Burgerlijke Stand BUITENLAND TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN '1NSDAG 5 JANUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht iD den morgen van 5 Januari 1932, medegedeeld door bet Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 774.6 te Zurich. Laagste barometerst.: 737.7 te Thorshaven. Verwachting tot den Avond van 6 Jan.: Matige later toenemende Zuidelijke tot Westelijke wind. Betrokken tot zwaar bewolkt. Waarschijnlijk regenbuien. Wei nig verandering in temperatuur. De rug van hoo'gere drukking over Scan dinavië met het gebied van strenge vorst trok naar Lapland en Finland, zoodat de warme luohtstrooming bijna over geheel Duitschland en Zuid-Scandinavië door drong. Alleen in Zuid-Frankrijk kwam plaatselijk lichte vorst voor. Aan de Ier- sche kust daalt de barometer weer sterk en stormt het uit het Zuiden, aan de Xoor- sc-he kust waaien stormwinden uit Zuid en West. Verder terugdringen van het vorstgebied in het Noord-Oosten en voort duren van he,t zachte en regenachtige weer in West-Europa is waarschijnlijk. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 9.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS Van Dinsdagnamiddag 4.29 uur tot Woensdagmorgen 7.41 uur. GEMEENTERAAD. De gemeenteraad vergadert op Maan dag 11 Januari a.s., des namiddags te 2 uur in het gebouw „Tot Nut van 't Alge meen'- (Steenschuur 21). Te behandelen onderwerpen 1. Benoeming van vijf Stadsgeneeshee- ren, voor het tijdvak 1 Januari 1932—1 Januari 1934. 2. Voorstel tot aankoop van gedeelten grond gelegen aan den Zijlsingel, kad. be kend Sectie K, Nos. 692 tot en met 695, 698 en 1317, alle ged. en tot beschikbaarstel ling van de voor dien aankoop benoodig- de gelden. 3. Voorstel tot. vaststelling van eene aanvullende overeenkomst, betreffende de levering van electriciteit in de gemeente Koudekerk door de Stedelijke Electrioi- teitsfabriek te Leiden. 4. Voorstel tot aanvaarding van de door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland verleende vergunningen tot het leggen en exploiteeren van hoogspanningskabels ten behoeve van de stroomlevering aan de ge meente Woubrugge en 'aan de N. V. Fa brieken „Waddinxveen" voorheen A. Kempkes Co. te Waddinxveen. 5. Voortzetting van de behandeling van de begrooting van inkomsten en uitgaven der gemeente, voor den dienst 1932. 6. Voorstel: a. om het voorstel van den heer Koole, in zake de aanstelling van een vol-ambte- naar-schoolarts naast de 4 in functie zijnde schoolartsen, niet aan te nemen; b. om het medisch toezicht op de leer lingen van de buitengewone school voor Lager Onderwijs, evenals het vóór-onder zoek van die leerlingen, op te dragen aan een psychiater-specialist c. tot vaststelling van de verordening, regelende het geneeskundig toezicht op de openbare en bijzondere bewaarscholen, de kinderbewaarplaatsen en dergelijke in richtingen, en den werkkring van den schoolarts. Aankoop van strookjes grond. Bij besluit van 3 Augustus 1931 stelde de gemeente de noodige gelden beschik baar voor de aansluiting van wijk XII (ge legen ten Oosten van den Zijlsingel) aan de centrale rioleering. Tot de hiertoe uit te voeren werken behoort o.m, het leggen van een rioolzinker in den Ouden Rijn na-, bij de Schrijversbrug. Bovendien zullen in den Ouden Rijn ter plaatse zinkers moe-, ten worden gelegd voor de gasfabriek en voor de waterleiding. Het isniet mogelijk, deze werken uit te voeren zonder de beschikking te heb ben over een over oppervlakte particu lieren grond. B. en W. stellen den Raad voor: 'a. te besluiten tot aankoop door de gemeente, vrij van alle lasten en tegen 'n prijs van ƒ10 p. M.2 van eenige strooken grond, gelegen aan den Zijlsingel, ter ge zamenlijke grootte van pl.m. 225 M2. b. door