ZATETDAG 2 JANUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. r AFDEELING LEIDEN R. K. DIOC. VROUWENBOND Dezq rubriek verschijnt des Zaterdags om de veertien dagen. Brieven, vragen en mededeelingen te richten aaD één der redactieleden: Mejuffrouw Jo van der Laan, Kijnsburgerweg 20, Leiden; Zr. I. van den Abeelen, Willem de Zwijger- laan 25, (Jegstgeest; Mevr. FehmersBoerKnottnerue, Warmonderweg 37. 2 JANUARI 1932. Feest v. d. H. Naam van Jezus. De H. Lucas verhaalt: „Toen de acht da gen vervuld waren, dat het Kind zou be sneden worden, werd Zijn naam genoemd „Jezus". Het kind Jezus kreeg derhalve Zijn Naam op den eersten dag van het bur gerlijk jaar. De Kerk viert op dezen dag plechtig de besnijdenis des Heeren, en daarom op den 2en Jam het feest van dien H. Naam. Laten wij dien naam nooit ijdel gebrui ken, maar altijd eerbiedig uitspreken, den kend aan de ontelbare weldaden der menschwording. Jezus heeft zelf gezegd: „Indien gij den Vader om iets in mijn naam zult bidden, Hij zal het u geven". Jo. 16: 23. ZALIG NIEUWJAAR! Wederom is een jaar voorbij, wederom zullen wij met nieuwen moed een jaar be ginnen. Wanneer wij een terugblik op het vervlogen jaar slaan, dan moeten wij wel met weemoed terugdenken aan zooveel droevigs, in dit jaar voorgevallen, aan zoo veel smaad en oneer, God's Kerk aange daan, aan zooveel vervolgingen, waaraan zij is blootgesteld geweest, dat wij, met groote zorgen vervuld, de toekomst tege moet zouden zien, ware het niet, dat een onwankelbaar geloof in Zijn almacht, een onverflauwde hoop en vertrouwen op Zijne goedheid en liefde ons deed beseffen, dat al hetgeen er rondom ons voorvalt, niet buiten Zijn wil en toelating geschiedt en zal moeten voeren tot de uiteindelijke overwinning van God's Rijk. In al die pijnlijke omstandigheden is het, alsof ieder in den Vrouwenbond voelt, dat een nauwere aaneensluiting van allen een dringende eisch is. De band tuaschen de le den onderling laat niets te wensohen over, de liefde en toewijding der onderafdeelin- gen is prijzenswaardig en de groote mede werking, welke het afdeelingsbestuur van allen mocht ontvangen, kan ons toch niet weerhouden om ondanks al hetgeen er aan smartelijks rondom ons voorviel, met dank baarheid een terugblik op ons vervlogen Vrouwenbondsjaar te slaan. Met groote dankbaarheid gedenken wij al het goede, dat onze onderafdeelingen, elke op hare wijze, in deze zoo moeilijke en zorgvolle tijden tot heil van velen hebben gedaan. Met groote dankbaarheid gedenken wij de groote sympathie, welke die onderafdee lingen door medewerking, arbeid en gaven van velen mochten ondervinden. Ja, reden tot dankbaarheid hebben wij, al moeten wij daarbij tevens tot ons leed wezen constateerden, dat, waar alle katho lieke vrouwen in onzen bond vereenigd be hoorden te zijn, en geen enkele reden, geen financieele redenen of welke dan ooR, haar daarvan behoeven te weerhouden, ve len toch nog meenen, dat het niet noodig is lid van onzen bond te zijn. Al zien wij ook met eenige bezorgdheid de toekomst tegemoet, omdat wij met de velen, die door de zware tijden in moeilijke omstandigheden verkeeren, zoo innig me- devoelen, toah vangen wij met goeden moed en opgewektheid het nieuwe jaar weer aan. Wij willen, naar onze krachten, trach ten de zorgen mede zooveel mogelijk te helpen verlichten; wij zullen daarbij vaak nog op haar, die deze zorgen niet of niet dermate kennen, een beroep moeten doeu, maar wij doen dit dan met blijdschap, .ve