STADSNIEUWS MARKTBERICHTEN MAANDAG 21 DECEMEBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. naar waarnemingen verrichi in den morgen van 21 Dec. 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometers!.: 779.7 te Blaavank- shuk Laagste barometerst.: 749.0 te Janmayen. Verwachting tot den avond van 22 Dec.: Meest zwakke wind uit Oostelijke rich tingen, gedeeltelijk bewolkt, waarschijn lijk droog weer, lichte vorst des nachts, overdag temperatuur cm het vrieaspunt. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 2— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Maandagnamiddag 4.16 uur tot Dinsdagmorgen 7.39 uur. HOOG WATER. Hoog water te Katwijk aan Zee op Dinsdag 22 December voorm. 0.43 uur en nam. 1.06 uur. BODEGRAVEN Kerstviering R.K. Volksbond. De kinde ren van de leden van den R.K. Volksbond kwamen gistermiddag te 2 uur in het patro naat bijeen tot viering van het Kerstfeest. Het tooneel was in een prachtige kerststal her schapen. Een 150-tal kinderen met hun ouders waren opgekomen. Door den kapelaan H. J. v. Kessel werd de geschiedenis van de geboorte verhaald. Een koor zong verschillende kerstliederen en onder leiding van den heer E. Bosgart werden ver- schillénde voordrachten gedaan. De kinderen werden op -verschillende ver snaperingen onthaald. Een leerzaam en gezellig feest voor kinde ren en ouders. Allen waren ten zeerste vol daan. Na het Lof werd door zeer velen gebruik gemaakt de kribbe te gaan bezichtigen. Propagandaclub „Dr. Schaepman"Vrij dagavond hield de propaganda-vereeniging „Dr. Schaepman" een propaganda-vergadering in het patronaat, die goed was bezochL Nadat door den voorz., der heer H. J. v. d. Poll, de aanwezigen welkom waren geheeten, gaf hij het woord aan den heer J. v. Gena- beek, secr. der R.K. Prop.club „Voor God en Vaderland" in Den Bosch. Spr. had als titel van zijn rede genomen: „Paraat zijn''. Hij wilde dit onderwerp behan delen in twee dealen. Eerstens paraat zijn op politiek, en tweedens op godsdienstig terrein. Uitvoerig, schildert hij de hedendaagsche toestand in de wereld, hoe de mensch door zijn vernuft en uitvindingen zichzelf een God i9 gaan wanen en daardoor God zelf is gaan vergeten. Hoe daardoor alles in de war is ge- loopen en nu conferentie op conferentie ge houden worden en men geen uitweg kan in den, omdat alles buiten God wordt geregeld. Spr. geeft dan een beschrijving over den toestand in Rusland, Duitschland, Oostenrijk en je. Volgens de laatste statistieken zijn er in Europa 9.000 000 georganiseerde commu nisten, waarvan er 1.600 000 in Rusland en 2.300.000 in Duitschland Ook in ons land telt het communisme duizenden aanhangers en hoe wel de revoutie hier in 1918 werd bezworen, toch is daardoor het gevaar nog niet geweken. Daarom moeten de leden van de prop.club pa raat zijn, steeds trouw de vergaderingen bijwo nen, zich zoodoende steeds meer ontwikkelen, en niet alleen in tijden van verkiezingen, maar zich altijd ijverige leden toonen, tot steun van de R.K. kiesvereeniging en tot behoud van de eenheid in de partij. Een machtig middel daar toe noemt spreker de R.K. pers. Z.H. Paus Pius X heeft gezegd: al bouwt gij nog zooveel kerken, het zal u niet baten, wanneer gij geen gcede kath. pers hebt. Steunt dus deze zooveel gij kunt. Ook een goed middel is het huis bezoek. Veel sterker dan het beleggen van ver gaderingen is het woord van man tot man. In zijn tweede deel behandelde spr. het godsdienstige terrein van den propagandise Een propagandist moet zijn godsdienstig en een goed voorbeeld geven. Spr. sprak daarop uitvoerig over de Derde Orde, over de vereeni- gingen van de H. Familie, Eer en Deugd en Maria-vereeniging. Bijzonder wekte spr. op om minstens 's Zondags ter H. Tafel te naderen, in de H. Communie vindt men kracht en troost. De voorz. dankte den spreker voor zijn leer zame rede en