vaststelling van een overgeleg- den begrootingsstaat, een bedrag van 2.375 beschikbaar te stellen ter bestrij ding van den onder a bedoelden aankoop en van de daarop vallende kosten. Stroomlevering aan Koudekerk. Krachtens het bepaalde met de ge meente Koudekerk in de stroomleverings- overeenkomst is Leiden op nader op te geven voorwaarden verplicht tot uitbrei ding van het leidingnet in Koudekerk over te gaan, indien laatstgenoemde gemeente daartoe het verzoek doet. Nadat in 1927 gen uitbreiding van het net langs aen Hoogewaard heeft plaats gehad, heeft Koudekerk thans verocht zoodanige uit breiding ook langs den Lagewaard tot stand te brengen. Over de voorwaarden, welke aan de inwilliging van dit verzoek behooren te worden verbonden, werd over eenstemming bereiktde Raad van Koude kerk heeft reeds het daartoe strekkende besluit genomen. B. en W. stellen voor, hiertoe te beslui ten. Stadsgeneesheer. De heeren dr. J. M. Timmermans, H. P.* Veldhuyzen, P. J. M. Niemer, A. J. B. Poortman en W. A. Muyzert verzoeken den Raad, bestendiging in de betrekking van Stads-geneesheer. B. en W. stellen den Raad voor, deze verzoeken in te willigen. Leggen van hoogspanningskabel. Ingevolge artikel 11 der voorwaarden, waaronder Gedeputeerde aair onze gemeen te vergunning hebben verleend tot het leggen en exploiteeren van een hoogspan ningskabel vanaf de electrische centrale alhier via Leiderdorp naar de gemeente Woubrugge en tot het leggen en exploi teeren van een hoogspanningskabel ten behoeve van de levering van electrischen stroom aan de N.V. Fabrieken „Waddinx veen" v.h. A. Kempkes en Co. te Waddinx veen, worden de vergunningen geacht niet gegeven te zijn, indien niet binnen drie maanden na dagteekening van de beslui ten van Ged. Staten door den Raad verklaringen zijn ingezonden, houden de dat de Raad der gemeente Leiden de vergunningen onder de daarbij gestelde voorwaarden aanvaardt. Aangezien tegen die aanvaarding bij B. en W. geen bezwaar bestaat, geven zij den Raad in overweging tot het inzenden van die verklaringen te besluiten. Het doodelijk ongeval bij het reinigen van een automobielmotor. Zooals gisteren werd vermeld, is hier ter stede een ernstig ongeluk gebeurd. Een 17-jarige jongen moest met benzine een automobielmotor reinigen. Daarbij maakte hij gebruik van een kwast met mo talen band. Op een gegeven oogenblik kwam hij met den kwast in de nabijheid van de blanke positieve klem van den startmotor. Een vonk sprong over tusschen die klem en het gestel van den auto. De benzinedampen en het blikje met benzine dat de jongen op het frame had neergezet vlogen in brand, waarna ook de kleeding van den jongen vlam vatte. Pogingen om de vlammen te blussohen, kwamen te laat; de jongen moest in levensgevaarlijken toe stand naar het Diaconessenhuis worden vervoerd, alwaar hij een twaalftal uren later overleed. Herhaaldelijk werd reeds gewaarschuwd tegen het gevaar, dat verbonden is aan het met benzine schoonmaken van auto mobielen. De laatste twee jaren zijn een tient,al soortgelijke ongevallen ter kennis van de Arbeidsinspectie gebracht, welke meerondeels zware verbranding van den betrokken personen tengevolge hebben gehad. Thans is door gemelde oorzaak een jeugdig menschenleven verloren ge gaan. Het zij daarom nog eens herhaald, dat de onderhavige ongevallen ni e t behoe ven voor te komen, mits men maar. vóór met het reinigen van den motor wordt be gonnen, de verbinding van de positieve pool van den accumulator met de positie ve leiding los maakf. In dat geval is de mogelijkheid van het maken van een ge stelsluiting zoo goed als uitgesloten; er kan dan alleen nog een sluiting optreden tusschen de positieve klem van den accu mulator en het gestel, of wel tusschen bei de klemmen