NED OOST-INDIE ZATERDAG 2 JANUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 12 AUTO IN EEN SLOOT. De drie inzittenden gered. Donderdag reed in de richting van Ca- pelle a. d. IJsel op den 's-Gravenweg te Rotterdam een Belgische auto, waarin drie artisten zaten, de eigenaar, de 36-jarige A. B. uit Brussel, zijn echtgenoote, de 34- jarige M. B., geboren G., en een Engelsch artist, de 36-jarige G. M. C. Plotseling moest de auto uitwijken voor een wielrijd- ster, die van de tegenovergestelde richting kwam. Door de gladheid van den weg slip te de auto, waardoor de wielrijdster in de sloot aan den kant van den weg terecht kwam. Zij wist zichzlf echter spoedig op het droge te brengen zij was er met eeni- ge cnbetcekenende wondje afgekomen. De auto was bij het slippen tot aan den kant van de sloot doorgeschoven. De wagen kwam met de linkerzijde in de on diepe moddersloot terecht. Voorbijgangers snelden toe en sloegen de ruiten van de rechter zijdeur, die nog een eindje boven water stak, in en wisten de drie inzittenden die doornat waren, op het droge te bren gen. De twee mannen waren er zonder let sel afgekomen, maar mevrouw B. was be wusteloos. Zij kwam later weer bij, maar nioest door den G.G. en G. D. naar het Ziekenhuis Coolsingel worden overge bracht, waar zij is opgenomen. Haar toestand bleek ernstig, daar zh zeer veel modderwater naar binnen heeft gekregen, dat ook in de longen is gedron gen. Het Belgische echtpaar was in de afge- loopen week in een theater te Rotterdam opgetreden en was op reis naar Hamburg, waar het Vrijdagavond zou moeten optre den. Een luxe-auto, komende uit Geertrui- denberg waarin een echtpaar was gezeten, reed in volle vaart in het water van „De Gracht" bij het fort Altena. De direct toegeschoten voorbijgangers wisten de inzittenden te redden. Zij wer den naar het ziekenhuis te Gorkum ver voerd, waar zij werden opgenomen. De auto werd spoedig op het droge gebracht en bleek ernstig beschadigd te zijn. GRUWELIJKE MOORD TE KERKDRIEL. EEN VELDWACHTER VERMOORD. Vier verdachten aangehouden. In den nacht van Donderdag op Vrijdag heeft te Kerkdriel een moord op een Rijks veldwachter plaats gehad. Omstreeks 1 uur in den nacht werd aan den onderkant van den dijk, het „Hinthen", gevonden het lijk van den Rijksveldwachter Tap. Het bleek, dat hij was vermoord. Hom waren verschillende messteken toegebracht, waardoor de dood is ingetreden. De moord heeft plaats gehad op den dijk en daarna heeft men het lijk van den dijk laten rollen. Het staat vast, dat de moord is gepleegd tusschen 12 en 1 uur, want tot middernacht had Tap wacht bij de steenfabriek. Op weg naar huis schijnt hij te zijn overvallen en vermoord. Hoewel hieromtrent geen zeker heid bestaat, schijnt de moord te zijn ge pleegd door een drietal jonge mannen uit Kerkdriel, die op Oudejaarsavond om streeks 11 uur ruzie met den Rijksveldwach ter moeten hebben gehad. De politie heeft in den loop van Nieuwjaarsdag eenige per sonen aangehouden. De Rijksveldwachter Tap was gehuwd en had geen kinderen. Hij woonde sinds ongeveer vier maanden in Kerkdriel. Omtrent de in verband met den'moord op den veldwachter Tap aangehouden perso nen, vernemen wij nader, dat dit zijn de drie gebroeders Rovers, uit de gemeente Kerkdriel. Twee der broers hebben aan de