WAALS ZATERDAGMORGEN BEGIN DER JAARLUXSCHE BALANS-OPRUIMING Z'/ HAARLEMMERSTR. i3a—i36 I Om onze Etalages te bezichtigen is voor U de moeite gering, het voordeel echter groot UIT DE OMGEVING ff Geel 30d Groen 35ct. |J Rood 40ct. UIT DE RIJNSTREEK Stijve nek is pijnlijk I akker-s Klooster&alsem "foo"£iZ-j VRIJDAG 18 DECEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 BUITENL. BERICHTEN. ERNSTIGE STUDENTEN-ONLUSTEN TE SOFIA. Verscheidene gewonden. Woensdag is het te Sofia tot ernstige studenten-onlusten gekomen. Ongeveer 2000 studenten, waaronder vele communisten, maakten vanaf de vroeger morgenuren in de universiteit, op straat en op het plein voor de Sobranje rumoer, en eischten het staken van de colleges van den vroe- geren minister-president, prof. Zankoff en diens verwijdering uit het docentencorps. Voor het parlement trad een krachtige afdeeling politie tegen de menigte op. Ook de brandspuit werd tegen de demonstree- renden te hulp geroepen, teneinde hen uit elkaar te drijven. Bij de botsingen vielen ongeveer 20 ge wonden door sabelhouwen. Afgevaardigden van de boerenpartij on dersteunden de studenten door toespra ken. Ook binnen de universiteit werden hef tige gevechten geleverd, tusschen commu nistische en nationalistische studenten, die Zankoff verdedigden. Daarbij werd de inrichting van een col lege-zaal verwoest. Ook hier vielen aan den kant van de studenten, die Zankoff verdedigden, verscheiden gewonden die door de communistische studenten in triomf door de straten werden rondgedragen. Joodsch ex-afgevaardigc gefuslileerd. in Perzlë Ben Joodsehe voormalig afgevaardigd parlementslid en een officier zijn te Te heran schuldig bevonden aan hoogver raad en gefusilleerd. Verscheidene andere officieren zijn wegens medeplichtigheid tot gevangenisstraf, varieerend tusschen zes en tien jaar veroordeeld. Een Joodsch Zusterklooster. Een Hongaarsche dame Irene Palasthy is voornemens om een Israëlitisch klooster te stichten. In een onderhoud, dat zij aan den K.W.J.-corr. toestond deed zij nog de volgende mededeeling: „Ja, het is nu uitgelekt dat ik 'n Israëlitisch klooster wil stichten. Dat is altijd het groote doel van mijn leven geweest. Ik wil een gelukkig te huis bezorgen aan allen, die door het le ven of in de liefde teleurstelling ondervon den en die van het leven niets meer te verwachten hebben. Het is wel merkwaar dig, dat iedere vrouw, ook ai is ze geen Jo din, toch in de gelegenheid gesteld wordt om zich in de eenzaamKeid van het kloos ter terug te trekken. Ik ga dit klooster stichten ter herinnering aan mijn groot moeder, die als een heilige heeft geleefd. Het kleine dorp in Tsjecho-Slowakije waar zij woonde en waar zij de groote weldoen ster was van de geheele bevolking die zij met raad en daad ter zijde stond, wordt naar haar Kolacon genaamd. Ik ben van plan om een klooster te bou wen voor 300 zusters. Geen man zal den drempel van het klooster mogen overschrij den. Alleen de Rabbijn zal aan de overwe gingen en gebeden der Zusters mogen deelnemen. Ik heb me reeds met enkele welgestelde philanthropen in verbinding gesteld. Mijn plan werd overal met warme instemming begroet. Thans moet ik deze kwestie nog met enkele Israëlitische ge leerden bespreken. Ik hoop echter dat mijn plan met Kerstmis in het eerste stadium der verwezenlijking zal treden. De „geestelijke fundamenten" van dit plan lijken ons wel wat zwak: want te leurstelling in het leven en in de liefde kunnen geen motieven zijn waaruit eeu gezond kloosterleven kan opbloeien. Als dit klooster alleen een toevluchtsoord is voor degenen die door het leven en de liefde ontgoocheld werden dan zullen deze moderne kloosterlingen zich uit hun bit tere teleurstelingen