van den accumulator onder ling. Door de accumulator te verwijderen kan ook dit gevaar worden opgeheven. Nog zij vermeld, dat er tegenwoordig cshakelaars in den handel zijn, die, in de electrische installatie ingebouwd, het mo gelijk maken om in de gevallen, dat dit noodig is, de installatie van de plaats van den bestuurder af uit te schakelen. K. J. M. V. „St.. Peter Kanis». Morgenavond houdt de heer Kasteel in het Eigen Huis van P. K. een lezing over een onderwerp, dat de belangstelling zeer zeker waard is. De heer Kasteel zal een korte en hel dere uiteenzetting geven van een merk waardig verschijnsel, dat zich sinds jaar en dag bij de aanhangers der socialistische maatschappijleer vooi'doet. Wij bedoelen hiermee 't zoogenaamde „Religieus socialis me". Deze strooming telt onder de socialis ten reeds vele aanhangers. Voor ons, Ka tholieken, is het van belang een juistin zicht in dit verschijnsel te krijgen. Wij spo ren de leden daarom aan morgenavond naar de uiteenzetting van Piet Kasteel te komen luisteren. Deze spreker is voor de leden geen on bekende meer. Ieder weet dus dat het een interessante avond zal worden Candidaat Indisch ambtenaar. Het Commissariaat voor Indische Za ken bij het Departement van Koloniën deelt mede, dat in 1932 geen jongelieden zullen worden aangewezen als candidaat Indisch ambtenaar (Indologische studie aan de Rijksuniversiteiten te Leiden en Utrecht). Handelsregister K. v. K. Wijzigingen 987 Naamlooze Ven nootschap Drukkerij „laboremus" voorheen „Hermandad", Leiden, Langebrug 107. Uittr. Comm.: P. de Widt, Rotterdam en H. van Leusden, Den Haag, dd. 31 Dec. 1931. 5827. A. P. van Rijn, Sassenheim, Linde laan 5. Bloembollenhandelaar. Bovenge noemde handelszaak voert in het buiten land ook den naam: Schnittblumen Verkaufs Centrale Sassenheim; Hol land. De Wethouder van Financiën, de heer T. S. Goslinga, is verhinderd morgen spreekuur te houden. LAATSTE BERICHTEN PROVINCIALE STATEN VAN ZUID-HOLLAND. Hedenjnorgen zijn in het gebouw der Eer ste Kamer de Provinciale Stalen van Zuid- Holland bijeen gekomen in vergadering, on der voorzitterschap van den Commissaris der Koningin in de Provincie, jhr. rnr. dr.A. A. van Ivarnebeek. Aan de orde is het subsidieverzoek van de Algemeene Nederlandsche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer. De heer Van Eek (s.d.) ondersteunt dit verzoek. Vreemde.ingenverkeer haalt de banden tusschen de landen nauwer toe. De provincie mag daarvoor wel een offer van f 2500 iver hebben. De heer Schouten (a.r.) merkt op, dat de Staten vroeger hebben besloten, geen sub sidie toe te kennen, en dat het nu niet de tijd is tot het creëeren van nieuwe subsi dies. De heer Werker (v.d.) steunt het vezroek. De Gedeputeerde, de heer Bergholen, zegt, dat de Staten de provincie voor vreemdelingen zoo aanlokkelijk mogelijk maken en dat het niet op hun weg ligt. bo vendien de vereeniging te subsidieeren. Het voorstel van Gedeputeerden, om het verzoek om subsidie voor kennisgeving aan te nemen, wordt met 47 tegen 29 stemmen aangenomen. De heer Trouw (lib.) steunt een, thans aan de orde zijnd, verzoek van het bestuur der vereeniging tot bestrijding van de tubercu lose en van andere ziekten onder het rund vee in Zuid-Holland om verhooging van het toegekend subsidie. Zoo ook de heer Van Sleen (s.d.), die zich verzet inzonderheid tegen het vaststellen van een te laag maximum, dat den steun, over een groot aantal runderen aangeslagen, onbeteekenend maakt. DE WATERSTAND IN GRONINGEN. De hooge waterstand in de provincie Gro ningen is afgenomen. Het gevaar is thans geweken. MISLUKTE OVERVAL. Een 16-jarige kantoorbediende, die voor zijn patroon 1600 had gehaald van het gemeente-girokantoor te Amsterdam werd gistermiddag aangevallen