sloot daarna de vergadering. -GROENENDIJK Collecte. Na een liefdadigheidspredicatie ten onder beide H.H. Missen door den zeer- ren onder beide H.H .Missen door den zeer- eerw .pater Dolle O-F.M. gehouden, heeft de colecte opgebracht de som van ƒ108.37. Voor zeker in dezen malaise-tijd een mooi bedrag. Zaterdagavond is door de politie achter slot en grendel gezet H. W. A. te Zoeter- woude, die het laatste half jaar zich had schuldig gemaakt aan ettelijke oplichtingen en diefstallen o.a. te Wassenaar en Woer den gepleegd. Bijna een wagen vol gestolen goederen werd in beslag genomen. Een nieuwe Veiligheidswet. De Veiligheidswet van 1895 beoogt alleen beveiliging bij hot verblijven in fabrieken en werkplaatsen. Zij laat zich niet in met de gevaren voor bedrijfsongeval'en en be roepsziekten bij arbeid buiten fabrieken of werkplaatsen, welke door de sterk toegeno men toepassingen van de techniek tegen woordig veelvuldig aanwezig zijn. De Flegeering is van meening dat niet langer achterwege mag blijven beveiliging tegen die nieuwe gevaren. Daarom heeft de Regeering een ontwerp eener nieuwe Veiligheidswet bij de Kamer ingediend, die nar~t de gevaren, voortvloeiendo uit het verblijven in fabrieken of werkplaatsen, ook bestrijdt die welke allerlei soorten van ar beid buiten fabrieken of werkplaatsen met zich brengen. Het ontwerp geeft regelen betreffende den arbeid in den landbouw, den arbeid bij het vervoer te water met binnenschepen en bij het laden en lossen daarvan, terwijl voorts ten aanzien van alio of bepaalde soorten van arbeid, niet vallende onder de genoemde rubrieken, eveneens de mogelijk heid geopend wordt om maatregelen tot be veiliging van de arbeiders te treffen. Ver der zijn nog voorzieningen getroffen met betrekking tot het gebruik van loodhouden de stoffen bij* schilderwerk, do veiligheid op bouwwerken van k'einen omvang en op die in eigen beheer en den handel in gevaar lijk toestellen en werktuigen. Eindelijk zijn bepalingen ontworpen be treffende het instellen en erkennen van vei- ligheidscommisRics. De snel toenemende toepassing van werktuigen en electriciteit in den land bouw heeft tot gevo'g gehad dat een groot aantal ongevallen telken jare slachtoffers maakt, waaronder dooden en zwaar ver minkten. Dit zijn voor een belangrijk deel die soort ongevallen, die door vakkundige toepassing van beveiligingsmaatregelen te voorkomen zouden zijn. Het is gebleken dat voorlichting en ingrijpen van overheids wege vaalf nos meer noodig zijn dan in de industrie. In den landbouw toch beschikt men over het algemeen in mindere mate dan in de industrie over kennis en ervaring op werktuigkundig gebied. Men is dikwijls aangewezen on of laat dé zorg over aan een dornssmid met zeer beperkte kennis van werktuigen en e'ectro-techniek. Bovendien leidt het gedurende slechts korte periode gebruiken van dorschmachines e.d. er tce, dat de beveiligm<zsinriohtingen aan machi nes en drijfwerk niet telkens weer tijdig wordt aangebracht. Het is daarom dan ook ter vermindering der ongevallen noodig, dat het vei'igheids- thezicht kan optreden in de landbouwbe drijven. De tegenwoordige Veiligheidswet geeft geen bevoegdheid om voorschriften te ge ven of eischen te stellen ten aanzien van arbeid buiten fabrieken nf werkplaatsen. Toch doet de behoefte daaraan zic-h in menig geval dringend gevoelen. Als voorbeeld noemt de Regeering het met den zoutstraal reinigen van gevels, dat in de laatste iaren als bedrijf wordt uitge oefend. De arbeider staat daarbii b'oot aan de inademing van groote hoeveelheden zeer scheme stof dat de ademhalingsorganen, speciaal de longen, ernstig aantast, ter wijl deze arbeid bovendien gevaar voor on- geval'en scheut. Een tweede voorbeeld leveren de liften en andere hijschwerktuigen en pakhuizen, die zeker evenveel znrsr vereischen als de- zplf4e topste'lpn in fabrieken. Het