SENSATIONEELE OPRUIMING h- BOORDENHUIS Vischmarkt 7 UIT DE RIJNSTREEK OPRUIMING] COUPONS DONDERDAG 31 DECEMBER 1931 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 EERSTE KAMER. De Eerste Kamer heeft gisteren ver scheidene wetsontwerpen na eenig debat aangenomen. NEDERLAND EN BELGIE. De correspondent van de „N. R. Crt." te Brussel meldt: De Belgische minister van buitenland- sche zaken Hijmans, en dr. Nederbracht, chef van de afdeeling economische zaken van het departement van buitenlandsche zaken, hebben een protocol onderteekend waarbij de Belgische en de Nederlandscho regeeringen de verbintenis aangaan om in geval zij maatregelen overwegen, die tot beperking of prohibitie van den invoer of in het algemeen tot een belemmering van den handel tusschen de beide landen kun nen leiden, deze maatregelen niet toe te passen op artikelen, die speciaal het ande re land aanbelangen, zonder vooruit met dit land onderhandelingen te hebben ge opend, ten- einde de nadeelen, welke uit deze maatregelen voortvloeien, zooveel mogelijk te ondervangen. In een officieele mededecling wordt ge zegd, dat het nieuwe protocol een daad is van solidariteit en wederkeerige welwil lendheid. Aan de onderteekening wordt veel belang gehecht, in verband met de onlangs door de Ncderlandsche Staten-Ge- neraal aan de regeering verleende machti ging tot tijdelijke beperking van den in voer van zekere producten. De Belgische regeering beschikt ingevolge de bepalingen der wet van 30 Juni 1931 over een gelijk soortige volmacht, waarvan zij, naar men weet, reels gebruik heeft gemaakt. C ONTIN G ENTEER INGS-CO MM ISS IE. De samenstelling. Do Contingentoerinpscommi9»ie. welke gistermiddag door minister Verschuur ge ïnstalleerd is, is als volgt samengesteld. Albert Spanjaard, te Den Haag, M. Honig, te Wormerveer, prof. H. Kaag, hoogleeraar aan de R.-K. Handelshoogeschool te Til burg, M. van Loon, oud-fabrikant. Den Haag, L. H. Mansholt, lid van Ged. Staten van Groningen, prof. dr. G. Minderhoud, hoogleeraar aan de Landbouwhoogeschool te Wageningen en F. V. Valstar te Naald wijk. De heer Albert Spanjaard zal als voor zitter der commissie optreden. VAKOPLEIDINGSVRAAGSTUKKEN. Het te 's-Gravenhage gehouden Congres gewijd aan verschillende vraagstukken, de vakopleiding betreffende, is gisteren ge sloten. De Prinses, be-stuursvrouwe van het oon- gies, sprak op deze slotvergadering als volgt „Het is met bijzonder veel gencegen, dat ik als beschermvrouw van het congres voor vakopleidingsvraagstukken heden middag de beraadslagingen van het con- g'es heb mógen volgen en eergisteren de plechtige toespraak van ZExc. den Minis ter van Onderwijs heb mogen aanhooren. Nu het congres op het punt staat, gesloten te worden, is het mij een behoefte, u, mijn heer do voorzitter, hartelijk dank te zeg gen voor de vriendelijke woorden, die u tot mij hebt willen richten, en voor de gast vrije ontvangst, welke mij hier van de zijde van het congres is ten deel gevallen. Wan neer het congres tot een volledig succes is geworden, is dat zeker in de eerste plaats te danken aan de voortreffelijke organisalie en de medewerking van zoo veel deskundige prae-adviseurs. Maar daar naast mag ik zeker ook u danken (on ik ben overtuigd, uit aller naam te spreken) voor de voortreffelijke leiding, die er van u, mijnheer Smeenge, als voorzitter van het congres is uitgegaan". Na deze rede klonk geestdriftig „Leve de Prinses!", gevolgd door een driewerf hoera van het congres. NAVORDERING BENZINE-BELASTING. Volgens de wet van 19 December 193i, S. No. 527, wordt met ingang van 1 Januari 1932 een bijzonder invoerrecht op benzine geheven van 6 per 100 K.G. Dat bijzonder invoerrecht