DINSDAG 29 DECEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT GEMEENTERAAD VAN ALPHEN a. d. RIJN De gemeenteraad van Alphen aan den Rijn kwam gisteravond in openbare vergadering bijeen. Voorzitter dr. H. Lovink. Afwezig met ken nisgeving de heer ten Cate Brouwer. De voorz. opent de vergadering met gebed. Na eenige goedkeuringen door Ged. Staten komen in behandeling de door den heer van Kleef gestelde vragen inzake onregelmatig heden bij de noodslachtplaats alhier. Onregelmatigheden fn de nood- slachtplaats. De heer van Kleef had het volgende ge- vraagd: 1. Namen B. en W. kennis van de in de plaatselijke pers en in de dagbladen opgeno men berichten omtrent onregelmatigheden aan de noodslachtplaats in deze gemeente? 2. Indien vorenstaande vraag toestemmend mocht worden beantwoord, kunnen B. en W. dan mededeelen, of die berichten al dan niet juist zijn? 3. Voor het geval die berichten juist zijn, hebben B. en W. dan maatregelen getroffen waardoor herhaling van dergelijke onregel matigheden in het vervolg zooveel mogelijk wordt voorkomen. Zoo ja, willen zij dan ook mededeelen, welke die maatregelen zijn? 4. Mochten de desbetreffende berichten niet juist zijn, achten B. en W. het dan niet raadzaam en gewenscht door een officieele tegenspraak de loopende geruchten te doen verstommen? Hierop werd door B. en W. geantwoord: 1. B. en W. hebben kennis genomen van de in de pers verschenen berichten omtrent de onregelmatigheden bij de noodslachtplaats te Alphen aan den Rijn. 2. Aangezien het onderzoek nog niet is be ëindigd, kunnen B. en W. deze vraag nog niet beantwoorden. 3. Voorzoover uit bet voorloopig onderzoek noodzakelijk is gebleken zijn bij onderdeelen der administratie en aanvulling controle deze maatregelen reeds getroffen. 4. Op deze vraag verwijzen B. en W. naar het antwoord op vraag 2. De drukkerskwestie. Hierna wordt overgegaan tot behandeling der agenda. 1. Voorstel van B. en W. inzake de onder- hanasche gunning ^van het drukken van het raadsverslag enz. Inzake deze kwestie het zeer goedkoop drukken door den heer van Wieringen was cp voorstel van den heer van Kleef advies ingewonnen bij den Directeur-Generaal van den Arbeid, die in een schrijven meent, dat ei geen termen aanwezig zijn om de levering aan van Wieringen niet te gunnen. Nadat dit schrijven is voorgelezen, zegt de heer van Kleef, dat hij het met dit advies niet eens is, daar een der arbeiders 10 pet. beneden het standaardloon werkt, en er geen pensioenregeling en leerlingenopleiding is. De heer Boeren zegt, dat hij, na van een en ander te hebben kennis genomen, van meening is, dat tegenover de vraag, hoe het komt dat het werk zoo goedkoop kan geschieden, een voordeel staat van plm. ƒ1000. Dat mag men in dezen tijd niet voorbij zien. Spr. zal daar om nu vóór het voorstel van B. en W. stem- De heeren Spreij, Rüting en Koren verkla ren zich voor het voorstel van B. en W. De heer den Uyl meent, dat de Raad medewerkt aan het afbreken van het georga niseerd bedrijf, wanneer zij het voorstel van B en W. aannemen. Ter bescherming van het typografencon- tract zal spr. tegen het voorstel van B. en W. stemmen. Na toelichting door den voorz. wordt het voorstel aangenomen met 11 tegen 4 stemmen. Tegen stemden de heeren van Kleef, den Uyl, Veltman en Lam. 2. Voorstel van B. en W. tot onderhandsche gunning van de schoolschoonmaak over het jaar 1932. Aangenomen. 3. Voorstel van B. en W. inzake wijziging der verordening op de heffing van leges enz. in verband met het uitleggen van den looper bij alle huwelijksvoltrekkingen. Aangenomen. 