Geen natte voeten!! Koopt nu C.R.E.S. KERKNIEUWS MAGAZIJN VAN C.R.E.S. EN LEDER SCHOENWERK „DE VOORUITGANG'' UIT DE OMGEVING Ui. DE RIJNSTREEK STADSNIEUWS Agenda WOENSDAG 30 DECEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BOUWBEDRIJVIGHEID IN DE MIJNSTREEK. Volop werk voor de steenindustrie. De steenindustrie in de mijnstreek staat er, in tegenstelling met die in andere dee- len des lands, zeer gunstig voor. De be reikte resultaten over het afgeloopen jaar stemmen tot groote tevredenheid. Wel werd er iets minder geproduceerd, wat ech ter in verband staat met de wijziging der arbeidswet ten opzichte van de steenfa brieken, waardoor de arbeidstijd in deze industrie van 10 op 8 uur werd gebracht. Er heerscht hier oen groote bouwbedrijvig- heid, welke den steenfabrieken uit de streek volop werk geeft. $r zijn wel onder handelingen gevoerd van het Noorden uit om de steenfabrieken in de mijnstreek o^k tot enkele maanden stoplegging te nopen. Men is hier echter, gezien deu gunstigen toestand, niet toe overgegaan. «Tel." Staking Hollandia-ïabrieken geëindigd. De Boud in de Kleedingindustrie deelt aan het Hdbl. mee, dat de staking bij de Hollandia-fabrieken te Amsterdam geëin digd is. De loonsverlaging zal ten hoogste 5 pet. bedragen. Van de 47 personen zullen 18 geen loonsverlaging krijgen; voor de ove rige 29 personen varieert de ver.aging van 4 tot 5 pet. De rest van het personeel, circa 250 arbeiders of arbeidsters hervat op de oude voorwaarden den arbeid. Een voortrekker in de druivencultuur overleden. In het Westland is in hoogen ouderdom over.eden de oud-directeur van de model- kweekerij Nieuw Honsel, de heer v. d. Berg. De overledene was een voortrekker 'n de Westlandsche druivencultuur en mede aan zijn arbeid is het te danken geweest, dat deze cultuur tot zulk een hoogte is opge voerd als thans. De schitterende kweekerij te Honselersdijk bij vele toeristen be kend is wel een duidelijk bewijs tot wel ke prestaties de heer v. d. Berg in staat was. In het organisatie.even van het West- land heeft de overledene vroeger een grooto plaats ingenomen. Dr. N. J. Singels, t Te Zeist is overleden dr. N. J. Singels, oud-rector van het stedelijk gymnasium te U trecht. De overledene is 14 Juli 1857 geboren, heeft te Leiden gestudeerd en is aldaar tot doctor in de klassieke letteren gepro moveerd.' Allereerst werd hij leeraar te Sneek en daarna te Utrecht aan het ste delijk gymnasium, aan welke instelling bij in 1897 con-rector werd; als opvolger van dr. v. d. Sande Bakhuyzen volgde in 1902 zijn benoeming tot rector van genoemd gymnasium. Hij slónd toen nummer 2 op de voordracht; nummer 1 was dr. Viirt- heim, de latere rector van het gymnasium te Rotterdam en daarna hoogleerkar te Leiden. In 1918 heeft hij het gymnasium verlaten en is opgevolgd door dr. A. Kan. Benoemingen Aartsbisdom. Z. H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot pastoor te De Steeg den Weleerwaarden heer E. A. Paping, tot pastoor te Bedum den weleerwaarden heer A. H. Elschot, tot pastoor te Latterop (O.) den weleerwaarden heer H. J. Kempera, en tot Rector van het R. K. Ziekenhuis te Amersfoort deu weleerwaarden heer J. Th. C. Winmink. R.-K. kerk te Koog a. d. Zaan. De bouw van kerk met pastorie te Koog a. d. Zaan is Donderdag 24 December aanbesteed door pastoor Simons. Deze kerk is toegewijd aan de H.H. Martelaren van Gorkum. Laagste inschrijver was de heer J. Wit tebrood le Beemster, voor ƒ70.700. Het werk werd terstond gegund. Begin Januari zal met den bouw worden begonnen en deze zal half Nov. gereed zijn. De kerk met toren en twee kinderkapellen zal 600 zitplaatsen bevatten en wordt met palen van 14 meter onderheid. Het interieur wordt schoongeraetseld van Groninger steen, oranjerood, en buiten van effen gele klinker. De fundeering en vloer is van gewapend beton. De kap wordt voor warmte- en geluidsisolatie bekleed met