wordt o.m. nagevorderd van alle benzine, welke met ingang van 1 Januari 1932 in het vrije ver keer in een opslagplaats voorhanden is, tenzij de voorraad in alle opslagplaatsen, welke iemand in dezelfde gemeente heeft, niet grooter is dan 200 K.G. De gebruiker van een opslagplaats, waarin benzine in zoodanige hoeveelheid aanwezig is, dat de voorraad voor navorde ring in aanmerking komt, moet daarvan op Zaterdag 2 Januari 1932 schriftelijk aan gifte doen ten kantore van den Ontvan ger der invoerrechten en accijzen. Bovendien is de beherder vai een ben zinepomp verplicht op Zaterdag 2 Januari 1932 bij bedoelden ontvanger aangifte te doen van den stand van het aan de onder zijn beheer staande pomp bevestigde tel werk bij den aanvang van den eersten Januari 1932. FRANSCHE CONTINGENTEN VAN UITVOER. Havas meldt uit Parijs: De Staatscourant bevat het decreet in zake het contingenteeren van den invoer van de volgende handelsartikelen in Frankrijk gedurende het eerste kwartaal van 1932: runderen 30.000 centenaar; kal veren 1700 centenaarvarkens 30.400 cen tenaar; versch vleesch 30.000 centenaar; bevroren vleesch 71.000 centenaar; gezou ten vleesch 4400 centenaar; geconserveerd vleesch 7000 centenaareieren 12.000 cen tenaar boter 12.000 centenaar. De correspondent van de „N. R. Crt." te Parijs meldt: De aanvragen om machtiging van in voer voor de vandaag vastgestelde contin genten voor het eerste kwartaal van 1932, evenals voor de 19 November vastgestelde contingenten moeten het Fransche depar tement van landbouw vóór 15 Januari be reiken. De aanvragen om invoervergun ningen, die na dien datum zouden binnen komen, kunnen alleen voor do contingenten over het tweede kwartaal vn 1932 in aan merking komen. BRITSCHE INVOERRECHTEN OP DE PRIMEURS. De meening in importeurs kringen te Londen. Het had nog erger kunnen zijn. Hoe staat men tegenover to maten? Men heeft in de kringen der Britsohe im porteurs van groenten en fruit de nieuwe invoerrechten op zendingen vroege groen ten en snijbloemen vrij kalm opgenomen. Voor zoover het wezenlijke primeurs of luxe-fruit betreft, zal naar men aanneemt, de verkoop niet noemenswaardig onder de te heffen rechten lijden. De vroege aard beien worden b.v. per vliegtuig uit Neder land ingevoerd en hebben voorheen in deo groothandel tot 2/0 por Engelsch pond op gebracht. Zelfs een invoerrecht van het zelfde bedrag, dat thans gedurende do maanden April eu Mei van dit product zal worden geheven, zal naar men aan neemt, het publiek in Covent Garden er niet van weerhouden te koopen. Deze koo- pers kunnen er zicb de grootere uitgave permitteeren. Niettemin verwacht men, dat de Brit- sche kweekers van geforceerde primeurs door de nieuwe rechten zullen worden be voordeeld, zoodat men een bepaald nadeel voor de- buitenlandsche exporteurs reke ning moet worden gehouden. In het alge meen wordt het tarief echter matig geacht en ook in de kringen der Neder la n-dsche belanghebbenden aldaar heeft men het ge voel, dat het nog erger had kunnen ziju, voornamelijk omdat bloembollen en wat van meer belang is tomaten, niet in de thans afgekondigde lijst van invoerrechten vervat zijn. Dit wijst er op, dat het ministerie van Landbouw ten aanzien van deze producten de situatie nog nader overweegt. Het zou evenwel verkeerd zijn zich aan een te groot optimisme over te geven. Al zijn tomaten b.v. nu nog vrijgegeven, niets duidt er op, dat zij niet in een vol gende lijst van invoerrechten zullen zijn opgenomen. Een houding van voorzichtig afwachten is zeker geraden. Intusschcn blijkt uit de thans afgekondigde lijst, dat de regeering niet voornemens is ho^ge rechten te heffen van land- en tuinbouw producten, die