RECHTZAKEN KERKNIEUWS MAANDAG 21 DECEMEBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. DE „KLIPFONTEIN" LEK GESLAGEN. Bij een botsing op de Elbe. Uit Hamburg wordt ons gemeld: In den nacht van Zondag heeft op de Beneden-Elbe een ernstige scheepsbotsing plaats gehad. Het naar Afrika uitgaande Nederland- sche stoomschip Klipfontein" van de Hol- land-Afrika-lijn te Amsterdam, dat 5400 bruto registerton meet is bij Scheven- kuhlen (bij Brunsbuetlel) met het eveneens uitgaande en voor een Oostzeehaven be stemde stoomschip „Goeteborg", dat te Hamburg thuis behoort, in botsing geko men. Het Hollandsche schip liep in het „hek" van de Goeteborg en verniolde de stuurin richting, zoodat het schip niet meer te sturen was en voor anker moest gaan. Ook de „Klipfontein" kreeg bij de bot sing ernstige schade boven en beneden de waterlijn en werd lek. Beide schepen moes ten sleepboot-assistentie verzoeken, aange zien zij nipt'met eigen kracht konden ver der varen. Zij zijn naar Hamburg terug gekeerd, waar zij gedokt zullen worden. Van de leden der bemanning der beide schepen heeft niemand eenig letsel beko men. Zondagmiddag was bij de directie van de Holland-Afrika-lijn te Amsterdam alleen bericht ontvangen, dat de „Klipfontein" in aanvaring was geweest, waarbij het roer en de schroef waren beschadigd. Het schip zou teruggaan naar Hamburg om daar te repareeren. NEDERLANDSCH SCHIP GEZONKEN. De bemanning gered. Volgens te Delfzijl ontvangen telegram men uit Tönsberg (Noorwegen) is het te Delfzijl thuisbehoorende motorschip Eland Vrijdagavond bij de Noorsche kust gezon ken. Het schip was niet geladen. De be manning werd gered. Verdronken. Vrijdagmiddag is een man uit Orthen, die werkzaam was aan het herstelwerk van de Erpsche brug te Veghel, te water geraakt en verdronken. Het ongeluk vond plaats, doordat bij het voortboomen van een pon ton in de Zuid-Willemsvaart de stok van een glad bevroren muur afschoot, waardoor de man in het water duikelde. Enkele uren later is het lijk opgehaald. De ongelukkige laat een vrouw en twee kinde ren achter. Kerkgangers onwel geworden. Na den dienst in de Princessekerk te Amsterdam, welke gelegen is tusschen de van Hallstraat en de Schaepmanstraat, zijn gistermorgen drie kerkgangers onwel geworden. De geneeskundige dienst, die gewaar schuwd werd, heeft deze menschen gehol pen, waarbij is gebleken, dat schadelijke dampen, welke zich in de kerk verspreid hadden hiervan de oorzaak waren. Het euvel bleek veroorzaakt te zijn door het niet goed gunctionneerqn van de cen trale verwarming. HAÜTOG's Tanlieelkudndige Inr. N00RDWIJK AAN ZEE - HOOFDSTRAAT NAAST HET POSTKANTOOR eiken Woensdag van 11—4 uur 11291 FEUILLETON. ACHTER EEN MASKER Uit het Engelsch van HAEDON HILL. 35) Elisha Crowe had in ademlooze span ning geluisterd en toen het verhaal uit was. was zijD alles overheerschende ge dachten: Wist Bavenscar iets af van de ziekelijke neiging van zijn meester? Aan het antwoord op deze vraag was voor den ouden speurder veel meer gelegen dan aan de wetenschap of Lord Monksilver nóg aan dit gebrek leed en of hij het werkelijk was geweest, die den ring van zijn schoon zuster had weggenomen. Toen zijn verhaal uitverteld was, raakte Vaughan heelemaal verward en wist nau welijks meer wat hij zeide. Hij goot met bevende handen het eene glas wiskey na het andere naar binnen, zoodat Elisha hee lemaal niet verwonderd was, toen hij ten slotte als een blok hout achterover op de divan viel. Hij vleide den dronkaard een beetje gemakelijk neer, doofde de lamp en keerde naar zijn eigen huisje terug. 