UIT DE OMGEVING WOENSDAG 30 DECEMBER 1931 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHfEN ONGELUKKEN. NOODLOTTIG SPEL. Knaap door zandtreintje overreden en gedood. Gistermiddag heeft op 't Weesper Zand pad nabij Geinbrug een tragisch ongeluk plaats gehad. Het 12-jarig zoontje van de farm.ie Helman speelde met eenige andere kinderen. Het s;:elletje bestond o.m. in het meerijden met een zandtreintje, dat in ver band met de wegverbetering daar regelma tig hoen en weer rijdt. Op een gegeven oogenblik wilde de knaap van een der wa gentjes springen; hii viel evenwel en werd door een der volge le karretjes overreden. Het ventje werd ernstig op verschillende plaatsen van het lichaam gewond. Hij werd een woning binnengedragen; hoewel de knaap nog leefde en bij kennis was, bleek spoedig dat medische hulp niet meer baten kon. De arme knaap gaf spoedig den geest. „Tel.". Ernstige aanrijding. Gisteravond tegen acht uur is op den hoek van den Gasthuissingel te Haarlem een ernstig ongeluk gebeurd. Van de Hout- brug reed een auto den Gasthuissinge, op, die geheel vrij was. Een 20-jarig meisje stak plotseling den weg over en werd door de auto gegrepen. Met een ernstige hoofdwon de bleef zij bewusteloos liggen. Na door een lid van den Ongevallendienst verbonden te zijn, is zij naar het St. Elisabethziekenhuis overgebracht. Ooggetuigen hebben verklaard, dat de be stuurder van de auto signalen heeft gege ven en dat de richtingwijzer uitgestoken was. Een onderzoek wordt ingesteld. Kindje aan brandwonden overleden. Zondag heeft een kind van twee jaar in de ouder.ijke woning aan de Josephstraat te Rotterdam kokende thee over het lichaam gekregen, waardoor brandwonden aan hoofd en borst ontstonden. Het kind werd naar het Sophia-ziekenhuis aan den Westersingel overgebracht en is daar Maandag aan de gevolgen van de verwon dingen overleden. Meubelmakerswerkplaats uitgebrand. Gistermiddag ontstond, vermoedelijk door het te heet stoken van een kachel, brand m de meubelmakerswerkplaats van de firma Keesje in de Prins Hendrikstraat te IJmui- den. Het vuur verspreidde zich snel in het zeer brandbare materiaal, zoodat toen, na dat eerst de politie met een slang op.de wai ter eiding het vuur had aangetast, de brandweer met de automo-bie'spuit arriveer de, de geheele werkplaats in lichter laaie stond. Eerst nadat de brandweer geduren de anderhalf uur het vuut rad bestreden, was men den brand meester De werkplaats en een gedeelte van de opslagplaatsen brandden geheel uit, terwijl de voor de werkplaats gelegen showroom veel water schade bekwam. De firma Keesje is ver zekerd tegen brandschade. BRUTALE LANDL0 0PERS. Werken voor gezamenlijke rekening? Een landlooper klopte op de deur bij den landbouwer J. B. te Zijtaart. Hij vroeg en kreeg een aalmoes. Of hij zich ook even warmen mocht. Dit mocht en de man kreeg een stoel bij de kachel in de kamer. Toen werd er weer aan de voordeur geklopt. De boerin ging kijken, 't Was weer een land looper, die naaigaren etc. verkocht. De juf frouw kocht wat en kwam weer binnen bij landlooper no. 1. Men praatte over koetjes en kalfjes. Ten slotte stond de man op, be tuigde zijn dank en trok af. Spoedig daarna bleek, dat hij uit een kast f 25 had'gestolen. OP EEN AGENT GESCHOTEN. De dader aangehouden. Gisternacht