als volksvoedsel dienen. Deze omstandigheid geeft ons reden te hopen, dat de Nedeilandsche uitvoerbe- langen ten slotte niet al te zwaar getrof fen zullen worden. Intusschen weet de „Daily Telegraph" reeds te melden, dat bionenkort de afkon diging van invoerrechten voor tomaten te gemoet kan worden gezien. In het begin van de volgende wéék zullen de belangheb benden nogmaals voor een conferentie bij eenkomen op het departement van Land bouw. Men is volgens het blad overtuigd, dat voor het begin van het Nederlandsohe uitvoerscizoen de nieuwe rechten op toma ten in werking zullen treden. Ook de „Daily Telegraph" wijst er even wel op, dat het hier een volksvoedsel be treft, waarvan de ononderbroken toevoer tegen redelijke prijzen een voorname over weging moet uitmaken bij het vaststellen der invoerrechten. De Engelsche kweekers hebben reeds protesten doen hooren tegen het lage niveau der rechten. Zoo noemen de drui- venkweekers de rechten van respectieve lijk 4 d. en 4 d. „slechts een speldeprik, welke geen invloed zal uitoefenen op den invoer". „Tel." PROVINCIALE BEGROOTING VAN ZUID-HOLLAND. Voorloopig geen belasting-verhooging. Verschenen is het voorloopig verslag van de commissie van rapporteurs omtrent het onderzoek in de afdeehngen van de pro vinciale begrooting Zuid-Holland voor 1932 en de memorie van beantwoording van Ge- dep. Staten. Deze laatste zetten nogmaals uiteen, dat de begrooting geen ruimte laat voor het doen van nieuwe uitgaven. Worden noch tans voorstellen gedaan welke tot een ver hooging van de provinciale uitgaven zul len leiden dan dienen door de voorstellers ook de noodige dekkingsmiddelen te wor den aangewezen. Eerst de begrooting 1935 zal de gevol gen ondervinden van de vermoedelijke in tering van het batig slot 1029 ten behoeve van den dienst 1032. Tenzij de omstandig heden zich tegen dien tijd in gunstigen zin hebben gewijzigd zal in dat jaar aan een verhooging van den belastingdruk niet meer te ontkomen zijn. Hiermede is mot gezegd, dat niet reeds eerder de nood zakelijkheid van belastingverhooging zich zal kunnen voordoen. Gezien den eenvoudigen opzet van de provinciale diensten is een beperking van de uitgaven der provincie in beteekenende mate slechts te verkrijgen door een ver mindering van de provinciale subsidios door het achterwege laten van belangrijke waterstaatswerken en tot een betrekke lijk bescheiden bedrag door een verla ging van de provinciale salarissen. Naarmate echter de economische voor uitzichten een steeds minder gunstig aan zien beginnen te krijgen komt de provin- eie meer en meer voor de vraag te staan j of ook voor haar niet de tijd voor een ingrij- I pende verlaging van het uitgavenpeil is aangebroken. Gedep. Staten zijn voorne mens in de komende maanden aan de be studeering van dit onderwerp hun bijaun- 1 dere aandacht te wijden, j Gedep. Staten bevorderen de productie- i ve werkverschaffing door, zooals reeds in 1 het bijna afgeloopen jaar is geschied en ook in de eerstvolgende jaren zal geschje- 1 den, het tempo van de uitvoering van hot' provinciale wegenplan zoo hoog op te voo- ren als met een oeconomischen opzet moge lijk is. Zoolang door de regeering nog geen de finitieve beslissing is genomen omtrent het tracé van nieuw aan te leggen Rijkswegen, van Rotterdam over IJselmonde naar het Zuiden en het Oosten des lands, zal met betrekking tot overbrugging tusschen Zwijndrecht en Dordrecht een afwachtende houding zijn aan te nemen. Het verzoek van het gemeentebestuur van Rotterdam van 8 October 1030, waar bij werd gevraagd het verleenen van een provinciale bijdrage in de kosten van het stichten van een tweede vaste oeververb-n- I ding te