DINSDAG 22 DECEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT VERDE BLAD PAG. 11 BF IÏTPNI.AND VOLKENBOND DE ONTWAPENING. De ontwapeningsconferentie definitief op 2 Februari? De Parijsche avondbladen melden eens luidend, dat te Cannes, waar Henderson besprekingen voert, bet definitieve besluit is genomen het bijeenkomen van de ont wapeningsconferentie onder voorzitter schap van Henderson op 2 Februari 1032 vast te stellen. Naar een N. T. A.-telegrani meldt, wordt Henderson eerst na Kerstmis te Londen terugverwacht. Zijn zoon verklaarde, dat zijn toestand verbeterd is. Indien noodig, zal hij een kleine operatie ondergaan, doch een beslissing hieromtrent is nog niet genomen. Hij hoopt in ieder geval in Februari weer in zooverre hersteld te zijn, dat hij het voorziterschap van de ont- wapeningsconferentie op zich kan DUITSCHLAND DUITSCHLANDS BETALINGS- CAPACITEIT. Het consult te Bazel. Nog steeds vergaderen de internatio nale deskundigen te Bazel over de vast stelling van Duitschland. Men hoopt nog vóór Kerstmis met het rapport gereed te zijn. Do correspondent van de „Sunday Ti mes" te Bazel verneemt uit goede bron, dat reeds zes leden van de commissie der B. 1. B. definitief een afwijzende hou ding hebben aangenomen ten opzichte van een slechts tijdelijke regeling van de kwes tie der oorlogsschulden. Het zijn de verte genwoordigers van Duitschland, Engeland, Japan, Holland, Zwitserland en Zwe den Met de kwestie van de prioriteit der particuliere of politieke schulden hield de commissie zich tot dusver niet bezig. De Bazelsche correspondent van de „Ti mes" weet omtrent het rapport van de bij zondere commissie nog het volgende mede te deelen. Het rapport zal waarschijnlijk, op grond van het cijfermatorieal, aantoonen, dat Duitschland het besr^rmde gedeelte der betalingen niet kan opbrengen. Alles schijnt er op te wijzen, dat het zelfde ook voor het niet-beschermde ge- dee'te geldt. Hoewe' men van sommige zijde in de commisie heeft ingezien, dat een volledige schranpine der herstel- en oorlogsschulden wenschelijl? zou zijp geweest, moest men toegeven, dat zulks in verband met de Amcrikaansche en Fransche eischen niet mo"eli''k zou ziin. In een nieuwe regeling van de schade vergoeding kan Frankrijk slechts toestem men voor den duur der crisis in Duitsch land. dus voor een beperkten tijd, verklaar de Laval. Over het voorwaardelijke gedeelte der sohadevereoeding kan slechts onderhan deld worden binnen het kader van het Young-plan en Frankrijk kan de vernieti- gins van het Yonng-plan nooit toelaten. Frankrijk zal daarom niet toelaten, dat de particuliere schulden den voorrang bo ven de schadevergoeding verkrijgen. ZWITSERLAND INVOERRECHT OP BOTER IN ZWITSERLAND. De Zwitsersche Bondsraad heeft beslo ten. met ingang van Woensdag as. en tot uiterlijk 31 Maart 1932 een voorloopig ex tra-invoerrecht te heffen op verschen ta- felboter, gezouten boter of gesmolten bo ter van 60 francs per 100 K.G. Het invoer recht op boter, dat aanvankelijk 20 francs bedroeg, werd reeds tweemaal met 50 frs. verhoogd, zoodat het totale invoerrecht thans gestegen is tot 180 francs per 100 K.G. ITALIË MUSSOLINI'S BROER OVERLEDEN. Een N. T. A.