politie verklaard, dat de messteken zijn toe gebracht door den derde gearresteerde, den 2S-jarigen G. Rovers, die echter blijft ont kennen. Het parket uit Tiel en de districtscom mandant van de R^jksveldwacht uit Arnhem hebben ter plaatse een onderzoek ingesteld. Het zou zijn komen vast te staan, dat er tusschen den vermoorden veldwachter en de familie Rovers een veete bestond, die ontstaan is naar aanleiding van een bekeu ring. De drie jonge mannen zouden op Oudejaarsavond zeer luidruchtig zijn ge weest en enkele malen door den veldwach ter zijn gewaarschuwd. Volgens de verkla ringen der twee broers zou de veldwachter door de gladheid zijn gevallen, waarna de derde broer zich op hem zou hebben ge worpen. Ook is in den loop van den dag gearres teerd een zekere Van Me'sen, eveneens uit Kerkdriel. De gearresteerden zullen morgen van het politiebureau te Zaltbommel, waar ze thans verblijven, worden overgebracht naar Tiel. Het slachtoffer was 31 jaar oud. DOODSLAG OP OUDEJAARSAVOND. EEN JONGEMAN GEDOOD. De dader gearresteerd. Op den Achterburgwal te Amsterdam heeft zich op Oudejaasravond een drama- afgespeeld. Op deze gracht woont in per ceel 9 een vrouw, die met een man leeft'. Op Oudejaarsavond kwamen daar op bezoek een gehuwde zoon met zijn vrouw. Vermoe delijk zijn beiden gekomen met een auto. Over dien wagen is een twist ontstaan tus schen moeder en zoon. Op die twist zijn om wonenden afgekomen, die den ruziemaker uitnoodigden naar beneden te komen. De zoon is toen met een revolver in de hand op straat gegaan en heeft met dat wapen gedreigd, veronderstellende, dat de men sehen wel op den loop zouden gaan. Toen dat niet gebeurde is hij weer naar boven ge daan. Zijn stiefvader heeft- teen gevraagd of uj niet durfde schieten, waarop hij beves- -fend-heeft geantwoord. Ook heeft hij toen gezegd, dat het wapen ongevaarlijk was, daar er geen patronen in zaten. De oudere man is toen naar de straatdeur gegaan, ook met een revolver, en gezegd dat hij wel durfde. Inderdaad heeft deze man toen een paar schoten gelost op de te hoop geloopen menigte en een van de kogels trof een ze keren Stuffers. De getroffene, die 36 jaar oud is en op den Achterburgwal 44 woont, werd naar net Binnengasthuis gebracht. Op zijn verzoek is hij naar huis gebracht door een politieagent. Het slachtoffer kreeg on derweg hevigen pijn en de agent heeft hem met moeite in zijn woning gekregen. Er is toen geneeskundige hulp ingeroepen. De ontboden geneesheer verklaarde, dat de man onmiddellijk moest worden opgenomen in het gasthuis. Toen het slachtoffer daar aankwam is hij enkele oogenblikken later bezweken. Vermoedelijk is de kogel door gedrongen in de buikholte en is de getroffe ne tengevolge van inwendige verboedingen, overleden. De dader, een man van 56 jaar, die inmiddels was gearresteerd, heeft ver klaard te hebben geschoten, maar uit nood weer te hebben gehandeld. Hij zal ter be schikking van de justitie worden gesteld. BRANDEN. Rijwielwerkplaats en woning verbrand. Woensdagmiddag omstreeks half vijf brak brand uit in de werkplaats van den rijwielhandelaar H. aan den Rijksweg Noord te Sittard. Gevoed door de aanwe zige benzine, olie en carbid, greep het vuur snel om zich heen en stond de werkplaats in een oogenblik in lichte laaie. De brand weer gaf