4. Voorstel van B. en W. inzake wijziging van de regeling van de bezoldiging van de ambtenaren van den burgerlijken stand. Na ampele bespreking, waarbij de heer van Kleef eenige redactioneele wijzigingen en permanente openstelling van het bureau van den Burg. Stand bepleit, wordt dit voorstel aangenomen. Uitbreiding der steunregeling. 5. Voorstel van B. en W. inzake aanvulling steunregeling. Voorgesteld wordt een nieuw artikel aan de steunregeling toe te voegen, dat als volgt luidt: „Aan werkloozen, die een uitkeering ont vangen uit hun werkloozenkas, wordt een „bijslag verleend tot ten hoogste zoodanig „bedrag als zij meer zouden ontvangen wan- „neer zij als ongeorganiseerden krachtens „deze steunregeling steun zouden ontvangen. „Op dezen bijslag zijn toepasselijk de arti kelen 2 en 14 tot en met 18". Dit artikel wordt toegepast met ingang van 1 Januari 1932. De heer den Uyl acht het rechtvaardiger, dat dit artikel geldt vanaf het tijdstip dat de steunregeling is ingegaan, dus van terugwer kende kracht. Spr. dient in dien geest een voorstel in. De heer Boeren zegt, dat de meening van den heer den Uyl de meening is van de heele commissie. Persoonlijk sluit spr. zich aan bij het voorstel van den heer den Uyl, vooral ook, daar dit niet zulk een groot financieel bezwaar insluit. Ook de heer Koren spreekt in dien geest. De voorz. zegt, dat terugwerkende kracht bezwaarlijk kan worden toegepast. Ook de heer Sprey steunt het voorstel van 'en Uyl, dat door den heer Boeren nog eens arm wordt verdedigd. Wethouder Herngreen verdedigt nog eens het voorstel van B. en W. De heer Boeren legt er den nadruk op, dat dit voorstel niet is een speciaal voorstel van den heer Uyl, maar van de heele commissie. Het amendement op het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met 8 tegen 7 stem men. Tegen stemden de heeren van 't Riet, Cocx, van Leeuwen, Ruting, den Ouden, Muiswinkel en Herngreen. 6. Voorstel van B. en W. om C. Pannevis Sr. alhier te ontheffen van de verplichting inzake straataanleg en deze verplichtingen over te dragen aan G. W. Vis alhier. Aangenomen. 7. Voorstel van B. en W. inzake wijziging van de overeenkomst met Woubrugge inzake waterlevering. Aangenomen. 8. Voorstel van B. en W. inzake verlaging van de pachtprijzen van gemeente-landerijen. Aangenomen. 9. Voorstel van B. en W. tot huur van een gedeelte hoefslag van den Aardijk van J. Rij laarsdam. De heer den Ouden had liever gezien dat er twee optiejaren waren vastgesteld. De heer Ruting meent dat men het perceel grond beter had kunnen koopen. Op voorstel van den heer van Kleef wordt dit voorstel aangehouden tot de besloten zit ting aan het einde der vergadering. 10. Voorstellen van B, en W. tot verkoop van perceelen bouwgrond gelegen aan de Van Boetzelaerstraat aan W. van Beijeren q.q. Aangenomen. 11. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond gelegen aan de Tous- sainlstraat aan W. v. d. Helm alhier q.q. Aangenomen. 12. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond gelegen aan de Lem- zonlaan aan de Geref. Kerk te Alphen aan den Rijn. Aangenomen. 13. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond gelegen aan de Tous- saintstraat aan de fa. F. de Vries en Zn. Aangenomen. Opnieuw de nieuwe brug. 14. Voorstel van B. en W. inzake vernieu wing van de Haven- en Valbrug. De heer den Ouden verklaart zich tegen het voorstel van B. en W. en betreurt het vooreerst, dat B. en W. nu weer met dit voorstel komen, nadat in een vorige verga dering dit voorstel niet is aangenomen. Spr. zegt, dat met de uitvoering van het plan van 12.700 de gemeente voor jaren klaar is. Bovendien valt op dit bedrag nog wel wat te bezuinigen. De heer den Uyl zegt, dat indertijd besloten is tot plan B en niet tot den bouw van een brug met houten brughoofden (plan C). Spr. ziet hierin dat men later nvg zal overgaan tot plan A. De voorz. zegt, dat B. en W. de zaak nader hebben bezien. Niemand weet, hoe die weg zich zal ontwikkelen. Een brug met een houten onderstel, zal zeker 10 jaar bestaan, en dan kan men af wachten hoe zich het verkeer daar ontwikkelt Een andere brug zal allicht te groot of te klein zijn. B. en W. willen zich alleen niet binden voor de toekqmst. De heer den Ouden zegt, dat men eerder dan na 10 jaar zal moeten beslissen in ver band met de nieuwe Hofbrug. Nu moet wor den vastgesteld hoe breed die brug moet wor den. De heer Herngreen zegt, dat het verschil in breedte der doorvaart practisch 50 cM. wordt. Het voorstel van B. en W. wordt na eenige besprekingen verworpen met 6 tegen 9 stem men. Plan B blijft dus gehandhaafd. 15. Voorstel van B. en W. tot aanvaarding van een schenking van den burgemeester. Aangenomen. 16. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de vergoedingen ingevolge art. 101 der L. O. wet aan besturen van bijzondere scho len over het jaar 1929. Aangenomen. De werkloozen en ziekenhuis- verpleging. 17. Voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken op het verzoek van A. Groeneveld en A. van Emmerik om in de geneeskundige verzorging en ziekenhuisverpleging van werk loozen die van gemeentewege ondersteuning genieten en eventueel ook de vaste onder steunden van het Alg. Armbestuur te voor zien door deze op gemeentekosten te doen toetreden tot het maatschappij-ziekenfonds en het ziekenhuisfonds. De heer den Uyl bestrijdt het voorstel van B. en W. en vraagt onderzoek, hoeveel werkloozen hieronder zouden vallen. De heer Boeren acht de toelichting van B. en W. op dit voorstel niet onaanvechtbaar. Spr. wil onderscheid maken tusachen de kosten voor ziekenhuisverpleging en armen- practijk. De eerste rusten niet op de ge meente, maar kan iemand op een oogenblik zijn contributie niet betalen, dan komt hij bij een zieketegeval terecht bij het Burg. Armbestuur. Laat de gemeente dan de contributie der werkloozen op zich nemen om dit risico te ontgaan! Wat de armenpractijk betreft, zouden de armen met zulk een regeling zeer gebaat zijn, daar zij dan vrije artsenkeuze krijgen en vele klachten dus zullen vervallen. De dokters gaan er niet op achteruit en de gemeentekas vaart er ook niet slechter bij, daar zij den sporadisch gevraagden vijfden dokter wellicht niet noodig zullen hebben. Bovendien moet ieder geval apart beoor deeld worden en zal alleen bij werkelijke armlastigheid de contributie worden betaald. Spr. acht deze motieven sterk genoeg om deze zaak tenminste het volgend jaar onder oogen te zien. De heer Verdonk vraagt zich af of één arts ook Aarlandcrveen in zijn arbeidskring zal kunnen betrekken. De heer Sprey zegt, dat bij het meetJaan met dit adres, de gemeentekas open komt te staan voor allerlei dingen die niet te bereke nen zijn. Spr. heeft een onderzoek ingesteld en meent dat er van contributie weinig of geen sprake is. Spr. zal dus stemmen voor het voorstel van B. en W. De voorz. meent, dat de Raad zich niet moet verdiepen in het besteden van de ver leende steun. Dit moet aan de betrokkenen worden overgelaten. De aanvullende steun moet door de organisatie geschieden, als Burg. Armbestuur, Kerkbesturen en Diaco nieën. De heer Boeren heeft willen aantooneD, dat de bedoeling van B. en W. in de toelichting niet juist is. Voorts heeft spr. de aandacht willen vestigen op een verandering in de Armenzorg. Hierna aangenomen. Kerstgaven. 