lende, dat die allen ons graag helpen. Wij willen werken voor Het doel, waarvoor de Vrouwenbond er is; wij willen werken voor de saamhoorigheid van ons allen in lief en leed. En niet alleen in het onwrikbare /er- trouwen, doch zelfs met de vaste weten schap, dat gij uw aller medewerking daar toe ten volle toezegt, wenschen wij God s besten zegen over den bond en daarbij over u allen en uwe huisgezinnen voor 1932 afsmeekende, u van harte een Zalig Nieuw jaar. Veel heil en zegen! Namens het Bestuur, J. MAXDERS-VERMEULEN, Presidente. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Verkiezing bestuur. Men wordt eraan herinnerd, iat candidatenlijsten tijdig, uiterlijk vóór 7 Januari 1932, moeten inge zonden worden bij de secretaresse, mej. M. M. van der Meer, Nassaulaan 2, Oegst- geest. Theemiddagen. Donderdag, 14 Januari a.s., te half 3 zal professor van der Wiel een causerie houden over Gregoriaansch. De middag zal gegeven worden in de bo- \-enzaal van „In den vergulden Turk', Breestraat. Excursie Rotterdam. 27 deelneem sters hebben zich voor deze excursie aan gemeld. De eerste week in Januari zal het reisgeld, a 1.40, worden opgehaald. Da mes, die zich de moeite willen geven het voor aanstaanden Woensdag bij mevr. Manders, Oegstgeesterlaan 12, te laten be zorgen, zullen zich den dank van het be stuur verwerven. Leden, welke 10 Januari zich nog niet hebben ojigegeven en vóór dien datum het reisgeld niet gestort heb IMTERPAROCHIEELE ben, kunnen niet meer aan de excursie deelnemen, daar opgave aan de Boter-ver- koop-centrale tijdig te. voren moet geschie den. Samenkomst op Dinsdag 19 Januari a.s. te kwart voor één uur aan het station, ver trek trein 12.53. Jaarvergadering op 21 Januari 1932 te kwart over acht in de Kleine Stadsgehoor zaal. Houdt uw avond vrij. Demonstratie. De demonstratie, welke de Verkade's fabrieken in December zou den geven, ia uitgesteld tot Vrijdagavond, 22 Januari a.s. Programma. 1. Causerie over Verkades Fabrieken. 2. Film. a. Introductie, b. Van Meel tot Beschuit, c. De wordingsgeschiedenis van een Biskwietje en van Honingkoek. 3. Pauze met een proefje van een Ver kade's Artikel. 4. Film. d. Bonbons en Clfocolade; Waxinelichben. e. Allerlei. Korte beschrijving Verkade-film. De introductie leidt op amusante wijze het b'ezoek aan Verkade's Fabrieken m. Per vliegtuig van de K.L.M. wordt de tocht naar Zaandam ondernomen, waar u spoe dig aan het machtige fabriekscomplex ar riveert. De grondstoffen worden uit verre oorden aangevoerd, hetgeen een s-erie in teressante beelden u duidelijk doet zien. U komt weer bij de fabrieken terug op het moment dat des morgens heb werk begint en een groote schare vroolijke meisjes het ruime fabrieksterrein betreedt. Ie Deel. Na een kijkje in het keurige la boratorium volgt dan een rondgang door de beschuitfabriek, een modelinrichting, waar u het geheole proces „van meel tot beschuit" duidelijk kunt volgen. Dit gedeel te van de film wordt besloten door aardige opnamen in een der cantines en op het prachtige, ruime speelterrein. 2e Deel. Niet minder interessant ia de wordingsgeschiedenis van een Verkades biskwietje. De vernuftige machines, die ook hier worden toegepast zullen zeker uw be wondering wekken. Dan komt de Honing koek aan de beurt. In dit deel zijn aardige opnamen van bijen, de kleine maar voor ons onschatbare produoenten van de ho ning, die Verkade's Koek zoo beroemd maakte. 