spoedig met twee stralen water, doch bepaalde zich voornamelijk tot de omgeving. Het belendende huis van den bakker H. liep behalve waterschade slechts weinig brandschade op. Het huis en de werk plaats van den rijwielhandelaar echter brandden totaal uit. Alleen de fietsen uit den winkel konden met moeite worden ge red. Overigens verbrandde alles. Van het huis van den zadelmaker M. werd enkel het dak door het vuur vernield. De oorzaak van den brand is hierin ge legen, dat een vat benzine overliep en de inhoud te dicht bij de brandende kachel kwam. Boerderij afgebrand. Op Oudejaarsavond brak tijdens de gods dienstoefening te Oldemarkt brand uit in de boerderij van den heer S. Schokker, welke naast de Ned. Herv. Kerk is gele gen. Op het geroep van „brand", brak er een paniek uit in het kerkgebouw, allen drongen naar buiten. Van het brandende perceel kon niets worden gered. Het vee kon worden bevrijd. DOODELIJKE MIJNONGELUKKEN. 26 in 1931. Het aantal doodelijke mijnongelukken in het afgeloopen jaar bedraagt 26 Hiervan hadden de Staatsmijnen er vijftien en de particuliere mijnen elf op hun rekening. Het vorig jaar bedroegen deze cijfers resp. elf en zeventien. ONTSPORING TE HOENSBROEK. Stagnatie in het verkeer. Woensdagavond heeft op het stations emplacement te Hoensbroek bij het ran- geeren een ontsporing plaats gehad. Omstreeks half acht werden drie goe derenwagens van een zijspoor naar de hoofdlijn gerangeerd. Bij het passeeren van den wissel liepen zij uit de rails en een der wagens sloeg geheel om. Dit had ten gevolge, dat de lijn HeerlenSittard werd versperd. Het goederenvervoer werd geheel stop gezet. De personentreinen reden slechts tot Hoensbroek, waar de passagiers in een anderen trein moesten overstappen. On middellijk werd met het opruimingswerk aangevangen. Hedenochtend ondervond het verkeer geen vertraging meer. STRENGE VORST IN FRIESLAND. In Friesland is het plotseling erg koud geworden. Donderdagnacht heeft het 9 graden Celsius gevroren. Donderdagmor gen vroor het nog 8 graden in <ïe schaduw. Het gaat er op Tijken, dat men een Zon dag van ijssport in Friesland tegemoet kan gaan. De scheepvaart ondervindt stag natie. Een wraakneming? Vorige week werd in de Borgerstraat te Amsterdam een jongen aangesproken door iemand, die hem tegen vergoeding van een kleine fooi verzocht, een pakje te willen afgeven aan een bepaald adres in genoem de straat. De jongen voldeed aan dit ver zoek het pakje, dat vier gebakjes bevat te, werd door de bewoners aangenomen. Al leen de vrouw des huizes at één der ge bakjes op, waarna zij vrijwel onmiddellijk onpasselijk werd. Een paar dagen later heeft de echtge noot de overige gebakjes ter onderzoek naar den keuringsdient van Waren ge bracht-, die deze snoeprij voor de consump tie heeft afgekeurd. De politie onderzoekt thans of hier van een wraakneming of van een ander straf baar feit sprake is. De jongen, die de taartjes bezorgd had, is ondervraagd, doch hij wist niet to vertellen, wie degene ge weest is, die hem het pakje ter hand heeft gesteld. De vrouw is weer hersteld. Het nest blijft leeg Op het erf van den heer P. de Br. te Drimmelen (N.