't Zal me benieuwen of hij zich later '■al herinneren dat hij mij in vertrouwen ceft genomen, dacht Elisha. Daar zal veel •n afhangen." Den volgenden morgen wilde den ouden aan onmiddellijk de proef op de som heb ben. Zijn buurman ontving hem met lod- GROOTE BRAND TE VENLO. Haring-inmakerij verbrand. Door onbekende oorzaak brandde gis teravond het gebouwencomplex aan den Hoogeschoorweg te Venlo toaal af. In dit gebouw waren gevestigd de haringinmake- rij Hitland en de batterijenfabriek „Rhe- nania'. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, kon niet verhinderen, dat het geheele complex een prooi der vlammen werd. De schade is momenteel nog niet te bepalen, Het aangrenzend gebouw, waarin de ge meentelijke ontsmettingsdienst gevestigd is, bekwam veel vuur- en waterschade. Verzekering dekt de schade. HET DRAMA TE 's-GRAVENPOLDER. Echtgenoot van slachtoffer aangehouden. Betreffende het geheimzinnig sterfgeval te 's-Gravenpolder kan nog het volgende worden gemeld: De nasporingen van de politie hebben tot resultaat gehad, dat de echtgenoot van de vrouw A. de D. Zaterdagavond op last van de Justitie te Midde'burg in arrest werd ge steld, daar ernstige vermoedens tegen hem zijn gerezen. Het lijk van de vrouw werd naar het ziekenhuis St. Joanna te Goes overgebracht. Heden zal dr. Hulst uit Lei den sectie verrichten. DE HAAGSCHE POSTDIEFSTAL. Waarom vrijgelaten? Met betrekking tot de berichten over bui ten-vervolging stellen door den officier van justitie bij de Haagsche rechtbank van den verdacthe L. J. in de zaak van den post- diefstal nabij de Wittebrug te 's-Graven- hage vernemen wij van mr. M. H. Muygens, die door de president van de rechtbank als verdediger van den anderen verdachte J. K. is toegevoegd, dat de doctoren Gerritsen en Scholtens een psychiatrisch onderzoek naar den verdachte L. J. hebben ingesteld en dat zij in hun raoport conc'udeeren tot vermin derde toerekeningsvatbaarheid van den verdachte L. J. De Justitie heeft geen ter men gevonden om ook aan de volwaardig heid van de geestvermogens van J. K. te twiifelen. Mr. Huygens zeide. den voorloopigen in druk te hebben, dat de justitie L. J. otider eede wil laten gelrigen tegen diens ex- mede-verdachte J. K., hetgeen niet wel mo gelijk zou ziin. indien men L. J. verder had vervolgd. Het bevreemdde den verdediorer van J. K. wel zeer. dat L. J.. ondanks ziin volledisre bekentenis, het feit niet verder ten laste wordt ge'egd terwijl mr. Huygens' cliënt J. K.. die hardnekkig het hem ten laste gelegde bluft ontkennen in het Huis van Bewaring blijft- ingesloten. De overwegingen, welke den officier van justitie tnt ziin beslissing hebben geleid, zijn mr. Huygens nog niet bekend- MESSENGEVECHT TE DEVENTER. Zaterdagavond te ongeveer kwart voor elf, toen enkele te Deventer in garnizoen liggende militairen de bioscoop op den Brink verlieten, werden zij op straat door eenige bewoners van een keet nabij het Woonwagenkamp lastig gevallen, die on der den invloed van sterke drank waren. Na een korte woordenwisseling trokken deze de messen en wilden de militairen waarmede te lijf. De militairen trokken eveneens een mes eri hielden zich daarmede de aanranders van hun lijf. Tijdens de vechtpartij werd een der militairen ernstig aan den pols verwond. Toen de militaire politie was verschenen is hij door dr. Bauer verbonden. De woestelingen gingen daarop naar het Woonwagenkamp terug en kwanten in de Roggestraat een korporaal van de huzaren tegen, dien zij aanvielen. De verwonding was gelukkig niet van ern- stigen aard. Daarop sloegen de aanran ders op de vlucht. „De Ort." derige