Hoe het weer ook zij, SPORT UIT DE RIJNSTREEK DINSDAG 29 DECEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 Mazelen-epidemie te Werkendam. Te Werkendam heerscht een mazelen epidemie. De scholen zijn gesloten. Enkele kinderen zijn reeds aan de ziekte gestor ven. Trichinose te Utrecht. guur en schraal, regenachtig of koud, vat heeft het niet op Uw gezicht, als gij U tot j gewoonte maakt het 's avonds met een weinig „Zij"-Crème in te wrijven. Uw huid blijft dan onder alle omstandigheden fraai van teint en zacht als fluweel. 11836 In een tweetal gezinnen te Utrecht heb ben zich verschijnselen van trichinose voor gedaan, een ziekte, die in ons land slechts hoogst zelden voorkomt. Trichinose kan gevaarlijke vormen aan nemen, doch is niet besmettelijk. In ver band met dezo ziekte hebben B. en W. een waarsohuwing tot de inwoners gericht om slechts varkensvleesch in zeer garen toe- stand te nuttigen. In totaal zijn negen personen door de ziekte aangetast. Brand. In den avond van lsten Kerstdag is na bij de Schipburg aan de Betuwsche zijde van den Rijn bij Arnhem brand ontstaan in een landbouwschuur. Aangezien dit grondgebied van de gemeente Eist is, moest de brandweer van die gemeente dienst doen, maar tengevolge van den he- vigen mist duurde het nogal, voordat de motorspuit ter plaatse was. Toen was ook het achterhuis van de hofstede aangetast. Twee motorspuiten wisten het vuur echter te bedwingen en mochten het voorhuis voor vernietiging behoeden. Tweehonderd kippen kwamen in de schuur in de vlam men om, een massa hooi ging mede verlo ren. Alles was verzekerd, ooi-zaak onbe kend. DE DIEFSTAL VAN ƒ60.000. Een weloverwogen plan. De kantoorbediende K., die op stap is met ƒ60.000 van een landbouwbank te j A'dam reist in gezelschap van J. J. M. de H., een 23-jarige kellner. De jongeman is j lang 1.75 M., heeft dik donker haar, grijs blauwe oogen en groote ooren. Hij heeft een donker costuum en dito overjas. Uit een nader ingesteld onderzoek is ge bleken, dat men hier te doen heeft met een weloverwogen plan. Ongeveer twee weken geleden toch hebben beide jonge mannen passen aangevraagd. Het was toen reeds op de landbouwbank bekend, dat een dergelijk bedrag zou verzonden worden. Het is intusschcn niet geheel duidelijk uit welke motieven de twee den diefstal gepleegd hebben. De H. stond bekend als n oppassende jongeman, K. scheen echter eenigszins op grooten voet te leven, doch onder zijn kennissen werd dit niet zoo ern stig geacht, dat men een dergelijke cata- strophale afloop hiervan verwachtte. VROUWELIJKE KANTOORBEDIENDE AANGEVALLEN. Bijna twee mille gestolen. Een 38-jarige vrouwelijke kantoorbe diende is, terwijl zij de trap naar de eer ste étage van haar kantoor aan de Hee rengracht te Amsterdam opging, door een man, die haar van achteren naderde, be roofd van een actentasch, inhoudende een bedrag aan geld, groot 1973.75, meeren- deels bestaande uit bankbiljetten, en een spoorweg-abonnement, traject Bussum Amsterdam. Door auto-bestuurder meegelokt. In een van de Westlandsche dorpen werden een tweetal leden eener meisjes- vereeniging door een auto-bestuurder aan gesproken, die hun naar een bekende fa milie vroeg. De meisjes duidden zoo goed mogelijk de woning van de betrokken fa milie aan, doch de automobilist deed alsof hij er niets van begreep. Hij vroeg de meis jes echter met hem mede te rijden in aan geduide richting. Deze hadden geen kwaad vermoeden en vergezelden den bestuurder op zijn tocht. Na geruimen tijd werden de beide meis jes vermist en zijn de ouders gewaar schuwd. De vermissing verwekte groote ongerustheid. Later op den avond werden de meisjes aan den anderen kant van het dorp, als waarheen de autobestuurder hen zou brengen, terug gevonden. Zij ver klaarden, dat de bestuurder hen met min der goede bedoelingen had med genomen, doch door kordaat optreden