Rotterdam te bevorderen, is bij Ged. Staten nog in onderzoek. In verband met den tijd, welken overweging en voor bereiding van een en ander vorderen, heb ben Gedep. Staten den Minister van Wa terstaat verzocht, te willen bevorderen, dat in ieder geval het tijdstip, waarop de sta king van het trambedrijf op Fiakkee sal ingaan, nog eenige maanden verschoven j wordt. Gedep. Staten ontvingen bij het afdruk- ken van dit verslag van den Minister van j Waterstaat het antwoord, dat hij niet aan het verzoek om verschuiving van, het tijd stip kan voldoen. Uit dien brief blijkt tevens, dat, wat be treft de rechten van de Rotterdamscne Tramweg Mij. op het veer Middelharnii— Hellevoétsluis, de Minister van Waterstaat van oordeel is, dat de Rotterdamsc'.ie Tramweg Mij. gedurende de staking van den tram dienst op Fiakkee geen bijzondere rechten kan doen gelden. i Loonsverlaging. Het personeel van de hofhouding van H. M. de Koningin is loonsverlaging aan- gezegd, ingaande 15 Maart e.k. Aldus luidt een kort bericht. Hoeveel loonsverlaging; aan het geheele personeel of slechts aan enkele categoriën om een speoiale reden'? Deze vragen, die men zich vanzelf stejt, kunnen we niet beaut- woorden. Dezer dagen hebben vertegenwoordigers der drie personeelsorganisaties een onder houd gehad met de directie van de Neder- landsohe Buurtspoorweg Maatschappij over de door deze tegen 1 Januari in uitzicht ge stelde loonsverlaging. Do vertegenwoordigers bepleitten dezen maatregel niet ten uitvoer te brengen, doch de directie wees dit verzoek van de hand, omdat het zich laat aanzien, dat de bedriifsontvangsten over 1931, 50 a 60.000 gulden lager zullen zijn dan over 1930. In den loop der onderhandelingen ver klaarde de directie zich bereid, den minis ter van waterstaat mee te deelen, geen be zwaar te hebben, de voorgestelde loonkor- ting te doen ingaan op 1 Maart. De organisaties hebben zich het recht voorbehouden, tegen deze Iconkorting be zwaar te blijven maken. Aanvang Zaterdag 9 uur. Uitsluitend a contant. Geen zichtzending Deken H. van de Ven. t In den ouderdom van 80 jaar is overle den de Zeereerw. heer Henricus van de Ven, peken en Pastoor te Geetruiden- I berg. Frater Germanus. t Gisteren is. op Ruwenberg te St. Mi chielsgestel overleden Frater Germanus (in de wereld de heer van Rijsewijk), wiens drie priester-broeders, resp. Pastoor te Dreujhel en te Hcrpt en secretaris van het bisdom, hem reeds eerder in den dood zijn voorgegaan. Frater Germanus trad in 1866 in de Congregatie der Fraters van Tilburg, I waarvan hij dus 65 jaren deel heelt uitge maakt. Hij is op verschillende plaatsen directeur geweest, o.a. in het moederhuis j te Tilburg. Bisschoppelijke audiëntie op Nieuwjaarsdag. Z.H.Exc. de Bisschop van Haarlem zal op Nieuwjaarsdag audiëntie verleenen van 12—1 uur voor de leeken en de Eerw. Broe ders en Zusters en van 12 uur voor de Eerw. Geestelijkheid. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Het jaar 1931 is weer ten einde. Dat 1931 allesbehalve van gunstig is geweest mag van algemeene bekendheid worden geacht. Gedurende de eerste zomermaanden liep het met de prijzen rede'ijk en, was de aard appelenziekte niet in hevige mate opgetre den, waardoor sommige tuinders werden ge troffen, het eerste tijdvak zou bevredigend genoemd kunnen worden. Het tweede tijd vak, waarop de verwachting was gebouwd, sloeg^ ake verwachting geheel den bodem in en het slot was dat geen enkele tuinder winst zal hebben kunnen boeken, vele zelfs verlies en groot verlies. Sommige producten, en voorname'ijk het hoofdproduct de bloemkool, brachten soms prijzen op, zoo laag als bij de oudste in ja ren ongekend waren. En bij de verliezen