UIT DE RIJNSTREEK STADSNIEUWS ACADEMIENIEUWS TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN ZATERDAG 19 DECEMBER 1931 DE LEIDSCFE COURANT EERSTE BI AD PAO. 3 TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 19 Dec., 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: "781.0 te le Havre. Laagste barometerst.: 741.1 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 20 Dec.: Zwakke tot matige Noord-Westelijke tot Zuid-Westelijke of Zuidelijke wind. Nevelig tot zwaar bewolkt of betrokken. Weinig of geen neerslag. Temperatuur des nachts om het vriespunt, overdag weinig verandering in temperatuur. De hooge druk over de Britsohe eilan den, het Noordzeegebied en aanvankelijk bet Westen van Duitschland, breidde zich over geheel Duitschland uit, terwijl zich een langgerekte 780-kern vormde Over Noord-Frankrijk en Zuid-Duitschland. Daardoor èn door het doorwerken van de depressie in het Noord-Oosten over Scandinavië tegelijk met de verschijning eener nieuwe depressie bij IJsland is over cns land de wind gemiddeld Westelijk geworden, hetgeen vooral ir het Noorden van het land de temperatuur deed stijgen. Ook voor de eerste dagen is vorst van eenige beteekenis niet te verwachten. In het grootste deel van Duitschland en ook vooral in het Oosten van Frankrijk werd de vorst matig tot streng en ook in het Zuiden van Engeland kwamen vrij lage temperaturen voor. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur om 12 uur hedenmiddag 4.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Zaterdagnamiddag 4.16 uur tot Zondagmorgen 7.38 uur; van Zondagna middag 4.16 uur tot Maandagmorgen 7.38 HOOG WATER. Hoog water te Katwijk aan Zee op Zondag 20 December voorm. 11.25 uur en nam. 11.52 uur; op Maandag 21 December voorm. 12.10 uur en nam. 12.18 uur. bollenstreek, waarop het H. B. heeft geant woord deze kwestie bij de posterijen aan hangig te maken. Tevens zijn de voorzitter en de heer C .W. Alkemade bij den Directeur- Generaal op audiëntie geweest om dit urgente punt toe te lichten en te bepleiten, doch het plan stuit op zulke groote technische bezwa ren, dat hierin het gewenschte resultaat wel niet bereikt zal worden. Wel bestaat er nog mogelijkheid, dat, om de verbindingen te be spoedigen, een directe lijn met Haarlem tot stand zal komen, doch dit zal vermoedelijk dan niet eer gechie'den, alvorens de automa tiseering in het rayon Leiden tot stand is ge komen. De voorz. deed nog enkele mededeelingen over de gedane werkzaamheden voor de te houden tentoonstelling. Op het terrein.zijn een 800 variëteiten opgeplant, terwijl het terrein dagelijks door de leden te bezichtigen is. Spr. bracht dank aan de commissie-leden voor het vele werk, reeds gepresteerd, en vertrouwde dat zij aan de nog komende werkzaamheden hun beste krachten zouden schenken. In 't kort besprak de voorz. nog de te voe ren reclame, de ontvangst van toezegging van medailles, terwijl de ingang van het terrein bij nader overleg thans zal komen over de eigendommen van de heeren van 't Wout en Voogt aan de Schiestraat, hetwelk een zeer geschikte plaats is. De heer Nieuwenhuizen viaagt nog naar de wijze van reclame-maken, waarop de voorz. mededeelt, dat enkele arti kelen in de buitenlandsche vakbladen zullen worden geplaatst, terwijl