Wil s KERKNIEUWS RECHTZAKEN LAND- EN TUINBOUW UIT DE OMGEVING DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 Spiegels rret gravure 2.75 Eiken Trektafel 10.75 Huiskamertafel m. leer overtr. 8.75 6 Huiskamerstoe!en 16.75 1 Huiskamer Garnituur, best. uit 2 fauteuils' en 4 stoelen 19.75 Eiken Dressoir m. spiegelopzet 18.75 Eiken Theemeubel 12.75, Crapeaudstel, 2 crapeauds met 4 stoelen, hoog stoffeering 52.50 Tapis Beige Karpetten 9-els 12-els lG-els 4.75 7.75 14.- Moderne Axminster Karpetten 9-els 12-els 13.75 18.50 Engelsch Vloerzeil met roode rug, in diverse dessins 1.05 500 Coupons Balatum in alle courante maten. Ziet waartoe de prijzen van WAALS UITVERKOOP U in staat stellen. Bezichtigt al deze artikelen in de etalages en U zult verbaasd vragen; hoe is het mogelijk? Als U de af dee lingen bezoekt zult U nog meer ver heugd wezen WAALS te hebben uit gekozen voor uw inkoopen. Sterke Jutelooper Woüen Bouclélooper Woilen Moquctteiooper Gemonteerde Schemerlampjes met kap Zijden Gordijndamast 125 cM. br. Landhuisstof 80 100 120 cM. 0.15% 0.21 0.27 Etamine met gekleurde streepen dubbel breed Vitrages in div. breedten 0.07% Pluchette, dubbel breed Pluchette Gordijnen met rand, per paar Moquette Schoorsteeniooper Velour Tafelkleeden Imit. handgeweven Divankleed Cocoslooper 50 c.M. 0.26 0.45 1.15 1.25 0.45 0.80 breed 0.11% 0.12% 0.64 4.85 1.25 8.50 6.25 70 c.M. 0.37 Cocos gangmatten 0.18 0.24 0.29 Ruige Deurmatten 1.22% Gevlochten Deurmatten 0.99 Chinarr.atten 140 X 180 0.45 Chinamatten, per el 0.11% Engelsch Ledikant met staaldraad matras 5.75 2-pers. Houten Ledikant 4.60 2-pers. Eiken Ledikant 14.75 2-pers. Spiraalmatras, systeem Auping 6.— 2-pers. Wollen Dekens 2.60 2 pers. Satinet Dekens 3.69 4.75 Zware Wollen Fantasie Dekens 4.45 Leidsche Fantasie Dekens 5.78 6-deelig 2-pers. Matrasstel 13.50 Kapok 0.33 Warrr.waterkruiken 0.19 Opklapbed 8.75 Ombouw 7.75 Salaris-actie Nieuwjaar. De hoofdbesturen van den Ned. R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkel bedienden „St. Franciscus van As-sisië", den Natior.alen bond van Handels- en Kantoor bedienden „Mercurius" en van de Nederl. Vereeniging van Christelijke Kantoor- en Handelsbedienden, hebben per schrijven een verzoek gericht aan de heeren werkge vers, "hoofden van beurijven, directies ran financieele-, ïndustrieele- en h-andelsinstel- lingen, om bij de verwisseling des jaars de salarissen van het administratief personeel in gunstigen zin te herzien. Vooral hebben zij hierbij de aandacht gevestigd, op het jeugdig personeel en op de jongere bedienden, welke door den re gelmaat der verhoogingen een toekomst in het bedrijf geopend zien. Zij verzoeken daarom de gewone perio dieke verhoogingen toe te kennen. R. K. Harmonie- en Fanfarecorpsen in Zuid-Holland. De Bond van R. K. Harmonie- en Fan farecorpsen in Zuid-Holland hield te Den Haag een jaarvergadering, onder leiding van den voorzitter, den heer A. C. A. Dee- renburg, die in zijn openingswoord 23 af- deelingen mocht begroeten. Hij stelde Naaldwijk als gast voor, alsmede Zoeter- woude. Later kon hij mededeelen, dat Naaldwijk als lid tot den Bond was toe getreden. Op 27 Dec. a.s. zal te Schipluiden een H. Mis tot intentie van den Bond worden opgedragen. Het verslag van de Verificatie-Commis sie werd goedgekeurd, onder dankzegging aan den secretaris-penningmeester, wiens jaarverslag eveneens werd goedgekeurd. Er werd speciaal op gewezen, dat de bond thans uit de schulden is geraakt en er een klein batig saldo is. De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren van der Voort en Koeken, wer den herkozen. De verificatie-commissie 1931—'32 is thans samengesteld uit dc afdeclingen Leiden, Poeldijk en Warmond. Aangenomen werd het voorstel-Delft om op Tweeden Pinksterdag een Festival te organiseeren. In bespreking kwam het te houden con