18. Voorstel van B. en W. om een extra- uitkeering als Kerstgave te verstrekken aan tiekkenden uit de gemeentelijke steunrege ling en de werkloozenkassen. D* heer den Uyl betreurt het, dat het voorstel der Besturenbonden is afgewezen. Er is nu geen rekening gehouden met verschil van behoeften, terwijl het voorstel der Bestu renbonden niet zooveel duurder zou zijn ge weest. Het verheugt spr. tenslotte evenwel, dal B. en W. toch hebben gemeend dit te moeten doen. De voorz. zegt, dat het vorig jaar reeds 45.000 aan steun is gegeven, wat niet bij de begrooting was berekend, bovendien moet men bedenken dat het een gave is. Hierna aangenomen. 19. Wijziging van de begrooting van het Algemeen Armbestuur over 1931. Aangenomen. 20. Wijziging van de gemeentebegrooting, dienst 1931. Aangenomen. 21. Voordracht van B. en W. voor benoe ming van een onderwijzeres aan de open bare lagere school voor G. L. O. aan den Oudshoornscheweg. De voordracht luidt: 1. Mej. G. Duyvetter, te Leiderdorp: 2. mej. G. A. Almoes te Arasterdam; 3. mej. N. Yke- ma te Voorburg. Benoemd wordt mej. G. Duyvetter met 13 stemmen. Twee stemmen werden uitgebracht óp mej. G. A. Almoes. 22. Benoeming van leden van de volgende Coramissiën: a. Commissie van Bijstand voor de Water en Lichtbedrijven; b. Commissie van Bijstand voor het Grond bedrijf; c. Commissie van Bijstand voor de Open bare Werken; d. Commissie voor het nazien der rekenin gen over 1931; e. Commissie voor het ontwerpen van straf verordeningen. Op voorstel van den heer Boeren wordt over de benoemingen van iedere Commissie gezamenlijk gestemd. De bestaande Commissies blijven gehand haafd. 23. Benoeming van een lid van de Com missie van Toezicht op het Middelbaar On derwijs in de vacature welke 1 Januari 1932 ontstaat door periodieke aftreding van den heer mr A. Korver. Aanbevolen worden: 1. mr. A. Korver, 28. A. J. Groen, med. docts., aits. Benoemd wordt mr. A. Korver, Rondvraag. De heer Ruting vraagt waarom bij het aan- i breqgen van licht en water aan den Westka- I naaldijk de twee laatsten nog niet zijn aan- j gesloten. j De voorz. zegt onderzoek toe. j De heer van Kleef zegt, dat de tufzand- t steenfabriek is omgezet in een kunstmestfa- 1 briek en' dat de bewoners in den omtrek I daarvan zeer veel hinder ondervinden. Spr. vraagt hiermede rekening te houden bij de hinderwet-aanvrage. De heer Boeren vraagt als aanvulling op de vraag van den heer van Kleef ook toe te zien op de brandstof, die voor de omwonen den een aschplaag veroorzaakt. Voorts vraagt spr. een onderzoek naar de storing in de levering van water, in den Kerstnacht en welke de gevolgen zullen zijn, bij 't vaststellen van eventueele nalatigheid. Spr. licht toe, dat hierdoor zeer vele Katholieken werden getroffen, die in den Kerstnacht hiervan zeer veel hinder hadden. Spr. wil in 't openbaar zeggen, dat hij niet kan aannemen, dat dit expresselijk zou zijn geschied om de Katho lieken te treffen. De heer Cocx vraagt of ook te Aarlander- veen tenminste eens per week het vuil kan worden opgehaald. De heer Sprey vraagt hoe B en W. staan tegenover de aanbieding van het crisiscomité, dat ƒ0.10 per inwoner wil geven als de ge meente daar eenzelfde bedrag bijdraagt. De voorz. zegt, dat B. en