waren zij er in geslaagd tijdig uit de auto te springen. Een onderzoek naar den automobilist is in gesteld. „Vad." Uit IJmuiden wordt aan de „Tel." ge meld: Als alles goed was gegaan, zouden zij met de Kerstdagen wellicht ergens in Sovjet-Rusland gezeten hebben. Maar het ging niet goed en nu zitten zij in het po litiebureau op het Willemsplein te IJmui den, waar zij ruimschoots den tijd hebben om na te denken over hun avontuurlijke reis, die eeu aanvang nam in IJmuiden en eindigde in Hamburg. Een dag of tien geleden stapten de avon turiers, twee 19-jarige IJmuidenaren de garage van een autoverhuurder te IJmui- J den binnen. Zij „huurden" daar een auto om even een boodschap „ergens achter Amsterdam" te doen. Maar dit „ergens achter Amsterdam" is een plaatsaandui ding, die door de jongelui heel anders werd opgevat dan door den autoverhuur der, die des avonds tevergeefs de terug komst van zijn auto afwachtte. Het doel der jeugdige avonturiers was Sovjet>Rus- land. Toen ook in den loop van den volgenden dag de jongelui nog maar steeds niet te rugkwamen, begon de autoverhuurder argwaan te koesteren en stelde de politie van het geval in kennis. Het gevolg was, dat enkele minuten later de bekende stem van den omroeper van den politie-radio- dienst te Hilversum namens den coinmis- j saris van politic te IJmuiden aanhouding en voorgeleiding verzocht van het twee tal. Ons land is echter bescheiden van om vang en toen het politiebericht uitgezon den werd, was de auto „ergens achter Am sterdam" reeds de Duitsche grens gepas seerd. Wat heeft een bona-fide automobilist al niet noodig om met zijn auto over de grens te komen? In de eerste plaats een pas, verder een triptiek, een internationaal rijbewijs en toch zeker ook een behoorlijk gevulde portemonnaie. De beide IJmuidensche jongens hadden noch het een noch het ander en toch zijn zij er in geslaagd Duitschland binnen te komen. Zoo kwamen zij in de wereldstad Ham burg aan, waar zij hun intrek namen in een hotel, waarvan de eigenaar toevallig een tijdlang in IJmuiden had gewoond. En toen de hotelier het een en ander opving van het gesprek van de jongelui, vond hij 't maar 't beste de politie te waarschu wen. Deze maakte een einde aan alle verdere plannen. Minderjarige vreemdelingen zon der middelen van bestaan kan men in de zen tijd minder dan ooit in Duitschland gebruiken. Dies werd de Nederlandsche consul gewaarschuwd en het duurde niet j lang of de jongelui gingen per sneltrein weer huiswaarts. Nu hebben ze voorloopig onderdak ge kregen in het politiebureau. Het wachten is op den auto, die eveneens teruggezon den zal worden. VOETBAL R. K. FEDERATIE. R. K. SPORTVEREENING LEIDEN. Alg. Ledenvergadering. In een der zalen van den R. K. Volks bond had gisteravond een algemeene ledenvergadering plaats van de R. IC. S. V. „Leiden". In zijn openingswoord heette de voorzit ter de aanwezigen, in het bijzonder den geest, adviseur, kapelaan J. Bangert, wel kom, waarbij de hoop werd uitgesproken dat het steeds toenemende ledental zóóda nig mocht worden opgevoerd, dat het be staansrecht van de vereeniging onbetwist baar zal kunnen zijn. De notulen werden onder dankzegging goedgekeurd, waarna de behandeling van de ingekomen stukken volgde. Bij de verkiezing van een bestuurslid werd bij herhaalde stemming geen meer derheid van stemmen verkregen, waarom besloten werd de vacante plaats niet te bezetten. Alsdan hield de geest adv. een kernach tige speech, waaraan een interpretatie voorafging van internen aard. Dit berede neerd betoog had applaus tengevolge. Na een uitvoerige bespreking omtrent de te houden clubavonden had de rond vraag plaats, die een bevredigend en ver rassend vlot verloop had, waarna op een voor dergelijke vergaderingen ongekend vroeg tijdstip op de gebruikelijke wijze beëindigd werd. KON. NED. VOETBALBOND. OM DEN VOETBALBEKER. Het