niet omhoog kunnen werken. Maar misschien meent Irene Palasthy het veel beter dan zij wel tot uitdrukking kan brengen. Bioscopen die reeds een Jaar tevoren uitverkocht zijn. Hollywood moge het paradijs der film sterren zijn. Dublin is ongetwijfeld een el dorado voor de eigenaars van bioscopen. Er is geen enkele stad in Europa waar in verhouding met het aantal inwoners zoo veel bioscopen zijn als in Dublin. En dat zijn zoo maar geen kleine bioscoopjes in de een of andere voorstad, neen. Dublin beschikt over tal van prachtig bioscopen, echte paleizen, waarvan er sommigen 3000 zitplaatsen hebben. Op het oogenblik bestaat er op het groene eiland meer belangstelling voor de bioscoop dan voor de politiek 1 Iemand uit Londen die onlangs in Dublin vertoefde en Zondagsavonds naar de bioscoop wilde gaan ha<l vergeten te voren een plaats te bespreken. Hij liep van de een bioscoop naar de andere, maar overal uitverkocht Toen hij bij de twaalfde cassa kwam moest hij vernemen, dat de meeste kaarten reeds een jaar te voren in voor-verkoop worden gegeven. Iemand die een kaartje koopt en om de een of andere reden verhinderd zou zijn om 's Zondagsavonds te gaan, be hoeft niet bang te zijn dat hij zijn kaart niet kwijt kan geraken. Er zijn daarvoor al tijd nog genoeg liefhebbers. ALKEMADE. Als de winter komt. Het bestuur der Stichting Drinkwaterleiding „De Drie Ge meenten" brengt ter kennis van de water verbruikers, dat 't noodzakelijk is, hun lei- dngen bij vriezend weer des nachts af te sluiten. Voor verdere bijzonderheden ver wijzen wij naar de advertentie in dit num mer. NOOTDORP. Bijz. Vrijw. Lanstorm, Dinsdag 1.1. gaf de Bijz. Vrijw. Landstorm een propaganüa- avond in het R. K. Vereenigingsgebouw, waarvoor veel belangstelling werd getoond. De zaal was geheel gevuld met genoodigden en andere belangste.lenden. Aanwezig wa ren Burgemeester Keijzer van Leidschen- dam en verder eenige beeren van den B. V. Voorburg, S. P. Perquin, artB te Leidsohen- dam en verder eenige heren van den B, V. L. Zuid-Holland (West). De heer J. A. Post opende dezen avond met een hartelijk welkom en verzocht de eerste twee coupletten van het Wilhelmus staande te zingen. Vervolgens liet de Chr. gem. Zangvereenigmg „Soli Deo Gloria" eenige zangnummers hooren, onder leiding van den directeur, den heer van Balen, n.l. hun Bondslied en vervolgens: „De Thuis- marsch". Het woord was aan Majoor J. Brouwer, Aalmoezenier. Deze achtte bet nuttig, dat elke stad en dorp een afdeeling had van den B. V. L., daar dit een sterke toren is tegen de aanvallen van Communisme en De prijzen van den schietwedstrijd wer den vervolgens uigereikt door den Kies. Ie Luitenant D. J. Karres. Afd. Nootdorp. Ie prijs N. v. Rheenen, scherpschutters le klas met brefet; 2e pr. A. Boere, 3e pr C. v. Leeuwen, le pr. scherpschutters le klas P. v. Dijk P 2e pr. Adr. Kroon. Scherpschutters le pr. J. v. Dorp. Daarna de prijzen van de gehouden ringwedstrijdle pr. C. v. d. Meer, Zoeter- meer; 2e pr. A. Vrigge, idem; 3e pr. C. G. v. Dorp, Nootdorp en 4e pr. W. v. d. Wees, Zoetermeer. Spr. feliciteerde de winnaars met hun be haald succes en reikte den heer Boere het brevet als scherpschutter uit, en hoopte, dat hij het volgend jaar de titel van Konings- sc-hutter zal behalen. Na de pauze was het woord aan Mr. Dr. N. G. Velthoen. Deze installeerde de niuewe leden der plaatselijke commissie, de heeren Joh. Esberg, J3. H. Keiyjepohl en N. Mooijman. Spr. hoopte, dat deze nieuwelin gen met veel kracht en geestdrift zouden werken voor het instituut van den B. V. L. Spr. voerde hierna nog eenigen tijd het woord over de gevaren van dezen tijd. Hierna volgden zangnummers van de Chr. gem, Zangvereenigmg. Vervolgens hield de Res. Majoor J. P. Boots een enthousiaste toespraak, waarna luitenant Bordewijk, de Burgemeester en de heer C. G. Jansen het woord voerden. Tot slot van dezen suocesvollen avond werd door de leden van het R. K. Kerkoor bet meerstemmige .Domihe salvum fac Re- ginam nostram" ten gehoore gebaerht, waarna de heer A. J. Post dezen avond sloot, met een woord van dank aan allen, en een wel thuis. SASSENHEIM. R. K. Volksbond. Gisteravond hield de R. K. Volksbond een ledenvergadering in het K.S.A.