W. van meening zijn, dat verder aanvullende steun aan het particulier initiatief moet worden overgelaten fntusschen Is van het Nat. Crisiscomité een schrijven ontvangen, waaromtrent advies ic gevraagd aan het plaatselijk crisiscomité. De heer den Uyl vestigt de aandacht op de jeugdige werkloozen. Spr. vraagt de mede werking van B. en W, om die jeugdige werk loozen nuttig bezig te houden, door het ter beschikking stellen van localen, het geven van vakonderwijs e.d. Ook in de ministerieele curculaire van het voorjaar is hierop aange drongen. Spr. stelt zich voor zoo spoedig mogelijk hieromtrent advies te geven. De heeren van Kleef en Koren sluiten zich hierbij aan. De heer Ruting feliciteert ten slotte nog den burgemeester met diens onder scheiding tot Commandeur in de Orde van Oranje Nassau en brengt hem na deze laat ste vergadering van dit jaar hulde voor het dit jaar door hem gevoerde beleid. Na sluiting der vergadering gaat de Raad in geheime zitting. GEMEENTERAAD VAN I Deze week kwam de Gemeenteraad in openbare zitting bijeen ten Gemeentehuize. De voorzitter opent de vergadering. De secretaris, de heer Hogeboom leest de notulen van de vorige bijeenkomst, welke worden vastgesteld. Het Raadsbesluit van de vorige vergade ring, n.l. het niet toekennen van gelden voor een nieuwe kachel aan de Chr. Herv. School, is door Ged. Staten vernietigd. B. en W. adviseeren, alhoewel de gele genheid er voor is om in hooger beroep te gaan. dit niet te doen, vooral om de goede verstandhouding en de gemoedelijke manier waarop gewerkt wordt met de verschillende Schoo besturen, niet te verbreken. De Raad vond dit wijze besluit van B. cn W. uitste kend. Een schrijven van do gemeente Weh], adhaesie te betuigen, om bij de Jütegeering aan te dringen op de instelling, Departe ment van Landbouw. Praeadvies B. en W. dit schrijven voor kennisgeving aan te ne men. De heer v. d. Weijden vindt dat er niets tegen is om adhaesie te betuigen, daar een apart Departement van Landbouw voor doze plaats van groot belang is. Na eenige bespreking wordt besloten adhaesie te be tuigen. Een schrijven van de Centrale Veiling, om subsidie toe te staan voor een eventu eele Voorlichtingsdienst op het gebied van Tuinbouw. Wethouder v. d. Hoorn licht dit nader toe. De subsidie die gevraagd wordt is f 1000.—, wat betaald moet worden door 3 gemeenten, n.l. Ter-Aar, Nieuwveen en Lei- muiden. De heer Kroon is er niet voor om subsi die te geven, daar er toch al reeds zoo wei nig gebruik gemaakt wordt van de Tuin- bouw-avondcursussen. De heer Post vindt zoo'n Voorlichtings dienst uitstekend, men heeft dan een Tuin bouwkundige ter beschikking, daar kan men gratis advies krijgen. De heer van Vliet dringt ook aan om sub sidie te verleenen, vooral daar hier ter plaatse hoe langer hoe meer gewerkt wordt. Spr. heeft de ervaring opgedaan, dat gebracht, viel met 9—2 stemmen. Vóór de heeren Post en van Vliet. Aan het R. K. Sohoo'.bestuur en Ned. Herv. Schoolbestuur wordt toegestaan het leggen van waterleiding. De voorzitter zegt, dal vooral aan de R. K. School de zuinigheid zoo betraoht wordt. Spr. heeft dearvaring opgedaan, dat nooit iets gevraagd wordt, wat overbodig is. De Vereeniging „Gemeentebelang" uit haar klachten aan den Raad, daar den laat sten tijd vele ongelukken gebeuren door het ellendige harde rijden van sommige automo bilisten; kan er geen maximum snelheid bepaald worden? De heer Hoogervorst is getuige geweest dat wanneer de school uitkwam, een auto met een „rotgang" van -80 K.M. door Lan- geraar