CENTRALE VERWARMING SANITAIRE INSTALLATIES ZATERDAG 9 JANUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 15 BERNARD SCHULTE Voorhout bij Leiden -Telefoon: Sassenheim 4532 KATWIJK AAN DEN RIJN. Vredesbond. De R. K. Vredesbond tracht, zooals velen bekend zal zijn, de te houden ontwapeningsconferentie te steunen door handteekeningen te krijgen op een motie waarin uiting gegeven wordt aan de onverzettelijke wil, dat deze conferentie brenge onmiddelijke en belangrijke vermin dering van bewapening in al haar factoren en wel zoo, dat de wereld van de voortdu rende o or logs be dreiging bevrijd worde. Met de meeste stelligheid wordt verwacht dat door de gedelegeerden ter ontwape ningsconferentie, in het bewustzijn van hun zware verantwoordelijkheid tegenover het volk, dat zij vertegenwoordigen, en tegen over de gemeenschap der volkeren, deze duidelijk uitgesproken wil in daden zal worden omgezet. Op a.s. Zondag na de Vroegmis en na de Hoogmis zal er gelegenheid zijn om voor deze motie van den R. K. Vresdesbond te teekenen. Dat doen natuurlijk allen. Ver wacht wordt dat ieder zich enkele minuten gunne om voor deze belangrijke aangele genheid te teekenen. Mooie voorbeelden. De commissie tot behartiging van de belangen der tuinders alhier mocht op een desbetreffend verzoek van de directie der N. Z. Holl. Tramweg- Mij. te Haarlem bericht ontvangen, dat op de door haar verhuurde perceelen teelland te Katwijk een reductie van 25 pet. op de pachtprijs is toegestaan. Ook het bestuur der Tuinbouwver. „Katwijk en Omstr." ver leende, behoudens goedkeuring der leden vergadering, een reductie van 20 pet. Vooruitstrevend. Nu de bloementrek- kers door de hooge invoerrechten in Enge- alnd gedupeerd, zint men op middelen om hieraan te ontkomen. Als een bewijs van vooruitstrevendheid diene dat een kweeker-exporteur enkele honderden in kistjes geplante bollen, gereed om dadelijk in de kas gezet te worden, naar Engeland verzond om ze aldaar in een bloemenbedrijf in bloei te trekken. Men gaat uit van het standpunt dat deze bollen, want het zijn bollen die pas met de kiemen boven den grond komen, vrij van invoerrecht zijn. In Engeland in bloei getrokken, bestaat er een mooie kans, dat deze dan een loonen- de prijs opbrengen, 't Is nu maar de vraag of ook hieraan niet spoedig een einde zal worden gemaakt. Want het is er, volgens deskundigen, toch om te doen om de boel hier kapot te maken. En daarvoor helpen allerlei uitvindsels niet. LEIMUIDEN. Als de drank is in den man. Een ze kere van G. alhier reed met zijn door hem bestuurd wordende vrachtauto door een sohermg staande aan den achterdijk alhier. Dit had de gevolgen, dat de Gebr. T. wel ke eveneens in die auto zaten met een zekere van S. aldaar in een hevige woor denwisseling geraakten. Zijn buurman ech ter K. ging hierop naa-r buiten om te zien wat er op het erf van S. gebeurde. Deze werd echter door T. aangevallen, waardoor zijn duim uit het lid geraakte en hij zich onder behandeling moest stellen van dr. Bijl te Oude-Wetering. Zoowel door G. als door de Gebr. T. was veel 9terke drank ge dronken. De politie heeft van een en ander proces-verbaal opgemaakt. Voor de recht bank te Haarlem zal de zaak verder wor den voortgezet. Ook hier het spreekwoord niet tevergeefs: „Als de drank ia in den man is de wijsheid in de kan". Benzine-jacht. Door den ambtenaar der accijnzen is met assistentie der