3e Deel. De beelden uit de fabriek van Chocolade en Bonbons zullen menig toe schouwster doen watertanden. Het is hier ook een echt Luilekkerland, waarin wij rondwandelen. Dan volgen nog opnamen uit de speciale fabriek voor Waxine-lichten, van welke lichten de toepassing in een paar aardige scènes duidelijk wordt ge maakt. 4e Deel. Na een vluchtig bezoek aan het groote kantoor brengt de film u naar de bloementuinen, speciaal aangelegd om de noodige bloemen te leveren, die cantines en kantoorlokalen opvrooüjken en onwille keurig komen wij van die bloemen op de Verkade's Plaatjes en Albums. Het nut en genoegen, dat deze vorm van reclame aan jong en oud verschaft, wordt hier.duidelijk gedemonstreerd. Een aardige apotheose vormt dan een pakkend slot aan deze Verkade's bedrijfs film. BESCHOUWINGEN. Zoo ligt dan het oude jaar weer achter ons en zijn we een nieuw ingetreden, on danks angst voor dat wat mogelijk komen zal, ondanks zorgen en moeilijkheden. Al les gaat zijn cirkelgang en er is er slechts Eén die het rad van den tijd voor ons tan doen stilhouden; Dezelfde die ons in net afgeloopen jaar de kracht gaf te dragen, wat Hij ons oplegde aan leed en kommer. Maar ook het goede ontvingen we van Hem. En al bestonden voor velen, de zege ningen alleen in het gaan naar het kribje to Bethlehem, wie zal zeggen hoe kostbaar de gaven zullen zijn, die het kleine Kindje in de kribbe ons in dit nieuwe jaar zal schenken? Laten wij dus met de beste voornemens bezield het nieuwe jaar intre den. Veel heeft de Vrouwenbond in dit afge loopen jaar gepresteerd, zeer veel werk is er door de afdeelingen verricht, alleen naar buiten uit, hoeren we er te weinig van. Het kan geen kwaad zoo nu en dan eens in de Rubriek te lezen hoeveel Moedertjes er gelukkig gemaakt zijn door Hulp in -Je Huishouding en de baby, niet door een droge opsomming van cijfers, maar door eenige grepen uit de soms dagelijksohe be zoeken der dames. Dit zelfde geldt ook voor de andere on derafdeelingen. Wanneer de redactie de gegevens ontvangt, is zij ten allen tijde be reid daarvan verslag uit te brengen in de rubriek. Voor 1932 dus bergen copie. Zoo zij he;. Zuster v. d. ABEELEN. ZALIG NIEUWJAAR. ,,'n Zalig Nieuwjaar" wenschen wij de redactie der Leidsche Courant vaji harte toe. Gods zegen ruste op haar mooie werk ONZE KERSTRETRAITE. Het moet voor onzen Gezellenvader wel een groote vreugde zijn geweest zeven en vijttig van zijn gezeken ter retraite te zien gaan. Geen wonder dan, dat wt bij ons ver trek op eersten Kerstdag met een hartelijk en hartig woord werden uitgeleide gedaan en na een half uurtje in de beste stemming het Retraitehuis bereikten. r is daar in het (Jlemenshuis veel ver- ai.^jid en gemoderniseerd. Prachtige vloe ren, warme schi.dering, keurige meubilee ring enz., alles is er schitterend in orde. Maar ook buiten het huis is de tuin ver groot met een bosch en.een voetbalveld. „We zijn nog zoo dom niet", zei een der Pa ters en waariijk, we zien daar zelfs het voetballen benut voor het retraitewerk. (Tusschen haakjes, ik zag er een elftal van veertien Na dit stukje inleiding ter zake. Eerste Kerstdag, 's avonds te kwart voor negen was de openingspreek. Ja, waarvoor we kwamen wisten we wel, maar ook waardoor we kwamen, moest ons duidelijk voor oogen komen; we kwamen er door God. Hij riep ons naar de stilte van het retraitehuis om in die eenzaamheid tot onze zielen te spre ken, om ons te genezen van onze kwalen en dan ten slotte het Voedsel te_ worden voor onze zielen. Hij riep ons en wij hadden