door een man, die hem met een hard voorwerp een slag op het hoofd gaf en tegelijkertijd uitriep: „Geef hier dat geld Toen de man hem vastgreep wist de bediende zich los te rukken, waarop hij nogmaals een slag te gen het hoofd ontving. Hij slaagde er in de trap van een kantoor op te loopen, zoo dat de onbekende het geld niet heeft kun nen bemachtigen. VELDWACHTER AANGEVALLEN EN GEWOND. De veldwachter van de gemeente Flagt- wedde, A. Xieuwhof, is, toen hij in den nacht van Zondag op Maandag op surveil lance was, door een onbekend gebleven persoon besprongen en neergeslagen. Hij geraakte bewusteloos en toen hij weer bij- kwam ontdekte hij, dat een groote wond» aan de rechter kaak had. welke hii in het ziekenhuis te Winschoten heeft laten hecli- j ten. De aanvaller is onbeice :.l gebleven. DE DOODENGE STROOM. Toen gisteravond een begin ran brand uitbrak in een zakkenpakhuis van de ^''r'cle' biVicieeï rope Jll'ViS^ïe LJY ei d innen. ner!en woord van hulde aan den bouwer, heer N. Korswagen. die er zijn beste €Ichten voor gaf. LEIDEN. Geboren: Jeanine Jacoba dr. v. C. v. Beek on R. L. M. Paris. Anna Berndina dr. v. C. J. den Edel en M Friesema. Paulus z. v. A. Sjardijn en M. H. Wijling. Hubertus Madia z. van A. Regeer en A. van der Krogt. Bob z. v. W. L. Kok en M. J. G. Roosloot. Piet er z. v. N. de Koning en P. van Oudheusden. Hendrik z. v. L. Noort en P. Kuivenhoven. Al- dert Jacob z. van J. van der Plas en M. van Schie. Aibertus Theodorus z. v. A. Th. v. Marwijk en G. F. Pli. de Graaff. Dick z. v. N. Neleman en G. Huisers. Marijke Anna dr. v. J. P. van Dam en J. E. van der Laan. Methiena Johanna Margaret ha d. v. J. Chr. H Verhocve en M. J. C. de Kroon. Gehuwd: J. iówelheim jm. en S. van Amerongen jd. W H. Doove jm. en H. D. Smit jd. J. P. Slegtenhorst jm. en E. Ramb jd. Overleden: J. de Wolf wedr. 78 j. J. NoppenIa Rooij vr. 26 j. J. Dom burg m. 57 j. P. de Boer wedr. 72 j. A. van den Oever dr. 6 j. D. J. den Os, wedr. 85 j. diefstal met geweldpleging (de bekende roofoverval aan de Laan v. X. O.-Indië 67, op 5 November j.L). De Rechtbank veroordeelde beide ver dachten, overeenkomstig den eisoh van het openbaar ministerie, ieder tot 3 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. te DUITSCHLAND COMMUNISTISCHE AGITATIE IN ESSEN EN KEULEN. 1 Vei geste communisten hadden voor gisteren H. krachtiger propaganda voor het neer- hooen van het werk aangekondigd, die dat-er tot nu toe weinig succes heeft luxo auto gis-eravoTra neert geconsta teerd, dat een vóór hem rijdende vracht auto op die plek over een oneffenheid van den weg reed, wat bij nader onder zoek het lijk van P. bleek te zijn. Het staat nog niet vast, hoe de ongelukkige om het leven is gekomen. Ook is nog niet bekend, van svien de vrachtauto is, die men over den man heeft zien rijden. Het onderzoek berust bij de marechaus see te Arcen. VERDRONKEN. Uit Sappemeer wordt ons gemeld: Hedenmorgen te 6 uur is de 25-jarige mej. Ernst, kantoorschoonlioudstcr bij de X.V. Kartonfabriek v.h. W. A. Scholten op weg naar haar werk op onbekende wijze in het Winschoterdiep geraakt en verdronken. Haar lijk is omstreeks 10 uur opgehaald. De overval aan de Laan van Nieuw Oost-lndië. De Rechtbank heeft heden uitspraak gcdiian in de zaak tegen den 30-jarigen buffetohef M. van W. en den 20-jarigen reiziger H. H. W. W., die op 22 Dec. te recht hebben gestaan, wegens poging tot ERNSTIG MIJNONGELUK BIJ BEUTHEN. Nog veertien mijnwerkerc bedolven. BEUTHEN, 5 Jan. (V. D.). Op de Karslen-Centrum-mijn bij Beulhen vond gisteravond op de 774 meter verdieping een ontploffing plaats, waardoor een gedeelte van de schacht instortte en 15 arbeiders den terugweg afgesneden werd. Terstond werd mot het reddingswerk begonnen, waarbij men er