ge- meente-politie in deze gemeente contrale gehouden bij eigenaars en houders van automobielen voor de belasting op de ben zine. Bij enkele inwoners werd nog een hoeveelheid gevonden hooger dan dat men in voorraad mocht hebben. Inenten. Op Dinsdag 12 Januari zal ten huize van dr. L. Bouthoorn kosteloos gelegenheid zijn tot inenten van dee na^ midclags 2 tot 2'A uur. WASSENAAR. F. P. P. Lazarom. f Na een Langduiige ziekte is alhier in den ouderdom van 80 jaren overleden de heer F. F. Jf. Lazarom, oud-hoofd van de li. K. Jongensschool en oud-kassier van de Boerenleenbank. De heer Lazarom werd geboren te 's Gravenhage op 5 Juni 1851. Aanvankelijk bekleedde hij het onderwijzersambb in z;jn geboorteplaats, na eenige jaren werd hij hoofd in Zwoile en weer enkeel jaren later in Haarlem. 1 Mei 1885 kwam hij als hoofd aan de K. K. Jongensschool alhier, welke functie hij bleef bekleeden tot 1 Januari 1917. Hij was een uitstekend leermeester en heelt vele jongens, die thans een goede positie bekleeden, gevormd. Nevens zijn betrekking van hoofd der school was hij van 19U8 tot 1926 kassier der Boerenleenbank. Tijdens zijn kassierschap nam de Bank een groote vlucht. In deze functie arbeidde hij met groote accurates se en wist bij velen door kundige adviezen aan zioh te verplichten. Moge hij het loon ^or zijn arbeid reeds hebben ontvangen. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Voor prima kwaliteit valt de prijs van verschillende soorten, ge zien de algemeene toestand en de bemoei lijking van den invoer in andere landen, nog mee. Wat iets afwijkt brengt haast niets op. Betaald werden de volgende prij zen: Per 100: Proserpine f0.801.Mon Tresor f 2.302.80, Narcissen Cervantus en Ohristmas f 1.30—1.60. Per dozijnBrillant Star 711 cent, Vermilion Brillant 1217 oent, Witte due max 79 cent, Due de Ber lin 1014 oent, King of the Yellow 2025 oent, William Copland 3442 oent, Fred Moore 2631 cent, Salvator Rose 2228 oent, La Reine 1624 cent, Rose La Reine 2530 oent Ibis 3540 cent, La Reine max 2530 cent, Gele Prins 2428 cent, Prins van Oostenrijk 3036 oent, Prosperity 20 24 oent, Goudvink 2531 oent. Cyclamen per stuk 2226 oent, Hyacinthen per 100 f0.10 tot f 6.70. VALKENBURG. Bestrating. Door de gemeente wordt als productieve werkverschaffing de bestra ting rond Kerkplein en toren goed onder handen genomen. Het belooft een goede verbetering te worden en geeft, wat in de zen tijd gewensoht is, aan veel handen werk. De bevolking. De bevolking dezer ge meente bestond op 31 December 1930 uit 2307 mannen en 2208 vrouwen, totaal 4515, vermeerderde in 1931 door geboorte met 79 m. en 48 v., totaal 127, en door vestiging met 50 m. en 65 v., totaal 115. Verminderde in dat tijdperk door overlijden met 9 m. en 16 v., totaal 25, en door vertrek met 78 m. en 85 vr., totaal 163. Totale vermindering per 31 December 1931 met 42 m. en 14 v. Totaal der bevolking op 31 December 1931 4571 personen. LEIDSCHENDAM V ereeniging „1yilhelmina". Donderdag avond te 8 uur hield de Wilhelmina-vereeni- ging te VeurLeidschendam een algemeene le denvergadering in café „Het Wapen van Veur". Om pl.m. 8 uur opende de voorz., de heer Meijer, de vergadering en heette allen harte lijk welkom. Hij betreurde het ten zeerste, dat de vergadering zoo slecht was bezocht. De no tulen werden gelezen en onveranderd onder dank goedgekeurd. Namens de penningmeesteresse bracht de secretaris