heeft een agent van politie te Rotterdam, toen hij omstreeks drie uur in de Jan Kruyffstraat surveilleerde, een man aangetroffen, die zich daar op ver dachte wijze ophield. Hij heeft den man gevraagd, wat hij daar deed en hij kreeg ten antwoord, dat de man liep te wachten. De agent wilde toch een oogje in het zeil houden en daarom liep hij een straatje om, waarna hij na ongeveer tien minuten weer in de Jan Kruyffstraat kwam, waar hij den man nog aantrof. Hij besloot toen deze te arresteeren, maar teen hij op hem toeliep, loste de man op ongeveer drie me ter afstand een schot op hem. De kogel is blijkbaar afgeketst op een knoopje aan de manchet van de uniform van de agent. Toen de agent bemerkte, dat hij niet ge wond was, heeft hij zich op zijn aanvaller geworpen, waarbij de revolver op den grond viel. Hij wist den man te overmees teren en bracht hem over naar het politie bureau aan de Voorstraat. De revolver is later gevonden en in beslag genomen. Men bleek te doen te hebben met een twee-en-twintigjarigen teekenaar uit Wee- nen. De man is op het politiebureau ge fouilleerd, waar nog negentien scherpe patronen op hem werden gevonden. In de revolver zaten nog vijf scherpe patronen. BEKEND MENSCHENREDDER OVERLEDEN. Philippus Tuk te Terheyde. De commandant van de Heydsche red dingsboot, Philippus Tuk, is Maandagavond in den ouderdom van 54 jaar in het zieken huis te Dén Haag overleden. Op den Twee den Kerstdag, aldus schrijft „De Telegr. werd hij naar het ziekenhuis overgebracht tot het ondergaan van een beenoperatie. Aanvanke'ijk was zijn toestand gunstig, doch nadien is er een keer ten kwade geko men. De heer Tuk, die een zoon is van den bekenden redder Arie Tuk, kwam in 1901 bij de Zuid-Ho.landsche Maatschappij tot het redden van schipbreukelingen in dienst als roeier en tweede schipper van de red dingsboot. In 1926 volgde hij zijn vader op als commandant. De overledene heeft in z'n dertigjarige reddersloonbaan deel genomen aan een groot aantal reddingen, waarbij hij meer dan vijftig menschen van een ver drinkingsdood in de branding voor de Heydsche kust heeft gered. Hij heeft ook .deelgenomen aan de redding van de opva renden der „Solo", die in 1911 voor Ter heyde strandde en waarbij de reddingsboot 39 mensphen van boord heeft gehaald. Phil- lippus Tuk is voor de?e redding beloond met de zilveren medaille van de Redding Maatschappij en de bronzen Prins Hendrik medaille van de Vereeniging „Het Oranje- kruis". De vers'agenheid in het oude zee dorp Terheyde over dit plotse'ing verschei den van den a'gemeen geachten comman dant is groot. Vooral voor ziin 82-jarigen -vader, die er trotsch oo was dat zijn zoon de familie-eer op waardige wijze hoog hield, is dit heengaan een zwQre slag. De begrafe nis Heeft Donderdag plaats op het kerkhof te Terheyde. Poging tot ontvoering van een kind. Dezer dagen bezocht een gescheiden vrouw, die vrceger te Middelburg woonde en die thans met een man te Amsterdam leeft, de familieleden van haar vroegeren echtgenoot, waar ook haar achtjarige doch tertje was ondergebracht, dat aan den man was toegewezen. Toen de vrouw het oogenblik gekomen achtte, ontvoerde zij, naar de „Te'." meldt, met behulp van den man uit Amsterdam het meisje. Zij begaven zich per autobus naar Domburg. De chauffeur van de