NOODLOTTIGE BRAND TE TILBURG. DINSDAG 29 DECEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 VIJF PERSONEN IN DE VLAMMEN OMGEKOMEN. Caféhouder, zijn vrouw, 2 kinderen en de dienstbode- MACHTSMISBRUIK VAN KAPITAAL. Stopzetting draadnagelfabriek te Helmond Voor eenigen tijd heeft het Tweede Ka- merlid, de heer Max van Poll, in verband met het uitkoopeu van een draadnagelfa briek te Helmond door een internationaal syndicaat een aantal vragen aan den Mi nister gesteld, waarvan we den hoofdin houd reeds meldden. De Minister van Arbeid heeft daarop ge antwoord, dat het bekend is, dat de groot ste draadnagelfabriek te Helmond voor den duur van 5 jaar geen draadnagels meer zal maken en dat de vennootschap voor deze stopzetting een ruime vergoeding ontvangt van een intern, syndicaat. Over de grootte van de uitkoopsom is den Minister niets bekend. Over de in het geheim gevoerde onder handelingen ter voorbereiding van het Dralitverband is den Minister niets mot zekerheid bekend. Aangenomen kan wor den, dat het internationaal syndicaat niet aan 'n Nederlandschen fabrikant een uit koopsom zou betalen, wanneer diens quota niet over buitenlandsche fabrieken word verdeeld. De arbeiders dezer fabriek zijn reeds on geveer twee jaar ontslagen wegens bedrijfs- slilstand en krijgen eventueel den voor werkluozen gebruikelijken steun. Dat tij dens den stilstand met vergoeding aan de firma de arbeiders ook een vergoeding krijgen, is den Minister tot dusverre niet gebleken. Van tie uitgekochte firma zijn geen ern stige pogingen uitgegaan om tot 't oprich ten eener slaaldraadwalserij te komen. Een door de regeenng met een onderzoek in de draadindustrie belaste commissie heeft kort voor het tot stand komen van het Drahtverband haar verslag aan den minis ter uitgebracht. Dit verslag kwam o.m. tot de conclusie, dat de draadindustrie voor- loopig te helpen zou zijn geweest door met rcgeeringshulp aan de N.V. Nederland- scne {Staalfabrieken, v.h de Muinck Keizer te Zuilen, oen walserij in te richten. De stilzetting van één fabriek voor den duur van 5 jaar en de aansluiting der andere fa brieken voor gelijken duur bij het Draht verband, maken dit plan in den voorgedra gen vorm onuitvoerbaar. De vraag of de minister niet van mce- ning is, dat door dezen gang van zaken het algemeen belang wordt geschaad en cie noodzakelijkheid gebleken is om ons laud onafhankelijk te maken van syndicaten, die de algeheeie beschikking hebben over de voor onze industrie noodige grondstoffen en halffabrikaten, wordt bevestigend be antwoord, voor wat het algemeen belang betreft. Het onderzoek van zoodanige plan nen, die ons land onafhankelijk kunnen ma ken van de in deze vraag bedoelde syndi caten, wordt voortgezet. De vraag, of de minister niet van mce- ning is, dat het welzijn der geheele bevol king vereischt, dat beslissingen over het vooitbestaan eener industrie niet uitslui tend afhankelijk worde gesteld van het gel delijk voordeel van een onderneming, wordt in zooverre bevestigend beantwoord, dat in casu het algemeen belang wel sterk achter gesteld schijnt. üp het ontwerp v$n hoofdstuk X der llijksbegrooting voor 1032, zooals dat door de Tweede Kamer is aangenomen, zijn 10.000 toegestaan voor het maken van stu dies over het tot stand komen van een wals- bedrijf als aanvulling van het hoogovenbe- drijf, waarover de regeering een groote mate van zeggenschap heeft. NATIONAAL CONGRES VOOR VAKOPLEIDING. Te 's Gravenhage wordt gehouden een nationaal congres voor vakopleidiugsvraag- stukken. In de gisteren gehouden plenaire zitting van het nationaal congres voor vakoplei- dmgsvraagstukken, die o.a. werd bijge woond door prinses Juliana, heeft de mi nister van Onderwijs, K. en W-, mr. Terp- stra, een rede gehouden, waarin hij o.a. zei- de, dat