UIT DE RIJNSTREEK UIT DE OMGEVING TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN t Z ATP AG 2 JANUARI 1932 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. r waarnemingen verricht in den mcQ van 2 Jan. 1932, medegedeeld r bet Kon. Ned. Meteor, instituut te De Bildt: Hite barometerst.774.0 te la Coruna. L>te barometerst.: 737.1 te Hernosand fwachting tot den avond van 3 Jan.: tige tijdelijk krachtige Zuidelijke tot ZWestelijke wind, zwaar bewolkt tot b>kken, tijdelijk regen. Aanvankelijk zter. 3 Donderdag genoemde depressie bij Jtnd is gisteren en vannacht vergezeld i ki-achtige tot stormachtige winden ten irden van ons land langs getrokken en thans over de Botnische Golf en Zwc- Op den Oceaan nadert een nieuwe iressie. De hooge druk heeft zich naar d-Frankrijk teruggetrokken. De inval 1 den Westelijken wind had in bijna ge il West-Europa een aanzienlijke tempe- uurstijging tengevolge. In Zuid-Zweden ieg de temperatuur plaatselijk 20 gr. Cel- is, in Parijs 12 gr. C.; in ons land gemid- ld 6 gr. C'. In bijna geheel West-Europa erscht thans zacht weer. Slechts in jord-Zweden is de vorst nog streng, ter ijl in Oost-Duitschland en Zwitserland >g lichte tot matige vorst wordt aange- offen, die echter ook wel spoedig voor 3 warmere lucht uit het Westen verdre- 3n zal worden. In bijna het geheele waar- emingsgebied viel sneeuw en regen, die anvankelijk aanleiding tot ijzelvorming af. Het is waarschijnlijk dat het zachte eer nog eenigen tijd zal aanhouden. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 9.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Zaterdagnamiddag 4.22 uur tol Zon dagmorgen 7.30 uur; van Zondagnamiddag 4.22 uur tot Maandagmorgen 7.30 uur. Zilveren jubilea. Donderdag herdacht de heer C. Leening zijn zilveren jubileum in dienst bij de fa. Peek en Cloppenburg alhier. De dlirectie bood den jubilaris onder harte lijke gelukwenschen een enveloppe aan met inhoud benevens een groote staande klok. Het atelier- en winkelpersoneel liet zich evenmin onbetuigd en bood den heer Leening een schemerlamp en rooktafel aan, terwijl het bestellerspersoneel een gong als aanden ken aanbood. Heden herdenken drie ambtenaren bij den gemeentelijken Reinigingsdienst hun zilveren jubileum in gemeentedienst. Het zijn de heeren J. C. Bakker, dieper, G. de Boer, kolkenrui- raer en B. Erades, dieper. Zij werden hedenmorgen door den direc teur, den heer de Jong gelükgewenscht, waar na zij te 11 uur door de wethouder van fa bricage, weth. Splinter, werden gecomplimen teerd onder aanbieding van de gebruikelijke enveloppe. ALPHEN AAN DEN RIJN. Tooneel, De jaarlijksche tooneeluit- voering van de Maria-vereeniging heeft plaats Dinsdag 5 Januari met een welgeko zen programma. Opgevoerd wordt „Haar Offer'', drama in vier bedrijven. Gevallen. Door de gladheid is Donder dagavond een 14 jarige jongen uit Willem stad langs het Jaagpad van de Gouwe van zijn fiets gevallen, waardoor hij een arm brak. De jongen werd door dr. C. te Bos koop heelkundig behandeld en vervolgens op kosten onzer gemeente in de gelegen heid gesteld per trein zijn woonplaats te bereiken. Hekken vernielers. Door de bloemist de K. in wijk Hoorn werd de politie gister middag telefonisch verwittigd, dat door eenige jongens op baldadige wijze pogin gen werden aangewend om hekken te ver nielen. Het, mocht de politie intusschen gelukken een viertal belhamels aan te hou den, tegen wien proces-verbaa] is opge maakt. ZEVENHOVEN Broodprijs. De prijs van het wittebrood is door de bakkers alhier afgeslagen met 2 cent per kilo. ZOETERWOUDE