ma- sonite-platen. Architect is de heer Nies Molenaar Jr. uit Den Haag. LETTEREN EN KUNST HENRIETTE CAMPBELL, f (pseud. J. van Merle). Voor eenige weken overleed in het klooster van de Zusters van het H. Graf te Tongerloo (België) de bekende, katho lieke schrijfster J. van Meile. Het is wel licht aan haar streven in den vreemde, in een weinig bekend Belgisch dorpje, toe te schrijven, dat er door de Nederlandsche. Katholieke pers zoo weinig bekendheid aan dit overlijden is gegeven. En toch verdient de overledene zeer zeker, dat haar een dankbare hulde worde gebracht voor het vele goede en stichtend, dat zij door hare werken aan Katholiek Nederland heeft bewezen. Wij ontleenen aan een artikel van S. W. in de „Residentiebode": J. van Merle was het pseudoniem van mejuffrouw Henriette Campbell, geboren uit een niet-katholieke Haagsche familie. Onverslijtbaar!! Volkomen waterdicht!! In iedere schoen een steun en schriftelijk garantie-bewijs. Alleen C.R.E.S. biedt al deze voordeelen. KOOPT DOS GEEN NAMAAKMERKEN PRIJZEN BEDUIDEND VERLAAGD!! HAARLEMMERSTRAAT 192 TELEFOON 3178 Een langen en feilen strijd had zij te strij den om tot de kennis der waarheid te ko men. Haar eigen bekeeringsgeschiedenis ver scheen het eerst, en wel onder den titel: „Van Duisternis tot Licht". Dit werk werd aanstonds veel gelezen door voor- «n te genstanders, en 't neemt nog steeds een eervolle plaats in onze bekeerings-littera- tuur in. Niet lang daarna verscheen „Toetie Walter" een roman waarmee J. v. Merle voor goed haar naam als Katholieke ro- mancière vestigde. Dit mooie boek is door duizenden en nogmaals duizenden gelezen en herlezen, en werd meermalen herdrukt. Toen eenige jaren later een nieuwe ro- man van haar werd aangekondigd, n.l. „Oase" vond ook deze spoedig een goed onthaal in Roomsch Nederland, en P. Hendrichs S.J., 6chreef er over in „De Tijd": „De schrijfster van „Toetie Walter" behoeft eigenlijk geen aanbeveling. Men kent en waardeert haar omdat die eerste ling zoo echt in het hart greep, en omdat ze, in haar volgende schetsen, in tal van uitgaven hier te lande, een altijd weelde riger, krachtiger en rijke ontwikkeling van haar talent heeft geopenbaard". Een derde hoog-staande roman schonk J. v. Merle ons in „Blanke Levens". Een bekend criticus schreef er over: „Blank als heldere, schitterende sneeuw, niet kil maar warm, blank niet van doodsche lijk witheid, maar van blinkende engelreinheid is het leven der hier geteekende men- schen, wier ongerepte karakteradel en onkreukbare zielegrootheid als in volle glorie uitkomt door den strijd dien ze strijden. Dit boek is een rijk en rein stuk leven, diep gevoeld en innig doorleefd. De schrijfster vertelt allerprettigst, houdt u steeds vast in haar zuivere stemming, boeit onverpoosd, dwingt, u niet een enkel woord van hulde af, maar een woord van warmen dank voor den nobelen indruk, dien ze met haar boek achterlaat. Een ka tholieke roman in den allerbesten zin van het- woord, een boek dat leeft, bezielt, verheft en rijk maakt." (F. Hendrichs S.J., Boekbeoordelingen, 3e reeks). Zóó stelde zij vele jaren haar bekwaam heden en vermogens in den dienst voor Christus en Zijne Kerk, tot welzijn van vo- len. Doch daarna brak het uur aan waarop zij voor haar lieven Heiland niet meer kon werken, maar moest lijden. Een langdurige pijnlijke kwaal maakte haar allen arbeid onmogelijk, en dit lijden werd nog ver zwaard door een nagenoeg algeheeie blind heid. Bij al deze beproevingen toonde zij echter een heerlijke grootheid van ziel, en was zij een voortdurende stichting voor de priesters, die haar bezochten, en voor de religieuzen, die haar verpleegden. Toen haar toestand aldoor verergerde, ontving zij bij volle kennis en met de tee- derste godsvrucht de laatste H.H. Sacra menten, geheel overgegeven aan Gods H. Wik „Zacht en kalm is zij ontslapen" zoo schreef ons haar zielsbestuurder „en haar