-gebouw. De voorzitter, de heer J. Kortokaas, opende met een kort ope ningswoord en sprak, hoewel er meerderen waren verwacht, zijn tevredenheid er over uit, dat de opkomst goed was te noemen. De notulen werden na voorlezing onveran derd vastgesteld. Aangezien er geen inge komen stukken van beteekenis waren, werd direct overgegaan naar het volgende agen dapunt n.l. Lezing van den voorzitter over de studiedagen gehouden te Bergen De voorzitter, die deze dagen heeft mee gemaakt, dankte op de eerste plaats, dat op hem de keuze was gevallen, hiervan gebruik te maken. Spr was óvertevreden voor dat gene, wat daar geleeraard is. Op den voet heeft spr. de verschillende inleidingen ge volgd en hij acht het niet mogelijk, over al les in breede lijnen uit te weiden, maar zal trachten ongeveer to laten uitkomen wat voor deze vergadering van belang is. Uit elk der onderdeelen lichtte spr. de moeilijk ste vraagstukken toe. In hoofdzaak behan delde hij de sociale waarde van den arbeid, als zijnde voor elk economisch stelsel nood zakelijk. Men kan in de wereld uitvinden en verfraaien op technisch gebied wat men wil, zonder zorgzame arbeid komen wij er niet. Set individualisme werd veroordeeld als zijnde in strijd met een goeden socialen geest. Dit individualisme heeft geleid tot de groote maatschappelijke kwalen, zooals de geschiedenis bewijst. Het voornaamste middel om de sociale vrede te bereiden is thans „Bedrijfsorganisatie". Een bescheiden stap om hiertoe te geraken is het vooront werp van Minister Verschuur. Het is van zelfsprekend, dat wij in Nederland niets of weinig vermogen op een goede were'dorde. De Volkenbond te Genève is er de instel ling voor, om zich met dit vraagstuk bezig te houden. Enkele woorden werden door spr. gewijd aan het Christelijk Huwelijk. Hierover be staan ook onder Katholieken uiteenloopen- de opvattingen. Voor het menschel ijk ge slacht is een naleven van de Christelijke Huweüjkenswetten noodzakelijk. Wij heb ben ons bestaan aan God te danken en moe ten Zijn geboden naleven. Van belang is dan ook. dat, zooals spreker zeide, men 7 £TZf<ntr per Vz pond zich beperke in het verschaffen van genot middelen. De matigheid moet vooral hier bij in acht worden genomen en ieder moet die voor zichzelf bepalen. Spreker noemt de cijfers, welke in ons land aan tabak en si garen en cigaretten worden verbruikt Het aankweeken van schoonheidszin is ook voor de arbeider van groot be'.ang. In het eenvoudigste stukje werk is dikwijls iets te bewonderen. De arbeider, we'.ke uit het proletariaat wil verlost worden, moet door eigen studie en ontwikkeling zorgen dat hij iets meer is dan een gewoon prole tariër. Ook moet hij een apostel zijn onder de mede-arbeiders. Dan kan voor ons de strijd gewonnen worden. Een dankbaar applaus en een dankwoord van den 2en voorzitter viel den voorzitter ten deel. Vervolgens werd door den pen ningmeester verslag uitgebracht als afge vaardigde van den Centr. Raad. Naar aan leiding van dit verslag werd het dokters fonds weer besproken, maar het bleek dat men nog niet met reglement en statuten klaar was gekomen. Het bestuur adviseer de nog niet aan te sluiten bij andere in stellingen, daar onderhandelingen gaande zijn en voor Nieuwjaar wel van een en an der bekend gemaakt zal worden. Het bestuur vraagtvervolgens machti ging om aan werkloo^en steun te verleenen indien dit noodig is. Bij de rondvraag dankte de Geest. Advi seur den Voorzitter voor diens mooie lezing over hetgeen hij in de 3 studiedagen heeft meegemaakt en stelde voor deze in druk te laten verschijnen. Vervolgens dankte hij de gevers, die de werklóozen op zoo spontane wijze steunen, om het hun zoo aangenaam mogelijk te maken. 