-Br.) bracht een ooievaars- paar den zomer door. Voor ze naar het Zuiden vertrokken kreeg ieder der vogels een papiertje aan den poot, waarop de plaats van herkomst en de naam van den bewoner der hoeve vermeld stonden. Dezer dagen ontving de heer de Br. be richt, dat een der ooievaars dood was ge vonden in het Zuiden van Frankrijk, in de streek der Pyreneeën. Circus Sarrasani te koop. Naar het „Volk" verneemt, biedt Hans Stosch Sarrasani thans zijn beroemd circus te koop aan, met levend en dood mate riaal, in gedeelten of geheel. Gegadigden voor een tweedhandsch leeuw of koningstijger kunnen van 1 tot 20 Jan. a.s te Antwerpen de zaken of dieren, die hun belangstelling hebben, bezichtigen. VIER NIEUWE GEVALLEN VAN FRAUDE. Aneta meldt uit Batavia: Er zijn vier nieuwe gevallen van fraude geconstateerd. Uit Kota Winangoen werd gemeld, dat de waarnemend beheerder van het Pandhuis met de geheele kas, welke tienduizend gulden bevatte, gevlucht was. Hij werd in den loop van den dag gearres teerd, en had toen nog slechts zevenhon derd gulden over. Een tweede bericht uit Bangkinang, Sum. Westkust, meldt, dat een opzichter feesten organiseerde en de kos ten daarvan décladeerde als arbeidsloon. Een derde bericht komt uit Tjiandjoer, waar een bekend Chineesch manufaoturen- handelaar vijftig duizend gulden van de gelden der firma bleek te hebben verdob beld. Hij werd gearresteerd, toen hij juist bezig was door een nieuwe dobbelpartij het geld terug te winnen. Een vierde kleinere fraude werd eveneens uit Tjiandjoer ge meld, en vond plaats bij het gemengd elek triciteitsbedrijf Bandoeng en Omstreken, welke echter tijdig door de inspectie werd ontdekt. INGEZONDEN STUKKEN R.K. TOONEELCLUB M.E.S.A. Deze nieuwe tooneelclub, die voor eenige v/eken haar eerste opvoering gaf, zal op Dins dag 5 Januari a.s., des avonds te 8.15 uur een liefdadigheidsuitvoering geven in den foyer der Stadsgehoorzaal (ingapg Breestraat), en wel ten bate van den Naaikrans der Derde Orde. Daar gebleken fs, dat de kennismaking met M.E.S.A. aan zeer velen in en buiten Lei den hoogst aangenaam was, mag terecht ver wacht worden, dat ook deze tweede uitvoe ring een groot succes zal worden. En dit te meer, wijl ter gelegenheid van het 7e eeuw feest van de H. Elisabeth, zal worden opge voerd: „Sint Elisabeth, Landgravin van Thü- ringen". Immers een krachtfiguur als deze Heilige moet als toonbeeld worden gesteld aan onze tegenwoordige maatschappij: haar ont hechting aan de wereld en haar liefde voor de aimen maakten haar tot de verpersoonlijking der christelijke liefdadigheid; daarom wordt zij vereerd en geprezen als de moeder der armen. En heeft niet onzen tijd behoefte aan christenen zooals zij? De eerste uitvoering dezer tooneelclub bracht een ruim saldo in de kas der St. Vin- centiusvereeniging. Ditmaal komen de haten ten voordeel van de Naaikrans der Derde Orde. Het is algemeen bekend, hoe deze Naar krans werkt voor de armen der stad: de tentoonstelling in November heeft dit weer overduidelijk aangetoond. En dus is het waar lijk een werk van christelijke naastenliefde, tot het welslagen van deze tweede uitvoering mee te werken. Wij meenen daarom goed te doen, een woord van warme aanbeveling te doen hooren aan alle Katholieken in en rond om Leiden, voornamelijk natuurlijk tot de leden der Derde Orde, wier Patrones de H. Elisabeth is. Tot slot zal nog gegeven worden een aar dig stukje, getiteld: „De doove