PUROL UIT DE OMGEVING ZATERDAG 19 DECEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 15 GEMEENTERAAD VAN BOSKOOP Woensdagmiddag te 2 uur kwam de Raad dezer gemeente in openbare vergadering ten gemeentehuize bijeen om de begrooting te he- handelen. Voorzitter: P. A. Colijn, burgemeester. De voorzitter opent de vergadering en deelt mede, dat als eerste voor stemming is aan gewezen de heer W. C. van Kleef. Verder geeft de voorz. allereerst gelegenheid voor de algemeene beschouwingen over de begrooting. De heer Mesman maakt hier het eerst gebruik van en houdt de volgende rede: Na een uitvoerige inleiding betoogde spr. het volgende: In deze tijden van nood en ontbering moe ten wij in dubbele mate onze verantwoorde lijkheid beseffen in het doen van uitgaven, en verheugt het spr. ten zeerste, dat de be grooting, dienst 1932, daarop is samengesteld. De belastingen, die met veel moeiten zullen worden opgebracht, behooren met een over eenkomstig verantwoordelijkheidsgevoeld be heerd te worden. Nu heeft het spr. wel ge frappeerd, dat het den schijn heeft, alsof de belastingpenningen door het Rijk niet met dien zorg worden uitgegeven. Het schijnt schril af te "steken, bij het opkomend regee- rings-initiatief tegen geldverspilling en andere oorzaken van ellende. We denken aan de ko ninklijke gift van ƒ80 000 voor het stichten van een gebouw voor algemeene doeleinden in deze gemeente (laten we zeggen tentoon stellingsdoeleinden). Met zulk een gift is Bos koop zeker te complimenteeren. Ik stel mij voor, dat deze groote som gelds reeds eerder is vastgelegd, omdat men wist, dat de ope ning van het spoor een gebeurtenis zou gaan worden, evenals een jaar jaar geleden dit in onzen Raad werd besloten, om voor deze doeleinden 10.000 uit te trekken. Maar er is meer. Moed verloren is toch al verloren, want dat de Regeering van Rijk, Provincie en Gemeente nog voorgaat, om door uitvoering van bestaande werken, de ellende zooveel mogelijk té verzachten, is een daad van groote beteekenis. Het is van algemeene bekendheid, dat de uitgave voor onderwijs mede een van de duur ste posten zijn van algemeen bestuur. Het eindcijfer, dat de begrooting voor het dienst jaar 1932 aanwijst „nadeelig slot", is ge raamd op de kapitale som van 31.464.45 voor gewoon lager en ulo onderwijs, of ƒ2313.72 hooger dan het voorafgaande jaar. Voegen we, daarbij de 6393.86 voor Middel baar onderwijs, ook weer 1001.42 hooger, dan komen we tot een nadeelig slot van 37.858,31 of in totaal 3315.15 meer dan in 1931. Dat ook wij zooveel als dat gaat moeten bezuinigen, daar zal ieder- het wel over eens zijn. Spr. acht het met deze cijfers \oor ccgen dan ook gelukkig, hoe een begeerlijk goed het ook moge wezen, dat de pogingen van 1930 in het werk gesteld om te komen tot stichting van een Lagere Nijverheidsschool voor meisjes, zijn gestaakt. Naarmate de in komsten minder zullen gaan worden in de naaste toekomst van de belastbare sommen van de schoolgeldheffing, des te meer hebben wij onze uitgaven daarnaar te regelen. Met ƒ2901 tot 3300 wordt gerekend op ƒ21.36 per kind en per jaar voor het Lager Onderwijs Wanneer deze inkomens als voorbeeld terug- lcopen naar het tarief van een inkomen van 1801 tot ƒ2000 waarvan 9 84 per kind wordt geheven, is ook dit een ieder duidelijk, welk een teruggang dit beteekent. Het zal daarom goed zijn, de verschillende schoolbe sturen hierop te wijzen en hun aller mede werking in te roepen, geen aanvragen op ar tikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 aan het Gemeentebestuur in te zenden voor uitkee- ringen, zoo deze maar eenigszins zouden kun nen worden vermeden. Een bijeenkomst met afgevaardigden van de besturen met B. en W. in de naaste toekomst, om deze zaak ern stig onder de oogen te zien en te doorspre ken, zou ik op bijzonderen hoogen prijs stellen Ten laatste, wil spr. in herinnering brengen de annexatie-plannen Rijneveld en de Nesse. De bewoners daarvan, die zich nooit als plaatsgenooten van Alphen hebben kunnen ge voelen, maar in werkelijkheid Boskoopers zijn, zullen reeds lang hebben uitgezien, naar de uitspraak van de Hoogere colleges nu 't bijna 2 jaar geleden is, dat hierover voor 't eerst werd gesptoken. Dat hieraan meer aandacht werd geschonken door B. en W. dan sindsdien, tot heden is gedaan, acht spr. een gebiedende eisch. De heer van Kleef wil dit jaar niet deel nemen aan de algemeene beschouwingen over gemeente-politiek. De tijd waarin we leven is zoo abnormaal en bewogen, dat wat van daag van actueel belang, morgen van nul en gcener waarde meer is. We leven in een tijd, waarin we de dingen in z'n geheel moeten zien en waar het dagalijksch bestuur m deze gemeente zijn volste vertrouwen heeft, wil spr. niet meedoen aan het uitspreken van wen- schen, die niet vervuld kunnen worden en aan het betwisten van een of andere post op de begrooting. De bedrijven aan den rand van den afgrond. Van meer belang is de vraag, wat er gedaan moet worden om het hoofdbedrijf in deze ge meente, de boomkweekerij en zijn export, die aan den rand van den afgrond staan, te red den. Nu werd in het laatste der vorige week door het comité van economisch verweer uit de land- en tuinbouworganisaties een adres tot den minister van binnen), zaken en land bouw gericht, dat grootendeels de volle sym pathie van spr. heeft, en naar hij meent te mogen aannemen ook de instemming van den Raad. Mooie woorden helpen niet veel, men vraagt caar daden. Spr. neemt daarom de vrijheid de volgende motie voor te stellen: Motie van den heer Van Cleef. „De Raad der gemeente Boskoop, kennis genomen hebbende van het adres door het comité van economisch verweer uit de land en tuinbouw organisaties in Nederland. ge richt tol den Minister van binnenlatidsche zaken ro landbouw; speciaal van dat gedeelte, waarin gespro ken wordt over het Oslo-Pact, het middel van giooter kaliber; opmerkende, dat het samengaan der vijf ge noemde Staten dit voordeel biedt, dat het bondgenootschap de verhouding van elk der kleine staten tot andere protectionistische lan den sterker maakt. Tezamen vertegenwoordigen zij een bevol king van 28 millioen, hun gezamenlijke uit voer bedraagt ruim 7 milliard gulden, dat is meer dan de uitvoer van Duitschland (6.6 mil liard) en belangrijk meer dan die van b'rank- rijk (4,8 milliard); dat wil men echter overeenstemming met die staten bereiken, het dan noodzakelijk is, de uitvoer van die landen naar ons land niet te beperken, voordat onderling overleg is ge pleegd. Verzoekt aan het college van B. en W. namens den Raad, het adres met de bovenge noemde toevoeging bij de daarvoor in aan merking komende minister(s) te steunen en mededeeling te doen, dat, wil onze tuinbouw er speciaal bet Boskoopsch bedrijf niet geheel ten onder gaan, spoedig en krachtig optreden van de regeering eerste noodzaak is". Indien deze motie aangenomen wordt, zou spr. B. en W. willen verzoeken, daarvan zoo spoedig mogelijk mededeeling te doen