'R'eden van tevredenheid is er dan ook bij velen. Niets meer aan de orde, sloot de voorzit ter de vergadering. WOUBRUGGE Gehuwd: C. Den Horder jm. 24 jaar en M .van Horstkamp jd. 21 j. ALPHEN AAN DEN RIJN. Plaatselijk Crisis-Comité. vorige week het eindbedrag der ingekomen giften 4439.64, de nage komen giften beliepen tot aan 11. Woens dagavond 449.60, benevens verschillende artikelen in natura. Totaal was dus Woensdagavond aan giften binnen gekomen 4939.24. Reeds zijn deze week tal van gezinnen geholpen aan kleeding, dekens en schoe nen. Gemeenteraad. De eerstvolgende raadsvergadering dezer gemeente is be paald op Maandag 28 Dec. a.s. Meccano-club. Evenals vorig jaar in de Kerstvacantie, zal ook dit jaar de Alphensche Meccano-club, onder leiding van den heer C. E. Klink een tentoonstel ling houden. Deze tentoonstelling wordt gehouden in het Zondagsschoollokaal aan de Aarkade op Woensdag 23 Dec. des nam. van 3.00 5.30 en 7.0010.uur, Donderdag 24 Dec. dezelfde uren en 2den Kerstdag des nain. van 25 en 's avonds van 69 uur. Aangemoedigd door de groote belang stelling van vorig jaar, hebben de jongens ditmaal extra hun best gedaan. Zij hebben gebouwd. „De Hollandsche industrie aan den Waterkant". Voor het eerst zal dit jaar onze onderafdeeling van jeugdige vlieg tuigbouwers op de tentoonstelling uitko men. Zeer velen zullen zich ongetwijfeld ook nu weer opmaken om het nuttige en leerzame werk der jongens te gaan bewon deren. Tot dekking der kosten zal een electr. trein worden verloot. Geboren Teuntje, dochter van Teu- nis Versluis en Neeltje N. Kom Johan nes, zoon van Jacobus M. van Harskamp en Gerritje Schellingerhout Dirk, zoon van Dirk Hoop en Willemijntje Wiegman Theodorus Martinus Jozef, zoon van Jozef Th. van der Burg en Johanna C. M. Verkleij. Overleden Jacobus Oornelis Scheerder, echtgenoot van Helena M. Ent hoven, oud 54 jaar Hiltje IJkema, oud 28 jaar Geertruida van den Pijl, oud 23 jaar. Gevestigd Martha Klessa van Duitschland Z. Koetsier van Voorburg J. de Vries van Linschoten Frederika M. Dieterioh echtgenoote van J. B. Samson van Duitschland S. J. Mulders van Nieuwkoop. Vertrokken: A. M. Mathot naar 's-Gravenhage E. H. Brand naar 's-Gra- venhage B. D. Verboom naar Bodegra ven J. Versluis en gezin naar Waddinx- veen Elisabeth Bgaards naar Reeuwijk Neeltje S. van-Bokkum naar Zevenho ven Klaasje van Teijlingen naar Hazers- woude Anna A. van Dijken naar Oegst- geest AARLANDERVEEN. Personalia. Tot onderwijzer aan do Chr. School alhier, is benoemd de heer D. Wijbenga, thans in gelijke betrekking aan de Ghr. School te Suawoude. Verkiezing. In de laatstgehouden ver gadering van stemgeiechtigde ingelanden van den drooggemaakten polder Westzijde is tot secretaris van genoemden polder ge kozen de heer H. Ouderkerk. BODEGRAVEN. Gemeenteraad. De Raad komt Woens dagmiddag te 2 uur in openbare vergade ring bijeen. Agenda: 1. Opening. 2. Vast stelling notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Voorstel tot het verleenen van een subsi die in de kosten van verharding van de Hollandsche Kade. 5. Voorstel tot beschik baarstelling van een prijs voor een Natio- nalen Schietwedstrijd te organiseeren door de vereeniging „Willem Teil". 