erftante". Kaarten zijn verkrijgbaar bij Zandvliet, Haarlemmerstraat 119, mevr. SteygerAsper- slagh, Oegstgeesterlaan 11, mej. E. Nicolai, H. Rijndijk 240) en den heer F. Driessen, Haar- lemir 'raat 35a. Pater H. MULDER, directeur D. O, Bij voorbaat dank voor de plaatsing van dit stukje. Hot is een zeer droevig feit, te consta- teeren, dat de Haagweg iederen ochtend levensgevaarlijk is. Gisterochtend en hedenmorgen was het een ijsbaan en er werd pas zand gestrooid tegen tien uur. De meeste Haagwegbewoners, vooral die bij de Vink wonen, moeten dus voetje voor voetje tusschen 7 en 10 uur naar"de stad. Voor ons arbeiders die op dit traject wo nen "en dus vroeg naar werk moeten en an deren die vanuit de stad naar Wassenaar gaan is het zeer onaangenaam. Vroeger werd er beter gezorgd. Om 6 uur was de Boschhuisbrug met zand be strooid. Ik hoop, dat men voortaan beter toe zicht houdt. En dat is de wensch van alle Haagwegbewoners en van allen die er vooi 10 uur passeeren. HUIB. BROEDERS-CGNSREGATIE O.LVROUW VAN VII SMARTEN NOVICIAAT JUVENAAT VOORHOUT MISSIE IN CHINA Opleiding vanaf 12 jaar voor jongens die neiging gevoelen om Broeder te worden in verschillende ambachten bij het Lager On derwijs en Nijverheidsonderwijs. Kost- en leergeld nader overeen te komen. Prospectus wordt gratis op aanvrage toe gezonden. Berichten reeds in een groot gedeelte onzer vorige oplage geplaatst. LEIDEN. PATER DAMASUS SLOOTS. f Na een langdurige ongesteldheid is overleden onze oud-stadgenoot de zeer- eerw. pater fr. Damasus Sloots O.F.M., secretaris der Nederlandsche Provincie in de Orde der Minderbroeders, in den leeftijd van 47 jaar. Een zwaar verlies voor de familie, aan wie nu de oudste der drie priester-zonen is ontvallen. Een zwaar verlies voor de Orde der Franciscanen, die in hem een even «deugd zaam als bekwaam en ijvervol priester ziet heengaan. De overledene was bemind bij a-1 zijn medepriesters en bij allen die hem kenden om zijn altijd gereed staande hulpvaardigheid, zijn opofferende vriend schap, zijn gaaf, nobel karakter. De overledene werd geboren te Leiden op 27 Juli 1884. Hij studeerde te Megen, trad in Augustus 1903 in het klooster der Paters Franciscanen en werd 6 Maart 1910 priester gewijd. Na eenigen tijd leeraar te zijn geweest studeerde pater Damasus aan de Univer siteit alhier waar hij candidaats-examen deed in de scheikunde. Daarna was hij vaD 19181926 leeraar aan de H. B S. te Heerlen. Vervolgens werd hij benoemd tot secretaris van den Provinciaal, welke functie hij tot zijn dood vervulde. Geboren Maarten, zoon van M. v. d. Hoeven en O. Stapel Hendrik Piet er,' zoon van J. Oldriks en M. Sandberg Gerardus Joannes, zoon van G. Brussel en E. J. van der Klugt. Getrouwd: J van der Weijden jm en A. M. G. van Muijen jd G. van Loon jm en S. Willemse jd E. Klap jm en H. van Egmond jd W. J. Lugters jm en W. van Drie jd A. Meijer jm en M. Siera jd IT. Riebeek wedn. en H. P. van Haa- ren wed. H. S. Teijn jm en E. Blom jd G. Verbooij jm en A. C. Klinkenberg jd J. W. C. Pennings wed. 