bestuur van den K. N. V. B. besloot in zijn laatste vergadering dit jaar de voetbalbeker-competitie te laten verspe len. NEDERLAND—HONGARIJE. De internationale voetbalwedstrijd Ne- I derlandHongarije zal in 1933 worden gespeeld op 2 April en niet zooals eerst was vastgesteld een week later. WINTERSPORT Een nieuw ski-succes voor Loopuyt. Op den ski-springwedstrijd met Kerst mis te St. Moritz is Zondag te Arosa een nieuwe wedstrijd gevolgd, waaraan onze landgenoot Loopuyt eveneens heeft deel genomen, zooals ook vrijwel alle deelne mers van den wedstrijd te St. Moritz. Loopuyt, die te St. Moritz gewonnen had, heeft te Arosa den derden prijs veroverd en o. a. de bekende Zwitsersche springers Badrutt, Maurer en Prager en den Noor Kielland achter zich gelaten. De eerste prijswinnaar was wederom evenals te St. Moritz de Zwitser Chiogna met sprongen van 46, 57 en 61 meter, met welken laat- I sten sprong hij het sohansenrecord van Europa verbeterde. Tweede was de Zwit sersche gecombineerde ski-kampioen Zogg met sprongen van 44, 5& en 60 meter, ter wijl Loopuyt derde was met sprongen van 43, 55 en 53 meter. Men ziet uit deze cij fers, dat Loopuyt nog slechts zeer weinig I van de allerbeste Zwitsersche krachten I verwijderd is. j SCHAKEN. HET T0URN00I TE HASTINGS. Het schaaktournooi, dat tc Hastings gedurende de eerstvolgende dagen wordt gehouden, en waaraan o.m. wordt deelge nomen door onzen landgenoot Dr. M. Euwe is gisteren begonnen. De eerste match, die ging tussohen Dr. Euwe en den Zweed Stolz, werd afge broken. Dr. Euwe staat in betere positie. De uitslagen van de eerste ronde zijn overigens MitchellJackson, remise. Kashdan—Miss Menchik afgebroken. ThomasYates afgebroken. Sultan KhanFlohr afgebroken. De uitslagen van het A-tournooi luiden: NoteboomRellstab afgebroken. Prins wint van Rupertcro&s. WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE TE BRUSSEL. De dag van gisteren heeft gedeeltelijk een kalm verloop gehad, wat niet te ver wonderen is na de inspanning van Zater dagavond en Zondag gedurende zoowat den geheelen dag. Men is vol bewondering, schrijft de „Msb." voor BraspenningPijnenburg, die van de nachtspurten gebruik hadden ge maakt, om hun 15 ronden achterstand tot slechts 2 ronden te verminderen. Heden middag hadden ze dat nog verbeterd. Profiteerende van een 4er namiddag- spurten liep P. van Kempen uit, dadelijk gevolgd door Pijnenburg. Er ontstond een geweldige jacht, gedurende welke een paar koppels een ronde inhaalden o.w. ook BrasspenningPijnenburg. Op dat oogen- blik was de leiding in handen van Char- lierDeneef met 43 punten; Brasspenning Pijnenburg volgden op 1 ronde met 42 punten, v. HevelMaes met 47 punten. De gebroeders van Kempen waren op 3 ronden van de leiders met 41 p. Toen trad weer een periode van kalmte in. Men wilde de krachten sparen voor vanavond. Maar dan zijn ze weer geweldig losgekomen. Dit begon bij het spurten van 5 uur. Een uur lang werd in record-tempo gereden. Van Hevel—Maes, OharlierDe- neef wisselden elkaar aan de leiding af. Brasspenning en Pijnenburg volgden op twee en de gebroeders van Kempen op 3 ronden. De Nederlanders hadden het in de ga ten gekregen, dat de Belgen hen van zich wilden afschudden, doch ze lieten dit zich niet welgevallen en vooral Brasspenning Pijnenburg vochten als leeuwen, om ten minste hun positie te handhaven. Hierop werd het weer wat kalmer. Op het 48ste uur, dus na 2 dagen rijden wa ren 1208 km. afgelegd. De spurten van 9 uur vanavond werden bijna alleen door Belgen gewonnen. Ook hierbij ontspon zich weer een strijd van belang met Oharlier—Deneef, Brass penningPijnenburg en Reits-Haesendonck als voornaamste deelnemers. Toen er wat orde in de hieruit ontstane verwarring was gekomen, werd het alge meen klassement om 11 uur opgemaakt. Deze was als volgt: OharlierDeneef 58 p.; op 2 ronden