geluisterd naar Zijn stem. Immers, wij zijn niet voor den tijd; wij zijn voor de eeuwig heid. De liefde van den C-hristyus dringt ons bij Hem te komen en door dit leven heen Hem vast 'te houden om bij het opgaan ter hemelglorie Hem te vinden, daar boven. Maar in.de beslommering van het leven vergeet men zoo dikwijls de eeuwigheidsbe- teekenis en in klare woorden wees men ons, jongemannen, op onze uitverkiezing tot Christen en de juiste beleving van ons be ginsel. Tweede Kerstdag werd met de H. Mis begonnen en wisselden bidden en luisteren en nadenken elkaar af. Daar werd door de eerw. Paters voor ons behandeld de groote levenskwestie der ziel, die de mensch zelf in zijn vrijen wil kan doen voortleven of doen sterven. Zeker, zonder God brengen we niets tot stand, maar de mensoh kan, in blinden hoogmoed, zijn zinnen zetten op eigen krachten. Maar in dien eigendunk gaat men ten onder, in dit vertrouwen-op- eigen-kraeht sterkt'men den geestelijken dood. Zoo waar blijft het. woord van Von del: „Engelsheid en diersheid menglen zich dooreen." Mensch, pas op! Met dat voor oogen werd aandachtig ge luisterd naar het oude, maar toch altijd boeiende levensverhaal van Christus. Zijn menschwording en kruisdood waren louter liefde, maar door die onbegrijpelijke Gods liefde heeft Hij den Hemel voor ons ge opend en kunnen wij erfgenamen worden van Zijn rijk. Doch „velen zijn geroepen, maar weinigen uitverkoren", en die weini gen moeten strijden, want zonder strijd is er geen overwinning. ,In de predikaties van dien middag werden de moeilijkheden van het jongemannenleven behandeld, hoe we te strijden hebben in de zen tijd van bruut opstaan tegen God en gebod, tegen Kerk en gezag. Ja, mochten allen eens gaan begrijpen dat slechts dan de vrede op aarde zal heerschen als de mensch individueel in vrede leeft met zijn God. Zoo ook kan men aandacht schenken aan dood en eindvergelding, aan hemel glorie of hellestraf; want de gedaohte aan deze dingen doet den mensoh de ware vre de zoeken en voorzichtig leven, strijdend in bidden en werken, volhardend in het goede, .omdat hij boven zich den hemel weet, dien hemel waar wij toch allen voor werken. Zondagmorgen werd de H. Mis opgedra- voor Praeses Kemperman z.g. en was de eerste preek gewijd aan 's menschen dood en de daarop volgende aan de straffen der hel. In verband hiermede werd gesproken over het zeker bestaan van straffen, want God heeft zijn geboden niet gegeven om ze te negeeren. Al is Hij oneindig barmhartig en liefderijk. Hij is tevens oneindig recht vaardig en in de H. Schrift wordt op vijf tien olaatsen gesproken over eeuwige straf fen. En bij het gezaghebbend woord van God zwijgt de mensch. Waar het waarom van dit leven ons zoo voor oogen stond en ook duidelijk was hoe te strijden om den Hemel te verwinnen, ten behoeve van de katholieke christen heid in Leiden, Rijn- en Bollenstreek en omgeving. Dat ons, geheel belangeloos, de plaats voor onze rubriek wordt ingeruimd stemt ons tot groote erkentelijkheid. Wij willen hiervoor dan ook openlijk de redactie on zen dank brengen en vertrouwen, dat we op dezen weg mogen blijven voortgaan en steeds dezelfde medewerking zullen blij ven ondervinden. Katholieke vrouwen! Leert uw familie, uw vriendinnen de Leidsche Courant en steunt de katholieke persT Nogmaals, Redactie, Directie en Bestuur, onzen welgemeenden dank. Redact ie rubriek RK. Vrouwenbond werd in den avond van dien dag in blij be wustzijn van ons levensideaal