K. F. O. De filmavond van de K. F. O. had gisteravond slechts een vijftigtal bezoe kers. De wegen waren zoo glad, dat slechts voetje voor voetje het patronaatsgebouw te bereiken was. Van ver af is dan ook niemand geweest. Het bestuur van de K. F. O. heeft nu beslo ten a.s. Zondag de film nogmaals te vertoonen Ook de Sint Jansfanfare zal dan weder voor de muzikale opluistering zorgen. BEZUINIGING OP HÊT LAGER ONDERWIJS (Ingezonden). (Vereenvoudigde spelling). II. De „Inzender" streeft dus klaarblijkelijk naar getallen minstens zo slecht als het 48-, 30-stelsel. En dkt is de scb&al, die destijds werd in gevoerd, omdat men meende, dat de schat kist in nood verkeerde, maar waarbij men deze dadelik aankondigde als tijdelijke maatregel en waarbij bovendien het insti tuut der assistenten het stelsel moest ver zachten. Toen echter geen verbod voor het aan stellen van boventallige leerkrachten. Niemand dacht daaraan 1 Ook later de „Kommissie-Rutgors" niet en zelfs Minis ter Terpstra nu nog niet. Alleen de heer Tilanus opperde dat idee, maar nam heel wat lager schaalgetallen. Wat echter het 48-stelsel voor kwaad heeft gedaan, weet ieder, 't Was zo be kend, dat met de groptst mogelike meer derheid die maatregel werd ingetrokken, voordat do termijn verstreken was, d:e vooraf was bepaald. En dat terwijl in 1927, '28, '29 resp. tiet enorm getal van 625, 833 en 960 assistenten de scherpe kanten van het stelsel alleen reeds voor het Katholiek Onderwijs hielpen afvijlen. Om het onredelijke van de wensen van „Inzender" aan te tonen niet om de zaak af te leiden geven we hier enige aan halingen uit de verslagen der Rijksinspec teurs, die toch zeker wel deskundig zijn op dit gebied. (Verslag 1927—'28). Inspektie Sneek „Wanneer een onderwijzer met meer dan 40 leerlingen moet werken en dan soms over 3 of 4 klassen verdeeld, worden er in physieken zin te zware eiscken gesteld en het onderwijs zal er in het algemeen onder lijden. In menige U.L.O.-school is een be hoorlijke verzorging der vakken bijna on- mogelik geworden, doordat één leerkracht te veel voor zijn rekening krijgt". Inspektie Dokkum: „....Dat wil zeggen, dat 76 scholen d.i. meer dan de helft, gerekend moet worden onder de kleine scholen, die door de be zuinigingsmaatregelen het meest zijn ge troffen. Zulke maatregelen vragen om ver zachting, zoo spoedig mogelijk". Inspektie Leeuwarden: „Als er de laatste jaren ooit een maat regel genomen is, die de „vitale belangen van het onderwijs geschaad heeft, dan is het zeker wel de invoering van de 48-schaal voor de lagere en de 30-schaal voor dè U.L.O.-scholen geweest". Zo zouden we door kunnen gaan, heel wat inspekteurs klaagden in dezelfde geest. En wat toen alleen op het platteland ge- konstateerd kon worden, omdat er geen verbod voor het aanstellen van bovental lige leerkrachten bestond, dat wil nu „In zender" invoeren voor 't gehele land. Nu wiilen we niet wijzen op de autono mie der gemeenten, omdat tegenwoordig alles kan. Maar wat niet kan, is, in lokalen berekend op hoogstens 36 of 40 leerlingen er 60 en meer te stoppen. Daar moet Jus voor gebouwd of verbouwd worden. Averechtse bezuiniging dus. Omdat „Inzender" de „Wet Terpstra" aanprees als te gaan in de goede richting en omdat het hem scheen, dat dit reeds meer zou geven dan hij vroeg, willen we even aangeven, welke schade er alleen reeds aan het Katholiek Onderwijs zal worden aangericht door die wet, wanneer ze onverhoopt zou worden ingevoerd. We hebben alle 2073 Lagere R. K. Scho len, die het Jaarboek van 1930 bevat, na gegaan en naast elkaar gezet het aantal