een keurig overzicht der financiën uit, waaruit blijkt, dat de uitgaven bedroegen 2844.89 en de inkomsten 2917.70, zoodat er een batig saldo is van 72.81. Bij monde van den heer v. d. Akker bracht de controle-commissie verslag uit en verklaar de alles in de beste orde bevonden te hebben. De voorz. dankte de commissie voor hun werk en bracht hulde en dank aan de penningmees teresse voor haar acuraat beheer. De secretaris bracht dan een keurig en duide lijk jaarverslag uit, waarvoor hij een hartelijk dankwoord van den voorz. en een welverdiend applaus der vergadering heeft te accepteeren Bij de bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding van de heeren G. Voorsluis, W. Ver meer, J. Meijer en mej. de wed. C. P. Luijnen- burg, worden allen met groote meerderheid van stemmen herkozen. Van de rondvraag werd een zeer ruim ge bruik gemaakt: de vragers worden allen naar genoegen door den voorz. beantwoord, terwijl enkele voorstellen, o.a. inzake grootere grati ficatie der penningmeesteresse, enz. en enkele andere vragen in de bestuursvergadering zul len behandeld worden en op de eerstvolgende vergadering nader besproken en behandeld zullen worden. Hierna sluiting. STOMPWIJK Huldiging aan den heer Fleuren Donderdagavond is den onlangs afgetreden hoofdonderwijzer, de heer J. Fleuren door zijn oud-leerlingen op grootsche wijze hulde ge bracht. Toen kwart vóór acht de heer en mevr. Fleuren met familie in de volle zaal van het „Blesse Paard" op de voor hen bestemde ze tels hadden plaats genomen, werd door alle aanwezigen staande het welkomstlied gezon gen, waarna pastoor Floor het woord nam. In zijn huldigings-rede bracht de eerw. spr. naar voren de toewijding voor het onderwijs, welke de heer Fleuren steeds getoond had. Spr. schetste vervolgens onder welke omstan digheden, zoo heel anders dan nu, de heer Fleuren zijn ambt aanvaardde. De oud-leer lingen wilden hem dezen avond hun hulde en dank door muziek, zang en tooneel toonen. Met een bede tot God, dat Hij den heer Fleuren te midden van zijn familie nog lang sparen mag, en dat het hem gegeven mag zijn nog vele jaren zijn oud-leerlingen met raad bij te staan, besloot spr, zijn toespraak. Hierna kreeg namens de oud-leerlingen de heer Jo Elderhorst het woord. Met hartelijke woorden dankte spreker den heer Fleuren voor het onderwijs en de raad, welke de oud- leerlingen steeds van den heer Fleuren gehad hebben. Na deze met applaus beloonde woorden, trad de heer Joop Suiten voor het voetlicht met een declamtie, waarbij de heer Suiten de goede hoedanigheden van den heer Fleuren naar voren bracht. Het fanfare-gezelschap speelde voor de pauze eenige keurige uitgevoerde marschen, welke groote bijval mochten oogsten. Na de pauze kwamen eenige oud-leerlingen voor het voetlicht door het opvoeren van een klucht „Het Schilderijtje". Dit aardig uitge voerde stuk, waarbij danig door de aanwezi gen gelachen werd, liet zien hoe men een schilderij niet moet ophangen. Een dankbaar applaus beloonde de spelers. Niet minder bijval mochten „De wijnproe vers" oogsten. Dit werd opgevoerd door een kwartet, gevormd uit de koorzangers. Na dit heel goed gezongen stuk, vergastte een ser geant en twee miliciens de aanwezigen op: „Een kwartier theorie in.de krijgskunde", het geen zeer in den smaak viel der toehoorders. Het slot van dezen goed geslaagden avond was een cantate, welke prachtig door het zang