bus, die het gesprek dat in de bus werd gevoerd, hoorde kreeg argwaan en waarschuwde bij aankomst de politie te Domburg. Alvorens de daders echter gelegenheid kregen om zich verder per tram naar Vlis- singen te begeven, werd zij gearresteerd en naar Middelburg overgebracht. Nadat proces-verbaal was opgemaakt wer den zij Vrijdag weder op vrije voeten ge stel. Het kind werd inmiddels aan de fa milie teruggegeven. DE SMOKKELHANDEL. De Benden trekken nog. „Dé Tijd" verneemt van de Geldersch- Rijnlandsche grens, dat in de dagen van Kerstmis de smokkelhandel weer een groo- ten omvang heeft aangenomen en de com miezen dag en nacht in de weer moesten zijn om do scherpe uitwassen van den sluik handel te kunnen onderdrukken. Met benden tegelijk trokken zij van het Ho.lajidsche naar het Duitsche en werden voornamelijk groote partijen koffie en thee en tabak gesmokkeld. De kommiezen waren zeer streng en hebben verschillende smok kelaars weder aangeschoten. Vooral in de omgeving van Gogh en Kleef was het toe zicht zeer streng en werden eenige benden gesnapt bij wien voor duizenden marken smokkelwaar in beslag genomen werden. Een smokkelaar werd aangeschoten en moest naar het ziekenhuis te Warbeyn wor den overgebracht. Door de kommiezen zijn ook in de streek van Munster (Westphalen) twee smokkelaarsbenden van ongeveer twintig man, die al eenigen tijd het sluikers- bedrijf in deze omgeving uitoefénden, gear resteerd. De smokkelaars beschikten over een goed georganiseerden dienst. Bij huis zoekingen werden drie vrachtauto's en een groote partij smokkelwaar, ter waarde van 70.000 mark, in beslag genomen. Drie smokkelaars, die te Gogh den kom mies, door wien indertijd een jonge smokke laar was doodgeschoten, uit hpis hebben gehaald en mishandeld, werden door het Schoffengericht te C eve veroordeeld ieder tot drie maanden gevangenisstraf. KATWIJK AAN DEN RIJN. Personalia. De sergeant kamrwachter aan dc Rijkssehietbanen, de heer G. Schou ten. die op 1 Jan. 1932 zou woeden vervan gen door den sergeant-majooiadministra- teur E. J. de Geus van de Staf 4de Rog Infanterie blijft op last van hoogerhand in zijn functie gehandhaafd. De vele burgerwachten uit de omgeving zuilen dit bericht ongetwijfeld mot vreug de \erneroen. De heer Schouten is voor de burgerwachters en B. V. L. de bereidwillig heid in eigen persoon en is door allen zeer geacb* en bemind. Collecte. Een gehouden collecte ten bate van de behoeftige kerken, alhier ge houden door een der kapelaans uit Leiden bracbi 227.40 op. KATWIJK AAN ZEE. Collecte. De jaarlijksche collecte door de Ned. Herv. Diaconie in de gemeen te gehouden, heeft thans ƒ2021,62 opge bracht. LISSE. St. Josepb-Gezellen. In de gisteravond gehouden verplichte vergadering der St.- Josephgezellenvereeniging hield de vice- praeses, kapelaan Kuipers, een mooie en leerzame inleiding over de Encycliek Quadragesimo Anno". Allereei wees spreker er op dat het 40 jaar geleden is dat Paus Leo XIII z.g. Zijn zendbrief „Re- rum Novarum" de wereld inzond, waar door vele wantoestanden zijn veranderd en verbtterd. De arbeider is geon proletariër meer, doch is een zelfbewust mensch ge worden die zich eenige bestaansrecht heef*, verzekerd, al is dit nog niet vol maakt. Voorts wierp Z.Eerw. een terug blik op 't afgeloopen jaar en helgeel» er