geluisterd naar de Mariapreek. De Christus gaf ons Zijn Moeder en o'ils gaf Hij aan Haar en waar het kind in 's levensmoeilijkheden het eerst om zijn Moeder roept, daar kunnen wij tot Haar 't veiligst gaan en Zij zal ons helpen. Vooral wij als jongemannen moeten tot Haar gaan en sterk zullen wij staan in alles. Ja, wat te schrijven van den laatsten dag, vooral van dien morgen. We zouden de dichtkunst van een Vondel moeten bezitten en om uit te beelden wat in jonge harten leefde, het teekenstift van een Toorop moe ten gebruiken. De generale H. Communie in de retraite, het is de apotheose van zon nige dagen, het hoogtepunt van de liefde Ohristi. Wij zullen het immer gedenken Te kwart over elven waren we voor de laatste maal in die intieme kapel, waar we zoo echt kunnen bidden en waar ons veel, zeer veel is geleerd. Onze vice-Praeses, kap. H. v. d. Ven, celebreerdde de plechtige slui ting, waarbij Pater Lourijsen de slotpreek hield na r aanleiding van Saulus' bekee ring. Want met het apostelvuur van een Paulus zullen we echte leekenapostelen zijn van Christus. Na het feestelijk diner* kwamen de eerw. retraiteleiders, de paters Lourijsen, Vijgen en Hennekens, vergezeld van den Praeses onder een juichend applaus de eetzaal bin nen voor het afscheid. Allereerst sprak de club-voorzitter namens de retraitanten voor de zorgen naar lichaam en ziel, welke laat ste vooral van zoo groot gewicht zijn. Hij dankte voor de geestelijke verrijking der Leidsche gezellen, die sterker dan voorheen Gods Vaderhand zullen omknellen om door alle moeiten en tobben en zorgen heen in het goede te volharden om eenmaal.de glo riekroon te bezitten voor eeuwig. Praeses v. d. Ven was blij, dat zijn ge zellen zoo voldaan waren en wees er op, dat allen nu ook trouw de recollectie-oefeningen moeten volgen en de algemeene H. Commu nies door goede opkomst moeten doen sla gen. Dan zal de vrucht der retraite blijvend zijn en de Onderafdeeling steeds meer uit groeien. Pater-Directeur bracht tenslotte een woord van dank aan den Praeses voor diens tegenwoordigheid en aan de gezellen voor de manier waarop zij de retraite hadden gemaakt en spoorde al'en aan door woord en voorbeeld de retraite te propageeren. „Tot weerziens 't volgende jaar', werd na tuurlijk geestdriftig begroet. Dan afscheid nemen van de eerw. Paters en.... we stonden weer in het volle leven van een ongevoelige, koude wereld. Maar in ons was de warmte van het godsdienstig leyen, de geestdrift van jong idealisme, de dadenkracht van een Christen. Moge ideaal en werkelijkheid van ons leven duidelijker zijn geworden, want tegen den zwarten ach tergrond der wereld zien we de schittering van de Christus-figuur; een schittering, die niet verblind, maar trekt door Goddelijke liefde. Door de werkelijkheid van ons leven moe ten wij opgaan naar ons ideaal, Christus. Want de trouw aan Kolping is de onwan kelbare trouw aan Christus, onzen God en Koning NAKLANKEN. Kerstmis is dan weer voorbij. De Kerst vreugde echter kunnen we. indien wij van goeden wil zijn, het geheele jaar behouden. Ongetwijfeld zijt ge dit met mij eens en niet 't minst de gezellen, die 's middags len Kerst-dag in opgewekte stemming naar Noordwijkerhout zijn getogen. Nu, wij heb ben er allen genoten, geestelijk en lichame lijk. De uren daar doorgebracht hebben ons goed gedaan, omdat zij zoo uiterst nuttig en praetisch besteed zijn. Zeker, wij zouden nog wel een heele lijst van goede hoedanig heden op kunnen sommen. Dit