cours. Dienaangaande was een schrijven ingekomen, om het concours op werkdagen en in Augustus te houden. De voorzitter belichtte de kwestie met de moeilijkheden op werkdagen en het gewenschte van Zondagsheiliging en Zondagsrust.' Besloten werd in het begin van Mei het concours te doen plaats hebben waar, zal nog nader worden beslist. In de jury hebben voor 1932 zitting de heeren Maas, Speets en Sam. Vlossing. De muzickcommissie be staat uit do heeren Vlessing, De Haan en Haeffgen, met eerstgenoemde als voorzit ter. De Koninklijke en de Bisschoppelijke goedkeuring op de statuten zullen worden aangevraagd. Op „Musica." zal men voorloopig nog een jaar geabonneerd blijven. Na een zeer geanimeerde rondvraag sloot de voorzitter de vergadering, na dank te hebben gebracht voor de aangename discussies, en in het bijzonder aan den se cretaris-penningmeester voor diens gehou den beheer. Uitgeloot werden de aandeelen 6 en 20. BISDOM HAARLEM. H. Priesterwijding. Z. H. Excellentie de Bisschop van Haar lem heeft hedenmorgen in de kapel van St. Joannes de Deo de H. Priesterwijding toegediend aan de weleerw. heeren F. Ep- pings en A. Kat. Audiëntie. Z. H. Excellentie de Bisschop van Haar lem zal de volgende week Vrijdag en Za terdag geen audiëntie verleenen. PATER BILLOT S.J. t Men seint uit Home d.d. 19 dezer aan de Msbd.": Heden overleed in het Jesuietenhuis Galloro bij Rome, in den ouderdom van zes en tachtig jaar, de vroegere kardinaal pater Louis Billot. Pater Billot werd in 1911 door Z. H. Pius X tot kardinaal ge creëerd, maar legde zijn hooge waardig- ueid in September 1927 met toestemming van den Paus weer neer. Pater Billot is den 12en Januari 1846 te -uerek bij Metz in Lotharingen geboren. Hij studeerde theologie in Metz en Blou, waar hij in 1869 tot priester gewijd werd. „VROUW EN MODE". Wij hebben in een gedeelte onzer oplage nog kunnen uithalen het „Menu van de week" op de pagina „Vrouw en mode". Abusievelijk was een verkeerd menu gege ven, geen rekening houdend met den Vas tendag van a.s. Donderdag. Daarna trad hij te Angers in de orde der Jesuieten. In 18S5 werd de om zijn buitengewone wetenschap vermaarde Jesuiet benoemd tot professor in de dogmatiek aan de „Grego- riana" te Rome. In 1909 volgde zijn benoe ming tot consultor van de H. Congregatie van het H. Officie. Zooals boven gemeld ontving hij in 1911 de kardinale waardig heid. Bij zijn aftreden als kardinaal in 1927 deden, zooals men zich herinneren zal, ge ruchten de ronde, dat de kardinaal de houding van het Vaticaan ten aanzien van de „Action bransaise" niet zou billijken. Deze geruchten werden te Rome zelf tegen gesproken. Motiveering van Billot's verzoek aan den Paus ,om afstand te mogen doen van zijn waardigheid als prins der Kerk, was, dat hij zich in de stilte van het reu- gieuse leven weer wilde terugtrekken, om zich de jaren die hem mogelijk nog restten, te wijden aan studie en gebed. Brandstichting. Voor de Amsterdamsche Rechtbank heeft onlangs terecht gestaan een echtpaar uit Uit hoorn; de vrouw had, op aansporing van haar man, in de echtelijke woning brand gesticht, ten einde de verzekeripgssom in handen te kiijgen, doch de brand bleef tot zeer geringe aimetingen beperkt. Met dat geld zou de man, wien het tuiniersvak slecht verging, met een compagnon een bloembollenhandel beginnen en ter terechtzitting bleek, dat deze compagnon min of meer op eigen voordeel uit was en in vloed had gehad op de verrichtingen van het echtpaar. Tegen de vrouw was geëischt wegens brand stichting zes maanden gevangenis met een proeftijd van drie jaar .tegen den man wegens uitlokking van misdrijf negen maanden gevan- genistsraf met aftrek der voorloopige hechtenis De rechtbank heeft thans vonnis gewezen en de vrouw conform den eisch veroordeeld; zij veroordeelde den man tot negen maanden ge- vangenistraf