is bereikt en hoe de gezellen hut nieuwe jaar moeien ingaan tot heil der vcree liging. Mei het gemeenschappelijk avondgebed werd de bijeenkomst gesloten. LEIMUIDEN. Personalia. Onze pla-atsgenoot, de heer M. P. J. Janssen, is met ingang van 1 Januari 1932 benoemd tot tijdelijk rijks klerk ten kantore van den ontvanger der Dir. Bel. te Roelofarendsveen. WOUBRUGGE. EEN BRIEF 419 JAREN OUD. Eon schenking aan het Sacramentsgilde van de Pieterskerk te Leiden. Het oudste handschrift dezer gemeente is van 1512, dan volgt een brief van den bisschop van Haarlem anno 1571, van eerst genoemde zullen wij een en ander mede- dee'en. Het is een lorrentebrief, opgemaakt door den schout, zijnde een schenking aan het Sacramentsgilde van de Pieterskerk Ie Leiden, met verplichting jaarlijks vier gulden te voldoen. Vanaf genoemd jaar tot 1572 werd aan die verplichting voldaan, doch met de re formatie kwam genoemde brief met nog 30 andere documenten van het gild „in ge ruste bewaring van Jacob van Endegeest" die in 1579 aan de regeering van Leiden bekend maakte, dat die stukken in zijn bezit waren. Den 28sten Januari 1580 beslcten „die Heeren van de gerechte der stad Levden", dat alle renten, erfpachten en landerijen, het Sacramentsgilde toebehoord hebbende, af te stsan aan het H. Geest weeshuis al daar ten eeuwigen en vrijen eigendom. Vanaf dat jaar heeft ons gemeentebe stuur aan die verpliobring voldaan tot het jaar 1888, toen B. en \V. alhier weigerden en om een be wié vroegen en hun het do cument werd ge'everd. Hoewel deze brief niet overtuigend aan'oont een vordering on het voormalig ambacht, werd toch den 9don October 1900 besdten tot afkoop. Wij zullen een afschrift van die zeer oude brief hier laten volgen. „Ic Bairtout Geryt zn scout in den Amb.aeMe van Jacohswouda doe condt allen luüden dat voir mii gecomen ziin Jan Banen zn., Toij Mrtthys zn. Claes Jacob zn, Geryt die Groot. IJs'bra(n)t Dirc zn. ende Di^ec Govert zn. Ende peürde, dat zij vercoft hebben die Hoomans (Hoofd mannen) van den Heylige sacrame(nHs Gilde in sincte Pieterskerck tot Leyden als: heer Jorys commandevr van de selve Kerck voirsz, heer Geryt Vinck, heer Bar- tolmees Symonsz, heer Ghyster Ghyst (echts) zn prieste(re)n, Heynric Claes zn., Tierloot Na(n)ne, Thomas zn. ende Har man Jans zn tinneghietfer) leeken, vier ringl (gulden) ts (jaars) ter lossinge. Te weten dat men deze vier rins gulden voirsz sal moghen lossen den penninck mit ses- thien ende mitte verscenen rente nade be'oep (na het beloop) des tijts. Ende sullen verseine (verschijnen) alle jairs op Sin te Pietersavond ad vincula. Te verhalen an allen die goede(ren) roe (rend) ende onroe(ren)de wair dat se ge- leoVen) siin. buy ten of binnen deze stede va(n) Leyden, die Jan Toy Claes Geryt Ysbrat ende Dirck voirsz (voor noemd) nu tertijt hebben ofte hiernoemaels V(er) crige moghen, ennde elcx van al, hoir des niet te v(er) were gheeniohande rechte, gheestolick noch wairlick (wereld lijk) voirt siint voirwarden: wairt (ware het) saecke dette sij deeze rente voirs niet betaelen als voirfsz is, dat als dan allo die costen en morenissen die daerom ghe- daen worden sullen wesen op haere costen ende buj'ten scade van den gilde voirsz, alle dinck sonder arch ofte liste. In Kenisse der wairheyfc soe heb ick