-bericht uit Milaan meldt het overlijden van Arnalo Mussolini, de broeder van het hoofd der Italiaansche re geering Benito Mussolini. Arnaldo Mussolini was in Januari 1885 te Predappio geborenhij was de -tweede zoon van Alessandro Mussolini en Rosa Maltoru. Gedurende eenige jaren was hij al9 ge meente-secretaris in de provincie Venetië werkzaam. Toen zijn broeder Benito in 1920 te Milaan het blad „II Popoio d'Italia" stichtte, droeg deze de technische leiding aan zijn broeder Arnaldo op en toen de Duce in 1922 te Rome was gaan wonen, word Arnaldo hoofdredacteur van het blad, welke functie hij tot aan zijn dood heeft be kleed. Door de benoeming van zijn broeder tot premier trad ook Arnaldo meer op den voorgrond. Enkele maanden geleden was hij benoemd tot prefect van de provincie Forli. Het B. T. A. meldt nog uit Milaan om trent het overlijden vn Arnaldo Mussolini, den broeder van den Duce, dat hij door een beroerte werd getroffen, terwijl hij zich in zijn auto bevond. Hij werd naar een nabijzijnde apotheek gebracht, waar hij spoedig overleed. CHINA NIEUWE 0PMARSCH DER JAPANNERS. Naar Tsingtsj'au. Gisterochtend is, naar United Press Press meldt, de algeroeene opmarsch der Japanners in het gebied ten Westen van de rivier de Liau begonnen, zoodat gene raal Horijo afgezien heeft van zijn plan nog te wachten op het antwoord op het door hem gestelde ultimatum hij is name lijk van meening. dat langer wachten nut teloos is en dat zoo spoedig mogelijk een einde moet worden gemaakt aan het ban dietenwezen. Generaal Honjo heeft verder, zooals bekend, van Tsjang Hsu-Iiang ge- eischt, dat hij zijn troepen binnen den Giooten Muur terugtrekt en Tsjingsjau ontruimt. KOLONISTEN IN MANDSJ0ERIJE IN NOOD. Toen de bolsjewisten de Duitsche kolo nies in Siberië geheel en al volgens het communistisch mode' der sovjets wilden inrichten en de kolonisten bemoeilijkt werden in het vervullen van hun gods dienstige plichten zijn er 1200 Duitsche ge zinnen aar het naburige Mandsjoerije ge vlucht. Zij zijn thans zonder middelen van be staan en verkeeren in den grootsten nood. Daar zij tot nog toe geen werk hebben kunnen vinden, dringen de Chineesche autoriteiten er op aan, dat zij zoo spoe dig mogelijk het land zullen verlaten On geveer 500 Mennomieten werden op kosten van hun geloofsgonoolen uit Noord-Ameri- ka naar Mexico overgebracht. Wat er met de honderden Duitsche Ka tholieke families zal gebeuren weet nie mand. De missiebisschop mgr. Henning- haiiB uit Yenchofoe en mgr. Sauer in Ko rea en vooral dr. Eug ïmkoff uit Tsitsikar in Mandsjoerije hebben zich het lot dezer verarmde vluchtelingen aangetrokken. Thans worden zij reeds financieel gesteund dank zij de hulp der Katholieke Centrale Vereniging uit Noord-Amerika. Het staat echter nog te bezien, of deze kolonisten zich in Mexico zullen mocen vestigen; in dat geval zullen zij in China blijven en in Sjanghai, Diren of Tsjintsao worden ondergebracht. Ruwe Buid Ruwe Banden r> Doos 30 cont Ruwe Lippen fljj Apoth cn Drogist BUITENL. BERICHTEN. ONGELUKKEN. ZEVEN PERSONEN IN HET MICHIGAN- MEER VERDRONKEN. Bij pogingen om een kind te redden. Uit Milwaukee wordt gemeld: Bij pogin gen om een kind te redden, dat bij het ski- loopen door het ijs van het Michigan-meer wa* gezakt, zijn zeven personen verdron ken. DROEVIG KERSTFEEST TE L0HNE. Zes jongens in brand gevlogen, een reeds overleden. Bij een Kerstfeest van den Stahlhelm in een café te Lohne (Altmark) had een ont zettend ongeluk plaats. Zes jongens moes ten op het tooneel sneeuwmannen voorstel len en hadden cosiuum9 aan, die geheel van watten waren vervaardigd. Een der jongens moei in de nabijheid van den Kerstboom zijn gekomen en in een oogwenk hadden de vlammen zicb aan alle zes kin deren medegedeeld. De knaapjes drongen naar de tooneeldeur, die zij niet konden openkrijgen en eerst toen de deur door personen uit de zaal was geopend, konden zij bevrijd worden. Van de zes jongens, die allen ernstige brandwonden hadden opgeloopen, is een inmiddels overleden. RUSSISCH SCHIP BIJ SMYRNA AAN DEN GROND GEL00PEN. Turksche hulp geweigerd. Het Russische stoomschip „lljitsj" is bij Smyrna aan den grond geloopen. De go- zagvoorder weigerde zijn schip vlot te ia- ten brengen door een Tursch vaartuig. Hij eisohte, dat dit geschieden zou door een Russisch schip, dat zich speciaal met dit doel naar Smyrna begaf. De Turksoue autoriteiten stemden hierin niet toe, daar het verlichten van dergelijke werkzaam heden op grond van de wet uitsluitend on der Turksche vlag mag geschieden. Inmid dels dieigt hel schip te zullen zinken. Men heeft hier derhalve te doen met een kwestie van internationaal recht, daar het verdrag van Lausanne door de Sovjet-re- geering niet ts erkend. GR00TE BRAND TE STUTTGART. In het „Alte Schloss". In het „Alte Schloss" te Stuttgart is gis teren een geweldige brand uitgebroken. Om halt vijf had men den indruk, dat het geheeie slot gevaar liep. Do brandweer heeft uit de naburige ste den hulpbrigades omboden. In den oostelijken vleugel ie thans reeds de geheeie benedenverdieping door tiet vuur aangetast. Telkens weer worden brandweermannen met rookvergiftiging op baren weggedragen. Van de vertrekken op de bovenste ver diepingen in den oostelijken vleugel kon niets gered worden. Een nader Wolff-telegram uit Stuttgart meldt nog, dat de brand in het „A'le Schloss zich uitbreidt tot een ware brand- catastrophe, zooais Stuttgart er siuds vijf tien jaren niet meer beleefd heeft. Om kwart voor vijven s middags stortte een buitenmuur van den oostelijken vleugel in en sleurde eenige brandweermannen m»;e omlaag. Personeel van den geneeskundigen dienst is bezig, de slachtoffers te bergen. Of er dooden te betreuren zijn, &ta,at nog niet vast. De haard van den brand breidt zich zien- deroogen uit. De groote ronde „Herzog-Christoph"- toren dreigt thans ook in te storten. Vor- achiifende brandweren uit de omgeving werden te hulp geroepen. Omtrent den brand in het „Alte Schloss'' te Stuttgart wordt nog nader gemeld, dab, toen de brandweer ter plaatse kwam, het dak van den oostelijken vleugel reeds op UIT DE RADIO-WERELD Programma's van Woensdag 23 December. Huizen, 1875 M. Algemeen programma, verzorgd door de N.C.R.V. 8.00 Schriftlezing. 8.15- 9.45 Gramofoonplaten. 10.00 Zang NCR V-Dameskoor. 10.30 Ziekendienst. 11.00—12.00 Harmoniumspel. M. F. Jur- jaanz. Zang: Mevr. D. v. Neorden-Ongers, sopraan. 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Concert. H. Hermann, viool; J. Keessen, viool; P. v. d. Hurk, fluit en J. Monissen, harmonium en piano. 2.00 Gramofoonplaten. 2.30 Chr. Lectuur. 3.00 Concert. Mevr. A. Brederode-Bettink zang; W. Brederode, viool en T. v. d. Pas, piano. 4.30 Gramofoonplaten. 5.00 Orgelconcert door Adr. Engels. 6.00 F. V. Valstar: Het vernietigen van groenten. 7.00 Causerie: De bloemen met Kerstmis. 7.45 Pluim veepraatje. 8.0010.15 Kerst-oratorium van Hubert Cuypers. Tekst Dr. W. G. Harrenstein. Kon. Chr. Oratorium Vereen., Concertgebouw-or kest, W. L. Doortmont, orgel; J. Vincent, sopraan; Nora de Wal, sopraan en J. Caro, bas. Leiding: H. Cuypers. (Vanuit het Con certgebouw Amsterdam). 10.15 Vaz Dias. 10.2511.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 298 M. Uitsluitend V. A. R. A.-uitzending. 6.457.00 en 7.30—7.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Concert VAR A-septet. 12.00 Amsterd. Solistenkwintet o.l.v. Loe Cohen. I.45 Pauze. 2.15 Keukenpraatje. 3.00 Gramofoonplaten. 3.30 Kindertooneel. 4.20 Muziek v. d. Speeldoos van Oom Keesje. 4.30 Vraaghalfunrtje. 5.30 Concert VAR A-septet. 6.00 Toespraak voor den Jeugdbond voor Soc. Studie. 6.10 Vervolg concert. 6.45 Causerie over het Kapistalisme. 7.05 Vervo'g concert. 8.00 Vriidenke-s Radio Omroep. 