aan de daarvoor, in aanmerking komende gemeente besturen in de bloembollenstreek en het Westland. Hierna hield het R.K. raadslid, de heer Brand, een algemeene beschouwing. Wat den Katholieken op 't hart ligt. Wanneer SDr. bij de behandeling van de begrooting 1932 het woord heeft gevraagd voor de algemeene beschouwingen, dan is dat niet zoozeer omdat spr. in groote lijnen het be leid van het college van B. en W. wenscht te becritiseeren over het door hen gevoerde be leid, noch minder over het te voeren beleid in de naaste toekomst. Neen, de tijden, waarin wij ons thans be vinden zijn te ernstig, dan dat men maar eens op avontuur uitgaat om een haasje te schie ten. Uit deze redeneering, aldus spr., mag zeer zeker worden opgemaakt, dat de Kath. frac tie haar medewerking zal verleenen en het college zal steunen in de moeilijke taak, wel ke thans vooral het college heeft te vervullen en al mogen wij nu wel niet zeggen, dat de toekomst hopeloos is, de algemeene inzinking waardoor de wereld wordt getroffen, geeft ons geen reden om optimistisch te zijn, maar wel zal er met mannenmoed moeten worden ge streden om de rampen welke ook deze ge meente boven het hoofd hangen, door een drachtig samen te werken, zooveel mogelijk te verlichten. Dit neemt echter niet weg, dat de kath. fractie bij de begrooting van een nieuwe vier jarige periode niets kan of mag zeggen, van hetgeen haar op het hart ligt. Als spr. dan eens even terugblikt op de gemeenteraadsverkiezingen, welke dit jaar zijn gehouden, dan heeft men daar uit kunnen zien, dat er een verandering in de samenstel ling van den Raad heeft plaats gehad. Wat voorheen jarenlang de grootste partij in den Raad is geweest, heef'. haar positie niet kunnen handhaven en een andere partij wel ke zich langen tijd met een zetel moest te vreden stellen, mocht door haar overwinning bii de stembus, een tweede lid daaraan zien toegevoegd. De andere partijen bleven op hun oude kracht gehandhaafd, maar toch heeft diezelf de stembus uitgewezen, dat het aantal uitge brachte stemmen voor enkele teleurstelling, voor andere bevrediging met zich bracht. In dit verband kan spr. wel zeggen, dat de katholieke partij als zoodanig zeer tevreden mocht zijn over de gehouden stemming, zij toch zag haar stemmen-cijfer, gerekend naar de vorige raadsverkiezingen met 90 stemmen vooruitgaan en wel tot een totaal van 670 stemmen. In de vorige periode was er gelegenheid om met twee partijen een meerderheid te -or- men, maar nu door de A R. een zetel n. .est worden prijsgegeven, bestond deze gelegenheid niet meer. Wilde men dus hetzelfde college of liever de beide aftredende wethouders handhaven, dan diende men een derde partij te engagee- ren om dat doel te bereiken en wat was nu logischer dan dat men de derde even stérke partij daarvoor uitnoodigde, dan stond men sterk, daar men dan over 9 van de 13 zetels beschikten? Maar neen, dat werd verzuimd en over de grootere partij heen, ging men een kleinere verzoeken deel uit te maken van de regee- rings-combinatie. Dit, aldus spr., heeft ons buitengewoon te leurgesteld, men ka ntoch met open oogen zien, dat de Kath. Partij sterk voaruit gaat en in de naaste toekomst wat betreft het aantal uitgebrachte stemmen zeer zeker als nummer twee uit de stembus zal te voorschijn treden. Spr. zal hierover verder niet spreken in deze veel bewogen tijden, maar hij wil wel als wensch van de kath. fractie uitspreken, dat in den vervolge, meer rekening wordt ge houden