Bartout Geryt zn scout voirsz in tegen- woirich-heyt der(geHuyghen als Cornelis Da(m)mes zn ende Pieter Jans zn, deese brief bcsegelt mit mijne segel hier an ghehanghe. Int jair ons Here Duysent vijf hondert en de bwalef opte achtentwinticli- sten dach in Julio". TER AAR. Ondertrouwd: J. N. v. d. Meot 39 jaar en A. M. C. Bosman 23 j. Overleden: Clazina Apolonia d. v. A. van Zanten en Pieterse 11 maanden. Gevestigd: J. Th. Doesburg v=n Uitgeest. Vertrokken: J. Smit, naar Ter schelling. W. v. d. Burg naar Den Haag. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Donderdag 31 December. Huizen 1875 M. 8.00 K.R.O. Morgenconceit. 10.00 N.C.R.V. Gramofoonmuziek. 10.15 Korte ziekendienst door Ds. 3. W. Geels. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.00 K.R.O. Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.00 Tijdsein en politieberichten. 12.15 Orkest o.l.v. Jbhan Gerritsen. 2.00 N.C.R.V. Tijdsein en cursus fraaie handwerken. 3.00 Gramofoonmuziek. 3.45 Vrouwenhalfuuurtje door Mevr. J. V. van Amstel-Van Lobense's. 3.45 'fAistpoos voor het verzorgen" van den zender. 4.00 Ziekenmirtjo door Ds. Sikkel. 5.00 Cursus handenarbeid. 5.45 Cellorecital. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk te Den Haag. 10.CO Oudejaarsavondrede. 10.35 Vaz Dias. 10.45 Concert. 11.45 LTren, dagen, maanden, jaren.... 11.52 Jaarsluiting. Koraal. 12.05 Nieuwsjaarswenschen en gramo foonmuziek. Hilversum, 298 M. 8.00 A.V.R.O. Tijdsein en gramofoonmu ziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Mevr. de Vries Kellersman draagt voor. 11.00 Orgelconcert door Frans Hasselaar. 12.00 Tijdsein en lunchmuziek door trio. 1.00 Max Tak „Operette Componisten". I.30 Vervolg trio. 2.30 Rustpoos voor het verzorgen van den zender. 3.00 Uitzending uit Café-Restaurant „Pschorr" te Rotterdam. 4.00 Ziekenuurtje door Mevr. Antoinette van Dijk. 5.00 Omroeporkest o.l.v. Nico Tree-p. 6.30 Sportoraatje door H. Hollander. 7.30 V.P.R.O. 8.30 A.V.R.O. Johan P. Otten spreekt een Nieuwjaarswen8ch uit in negen talen. Daar na gramofoonmuziek. 10.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. II.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Prof. Dr. J. R. Slotemaker de Brui ne: Een terugblik in het oude-en een voor uitzien in het nieuwe jaar. 11.55 Nieuwjaarsgroeten. 12.15 Gramofoonmuziek. Daventry, 1554 M. 12.20 Orgelconcert. I.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Dansmuziek. 8.20 Concert o.l.v. Lewis. 12.35 Dansmuziek. Langenberg, 472 M. 6.25 Concert. 10.40 Gramofoonmuziek. *12.50 Concert o.l.v. Pensis. 5.20 Orgelconcert. 8.20 Kamermuziekorkst. Hamburg 372 M. 6.10 Po-pulair concert. 10.20 Idem. K a I u n d b o r g, 1153 M. II.20 Strijkorkest o.l.v. Leonard Gyld- mark. 10.40 Dansmuziek. 11.40 Idem. Brussel 508 en 338 M. 12.35 Gramofoonmuziek. 6.35' Gramofoonmuziek. 10.30 Gramofoonmuziek. „R a d i o-P a r i s", 1725 M. 12.50 Gramofoonmuziek. 1.25 Gramofoonmuziek. 7.20 Gramofoonmuziek. Rome, 441 M. 4.50 Concert. 