nagedachtenis is hier in zegening, bij die haar mochten kennen." ZEGWAART. Auto-ongeval. Dinsdagavond kwam de auto van den vrachtrijder S, te Zoeter- meer, door krachtig remmen, en tengevolge van den gladden weg, over de spoorbaan alhier in de daar loopende Bloot terecht. Na veel moeite gelukte het de auto weder op den beganen weg te krijgen. Gearresteerd. Twee kooplieden in zeer kleine waren, verstoorden door hun gedragingen, tengevolge van drankmisbruik de goede orde in onze gemeente. Een daarvan was zoo beschonken, dat hij z.'n weg loopend niet kon vervolgen en d^ir op den grond te gaan liggen, gevaar liep overreden te worden. Voor hun eigen vei ligheid werden zij overgebracht naar de arrestantenkamer om hun roes uit te sla- VOORSCHOTEN Op hol. In de Schoolstraat schrok gister middag een paard gespannen voor een mest- uagen voor een auto en sloeg op hol. Bij de smederij Nouwens werd tegen een travaille gebotst en bij het woonhuis van den heer A. C, D, reed het gespan tegen een boom. De gierbak viel op den grod, eventls dengtrokaih gierbak viel op den grond, evenals de bestuur der N. B. Het paard rende met het onder stel door en werd bij het Burgemeester Ver- nèdepark door een postbode tot staan ge bracht, N. B. bekwam verwondingen aan zijn knie en is door dr. H. de Boer ter plaatse ge holpen. NIEUWVEEN Kerstuitvoeringen. Zondag en Maandag j.l. gaven de Mariacongregatie en de R.K, Tooneelvereeniging „Inter Nos" een Kerstuit voering in de St. Nicolaasschoo! alhier. De zeereerw, heer pastoor J. v. Nes hield een openingsrede en verduidelijkte de stukken opdat zij beter begrepen zouden worden. Pre cies half acht ging het scherp open, voor de opvoering van ,,'t Arme Kerstkindje" met zang en tableau in 3 bedrijven. Het stuk werd gespeeld door dames, en zeer goed ook, voor al door de „arme kinderen", die in het bosch met sneeuw en koude erop uit moesten om de benoodigde levensmiddelen te zoeken: Zij kwamen 't Kerstkindje tegen en gingen bidden en zingen, en hun gebed werd verhoord. De engelen brachten overvloed van levensmidde len, Tot slot volgde een tableau. Een dave rend applaus volgde toen het stuk uit was, Daarna volgde een stuk: „Hoog bezoek", opgevoerd door „Inter Nos". Dit stelde voor een raadszitting, waar alles tegenwoordig was en waar het vroolijk naar toe ging. Op het eind komt een Negerprins een bezoek bren gen, met studenten, die de burgemeester de coreerde met een medaille, maar later bleek dat de burgemeester beetgenomen was. Het stuk werd ook goed gespeeld. Een woord van lof komt toe aan den heer A. J. v. d. IJsel, onder wiens leiding het stuk is opgevoerd. Ook een woord van lof voor den ontwerper van het schoone decoratie-schilderwerk aan de coulissen; ook de verlichting was in orde. De muziek droeg veel bij tot welslagen van den schoonen avond. Hoogst voldaan gingen de bezoekers huiswaarts. Been gebroken. Mej. C. de G. kwam met haar rijwiel in een laag grind, en kwam zoo- nig te vallen, dat zij een been brak ter hoogte van de enkel. Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer A. Koren, ploegbaas bij de Ned. spoorwegen alhier, is benoemd tot brugwachter aan den Hoef. ZOETERWOUDE St. Elisabeth-vereeniging. Dinsdagavond had in het Patronaat een bijeenkomst plaats, welke ten doel had te komen tot oprichting van een naaikrans, welke speciaal ten doel heeft het maken.van kleedingstukken voor arme gezinnen. Velen hadden aan den oproep van het Co mité gehoor gegeven en zoodoende kon deze nuttige vereer.iging worden opgericht met een begin-aantal leden van twintig. Na een algemeene bespreking van de te verrichten werkzaamheden, werd besloten in de eerste plaats een oproep tot steun te richten aan de plaatsgenooten. Immers, om zoo spoedig mogelijk te kunnen beginnen, liefst op 8 Jan a.s., is er direct geld noodig om de noodige grondstoffen te kunnen koopen De circulaire om steun gaat deze week nog