v. HevelMaes 45 punten; op 3 ronden MeewisSmet 59 p.; Pijnen burgBrasspenning 51 p.; AertsHaesen- donck 34 p.; op 4 ronden Di Paco—Batte- sini 47 p.; op 5 ronden Gebr. v. Kempen 54 p.; op 6 ronden Decorte—v. Slembroek 23 p.; op 10 ronden Bielensvan Vlockhoven 48 p.; v. Ne veleCanardo 46 p.; Duray Hagelsteen 15 p.; op 11 ronden Martens van Buggenhout 60 p.; HaemerlinckDe- bruyker 47 p.; op 12 ronden Wouters Bonduel 22 p.; op 16 ronden Raes—Billiet 43 p.; op 19 ronden PecqueuxKroschill 1 37 p.; Verhaegen—Muller 43 p. Yerycken, die sinds eenigen tijd sedert het verlies van zijn maat alleen reed, heeft opgegeven. In 49 uur werden afgelegd 1253 km. en 859 meter. ALPHEN AAN DEN RIJN. Auto tegen een boom. Zondagavond I omstreeks 7 uur is de autobestuurder K. uit Boskoop, langs den Steekierweg tegen een boom opgereden voor de woning van den heer K. Beide inzittenden kwamen er goed af. Een 1 1/2 jarig kind werd door glas- sohreven verwond, De auto, die na de aan rijding was omgeslagen, moest worden weg gesleept. De oorzaak van het ongeluk was het verblindend licht van een uit tegen overgestelde richting komende auto. De per sonen werden bij V. binnengebracht om wat op hun verhaal te komen. AARLANDERVEEN. Vooruitgang. In het Noordeinde alhier, is een perceel grond in bebouwing voor ro- zenen tomatenteelt. De glazen bckastingen, die hiervoor zullen worden aangebracht, zullen worden bewerkt door 4 ingekomen gezinnen. Het licht in hun bedoeling hier voor een ketelhuis met twee stoomketels aan te brengen. Dit. dan, wanneer hiervoor de tijd rijp is. De aanbesteding der glazen belasting had reeds vorige week plaats als volgt: Perceel I Metselwerk C. Kwakeleboch, Nieuwkoop voor f2140, C. Veenman, Noor den voor f 1690, A. C. Schouten, Noorden voor f 1654. I Perceel II timmerwerk S. H. v. d. Loo, „TERUG NAAR HËT LAND!" AANLOKKELIJKE LEUZE, DIE NADER DIENT BEZIEN. De T ij d schrijft: De katholieke afgevaardigde, de heer En gels, heeft bij de Landbouwafdeeling van Minister Ruys' begrooting een uitnemend betoog naar aanleiding van de Landarbei- derswet gehouden. Men weet, dat deze wet voor landarbei ders waaronder zij verstaat: arbeiders, die van landarbeid hun hoofdberoep ma ken de mogelijkheid heeft geopend, zich een stukje grond, een zoogenaamd „plaats je", te verschaffen, en dat zij op deze prac- tische wijze bijdraagt tot verbetering van de sociale positie dezer groep. In het Voorloopig Verslag reeds hadden eemge leden gevraagd, of niet de norm verruimd kon worden en de wet uitge breid ook tot diegenen, die van den land arbeid slechts een nevenberoep maken. Strekking en bedoeling dor Landarbeiders- wet sluiten echter volgens den bewindsman in zijne Memorie van Antwoord eene der gelijke verruiming uit. „Verbetering der maatschappelijke positie van andere groe pen van arbeiders zoo heet het daar, „be hoort meer eigenaardig thuis onder de al- gemeene sociale voorziening, waarbij geen speciale landbouwbelangen zijn betrokken". Deze zinsnede nu m Jhr. Ruys' schrifte lijk antwoord heeft de heer Engels, die in zijn jonge jaren zelf wever geweest is in het gewest, waar thans de malaise en de staking het textielbedrijf misschien wel den nekslag geven, tot ba-sis van een om haar logische gedachte zeer te waardeeron be schouwing genomen. Is het met mogelijk, zoo was zijn grond vraag, de arbeiders, die door de zuigKra-cht der schielijk groeiende industrie naar de stad en in de fabriekssfeer werden ge sleurd, weer naar hun oud milieu terug le brengen? Gaat het aan, deze gedupeerden, nu het bedrijf hen weer uitstoot, maand m, maand uit, op kosten van de gemeenschap een karig onuerhoud te verschaften en hen miodelei wijl werkloos en aan allerlei kwade invloeden ten prooi te laten? is het niet oneindig veel beter èn voor de gemeen schap en voor de betrokkenenzelf, aan deze wanhopige weggerationahseerden