met aftrek der voorloopige hech tenis, en waarvan zes maanden voorwaarde lijk met een proeftijd van drie jaar. Poging tot doodslag. De rechtbank te Winschoten veroordeelde een 21-jarigen slagersknecht te Stadskanaal wegens poging tot doodslag op zijn patroon H. Dik tot twee jaar en zes maanden gevan genisstraf. De eisch was drie jaar. Bedriegelijke bankbreuk. De rechtbank te Assen veroordeelde een ma kelaar te Hoogeveen, die terecht stond wegens medeplichtigheid aan bedriegelijke bankbreuk, tol een jaar en zes maanden gevangenisstraf, met aftrek van preventieve hechtenis. Kerstnummer Kweekersblad. Het „Kweekersblad" is weer in een fees telijk Kerstgewaad verschenen. Verschil lende belangrijke artikelen, zijn in dit Kerstnummer opgenomen. Ir. Volkersz schrijft over de voorbehandeling van zeer vroeg te treken tulpen, volgens methode van prof. Blaauw en de toepasing daarvan in de practijk, de heer F. Boot schrijft over „De malaise in het bloembollenbedrijf", de heer H. van Zonneveld bespreekt de uit- voor-mogelijkheden van bloembollen. Nog verschillende andere lezenswaardige arti kelen komen in dit Kerstnummer voor, evenals een goedgeslaagde kleurendruk van bolbeplanting. INGEZONDEN STUKKEN De dansclub voor K. J. M. zal zijn 2den Dansavond geven. K. J. M., komt allen op naar uw eigen dansclub in eigen R.-K. milieu. Helpt allen mede, dat 4eze dansclub voor K. J. M. in dezen gevaarlijken tiid van dans kan blijven voortbestaan. Komt daar om allen in even groote getale als den len avond. Wij garandeeren u een echt gezel ligen avond. Voor verdere bijzonderheden zie men de advertentie van hedenavond in dit blad. HET BESTUUR. LISSE. Crisis-comité opgericht. In deze gemeente is Donderdag door den burgemeester een plaatselijk crisis-comité op gericht. Het comité is samengesteld als volgt: voor zitter: de burgemeester, dr. S. baron van Wijn bergen; N. Matthijs, secr.-penningra., G. Ver meer, Adr. v.d. Vlugt, W. Vos, A. Buurman, H Marseille, J. Rotteveel, G .v. d. Veld, P. Boot, mevr. Donkelman, mej. C. Verduyn. Het werk-comité is samengesteld uit: voor zitter: de burgemeester, N. Matthijs, secr.-pen- ningmeester, C. Vermeer, Adr. v. d. Vlugt, P. Boot, G. v. d. Veld. De electrificatie van de lijn HeemstedeOegstgeest. De directie van de N. Z. H. T. M. te Haar lem heeft op een desbetreffende vraag nog maals medegedeeld, dat, naar zij verwacht, de stoomtramlijn HeemstedeOegstgeest, vóór het einde van het jaar 1932 zal zijn geëlectri- ficeerd. Zij deelde nog mede, dat de electrische tram tusschen Heemstede en Leiden vermoedelijk eind 1932 zal rijden, al zullen misschien dan nog niet alle werkzaamheden afgeloopen zijn. De vertraging in de uitvoering is ontstaan bii den Rijkswaterstaat. Reeds elf maanden ge leden is het volledige plan van electrificatie ter goedkeuring voorgelegd, maar pas een maand geleden is daar een voorloopige beslissing op gekomen. De directie voegde er aan toe, dat deze vertraging niet fe wijten is aan bepaalde personen, maar aan het systeem. Allerlei com missies moeten in een dergelijke aangelegen heid gehoord worden en dat eischt veel tijd. Het onteigeningsontwerp is nu juist de Tweede Kamer der Staten-Generaal gepas seerd en thans in behandeling bij de Eerste Kamer. Het is natuurlijk niet onmogelijk, dat ook nog onteigeningsprocessen moeten gevoerd In hoofdzaak zal de electrische tram de baan van de stoomtram volgen. Bewaarschool. De R.K. bewaarschool van de parochie „St. Agatha" is door den burge meester gesloten wegens het voorkomen van enkele gevallen van diphterie onder de leer lingen dier school. WASSENAAR Crisis-comité opgericht. Maandagavond 14 December is door burge meester Wiegman het plaatselijk crisis-comité Wassenaar geïnstalleerd. De burgemeester opende met een korte rede, waarin dank ge bracht' werd aan de verschillende