden. EEN BELOONING VAN f 1000 UITGELOOFD. Voor de arrestatie van J. J. M. Kok. Op den 24sten Dec. j.l. is, zooals men i weet, te Amsterdam bij een bankinstelling j een diefstal gepleegd van een bedrag van I f 60.000. Hiervan wordt verdacht de vroege re bankbediende Theodorus Johannes Ma- ria Kok, geboren te Amsterdam 13 Mei 1903. Hij is ingezelschap van Johannes Jacobus Maria de Haas, geboren te Amsterdam 6 Augustus 1908, gewezen kellner (AVagons- lits), naar het buitenland uitgeweken. De commissaris in de 4de sectie te Am sterdam looft aan dengene(n) door wier (wiens) toedoen of inlichtingen genoemde Kok wordt gearresteerd een belooning van f 1000 uit. Kelderbrand te Amsterdam. De heer S. Muys Jr., die op de Keizers gracht 89 te Amsterdam een zaak heeft in étalage-artikelen, wasfiguren en vitrines, ontdekte gistermiddag tegen halldrie, dat er rook kwam uit den kelder, waar een op slagplaats is van wasfiguren en emballage. Hij waarschuwde onmiddellijk de brand weer. Toen de motorspuit van de Prinsen gracht na enkele minuten verscheen, golfde reeds een verstikkende rook naar buiten. Het was bijna onmogelijk in den kelder te komen. De bevelvoerende brandmeester, die den brand niet kon overzien, gaf dadelijk een tweede alarm, waarop meer materiaal aanrukte. Golven en nog eens golven rook bolderden uit den kelderingang. Vuur was er niet te zien, inwendig brandde het zeer heng. Met maskers gewapend drongen en kele brandwachts door den verstikkenden rook in den kelder binnen. Door de ondra gelijke hitte, die daar heerschte, waren de brandwachts genoodzaakt, telkens naar bui ten te komen. Uit voorzorg werd de vloer van de bovenverdieping, waar het kantoor van den heer Muys is gevestigd, met een laagje water bedekt, om het doorslaan van het vuur te beletten. Ook daar werd het broeiend warm, waartegen een groot aantal etalagepoDpen op den duur niet goed be stand bleken. De brandweerlieden gingen toen over tot redding van de wassenbeelden. Stuk voor stuk werden zij naar buiten gedragen en in stuk werden zij naar buiten gedragen en op den wal gezet. Uit de menigte, die den brand van de overzijde van de gracht gade sloeg. ging telkens een hartelijk gejuicht op, wanneer een .,man" of „vrouw" wer gered. Inmiddels was gebleken, dat de 10 M. diépe kelder in de lengte in twee deelen was gescheiden en dwars in een drietal afdee- lingen door houten schotten was verdeeld. Deze afdeelingen waren meerendeels gevuld met kisten en houtwol. Toen ontdekt werd, dat op één plek de vloer van de boven den kelder gelegen vloer warm werd, kon bepaald worden, dat daar de vuurhaard moest zijn. Hier werd een gat in de vloer gehakt. Door dit gat kwam de tong van een v'am te voorschijn; maar een straal water deed hem weldra verdwijnen en spoedig daarna behoorde de brand, die ongeveer twee uur werk aan de brandweer had bezorgd, tot het verleden. De schade bepaalt zich tot de inventaris van den kelder. ONREGELMATIGHEDEN TE DEURNE? De secretaris van den Boerenbond voort vluchtig. Men schrijft uit Deurne aan de „Msb.": Dinsdag j.l. verliet de landbouwer G. P. te Vlierden zijn gezin met de mededeeling dat hij zich naar Veghel begaf in zijn kwa liteit als secretaris van den Boerenbond om zaken te bespreken met de C.H.V. te Veg hel. Tot groote verwondering keerde P. van zrjtt'fietstocht niet terug .en op Driekonin gen wörd vanwege do familie navraag ge daan of P. te Veghel