'en W. van den Bosch gesoh. vr. C. A. Allers jm en H. Zindel jd. Overleden: P. Spaa wedn. 79 jaar E. Cornetde Koning vr. 72 jaar. BINNENLAND. DE NOODLOTTIGE BRAND TE TILBURG. Begrafenis van de slacthoffers. Hedenmorgen heeft onder overweldigen de belangstelling en deelneming de begra fenis plaats gehad van de lijken van de vijf slachtoffers van den noodlottigen brand in het oafé Roeien op den Heuvel te Tilburg. Om half negen vertrok de droeve stoet lijkwagens gingen vooraf de deputaties van van het St. Elisabethsziekenhuis. Aan de de afdeeling Tilburg van den Nederland- schen Bond van Hotel-, Café- en Restau ranthouders, en de wijk\ereeniging „Heu vels BelaDg", waarna, de drie lijkkoetsen volgden. De eerste wagen bevatte de kist met het stoffelijk overschot van den heer Roeien, de tweede het lijk van mevrouw Roeien met de beide kinderen, terwijl de derde wagen de kist vervoerde met het stoffelijk overschot van de lS-jarige dienst bode mej. Broeders. Aan de wagens hingen veel kransen en bloemstukken; ook de ris ten waren met bloemen bedekt. 0.a. waren er bloemen van de buurtbewoners en van een aantal sportvereenigingen die gewoon lijk in Hotel Roeien bijeenkwamen. Achter de lijkkoetsen volgden familieleden bene vens nog een aantal andere belangstellen den o.m. de directeur van den gemeentelij ken Geneeskundigen en Gezondheidsdienst, de heer dr. Gimbrère uit Tilburg, de com missaris van politie, de heer P. A. M. Preusting en anderen. Op den weg naar de kerk stond aan beide zijden een groote menigte opgesteld. Zeer tragisch was het oogenblik waarop de stoet het afgebrande perceel voorbij trok. Velen konden hun tranen niet be dwingen. In de parochiekerk Heuvel werd de plechtige Requiem-Mis opgedragen door den zeereerwaarden heer v. d. Dungen, pas toor der parochie, met assistentie van de beide kapelaans. De kerk was tot in de uiterste hoeken gevuld. Het zangkoor zong de driestemmige Requiem-Mis van Don Lorenzo Perosi. Na de plechtige Mis vertrok de stmt naar het kerkhof waar de teraardebestel ling plaats vond. Ook hier was de belang stelling zeer groot. De kisten werden in een gemeenschap pelijk graf neergelaten. Aan de groeve werd het woord gevoerd door den heer P. J. J. Haazevoet, bon ls- secretaris van den Nederlandschen Boud van Hotel-, Café- en Restauranthondeis. Hierna werd op het graf gezamenlijk ge beden. LEIDEN. AGENDA'S. NED. R. K. VOLKSBOND AFD. LEIDEN. (Secretariaat Leliestraat 7). Zondag. De groote zaal van het Bonds gebouw voor ontspanning geopend vanaf 6.30 uur. Maandag. Rechtskundig Bureau van 6.30 8 uur voor de leden van de afd Leiden en Omstreken. Bondsgebouw Steenschuur no. 15. Zij die gebruik maken van het Rechts kundig Bureau worden verzocht op tijd aan wezig te zijn. Voor leden van buiten de stad rijwiel stalling m het Bondsgebouw. Dinsdag. Kerstfeest voor kinderen van de Bondsleden van 57 uur. Dinsdag. Ontwikkeling avond R. K. Werkloozen 8 uur groote zaal. Woensdag, Kerstfeest voor de kinderen van de Bondsleden van 57 uur, in de groote zaal. Woonsdag. Bestuursvergadering R. K. Volksbond, 8 uur. Donderdag. Tuinbouw-teekencursus groo te zaal. Vrijdag. Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulohri Studio", 8 uur. Zaterdag. Spaar- en Voorschotbank van 7—S uur. Bibliotheek 79 uur. Brandstoffen-commissie 78 uur, op het kantoor. Ziekenkas 78 uur. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIG ING. Rapenburg 52. Heden Zaterdag, turnclub Oranje Zwart van 810 uur. Gelegenheid om zich als lid van do Ka tholieke Gezellen-Vereenigmg te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen Uien Maandag van de maand, s avonds om half 9, in de Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Zondag is de zaal geopend van 12.30 tot 2.30 en van 7.tot 10.15; verplichte bij eenkomst van 8.15 tot 9.45 uur. Om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Van 1 tot 2 uur zitting Jozefspaarkas welke wordt waargenomen door de heeren L. Baijer en C. van Oerle. Van 11.15 uur bibliotheek. Van 2—4 uur voetballen der Kolping Boys Te 8.15 uur Kerstuitvoering door de Liedertafel „Sebastian Sohaeffer". Maandag bijeenkomst voor de leden van 8.00—10.15 uur 8.30 maandelijksche afrekening voor de zelateurs van het St. Petrus Liefdewerk. 8.30 uur cursus Esperanto. 8.30 Voortzetting Damwedstrijden. 8.30 repetitie tooneelclub Adolf Kolping Dinsdag 8.30 uur verplichte maandver gadering Afd. Gehuwde Gezellen. Woensdag 8.15 uur repetitie Liedertafel Sebastian Schaeffer. 8.30 uur vergadering Raad van Bestuur. Donderdag van 810 uur zaal geopend voor de Gezellen. Vrijdag 8.30 uur repetitie Symphonie Frans Schweitzer. Van 810 uur turnclub Oranje Zwart, lokaal Pieterskerkhof, 9 uur Boekhoudcursus. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 12.30—2.30 en 7—10.15 uur. 8.15 uur kegelclub de Poedelaars. Iederen Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Leesbibliotheek geopend, uitsluitend voor de leden en donateurs der Vereeniging. lederen Zondag van 1 tot 2 uur zitting van de St. Joseph's Spaarkas in de be stuurskamer. Verdere mededeelinge.n: Vanaf heden is er gelegenheid te sparen voor de re traite. Alle retraitanten zijn nu propagan disten voor het retraitewerk. Dinsdag 12 Januari 8.45 uur verplichte maandverga dering Afd. Gezellen. ST. PETRUS-PATRONAAT Rapenburg 52. Zaterdag. Leesbibliotheek van 39 uur. Zondag half 5 Conferentie, waarna ont spanning, contnbutiebetalen en spaarkas. DE GRAAL. Iederen avond tusschen 7—8 uur gele genheid om zich als lid van de Graal te laten inschrijven. Van 7.458 uur gelegenheid om „Wijze Miertjes" te plakken. Maandag 7.309.30 Reidansen, knipcur sus voor de jongeren, handwerken voor de kapel, huisvlijt, knipcursus voor de ouderen. Dinsdag 7.309 uur Reliefclub en hand werken. Woensdag van 89.30 uur Reidansen, toon eel en mondorgel. Donderdag 7.309.uur Mandoline, mondorgel, trommelen, handwerken, hout- zag, reidansen huisvlijt. Vrijdag van S.009.30 uur Relief en rei dansen. Zaterdag van 8.009.30 uur Huisvlijt en volkszang. Zondag 3 Januari om 7 uur propagandis tenvergadering, 5 uur muziekles en om 8 uur Groepleidstersvergadering. Maandag moeten al degenen die zich voor de gymclub hebben opgegeven of nog willen opgeven om 7 uur in het clubhuis presnt zijn. Dan kunne er nog enkele le den gebruikt worden in nieuwe handwerk en reliefclubs. Wie voelt er nog wat voor? Ook nieuwelingen zijn van harte welkom Wie geeft zich op? Tevens zijn de toe gangsbewijzen voor het a.s. Kerstfeest op 10 Januari vanaf Zaterdagavond aan het clubhuis te verkrijgen. GRAALWACHT Zoeterwoude (Dorp). Zondag a.s om 3.30 uur bijeenkomst voor de Graalwachters. GRAALWACHT Zoeterwoude (Meerburg). Woensdag van 67 trommelen, van 7 S.30 uur tooneel. Donderdag van half 8 tot half 9 mond orgel. Excelsior, Alleluja, Vooruit!!

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 12