het tot blijdschap stemt, dat een indrukwekkend getal vereenigingen op het gebied van onderwijs, industriebedrijven enz. en evenzoo tal van organisaties van werkgevers en werknemers zich tot mede werking aan dit congres bereid hebben ge toond. Het verheugt spr. in het bijzonder, dat met uitbreiding van de aanvankelijke be doeling, ook aan het middelbaar technisch onderwijs op het congres bijzondere aan dacht wordt geschonken. Spr. acht den tijd rijp om de regeling van dit onderwijs en van do examens na der onder de oogen te zien. Deze overwe ging heeft den minister reeds eenigen tijd geleden doen besluiten een commissie in het leven te roepen, welke de regeeriug omtrent dit onderwijs van advies zal heb ben te dienen en die, naar hij vertrouwt, spoedig haar werkzaamheden zal aanvan gen. Na herinnerd te hebben aan het vorige congres, twaalf jaar geleden, wees minister Xerpstra op de in 1919 tot stand gekomen en op 1 Januari 1921 in werking getreden nijverheidsonderwijswet, welke belangrijke wijzigingen in de administratie en organi satie van dit onderwijs bracht, doch van meer belang nog èn moeilijker is de toepas sing van dit onderwijs aan de zoo sterk ge wijzigde en nog steeds veranderende werk wijzen m techniek en ambacht en aan de bijzondere economische en industrieele om standigheden. De gestadige voortschrijding van de tech niek, de mechaniseering en industrialisatie van ambachten en bedrijven, do uitbreiding van de groot-industrie hier te lande, met daarmede gepaard gaande specialiseering en wijziging in de arbeids- en productie methoden, hebben aan tal van nieuwe vraagstukken op het gebied van de vakop- Jeiding het aanzijn geschonken. Daarnaast stellen de economische do- pressie en de arievenpolitiek van vele sta in den afgeloopen nacht heeft, in het 1 perceel op den Heuvel 77 te Tilburg een brand gewoed, waarbij vijf personen om het leven zijn gekomen. In het perceel, een tamelijk smal gebouw, was in de beneden verdieping govcstigd het café van den caféhouder J. Q. Roeien. De brand is door tot. nu toe onbekende oorzaak uitgebroken in dc cafézaal. Toen do bewoners het vum bemerkten, had dit reeds een grooten om vang aangenomen en was het niet meer mogelijk het gebouw te verlaten. Het schijnt, dat omwonenden nog getracht heb ben de familie te waarschuwen en uit het brandende perceel te halen. Dit is echter niet gelukt en de caféhouder, zijn vrouw, twee jonge kinderen en een dienstbode zijn in de vlammen omgekomen. Nadere bijzonderheden. Nader kan nog het volgende worden ge meld: De brand is uitgebroken, zooals gemeld, in het café, waar een kachel stond te bran den. Vermoedelijk is de oorzaak van den brand aan dezen kachel te wijten. Toen de brandweer, die te kwart voor twee werd gealarmeerd en drie minuten later reer uit rukte, voor het brandende gebouw ver- scheen, was er van de bewoners niet6 meer te zien. Na ongeveer een half uur kon de brandweer met ladders langs dè vóór- en achterzijde de boyenverdieping binnendrin gen. De bewoners werden gevonden op den overloop op de eerste verdieping. Ver moedelijk hebben zij nog getracht naar het achterhuis te komen, dat een plak dak heeft en via de keuken is te bereiken. Het vuur woedde echter in de keuken zóó he vig, dat passeeren niet mogelijk was. Toen men de slachtoffers vond, waren de beide kinderen, twee knaapjes van 2 1/2 jaar en 6 maanden, reeds overleden. De 40-jarige caféhouder J. K. Roeien, goboren te Klun- dert en zijn 25-jarige echtgenoote Adriana C. M. Damer, geboren te Zevenbergen, die ernstig gewond was, leefden nog, doch stierven nog vóór dat zij vervoerd werden. Hun werd door de geestelijken van de pa rochie Heuvel nog geestelijke bijstand ver leend. De 19-jarige dienstbode J., Broe ders, geboren te Zevenbergen, werd ster