oogen en ongeschoren en maakte hem een vriendelijk standje dat hij hem in zoo'n langen tijd niet opgezocht had. De kapitein was alles vergeten wat er den vo- rigen avond gezegd en gebeurd was HOOFDSTUK XVIII. In de val. Het valluik knarste, toen het op zijn roestige scharnieren werd teruggedraaid en een zilveren manestraal drong in de kel derverdieping van den ouden vuurtoren. Voor een kort oogenblik begroette Phillys Vaughan met een ontroerende verwach ting in haar blik, dit lioht dat op de ruwe steenen muur van haar cylindervormige kerker viel. De kans bestond immers dat het haar bevrijding voorspelde uit de on dragelijke spanning die bezig was haar geestelijk en lichamelijk te ondermijnen. Gedurende het laatste uur had ze geheim zinnige geluiden gehoord op het rif, die niet veroorzaakt konden zijn door het klotsende water en daarom was ze wak ker gebleven. Haar hoop duurde echter niet lang. De touwladder viel naar beneden en al spoe dig onderscheidde ze in het maanlicht vaag de figuur van Michaël Standish. Hij daal de langzaam en toen hij op den grond stond, liet hij het licht van een dievenlan taarn op het gezicht van het meisje schij nen. Je hoeft niet bang te zijn, missy; ik ben 't maar, zei hij met zijn vleiend-mu- zikale stem, die Phyillis in deze afschu welijke dagen had leeren haten en vrew- zen. U houdt zeker wel van bonbons, denk KANTONGERECHT TE ALPHEN. Spoorwegverkeer in gevaar gebracht. Voor het kantongerecht alhier had zich Zaterdag te verantwoorden C. J. v. W. uit Aarlanderveen die met het door hem be stuurd wordende gespan driewie'de wagen met daarvoor bespannen paard het spoor wegverkeer in gevaar had gebracht, door in den namiddag van 31 Augustus omstreeks 's middags 5 uur de onbewaakte overweg ter hoogte van den Achterraiddenweg te Aarlanderveen te passeeren, terwijl juist op dat tijdstip een personentrein naderde van uit de richting Alphen a.d. Rijn-Uithoorn- Amsterdam. Verdachte was zelf ter zitting verschenen, terwijl als getuige wérd ge hoord de machinist van bovengenoemden trein P. v. L. uit Uithoorn Verdachte be kende het ten laste gelegde, doch voerde tot zijn verdediging aan dat hij den trein niet had opgemerkt, hoewel hij dagelijks dezen overweg passeerde. Genoemde machi nist, a-!s getuige gehoord, verklaarde reeds op een afstand van 900 Meter de be' der lo comotief te hebben geluid teneinde ver dachte op den naderenden trein opmerk zaam te maken. Toen verdachte evenwel rustig doorreed heeft hij op 25 Meter af stand de stoomfluit in werking gesteld en door krachtig remmen der> trein juist voor genoemden overweg tot stilstand weten te brengen waardoor v. W. en zijn gespan dat zich inmiddels op genoemden overweg be vond aan een groot gevaar is ontkomen. De conducteur van den trein heeft toen direct teven verdachte procesverbaal ongemaakt. De ambtenaar O.M. overwoog in zijn re- quitit-oir dat verdachte die ter plaatse goed bekend is en vrij uitzicht op dezen weg had en bekend ziindp met het eevaar juist goed op had moeten letten en feitelük een aan- s'ag op de snoorliin heeft gép'eesrd. Door het waakzaam oog van den machinist was hij zoowel als de trein aan 'n groot eevaar ontkomen. Eiscb f 15.subs. 5 dagen. Verdachte voerde hierna verder aan dat hij dit bed-ag onmogeljik kon betalen. De katonrechter, die hef ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen achttte. wil de rekening houden met de tüdeomstandig heden en veroordeelde verdachte tnt f 8.