het binnenland, Rijn land en België bewerkt zal worden in ver- eeniging met de Mij. Zeebad en V. V. V. De bestuursverkiezing wegens periodieke aftre ding van de heeren J. C. v. d. Meer, C. W. Alkemade en Joh. v. Konijnenburg, had tot uitslag dat genoemde heeren resp. met 41, 40, 35 stemmen van de 42 uitgebrachte stemmen werden herkozen. Het bestuur had nog in over weging genomen in Januari aan te vragen 'de vertooning van de film van „Bol tot bloem", hetwelk de goedkeuring van de vergadering verkreeg. De behandeling van den beschrij vingsbrief voor de 167e AJgera. Vergadering op Maandag 21 Dec. en de herziening van het Handelsreglement, namen heel wat tijd in be slag en over eenige ingrijpende artikelen als le\ering uit .eigen partij", werd flink gedis cussieerd. Als candidaten voor het hoofdbe stuur werden gesteld de heeren: H, A. van I'oorne, A. Warnaar Jzn. en B. J. C. v. d. Nat. Als afgevaardigden werden gekozen de heeren C. W. Alkem.ide en J. H. Lindhout, als p'aats- vervangers W. S. v, d. Meer en H. Ruigrok Jr. Gezien hel praeadvies van hel H. B. en de toelichting door den voorz., werd besloten de motie L>««e over een kwestie met de film van „Bol tot Moan" niet te steunen. Na een vru»-'ilLc-c rondvraag dankte de yot.Tt. voor 6* groo*e opkomet. Hij hoopte, dat h®t vrgad-ring-bczock zoo »ou blijven en vtocg tcvc-»4 ««n a!l"o. on propagandist te zijn voer h«t te»t««>ns all ngv-boav-k. ALPHEN AAN DEN RIJN. De schorsing van een Raadslid. In de door Ged. Staten Maandag j.l. gehouden vergadering werd bevestigd het door den raad onzer gemeente onlangs genomen De- sluit tot schorsing van het raadslid, den heer J. N. Engelsman (S.D.A.P.) wegcus overtreding van art. 36 der gemeentewet. Naar wij vernemen zal de heer Engelsman tegen het besluit van Ged. Staten hooger beroep aanteekenen bij den Kroon. Personalia. Voor het Mercurius-diplo- ma Duitsch slaagde de heer G. de Vogel, opgeleid aan den cursus B. der Handels avondschool alhier, darecteur de heer H. Hoekstra. Zware val. In de van Boetselaerstraat kwam gistermiddag een 14-jarig dochter tje van den heer de Gr. met haar rijwiel zoodanig te vallen, dat zij bewusteloos op straat bleef liggen en bij bewoners dier straat werd binnengedragen. Een ontbo den geneesheer constateerde een lichte hersenschudding. Per auto werd zij later naar de ouderlijke woningen overgebracht. Veilingen. In verband met de Kerst dagen zal de eerstvolgende groenten- en eierenveiling worden gehouden Woensdag 23 December a.s. Aanrijding. In wijk Hoorn werd gis- terenmiadag een wielrijder, zekere O. uit den Haag, door een auto zoodanig aan gereden, dat zijn rijwiel bijna geheel werd vernield en do man met een ander ver voermiddel zijn reis moest vervolgen. Aanrijding. Gisteravond werd een loopjongen, werkzaam bij de firma van Brummen, zekere J. K. uit de Öteenstraat, op den fcjteekterweg aangereden door de auto. bestuurd door dr. N. Het ongeval werd veroorzaakt door het vei blindende licht van een uit tegenovergesteld richting komende auto. De jongen, die niet ernstig aan het achterhoofd werd verwond, weid ter plaatse door dr. N. heelkundig behan deld, waarna dr. N. de jongen per auto naar zijn woning heeft vervoerd. De fiets, waar op couranten waren geladen, kwam in de slcot terecht. Gevonden voorwerpen. 