in zee, terwijl de dame- van het Comité per soonlijk antwoord hierop zullen gaan halen. Wij hopen, dat ieder naar vermogen deze nuttige instelling zal steunen, daar vele ge zinnen in kommervolle omstandigheden leven De naaikrans staat onder leiding van de na volgende dames: mevr. A. Bergersde Jongh, mej. Jos. Clarijs, mej. Marie van Mil en mej. Jeanne CIrrijs. Giften in geld en natura kunnen te allen tijde bij een dezer dames worden afgedragen. De leden dezer vereeniging staan spontaan gereed om aan het werk te kunnen gaan; het wachten is cu alleen nog maar op de hulp van onze plaatsgenooten. Nieuwe werkende leden kunnen zich als nog opgeven bij een der comité-leden. R. K. Volksbond. In het Bondsgebouw hield de afdeeling Leiden van den Ned. R. K. Volksbond gis teravond een algemeene ledenvergadering onder «voorzitterschap van den heer J. H. Nijhuis. Deze bracht in zijn openingswoord dank aan de Commissie voor Werkloozenzorg, welke wederom zulk een prachtige Kerst- gave den werkloozen had geschonken. Spr. hoopte, dat de commissie nog vele malen voor zulk eën gave zou kunnen zorgdragen. Hierna had de behandeling van de be grooting voor 1932 plaats, welke onveran derd werd goedgekeurd. De heer A. Angenent, districtsbestuur der hield hierna een lezing over de Ency cliek van Paus Pius XI: „Quadragesimo Anno". Zijn duidelijke uiteenzetting werd door de aanwezigen met aandacht gevolgd waarna de voorzitter met een woord van dank aan den heer Angenent de vergade ring sloot. GOUDEN JUBILEUM GEMEENTELIJKE KWEEKSCHOOL. Onder zeer vele blijken van belangstel ling van de zijde van autoriteiten, leera ren en leeraressen, oud-leeraren en oud- leeraressen, oud-leerlingen en leerlingen is gisteren het gouden bestaansfeest her dacht van de Gemeentelijke Kweekschool voor Onderwijzers en Onderwijzeressen, gevestigd a>an de Oude Vest. De herdenking werd begonnen met een Receptie In den Foyer. Deze had plaats te half drie, doch werd voorafgegaan door een aantal redevoe ringen, welke niet minder dan twee en een half uur in beslag namen. Onder de aanwezigen merkten we o.m. op den burgemeester, mr A. van de Sande Bakhuyzen, den wethouder van onderwijs dezer gemeente, mr. A. F. L. M. Tepe, den hoofdinspecteur in de 3e inspectie bij het L. O., den heer A. Rienks, den inspecteur bij het L. O. in de inspectie Leiden, den heer J. Baak Jzn., den vroegeren 'direc teur der school, den hoer M. B. Hoogeveen, prof dr. H. W. Keesom, voorzitter van de Commissie van Toezicht, enz. De directeur der school, de heer H. van Slooten Jr., heette in zijn openingswoord allen hartelijk welkom namens leeraren, leeraren, leeraressen en leerlingen en gaf vervolgens een historisch overzicht van de geschiedenis der school. Het eerste jaarverslag is gedateerd van 1881, waaruit dus zou blijken, dat de school toen reeds bestaan zou hebben, tei- wijl zelfs het oudste in het archief aanwe zige lesrooster dateert van 1874. Dit is achter te verklaren, wijl er in die jaren reeds een inrichting bestond, welke op leidde tot onderwijzer. Eerst later echter had de definitieve oprichting der school plaats, volgens de eischen, welke toen aan kweekscholen werden gesteld. In 1881 telde de school ISO leerlingen, verdeeld in de A en B-afdeeling en in al de jaren van het bestaan heeft er steeds een sterk wisselend aantal leerlingen de school bezocht. In 1892 werd het hoogte punt bereikt, toen het. aantal 305 bedroeg. Een slechte tijd vormden de jaren 1920, '21 en '22. In 1921 waren er zelfs maar 39 kweekelingen, nu bedraagt het 107 van de 160 leerlingen. Spr. constateert, dat de belangstelling der ouders groot is en het aantal geslaag den over bet algemeen gunstig genoemd kan worden. Éénmaal is het voorgeko men, dat slechts 0 van de 16 slaagden voor het eind-examen. Tot 1924 werden deze examens steeds in Den Haag afge nomen, daarna aan de school, onder toe zicht van gecommitteerden. Spr is erken telijk voor Jhet vertrouwen, dat de regee ring hiermede blijk gaf te stellen in het onderwijzend personeel der school. Dat het dit vertrouwen niet heeft beschaamd, blijkt wel daaruit, dat het aantal geslaag den sindsdien naar verhouding niet groo- ter is geworden. Komend tot het leerarenpersoneel, me moreert spf. de verdiensten van vroeger» leerkrachten Brouwer, later directeur, P. Werkman, Wotrens, Japikse, Coster, dr. Romburg, Fijn van Draat, prof. Schreine- makers, prof. Keesom, dr. van der Meer, C. Henner, A. Hartwijk, thans leeraar aan het R.