leerkrachten volgens de Techniese en vol gens de dreigende 45-schaal. Vervolgens hebben we gezien welke scholen vooruit gingen en welke achteruit. We namen dus het getal leerlingen op 1 Jan. '30. Men kan mot volstaan met te z.eggen de grote scholen gaan bij de 45- s haal vooruit, want er zijn aantal'en leerlingen die voor beide schalen hetzelfde getal leerkrachten geven. Daarom hebben we de juiste getallen genomen en niets „geschat". De uitvoerige becijfering bracht ons tot het volgende ontstellende staatje: HILLEG0M. Badhuis. Voor de kinderen beneden 14 jaar wordt voortaan op Woensdagmid dag de gelegenheid opengesteld om voor 5 cent een douchebad te nemen. Wij gelooven, dat hiervan een zeer druk gebruik zal wor den gemaakt. Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer H. Kool, slaagde voor het examen Engel- sche Handelscorrespondentie. Machineschrijven. Voor het diploma Machineschrijven, systeem Mercurius zijn geslaagd de dames G. Telkamp en 'R'. van der Werff en de heer J. Seysener. allen al hier, en de heer T. Kranenburg te Lisse. Zij werden opgeleid door den heer F. C. van Lierop Jzn., Leeraar alhier. Coöperatie. In de gisteren gehouden algemeene vergadering der Coöperatieve Verbruiksvereeniging „Onderling Belang" is besloten tot het instellen van een leden raad. Deze ledenraad, die uit 40 leden zal bestaan, wordt gekozen uit en door de le den. Hij treedt in de plaats der algemeene vergadering, zoodat deze overbodig wordt en de zaken beter behande'd kunnen wor den, dan op een vergadering van 500 a 600 menschen. Het bestuur der vereeniging wordt echter als tot nu toe geschiedde, ge- kozen door de leden. 29 twee-mansscholen worden èèn-mans. 143 drie-mansscholen worden twee-man». 189 vicr-mansscholen worden drie-mans. 178 vijf-mansscholen worden vier-mans. 130 zes-mansscholen werden vijf-mans. 87 zeven-mansscholen worden zes-mans. 7 acht-mansscholen worden zeven-mans. Totaal: 763 R. K. scholen gaan achter uit. En dat van totaal 2073 scholen! Hiertegenover staat een vooruitgang als volgt: 17 acht-mansscholen worden negen-mans. 12 negen-mansscholen worden tien-mans. 10 tien-mans-scholen worden elf-mans. 9 elfmans-scholeii worden twaalf-mans. 1 twaalf-mansschool wordt dertien-mans. 3 dertien-mansscholen worden veertien mans. 2 veertien-raansscholcn worden vijftien mans. 2 'veertien-mansscholen worden zestien mans. Totaal 56 scholen gaan vooruit. Op 1 Januari 1930 waren er 182 R. K. één- en tweemansschol en. Dat, getal wordt door het 45-stelsel ver meerderd met 172. Bij het nieuwe stelsel zullen dus van de 2073 R. K. Scholen er 354 zijn met één of twee leerkrachten. Dat is dus ruim 17 pet. Nemen we de scholen met drie leerkrach ten erbij, waar een of twee der leerkrach ten drie leerjaren moeten onderwijzen en men dus zeker niet in een eldorado leeft, dan krijgen we deze getallen: De 652 bestaande worden door het Ge ruchte stelsel vermeerderd met 361 en dus gebracht op 1013. Dat is dus ruim 48,8 pet. Dus ongeveer dé helft van het Neder landse schoolkind zal onderwijs ontvangen aan 1-, 2-, of 3-mansscholen. Bezien we het U.L.O. Er zijn 53 één- en twee-mansscholen U.L.O.van de bestaande 126 drie-mans scholen worden er 76 tot twee-mans gede gradeerd. In de toekomst zal dat getal dus zijn 129 (van de 255). Dat is dus ruim 50 pet. En dit alles krijgt men reeds bij een 45-, 26-stelsel. „Inzender" verlangt meer. Hij wil ophef fing van de strijd stad en platteland door de stad gelijk te maken aan het plat teland Ook zegt „Inzender'': Het gaat alleen om de bezuiniging. Zo en niet anders kan het, wil