vende naar het St. Elisabethgasthuis over gebracht. Daarheen zijn ook de lijken van de slachtoffers vervoerd. Aan de achterzijde is de brand nog over geslagen naar het aangrenzende hotel „De Lindeboom" Hier werd 't vuur echter spoe dig gebluscht. Aan dc andere zijde ligt de woning van dr. Droge, die nog even gevaar liep, welk gevaar echter door de brand weer werd gekeerd. Het bericht van den noodlottigen brand verspreidde zich hcenmorgen snel door de stad en heeft allerwege grooten indruk ge maakt. Een vreeselijk drama. De brand in het huis van den oaféhouder Roeien, die een zoo noodlottig gevolg heeft gehad, is omstreeks half twee in den nacht uitgebroken. Wij hebben hedenmorgen een ondertiond gehad met den heer A. Aarts, kellner van Hotel „Riche", dat schuin tegenover het ten de hoogste eischen aan een doeltreffen de en rationeele vakopeliding. Bij een gunstige wending in den ftlge- meenen toestand zal het nijverheidsonder wijs er voor hebben te zorgen, dat een vol doende leger van behoorlijk geschoolde ar beidskrachten gereed aal staan om tot een spoedig economisch herstel mede te wer ken, en een geslaagde mededinging met an dere volkeren mogelijk tc maken. En ten slotte, om nog oen belangrijk punt van verschil met 1919 te noemen: de noodzakelijke beperking van 's lands uitga ven stelt ons ook op dit gebied voor lal van moeilijke vragen. Moeilijkheden, waar aan, zonder ernstige schade voor het be lang van ons volk, alleen het hoofd zal kuu- nen worden geboden' langs den weg van vereenvoudiging en rationaliseering van het het onderwijs, bij een zoo hoog mogelijk opvoeren van het nuttig rendement der scholen. Hiervoor zal onafwijsbare eisch zijn een eensgezinde wil en de uiterste in spanning van allen die, in welke hoedanig heid ook, bij dit onderwijs betrokken zijn. Na een kort woord van dank van den voorzitter, mr. Smeenge, werd de zitting verdaagd. De deelnemers aan het congres werden gisternamiddag door het gemeentebestuur van 's-Gravenhage ontvangen in „Twee Ste den Palace" aan het buitenhof, waarbij de burgemeester, jhr. mr. dr. L. H. N. Bosch Ridder ven Rosenthal de talrijke genoodig- den ver'relkomde. Mr. H. Smeenge, de voorzitter van het congresbestuur, dankte in hartelijke be woordingen en huldigde het gemeentebe leid in Den Haag, waar zooveel tot bevor dering van het vakonderwijs wordt gedaan. perceel, waar de brand gewoed heeft, i6 gevestigd. „Het waa ongeveer half twee, toen wij de eigenaar van Hotel „Riche", de heer P. Holst, do buffetchef, de heer M. do Kok en ik, „brand" hoorden roepen. Het was een nachtwaker van de firma Vroom en Dreesman, die het alarm uitte. Toen wij naar buiten keken, zagen wij dat de brand was uitgebroken in het café van den heer Roeien; de vonken vlogen reeds de lucht in. Wij vlogen naar buiten, nadat wij eerst getracht hadden de brandweer te telefo- neeren, doch deze was reeds gewaarschuwd. Toen wij voor het brandende perceel kwa men, bleek, dat het vuur in groote hevig heid woedde in het benedengedeelte, waar een café en een zaal zijn ondergebraclit. De heer Roeien stond met een van zijn beide kinderen op den arm op het baloon en trachtte een bedde laken aan het balcon vaat te maken om zich daarlangs naar be neden te laten 2akken. Wij hadden een trap meegebracht en ik schreeuwde den heer Roeien toe aldus de heer Aarts dat hij zioh maar zou laten zakken en dat wij hem wel zouden opvangen. Plotseling sprong echter de ruit van het café en sloeg het vuur in alle hevigheid naar buiten. Het beddelaken vloog in brand en de heer Roe ien vluchtte naar binnen. Wij belden op nieuw de brandweer op, omdat deze nog steeds niet was versohenen. Toen de brand weer arriveerde werd direct met kracht water gegeven op de eerste verdieping om dat men wist, dat zich daar