met de uitspraak der kiezers en niet meer den weg bewandeld, welke thans schijn baar heeft gestaan in het teeken van zelfbe houd, want spr. wil hierbij ook nog wel eens opmerken, dat in vele gevallen de kath. fiactie juist de partij is geweest, welke het college heeft gered van de nederlaag hunner voorstellen. Hierbij wil spr. het laten en spreekt den v-ensch uit, dat alle leden van den Raad, evenals de kath. fractie het college zullen steunen in hun moeilijke taak en dat Gods zegen op hun arbeid moge rusten. De heer Noest (S.D.A.P.) meent o.a. in zijn beschouwingen, dat, wanneer er revolutie ver wacht wordt van de arbeiders, dat de Ned. Staat hun hierin is voorgegaan. Een vloot van vletten en schouwen De voorz. betuigt zijn erkentelijkheid, dat alle fracties hun steun hebben toegezegd om deze toestanden het hoofd te bieden. De heer Noest heeft gedreigd met daadwerkelijk ver zet. Hij bracht zelfs kanonnen en vloten hier aan te pas. Spr. zegt, dat de Boskoopsche vloot bestaat uit een vletbok met eenige schouwen. Verder deelt de voorz. mede,, dat ook de heer Brand een motie heeft ingediend, welke luidt als volgt: „De Raad der tfemeente Boskoop, in verga dering bijeen op Woensdag 16 Dec. 1931, ken nis genomen hebbende van het schrijven van het Econ. Comité van Verweer, bestaande uit alle georganiseerde land- en tuinbouwers in Nederland, heeft de heer Uwe Excellentie mede te deelen, dat zij de bezwaren tegen het steeds meer en meer bemoeilijken van de Ned. export-handel volkomen onderschrijft en Uwe Excellentie verzoekt Uwe bijzondere aandacht te schenken aan genoemd schrijven en de middelen, welke worden aangegeven om te komen tot betere toestanden op exoortge- bied ernstig in overweging wilt nemen". De voorz. stelt voor deze motie na het be handelen der agenda nader te bespreken. Aan de orde is nu de begrooting van de electriciteits-bedrijven. De heer Boekraad vraagt, waarom de winst van 1932 4000 lager geraamd is dan in 1931. De voorz. antwoordt, dat het bedrag van 1931 met 4 mnd. huurtarief f 54000, was en in 1932 het bedrag van 50.000 zeker niet zal overschrijden. Na nog enkele kleine discussies wordt de begrooting in stemming gebracht en met 102 stemmen aangenomen .Tegen stemde de S.D. A.P.-leden: L. 't Hart en P. D. Noest. De begrooting van het gasbedrijf volgt hierna. Ook hier wordt niet lang over gedis cussieerd. De heer Loef wijst nog even op de straatverlichting, waarop de voorz. ant woord, dat er verscheidene lantaarns bij zul len worden geplaatst. De begrooting wordt hierna in stemming ge bracht en met 102 stemmen aangenomen. Tegen stemde wederom de S.D.A.P. Bij de begrooting van het waterleidingbe- diijf vraagt de heer Boekraad of de auto voor den directeur der gemeentebedrijven geen overbodigheid is. Dit zou een som van 600 besparen. De voorz. antwoordt, dat er een heel bijzon dere aanleiding zijn moet, om de auto weg te nemen van een functionaris, die reeds zoo lang in dienst is. Wat anders zou het zijn, wanneer een nieuwe directeur benoemd werd. Dan, zou dit punt overwogen kunnen worden. Dè heer Noest is vóór algemeene verla ging der tarieven, hetwelk geen instemming vindt. Deze begrooting wordt hierna in stemming gebracht en met 102 stemmen aanvaard. Wederom is het de S.D.A.P. die tegen s>nt Bij de begrooting der gemeente wijst de voorz. erop, dat er nog een kracht op het secretarie hard noodig is. Alleen voor de werkloozen is één persoon geheel den dag in de weer. De aanstelling