men tenminste de salarissen in- takt laten. Die salarissen blijven niet intakt, die gaan omlaag, wanneer die van de overige ambtenaren verminderen. Die vermindering der salarissen bezui nigt ook op onderwijs. Ilier echter wordt een dubbele bezuiniging gevraagd. Wat o.i. fataal is in ue komende „Wet Terpstra", die door „Inzender" aangepre zen wordt ale in-de-goede-nchting te gaar», dat is het verband, dat er gelegd wordt tussen kosteh vlin onderwijs en krisis. De komende wet mag het stempel van de kri sis niet dragen. Want krisis is tijdelik cn de Wet blij tend. Moest er bezuinigd worden, dan zou er een tijdelike schaal kunnen gemaakt wor den zoals in 1924, maar dan zeker nooit een uniforme. In het „welbegrepen" belang van ons on derwijs meenen wij te handelen door „In zender" te bestrijden. Zijn voorstelling dat het redelik zou schijnen het gemiddelde op te voeren tot 40, resp. 24, is geheel in strijd met de wprkelikheid. We hebben al leen nog maar gewezen op de schade, d'aor achteruitgang van 't p&ntal leerkrachten, niet om hen maar om de scliade aan net onderwijs. Hoe meer leerlingen, hoe min der .prolijt van het onderwijs. Laat men echter ook eens op een andore schaduwzijde letten: uieer leerlingen be tekent minder toezicht. Op deze zijde word onlangs ook in „De Katholike School en in „Ons Eigen Blad'' de aandacht gejww- tigd. Dit is een zedelik belang. Moest er bezuinigd worden, dan tijdelik en nogmaals nooit da r een uniforne schaal en niet in de nieuwe wet. Het be lang van de Nederlandse jeugd, van de aekomst van ons volk eist goed onderwijs. Dat mag tan» niet voor goed v noeid oor kr.s - maatregelen. H. LEEMRIJSE. Doetinchem, 23 December '31. Zilveren Jubilé. Op .15 dezer zal de Chr. Burgerschool alhier 25 jaar beslaan. Een commissie van oud-leerlingen heeft de leiding der feestelijkheden op zich genomen. Geboren: dochter van P. Mense Onderwater zoon van J. M. C. van den BoschPietersen zoon van D. C. E. v. ZantenStoffer zoon van H. Swets Oldenhage. Ondertrouwd: J. A. v. Haaster en J. M. Brouwer. W F. van Ewijck en G. W. Bruijn. Getrouwd: J. de Rooy en A. van Vught. Th. H. Keijzer en E. M. de Nijs. J. Galjema en I. J. van der Vlist. J. Warmerdam en M: M. Oostveen. Overleden: G. Fransen—v. Dijk vr 76 jaar P. M. Lemstra m. 8 maanden J. Th. la Feber vr. 12 weken. SASSENHEIM. Notarisbenoeming. Tot notaris der standplaats Sassenheim is benoemd de heer W. Wachter. De heer Wachter was geruimen tijd notaris te Leeuwarden, voor welk ambt hij begin 1929 wegens ziekte bedankte. De nieuwe not»ris, die, naar ons ter oore kwam, de liberale beginselen is toe gedaan, woonde de laatste jaren in Bel gië te Boisfort bij Brussel. Burgerlijke Stand LEIDEN. Geboren: Harm z. van G. J. L. Brink en S. Loosbroek Wilhelmina Maria d. van W. M. Vlasveld en W. S, Jansen Dirkje Antje d. van H. M. Stouthart en M. Vermeu len Cornelia d. van G. den Heeten en C. M. F. Erkens Leendert César z. van A. P. van Nieuwkoop en M. H. Th. Moge Aleida Hendrika d. van J. Tibboel en M, H. Grimme Johanna d. van P. Kroesemeyer en H. J. Molenaar Johannes Ludovicus z. van L. F. M. Groffie en C. P. van der Linden Marti- nus z. van W, van Oosten en M. Nieuwenburg Geradus Theodorus z. van G. Th. Verraee- ren en D. van Duin. Ondertrouwd: J. Flaman jm, 32 j. en H. J. Boersema jd. 26 j. A. Flaman jm. 23 j. en E. D. M. Klihn jd. 21 j. Overleden: C. van Hooidonk m. 58 j. A. Spreeuw zn. 28 j. D. van Donk m. 36 j. F. Knaap ongeh. m. 83 j. W. van Kooperen m 76 j. W. de Man-Biesot wed. 75 j. W. Postde wed. 88 j. J. Rentmeester m. 77 j. J. A. Bent m. 