in den tuinbouw ge leden, kwam nog de val in de bloembollen- prijzen die nog van grooter beteekenis is voor deze omgeving als in de groenten. De inzinking was ook van ongekende grootte en de verliezen en waardevermindering wa- I ren gewe'dig. Wat zal 1932 voor den tuin- bouw en bloembol enteelt brengen. Het I hoofd koel houden, den moed niet verliezen j en met vertrouwen de toekomst tegemoet. KATWIJK AAN ZEE. Terrein Groot-Badhote'. Het afgraven van het terrein Groot-Badhotel is opgedra gen aan den inschrijver Jac. Hoogerbrug uit Den Haag, die de somma van f 1550.— hier voor betaalt. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Vooral tulpen met bol gaan tegen zeer lage prijzen. Uitgesneden gaan iets beter doch behoudens enkele va riëteiten waarvan de eerste aan de markt komen, gaan ook deze voor niet loonende prijzen. Tulpen per 100: Proserpine f 1.00 tot f 1.30; Bril'ant Star f 0.70f 0.90; Due de Berlin f 0.80f 1.00; Kink of the Yellow f 1.70- f 2.00; Witte due max f 0.60f 0.80; Salvator Rose f 1.30f 1.60. Tulpen Per do zijn: Witte due max 16—18 cent; Brillant Star }924 cent; Due de Berlin 10- 21 cent; Ibis 6570 cent; Rose La Reine 6063 cént La Reine 5863 cent; Will. Copland 7075 cent; Fred. Moore 6065 cent. Hyacinthen per 100: f 6.80—f 8.00. Tuinbouw. Waar de tuinbouwbedrijven hier a'len gemengde bedrijven zijn, is nie mand aan verliezen in het afgeloopen jaar ontkomen. Eind goed al goed, gaat helaas niet op, anders zouden er nog wel zijn die eenige reden tot tevredenheid hebben. Deze week- ging n.l. de prijs van meerdere pro ducten naar boven, voornamelijk van uien en peen. Uien gingen van f 5.50 tot f 6.20 en peen bracht van f 4,50 tot f 5.- per 100 G.G. op. Voor de koolsoorten was er een kleine verhooging waar te nemen; gele kool tot f 5.10 per 100 100, roode kool van f 5.20 tot f 6.40. 1931 is een jaar ceweest dat moeiluk zal "ergeten worden. Laten wo met Gods ze^en voor 19°2 iets beter verwachten. Bloementrehken. De invoertarieven door Engeland vastgeste'd voor getrokken bloemen, waarnaar met- een bang hart werd uitcezien, zën thans bekend gemaakt en begrijpelijk dat ieder trekker bij het le zen hiervsn de schrik om het hart sloeg. Door deze invoerrechten is de exoort van dit- artikel, naar verwachting, vrijwel on- mcge'ük en krijgt dit hedrüf een slag als nimmer te voren. Het. komt hieroo neer dat. ingaande 5 Januari, dus als de ma^sa gaat komen, een invoerrecht moet worden be taald van onseveer 90 cent on 1 K.G. (Hol- landsch gewicht) b'oemen. Dat verschilt weinic van een invoerverbod. Eu gezien d°t er o"t*aggelëk veel meer bellen züu inge plant dan ooit te voren (er aim trekkers die van 1 tot 2 ranTioen bol1on trekVon) kan dat een onoverkomelijk verlies worden. TER-AAR. Gouden Jubileum als Koorzanger. Dinsdag werd het feit herdacht, dat de heer N. Hoogervorst 50 jaar lid van het R. K. Zangkoor „Soli Deo'' te Langeraar was, waarvan de laatste 16 jaren Directeur. Deze dag is niet onopgemerkt voorbijge gaan voor den jubilaris. Des morgens te .9 uur werd dóór den Pas toor een H. Mis opgedragen, waarbij het Zangkoor onder 'eiding van den heer C. van Dam, organist de heer Ant. O. v. cl. Hoprn, op verdienstelijke wijze de „Missa Sa'.ve Regina" voor 4-stemmig Mannenkoor van J. G. E. Stehle ten gehoore bracht. Na de H. Mis werd nog uitgevoerd Lau- date Dominum van I. Mitterrer, eveneens door 4-stemmig Mannenkoor. Hierna toog men naar het Patronaatsge bouw, waar een echt intiem feestie werd ge vierd. Door den Vice-President G. Mourits, werd de jubilaris verwelkomd en hem een mooie oorkonde in lijst, aangeboden. Dit werk is vervaardigd door den heer Jan Ho-jgervorirt Czn., lid van het