is de bedoeling van de nieuwe Vei'.ig- Gouden doctoraat. Gisteren heeft mr. dr. R. T. Mee? te 's-Gravenbage het feit herdacht, dat hij vóór 50 jaren aan de Rijksuniversiteit al hier promoveerde. Met het oog op zijn gezondheidstoestand had deze herdenking in besloten kring plaats. De jubilaris ont ving vele telegrafische en schriftelijke ge- lukwensohen, waaronder een brief van den Academiscben Senaat en het College van Curatoren der Leidsche Universiteit, bloemstukken, waaronder een van de ver- eeniging „Euratia" e.a. Speeltuinver. „Noorderkwartier". Zaterdagavond hield deze vereeniging een propaganda-feestavond in „Concor dia" Steenstraat. De zaal was tjokvol, toen te 8.15 uur de heer Verhoeven den feestavond opende. Spreker begon met al len een hartelijk welkom toe te roepen, in het bijzonder do zustervereenigingen en het bestuur der Bouw vereen. „Ons Be lang". Spr. zeide, dat men hier feitelijk niet gekomen was om feest te vieren, maar om geld te krijgen voor aanschaf fing van spelmateriaal, in verband met het feit, dat de vereeniging binnenkort een speeltuin krijgt. Deze tuin wordt door de gemeente gratis in bruikleen ge geven met omrastering en portiershuisje, doch voor toezicht en spelmateriaal moet de vereen, zorgen en dat kost veel geld. Daarom beval spr. de tombola aan. op dat het bestuur geld krij-ge voor het mooie doel. Het belang van de kinderen is er mee gediend. Hierna 'iet de Populair Jazz onder lei ding vr Dreef zich hooren, hetgeen bij he' n den smaak viel, gezien het p In het bijzonder oogst ten lazurel (trompet), Smit (saxo .Irittijn (viool), een groot applau o solo's, welke door ieder afzondei I erden ten gehoore gebracht. Hierna was aan de beurt het trio Beurzev. d. Woord, humoristen. Met geestig spel hadden zij het publiek direct te pakken en het daverend applaus was voor hen een welverdiend succes. In de pauze werd de tombola verloot. Na de pauze trad het Accordeon-duo „Correct" op. Deze heeren gaven blijk heidswet om het mogelijk te maken dat bij algemeenen maatregel van bestuur, ook voor die gevallen voorschriften kunnen wor den gegeven. Ondanks het voortdurend inspecteeren van fabrieken en werkplaatsen en bet op andere wijze propageeren van het gebruik van veilige werktuigen en toestellen, stuit de arbeidsinspectie telkens weer op het in- gebruik nemen van dezelfde onbeveiligde machines die zij op andere plaatsen heeft doen vervangen of verbeteren. De gebruikers, dikwijls weinig technisch ontwikkelde ondernemers, laten zich die die machines door den leverancier of een reiziger aanpraten, onbewust van de fouten, die er aan bleven, en van het verbod om ze te gebruken. "Somtijds kan de bron opgespoord worden en lukt het om herhaling te voorkomen, vooral wanneer het een binnenlandsche fa briek is, die de machine gemaakt heeft. Maar dikwijls blijven die pogingen on vruchtbaar en het is geen zeldzaamheid, dat uit den vreemde werktuigen voor ver koop hier te lande worden ingevoerd waar van in eigen land het gebruik verboden is of bijzondere bevei iging is voorgeschreven. Esn voorbeeld van dergelijke gevaarlijke werktuigen leveren de zeer veel voorkomen de vleeschmolentjes, die bijna iedere slager gebruikt voor het maken van gehakt en worst. Hebben die een korten, wijden hals tusschen den tfffchter en de wals, dan is het gevaar groot, dat bij het induwen van het' vleesch een vingertop wordt afgekneld. Is de hals vo'doende lang of nauw om het er in steken ven de hand te voorkomen, dan zijn het volmaakt onschuldige werktuigen, waar de slager veel gemak van heeft. Nu is reeds jarenlang zoowel door de verzebe- ringserganen als door do arheidsinsoertie een strijd gevoerd tegen de onveilige vleeschmolens en toch worden er telkens nog nieuwe aangetroffen, die aan het be kende euvel lijden. Hetzelfde geldt bijv. voor acetyleentoestellen. Tal van kleine