stoof. Dit is levensgevaarlijk. De voorzitter zegt, wanneer de snelheid zoo hoog is dat het verkeer in gevaar wordt gebracht, proces-verbaal opgemaakt wordt. Er zal streng worden toegezien. De afd. L.T.B. „Langeraar", heeft ver zocht, daar dringende hulp noodzakelijk is, een renteloos voorschot te geven aan tuin ders. De voorzitter wil dit voor kennisgeving aannamen, daar er reeds 6tappen - worden gedaan voor zulk een regeling. Hiertoe wordt besloten. j Geen weg naar de veiling. Voorstel van B. en W. tot het van ge- meentewege aanleggen van een weg vanaf Papeveer tot aan het Veilinggebouw. De voorzitter licht dit voorstel nader toe. De Gem. .Opzichter heeft een plan ontwor- pen en de kosten zijn volgens het rapport ongeveer f 4500.waarin zit plm. f 1000. arbeidsloon. Er kunnen dus ongeveer 6 we- j ken 8 man aan werken, j De gemeente krijgt den grond van de Vei- ünS>- A's voorwaarden 6tellen B. en W. dat de aanleg van den weg in eigen beheer blijft, en de vei'ing 50% zal moeten betalen aan het toekomstig onderhoud, voorts dat de aan te leggen weg een openbare zal zijn, dus voor publiek verkeer is bestemd. Verder zegt de-voorzitter, hebben B. en W. plannen overwogen om den weg verder door te trekken naar Korteraar, maar daar i dit eerste urgenter was, hebben zij ge meend dit plan nu voor te stellen. De heer Hoogervorst juk .1 B. en W. toe. Alleen is hij t onderhoudskosten. Hei woi i I t voor de gemeenschap, l.c m g i i reeds de grond. De voorzitter zegt, dat deze wc p. breedte heelt van b meter, en mocht verder doorgetrokken word.-n, won i cl restant 4 meter. Juist voor de toegang naa de Veiling, voor bei drukke verkeer, moet de weg zoo breed zijn. De heer Kroon begrijpt niet hoe B. en de moed kunnen hebben met dergelijke voorstellen te komen. Het is hier geen alge meen be.ang, maar gewoon een groepsbe lang. De gemeente gaat hier speciaal een weg leggen voor particulieren. Spr. vindt dit onverantwoordelijk. Het strijdt tegen alles. De tuinbouwers vormen hier niet de eenige bevolking. En dan zegt spr.; waar moeten de middelen vandaan komen De voorzitter: Wij moeten ons niet dood- staren op dat heden; de toestand is slecht. De heer Hoogervorst wijst erop dat de bevolking toch wel voor 80% uit tuinders bestaat. De heer Kroon wijst maar op het groes-pbelang. Wij hebben wel meerdere en grootere uitgaven gedaan, die speciaal wa ren voor een groep. Dc heer Post gaat na hoe in andere plaat sen gewerkt wordt om de industrie te be vorderen. Er worden straten, terreinen aan gelegd, om de industrie in eigen plaats te houden. Het is een groot be'ang voor de plaats, de dat Veiling hier gevestigd is. Dit is een bron van inkomsten. Spr. betreurt het dat nu tevens niet een plan gemaakt is om den weg door te trekken naar Korteraar. De heer v. d. Weiden zou eerst een weg doorgetrokken willen zien naar Korteraar, als dit tenminste geen ontzaggelijke hooge uitgaven met zich zou brengen. Anders is hij er niet voor, maar dan kan de veiling de huidige weg toch nog wel eenigszins verbreeden. Misschien wil de gemeente dan ook eenige steun verleenen. Het voorstel van B. en W. wordt in stem ming gebracht en verworpen met 6—5 stem men. Vóór de heeren v. d. Hoorn, Hölscher, Post, Hoogervorst en Valentijn. De heer v. Vliet dienst een voorstel in wat ondersteund wordt, n.l. dat B. en W. binnen den kortst, mogelijken tijd met een nieuw voorstel komen, om een weg aan te leggen van Papeveer naar Korteraar. Dit werd met algemeene stemmen aangenomen. Als onbewoonbaar worden verklaart de