koor werd uitgevoerd. Hierna nam de heer Fleuren het woord en dankte zijn oud-leerlingen voor de hulde hem dezen avond gebracht en deed de toezegging, steeds bereid te zijn, indien zijn oud-leerlin gen zijn raad behoefden. Deze toespraak lokte een daverend applaus uit. De heer Fleuren spoorde zijn toehoorders aan steeds hun kracht te putten uit het boek Gods dat voor ieder open ligt, waar ook hij steeds kracht vond, namelijk de natuur. Een spontaan gezongen „Lang zal hij leven" besloot dezen huldigingsavond, waarop de or ganisators met welgevallen neer^ mogen zien, SASSENHEIM „St. Ambrosius"Gisteravond had onder matige belangstelling de laatste verplichte uit voering plaats van de muziek- en zangvereeni- ging St. Ambrosius. Te acht uur werd begonnen, onder leiding van directeur G. Dik, met een openings- marsch, waarna de voorz. een woord van wel kom sprak in 't bijzonder tot de geestelijkheid der parochie, welke als trouwe bezoekers zoo spontaan meeleven. Spr. zeide, dat de tijd thans niet zoo gunstig is, om de muziekver- eeniging te steunen, maar hoopte, dat dit in het komende jaar beter wordt. Hierna werden nog eenige nummers mooi vertolkt, en met stille aandacht gevolgd. Voor al het nieuw-ingestudeerde nummer, getiteld: „Une soriée d'automne en Ardenne" oogstte een groot applaus. Hierna traden op de dames, onder leiding van de heer Post, die een acht tal zangnummers lieten hooren. Hiervoor komt zeker een lofwoord aan de dames toe, die op zulk een zuivere wijze de liederen uitvoerden. Ir. dit dameskorps is dan ook goede vooruit gang merkbaar. Als zij het verband bewaren, belooft het voor de toekomst een goede ver eeniging te worden. Na de pauze kreeg de muziek het program ma voor zijn rekening. Na afloop dankte de voorz. voor het aandachtig gehoor en dankte den directeur en damesleden voor den zang en de spelers voor hun muziekkunst, waarna men nog eenigen tijd gezellig bijeen bleef tot slui tingsuur. VOORSCHOTEN Benzine-smokkelaar. Door de ambtena ren der belastingen zijn een vijftal vaten ben zine opgespoord, welke een voorraad verte genwoordigde van 875 liter. De vaten waren verstopt onder den grond op het erf van den heer R Politie. Door den burgemeester als hoofd der gemeente-politie is benoemd tot agent van politie met ingang van 15 dezer, de heer H. Lijs, thans agent van politie te Kaarlemmerliede, voordien tijdelijk te Katwijk WARMOND Personalia,. Gedurende het jaar 1931 zijn in deze gemeente overleden 26 personen, waarvan één persoon behoorde tot een andere gemeente, terwijl 8 inwoners dezer gemeente zijn overleden in een andere gemeente. Paardenvordering. Ingevolge de opge maakte lijst komen in deze gemeente 32 paar den in aanmerking voor eerste vordering bij e.v. mobilisatie. Vertrokken: M. C. Hoogeveen naar Voorhout D. J, Verkaink naar Voorhout A. Coelen naar IJmuiden L. Volleberg naar Zoeterwoude H. van Leeuwen naar Voorhout J. C. van Hameren naar Alke made E. M. Kerkvliet naar Leiden K. Ravensbergen naar Nieuwkoop S. J. van Ameyde naar Leerdam G. W. Bakker naar Amsterdam A. J. Bader naar Noordwijker- hout L. J. Nijs naar Heilo H. Meyer naar Haarlemmermeer. Gevestigd: L. R. v, d. Vlugt, komende van Voorhout Tha van Staveren komende van Rotterdam A. C. van Bladel, van 's Gravenhage F. M. Heemskerk, van Oegst- geest R. R. Loos van 's Gravenhage I. K. te Wiel van Gendringen G. de Raadt van Leimuiden G. v. d. Horst van 's Gra venhage W. Th. Haagen van Zoeterwoude E. A. van Belle van Leiden. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Aanrijdingen. De autobestuurder H. E. K. uit Den Haag deed bij de politie aan gifte, dat hij in de Wilhelminastraat met een luxe-auto de scharenslijperswagen van J. v. T. had aangereden. Hij deed daarbij toezegging de schade, aan den wagen be rokkend, te zullen vergoeden. Langs den Steekterweg werd de auto van den melkhandelaar B. uit Zwammer- dam aangereden door een achteropkomen de auto, bestuurd door F. D. De schade, door dezen laatsten bestuurder veroor zaakt, zal worden vergoed. Gevonden. Een vilten hoed, een blau we regenjas met riem, een knot sajet. Vermissing. Door de firma H. v. L. werd bij de politie aangifte gedaan van de vermissing eener ijzeren roeiboot. GROENENDIJK. Tooneeluitvoering. Donderdagavond werd in de R.-K. school door de tooneel- vereeniging „Onder Ons" de eerste uitvoo- irng gegeven. Nadat door 't bekende „On der Ons Musicus" de avond werd ingezet met een strijkje met pianobegeleiding werd door den directeur, den heer J. Th. Wesse- lingh, den aanwezigen een hartelijk woord van welkom toegesproken, waarna door deze in eenige korte trekken de be- teekenis van de te spelen stukken werd weergegeven. Verder wenschte spreker de aanwezigen een genoeglijken avond en werd een aanvang gemaakt met het pro gramma. Opgevoerd werd „De Botsing", een spel in drie bedrijven, hetwelk zich af speelt op een boerderij. Dat dit stuk, het welk ook van toepassing is Op den tegen- woordigen tijd van crisis en malaise, zeer in den geest viel der aanwezigen, bleek wel uit het daverend applaus hetwelk op het einde van elk bedrijf volgde. Het tweede stuk was „Napoleon's Horloge", een kluchtspel in drie bedrijven. Dit was een stuk, waarom danig is gelachen, vooral om de behendigheid der horlogediefstal. In het geheel genomen hebben de bezoekers zeer zeker kunnen genieten van deze mooie tooneeluitvoering, en wij hopen dan dat Zondagavond de zaal, alwaar de tooneel- veroeniging „Onder Ons" al reeds eon rooks van uitvoeringen heeft gegeven, tot in de uiterste hoeken gevuld moge zijn. De bezoekers zullen er vinden een genot volle en gezellige avond. HAZERSWOUDE. Geboren: Maria Cornelia d. van L. van den Bosch en J. J. Schmal. Gerar- dus Jacobus z. v. J. L. v. Bennekom en L M. Odijk. Willem z. v B. den Braver en D. Wille. Overleden: J. Vos 65 j. geh. met J. Voorhorst., Ondertrou wd: J. H. Koot 31 j. en A. M. de Jong 29 j. L. A. v. Geloven 31 j. en M. 0. de Boer 23 j. WOERDEN. De bevolking. Geboren 86 m. en 76 vr. Gevestigd 320 m. en 354 vr. Totaal 406 m. en 430 vr. Oxerleden: 45 m. en 42 vr. Vertrokken 216 m. en 268 vr. Totaal 261 m. en 310 vr. Vermeerdering 145 m. en 120 vr. Bevolking 31 Dec. 1930. 3669 m. en 3981 vr. Vermeerdering 145 m. en 120 vr. Op 31 Dec. totaal 3814 m. en 4101 v. To taal 7915. 1 w. 0« Gast: Dat is toch te erg, daar heeft iemand mijn broek gestolen, terwijl ik in bad was. Hotelier: Onmogelijk meneer. In ons hotel wordt niet gestolen. Weet u zeker, dat u er een aan hadt, toen u hier kwam? NED OOST-INDIE OPLICHTERIJ „EN GROS". Een Mexlcaansch „professor" de dader. In aansluiting op het reeds door ons ge melde Aneta-telegram over de groote op lichting bij de juwelierszaak van Kempen, Begeer en Vos te Batavia lezen we in het „N. v. d. D." nog het volgende: In een der grootste hotels te