van een klerk wordt aangenomen De heer v. d. Wolf stelt voor een der agen ten, in het centrum van het dorp te doen huisvesten. De voorz. zegt, dat het college er naar streeft om dit gedaan te krijgen, maar op het oogenblik is nog geen woning disponibel. De heer Brand vraagt, of de verankering in Laag-Boskoop wel zwaar genoeg is. Als ant woord hierop zegt de voorzitter, dat vak- nienschen hiervan overtuigd zijn. De heer v. d. Staak brengt nog eens de ver lichting daar ter sprake. De heer Noest vestigt wederom de aan- Buire Huid Buice Handen Ruwe Lippen Doos 30 cent Bjj Apoth en Drogist 11 6ö8 dacht op de torenklok, en wil de meening van een electricien. De voorz. meent, dat de klok niet vernieuwd behoeft te worden. De heer de Ruyter vraagt of het niet mo gelijk is het ophalen van vuil uit te besteden, waarop de voorz. antwoordt, dat 't college in principe hierop niet tegen is. De vergadering wordt hierna geschorst tot 's avonds 7.30 uur. De avondzitting. De voorz. opent wederom te 7.30 uur, waar na direct de behandeling der begrooting wordt voortgezet. De heer Noest vraagt of de kosten van 75 van controle boekhouding bij de volks huisvesting niet te hoog geraamd zijn, waarop de voorz. ontkennend antwoordt. De heer v. d. Staak merkt op, dat bij post 116 de belasting op vermakelijkheden met 50 verlaagd is. De voorz. zegt, dat de belastingen hier heel ruim vallen en alleen tentoonstelling en bios coop hieronder begrepen zijn. Gewone uitvoe ringen vallen hier niet onder, ook niet wanneer ei entree geheven wordt De heer 't Hart stelt voor 'deze post geheel te schrappen, daar de kas der verschillende vereenigingen toch niet al te veel inhoudt. De voorz. vestigt nogmaals de aandacht er op, dat hier geen vereenigingen onder vallen. De begrooting wordt hierna in stemming ge- biacht en met 102 stemmen aangenomen. S.D.A.P. stemt weer tegen. Behandeling der moties. Na het afwerken der agenda werden de mo ties van de heeren van Kleef en Brand be sproken. De voorz. onthoudt zich van advies, daar hij over deze kwestie niet mee kan pra ten. De heer van Kleef deelt mede, dat hij, na gehouden overleg met den heer Brand, tot de conclusie gekomen is, dat zijn motie geen mo tie is. Spr. verzoekt echter het college deze motie samen te voegen tot een geheel, door bij de motie van den heer Brand toe te voe gen: „dat, wil men echter overeenstemming me* de staten bereiken, het dan noodzakelijk is, de uitvoer van die landen naar ons land niet te beperken, voordat onderling overleg is gepleegd". De heer Mesman is in het belang der Bos koopsche culturen sterk tegen het indienen van deze motie. De invoerrechten op rozen zijn alleen verhoogd, en men moet hopen dat het alleen bij rozen zal blijven. Engeland is altijd een uitkomst geweest zoowel voor de exporteurs als voor de kleinere kweekers, wier hoofdkweek toch rozen is. Spr. meent, dat de tuinbouwvereeniging de eerste stappen moet doen en niet een ge meenteraad van een plattelandsch plaatsje als Boskoop, Het publiek moet zich niet met dergelijke aangelegenhedne niet bemoeien. Spr. stelt voor deze zaak te laten rusten tot de tijd rijp is om met dergelijke moties aan te komen. De heeren Noest en de Wolf zijn het hier mede eens. Het is den heer van Kleef onverklaarbaar, dat nog zooveel gesproken wordt over deze kwestie. Spr, vindt, dat het hoog noodig is, dat de Ned. Staat zijn passieve houding laat varen. De motie is niets anders dan een aan sporing om waakzaam te zijn. De