2 belasting- plaatjes, 1 portemonnaie met inhoud, 1 houtvlot en 1 vulpen. NIEUWKOOP. Uit de hooiberg getuimeld. De land bouwer A. Kromwijk had het ongeluk toen hij boven op een 22-sport-ladder stond en daarvan in de hooiberg wilde stappen, dat het touw waaraan hij zich optrok brak, met het gevolg, dat hij naar beneden tui melde. Hij bekwam hierdoor eenige ge kneusde ribben, zoodat dit ongeval nog betrekkelijk goed is afgeloopen. Geboren: Janna Pielernella, d. van W. Kranenburg en H. F. Visser. Ondertrouwd: E. J. Pouw, 44 j. en. G. A. Sleper 43 j. Getrouwd: J. Koorn 22 j., wonende te Utrecht en F. Hesselmg 23 j. Z0ETERW0UDE. Gemeenteraad. De Raad vergadert Dinsdagmorgen te 9.15 uur. Agenda: 1. In- gekomen stukken. 2. Voorstel van Burge meester en Wethouders tot vaststelling der i vergoeuing, als bedoeld in artikel 101, tisn- i de lid (oud) der Lager Onderwijswet 1920 I over 1928. 3. Verzoek van het bestuur iei 11. K. Vereeniging tot verschaffing en bc- I vordering van opvoeding en onderwijs in het Bisdom Haarlem betreffende de >p- I richting en instandhouding van een am'oj- lanten landbouw-huishoudcursus, met voor- I stel van Burgemeester en Wethouders. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om te voorzien in de vacature van lid en secretaris der commissie van toezicht op j het Lager Onderwijs, wegens periodieke ai- treding van den heer J. van de Ruit. De aanbeveling luidt als volgt: 1. J. van de Ruit; 2. Mejuffrouw H. Kruis. 5. Beslissing op het verzoek van M. O. Groenewegen te Leiden tot wijziging van het uitbreidings plan. 6. Voorstel van' Burgemeester en Wethouders tot wijziging van artikel 13, laatste alinea der verordening regelende de voorwaarden en tarieven voor water verbruik. 7. Als voren tot vaststelling eener nieuwe instructie voor den gemeente-ouo- vanger. 8. Al^ voren tot wijziging van de instructie voor den gemeente-opzichter. 9. Als voren tot 'wijziging van de instructie voor den administrateur van het waterlei dingbedrijf. 10. Als voren tot nadere rege ling van de jaarwedde van den administra teur van het waterleiding-bedrijf. 11. Als voren tot nadere regeling van de jaarwedde van den gemeen te-opzichter. 12. Als voren inzake gas voorziening. 13. Rondvraag. STILLE ARMEN. Wederom in dank ontvangen van: De dames K. en van C. f 10.—; In de bus gevonden N.N. f 5.Per giro dr. v. B. en H. f 10.Firma D. en v. d. B. uit dank baarheid f 5.— Ter cere van het Kerst kindje Zoeterwoude H. f 10. God loone U I St. Vincentius bidt voor U! Vriendelijke aanbeveling; tegen Kerstmis is 't hard noodig. JAC. OR'EYGHTON. President Bijzonder enRaad der St. Vincentiusvereeniging. Bijnsburgerweg 149. Giro 71164. Diocesane Jeugdraad Bisdom Haarlem. Op Maandag a.s., des namiddags ha if twee, zal in het gebouw der St. Jozefge- zellen Vereeniging, Rapenburg 52, de alge- mcene vergadering worden gehouden van den Dioc. Jeugdraad in het Bisdom Haar- lasa. LEIDSCH CRISIS-COMITÉ. Het Leidsche Crisis-Comité heeft zich ten doel gesteld het lenigen van individu- eelen nood, ontstaan door de crisis-omstan digheden en dit door het verstrekken van materieele hu p, zooveel mogelijk in natu- ra, doch bij daarvoor in aanmerking komen de gevallen ook in geld, zoomede