vereenigin- gen, instellingen en organisaties in de gemeen te, welke door het zenden van een afgevaar digde blijk hadden gegeven, mede te willen werken aan het lenigen van nooden en behoef ten, welke als gevolg van de crisis-omstandig heden ook in Wassenaar velen hebben getrof- Nadat de instalaltie geschied was, gaf de burgemeester als voorzitter eenigszina aan, hoe het comité zou kunnen werken. Inlichtingen elders konden moeilijk worden ingewonnen en daarom had spreker getracht zelf eenigszins dc lijnen te zoeken, waarlangs men zou kun nen werken. Het comité, dat in zijn samen stelling te omvangrijk is dan dat het aan alle werkzaamheden deel kan hebben, zou uit zijn midden twee kern-comité's kunnen aanwijzen, t.w. kern-comité A, belast met inzameling van gelden en goederen en daarnaast met het ver strekken hiervan aan de menschen en gezin nen, die deze noodig hebben; en kern-comité B, belast met het zorgen voor ontwikkeling, ontspanning en gezonde en nuttige afleiding voor werkloozen. Kern-comité A verricht zijn taak door het periodiek verzamelen van gelden langs de hui- genoodigd. Op deze wijze zullen ook de ge regeld ingekomen bijdragen van invloed op het geheel kunnen zijn, terwijl overschrijving of storting op het gironummer van den penning meester en alle andere geoorloofde middelen van inzameling verder gebruikt kunnen worden om het comité aan de noodige gelden te hel pen .In de plaatselijke bladen zullen adver tenties geplaatst worden, waarbij een formulier v.ordt afgedrukt, in te vullen door hen, die gaven in natura willen verstrekken. Na inzen ding van deze formulieren draagt kern-comité A zorg voor het afhalen en maakt hierbij zoo veel mogelijk gebruik van werkloozen, die door kern-comité B beschikbaar worden be steld. Betalingen geschieden door dep penning meester, die hiertoe overgaat na ontvangen bevelschrift, geteekend door den voorzitter van kern-comité A en den secretaris van het plaat selijk crisis-comité. De leden, die niet in een der beide kern-comité's zitting nemen, trach ten zich zooveel mogelijk op de hoogte te stellen van de gevallen, waarin hulp noodig is en doen hiervan mededeeling aan de kern- comité's. Eens in de maand vergadert het plaatselijk crisis-comité. In deze vergadering brengen de kern-comité's verslag van hunne werkzaamheden uit en worden de onderwer pen, welke in verband met het gestelde doel van belang zijn, besproken. Getracht zal worden, onafhankelijk van het nationaal crisis-comité te werken. Indien mocht blijken, dat het plaatselijk comité over te ruime middelen mocht beschikken in ver houding tot de behoeften, zal een gedeelte aan het N. C. C. worden afgedragen. Even eens zal steun worden gevraagd, wanneer het Wassenaarsche comité zijn taak niet goed zou kunnen verrichten. Alle aanwezigen konden zich met de voor loopige plannen van den burgemeester ver eenigen, zoodat besloten werd, den aangege ven weg in te slaan. Bovendien achtte men het algemeen gewenscht, dat een comité van aanbeveling benoemd wordt. De burgemeester zegde toe, hiertoe de noodige, stappen te zul len doen. Nijverheidsonderwijs. Vrijdagavond hield de vereeniging tot bevordering van het Nijver heidsonderwijs alhier een vergadering. Door den voorz., de heer J. H. Kimman, werd deze bijeenkomst geopend. Spreker drukt zijn spijt uit dat de opkomst niet zoo groot was als hij had verwacht, temeer daar deze vergadering van veel gewicht is, o.a. de sta tuten moeten worden vastgesteld, enz. Verder heet spr. in het bijzonder welkom wethouder van Leeuwen, kapelaan Heemskerk en de heer M .Peereboom, die wegens ziekte de oprichtingsvergadering niet kon bijwonen. De heer van Leeuwen deelt hierop mede, dat de burgemeester tit zijn spijt verhinderd was hedenavond tegenwoordig te zijn Voorts deelde hij mede, dat in de heden gehouden vergadering, het college van