6. Voorstel tob wijziging der beheersverordening van het Electriciteitsbedrijf en aanwijzng van dit bedrijf als bak van dienst. 7. Vaststel ling gemeentelijke vergoedingen ingevolge artikel 101 der Lager Onderwijswet voor Bijzondere Scholen. 8. Vaststelling van Pen sioensgrondslagen. 9. Wijziging van het Re glement van de Werkloosheidscommissie. 10. Aanvrage crediet voor een vuilnisberg- plaats. 11. Vaststelling Ambtenarenregle ment. 12. Belegging waarborgsom Gasfa briek. 13. Voorstel tot wijziging der Be grooting voor 1931. 14. Benoeming leden commissie tot wering van schoolverzuim. 15. Benoeming leden der Plaatselijke Com missie van toezicht op het Lager Onder wijs. 16. Benoeming Gemeente-Geneesheer en leverancier van geneesmiddelen. Arbeidsbemiddeling. Bij het corres pondentschap der arbeidsbemiddeling in deze gemeente staan heden als werkloos ingeschreven: 1 stoker, 1 schilder, 4 pak huisknechts, 4 opperlieden, 5 timmerlieden, 1 houtbewerker, 5 fabrieksarbeiders, 1 ma chinist, 25 losse werklieden, 1 bankwerker, 1 smid, 7 metselaars, 8 landarbeiders, 6 grondwerkera, 1 chauffeur en 2 schippers. Inlichtingen aan heeren werkgevers worden gaarne verstrekt. Gevonden voorwerpen. 1 kindertaschje, 1 zak turf, 1 heerenrijwiel, 1 nieuwe zeem lap, 1 donker grijze stofjas, 1 verlovings ring en 1 kinderporbemonnaie inhoudende 50 cent. Verloren: 3 Rijwielbelasting- merken en een paar bruine nappa dames- handschoenen. Inlichtingen Politiepost. Geboren: Anna, d. van A. Koning en A. Hoogendoorn. Cornelia. Theodora Ma ria, d. van A. Hellingerwerf en J. Nieuwen- huizen. Karei, z. van L. Visscher en N. van Vliet. Cornelia Annie, d. van W. van Dam en M. 0. van Dam. Elisabeth Jaooba Wilhelniina, d. van O. G. Karsaen en M. van Muiswinkel. Cornelis, z. van C. H. Verweij en A. de Jong. Getrouwd: J. van der Neut 30 j. en A. J. van Drimmelen 28 j. Overleden: Grietje van Drommelen 53 j., gehuwd met J. Tuis. Gevestigd: E. van Suntum, van Moll- horn (Duitschl). 0. Zaal, van Hillegers- berg. B. L. Verboom van Alphen aan den Rijn. A. van Elk van Gouda. J. R. van Fulpen van Zegveld. Vertrokken: E. Burger naar Woor den. T. F. Oskam naar Harmeien. J. Zondag naar Leerdam. MMMN^ Het Is een ongemak en Ge gaat er niet dood aan. maar pijn doet het. Elke beweging kan U de tranen in de oogen doen ko men. Als Gij 's morgens wakker wordt met een stijven nek, neemt dan dadelijk Akker's Kloosterbalsem. Vanaf de eerste behandeling zal de pijn minder worden en mo gen vroeg is het leed weer vergeten. Gij haalt toch dadel ;k een pot. ,,Ceen goud zoo goed" V - «F -w».| r HAZERSWOUDE. Autobusdienst, Bij K. B. is ongegrond verklaard bet beroep, ingesteld voor C. v. Gorsel te Hazerswoude, tegen de besohik- king van Gedep. Statqn van Zuid-Holland van 20 April jl., waarbij aan Jelle Kok te Zegwaard vergunning is verleend tot het in werking brengen van een autobusdienst van Benthuizen naar Hazerswoude (dorp) en omgekeerd. Geboren: Jan, z. van J. van Waaij en L. P. de Goede. Ondertrouwd: J. G. Arbouw 21 j. en E. Delfos 20 j. Getrouwd: L. J. Mabze 24 j. en J. van Luijk 20 j. Overleden: S. M. A. E. Haagen-Smit 63 j. echtgenoote van P. Kleykamp. O. J. Harkes 10 j. WOERDEN. Een fiets gestolen cm gauw thuis te zijn! We hebben verleden week bericht, dat Zondagavond 6 Dec. j.l. een fiets was ge kaapt, die neergezet was voor het café van den heer v. R., alhier. Nadat de politie een week lang gezocht heeft naar de ver dwenen fiets en de dader zijn haar pogin gen eindelijk met succes bekroond. Het blijkt hier geen „beroeps-zwijntjesjager" te zijn geweest. Een zekere F. uit Bodegraven was die bewuste Zondagavond verliefd ge worden en met een meisje uit geweest. In ce wolken zijnde vergat hij de tijd en nog niet geheel