9.00 „De nacht voor de terechtstelling", drama in 9 taferee'en van A. Wolfenstein. Het Groot Volkctooueel. 10.15 Concert VA'R'A-orkest. II.00 Vaz Dias. 11.10 Vervolg concert. O.a. Ouverture ..Martha". Flotow en Potp. „De vogelkoop man", Zeiler. Daventry 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelconcert Q. MacLean. 1.05 Gramofoonplaten. I.50 2.35 Orkestconcert o.l.v. J Bridge. 3.30 Concept. Sted. Orkest van Bourne mouth. 5.05 Orge'concert Reg. New. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Concert op twee vleugels. 7.10 Boekbespreking. 7.30 Landbouwpraatje. 7.50 Lezing. 8.20 Sydney Baynes en zijn orkest. Lichte muziek. 9.20—9.35 Berichten. 9.40 Lezing. 9.55 „Cinderella" van Massenet. Acte I en II. Koor, BBC-orkest o.l.v. Percy Pitt. II.0512.20 Jaca Harri's Band. „R a d i o-P a r 1 s", 1725 M. 8.05, 12.50 ,1.25 Gramofoonplaten. 9.05 Radio-tooneel „Les Folies Amoureu- ses" van Ktegnard. Langenberg. 473 M. 6.257.20 Gramofoonplaten. 12.25—1.50 Orkestconcert. I.50 Gramofoonplaten. 3.50—5.20 Radio-tooneel, met muzik. be- ge'eiding. 5.40 „Metanoeite", mysteriespel. 7.20 Orkestconcert o.l.v. Wolf. O.^ uit „Tosca, Puccini. 8.20 Westfaalsche uitzending, (muziekaal- literair programma). Hierna tot 11.20 Con cert o.l.v. Pensis. K&Iundborg, 1154 M. II.201.20 Concert uit Rest. Wivex. 2.20 Radio-Blaasorkest. 4.204.50 Gramofoonplaten. 7.20 8.05 Deensche muziek o.l.v. Emil Reesen. 9.2510.20 Orkestconcert o.l.v. Reesen. O.a. Egyptische ballet, Luigini. Hierna Dansmuziek. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: 18.352.05 Gramofoonplaten. 5.20 Dansmuziek. 6.20 en 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Waalsche Kerstliederen. 9.20 Concert door de Augustijnen o.l.v. Poppelsdorf. 338 M.: 12.35—2.05 Gramofoonplaten. 5.20 Viool- en pianosonate. 5.50 Gramofoonplaten. 0.50 Gramofoonnlaten. 8.20 Pianorecital. 8.50 Radio-tooneel. 9.20—10.20 Concert uit Antwerpen. Rome. 441 M. 8.20 Muziek van Alfredo Catalan!. Te- .vens Comedie „La Fiamminga", Donaudy. Zeesen 1635 M. 6.50 Avondconcert o.l.v. Fr. Marszalek. 7.55 Het Kerstfeest bij andere volkeren, actueele uitzending. 8.25 ,Wir putzen den Christbaum", Kerstuitzending. 9.40 Politiek overzicht. Hierna tot 11.50 Dansmuziek door Otto Kermbach en zijn orkest. een reusachtige vuurzee geleek, zoodat de brandweer zic-h ertoe beperken moest, te verhinderen, dat het vuur op den zuide lijken en noordelijken vleugel oversloeg. De bestrijding van den brand was zeer moeilijk, daar men binnen in het gebouw no<g slechts mot rookmaskers kon werken. Op de plaats der onheil9 waren ook de Württembergsche minister van financiën en hertog Philipp Albrecht van Württem- berg aanwezig. Het slot is eigendom van den staat. Een later Wolff-telegram uit Stuttgart meldt nog, dat de Oostelijke vleugel van het „Alte Schloss" reeds geheel is uitge brand. Het werk der brandweermannen wordt door de strenge koude zeer bemoeilijkt. De Zuidelijke vleugel met de slotkapel en de Westelijke vleugel, waarin zich de antiquiteitenverzameling bevindt, schijnen thans buiten gevaar te zijn. Het Roode Kruis heeft io den Westelij ken vleugel een post voor het verleenen van geneeskundige hulp ingericht. Tot nog toe moesten dertig brandweer mannen met rookvergiftiging aan het blus- schingswerk worden onttrokken. Dertien hunner moesten naar een ziekenhuis wor den vervoerd. Het „Alte Schloss", dat door den brand grootendeels verwoest is, wa« het grootste monumentale gebouw der stad. Sinds 1S19 was het het feitelijke verblijf van de regee- rende familie. Meer dan vijf eeuwen lang is het de residentie geweest van regeeren- de vorsten. Tot beden ten dage had het slot den vorm bewaard van een Middel eeuwschen burcht en was een der mooi^to overblijfselen uit het Renaisvance-tijdperk Het oudste deel was de zuid-oostelijke facade, welke thans geheel een prooi dei vlammen is geworden. De overige deelen van het slot waren verbouwd in de jaren 15531570. FEUILLETON. ACHTER EEN MASKER Uit het Engelsch van HAEDON HILL. 36) Ik ben blij te zien, dat het verblijf op Deadman's Reef u geen kwaad heeft ge daan, miss Vaughan, begon hij. 