was geweest. Dit werd ontkennend beantwoord. Intusschen werd van de verdwijning aangifte gedaan bij de politie. De burgemeester van Deurne liet beslag leggen op de kas der plaatselijke af- deeling van den Boerenbond. Daarbij is ge bleken dat een groot gedeelte kasgeld' is verdwenen. Omtrent, de verblijfplaats van P. wist men ons mee te deelen dat de voortvluchti ge telegrafisch bericht zond dat hij verblijf hield in Kortrijk, waaruit hij nader zou schrijven. MOORDAANSLAG TE 1JMUIDEN. Zaterdagmorgen is te IJmuiden 'n moord aanslag gepleegd. Zekere K. heeft zijn vroe- geren commensaal R., toen deze zich naar zijn werk wilde begeven, opgewacht en met een ijzeren dissel eenige klappen op het hoofd gegeven, waardoor R. zeer ernstig werd gewond, terwijl tevens een lid van den rechterpink werd afgeslagen. De gewonde is naar het R. K. Ziekenhuis overgebracht, waar zijn toestand Zaterdag avond zeer ernstig was. K. is aangehouden en opgesloten. UIT DE RADIO-WERELD Programma's van Dinsdag 12 Januari. Huizen, 298 M. Alleen KRO-uitzendingen. S.OO9.15 Gramofoonplaten. 10.00 Idem. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Het KJR'O-Trio. I.45 Gramofoonplaten. 2.00 Voor de Dames. 3.00—3.30 Gramofoonplaten. 4.00 Idem. 5.00 Concert door het ILRO-Kunstensem ble. 6.45 Engelsche taalles. 7.10 Causerie. 7.45 Verbondskwartiertje. 8.0011.00 Concert door KRO-Orkest o.l.v. Johan Gerritsen en m.m.v. sopraan. In de pauze: Vaz Dias. 93.0 Voordracht. II.0012.00 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. Alleen AVRO-uitzendingen. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Voordracht. 11.0012.00 Concert door het Trio van Rest. „Winkels". 2.30 Gramofoonplaten. 3.00 Knipcursus. 4.00 Piano-voordracht. 4.30 Voorde kinderen. 5.30 Het Omroep-Orkest o.l.v. Nico Treep Solisten. 7.30 Engelsche taalles. 8.00 Gevarieerd avondprogramma. Ko- vacs Lajo6. De Vier Kaeths-harmonicavir- tuozen etc. 10.00 Vaz-Dias. 10.15 Mevr. Esther de Boer-van Rijk in een schets van Nono. 11.0012.00 Gramofoonplaten. „Radio Pari s", 1725 M. 8.05 Gramofoonplaten. 12.50 Idem. I.25 Idem. 8.20 Opera-avond: „Rloméo et Juliette" van Charles Gounod. Leiding: Henry De- fesse. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. II.05 Voordracht. 12.20 Cinema-orgelconcert door Edward O'Henry. GROOTE HOEVEELHEDEN BENZINE IN BESLAG GENOMEN. Door de ambtenaren van den Belasting dienst- te Helmond zijn verschillende groote hoeveelheden benzine in beslag genomen, waarvan de belasting niet was voldaan. Op verscni.lende plaatsen in Helmond was ongeveer 7000 L. benzine verborgen, welke aan één persoon toebehoorde. Te Ge- imert werd 3500 L. Benzine gevonden; te Mierlo vond men 1000 L. in vaten onder een mestvaalt verstopt. De inspecties van de Accijnzen te Bus- sum en Baarn hebben Zaterdag ingevolge de aanschrijving van den Minister van Fi nanciën een onderzoek ingesteld bij die houders van benzine, die voor 2 Januari geen aangifte hebben gedaan van hun ben- bine boven de 200 K.G. Bij eenige villabewoners werd proces-ver baal opgemaakt. Bij een bewoner van het Bosch van Bredius werd 6000 liter aange troffen, waarvan geen aangifte was gedaan. In Sloten onder Weespercarspel en in de Horstermeer zijn, naar wij vernemen, ook eenige vaten aangetroffen, welke daar wa ren verborgen om de benzinebelnsting te ontduiken. De belasting bedraagt 4 1/2 cent per liter plus de geringe ambtenaarskos- ten. De boete is maximaal vijfhonderd gulden plus vijfmaal de invoerrechten en de boeten, welke het gevolg zijn van de overtreding van de Hinderwet en van het niet nakomen van de bepaling, dat men van B. en W. toe stemming moet hebben om benzine in voor raad te houden. I.20 Concert door Leonardo en zijn Or kest. 2.252.50 Gramofoonplaten. 