39 j. Berichten reeds in een groot gedeelte onzer vorige oplage geplaatst. VEREENIGING TOT BEVORDERING DER BOUWKUNST. i EiDEN. Lezing van den heer H. Martin. Voor de Vereeniging tot Bevordering der Bouwkunst heeft gisteravond de heer H, Martin, oud-directeur van het Friesch Museum, wonende te 's Gravenhage, een lezing gehouden over het onderwerp: Le- van en wezen van den beeldhouwer-sehil- der.areinfect Michel Angelo. Na een kort inleidend woord van den waarnemend- voorzitter de heer Verhoog was door fa milie-omstandigheden verhinderd aanwe zig te zijn verkreeg de spreker dadelijk het woord. Aan de hand van een groot aantal lichtbeelden gaf hij een uitvoerige toelichting op het werk van den beroem den Ttaliaan die in het tijdperk van de grootste bloei van do renaissance leeTde. De techniek had de grootste volmaking bereikt maar hiervan was het gevolgd dat de kunst doodbloedde en langzamerhand op kunstnijverheid ging gelijken omdat do geest ontbrak. Michel Aneelo was een ech te Florentijn. Zijn leven leefde hij in groo te eenzaamheid. Hij had een demonische natuur, zooals uit al zijn werken blijkt. Hij was wat zi.in kunstuitingen betreft een gw- boren beeldhouwer. Dit sprak ook uit zijn gedichten en schilderijen die bij uitstek plastisch waren. Spr. behandelde dan eerst zijn jeugdwerk, dat nog onder den in vloed stond van zijn leermeesters en dat een voorbereiding was tot latere groote daden. Dit jeugdwerk lichtte spr. vooral toe aan de hanf van een afbeelding vaif de Piëta en van de bekende David, welk laatste beeldhouwwerk ongeveer als het einde van de jeugdoeriode kan worden be schouwd. Daarna verdiept de kunstenaat zich Tn de plaats vap de realiteit van het detail treedt de beschouwing van hot ef fect. in de plaats van de natuurgetrouw heid treedt het persoonlijk aceent. In zijn werk komen vooral uit. niet de schoonheid van lijnen maar de ontroeringen en harts tochten die er leven in zijn ziel, de wor steling van den geest tegen de stof die men in zoovele van zijn werken afgebeela ziet. Spr. liet o.a. zien de details van hot wandgraf in de Sint Pieter te Rome en uit voerig ook de plafondschilderingen in de Sixtijnsche kaoel. fragmenten van de gra ven van de de Medici en ten slotte van de schilderijen, het machtige werk „Het laat ste oordeel" in de Sixtijnsche kaoel. Bij al deze afbeeldingen wees spr. op de mach tige eeest van den kunstenaar d:e uit alles straalt, op zijn levenshouding, zijn philoso phic. zijn groote anatomische kennis, zijn geweldige denkkracht en z>:n psychologisch inzicht, die uit het werk blijkt. Ten slotte stond spr. stil bii het archi tectonisch werk van Michel Aneelo, dit vooral demonstreerende aan de hand van de beroemde koepel van de Sint Pieter. De heer Martin werd met een krachtig applaus voor zijn interec*ante voordracht bedankt, welke dank de voorzitter in woorden omzette. Na afhandeling van enkele huishoude lijke zaken werd de vergadering gesloten. Geslaagd zijn voor het examen in En- celsche handelscorrespondentie vanwege de Federatie Mercurius: Mej. A. Monhe- mius, mej. G. Sclmilenburg (De Kaag bij Abbenes) en mej. M. Zeestraten, (Oegst- gee.st)idem voor dat in de Duitsche han delscorrespondentie de heer J. Langeveld en voor het examen in Bookhouden, afge nomen dooi de Ver. v. Leeraren, mej. N. de Lange, allen alhier (voor zoover niet anders is vermeld) en leerlingen der Pont- school, Steenschuur 14. Aan de muziekschool van de Maatschap pij voor Toonkunst alhier is met ingang van 1 Januari definitief benoemd tot zang- leerares mevr. Maartje Offers. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen. 361. Naamlooze Vennoot schap Sajetfabrieken P. Clos en Leembrug gen, Leiden, Langegracht 8-12. N. Comm.: Mr. M. Kann. Amsterdam. 143. Naamlooze Vennootschap Nettenfa- briek v/b Jaeger, Leiden, 3e Binnenvest- gracht 22. N. Comm.: Mr. M. Kann, Amster dam. 366. Naam'ooze Vennootschap Sajetfa- briek en Breierij J. Parmentier <k Zonen, Leiden, Lammermarkt. N. Comm.: M. Kann, Amsterdam. LAATSTE BERICHTEN Gift van de Koningin-Moeder. H. M. de Koningin-Moeder heeft aan de Zuid-Holjandsehe Mij. tot Redding van Schipbreukelingen als waardeering voor haar arbeid een gift doen toekomen. Communistische onlusten in Spanje. MADRID, 2 Jan. (V. D.). In een dorp in de provincie Radajoz hebben communis tische elementen de bewoners tegen de autoriteiten opgehitst. Een demonstra tieve optocht, waarin veel gewapende man nen meeliepen, volgvje niet de aanwijzingen van de politie. Er werd uit de optocht op de politie geschoten, waarop de politie te rug vuurde. Vier polite-agenten werden ge dood en vele personen gewond. De regee ring heeft versterking gezonden om de ordo te handhaven. Bij een dergelijke bot sing in een ander dorp van dezelfde pro- vinice werd één arbeider gedood en wer den twee politie agenten gewond. De bezetting van Tsjingstjau. TOKIO, 2 Januari (V. D.). -Een nog niet bevestigd bericht van Russische zijde uit Tokio afkomstig meldt, dat de Japan- sche voorhoede heden Tsjingtsjau heeft be zet. Generaal Honja heeft den burgemees ter meegedeeld, dat alle aanwezige Chi- neesche wapens aan de Japansche strijd krachten moeten worden uitgeleverd. De hoofdstrijdkrachten zullen, naar wordt ver wacht Tsjingtsjau binnenrukken. Aan de bezetting van Tsjingtsjau wo'rdt in Moskou groote beteekenis toegekend. LEIDEN. 2 Jan. Eierenveiling. Tota le aanvoer 12700 stuks. De prijzen waren: kippenoieren 5.40—5.20, kuikeneieren 4 4.35, eendeneieren 3-754.per 100 stuks. Handel matig. BODEGRAVEN, 30 Dec. Eierenveiling. Aanvoer 8490 stnks. Prijzen: kippeneieren wit 3.005.40, bruin 5.105.80, kuiken- eieern 4.005.00, eendeneieren 4.10 4.90 per 100 stuks. AARLANDERVEEN. 30 Dec. Eierenvei ling. Aanvoer 1764 stuks. Prijzen: kippon- eieren 3.005.40, eendeneieren f 3.60—* 1.10 per 100 stuks; boter 5065 cent en kaas 23 cent per pond. W1SSELNUTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niot officieel). Berlijn 59.24» /2 Londen 8.47 New York 2.49»/2 Parijs 9.78I/4 Brussel 34 65 Zwitserland 48.07»/2 Milaan 12.67».'0 Madrid 21.05 Oslo 46.50 Kopenhagen 47.— Stockholm 47.25 Weenen 34.50 Praag 7.37 »/2 Boedapest BEURSOVERZICHT. De Unilever te Rotterdam heeft een alge meene verlaging van de salarissen der kan toorbedienden afgekondigd. Volgens onze inlichtingen zouden de salarissen onder de f 1000 van deze verlaging vrij blijven en zou de vermindering bedragen voor de salaris sen tusschen f 1000 en f 3000 3 pCt., fcus- schen f 3000 en f 6000 5 pCt. en daarboven van 10 tot 20 pCt. Dit laatste percentage zal gelden voor den algemeenen directeur te Rotterdam. Heden overleed tot onze diepe droefheid na een kort stondige ziekte van enkele dagen tijdig voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden mijn innig geliefde Echtgenoote en der kinderen zorgvolle Moeder ANT0NIA ENGELBERTA UYTTEWAAL geb. DR00GH in den ouderdom van bijna 40 jaren. A. P. UYTTEWAAL en Kinderen Ter Aar, 1 Januari 1932. Papebrug. De H. Uitvaartdienst in de Kerk van den H. Adrianus te Langeraar den 4en Januari te 9 uur, waarna begrafenis op het R. K. Kerkhof. 70

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3