— subs 5 agen. Meer belangstelling voor Raads- bes'uiten. De slager K. V. a-lhier, stond terecht om dat hij als hoofd van de slagerij een rund had geslacht in een niet aan de betrekke lijke wetsvoorschriften beantwoordende in gerichte slachtplaats. "Als verdediger trad voor verdachte op Mr. A. K., die een uit voerig verweer hield, in hoofdzaak hierop neerkomende dat het hoofd der keurings dienst meerdere malen tegen verdachte zou hebben gezegd maar fiiet te moeten verbou wen, daar in onze gemeente zeer zeker toch een openbaar slachthuis zou worden opge richt. De ambtenaar O.M. achtte de ten laste gelegde feiten volkomen bewezen en over woog, dat verdachte niet af had moeten gaan op de mededeelingen van het hoofd der plaatse'ijke keuringsdienst, terwijl hij voorts toch bekend heeft moeten zijn met het destijds door den raad genomen besluit waarbij de raad zich heeft uitgesproken niet te zullen overgaan tot de stichting van een openbaar slachthuis. Als hij zich als s'ager meer voor deze aangelegenheid had geïnte resseerd, had hij ter secretarie overigens een en ander volledig kunnen informeeren. Eisch 2 X f 6.— subs 2X3 dg. De kantonrechter van dezelfde meening zijnde veroordeelde verdachte conform, er rekening mede houdende dat de betrekke lijke slachtplaats inmiddels aan de betrek kelijke voorschriften beantwoordt. ik, begon hij. Als u me heel vriendelijk bedankt, zal ik den volgenden keer weer wat meebrengen. Ik zou u veel dankbaarder zijn, als u me aan land brengt, zei Phyllis, iets wat ze al wel honderd keer tevergeefs ge vraagd had. Ach. antwoordde "He visscber met een tragen glimlach, u moet bedenken missy, dat u nergens ter wereld veiliger bent dan hier op Deadman's Reef. Maar we laten nooit iets gaan, waar we ons hart een maal op gezet hebben. Daar was iets in de manieren van dezen man dat Phyllis deed huiveren, maar ze kon niet nalaten een vraag te stellen, die ze al even dikwijls als haar verzoek om bevrijding had gedaan. Maar Standish had steeds iedere inlichting geweigerd misschien zou hij dezen avond mededeel zamer zijn. Is Mr. Richard Wenslade gearres teerd 1 vroeg zij. Ik mag niets zeggen, maar misschien wil meneer Ravenscar u iets vertellen. Hij Is nog buiten en zal dadelijk hier bene den komen, was het antwoord, dat het meisje het hart in de keel deed kloppen. Ravenscar's komst zou een verandering in haar toestand brengen. Ze had den secretaris niet gezien sinds den avond, dat hij haar aan het station te Wroxford had ontmoet en beloofd had haar naar Dick's schuilplaats te zullen brengen. Nadat hij haar toen naar de boot van Standish had gebracht, was hij niet verder meegegaan, maar had haar aan de hoede van den visscher toevertrouwd. Hij had haar op 't hart. geJrukt moed te hou den en had beloofd aan het strand op haar terugkomst te zullen wachten. Maar UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Dinsdag 22 Dec. Huizen, 1875 M. Uitsluitend K. R. O.-uitzending. 8.009.15 Gramofoonplaten. 11.3012.(50 Godsd. Halfuurtje. 12.151.45 Concert K. R. O.-Trïo. I.45 Gramofoonplaten. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Knipcursus. 3.30 Hoedenmaakcursus. 3.454.00 Knipcursus. 4.15 Sonatenconcert door L. Wijngaar den (viool) en J. Ligtelijn (piano). 5.00 Gramofoonplaten. 6.00 Onderwijsfonds Binnenscheepvaart 6.30 Gramofoonplaten. 6.45 Engelsche les. 7.10 Causerie: Ra-dium-emanatie en Emanotherapie. 7.45 Verbondskwartiertje. 8.00 „En als de Ster bleef stille staan", kerstspel van Felix Timmermans. Vereen. Rotterd. lïofstad-Tooneel. In de pauze: Vaz Dias. 10.3012.00 K. R. O.-Kunstensomble o. 1. v. P. Lustenhouwcr. O. a. uit Sylvia, De- iibes en uit „De Parelvisschers", Pizet. Hilversum, 298 M. Uitsluitend A. V. R. O.-uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Piano-recital Egbert Veen. II.00 Causerie: Jeugd- en Vredeswerk v. h. Roode Kruis in Parijs. 11.30 Gramofoonplaten. 12.00 Concert door het Winkels Trio. 2.00 Pauze. 2.30 Gramofoonplaten. 3.00 Kamermuziek G. StotijnMolenaar (zang), E. Stotijn (harp en piano), S. Ro driguez (viool) en J. Stotijn (hobo en piano) 4.30 Radio-Kinderkoorzang o. 1. v. J. Ha mel. 5.00 Gramofoonplaten. 5.306.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 6.30 Radio Volks Universiteit. 7.00 Moderne Fransche Kamermuziek o. 1. v. C. Höweler, H. van Wezel (cello) en J. Hijman (piano). 7.30 Causerie: Mechanisatie on Wel vaart. 8.00 Omroeporkest o. 1. v. N. Treep. O.a. Fanh „Cavalleria Rusticana", Maaoagni. 8.45 Zuid-Afrikaansche Gramofoonpl. z9.00 Vervolg Omroeporkest o. 1. v. N. Trep. 0.a. Potp. der Werken van Léhar. 9.30 Optreden van Alex de Haas. 9.45 Omroeporkest. 10:00 Vaz Dias. 10.15—11.00 Omroeporkest (vervolg) en Alex de Haas. O-a. Potp. „Grafin Marit- za", Kalman. 11.00—12.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 hi. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. MGR. WAFFELAERT. f Mgr. Waffelaert, Bisschop van Brugge en oudste lid van het Belgisch episcopaat, is Zaterdag in het St. Jansziekenhuis te Brugge^ aan de gevolgen van een operatie overleden. Mgr. Waffelaert was 27 Augustus 1817 te Rolleghem geboren. DE MISSIONARISSEN DER H. FAMILIE. Vestiging op Midden-Java. Met volle instemming van de H. Congre gatie de Propaganda Fide, zullen de Mis er was geen terugkeer geweest! Phyllis had al spoedig begrepen, dat ze in een valstrik was gelokt, ofschoon ze niet in staat was de motieven van deze list te ver moeden. Standish had haar geholpen om op de ruïne te komen en om langs de touwladder af te dalen naar de kamer, waar behalve zij en de visscher zich geen menschelijk wezen bevonden had. Haar verloofde was bier niet en niets wees er op dat hij er geweest was. Standish had ook geen verrassing getoond over zijn afwezigheid. En nu was ze reeds drie lan ge weken de eenige bewoonster van deze donkere gevangenis. De tijd leek één lan ge, beklemmende nachtmerrie en alleen de gedachte, dat ze gezond naar lichaam en geest moest blijven ter wille van Dick's veiligheid, hield haar overeind. Geen enkele maal had Michael Standish een verklaring gegeven en zich Oost-In disch doof gehouden op al haar vragen. Hij had haar steeds gezegd dat hij vol gens instructies handelde, die hij zeer nauwkeurig moest uitvoeren. Toen was een periode gekomen, die nog veel verschrikkelijker was dan de eerste dagen van haar gevangenschap. In het be gin had ze de bezoeken van den visscher, dien ze uit Beacon Audley" van gezicht kende, en die haar 's avonds eten kwam brengen, met vreugde tegemoet gezien als een kleine afwisseling in haar afschuwe lijke eenzaamheid. Michaël merkte dit heel goed en zorgde goed voor haar. Phyl lis beschouwde hem als een werktuig van lieden, wier plannen en oogmerken ze niet bezreep evenmin als haar bewaker, meende ze maar wier plannen in ver band stonden met Dick. Maar vóór een week van haar gevan- 12.20 Orgelconcert E.'O'Henry. I.20 Leonardo Kemp en zijn orkest. 2.252.50 Gramofoonplaten. 4.20 Sonates voor viool en piano. 4.50 Het Trocaderp-irkest. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Concert op twee vleugels. 7.10 Lezing. 7.40 Gramofoonplaten. 8.05 „Heigh ho! the holly", Kerstspel van Allen en Freeman. 9.05 Piano-syncopations door Tom Clare 9.20—9.35 Berichten. 9.40 Orkestconcert. B. C. C.-orkest. O.a. Sylchentanz uit ,J)amnation de Faust", Berlioz. 