moet ons des te dieper treffen, omdat we over het alge meen met iets wat ons eigenlijk zoo krap is toegemeten, n.l. de tijd, dikwijls zoo slordig om kunnen gaan. De lichamelijke voordeelen zijn ook enorm, luister maar: Er is gematcht en heusch niet zoo zuinig. „Vraagt het anders maar aan de Komeet". Een van de gezellen heeft nog enkele ge wichtigespelmomenten genomen, die, naar wij hopen, goed uiteevallen en ten minste eenig idee geven. Ik ben beslist niet in staat het verslag efcvan uit te brengen 1 en kan niet anders dan alle gezellen uit- noodigen, laat de kans niet schieten, maar ge moet het absoluut zelf eens meemaken. Dan hebben wij er puik gegeten. De Zus ters verstaan buitengewoon de kunst om de hongerige magen behoorlijk te stillen. Daarbij komt nog de inwendige verbete ring van het retraitehuis, zooals de nieuwe vloeren, beschildering, twèe nieuwe biljarts, vergrooting van den tuin waar nu het ge deelte bosch is bijgetrokken. De gezellen, die mee geweest zijn, maken propaganda, dikwijls onbewust en deze be gint- al bij de eerste schreden buiten het re traitehuis. Ja, als de thuisblijvers eens een kijkje konden nemen, wanneer het uur van huiswaarts keeren. weer daar is, hoe de stem ming en 't enthousiasme dan is. Op aller ge laat staat het te lezen, zij zijn geheel vol daan. Konden zij dit moment eens meema ken, dit alléén al zou een pracht propagan da zijn. Misschien zouden ze wel eenigszms ver wonderd zijn en denken 't lijkt wel of de re traitanten uit geweest zijn. Ik voor mij zou zeggen, dat is ook zoo, je slaat de spijker precies op z'n kop. 't Is als of je uit de woestijn van het dagelijksch leven in een oase aanlandt. Of hebt ge wel eens na een heeten, drukkenden zomerschen dag een verfrisschend bal genomen. Dan ben je opgeknapt en zoo lekker als kip. Nu in een soortge'ijken gemoedstoestand verla ten uw Kolpingsbroeders het retraitehuis. Ja ze trekken uit als een nieuw versch leger vol frissche moedige sti d'ust. Retraitanten toont die strijdlust nu en draagt ze uit-, uw vereenieing zal er wel bij varen en gij zelve niet het minst. A. KOLTRO. DE AFTRAP VAN „KOLPINGS BOYS". 't Is wel van een leien dakje gegaan, de oprichting der jongste onderafdeeling in onze Gezellenvereeniging. Begin November een bijeenkomst om de mogelijkheid te bespreken eeener oprich ting, eind November de definitieve oprich tingsvergadering, waarin verkiezing be stuur, elftal- en terreincommissie, vaststel ling huishoudelijk reglement, een kleine dertig enthousiaste leden en thans.... het terrein is afgepaald, de doelpalen geplaatst en een keurige voctbaltent, waarin een tweetal kleedlokalen, kasten etc, waarop we trotsch kunnen zijn, is op ons terrein aan het Nieuwe Kanaal verrezen. Ook de Leidsche Gezellenvereeniging heeft dus, evenals reeds meer dan 40 andere Gezellenvereenigingen, haar voetbalclub ge kregen en een woord van hulde «n dank past hier dan ook onzen Vice-Praeses, kape laan v. d. Ven, die zeer veel hiertoe heeft bijgedragen, wien niets te veel is als het geldt de belangen van zijn Gezellen te be hartigen. De oprichting van deze onderafdee'ing is tenslotte ook een uitvoering van het pro gram der Gezellenvereeniging, het program dat omvat de algeheels vorming van den katholieken jongeman tot een degelijk lid der maatschappij. Ja, „Godsdienst" op de eerste plaats, daarnaast ook de sociale en cultureele ont wikkeling, de ontspanning, maar ook licha melijke ontwikkeling is noodig om later in den