4.20 Concert door het Trocadero-Orkest. 6.50 Viool- en Piano-Sonates van Beet hoven. 7.10 Voordracht in de Fransche taal. 7.40 Concert door het Commodore Grand Orkest. 8.50 Voordracht. 9.20 Berichten. 9.40 Concert. Serenades. Leiding: Stan ford Robinson. 10.40—12.02 Dansmuziek door Henry Hall's Gleneagles. Kalundborg, 1153 M. II.20—1.20 Concert door Orkest van „PPalace-Hotel". 2.204.20 Omroeporkest met piano. 7.207.40 Klassiek Concert door Om roep-Orkest o. 1. v. Launy Gröndahl. 7.40—9.25 Tooneel. 9.45 Concert van Slavische Muziek. 10.2511.50 Uitzending van Dansmu ziek. Langenberg, 473 M. 6.20 Gramofoonplaten. 11.20 idem. 1.55 idem. 12.25.50 Middagconoert. 4.20—5.20 Namiddagconcert. 7.50 „Romantische Improvisaties". 9.50—10.20 Bij de Zesdaagsohe te Dort- tmund. Brussel 508 en 338 M. 508 meter: 12.35—2.05 Gramofoonplaten. 5.20 Omroeporkest. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Concert van composities van Jos. Jongen. 338 meter: 12.352.05 Gramofoonplaten. 5.20 Omroeporkest. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Orkest met Solisten en de Soc. Har monie „De Werker". 9.2010.20 Rede van W. van Grootven. Z e e s e n, 1635 M. 6.50 Arkadi Flato en zijn Orkest. 7.35 Voordracht etc. 8.35 Lustige avond. 9.40 Berichten. Daarna: Dansmuziek door Isja Iivschakoff. Rome, 441 M. 8. 20 Concert en Tooneel, Daarna, Fe- deelten uit „Balmaskué", Guiseppe Verdi. Pas uit de gevangenis en weer betrapt. Als verdacht van de inbraak, vorige week bij den heer van Onna te Doetinchem ge pleegd is gisterenavond door de politie ge arresteerd zekere W. H., H. werd aangehou den toen hij te Lengel gem. Bergh het ge- stolene wilde verkoopen. De dader is een goede bekende der jus titie en was juist uit de gevangenis ontsla gen, waar hij voor diefstal anderhalf jaar had doorgebracht. Collectebussen gestolen. Te Beverwijk werd in de bioscoopthea ters een collecte gehouden, waarvan de op brengst bestemd wae voor het Bio-vacan- tieoord van den Ned. Bioscoopbond. Na af loop werden de bussen bij een beurtschip per gestolen. De daders eigenden zich den inhoud toe en wierpen de ledige bussen in een sloot, waaruit de politie er met een dreg twee te voorschijn kon brengen. De da ders, twee te Beverwijk woonachtige jonge lieden, werden aangehouden en ter beschik king van de justitie te Haarlem gesteld. Jongeman vermist. Sinds Vrijdag wordt te Echt vermist de ongeveer negentien-jarige Hubertus An-, dreas Verhooyn, wonende te Hingen bij Echt en fabrieksarbeider van beroep. De jongeman heeft op dien dag tusschen 7 en 8 uur de ouderlijke woning verlaten en is niet meer teruggekeerd. Toen hij het huis verliet, heeft hij niet gezegd, waar hij naar toe ging. FEUILLETON. ACHTER EEN MASKER Uit het Engelsch van HAEDON HILL. 80) Ik begin er hoe langer hoe meer voor te voelen om naar dien ouden baas toe te gaan, zei de commissaris. Scheld me uit zooveel je wilt, maar ik heb alles ge daan, wat in ons politie-systeem mogelijk is. Misschien dat Elisha. Op hetzelfde moment ging de telefoon. Neen, neen, geen ieuws, hoorde Dick den