de kinderschoenen ontwassen zijnde moest hij te 10 uur thuis zijn in B. De trein was gemist. Ten einde raad greep de jongeling het rijwiel, dat voor hem eeu uitkomst was en peddelde naar Boroft. Hier werd de fiets ergens aan den kant gezet. De volgende morgen zou hij hem wel weer even opzoeken. Edoch, toen was er geen spoor meer van te zien. Een gelukkige vin der had de vondst op het politiebureau al daar aangegeven. Tot overmaat van smart praatte een familielid van de jongen zijn mond voorbij en 't geval kwam ter oore van de Woerdeusche politie, die hier onmiddel lijk profijt van trok en fiets en dader in be slag nam. Het rijwiel is aan de eigenaar teruggegeven. Tegen de dader is proces verbaal opgemaakt. Post. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke, de afzenders onbekend zijn; terugontvangen in de le helft der maand December: Brieven Bin nenland: J. C. Koopman, Rotterdam; W. Knoppers, Vleuten, Ned. Meelcentrale, Den Haag; Tyhuis, Amsterdam. Briefkaar ten Binnenland: Een briefkaart zonder adres. Z0ETERW0UDE (H.-R.). IJssport. Gisteravond werd de tiende jaarvergadering gehouden van de vereeni ging „IJssport", ZoeterwoudeLeiderdorp in het Café „Het Witte Huis". De voorzit ter, de heer A. C. Hendrikse, sprak een woord van welkom op deze 10e jaarverga dering; 10 jaren zijn 'n groot traject op on ze levensweg. Het verheugt den voorzitter nog zoovele van de oprichters, al hebben zij dan ook wat oudere gezichten, hier te zien. Onze vereeniging staat er goed voor, veel materiaal, geen schulden en een behoor lijke kas. Wij kunnen dus met moed de toe komst tegemoet gaan. Door den secretaris, den heer Alb. van Klaveren, werden de notulen gelezen, wel ke onveranderd werden goedgekeurd. De penningmeester, de heer C. de Graaf, bracht verslag uit over het afgeloopcn jaar, saldo in kas vorig jaar 140.43. In komsten 193.28, uitgaven 35.25, batig sal do 158.03. Alzoo een saldo in kas op 1 Dec. 1931 ƒ298.46. Door een commissie waren de boeken en bescheiden reeds nagezien, waarvan de heer J. P. de Bruyn verklaarde de be scheiden van den penningmeester in orde bevonden te hebben. De voorzitter dankte de commissie en op de eerste plaats den penningmeester voor zijn accuraat beheer. Tot leden der financieele commissie voor het volgende jaar werden benoemd de heeren P. de Bruin van Leiderdorp en H. v. d. Poel, te Zoeterwoude. Bij de bestuursverkiezing werden de hee ren A. H. Volleberg en Alb. van Klaveren bij acclamatie herkozen; dezelfde eer viel ook ten deel aan de aftredende baancom missarissen de heeren W. Demmendaal en H. v. d. Poel. De voorzitter feliciteerde de heeren met hun herbenoeming en vertrouwde dat zij wederom hunne beste krachten zouden ge ven voor de vereeniging. Na eenige mededeelingen over het mate riaal werd van de rondvraag een ruim ge bruik gemaakt. Verschillende wenken voor ijsplannen werden gegevenwaarna de voorzitter mededeelde dat het bestuur zich voorstelt dat, wanneer de gelegenheid wordt geboden, er een wedstrijd zal wor den gehouden om levensmiddelen en een extra-prijs voor de winnaars. De heer de Bruin vraagt, wat er zal gedaan worden wanneer er geen ijs komt. De voorzitter zegt, dat het bestuur dit ook besproken heeft en stelt voor dan aan de beide crisis- comité's een bedrag af te staan. Nog werd gevraagd zoo mogelijk een verlichte ijsbaan in te richten. Het bestuur zal de mogelijkheid hiervan overwegen. Nadat de voorzitter alle vragen tot volle tevredenheid had beantwoord, werd nog aan verschillende leden een aardige ver rassing bestaande uit banket en sigaren aangeboden, waarna de vergadering door den voorzitter met een woord van dank werd gesloten.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6