in slaagde, een voorman te bevrijden. Ongeveer twee uur later vond een nieuwe explosie plaats, waardoor het voortzetten van het reddingswerk zeer gu- vaariijk werd en, naar men vreesde, de nog ingesloten veertien mijnwerkers werden be dolven. Ondanks het gevaar weid het red dingswerk echter den geheolen nacht in koortsachtig tempo voortgezet, en werc» met alle macht getracht, de ingesloten ka meraden te bereiken. Het werk vorderde echter uiterst langzaam en was zeer moei lijk. Tegen zes uur vanmorgen had men de ongclukkigen nog niet bereikt, terwijl meh ook op geen enkele wijze'verhindering met hen heeft, zoodat men zich ernstig bezorgd maakt. De veertien ingesloten mijn werkers vermoedelijk om het leven gekomen. Dc mijninspectie te Breslau deelde he denmorgen officieel mede: Het reddings werk op de Karsten-Centrum-mijn vordert slechts langzaam. De mijn is nog steeds m beweging. Met de ingeloten veertien mijn werkers kon nog steeds geen verbinding worden verkregen. Er dienst derhalve op gerekend te worden, dat zij dood zijn, het reddingswerk wordt echter met groite spoed voortgezet. NIEUWE BLOEDIGE ONLUSTEN MET FRANSCHE MILITAIREN IN SYRIË. l' n"u'"~Jrr ~l - Jlln gewonden. I tie noch aan het criterium aan den eisch van recht\D-) Het officieels Aan het slot van hun -schap Tass meldt i ven geven de bisschoppeisc^l'^cllc^e. deelen richtlijnen aan, die de Ka5n'ust<jn geko te volgen. De gelooviger11 Damascus zou- aangespoord, te handelen twee handgrana- der sociale enclclieken V£mSte hebben ge- Pius XI. hun geloof te vePersone" werden den vooral ook voor de Iade hoofdstad derwijs, de Kesk niet te W» d°°ï Fjansche ot andere politieke partPehnndl,liafd kttn" moeilijkheden te gehoor: wettig gezag en langs «;VAAB LANGS oplossing van het conlhWf-..p.. en Staat te zoeken. oV\D.). Blijkens de •standen van den FIN LAF1 "orden aangen°" ingsgevaar is gewe ken. Dc hoogst gelegen stations langs den Boven-Rijn melden reeds weer val van het water. DE A.S. HERSTELCONFERENTIE. LAUSANNE, 5 Januari (V.D.). Te Lau sanne is men met groote bedrijvigheid aan de voorbereiding van de Herstelconferentie bezig. De conferentie zal worden gehouden in het historische slot Ouchu, waarin in de jaren 1922—'23 de conferentie tusschen Tur kije en de geallieerde mogendheden plaats vond. De meeste deelnemers hebben reeds in de groote hotels te Lausanne kamers ge reserveerd. Men verwacht, dat de conferen tie 20 Januari a.s. zal beginnen. Dr. Ansari opvolger van Rajendranath Prasad. BOMBAY, 5 Jan. (V.D.) Het Comité van het Nationaal Congres heeft dr. An Sari aangewezen als opvolger van den gearres teerden Congresvoorzitter Rajendranath Prasad, die zelf benoemd werd na de ar restatie van den eersten Congresvoorzitter Valabhai Patel. De provinciale Congres- comités hebben hun voorzitters volmacht gegeven oui zelf hun opvolgers aan te w.j- -zen ingeval zij gearresteerd worden. Brutale juweelendiafstal. LONDEN, 5 Januari. (V. D.) In het Londensclie Westend drong een roover een juwelierszaak binnen in een dor drukste straten, bedreigde den juwelier met een revolved en zag kans te ont snappen met een kist juweelen ter waar de van ruim 8.00o pond sterling. LEIDEN, 4 Jan. Groentenveiling. Per 10 stuks: andijvie 1.502.50, roodekool f 1.805.40, savoyekool 1.103.40, groc- uekool 0.702,50, pieterselie 0.90—2.00 prei 1.102.50, selderie 0.902.10, knol- selderie 1.404.50, per 100 kg.: kroten 2.40—3.kroten, gek. 610, witloof 1114, boerenkool 3—5, spinazie 20 27, uien 5.107.00, wortelen 17, spruiten I 4—7, spruiien II 14, Melkveiling. Aanvoer- 93760 lil er. Hoogste prijs 6.30. laagste 5.10. 5 Jan. Vette Varkens. Aanvoer 484 stuks. 