commissaris in de tolefoon zeggen. Ze moeten in zee zijn gestort toen ze over de klippen gingen, dat is do eenige oplos sing. We hebben iedere denkbare schuil plaats doorzocht. Wat zegt ui U zou me graag spreken? Goed. Ik zal dadelijk ko men. Elisha, die van de priory opbelt, zei Wilbraham, terwijl hij den hoorn neer legde. Hij zegt dat hij niet verwacht, dat ze met een trein gaan en hij wil me spreken. Hij schijnt alweer bij de kaap ge weest te zijn en heeft een of ander idee. Ga je mee? Graag, zei Diok. Twintig minuten later stapte de com missaris en Dick in de bibliotheek van het heerenhuis binnen, waar ze Lord Monksilver en Elisha Crowe in een heel vriendschappelijk gesprek aantroffen. De oude detective klopte tenminste den ouden pair heel familiaar op den schouder en scheen hem iets heel belangrijks mee te deelen. Maar wat dat ook geweest was, toen de beide binenkwamen, werd het ge sprek plotseling gestaakt. Wel Majoor, U hebt dus een valsch spoor gevolgd? wendde hij zich tot den commissaris. Ik heb geen enkel spoor gevolgd, mi- lord, antwoordde de commissaris.. Het eenige spoor lag vijf meter van de hut van Standish op het zig-zag pad, waar ze een stuk van een vrouwenrok en het mes van den visschcr vonden." AVe heb ben nergens iets anders kunnen vinden, hoewel mijn mannen de duinen van links naar rechts hebben afgezocht. Dat is het wat ik bedoel of liever wat mijn vriend, Mr. Crowe bedoelt, ant woordde Lord Monksilver. Hij zegt dat ze dat mes en dat lapje daar met op zet heben neergelegd om u op een dwaal spoor te brengen. Ze zijn de zee opgegaan, commissa ris, voegde Elisha er aan toe. Meer kan ik u niet vertellen, want. ik zou niet weten waar ze naar toe kunnen zijn, vermoede lijk wachten ze op een boot die hun kan oppikken of ze die misschien verwach ten, kan ik u niét zeggen. En de oude vertelde verder hoe hij op dat. idee gekomen wa. Hij was naar de kust gegaan om te informeeren naar wat er den vorigen avond gebeurd was. Hij had de boot van Standish veilig en wel op zijn plaats zien liggen, maar dat had hem niet bevredigd. Toen had hij eens naar de andere booten gekeken en had al spoedig ontdekt dat de boot van Horrock ontbrak, terwijl de visscher thuis was en veel dronk. Toen was het vermoeden bij hem opge komen dat Ravenscar om de politie te mis leiden, de boot van Horrock had gebruikt. Als dat zoo is, zullen we nooit meer iets van Phyllis zien of hooren of er ach ter komen wat die schoft met. haar gedaan heeft, zei Dick gesmoord. AArilbraham kon hem slechts schralen troost geven, dat iedere boot die de vluchtelingen zou op pikken in een of andere haven zou worden doorzocht, zoodat het drietal zou worden gearresteerd. Maar Elisha Crowe schudde mistroostig zijn hoofd. We weten, dat. Ravenscar niet voor een moord terugdeinst, zei hij. Hij zal haar mond wel voor goed gesloten hebben. Overigens is hij er heelemaal den man niet naar om zich zoo maar op zee te wa gen en gebruik te maken van de een of andere boot, die hem in handen van do politie kan doen vallen. Of hij heeft voor oen eigen boot gezorgd, of hij wacht tot een buitenlandse!) schip langs komt. De commissaris en Dick keken elkaar ontzet aan. Elisha Crowe had het waar schijnlijk bij het rechte eind en als deze oude rot hen niet kon helpen, wie kon het dan Lord Monkssilver, dio er niet aan ge wend was om door onoplosbare mysteries gekneveld te worden, greep geirriteerd