daar waar mogelijk te wijzen op werkgelegehneid. Het Crisis-Comité zal zich ook tot taak rekenen het geven van ontwikkeling en ont spanning. Het Crisis-Comité zal zijn, werkzaamhe den uitoefenen in nauw contact met de be staande instellingen en daar zooveel moge lijk voeling mee houden. Het Leidsche Comité zal zich voorts aan sluiten aan het Nationaal Comité door H.K.H. Prinses Juliana opgericht en zich voor kleeding, schoeisel, dekking etc. aan daarvoor in aanmerking komende door j langdurige werkloosheid getroffen arbei- I dersgezinnen op de wijze a s door het Na- j tionaal Comité is aangegeven. Voor de vaste lijn en de eenheid, voor de i volledige beoordeeling en behandeling van de gevallen zal het noodig zijn, dat bij een centraal bureau de organisatie van het ge heel berust. De aanvragen om bijstand zul en zooveel mogelijk persoonlijk moeten geschieden. De georganiseerde werkloozen kunnen hun aanvraag inzenden door bemidde'ing van het bestuur hunner vakorganisatie. Omtrent de huisvesting van het comité, het bureau van den sceretaris en wanneer met het in ontvangst nemen van aanvra gen een aanvang zal worden gemaakt, zul len binnenkort nadere mededeelingen wor den gedaan. Aan mededeelingen van derden over ge vallen waar het Comité op eenigerlei wijze de helpende hand kan bieden, zal de noodi- ge aandacht worden geschonken. De beslissing op steunaanvragen zal in den regel eerst plaats vinden na onderzoek. Geheimhouding en kiesehheid zullen hierbij in acht worden genomen. In een gisteravond gehouden vergadering van het Crisis-Comité is besloten de werk zaamheden als volgt te regelen. Er is ingesteld een dagelijkse!) bestuur en een uitvoerend comité, terwijl de volgende I sub-commissies zijn gevormd: a. voor de financiën; b. voor de onder steunde werkloozen; c. voor ondersteuning j in natura (kleeding, dekking, schoeise', le vensmiddelen, brandstoffen); d. voor ont wikkeling en ontspanning en e. voor vrij wil i"ge onderzoekers. Eere-Voorzitter van het Comité is Burge meester Mr. A. van de Sande Bakhuyzen. Het Dagelijksch Bestuur wordt gevormd door: Mr. A. J. Romijn, Wethouder van So ciale Zaken, le Voorzitter; A. M Touw, oud-Directeur van de Kon. Ned. Grofsme derij ,1e Secretaris; G. R. D. Crommelin, Directeur van de Twer.tsche Bank, le Pen ningmeester; Ir. P. Fehmers, 2e Voorzitter; PA. van Aggelen, 2e SecretarisMej. D. M. J. Coebergh, 2e Penningmeessteresse. In het uitvoerend-comité hebben zitting behalve het Dag. Bestuur, de heeren Mr. P. A. Pijnaeker Hordijk, W. Wiethoff, H. C. de Jong, J. Laneelund, Mr. P. A van Tooren- burg A. J. Ensink, M. R. v. Hooff, J. de Blieck, A. J. Schoneveld en J. J. van Stra len. In de sub-commissies hebben zitting ge nomen a. voor financiën: G. R. D. Crommeling, penningmeester; Mej. D. Coebergh, Mr. P. A. Pijnaeker Hor dijk, J. W. Henny, N. F. C. v. Ginkel, A. J. Waa's en Pastoor G. A. Smit. b. voor de werkloozen: Mr. A. J. Romijn. Voorzitter; N. F. C. v. Ginke', Ir. H. Slegt, C. A. M. Bik. A. Sas burg, H. v. Cittert, J. J. de Haas, J. G. Val- kenburgh en P. C. G. A. Wijkmans. c. voor onderstand in natura:, J. P. Creyghton, H. Buurman, A. J. Scho ne veld, J. J. van Stralen. J. H. Nijhuis. Mr. P. A. van Toorenburg. N. C. F. v. Ginkel, Mevr. M. Koertman-Bouman, Mej. E. C. van Voorthuyzen, J. Langelund, H L. J. Tobé, A. J. Ensink, Mej. F. W. C .Riphagen, Mevr. G. Stiasny-Wijnhoff, F. H. v. d. Horst, Mej. A. M. de Vries, Mevr. J. Manders-Vermeu- len, M. Th. Laaken en J. A. v. d. Reyden. d. voor ontwikkeling en ontspanning: Ds. Joh. W. Groot Enzerink, Kapelaan II. J. A. M. v. d. Ven, J. Slegtenhorst, W. J. v. d. Broek, W. F. Lijklema en Mej. 