445 zwaar 3738 cent en 19 licht 3336 cent per kg. levend gewicht, Zou ters 3233 cent, handel tamelijk vlug. ROTTERDAM, 4 Jan. Binnenl. Granen en Peulvruchten. Gerst Chevalier f 6.C06.75. Haver fi.OO—6.50. Erwten kleine groene 11.00—12.50, Ver der van J 8—10. Bruine boonen naar kwal. 7.00—9.50 blies per 100 kg. Buitenl. Granen. Stemming vast. Rogge 723 k. Russische disp. f 5.10. Canada Western No. 2 disp. 5.50. 734 k. Bahia Blanca aangek, 5.10. Gerst Canada No. 3 disp. 120121, 034 k. Znid-Rnssische aangek, 116. 58—9 k. Donau disp. 114.50, 5960 k. Donau disp. 116, 6364 k. Bahia Blanca aange komen 116, 65—66 k. La Plata ladend geladen 112'. Haver Canada No. 3 disp. 6.65—6.70, 53 kg. Russische disp. 6.75. 51—2 k. Zuid- Russisohe n. kwal. disp 6.30—6.40, Cana da No. 2 Pacific stoomend 6.45, Canada No. 3 Pacific stoomend 6.35. Mais per 2000 kg.: La Plata disp. 70— 77, idem aangekomen 75. idem stoomend 7576, Donau—Galfox disp. 75, idem aangekomen 74, idem stoomend 7475 La Plata Cinquantine disp. f 82. ROTTERDAM, 5 Jan. Vee. Ter vee markt werden Jieden aangevoerd: 126 paarden, 604 magere runderen, 516 nuch tere kalveren, 21 overloftpers, 3 veulens, 820 vette runderen, 170 gr'askalveren, 41 biggen, 229 vette kalveren, 165 schapen of lammeren, 12 bokken of geiten. Prijzen per half kg.: koeien 36—39, 30—32.5 en 19—24 cent, ossen 3336, 30—32 en 25 cent, stie ren 2931, 2427 en 2022.5 cent, kalve ren 62.567.5, 52.557.5 en 4047.5 cent. Prijzen per stuk van mager vee: melk koeien 175—310, stieren 90—350, gras kalveren 4090, paarden 190290, slachtpaarden 100190, hitten 75140, veulens 4080, nuchtere fokkalveren 12 16, nuchtere slachtkalveren 5—9, kalf- koeien 160—300, pinken 100150, vaar zen 160200, biggen 5—10 en biggen per week 0.801.10. Overzicht: koeien en ossen williger handel, prijzen hoogcr clan gisteren, stieren betere handel, prijzen hooger dan vorige week: vette kalveren vlugge handel, prijzen als gisterenmelk en kalfkoeien kalme handel, prijzen onver anderd; jong vee stille handel, prijzen sta tionair; graskalveren, slcependo handel, prijzen 18, 21 en 23 centnuchtere kalve ren sleepende handel, prijzen als vorige week; paarden stroeve handel, prijzen als vorige week; biggen stille handel, prijzen onveranderd; schapen en lammeren stille handel prijzen onveranderd. PURMEREND, 5 Jan. Kaas. 1 kleine boerenkaas per 50 kg. met rijksmerk 23.50 Aaqvoer 701 kg. Boter. Aanvoer 840 kg. Prijs 1.20— 1.50 per kg. BODEGRAVEN, 5 Jan. Kaas. Aange voerd 212 partijen Goudschc kans, waar onder 200 met rijksmerk, totaal 8672 Inks wegende 78.048 kg. Prijs met R. M. Ie soort 2730, 2e soort 24—26. Handel flauw. W 1S&ELN UTEE K ING EX A llöli-.UA M (Niet officieel). Berlijn 58.92'.,. Londen 8.39 New York 2 49 Parijs 9.77::'| Brussel 84 62' Zwitserland 48 62'. Milaan l.'.62l/j Madrid _'l in O3I0 46. - Kopenhagen 46.75 Stickholm 47 75 Weenen 35.25 Praag 7.'8 Boedapest Prolongs t ie 2 1/2 pet. BEURSOVERZICHT. De da'ing zette zich heden weer voort. Het aanbod was weliswaar beperkt, doch de vraag was nog kleiner, zoodat de notee ring bijna algemeen lager kwam. In K011. Olie ging nog het meeste om; de koers liep wederom enkele punten terug ofschoon de noteering in de middaguren toch iets boven die van de ochtendverkeer was. De Ameri- kaansche soorten waren verlaten. H.V.A.'s opnieuw in reactie en daalden beneden 170. De scherpe daling van de Cuba-suikerno- teering in New York vormde hier nog in het bijzonder een ongunstige factor. Rubbers zeer stil en gedrukt in verband met dc re actie van den prijs van liet product. Tabak ken eerder iets lager, evenals Kcheepv. Mijnwaarden verwaarloosd. Amerikanen verkeerden in reactie. Anaconda's daalden beneden 20. De beleggingsmarkt was ver deeld. Hier en daar bestond een kleine nei ging tot recatie.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3