een nieuw bescheiden bestaan op het land te verschaffen door een regeling, zooals de Landarbeiderswet haar naam zegt net enkel voor landarbeiders kent? Wij voelen voor deze constructieve ge dachte zéér veel. Er schuilt onder de thans leegloopende fabrieksbevolking der steden een beiangr rijk percentage mannen, wier jonge jaren opjhet platteland werden gesleten, doch die op een onzalig moment werden aange lokt door „het donkere licht" van de stad. Thans, nu de verfijnde mechanisatie en het verlies van afzetgebied hen geheel of gedeeltelijk van hun werk berooven, be treuren en verwenschen talloozen onder hen dat oogenblik, dat hen het sobere, maar rustige en gezonde bestaan buiten deed prijsgeven voor het toenmaals beter betaalde, doch enerveerende en den mense-h ontwrichtende gezwoeg tusscken daverende machines. Zelfs gelooven wij, dat, kwam er eens eene regeling, als door den heer Engels bepleit, ook degenen, wier wieg wel stond in de volksbuurt der industriestad, doen Nieuwkoop voor f 9998, P. Pieterse, Nooren voor f 9900, Vink, Noorden voor f 8867, L. A. J. Arkensteijn, alhier, voor f 8335, M. v. Tol, Nieuwkoop voor f 7700. Perceel III beglazing. L. Otto voor f 5875 1/2. De aanbesteders, Vergeer en Mulder, hebben het werk aande laagste inschrijvers gegund. BOSKOOP Pluimveetentoonstelling. Op 25 en 26 Pee. organiseerde de pluimvee- en konijnen- iokkersvereeniging „Nut en Sport" alhier in het versierde veilingsgebouw een nationale tentoonstelling welke bijzonder geslaagd mag hceten. Ondanks vele moeilijkheden is dit een tentoonstelling geweest, welke die van de vorige jaren verre heeft overtroffen. Het tentoonstellingsgebouw was samengesteld uit de heeren: A. Ramp, voorz., J. van Soest, 2e voorz., I. Dool, secr.-penningmeester, KI. Koning, 2e secretaris, R. d, Groot, C, Hoo- gervorst, N, Wilschut. De regelings-commissie bestond uit de hee ren: Jac. Oostrom, P, J. Couvée, Joh. Raven horst, B. van Soest Jz., A. Pot, P. Pot, A. v, d. Penne, Jac. Hoogervorst, A. Meerveld en L. Burggraeve. In de controle-commissie (nazien ringen) waren gezeten de heeren A. v. d. Panne, R. de Groot en C. Hoogervorst, terwijl de jury was samengesteld uit de hee ren: Jos. Boshouwers, Lent bij Nijmegen; Joh. v. d. Broeke, Haarlem; J. Veer, Barendrecht. Controleerend dierenarts was de heer W. v. d. Berg, Waddinxveen. Bij ons binnentreden in het veilingsgebouw kregen wij direct den indruk, dat geen moei ten gespaard waren, om deze tentoonstelling een succes te doen worden. Een mengeling van geluiden trof ons oor, waarboven uit het gekraai der hanen. De eerste afdeeling be stond uit hoenders, welke 200 enkele num mers telde, trio's en toornen. Een niet min der belangrijke inzending was de afdeeling krielen, waaronder de oud- en modern En- gelsche vechtkrielen, Nederl. sabelpootkrie- len, goud- en blauwbont flink vertegenwoor digd waren. Ook de witte leghorn, goud en zilver schright, wyandotte, krielen, alsmede goud- en zilverfazanten ontbraken niet. Een groot aantal waterkippen, eenden, ganzen, wier eeltige knuisten niettemin de geboden kans op een nieuw bestaan te platbenlan- do gretig zouden grijpen, niet weinigen zouden zijn. Minister Ruys, die blijkens zijn antwoord aan den heer Engels de idee op zichzelf zeer zeker overwegenswaard vindt, verheelt eohter ook de bezwaren niet. En als één van die bezwaren noemde hij de minder bemoedigende resultaten, die men elders met het overplanten van steedsche men- schen in het plattelandsche leven heeft be reikt. Doch dan is er toch nog altijd de belang rijke categorie,, die de heer Engels meer speciaal op het oog had en die, omdat zij aanvankelijk een belangrijk stuk des levens sleet op het platteland, wanneer zij wordt teruggeholpen naar het oude milieu, spoe dig weer in den vroegeren staat zal aau- wortelen. Trouwens, de heer Engels wil niet