8.20 Gramofoonmuziek. FEUILLETON. ACHTER EEN MASKER U5t het Engelsch van HAEDON HILL. 41) Ik zal toch eens aan Dominick vra gen, waar hij dat verhaal vandaan heeft, als ik op de Priory terugkeer, zei Ravens- car ten slotte. Ik geloof dat ik een beetje te hard van stapel ben geloopen, Stan- dish, maar ik ben ook doodzenuwachtig vanavond om je de waarheid te zeggen; van de uitspraak morgen hangt ook zoo veel voor mij af cn voor jou. Is alles in orde op het rif? Uitstekend in orde, meneer. En weet je zeker dat er niets is uit gelekt 1 Niets. Ik heb ze gezegd, dat het er weor spookt en ze zullen dus heelemaal niet verbaasd zijn, zelfs als ze wat zou den zien of hooren. Niemand zou er naar toe durven, voor geen zak vol daalders! Nog vorderingen gemaakt met het meisje Voorloopig nog niet erg. maar dat zal op de boot wel in orde komen, of later. Met mijn kameraad, Nick Sharman, is alles in orde. Hij gaat met klei van Forwey naar Hamburg. Hij zal overmorgennacht op de kaap zijn om ons aan boord te ne men. Het meisje moet mee, goedschiks of kwaadschiks en als ze spectakel maakt, komt dat op rekening van de spoken. Als we eenmaal aan boord zijn, zal er geen haan meer naar ons kraaien. Ik wil wed den dat ze in Hamburg als een lam mes aan boord gaat van de Amerikaansche boot. Prachtig, zei Ravenscar. Ik zal zorgen dat je tijdig op de hoogte bent van de uit spraak, want vergeet niet dat het heele plan daarmee staat en valt. Als het onver hoopt op een vrijspraak mocht uitdraaien, hebben we de boot niet noodig. Dan hangl onze veiligheid aan een kleine installatie onder in den toren. Dat begrijp je toch ze ker goed Ik begrijp het volkomen, antwoordde Michael met een stem, die duidelijk ver ried, dat hij hoopte dat van die „kleine in stallatie" geen gebruik zou gemaakt be hoeven te worden. Dan ga ik maar naar huis terug, zei Ravenscar terwijl hij zich omdraaide en dan zal ik Dominick eens onder handen no men. Goeden nacht, en als ik 't soms eens niet raadzaam zou vinden om je terug te zien, succes dan in Amerika. Ik zal er voor zorgen dat je geregeld je geld ont vangt en wanneer ik mijn doel bereikt heb, kan je er op rekenen, dat je je deel ineens krijgt. Maar de secretaris werd door een krach- tigen maar niet onvriendelijken druk van een hand terug gehouden. U zult goed voor Ella zorgen, meneer en bij haar blijven als ik weg ben? vroeg Michael ernstig. O, maak je maar niet bezorgd over Ella, lachte Ravenscar. Er zal werkelijk heel goed voor haar gezorgd worden. HOOFDSTUK XXII. De getuige, die ontbrak. Er was geen plaats onbezet in de recht zaal te Wroxford, toen de zitting begon waarop Dick Wenslade zou terechtstaan, verdacht van moord op zijn vader. Ieder een was onder den indruk, toen Richard de bank der beschuldigden binnenstapte en met rustig zelfvertrouwen plaats nam. Toch was hetgeen ten laste werd ge legd, ernstig genoeg. Hoewel de officier van justitie een strikt onbevooroordeelde hou ding aannam, scheen er niet de minste kans dat de verdachte aan een veroordee ling zou ontkomen. De officier bouwde op hetzelfde getuigenis als dat. wat bij het inquest was afgelegd en dat voor den co roner aanleiding was geweest, om Dick Wenslade te laten arresteeren. Het argument waarop de jury werd uit- genoodigd den verdachte schuldig te ver klaren was dan ook dat hij kort voor diens dood getwist had met ziin vader en dit niemand anders het misdrijf kon ge pleegd hebben. Toen de officier, mr. Arm strong K. C. ging zitten, keek de jury dan ook heel ernstig. De „oude rotten" aan de perstafel ke ken daarop naar de verdachte en deze glimlachte tegen zijn