heer v. Kleef is niet van plan zijn motie in te trekken. Het is de heer Brand opgevallen, dat de heer Mesman altijd voorstander is geweest van algemeene protectie. De heer Noest, te genstander. Twee uitersten ontmoeten elkaar nu hier. Wanneer men bij de pakken blijft zit ten, wordt de kans vermeerderd geheel en al afgeslacht te worden. Het beste is de zaak kalm te beschouwen en den minister te vragen die maatregelen te vragen die maatregelen te nemen, welke de gemeente voor ondergang kan behoeden. Ook de heer Brand is niet van plan zijn motie in te trekken. Het doorzenden der motie van den heer Brand met toevoeging van een gedeelte uit die van den heer van Kleef wordt in stem ming gebracht. De stemmen staakten even wel. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorz. de vergadering en dankt den raad voor de snelle afwerking der agenda. DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE. De sleutel werd nu heel voorzichtig in het slot gesto ken. De sleutel iloor don slotenmaker vervarrdigd. ,.Slil", zei cle slotenmaker, ..c\en waciumi om te zien r>i ze w.ik- ker is geworden Doch alles bleef s'.i'. „\\"o r.K'^un 'net er maar op wagon". zeiJe de kw'oo.i'er, waagt, niet wint". Op hun teenen slop-en zo naar binnen, nadat ze heel langzaam de deur hadden geopend. Voor allo zekerheid lie en ze de deur open, om te kunnen vluchten, al» de heks uakker werd. vI.aif. de d*nir muir ojien", had de sloici maker gezegd. ,.Mcn w>et op aai*» verdacht xiiu". HOOGMADE Volksbond. Gisteravond hield deze ver- eeniging haar ge'.vone maandvergadering in café Hillebrand. De voorz. opende de verga dering met gebed, heette de leden hartelijk welkom, verzoekt den secr. de notulen van de laatst-gehouden vergadering voor te lezen, welke onveranderd worden goedgekeurd. Daarna werd het bondslied gezongen. Voorgelezen werd de circulaire inzake werk- loozenzorg. Medegedeeld werd, dat op de jaar vergaderingen bestuursverkiezingen zullen plaats hebben, wegens periodieke aftreding van le secr. en 2e penningm., beiden herkies baar; voor commissaris is er een vacature. Candidaten kunnen ingeleverd worden bij den secretaris tot den dag voor de vergadering. Ook werd besloten om op die jaarvergadering een gratis-verloting te houden. De geestel. ad- viseur gaf een korte lezing, om vooral in dezen ciisistijd vertrouwen te hebben op God. De voorz. dankte de geestel. adviseur voor zijn mooie lezing. Daarop volgde een kleine tractatie. De heer Kortekaas hield een lezing over het onder werp: „Prins Willem I en zijn tijd". Spr. schetste uitvoerig het leven van Prins van Oranje, zijn verblijf aan het hof van Karei V tc Brussel, zijn werkzaamheden als lid van j den Raad van State en zijne houding ten op- zichte van de Noordelijke Nederlanden. In verband met de pacificatie van Gent gaf spr. I o\er den Prins verschillende voorbeelden uit zijn arbeid en streven om Noord- en Zuid- j Nederland te verbinden tot een groot gewest, doch men heeft zijn werk bedild en afgebro ken, wat hij met veel moeite had opgebouwd. Tot slot van zijn redevoering zette spreker uiteen hoe de Katholieken gestreden hebben voor de vrijheid en gebeden hebben, en ook beden ten dage alle Zondagen na de Hoogmis nog gebeden wordjt voor onze regeerende Vor stin. De voorz. dankte den spreker voor deze mooie redevoering uit haam van de geheele vergadering, want dat de spreker goed gevolgd was, bleek vooral uit de buitengewone stilte, die er heerschte in de zaal en het