de bewoners van het huis moesten bevinden. Het zal ongeveer een half uur geduurd hebben voordat de brandweer in staat was met ladders naar de eerste verdieping te klau tert en in het perceel binnen te dringen. Het was echter te laat. Het ee>rst werd de dienstbode naar buiten gebracht. Het meis je was reeds dood. Daarop volgde de vrouw, die nog leefde. Zij kermde vreeselijk, was half verbrand en gewond. Waarschijnlijk was er iets op haar gevallen. Zij ia spoedig daarna overleden. Als derde werd een knaapje van acht k negen maanden naar buiten gebracht, dat eveneens reeds was overleden. Na eenig zoeken vond men den man dood op de trap met zijn ongeveer iyt jarig kind in de armen". Toen door het uitslaan van het vuur het beddelaken was verbrand, heeft een 5-ral personen nog een groot karpet opgehouden en den bewoners toegeroepen van het bal oon naar beneden te springen. De in nood verkeerende familie durfde echter niet meer naar buiten te komen en te springen, zoodat ook dit middel geen redding heeft mogen brengen. Het smalle gebouw, dat slechte bestaat uit de benedenverdieping en een bovenver dieping, brandde spoedig na het uitbreken van den brand als een fakkel. De heer Roe ien, die afkomstig is uit Zevenbergen, woonde ongeveer drie jaar te Tilburg. Het duurde tot drie uur in den nacht, voordat men den brand geheel meester was en eerst tegen half zes hedenmorgen kou het grootste gedeelte van de brandweer in rukken. Het gebouw is geheel uitgebrand. SIMON DE WIT 80 JAAR. De heer Simon de Wit, de oprichter van het bekende Zaansche levensmiddelenbe- drijf van dien naam, hoopt op 2 Januari a.a. zijn 80e geboortedag te herdenken. Op zoer jeugdigen leeftijd begon hij met een klein kruidenierswinkeltje, en hij wist door harde en onvermoeide arbeid zijn zaken steeds uit te breiden. De eene winkel na de andere werd geopend, zoodat de firma Simon de Wit thans in haast alle voorname plaateen van ons land, levensmiddelen-win kels exploiteert, terwijl nog in verschillen de plaatsen, in de allernaaste toekomst nieuwe winkels zullen worden geopend. Zeer vele jaren was de heer Simon de Wit een bekende figuur aan de Beurs en een trouwe bezoeker van de voornaamste kaas markten van ons land. Eenige jaren gele den heeft hij zich uit het actieve zaken leven teruggetrokken. Vanzelfsprekend 'gaat zijn hart nog steeds uit naar zijn zoo geslaagde onderneming, en houdt hij zich trouw op de hoogte van den gang van zaken. Het zal den heer Simon de Wit op dezen dag zeker niet aan belangstelling ontbre ken. VRAGENBUS RECLAME. Vit. fcVAViWE Wijnhandel Gedistilleerd E.7.CO/TER ALP HEN 7. R.YN TEL.242: _RAADHUI//TRAATZO& LEI DE 11— TEEft/TRAAT 8 TEL.1351 Prima Punchf2.00 p. Fi. COjTER'S Advocaat f 1.50 p. FI. Bordeaux Wijnen, vanaf 75 ct. p. FI. Boerenjongens t 1.10 p. Liter Boerenmeisjes f 1.20 p. Liter Cognac12.70 p. FI. Schilletje, Voorburg en Cherry Brandy f 1.00 p. FI. Genever en Bitters. 12.90 p. Liter Zeer Oude Genever 13.25 p. Liter Schilletje (hoog alcohol) f2.70p.Liter Voorburg ('n pittige turret) f 2.85 p. Liter Verder de MZRX-Artiketen van Bols - Bootz Hulstkamp Focking enz.voorhanden. Groote keuze in CHAMPAGNE, WHISKY, COGNAC, RUM en VERMOUTH SOORTEN Ziel onze Etalages voor de Feesldagen UIT DE OMGEVING HET NIEUWE PAROCHIEHUIS TE VOORHOUT HEDENMORGEN INGEWIJD. Waarom dit gebouw een ge meentebelang is. De Burgemeester sprak een woord van gelukwcnsch tot Pastoor en Kerkbe stuur. Met de stichting van dit gebouw is een wensch van de geheele parochie ver vuld. Dit gebouw yoldoet aan alle eischen, welke de parochianen kunnen stellen. Ook de gemeente trekt er groot voordeel van. In dit gebouw zullen samenkomen de so ciale organisaties. Voor het gemeentebe stuur is dit van buitengewoon groot be lang. Ook om een andere