'Ruth. De samenstelling van de sub Commissie voor vrijwillige onderzoekers zal later wor den bekend gemaakt. De sub-commissies bleven in vergadering bijeen, teneinde hun werkwijze nader te be- pa'en.® De vergadering besloot verder een op roep tot de Leidsche ingezetenen te rich ten om giften en gaven, opdat het Comité spoedig in staat zal zijn daadwerkelijke hulp te vereenen. Met het oog op het tijdelijk karakter van het Comité en het'altruistiscTi doel dat het heeft, zal alle arbeid be'angeloos dienen te geschieden, hetgeen een waarborg biedt, dat dé aan het Comité verstrekte hulp in derdaad geheel ten goede bomt aan het doe' waarvoor zij wordt gegeven. Het Comité heeft bereids een aantal per sonen bereid eevonden om geheel belang loos als vrijwillig onderzoeker op te treden. Met ingang van 1 Januari 1932 is aan den heer II. F. M. Pino Post, thans tijdelijk in specteur aan de inspectie der Dir. Bol., Inv. en Ace. alhier 3e afd., eervol ontslag verleend. Recensies bioscopen en enkele andere verslagen plaatsen wij Maandag. OPROEP AAN DE INGEZETENEN VAN LEIDEN. Plaatselijk Crisis-Comité. Zooals u uit de bladen gelezen zult heb ben, heeft zich thans een plaatsolijk comité gevormd, waardoor aan den wenscli- van velen is voldaan om op daadwerkelijke wijze hulp te kunnen bieden in de vele nooden van deze tijden. Wij vertrouwen, dat thans uwe gaven groot en klein rijkelijk zullen toestroo- men op de rekening van bet Comité bij de Twentsche Bank N.V. alhier, postrekeniug 9013r Handelsregister K. v. K. Wijzigingen 752. A. J. Stallinga. Leiden, Hoogewocrd 56, automobielbedrijf Bovengenoemde handelszaak is omgezet ineen vennootschap onder firma onder den naam: A. J. Stallinga en Co. Venn. A. J. Stallinga, Leiden en R. F. Swildens Leiden. 2020. De Leidsche Begrafenis Onderne ming J. Dirkse en Zoon, Leiden, Hooi gracht 44. Overl. E.J. Dirkse Jzn., Lei den, dd. 13 Dec. 1931. 1858. De Leidsch Ka toen maat schappij v. h. de Heijden en Co., Leiden, Heeren gracht 81, weven, bleeken, verven, druk ken van katoenen en andere stoffen. TJittr. Comm.: C. A. Woltman Elpcrs, Baarn, dd. 22 Oct. 1930. De statuten zijn gewij zigd. Liefdadigheidsuitvoering voor het R. K. Werkloozencorr.ité. Men verzocht ons opname van het vol gende: Nu het spook der werkloosheid overal rondwaart en steeds uieuwe slachtoffers maakt, mag het zeker tot verheugenis j stemmen, wanneer er van alle kanten zoo veel mogelijk hulp geboden wordt, voor deze .crisis-slaóhtoffers. Daarom dan ook verdient het R. K. Werkloozeucomité de dank van allen d ior het prachtige werü hetwelk dat comiié verricht. Het comité heeft eenter doorloo- peiid geldgebrek en daarom nam de R. K. Tooneeiver. „Vondel" het initiatief tot bet geven van een liefdadigheids uitvoering, op Zondag 27 December a.s. Het aanbod werd door het R. K. Weik- loozen-C'omité natuurlijk dankbaar aan vaard en