-K. Lyceum te Den Haag, die te vens de eenige leerling is geweest, die la ter ook leeraar werd, dr. Taverne, mej. Longepin en mej. Kaathoven, van Warne ten, Segaar, dr Brouwer, Broeze, Wattez, mej. Pel en A. Metz. Hierna memoreert apr. de geschiedenis van het schoolgebouw. Aanvankelijk werd het onderwijs op verschillende plaatsen in de stad gegeven, totdat in 18C2 het eigen gebouw aan de Oude Test werd betrok ken. Toch is men daar niet altijd geweest, want in de mobilisatie moest het worden ontruimd ten behoeve van de soldaten. In 1914 werd achtereenvolgens onderwijs ge geven in de gebouwen Kloksteeg 23, Ra penburg 22 en het Museum voor Nat. His torie, totdat op 3 Jan. 1916 de school weer vrij kwam. De onderwijsgelegenheid voor de prac- tische opleiding is eigenlijk nimmer vol doende geweest en het geheel doet ook thans uitzien naar een betere oplossing, die naar spr. hoopt, thans niet ver meer af is. In' zijn slotbeschouwing werpt spr. een blik in de toekomst en hij uit zijn beste wenschen voor de school, haar- leerlingen en de aan hun toevertrouwd worden gene raties. Hierna nam wethouder mr. Tepe het woord, die dit gouden jubileum een heug lijk feifc noemde in de onderwijsgeschiede- nis der stad, waarmede hij in de eerste plaats de gemeente en zichzelf geluk- wenschte. De Leidsche Kweekschool heeft tal van lotgevallen beleefd, haar bestaan is zelts bedreigd geweest, doch het is een verblij dend verschijnsel, dat thans weer een op gaande lijn mag worden geconstateerd. Spr. meent daarom een woord van lof niet te mogen onthouden aan den direc teur, den heer van Slooten en zijn staf van medewerkers, maar daarnaast brengt spr. ook hulde aan hun voorgangers. Daarna wenschb spr. de school een langdurigen bloei toe en wijst op haar zeer belangrijke taak om jongelieden op te' leiden tot on derwijzers en meJe-opvoedcrs der jeugd. Die opvoeding is eerste en voornaamste plicht der ouders, maar zij kunnen daarin bijgestaan worden door do onderwijzers, die zulks temeer zullen moeten doen, in dien de ouders daarin te kort 'schieten. Hierna herinnert spr. aan den Kerst groet der Koningin, waarin H. M. o.m. zeide: onze tijd vraagt vee! moed, veel kracht en veel geloof. Deze eigenschappen kunnen de jeugd niet alleen worden bijge bracht door het bezit van acten. De on derwijzers moeten zelfovertuiging hebben, kracht en geloof in een hoogere bestem ming van het menschdom. Wanneer spr. ten slotte een stoffelijk geschenk mag aanbieden dan is het dit, dat hij alles zal doen om voor de oplei- Gemeentelijke Aankondigingen Gemeente-Secretarie. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat de Gemeente-Secretarie op Zaterdag 2 Januari 1932 den geheelen dag zal zijn gesloten. A. VAN DE SANDE BAKHUTZEN, Burgemeester. J. A. VAN DER STOK. lo-Secretaris. Leiden, 30 December 1931. LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 28 Dec. a.s. tot en met V r ij d a g 1 J a n. 1932 (Nieuwjaarsdag) waargenomen door apotheek M. Boekwijt, Visohmarkt 8, tel. 552. Zaterdag 2 en Zondag 3 Jan. 1932 uemen waar de apotheken: G. F. Keijst, Steenstraat 35, tel. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 1313. ding een ander en meer geschikt gebouw te vinden, terwijl hij besluit met den wensch, dat allen voort mogen gaan op den ingeslagen weg tot vorming van ver dere ges'achten om wat in onze samenle ving ontredderd is weer in het rechte spoor te leiden. Hierna werd nog het woord gevoerd door den heer A. Rienks, den heer J. O. B. Hüner, voorzitter van heb feestcomité na mens oud-leerlingen, die als stoffelijk blijk van aandenken aanbood een plaquette in brons, voorstellend het schoolgebouw, den heer W. Koops Azn., als hoofd van de leerschool en oudste hoofd van een ge meentelijke lagere school, P. A. Hibmg, hoofd van de school aan de Pieterskerk gracht, welke met de ULO-meisjesschool aan de Breestraat de leerlingen voor de Kweekschool levert, den heer Chr. Kok na mens den rector van het Gymnasium, die door huiselijke omstandigheden verhinderd was, den heer W. C. Brouwer, zoon van den vroegeren tweeden directeur der school, die een gedenkbord aanbood. Nadat de directeur ten slotte alle spre kers had dank gebracht voor de gesproken woorden, vond de receptie plaats, waarbij ve'en van de gelegenheid gebruik maakten om directeur "en leeraren te comDlinvo"- teeren. Het avondfeest. Zeer velen waren opgekomen naar den feestavond, die ter gelegenheid van het gouden feest in de Stadsgehoorzaal werd gehouden. De zaal was beneden en boven geheel bezet. Te kwart voor negen opende de voorzitter van het feestcomité, de heer J. C. B. Hüner, zijn feestrede met een woord van welkom tot alle aanwezigen. Dadelijk had spr., hoewel niet wetend waarom juist hij was aangezocht, om deze taak op zich te nemen, de uitnoodiging aan vaard, doch naar gelang het feest naderde, bekroop hem meer en meer angst en vrees, doch ten s'otte overwon de liefde tot de kweekschool de gerezen bezwaren. Spr. constateerde met voldoening den grooten geestdrift, die bij alle oud-leerlin gen bestond voor de viering van .dit feest en hij meende, dat dit het gevolg was van het feit, dat het inderdaad de Kweek- school betrof, terwijl hij roemde de wijze, waarop het bestuur der stichting zijn taak steeds heeft vervuld. Er heerschte steeds een intieme, gezelli ge 6feer op de Kweekschool en de L.K. heeft in dat opzicht een roemrijk verleden, j Zij heeft mannen en vrouwen gehad, die niet alleen dien sfeer konden scheppen, maar volkomen voor hun taak berekend I waren. Spr. denkt daarbij aan directeuren, leeraressen en leeraren, die hebben mede- j gewerkt aan de geestelijke leiding der i school. j Hierna liet spr. verschillende hunner j weer de revue passeeren, opnoemend hun bijzondere verdiensten voor de school en voor de leerlingen. Tenslotte sprak de heer Huner een woord tot directeur en leeraren, die hun taak b'ij- ken te verstaan en hij besloot met den wensch, dat dit ook zoo moge blijven na dit jubileum tot heil van de leerlingen, tot ze gen van het onderwijs en tot eer van de Leidsche Kweekschool. Hiermede was het officieele gedeelte van den avond afge'oopen en werd de rest aan gevuld met muziek, zang en dans van leer lingen en Mej. C. de Wekker, terwijl de hofkunstenaar Willy van Horsten en een ander afwisselde door sterke staaltjes van goochelkunst, waarvan ook dit intellectu- eele publiek niets kon begrijpen. 't Was al laat, toen het einde van het programma daar was. VOOR DE KATHOLIEKE ZIEKEN. Voor een nieuwen vorm van socialen liefdadigheidszin hebben eenigen onder ons een gelukkig initiatief genomen. In Leiden heeft men Zondag al aan de kerken een collectebus gepresenteerd ge zien ten bate van de zieken. Ook in ver schillende plaatsen in onze omgeving zal voor dit deel een geregelde geld-inzameling jvorden gehouden. Doel is, om het on- en minvermogenden zieken geldelijk mogelijk te maken in een katholiek ziekenhuis te worden verpleegd. Wat het katholiek ziekenhuis duurder is duurder moét zijn dan het Acad. Zie kenhuis zal dan, zoover noodig en moge lijk, uit de gecollecteerde gelden worden bijgepast. Dit liefdewerk moet allen Katholieken wel heel sympathiek zijn.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2