B. en W. heeft besloten gratis een localiteit in de openbare lagere school beschikbaar te stellen tot het geven van cursussen. De voorz. deelt mede, dat de bestuursfunc ties zijn verdeeld als volgt: J. H. Kimman, voorz., M. Peereboom, vice-voorz., A. J. van Os, seer., T. J. v. d. Veen, 2e seer., A. C. Verschoor, penningm,. terwijl de heeren M. C. Kors en R. \V. Janzee, de eerste de inspectie op zich heeft genomen van het theoretisch on derwijs, de tweede de inspectie van het prac- tisch onderwijs benevens den aanleg en het on derhoud van de technische bibliotheek. In verband met het laatste verzoekt de voor zitter, dat degenen die technische boeken te zijner beschikking heeft en die niet meer wor den gebruikt, deze aan de vereeniging af te staan, daar hiermede het onderwijs gediend kan worden. Verder deelt de voor. mede dat het Dagel. Bestuur zich reeds persoonlijk heeft gewend tot de Katholieke Ambachtschool te den Haag, en spreker heeft tot zijn groote vreugde reeds ondervonden het groote nut van deze vereeni ging, hetwelk naar voren is gekomen. Hem zijn thans 4 jongens bekend, die col- gend jaar het ambachtsonderwijs aan die in richting wenschen te gaan volgen", doch twee ervan zijn de ouders financieel niet in staat dit onderwijs te bekostigen. Het Dagel. Be stuur 'S doende, gedaan te krijgen dat deze 2 jongens toch het onderwijs aan die inrich ting zullen kunnen volgen. De voorz. vraagt voorts de aanwezige school hoofden en voorts alle andere hoofden van la gere scholen, onder hun leerlingen in de 6e er 7e klasse te onderzoeken welke leerlingen denke het ambachtsonderwijs te volgen en hier van aan het Bestuur een opgave te doen in welk vak zij wenschen te worden opgeleid. De ontwerp-statuten worden op enkele re- dactioneele wijzigingen na, aangenomen en vastgesteld. Vervolgens doet de voorz. mededeeling, dat voor de uitgeschreven auto-cursus zich 46 cur sisten hebben aangemeld. Het Dagel. Bestuur heeft een lceraar, die op de Leidsche Am bachtschool in hetzelfde vak les geeft, bereid gevonden om een avond per week hier les te_ geben. Besloten wordt de cursus te houden op Maandagavond en een aanvang er mede zal gemaakt worden op Maandagavond 4 Januari 1932 des avonds half acht en deze opening een officieel cachet te geven. Het ligt in de bedoeling volgend jaar deze cursus te vervolgen met een practische. Vervolgens wordt het bestuur gemachtigd zich met het „Patronaat" in verbinding te stellen en voorts die maatregelen te nemen, die noodig zullen zijn voor de te organiseeren cursussen. Bij de rondvraag bepleit de heer Boender het nut om volgend jaar ook een cursus te geven in het monteeren van electrische grond- kabels. Vele kundige electriciens, zijn hiertoe niet in staat. Deze cursus is weinig kostbaar cn zeer zeker nuttig. De voorz. zegt hierop, dat men hoopt in Oc tober 1932 een volledige Nijverheidsavond school te kunnen hebben, waarbij het electro- technisch gedeelte zeker niet zal ontbreken. Met den wensch van den heer Boender zal bij het organiseeren rekening worden gehouden. Tenslotte wordt onder dankzegging door den voorz. deze vergadering gesloten. „De V/iitenburg" behouden. Na ingewon nen advies van den Boschraad is aangemerkt als landgoed in den in van art. 1 der Natuur- schoonwet 1928, de onroerende goederen, ge naamd „de Wittenburg", gelegen onder deze gemeente en toebehoorende aan donairière jhr. H. M. Speelman. Agenda Maandag, R. K. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden, St. Franciscus van Aasisië, „Den Burcht", 8.15 uur. Woensdag. R.-K. Metaalbewerkersbond, afd. Leiden, Bondsgebouw, 8 uur. De Zonda^sclients der huisartsen wordt waargenomen door de doktoren v. Bookel, Meijboom, Nieuwzwaag en Rassers. De Zondagsdienst der huisartsen wordt te Oegstgeest waargenomen door dr. Hu- genbolz. Tel. 390. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 14 tot en met Zondag 20 Dec. a.s., waarge nomen door apotheek: W. Pelle, Kort .Rapenburg 12, telefoon 594. Deze bezitting, die ongeveer 19.50 hectaren groot is, en waarop een fraai landhuis voor komt, is gelegen tusschen Wassenaar en Den Haag ten westen van den Leidschen Straat- v.eg. De terreinen zijn g-oolendeels bezet met duinbosch, waarin zeer veel oude opgaande eiken en beuken worden aangetroffen, die het bosch een bijzondere bekoring verleenen. Het landgoed wordt doorsneden door lanen en wandelpaden. Het zuidelijk gedeelte vertoont een parkachtig karakter. Men vindt daar o.m. een fraaie waterpartij. ROELOFARENDSVEEN Schaakclub. Donderdagavond hield de R.K. Schaakclub U. D. haar jaarlijksche pro- paganda-avond. De deelname was, bij andere jaren vergeleken, schitterend te noemen, daar 30 schaakliefhebbers aan den wedstrijd deel namen. Te ongeveer half .7 opende de geeste lijk adviseur, de weleerw. heer Bijl, den avond met den Kolpingsgroet, heette alle aanwezigen hartelijk welkom, en sprak den wensch uit, dat deze 4de propaganda-avond van U. D. wederom, evenals alle andere jaren, een ge zellige avond mocht wezen, tot groei en bloei der vereeniging. Er werd gespeeld in 4 groepen. Nog zij vermeld, dat Rijpwetering en Woubrugge als genoodigden medespeelden. Na afloop reikte de voorz. onder felicitatie en toepasselijk woord de prijzen uit en sloot alzoo deze voor de schaakclub zoo goed ge slaagde avond. De uitslag was als volgt. Groep A: A. P. Pelt, le pr. 3 p. Th. Meijerhoek 2e, 2,5 p. G. A .Rijn 3e, 2 p., C. Bruut 4e, 2 p. Groep B.: W. Homen le pr. 3 p. P. Heemskerk 2e, 2 p. L. v. Berkel 3e, 2 p. Groep C. G Pauw le pr. 3 p., J. Heemskerk Jr., 2e pr., 2 p., G. Fauw 2e, 1 p. Groeo D. J. Pauw Gz. le pr. 3 p J. v. d. Zwet 2e, 2 p. Andre Elsgeest 3e, 1 p. TER AAR Ondergrondsche telefoon. Dezer dagen is door den Rijkstelefoondienst een aanvang ge maakt om de telefoonleiding, die boven den grond was, langs het Kerkpad en Jaagpad te veranderen in een ondergrondsche leiding, door een kabel te leggen in den grond. De veilingen Volgende week zal Dinsdag geveild worden in plaats van Donderdag. NOORDWIJK Bloembollencultuur. Onder groote be langstelling vergaderde gisteravond de afd. Noordwijk van B. B. C. in hotel Royal. Na verwelkoming door den voorz., den heer J. C. v. d. Meer, besprak deze de huidige toe stand in het bloembollenvak. Een terugblik over het afgeloopen jaar geeft ons vele teleur stellingen te zien en de uitkomsten zijn van dien aard, dat men met zekere bezorgdheid de toekomst tegemoet ziet. De groote wereld crisis heeft allerwege het vertrouwen geschokt en terughoudendheid en vrees om iets te on dernemen teweeg gebracht. Volgens de statis tieken zijn er dit jaar wel evenveel bollen in het buitenland geplaatst als het vorige, doch de opbrengst hiervan bedraagt 50 pet. minder, wat spreekt dat het vak van rendabel, tot ver liesgevend is teruggeloopen, hetwelk volgens spr. alleen hersteld kan worden door inkrim ping der culturen. Ook vond spr. het van groot belang, zoo noodig door tusschenkomst van de regsering, de export van plantgoed, vooral Tulpen te ver bieden, wat volgens spr. de teelt in het bui tenland zou beperken. De uitgebreide notulen worden hierna onder dank vastgesteld. Naar aanleiding van een circulaire van de afd. Leiden van de Ned. Mij. van Tuinbouw o\er de te houden Siebols-tentoonstelling, werd besloten voor 10 in het garantie-fonds in te teekenen. Vervolgens had het bestuur in September nog gecorrespondeerd met het hoofdbestuur over de telefoonverbindingen, dit naar aanleiding van een bekendmaking gedaan door de posterijen over de automatiseering en indeeling der districten en verzocht te trachten ook Noordwijk te doen indeelen bij d« bloem-

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2