't Valt in u te prijzen, dat u me niet met scheldwoor den ontvangt na de list die ik aangewend heb, om u hier te krijgen. Maar uw gezond verstand zal u wel gezegd hebben dat het ter wille van de goede zaak gaat, die ons beide na aan 't hart ligt. De veiligheid van Dick van Ri chard Wenslade? De stem van Phyllis verried geen spoor van wrok. Wanneer dat werkelijk het motief was, kon ze veel vergeven, tot zelfs behandeling die ze ondervonden had toe. De vrijspraak van Mr. Richard Wens- iade, verbe'.erde Ravenscar haar. De cou ranten hebben u hier niet bunnen berei ken, anders zou u weten, dat hij na het uit gestelde inquest gearresteerd is, nu drie weken geleden en daf óver vier dagen de openbare terechtziting zal plaats hebben ■n Wroxford. Phyllis wrong in wanhoop haar handen. Ach, als ik maar bij het verhoor had kun nen zijn, dan zou dit nooit gebeurd zijn, riep ze uit. Ik zou verleid hebben wat ik van dat pistool in Wardour Street wist en ik zou hem die ellende bespaard hebben. Integendeel, u zou ongetwijfeld naast hem in de beklaagdenbank zijn terecht ge komen. U zou hem niet voor een veroor deeling behoed hebben, maar zelf veroot- deeld zijn als zijn medeplichtige, zei Ra venscar koud 't Ligt niet op mijn weg te beoordeelen of het rechtvaardig zou zijn, maar het was juist mijn vrees voor het on heil, dat u zou kunnen veroorzaken, dat ik u hier heb gebracht. U weet heel goed dat van het begin af mijn houding bepaald werd, door mijn verlangen om den ongeluk- kigen jongen, ter wille van Lord Monksil- ver. te behoeden tegen de gevolgen ten eerste van den diefstal en vervolgens van den moord. Phyllis wist niet dadelijk wat zij moest antwoorden. Want wat hij zei was voor een doel volkomen logisch. Hij had haar bepraat zelfmoord voor te wenden en zich in Londen schuil te houden, om de verdenking van den diefstal van den ring op zich te laden. Maar ze begreep absoluut niet, op welke manier zij iu de moordzaak betrokken zou kunnen worden een mis drijf dat gepleegd was. toen zich op twee honderd mijlen afstand bevond. Dit zei ze ook. maar Ravenscar ant woordde met koude logica, duidelijk zin spelend op zijn geloof aan haar medeplich tigheid. Begrijpt u niet dat u veroordeeld zou worden door uw eigen verhaal 1 U kwani den dag vóór den'moord in den winkel van Mr. Jenkins. Deze zou wanneer het hem gevraagd werd, verklaren dat het duel pistool buiten zijn weten was verdwenep. U had alle tijd om het pistool naac Ri chard Wenslade te zenden om er zijn va der den volgenden dag mee te donJen. Hel is geen geheim dat hij in stilte met u ver loofd was, want dat heeft hij zelf bekend bii het inouest Fu daarna aarze'end ant woorden en merkbare verlegenheid tegen over den detective van Schotland Yard, toen hij om inlichtingen in den winkel kwam. U begrijpt toch zeker wel, welke ge volgtrekkingen men zou maken uit al deze Phyllis begreep het. Maar er was één ding waar ze zich nog aan vast klemde. Maar, stamelde ze, Mr. Jenkins be weerde dat hij het ontbrekende pistool jaren geleden aan een Amerikaan ver kocht heeft. Precies, zei Ravenscar met een dub belzinnige glimlach. Mr. Jenkins is een vriend van mij en hij heeft zijn vriendschap getoond door deze leugen