10.5012.20 Ambrose's Blue Lyre®. „R, adio-Pari s", 1725 M. 8.05, 12.50, 1.25, 7.50 Gramofoonplaten. 8.20 „Tristan und Isolde", Wagner. (Gramofoonplaten van de Bayreut >r Opera o. 1. v. Karl Elmendorff). Langenberg, 473 M. 6.2^—7.20 en 11.50 Gramofoonplaten. 12.25—1.50 Orkestconcert. 4.205.20 Solistenconcert. 8.10 Orkestconcert o. 1. v. Buschkötter. Braunfels (piano) en Strosz (viool). O. a. Vioolconcert A-Dur, Mozart* Kalundborg, 1153 M. II.201.20 Concert uit het Palace-Hotel 2.004.00 Radio-orkest o. 1. v. Gröndahl en Solisten. 7.20 Operette-ooncert. O.a. uit „Tip-toes" Gershwin. 8.10 Fransohe Muziek. O.a. van Claude Debussy. 9.15 Deensoho liederen. 9.50 Blaasconcert. 10.3011.50 Dansmuziek. Brussel 508 en 338 M. 508 meter: 12.35—2.05 Gramofoonplaten. 5.20 Orkestconcert. 6.50 Sel. „Pelleas et Mélisande", Debussy 8.20 Orkestconcert. 0.a. Ouvert. Ver- kaufte Braut, Smetana. 338 meter: 12.352.05 Gramofoonplaten. 5.20 Orkestooncert. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Concert m. m. v. de VARA. 0.a. Suite „Four ways". Coates. Hierna: op voering van „De arrestatie" van J. Hasek* Vervolgens Fant. „Sylvia", Delibes. Rome, 441 M. 8.20 Gevarieerd concert. Hierna Come- die en vervolgens .Gramofoonplaten. O.a lste en 3de Hongaarsohe dansen, Brahms. Zee sen, 1635 M. 7.20 Concert uit Weenen. Fragmenten uit Weensohe operetten. 10.1011.50 'Populair concert door Arkadi Flato en zijn orkest uit Hotel „Central". sionarissen van de H. Familie zich in- Ja nuari 1932 gaan vestigen op Midden-Java, in het Vicariaat van Z. H. Exc. Mgr. v. Velsen SJ. Als voorloopige werkkring is, naar het „Koloniaal Missietijdschrift" meldt, hun opgedragen de parochie Ban- kong te Semarang, met de Residentie Koe hoes en het regentschap Pati als terrein voor. dienstreizen. Keuze algemeene overste. In heb te Grave gehouden Kapittel der E.E. P.P. van de H. Familie is benoemd tot algemeen overste voor den tijd van twaalf jaar de hoogeerw. pater A. Trampe, die ook thans dit ambt vervulde. genschap verstreken was, ging ze ook haar eigen positie met groeienden angst be schouwen, ofschoon de zorg over Dick haar nog even erg beklemde. De blikken, waar mee haar cipier haar de laatste dagen aan keek, waren maar al te welsprekend gewor den; ze vormde in deze omstandigheid een positieve en directe bedreiging. Ze was nu doodsbang voor Michaël Standish. Ze durfde zich bijna niet neer te leggen om te slapen, uit angst, dat ze niet ontwa ken zou als de roestige scharnieren van het valluik zouden knarsen en de forsche visscher de touwladder zou afdalen. Daar om was het nu een opluchting voor haar, te weten dat ze met dezen man niet al leen was in de ruïne. Wat za ook te hopen, of te vreezen macht hebben van het bezoek van Ravenscar, zijn tegenwoordigheid zou in ieder geval voor dien avond bescher ming voor haar persoonlijke veiligheid be- teekenen. De lange beenen van den secretaris wer den zichtbaar, op de touwladder en spoe dig volgde de rest van zijn mager lichaam. Phyllis, die bij het licht van Michaël's lantaarn naar hem keek, poogde iets wat naar vriendelijkheid zweemde op zijn ge zicht to ontdekken, maar hot was vergeefs, zelfs de voorgewende hoffelijkheid, waar mede hij haar tot nog toe behandeld had, was verdwenen. Het hart zonk Phyllis in de schoenen. Wel had hij het masker van beleefdheid nog niet geheel afgelegd, maar dit kon toch niet verbergen, dat hij hier niet als vriend kwam. Zijn eerste woorden bewezen dat ze goed gezien had. Hij deed zelfs geen poging zich te verontschuldigen. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9