huizen staande in de Vier-Ambachtspolder, schuin tegenover de hoeve van Hendrikse. Nu volgen eenige comptabele besluiten, o.a. oninbaar verklaring van eenige posten, en enkele wijzigingen in de Begrootign. De Rijkssteunregeling aanvaard. Verder is door dé gemeente een nieuwe steunregeling gemaakt, die de goedkeuring kan wegdragen van den Minister. Dan komt men in aanmerking voor de bijdrage van de Regeering. Deze regeling loopt van 1 Januari tot 30 April; mochten er van hooger hand nog en kele wijzigingen in aangebracht worden, machtigt de Raad dat B. cn W. dit doen. Rondvraag. De heer v. Vliet is een weinig huiverig voor de waterleiding wat betreft de kosten; hij heeft zulke schromelijke hooge prijzen gehoord. De voorzitter antwoordt d,at men moet betalen naar de huurwaarde, die vermeld is op het grond en personeelbelastingbiljet, te deelen door 2. Wanneer dil 50 gulden is be taalt men per jaar 10 gulden, van 50—75, f 12.van 75100 f 15.van 100125 f 1?»van 125175 f 21.etc. etc. De meesten betalen in Ter-Aar van de 1517 gulden per jaar. Verder zou de heer v. Vliet met het oog op den druk der tijden, de publieke verma kelijkheden zoo min mogelijk doorgang wil len laten vinden. De heer Post heeft bemerkt, dat de be woners bij het station verstoken zijn van electrisch licht en waterleiding. Is er geen mogelijkheid dat die mensehen daarvan voorzien worden? De voorzitter zegt, dat de moge'ijkheid niet is uitgesloten. Er zijn trouwens al plan nen gemaakt, maar de kosten zijn zoo alle machtig hoog, alleen een zinker door het kanaal te leggen kost maarf 1800. De heer Kroon stelde voor nu toch aan de waterleiding brandkranen aangebracht zijn, de 2 handbrandspuiten de laan uit te stu ren. Besloten. Hierna volgt sluiting. STOOMVA A PTRrPïCHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. CHRISTIAAN HUYGENS (thuisr.) 27/12 Sabang. POELAN ROEBIAH 28/12 v. Amst. te Ba tavia. POELAU ROEBIAH (uitr.l 26/12 v. Padang. POELAU TELLO )uitr.) pass. 24/12 Gibral tar. TABINTA (uitr.) pass. 26/12 Perim. KON. NED. ST00MB. MIJ. ACHILLES 28/12 v, Civita Vecchia te Na pels. BAARN (thuisr.) 22/12 v. Paita. BARNEVELD (utr.) 24/12 v. Buenaventura. ERATO, 28/12 v. Amsterdam te Odense. EUTERPE 27/12 v. Pasages te Bilbao. FAUNA 27/12 v .Carthagena te Malaga. GANYMEDES, Algiers n. Arast., pass. 28/12 Gibraltar. HAARLEM 28/12 v. Constantinopel te Bour- gas. IRENE 28/12 v. Messina te Catania. ORPHEUS 27/12 v. Amst. te Danzig. PLUTO 24/12 v. Ste< "n te Danzig. TELAMON (thuisr.) 2: 12 v.m. 4 u. 580 mijl Noord v, Terceira (Azoren). KON. HOLL. LLOYD. ARNFR1ED (uitr.) 24/12 te Rio Janeiro. ATTIKA (thuisr.) 22/12 te Natal. KON. PAKETV. MIJ. N. HOLLAND 23/12 v. Brisbane n. Singa pore. VAN HEUTZ, 23/12 v, Hong-kong, HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. TALISSE 26/12 v. Hull te Bremen. TARAKAN (thuisr.) 24/12 v. Port Said. H0LLAND-00ST-AZIÖ LIJN. OUDERKERK (thuisr.) pass. 24/12 Perim. ZUIDERKERK (thuisr.) 28/12 v. Shanghai. ROTTERDAMSCHE LLOYD. KOTA TJANDI (uitr.) pass. 26/12 Perim. PATRIA (thuisr.) 23/12 v. Colombo. SIANTAR (thuisr.) 28/12 te Triëst. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. AJAX, Japan/Amst.; 27/12 v. Belawan. DEUCALION 22/12 v. Liverpool te Batavit EURYBATES 24/12 v. Batavia I. v. Amst. te Londen. EURYMEDON, 22/12 v. Amsterdam te Ba tavia. PEISANDER. Java/Amst.; 23/12 v. Padang. TANTALUS, Amst./Batavia, pass. 25/12 Gi braltar. EMZETC0 LIJN. JONGE ELISABETH 23/12 v. Valencia naar Londen.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6