om bestwil. Op het óogenblik dat 11 hem het pistool in do cassette liet zien. combineerde hij het ont breken van het wanen dadelijk met den moord op Beacon Audley. Omdat hij mijn toewiiding aan Lord Monksilver en diens familie kent, besloot hij niets te zeggen vóór hij met mij overlcd bad. Ik heb.hem inti'pRchen gesnro'-cn. En door uw tus- schenkomst zou alles wat hij en ik al ge- rK->r, pbben. ter wille van de familie van Lord Monksilver, ongedaan gemaakt wor den. Indien zij de zuiverheid van Ravenscar's motieven aannam, dacht Phyllis, was het onmogelijk 7,ijn argumentatie te bestrijden. Trouwens, dit was inderdaad onmogelijk zoo lang het niet bekend was. wie den predikant van Beacon Audley had ge dood. Dus moet ik hier blijven tot na de terechtzitting? vroeg ze, nadat ze een poos nagedacht had. Juist, antwoorde Ravenscar met een zijdelingschen blik naar Standish. En als u een goeden raad van mij wilt aannemen, dan zult u het voorstel, dat deze eerlijke baas u zal doen, in gunstige overweging nemen. Hij is misschien een ruwe dia mant. maar een diamant is hij zonder twijfel. Den indruk die uw schoonheid op hem heeft gemaakt kan misschien uw red ding zijn. nriss Vaughan want eerlijk ge zegd geloof ik niet dat u veel kans hebt om aan de galg te ontsnappen. De kans 00 vrijspraak voor den jongen Wenslade zou door uw noodlottig ingrij'pen ernstig ge vaar loopen. Het staat practisch gesoroken vast, dat hij in dat geval veroordeeld zou worden en uw arrestatie zou natuurlijk spoedig vol gen. Daarom zal Michael een veilige toe vlucht voor u zijn. Hij is bereid te zor gen dat n ontvluchten kunt hij heeft daar reeds voor gezorgd en u buiten lands te brengen Den dag na de rechtzit ting zal een zeilboot van een vriend van hern Met ontzetting in de oogen en doods bleek luisterde Phyllis, Als altijd was er een onbewust wantrouwen tegen Carter Ravenscar in haar geweest, en na dit voorste' zag ze opeens duidelijk wat ze tot nu toe altijd als door een dik beslaeen glas had geziendat ze van het too neel moest verdwijnen omdat haar gelui genis Dick zou redden 1 Het grof beleedigende van het voorstel en de schok van de ontdekking die ze bad gedaan, werkten prikkelend op baar geest en kalm viel ze den secretaris in de rede: Er is nog altijd een ander mogeli* beid, meneer Ravenscar. Ik vermoed dat wanneer Mr. Richard Wenslade wordt vrij gesproken, ik ook vrij gelaten wordt O ja, zei Ravenscar met een eigen aardigen blik naar den grooten visscher U zult zeker vrij gelaten worden. Kom MichaelIk geloof dat alles nu duidelijk is. We zullen miss Vaughan niet langer uit den slaap houden. Pyhlli» die met een beklemd hart be dacht wat er waarschijnlijk met dat „vrij laten" bedoeld werd, stond op en keek het paar na, toen ze tegen de touwladder opklauterden. Ravenscar ging eerst en Standish volgde. De visscher haalde dn lad der op en bevestigde c*»7e aan den haak Toen keek hij naar 1 er eden, voor lij bet luik sloot. - Ik zal morgen nog wat bonbons men brengen, riep hij met zijn zangerige stem in do diepte. HOOFDSTUK XIX. Elisha Crowe's theorie. Als goed politieman behoorde de hoofd commissaris verheugd te zijn over den loop die de zaken namen. Do aanwijzingen to gen don verdachte waren ernstig genoeg om hem te doen hangen, Maar tot nog toe had commissaris Wilbraham de zaak nog niet. van politie-standpunt uit beschouwd. Telkens was hem het mooie, wanhopige gezichtjo van Yvonne Wenslade voor den geest gekomen en het zou hem niet spij ten wanneer de heele aanklacht van Yvon ne's broeder als een kaartenhuis in elkaa> gezakt was. (Wordt vervolgd

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 11