nijveren berokkenen zich ernstig geldelijk nadeel door zich gecombi neerde houthamerknipmachines *e laten e- veren, waarvan het gebruik verboden is, omdat deze werrktuigen niet voldoen aan het bepaalde in artikel 148 van het Veilig heidsbesluit 1916. De nieuwe Veiligheidswet nu beoogt het mogelijk te maken, dat bij algemeene maat regel van bestuur bepaalde werktuigen enz. worden aangewezen, waarvan het vervaar digen, verkoopen, verhuren, afleveren of ten verkoop ter verhuring of ter aflevering in voorraad hebben, strafbaar is, wanneer zij niet aan zekere normen van veiligheid voldoen. In het instellen van vei'igheidcommissies ziet de Regeering een middel om tot betere veiligheidstoestanden te geraken. Deze vei- ligheidsccmmissies hebben een adviseeren- de taak, bestaande in de bevordering van de veiligheid en het voorkomen van schade aan gezondheid bij en door den arbeid in esn onderneming of in een groep van on dernemingen. Door het bevorderen van het aanbren gen van beveiligingen, door het invoeren van veilige arbeids- en transportmethoden, door heb bevorderen van de en door het op wekken van de arbeiders om voortdurend op eigen veiligheid en gezondheid bedacht te zijn en derge'üke middelen kunnen deze commissies er toe bijdragen het aantal en den ernst der ongeval'en te verminderen en de hygiënische toestanden bij den ar beid te verbeteren. Ten slette zal de nieuwe Veiligheidswet toegepast worden op al'e bouwwerken, on geacht het aantal personen, dat er ver blijft. hun instrument meester te zijn. Vervol gers werd de avond gevuld door The Po- nulair Jazz en het trio Beurze-v. d. Woerd, Allen hebben eer van hun werk gehad en een groot aandeel in het goed slagen van dezen avond. R. K. Athletiek en Snortvereeniging „Rood-Wit". Vrijdagavond hield bovenstaande ver eeniging een algemeene ledenvergadering. Precies half negen opende de voorzitter, de heer P. J. Verhoef Jr., de vergadering er. heelte allen hartelijk welkom. Spr. verheugde zich over de groote opkomst der leden en hoopte, dat, nu was goedgevon- de junioren op de cergadering toe te la ten, deze ook trouw de vergaderingen zullen bezoeken. De notulen werden behoudens een klei ne opmerking goedgekeurd. Ingekomen waren een schrijven van Jeanne d'Arc ovei de serie-wandelingen en een uitnoodiging voor een atletiek wedstrijd. De voorzitter dee'de mede, dat deze veigadering was belegd op verzoek van de door het bestuur opgerichto propagan daclub. Hierna installeerde de heer P. Verhoef den nieuw benoemden adviseur kap. Ban- gert, waarna kap. Bangert dankte voor de prettige wijze, waarop hij de vereeniging werd binnengeleid, waarna spreker een propaganda rede hield. Namens de propagandaclub sprak de heer Pollman en maakte de leden de werk wijze en andere sportaangelegenheden bekend. Na de rondvraag, welke niets bij zonders opleverde, sloot de voorzitter de vergadering, welke een prettig en vlot verloop had. In den nacht van Zaterdag op Zondag was J. K. uit Voorschoten bezig benzine bij te gieten :n zijn vrachtauto. Door een brandende sigaar sloeg de vlam in de ben zine, -waardoor G. K. ernstige brandwonden aan de handen en aan het gelaat opliep. De cabine van den wagen werd door het vuur beschadigd. Het ongeval had plaats op den Rijnsburgersingel. Burgerlijke Stand LEIDEN. Geboren: Lucas Berend z. v. J. T. Uiterwijk en J. M. van Iterson gesch. 27 j. Bernard z. v. J. den Ouden en A. Dorre- paal. Janna Cornelia en Willemina Ja- coba drs. v. J. J. Willobrand en W. Chr. Ha genbeek. Ondertrouwd: G. van Loon jm. 24 j. en 8. Willemse jd. 16 j. E. Klap jm. 20 j. en H. van Egraond jd. 20 j. N. J. Bou- sie jm. 23 j. en M. J. van Iterson gesch. 27 j. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g 5233. Onderlinge Hagelver- zekertog L. T. B., Leiden, Rijnsburgerweg 193. Uittr. comm.: A. A. Kester, Honselers- dijk. N. Best, comm.: P. J. Barendse, Hon- selersdijk. Zaterdagmiddag hebben kwajongens oen brandje gestookt op het rangeerterrein aun de Spoorhaven. Daarbij is een wagon in brand geraakt. Het houtwerk werd aange tast j verschillende ruiten van den wagen sprongen. Het brandje werd door het per soneel van de spoorwegen gebluscht. Met genoegen kunnen wij mededeelen, dat de aandrang uitgeoefend door de Chr. Hist.. Raadsfractie en verdere politieke geestverwanten op den heer Wilbrink, om aan zijn voornemen voor het Raadslidmaat schap te bodanken geen gevolg te geven, mot succes is beloond, en dat de heer W. dus voor den Leidschen Raad behouden blijft LAATSTE BERICHTEN ALG. VEREEN, v. BLOEMBOLLEN CULTUUR. (Vervolg). Tot leden van het hoofdbestuur werden gekozen de heeren H. A. van Doorne te 's Gravenzande (vac. B. Varen kamp), A. Warnaar te Sass-enheim (vac. J. A. v. d. Voort) en W. A. Philippo te Bennebroek (vac. A. Verduyn). Het H.B. stelde voor om de uitslagen van het Scheidsgerecht niet meer door mid del van het orgaan der vereeniging ter kon nis van de leden te brengen, met uitzonde ring van die uitspraken, waarvan de voor zitter en de secretaris het wenschelijk achten. Uit de vergadering werd aangedrongen op een smedige publicatie van een zoo groot mogelijk aautaJ gevallen. De met-gepubliceerde uitspraken zullen ter inzage worden gelegd op het bureau. De voorzitter gaf toezegging, dat met do publicatie zooveel mogelijk spoed zal wor den gemaakt.' Het voorstel werd daarna aangenomen. De begrooting, sluitende op een bedrag van 72.950.werd z. h. st. goedgekeurd. De afd. Grootebroek stelde bij de behan deling voor de salarissen met 10 pet. te ver lagen. De voorz. antwoordde, dat periodieke verhoogingen niet worden gegeven, doch dat salaris-vei laging, ge.zien het sluitend zijn van de begrooting niet noodig is. Hierop was aan de orde het hoofd-be- stuursvoorstel tot wijziging en aanvulling van heb Handelsreglement van den Bloeut- bollenhandel. De wijzigingen werden na ©enige discus sies goedgekeurd, waarbij in art. 23 de ter mijn van 4 dagen werd gewijzigd in 8 dagen. Door de afJecling Lisse was de volgen de motie ingediend, waarin ontstemming werd uitgesproken, dat een copie der be kende film „Van Bol tot Bloem", vervaar digd in opdracht van het Centraal Bloem- bollencomilé in handen is gebracht van een particulier bloembollenbedrijf. Het H.B. achtte het standpunt van de afd. Lisse onjuist en de motie niet voor aanneming vatbaar. De afd. Voorhout kon zich ook niet ver eenigen met het prae-advies van het H.B. en steunde de motie-Lisse. De afd.. Oegst geest achtte het niet juist, dat vroeger niet bekend is gemaakt, dat de smalfilm voor iedereen te koop was. De voorz. antwoordde, dat het Centraal Bloembollencomité gesloten had de film beschikbaar te stellen, vooral voor firma's in het buitenland. In theaters had zij niet veel kans vertoond te worden en daarom werd de particuliere aanvraag om vertoo ning steeds ingewilligd. De „Multi-film" heeft de leiding over de verspreiding en ook eenige binnenlandsche firma's hebben de smalfilm gekocht. Wel licht hebben deze op den koop toe eenige ordertjes na deze filmvertooning gekregon, doch de onpersoonlijke reclame was ermee gediend. Do leeraar: Juffrouw, wacht even om uw inkoopen te doen. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. City: Volwassenen. Trianon: Volwassenen. Lu*or: Afgekeurd. De afd. Lisse hield vast aan haar mee ning, dat het principe van onpersoonlijke re clame overboord is gegooid en het be vreemdde haar, dat het meerendeel der leden er niet van in kennis is gesteld, dat de film voor iedereen te koop was. De voorz. zei nog nader, dat bij iedere vertooning moet blijken, dat de film aan geboden wordt door het Centraal Bloem bollencomité. Indien dit weggelaten z-.ni zijn, heeft de firma, welke haar vertoonde, een overtreding begaan en zal dit nader onderzocht moeten worden. De motie-Lisse. gesteurd door de afd. Voorhout, Haarlemmermeer en Oegstgeest werd verworpen. Bij de rondvraag stelde de afd. Lisse voor het 2 cents per Roe-fonds te halvceren. De voorz. zeide, dat dit onmogelijk was, daar het geld voor reclame zeer noodig i>. De afd. Nöordwijkerhout wilde het 2 oents per Roe-fonds geheel opheffen. De voorzitter, de - heer Krclage, sloot hierna met een kort woord de vergadering. TELEGRAMMEN OPZIENBARENDE VERKLARING VAN DEN ENGELSCHEN WAARNEMER Geen Chineesche troepenbeweging rondom Tsjingtsjau MOEKDEN, 21 Dec. (V.D.) De Engelsche, Fransche en Amerikaansche militaire attaches, die verscheidene weken in het gebied van Tjsingtsjau hebben vertoefd, zijn Zaterdag te Moekden teruggekeerd. In een interview ver klaarde de Britsche militaire attache dat de Japansche beweringen omtrent Chineesche troepenbewegingen in het gebied rondom Tsjingtsjau blijkens zijn grondige waarneming volledig uit de lucht zijn gegrepen. Hij ver klaarde nadrukkelijk dat de Chineesche troe pen rondom Tsjingtsjau op geen enkele wijze zijn versterkt en dat de Chineesche stellingen in de laatste maanden geen verandering heb ben ondergaan. Aardschokken in de Campagna. ROME, 21 Dec. (V.D.) In verschillende dorpen rondom Rome, in de Romagna en in de Campagna zijn hevige aardschokken waar genomen, die echter geen schade hebben aan gericht. Onder de bevolking hebben deze aard schokken echter een zoodanige vrees veroor zaakt, dat velen uit hun huizen gevlucht zijn, en de nachten in tenten op het veld doorbren gen, alhoewel het de koudste winter is, die men in vele jaren iri Italië heeft gekend. Millionair door zijn butler vermoord. NEW-YORK, 21 Dec. fV.D.) - Te New- York is de fabrikant en millionair J. W. Schatz door zijn Japanschen butler, dien hij had ont slagen, in aanwezigheid van zijn vrouw ver moord, terwijl de vrouw werd mishandeld. De Japanner is door de politie gearresteerd. AMSTERDAM, 21 Dec. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 644 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 7080 cent, 2e kwal. 6068 cent, 3e kwal. 50—60 cent, mindere soorten 4050 cent per kg. slachtgewicht; 70 melk- en kalf- koeien 210315 per stuk; 295 vette kal veren: le kwal. 7684, 2e kwal. 6676 cent 3e kwal. 5162 cent per kg. levend ge wicht; 52 nuchtere kalveren 714 per stuk; 34 schapen 19J26 per stuk: 1300 varkens, Vleeschvarkens, wegende van 90— 110 kg 4041 cent, zware 3940 cent en vette 3739 cent per kg. slacht gewicht 94 paarden 80130 per stuk. Aan het abattoir zijn heden aangevoerd 19 wagons geslachte runderen uit Denemarken. ROTTERDAM, 21 Dec. Vee. Ter vee markt werden heden aangevoerd: 917 varkens, 557 vette runderen, 336 vette kal veren, 635 schapen of lammeren. Prijzen per half kg.: koeien 3538, 30—32 en 18 23 cent, kalveren 62.565, 5055 en 4055 cent. schapen 24 en 18 cent, lammeren 16 per stuk; varkens 1817.5 cent Koeien iets williger handel, prijzen vrijwel statio nair; stieren geen noteering; vette kalve ren iets beter, zelft'e prijzen; varkens iets beter, prijzen iets hooger; schapen en lcmmeren, handel iets minder, prijzon ge lijk aan vorige week Maandag. BOSKOOP, 19 Dcc. B'ocmenvelÜng. Rozen per bos ven 10 stuks: Ophelia 29— 34 cent. Golden Ophelia 0.501.00, Clau dius Pernet f 0.601.20, Columbia 0.50 1.30, Wilh. Kordes f 0.901.20, Rose land ia 2552 cent, Phoebe 5076 cent, Germa- ria 45—65 cent, Kilham 5090 cent. Flo- rex 0.601.00. Diversen: Chrysanten-per troa 2040 cent, Freesia's 10 cent. IVISSELN OTE ER1NG EN AMSTERDAM (Niet officieel). Berlijn -58.70 Londen 8.431 New York 2.48.50 Parijs 9.781', Brussel 34 62';., Zwitserland 48.55 Milaan 12.60 Madrid 21. Oslo 45.50 Kopenhagen 46.50 Stockholm 47.°5 Weenen 3Lö0nom. Praag 7.c6',2 Boedapest

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3