Zaugkoor. Voorts werd de jubilaris ge'uk gewenscht door den Pastoor en Kape'aan. Door verschillende zangers werden mooie feestliederen gezongen, waarvan eenigen in meer humoristischen vorm. De jubilaris zelf had een mooi vers gemaakt „Hoe ik op het Zangkoor kwam". De Muziekvereeniging ..Arti" ontbrak na tuurlijk niet- op het appèl en gaf geheel on verwachts eenige m°oie r>' —-ncrs. \"r>*ens Arti werd de ju'bi'aris gefeliciteerd door haar voorzitter, den heer L. Wassenburg. Namens de "Patronaatscommissie werd een fijne kist- sisaren aangeboden en verder waren er ve'e blijken van belangstelling binnengekomen. Gemeentelijke Aankondigingen Stedelijk Museum „De Lakenhal". Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat het Stedelijk Museum „De Lakenhal" op Nieuwjaarsdag zal zijn gesloten. De Directeur der Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit brengt ter alge meene kennis, dat de kantoren Lango- gracht 70 en Hooigracht 14, op Zaterdag 2 Januari a.s don geheelen dag gesloten zijn, terwijl op dien dag ook geen aflevering van cokes al plaats hebben. Voor klachten inzake do gas- of electri- citeitslevering kan men zich wenden tot den portier in het administratiegebouw, Langegracht 70 (Tel. 1220). Agenda LEIDEN. De Zondagsdienst der huisartsen wordt te Uegstgeest waargenomen door dr. Hu- gen» 'dz. Tel. 390. De avond-, nacht- ert Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 28 Dec. a.s. tot en met Vrijdag 1 Jan. 1932 (Nieuwjaarsdag) waargenomen door apotheek M. Boekwijt, Visohmarkt 8, tel. 552. Zaterdag 2 en Zondag 3 Jan. 1932 uemen waar de apotheken: G. F. Keijst, Steenstraat 35, tel. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 1313. Het waren werkelijk genoeglijke uurtjes, die de zaneers daar doorgebracht hebben. Tot slot bracht de jubilaris, zichtbaar ontrperd, hartelijk dank aan de loden van het Zangkoor, voor de wijze waarop zij hun gelukwenschen hebben aangeboden. WARMOND. Vleeschkeuringwet. Gedurende de af- ge'oopen maand werden ter secretarie al hier ter keuring aangegeven 10 koeien, 59 varkens en 2 kalveren terwijl totaal aam keurloon werd ontvangen een bedrag vasn f 291.—. Workloozen. Vo'gens mededeeling van den correspondent der arbeidsbemiddeling bedroeg het aantal ingeschreven werkloo- zen over de afgeloopen week 99 aldus een kleine vermindering. WOERDEN. Te wafer. Don- dp cladheid van der% weg is dinsdagavond de 16-jarige v. d. B. per liets te water geiaaüt, toen hij naar het station kwam en zijn plicht als bezor ger van de „Maasbode" wilde vervullen. "Met de he/or "er onk al de kran ten schrik en een nat pak vrij. Verlaging broodprijs in deze gemeen ten in het water teiecht, welke in dusda nige staat verkeerdem. dat zij niet meer be zorgd konden worden, v. d. B. kwam met .e is de broodprijs verlaagd tot 16 cent. Z0ETERW0UDE. K. F. 0. De Katholieke Film Onder neming draait op Nieuwjaarsavond do mooie film „Hoe ik mijn kind gedood heb" naar de beroemde roman van Pierre l'Er- mite (Abbé Loutil). De St.-Jansfanfare zal het filmwerk il- lustreeren. Dat belooft weer een uitvei- kochte zaal op dien avond. A. S. C. De senioren en junioren-elf tallen van de Rood- Wit-Duivels komen A. S. C. op het terrein aan don Schenkelweg bekampen op Nieuwjaarsdag. Het eerste elftal speelt te twee uur, na dat de junioren vooraf zijn gegaan met een wedstrijd te halféén. Voor de sportliefheb bers een goede inzet voor 1932. irMimiuia 1 ZATERDAG 2 JANUARI f BEGINT ONZE f VAN STOFFEN, FLUWEELEN, ENZ. j GROOTE PARTIJ PRIJZEN BIJZONDER LAAG. ijiiiiiiiiiimiiiiiiiiuiiiuuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMMiiiiiiiini

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2