Batavia stapte een heer af. die voorgaf professor te zijn aan een Mexicaansche universiteit. Deze professor liet zich inschrijven onder den naam van Lorrain. Op een ochtend ging de „geleerde" naar een der grootste bankinstellingen, welke hij trachtte op te lichten voor een bedrag van 75.000 dollar. Terwijl de bank de zaken van Lorrain be- ha-ide'de. ging deze naar een der groote ju welierszaken van Batavia, waar hij vertelde dat hij eenige juweelen en ringen wilde koo- pen voor zijn vrouw. De echtgenoote lag echter in het hotel ziek te bed en Lorrain verzocht aan de fir ma om eenige juweelen op zicht te sturen, zoodat zijn echtgenoote er een keus uit zou kunnen doen. Een vertegenwoordiger van de juweliers- firma begaf zich met de kostbaarheden naar het hotel waar hij vriendelijk door L. werd ontvangen. De vertegenwoordiger kreeg een sp'.itje en een sigaartje, terwijl de Mexicaan in de kamer gine z.e. om de juweelen aan zijn vrouw te laten zien. De vertegenwoordiger wachtte echter heel lang en toen hij meende dat er zooveel tijd verstreken was, dat zelfs do meest kieskeurige vrouw nu wel een keus gedaan zou kunnen hebben, ging hij op onderzoek uit. Hij kwam toen tot do onaangename ont dekking dat de „professor" door een ach terdeur do kamer en het hotel verlaten had en mot een t.axi was verdwenen. De .Jioog- leeraar" had eerst gepoogd de firma voor een collier ter waarde van f 100.000 op te lichten. Do juweelen waarmede hij thans de becnen nam, vertegenwoordigen een waarde van f 13.000. Toen later een vertegenwoordiger van de bank aan het hotel kwam, was Lorrain reeds verdwenen. De oplichting van de bank- is dus niet doorgegaan. NOODWEER EN BANDJIRS OP BALI. Enkele loodsen Ingestort. Anota seint uit Soerabaja: Op Bali is het Donderdagavond weer noodweer geweest. Zware bandjirs worden verwacht. O.m. is de wog van Klocnkoetig naar Den Passar geheel overdekt met om gewaaide boomen en telegraafpalen, terwijl enkele loodsen to Benoa zijn ingestort. De telegraaf- en telefoonverbindingen 2ijn voorloopig hersteld; binnen veertien dagen zullen zij definitief in orde gebracht zijn. Vermelding verdient het verdienstelijk werk van den kantoorchef van de P.T.T. te Den Passar, die om de herstelwerkzaamheden te leiden de bandjirende riviór op een vlot van pisangstammen is" overgetrokken. COMPLOT VOOR EEN MASSAMOORD. Slachting onder Europeanen voorbereid. Aneta seint uit Soerabaja: Het Soer. Hbld. vernoemt uit Djember, dat een complot werd ontdekt om alle Euro peanen van der ondernemingen Soember- tengah, en Soember-Wadoeng bij Sempolan uit te moorden. De hoofdaanleggers van dit complot zijn gearresteerd. Het motief tot de voorgeno- men daad was van godsdienstigen aard. DE AVONTUREN VAN 169. Terwijl ze zoo met elkaar spraken wat ze zouden doen, hoorden ze een hevig geritsel en tot hun groolen schrik zagen zij de reuzenspin naderen. „Maak dat je wegkomt", riep het verkeersa-gentje, „de spin zit ons op de hielen". Nou iedereen nam de boenen om aan het gure dier té ontkomen. EEN VERKEERSAGENTJE. 170. Heiaar, het lieve prinsesje kon niet zoo snel loopen als de anderen. Misschien had de lange japon hieraan wel eenige schuld. Terwijl de twee kabouters, de profes sor en Keesie het op een loopen zetten, greep de spin met zijn haken hot meisje beet. Ze slaakte een gil, die door merg en been drong.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 15