reden is dit gebouw voor de gemeente zoo belangrijk. Rijk, pro vincie en gemeente bemoeien zioh met de opvoeding der jeugd op de scholen. Onte genzeggelijk is waar, dat in de huisgezin nen de opvoeding der rijpere jeugd wordt voltooid, maar ook is waar, dat in den te- genwoordigen tijd eischen worden gesteld, die in het huisgezin niet vervuld kunnen worden. Daarvoor is aangewezen het Pa tronaat. De rijpere jeugd vindt in dit ge bouw een aanvulling van zijn opvoeding. Dit is een algemeen belang, een belang voor de geheele gemeente. Spr. heeft daar om nooit geaarzeld het gemeentebestuur te interesseeren voor dit gebouw, wat is ge lukt. (Applaus). Het is het streven van het gemeentebe stuur om, waar het eenigszins mogelijk is, datgene wat geschiedt in Voorhout, te doen geschieden door Voorhouters. Dank bracht spr., dat-het kerkbestuur getoond heeft, dat dit werk door Voorhouters kon worden tot stand gebracht. Dank bracht spr. ook aan den architect, die er zoozeer aan medegewerkt heeft de gemeente te verfraaien. Een felicitatie richtte spr. tot de Patro naatscommissie. Spr. heeft met bewonde ring het werk deze heeren gadegeslagen. Zij geven zich aan de leiding van het Pa tronaat; dat werk kunnen wij niet ge noeg waardeeren. Het jongere geslacht zal later beseffen, wat deze heeren voor hen hebben opgeofferd. Een felicitatie ook aan de sociale orga nisaties, die thans zoon mooi vergaderge bouw hebben gekregen. Spr. besloot met zijn beste wenschen in 't belang van Patronaat, parochie en ge meente. De Kapelaan, de weleerw. heer J. R ij k, sprak de hoop uit, dat de vergaderingen, die hier zullen worden gehouden, in vrede zul len verloopen. Zijn taak als Patronaatsdi recteur beschouwt spr. als een voorname taak, waaraan spr. zijn krachten zooveel mogelijk zal geven. Ook aan de verecnigin gen zegde spr. zijn volledige medewerking toe. In dezen crisistijd wordt van een advi seur wel wat meer gevraagd, dan aan de bestuurstafel te zitten. Moge de hechte grondslag, waarop dit gebouw is gevestigd, een zinnebeeld zijn van het werk, dat hier verricht wordt. Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algeme^ne kennis, dat door hen vergunning is verleend aan: a. A. C. Meester en rechtverkrijgenden tot het uitbreiden van de ondergrondsche be waarplaats voor benzine met bovengrond- sche aftapinrichting op het perceel Haven Nis 13; b. P. C. de Vos en rechtverkrij genden tot het oprichten van een metaal- draaierij in het perceel Volmolengracht No. 15; 3. de N.V. „Het Motorhuis" en recht verkrijgenden tot het uitbreiden van de ondergrondsche bewaarplaatsen voor ben zine in het perceel Hooge Rijndijk; d. A. H. Visser en rechtverkrijgenden tot het op richten van een werkplaat-s voor vleesch- bereiding in het perceel Haarlemmerstraat No. 26S en Koestraat Nis 68; e. C. Ti.is- sen en rechtverkrijgenden tot het oprich ten van Cen brood, koek, eil banketbakke rij in het perceel Hooge Rijndijk No. 252. Houden van Varkens. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat op Donderdag 7 Januari a.s., des namiddags te 3 uur, in het Gemeentehuis (Rapenburg 12)'gelegenheid zal woraen gegeven om be zwaren in te brengen tegen het houden van varkens op een terrein aan den Kanaalwog. kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sec tie M. No. 3849, waartoe vergunning is aan gevraagd door II. van Nood, te Leiden. De betrekkelijke stukken liggen in het Gemeentehuis ter inzage. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. J. A. VAN DER STOK, Lo-Secretaris. Leiden, 28 December 1931. Agenda LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 28 D e c. a.s. tot en met V r ij d a g 1 Jan. 1032 (Nieuwjaarsdag) waargenomen door apotheek M. Boekwijt, Visohmarkt 8, tel. 552. Zaterdag 2 en Zondag 3 Jan. 1932 uemen waar de apotheken: G. F. Keijst, Steenstraat 35, tel. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 1313. elkaar aan. In dit gebouw kunnen allen samenwerken. „Een koe mist haar staart niet, vóór ze hem kwijt is"! Dit hebben de vereenigingen gemerkt, die dezen winter zonder gebouw zijnde van het kastje naar de muur werden gestuurd. Daarom wenscht- spr. de vereenigingen met dit ge bouw geluk. Als „gerookte bokking". Namen» den L.T.B. bracht ook de heer P. v. d. Nouland een woord van geluk- wensch en dank. Het oude gebouwtje was erg primitief. Den eenen keer kwam men er bevroren uit, een ander maal als gerook te bokking. In dit gezellig gebouw zullen de vereenigingen zich zeker thuis gevoe len. Spr. bracht hulde aan hen, die het ini tiatief tot dit. gebouw naemn; het zal een zware last voor het kerkbestuur zijn. De Pastoor sprak het slotwoord. Het kerkbestuur ziet de toekomst blij tegemoet. Als ieder zijn plicht doet, zijn wij machtig en zal dit gebouw een zegen blijken voor de parochie. Rondom de „goudvisschen-vijver" te Voorhout zijn in de laatsto jaren aan alle zijden nieuwe, moderne gebouwen verre-' zen. De sluitsteen van dat vriendelijk dorps plein is thans voltooid in het Parochiehuis, dat hedenmorgen is ingewijd. Het huis is gebouwd door den architect Van Halteren uit 's-Hertogenbosch, en is zoowel in- als uitwendig een voorbeeld van een practisch Patronaats-gebouw. Het gebouw omvat een groote 7,aal met een zeer ruim tooneel en twee kleinere za len. Het is van alle gerieflijheden als wa terleiding en centrale verwarming voor zien. Te 10 uur hedenmorgen had door den Deken van Noordwijk, den hoogeerw. heer J. H. W. Borsboom, de inwijding plaats, waarna de genoodigden zich verzamelden in de groote zaal. Deze geleek wel een bloe mententoonstelling, zooveel prachtige bloemstukken al3 er waren ingezonden. Voor'iout's gedaante verwisseling. De Deken nam nu het woord. Iedereen, die Voorhout kent, aldus spr., heeft al sinds jaren gadegeslagen, dat Voorhout van gedaante verwisselt en ge moderniseerd wordt. In de laatste jaren is het mede aan de Kath. instellingen ge geven het uiterlijk van Voorhout te ver- fraaing vn het uitwendige van het Kath. gesticht en do nieuwe scholen, en thans hebben deze gebouwen, een nieuwe over buur gekregen in dit parochiehuis. Vele parochies hebben zulk een parochie huis helaas nog niet. Er is op Katholiek terrein tegenwoordig zooveel buiten de kerk te doen. Voor de vereenigingen en congregaties is dit gebouw een mooi cen trum. Spr. wenschte Voorhout geluk met de inwijding er van, en hoopte, dat de ver- fraaing vn het uitwendige van het Kath. leven in Voorhout een afbeelding is van de verdieping van het innerlijk leven der pa rochianen. Spr. wenschte toe, dat degenen die hier komen werken, Gods zegen zullen onaer- vinden bij hun arbeid. In dit verenigings gebouw moet de goede bedoeling voorop staan; dan zal het onderling vertrouwen krachtiger worden. Als allen het algemeen belang op den voorgrond stellen, zal het vertrouwen groeien. „Eendracht maakt macht". Spr. wenschte toe,, dat de een dracht in dit gebouw moge bloeien en daar door aller arbeid rijke vrucht moge dra gen. Vraag: Ik verdien ƒ6.50 per week en de kost. Moet ik daar belasting voor beta len I Antwoord: Wij weten niet, hoeveel in een gemeente berekend wordt voor kost en inwoning. Waarschijnlijk zult u ongeveer ran 5 tot ƒ10 belasting moeten betalen. Een koe zonder staart! Namens den Volksbond voerde de heer Angevaare het woord. Aan dit huis is de naam parochiehuis gegeven, wat spr. bizonder genoegen doet; het is, behalve patronaat, ook het tehuis der vereenigin gen. De opvoeding dor scholen, het Patro naat en de stands-organisaties vullen

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2