zuster die op de go- reserveerde tribune zat en deze antwoordde met een vroolh'ken knik. Lord Monksilver was de eerste getuige. Hij had gedurende het requistoir tegen zijn neef, heel verstrooid zitten luisteren, maar.toen zijn naam werd afgeroepen trip pelde hij naar de getuigenbank en boog met waardigheid voor rechters en advoca ten. De officier van Justiie ging nog -eens alle gebeurtenissen van dien fatalen mor gen na, terwijl hij zijn vragen zoo inkleed de, dat de getuige ze met „ja" en „neen" kon beantwoorden wat hij dan ook deed. Hot getuigenis van den burggraaf beves tigde de beweringen van den Officier en het kwam hoofdzakelijk hierop neer, dat hij bet volle gezicht had gehad op de ra- mon van de studeerkamer, toen zijn aan dacht werd getrokken door het schot en dat niemand door die ramen had kunnen ontsnappen, zonder gezien te worden door hem en zijn particulieren secretaris. Er was een nogal stormachtige familie raad geweest waar het tot een hooggaand conflict was gekomen tusschen zijn overle den broeder en zijn neef. Toen stond Mr. Vyner op als verdedi ger om den getuiee te ondervragen. Deze familie-bijeenkomst, waar u zoo juist over sprak, milord, had plaats in do ontvangkamer, vermoed ik Juist. De ramen van deze kamer kijken uit op de oprijlaan, is 't niet, terwijl de stu deerkamer uitziet op het gazon Zoo is het. Kan zijn lordschap mij ongeveer den duur opgeven van de bedoelde familie bijeenkomst, die leidde tot een uitbarsting tusschen mr. Wenslade en zijn zoon? Die moet minstens een vol uur ge duurd hebben, mogelijk nog langer. Mr. Vyner ging zitten met een uitdruk king van groote voldoening op het gezicht, ofschoon bijna niemand in de zaal de oor zaak van deze voldoening begreep. Er moest iets achter die laatste vraag en het antwoord een voor niet-ingewijden verbor gen bedoeling zitten. Maar dat de schran dere advocaat vond dat hij succes had ge had met een rake vraag was heel duide lijk, maar het was blijkbaar niet zijn' be doeling om nu reeds een inzicht te geven in de lijn die hij zou volgen bij zijn verde diging. Er was nog iemand anders in do rechtzaal wiens houding voldoening uit drukte, toen Lord Monksilver naar zijn plaats terug liep. Maar daar hij omringd was door een hcelen kring wachtende ge tuigen, lette schijnbaar niemand daarop. Dit was Carter Ravenscar, die naar den ouden pair keek, toen die weer op zijn plaats ging zitten en er was meer dan de welwillende bezorgdheid die hij voorwend de op zijn gezicht te lezen. Het was op luchting, die dat gezicht uitdrukte. Maar het korte kruisverhoor van zijn meester had hij met zeer gemengde ge- voelèns gevolgd. Hijzelf was de volgende getuige, maar hij kreeg niet de kans waarop hij gehoopt had om zijn gevoe lens van liefde en toewi:ding voor den ouden erlelman dien hij diende, ten toon te spreiden. Do vertegenwoordiger van het Openbaar Ministerie verlangde alleen maar, dat hij het getuigenis van Lord Mornksilvcr, dat ze beiden op het gazon hadden gestaan toen het schot viel en dat niemand door de openslaande deuren had kunnen ontvluch ten, zou bevestigon. De verdediger keek heelemaal niet naar naar hem om en gaf alleen door con ge baar te kennen, dat hij op het oogenblik geen vragen had te stellen. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9