naar het bellekoord, naast, den haard. Vermoeiend werk, commissaris. Drinkt u een glas sherry, zei hij. Een flinke slok zal jou ook goed doen, Dick en u ook meneer Crowe, 0 al was het maar een slok water, als u prefereert. Zonder het te weten had de burggraaf den deus-ex machinia ten toonepip geroe pen, die den eersten glimp van licht over het mysterie zou doen schijnen. Dominiek, de butler, verscheen in ant woord op het bellen, nam de instructies met een eerbiedige buiging aan en kwam vlug met het verlangde terug. Toen hij echter de heeren had bediend en bijna weer bij de deur was, draaide hij zich plotseling om en keek het gezelschap met trillende lippen en anstige oogen aan. Neemt u me niet kwaliijk, milord, be gon hij verlegen, het past mij niet om de heeren een wenk te geven, maar van een hooggeplaatste ambtenaar als meneer de commissaris is, kan niet verwacht wor den, dat hij alles weet wat er in de dorps herberg omgaat. Schei uit met je gezanik, Dominiek en zeg wat je op je hart hebt, viel Lord Monksilver uit. Kun je ons vertellen waar mijn gewezen secretaris is Dat is het eenige wat ons interesseert. Ik weet wel dat je hem graag zou zien hangen, na dat hij je onlangs je portie heeft gegeven, toen hij je tekort in den kelder heeft ont dekt. Dominiek maakt een afwerend gebaar met zijn dikke hand en zei toen: Ik denk niet dat heb iets zal geven maar misschien wilt. u de ruïne van den ouden vuurtoren op Deadman's Reef eens onderzoeken, sir, zei hij terwijl hij zich tot Wilbraham wepdde. Michaël Standish is den laatsten tijd zoowat eiken avond in de „Beacon Arms" geweest en praatte den. heelen tijd over spoken op de ruïne. Na wat er gebeurd is. denk ik dat. hij do men- sclien heeft willen afschrikken om er te dicht bij te komen. Tk weet het natuurlijk zoo niet. maar het lijkt mo verdacht. Dat zou ik direct doen, commissaris, zei Elisha, zoodra de butler uitgesproken was. IIij was een en al opwinding. Dick wilde dadelijk naar de kaap, een boot nemen en direct naar het rif roeien. Maar de anderen waren wijzer. De com missaris wees hem er op, dat ze te doen hadden met twee mannen, die zich tot het uiterste zouden verdedigen en die zoo goed als zeker niet tegen een nieuwe mis daad zouden opzien. Mocht men er in sla gen hen te arresteeren, dan zou het on mogelijk zijn ze in een smalle roeiboot over te brengen. En dan zou de visschers- dochter er ook nog zijnen misschien nog iemand andersmaar dab durfden ze nauwelijks hopen. Als ik even mag telefonecren, milord, zal ik order geven dat een sleepboot met een stuk of zes agenten van Wroxford vertrekt, zei AVilbraham. Zoo kunnen we het zaakje veel beter opknappen als ze er werkelijk zijn. Het zal misschien een paar uur langer duren, maar dat is beter dan een fiasco te ris- keeren, wat zegt u Mr. Crowe? Ik ben het volkomen met u eens. Als ze werkelijk in de ruïne zijn, zullen ze niet bij daglicht vertreken. AVe kunnen er dus niets bij verliezen. De middag kroop voorbij, slechts onder broken door het telefoneeren van Wilbra ham die voortdurend in verbinding bleef met het politiebureau. Even na vijven arriveerde Inspecteur Pearman, die meldde dat de sleepboot juist uit Wroxford vertrokken was en dat ze dan ongeveer een uur later in Beacon Audley kon worden verwacht; de weg langs de kust was namelijk veel verder dan die over land. (AVordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9