den fabrieksarbeider tot een completen boer transformeeren. Hij ziet in de toekomst liet meerendeel van de eerst door de hooge in- clustrieloonen van het platteland wegge lokte boerenzonen blijvend van een be hoorlijk levensonderhoud verstoken, \Vat vroeger door vijf, zes man werd gedaan, is thans de taak van één. En het aantal ge touwen, b.v. in Twente door een epkeling bediend, stijgt naarmate de rationalisatie doorwerkt. Er zal dus, óók als de normale concurrentieverhoudingen zijn weerge keerd, naast de groep, die een volwaardig .loon geniet, een groep blijven, die in het geheel niet meer tewerkgesteld zal wor- aen, met daarnaast weer een derde groep, die geen kans zal hebben, een loon te be reiken, dat voldoende is voor het levens onderhoud. En deze menschen nu wil de heer Engels in staat stellen, gezinsgewijze een voldoen de inkomen te bereiken, door hun een lapje grond te verstrekken, dat hun in nature op brengt, wat de industrie hun in geldlooa onthoudt. Nog eens: de gedachte is toe te juichen, al ontveinzen wij ons evenmin de moeilijk heden, die aan de verwezenlijking vastzit ten. Daarom doen we een beroep op de Re- geering, om deze zaak eens nader aan de hand van buitenlandsche regelingen en er varingen en in overleg met de daarvoor in aanmerking komende organisaties te be zien. Te ontginnen gronden zijn er nog ge noeg. En de Landarbeiderswet moge dan krachtens haar naam en opzet te eng zijn, om de verwezenlijking dezer idee binnen haar kader te kunnen vatten, men ver- ruime dan haar considerans en doope haar om tot een wet als het Duitsche „Reichs- heimstattengesetz". Nog pas heeft dr. ir. W. H. C. Knapp in zijn werk „Wereldontwrichting en Wereld- herstel", geschreven, dat de wereld ondes kundig is ontwricht, omdat de leiders uit de zaken- en arbeiderswereld zich niet vol doende rekenschap geven van den land bouw als grondslag voor het geheele econo mische leven. Wij weten niet, hoeveel tijd er gemoeid zal zijn met de verhuizing vau „Landbouw" naar „Arbeid, Handel en Nijverheid". Doch zou deze verwerkelijking van de ook buiten onze grenzen o.a. door Chesterton aangeheven gezonde leuze: „Terug naar het land!" niet een schoone, waarlijk so ciale inzet zijn voor het herboren Departe ment van het Bezuidenhout? „Landbouw" met zijn Landarbeiderswet moge dan „Arbeid" met zijn „algemeene sociale voorziening, waarbij geen speciale landbouwbelangen zijn betrokken", inspi- reeren Maar, Karei, waarom wil je, dat groot moeder je je medicijn geeft en ik niet?" Grootmoeder beeft altijd zoo fiv»- Kort avontuur van twee jongelui. zwanen en kalkoenen was eveneens aanwezig. Bij de afdeeling konijnen trof men een inte- lessante inzending van pelskonijnen aan, wel ke verschillende z.g. edelkonijnenvellen om vatte. Evenals vorige jaren was er ditmaal wederom een prachtige collectie zilver- en blauwvoskonijnen te bezichtigen. Zoowel de zware Vlaamsche reuzen als de kleine Pool- t'es vonden op deze tentoonstelling een plaats. Wat betreft de afdeeling sier- en post duiven, kunnen wij zeggen, dat deze afd. we derom zeer groot was. Ruim 250 duiven wa ren aanwezig waaronder zeer mooie exem- plarcn. Nog nimmer werd een zoo uitgebreide col lectie op gebied van pluimvee tentoongesteld als nu. Voorts werd er ter opluistering een verloting gehouden, waaraan zeer mooie prij zen waren verbonden. Het aantal prijzen dat uitgereikt werd was zeer groot. Voor elke afdeeling afzonderlijk waren verschillende prijzen beschikbaar gesteld, w.o. bekers, me dailles, lauwertak, geldprijzen, etc. Een bezoek aan deze tentoonstelling was voor pfuimveeliefhebbers meer dan waard, en wij mogen hopen, dat eén vólgend jaar we derom een zeer groot aantal liefhebbers zal medewerken, om een tentoonstelling op pluimveegebied steeds, meer en meer te doen slagen.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10