applaus na de rede. Daarna volgde het verslag van den afgevaardigde naar den Centr. Raad. Den ver slaggever werd dank gezegd voor zijn verslag. Van de rondvraag werd veel gebruik ge maakt, welke vragen alle naar behooren door den voorz. beantwoord werden. Hierna sluiting. De collecte voor „Hulp in Nood" bracht op de som van 2.61. „Si. Deus Dedit". Na afloop van de ver- i gadering van den R.K. Volksbond hield bo vengenoemde vereeniging een vergadering, waarbij aanwezig waren 26 leden. De voorz. opende de vergadering met den chr. groet. Spr. heette de leden hartelijk welkom en spoorde aan in dezen crisistijd zeer druk te vergaderen om elkander goed te leeren ken- I nen en de zaken te kunnen bespreken. De secretaris las de notulen, welke met een kleine opmerking werden goedgekeurd. Mede gedeeld werd, dat er een schrijven ingekomen was van B. en W., dat aan het verzoek van I den Bond voor werkloozenzorg zal worden voldaan. Besloten werd om aan B. en W. een dankbetuiging te zenden. Ook werd medege deeld, dat de leden, die aan de gemeentelijke I werkverschaffing zijn en niet door de gemeen ten op de Kerstdagen uitbetaald worden, uit de werkloozenkas uitbetaald worden; ook die- I gene, die in de Kerstweek zonder werk komt en twee wachtdngen heeft, kan ook uit b.g.n. I kas trekken, mits zij absoluut Donderdag ook stempelen. Nog werd medegedeeld, dat op de jaarvergadering de verkiezingen het be- stuur zal plaats hebben. Aan de beurt van j aftreden zijn; G. v. Goozen, le secr. en de 2e pennigm. de heer C. Jac. Lieverse, beiden herkiesbaar. Candidaten gunnen worden inge- I diend een dag voor de vergadering. De pen- ningm. verzocht den leden om toch vooral de I contributie elke week te betalen, daar bij ver- zuim van betaling de leden wel in moeite j konden komen om uitkeering te verkrijgen. De vragen bij de rondvraag werden door den voorz. naar behooren beantwoord. De heer C. v d. Berg brengt dank aan den voorz. voor al de moeite, die hij voor den bond gedaan bee't en stelde voor om den voorz. een grati ficatie te geven voor zijn vele werk. Dit wordt door allen goedgevonden. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voor- ziter de vergadering met gebed. RIJNSBURG Tuinbouw. Het zijn alleen de uien, waar voor eenige vraag bestaat. De laatste dagen is de prijs zelfs nog iets opgetoopen, zoodat van 44.90 kon worden genoteerd. Met de an dere producten blijft het nog steeds misère. Roode en gale kool kan in de goede kwaliteit riet meer dan 3.504.70 per 100 opbrengen Voor breekbeen is evenzoo weinig animo. Bes te kwaliteit gaat van ƒ2.102.60 per 100 K.G. Afwijkende soort gaat voor veevoeder tegen 11.40 per 100 K.G. Producten als andijvie en spruiten kunnen ook moeilijk koopers vin den. Het eerste soort brengt nog lang geen arbeidsloon op. De handel is zeer mat. Bloemenhandel. Kleinbloemigo ehry Wintheo per bas 1023 ct., H>acintlien wit, blauw en lila 2.605.40, per 100. Fransche bloemen: Spaasche peper 3.50 4.per mand. Gele Margrieten 7—9 cl. per dozijn. Narcis Paperwluto 710 cl. per dozijn. Hulst per K.G. 4045 r-ent. Tul pen per 100 stuks: Scarlet due 0.70--1. witte due ƒ1.70—2.10. Bnllant Star ƒ1.50— 2.—, Proserpine 3.203.40. Duo de Bei lin 2.10—2.50. WOUBRUGOE Inenting. De inenting 7*1 »B»Jee plaste hebben op 22 Deiend-er mH uur en te Hougmsd* 'e d.V Yt' looping 1M 1 -':S va- I h'o'-er, drt» etfMBM'i Cf Sf a-or Am t>MT T f t ts. A'aUa 0. d Pi»*».

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 13