alle gewenschte hulp werd toe gezegd om deze uitvoering in alle opzich ten een succes te doen zijn. De R. K. Muziek*er. „Perosi" gaf ter stond na een aan haar gedane uitnoodigmg de toezegging voor medewerking, en wel geheel belangloos, evenals haar eminenten directeur. Aan de Katholieken van Leiden dus nu 't laatste woord. Toont dat ge uw christenplicht verstaat. Toont dat ge metterdaad de nooden der weikloozen wilt helpen veiTiciiten. Wij vra gen u, houdt 27 December vrij. Het succos, hetwelk „Perosi" de laatste jareu' benaal- de ,is een borg, dat u een uurtje wacht van echt muzikaal genot. De naam „Vondel" mag voldoende be kend worden geacht om daarover niet te veel uit te weiden. In haar 35-jarig bestaan heeft zij meermalen bewezen en zeker niet heb minst de laatste jaren, dat zij nog al tijd vooraan slaat in do rij van dilettantea- tooneel vei ee nagingen. Een genotvolle avond wacht u dus, ter wijl u door het bezoeken dezer uitvoering een daad ,van naastenliefde stelt. De entreeprijs is slechts 0.50, dit kan dus voor niemand een bezwaar zijn, ter wijl de geheele opbrengst ten goede komt aan het R. K. Werkloozenconutó. Voorverkoop van kaarten aan de volgen de a-uressen: K. K. Volksbond, bteenscamir 15. Sigarenmagazijn „Oud Leiden*', Hooge Rijndijk 106. H. Henzing, kapper, Morsch- straat 52, en verder bij bestuur en leden. Kerstfeestviering. Zooals elk jaar, wordt er voor de kinde ren der leden, van den 11. K. Volks boud een feestavond georganiseerd. Bij groote deeuiame zullen er 2 avonden worden gegeven, en wel op Dinsdag 5 en Woensdag 6 Januari des avonds van 5 tot 7 uur. Toegangsbewijzen k 5 cents, zijn verkrijg baar bij het bestuur der Propagandaclub St. Petrus, op Donderdag 24 December des avonds \au 7 tot 8 uur en Zaterdag 26 De cember van 5 tot 6 uur in 't Boudsgebouw, Steen sch uur 15. LEIDEN. Geslaagd: cand.-examen klaas. letteren mejuffr. J. C. W. van Rest (den Haag); Doctoraal-examcn wis- en natuurkunde (Scheikunde) de heer M. J. van Geldeicn (Leiden); doctoraal-examen rechtsgeleerdheid de heeren: G. L. Kepper (den Haag), R. A. Jansonius (den Haag) en T'j. Gonggrijp Ma- rinkelle (den Haag); econ. doctoraal-examen indologie de heer A. Jansen (Enschedé); doctoraal-examen geneeskunde de heeren L. J. Lakerveld de Heus (den Haag), J. C. Gooi (Rotterdam), (Jh. Sassen (U e g s t- o e e s t) en 1. van Geer (Leiden). Voor het practisch apothekers-examen le deel zijn geslaagd: mejuffr. A. J. J. G. M. Fehmers (den Haag) en de heeren J. H. II. Bosch vau Loeneu (Gronau) en G. A. Vrolijk (den Haag). Burgerlijke Stand LEIDEN. Geboren Johanna Jacoba, dochter van H. Nijssen en J. J. van Bemmelen Jacoba Johanna, dochter van H. Nijssen en J. J. van Bemmelen Johanna Maria dochter van F. H. Kok en M. Vis Jo- sophus Johannes Maria, zoon van J. A. F. van Oudheusden en W. M. de Greeff Hilligjc, dochter van A. Boot en G. Tijs terman Hendrik, zoon van H. Schellin gerhout en B. van Ommering Margare- Llta Jacoba, dochter van J. Rietkerken en M. J. Kesseboom Franciscus Hermanns Antonius, zoon van J. Koopman en A. Reinbergon. Overleden: T. Hakvan der Neut wed. 80 jaar. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. City: Volwassenen. Trianon: Volwassenen. Luxor: Afgekeurd. ZWEEDSCH SCHIP VERGAAN. Zes man verdronken. STOCKHOLM 19 December (V.D.) Het Zweedsche motorschip „Sixten" uit Viken in Zuid-Zweden is op weg van Alborg naar Gdingen vergaan. Do bemanning, bestaan de uit 6 personen, is ongetwijfeld bij den storm van de afgeloopen dagen om liet le ven gekomen. Vlieger neergestort. PARIJS 19 December. (V.D.) De Frun- sche vlieger Jean de Visoaja is gisteren bij een poging, om het wereld-afstandreoord voor lichte watervliegtuigen op zijn naam te brengen, nabij Maude, departement van do Seine, neergestort en gedood. Jean de Viscaja was een der bekwaamste vliegers en had niet minder dan 9 wereldreoord* op zijn naam. LEIDEN, 18 Dcc. Groentenveiling. Per 100 stuks: andijvie 1.502.80, bloem kool I 5—19, bloemkool II 1—7, roode- kool 1.805 80, savoyekool 1.201.10, groenekool 0.70—2.10, pieterselie 1.80— 3.40, prei f 1.10—3.—, kropsalade 4.00— 6.40, selederie f 1.20—3.80, knolselderie f 1.90—6.wortelen 4.20—5.80; per 100 kg.: kroten 2—3. krol en gek. 5—10. v.itlocf 10—12, uien 1.40—5.50, wortelen i6, soruiten I 3—7, spruiten II f 1-3 19 Dec. Boter. De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren al« volgt: prima fabrieksboter (controle) f 1.30, prima boeren boter f 1.10—1.20 per kg, Aangevoerd 41 achtste en 15 zestiende vaten, wegende 975 kg. Handel vlug. Eieren. Totale aanvoer 11331 stuk*. De prijzen waren: kippeneieren f 4.85— 5.40 en kuikeneieren 4.004.50 per 100 stuks. Handel matig. Turfmarkt van 14 tot en met 19 Dec. Aangevoerd 220.000 stuks lange turf prijs 8—9 en 12000 stuks fabrieksturf 10 per 1C00 stuks. BOSKOOP, 18 Dec. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 28 41 cent, Golden Ophelia 4560 cent. Had- ley 40—66 cent, Claudius Pc met 0.70 100, Columbia 0.60—1.20, Butterfly 0.15—1.20, Wilh. Kordes 1.001.50, Rosalandia 50—88 cent, Phoebe 50—70 et. Kil ham 50—80 cent, Aug. Noack 46—63 et. E. G. TI ill 3053 cent, Gloria mundi 40—70 cent, Else Poulsen 51—78 cent, Edith He len f 1.00—1.50, Florex 0801.10. Ger- mania 40—65 cent. Diversen: Chrysanthen grootbloemig 1.00-1.30, idem tros 0.20 —1.00, beshulst I 45—60 cent, idem II 25—40 cent, idem J. C. van Tol 40—57 ct,, Bonte hulst 50—71 cent, Mistletoe 30—47 cent, Pomse'.tia's 1.80—2.40, Mistletoe 3017 cent. R0EL0FSARENDSVEEN, 18 Dcc. Groenten en fruit. Sla 50-5.20 per 100 krop. Tomaten 1.00 5.90 por 100 pond. NOOTDORP. 16 December. Eierenveiling Aanvoer 2334 stuks. Kippeneieren 5.00— 6.15; Eendeneieren 4.755.00 per 100 stuk". Kippen 0.35—1.55; Hanen 1.13 V20; Dui ven 0.20; Konijnen 1.403.15 per stuk. KATWIJK AAN DEN RUN 18 Decern ber. Groentenveiling. Roode kool f 3.90lot f 4.70; Ge e kool f 3.30 tot f 3.80 per 100 stuks; Peen f 2 tot f 3.25; Uien f 3.90 tot f 4.10 per 100 K.G. Tuinbouwveiling. Spruitkool I f 3fS; idem II f 3—f 4; Kroten f 4; Uien f 4.50; Brusse'sch Witl. f 1; Seldery f 1.50-f 2.20; Preij f 1.50— f 2.20; Andijvie f 1 f 2.60. Eierenveiling. Aanvoer 3578 stuks. Kip eieren f 4—f 6; Eend eierem f 3—f 4; Kui ken f 3 f 4. Eerstvolgende groenten- en eierenveiling op Woensdag 23 Decembe; a.s. met deze -feestdagen altijd Wild wniiipip IETS BIJZONDERS SPEENVARKENS vanaf t 3 50. «<>«-» mogelijk be stel troeft ij.iig. Fa G v. LEEUWEN N00RDEINDE 37 TEL. 715

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3