harden levensstrijd staande te blijven. „Kolpings Boys" heeft dus afgetrapt. Een goed begin is noodig en wenschehjk om de overwinning te behalen, maar wan neer een elftal geen uithoudingsvermogen heeft, zal van een overwinning geen Bprake kunnen zijn. De zaak is dus nu dat we volhouden, ge- rege'd oefenen op de Zaterdag- en Zondag middagen, terwijl natuurlijk 's zomers ook op andere nader te beaplen avonden zal geoefend worden. Zeer spoedig zal de elftalcommissie een le en 2e elftal samenstellen, welke pu en dan tegen andere clubs zullen uitkomen. Reeds zijn onderhandelingen hierover gaan de en ofschoon het natuurlijk de eerste maanden niet eenvoudig zal zijn, zullen de eerste wedstrijden toch reeds in deze maand plaats hebben. Oefenen blijft echter in de eerste maan den hoofdzaak. Het ligt in de bedoeling het volgend sei zoen met 3 elftallen uit te komen: de zaak is dus dab we de tiid van voorbereiding hiervoor zoo nuttig mogelijk te besteden. De aftrap was dus goed, laten we vol houden, dan neemt „Kolpings Boys" spoe dig een mooie plaats in de rij der onderaf deelingen der Leidsche Gezellenvereenieing en ook tusschen de katholieke voetbalclubs van Leiden-en omgeving. P. N. BROUWER, V.-Voorzitter. Naschrift: In een schitterend geslaagde Kerstretraite bleek een aantal Gezellen, die noch lid van „Kolpings Boys", noch van een andere katholieke voetbalclub zijn, aan leg te hebben om ras-voetballers te I worden! Het zou jammer zijn wanneer hun. talenten niet tot uiting zouden komen: zij I worden daarom dan ook in hun eigen be lang verzocht zich hedenavond bij het be- stuur te melden KERSTVIERING. I Godsdienstige, sociale en cultureele ont- i wikkeling wil ons geven het Kolpingspro- gram. Voor het- eerste werkte de vorige week onze zoo schitterend geslaagde Retrai- I te. Aan het tweede werkte de week daar voor onze mooie Sociale Cursus met de klare uiteenzetting van Quadragesimo An no. In het teeken van cultureele ontwikke ling zal staan de avond van Zondag a.s. de Kerstviering in onze Vereeniging. Het program hiervan is alle Geze'len toe gezonden. Onze Liedertafel „Sebastian j Schaffer" zal ons een mooie reeks Kerst- liederen zingen. De heer F. Schneiders zal een. Causerie houden over ..De Poëzie van j Kerstmis". Het belooft een fijne, hoogstaan- I de avond te worden. De aanvang is be paald op half negen. MAANDVERGADERING AFD. GEHUWDEN. De leden van de afd, Gehuwden worden verwacht op de maandvergadering van Dinsdag 3 Januari a.s. Op deze bijeenkomst zal tevens verslag worden uitgebracht van het Ziekenfonds. De Commissarissen zorgen voor de ge bruikelijke convocaties. STAND DER ONDERLINGE STRIJD BIJGEWERKT TOT DAMWED- 28 DEC. J.L. gesp. gew. rem. verl. pnt. gem. B. Gordijn 15 14 1 29 1.93 H. Dingjan 19 17 0 2 34 1.79 M. Brouwer 17 11 4 2 26 1.53 A. Uphoff 16 12 1 3 25 1.52 A. Uphoff 16 12 4 24 1.50 F. Blom 9 6 1 2 13 1.44 J. Ouwerkerk 20 12 7 26 1.30 K. de Keuning 17 11 6 22 1.30 P. Schouten 20 11 •2 7 24 1.20 F. de Keuning 12 7 5 14 1.16 A. Remundt 8 4 4 8 1.00 Wr. Peeters 11 4 2 5 10 0.90 J. v. Schie 15 6 1 2 13 0.S6 F. Sneeboer 18 6 3 9 15 0.83 A. Vreeburg 16 5 3 8 13 0.81 WT. Develing 15 6 9 12 0.80 A. de Winter 12 3 3 6 9 0.(j5 W. Varken visser 7 2 5 4 0.57 T. de Does 11 2 2 7 6 0.54 R. v. Gelder 16 3 2 11 8 0.50 J. de Groot 8 2 6 4 0.50 Th. Catin 15 2 1 12 5 0.33 L. Dirkx 20 1 1 IS 3 0.15 Th. Lamers 14 0 1 13 1 0.07 A. Hoogeveen 3 0 0 3

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6