HfflULS Zaterdagmorgen "r Jaarlijksche Balans-Opruiming TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN VRIJDAG 18 DECEMBER 193i DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 HAARLEMMERSTRAAT 130-936 DE PRIJZEN DIE THANS BIJ ONS ZIET, ZIJN ONGEKEND LAAS JRJT O VERLANGT LASE PRIJZEN. WELNÖ, ONZE PRIJZEN ZIJN NOS LASER BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 18 Dec. 1931, megedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt Hoogste barometerst.: 778.3 t-e Croydon. Laagste barometerst.: 744.8 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 19 Deo.: Zwa/kke veranderlijke wind, licht tot half bewolkt, waarschijnlijk droog Weer, lichte tot matige vorst, des nachts, over dag temperatuur om het vriespunt. Een verdere ontwikkeling van het ge bied van hoogen druk, dat zich over de Britsche eilanden, door Frankrijk en het Noordzeegebied tot in het Zuiden van Scandinavië uitstrekt, samengaande met de vorming van hoogen druk in het Zuid- Westen en een Noord-Oostwaarts aftrek ken van de IJsland-depressie, deed de kansen op een aanhouden van de vorst toenemen. De nog hooge temperatuur in Scandinavië, die op enkele plaatsen tien tot vijftien graden boven de normale is maakt de kans op transportkoude uit die streken nog gering, doch de uitgebreid heid van het sneeuwdek aldaar en in Oost-DuitschLa-nd doet een tempora t uur- in die streken verwachten. Wat de soheeps daling onder invloed van den-hoogen druk berichten op den Oceaan te zien geven wijst op een verdere Westelijk voorbijtrek ken van de depressie. Waarschijnlijk zal in onze streken bij de zwakke wind in de omgeving van de kern van den hoogen druk de vorst des nachts matig zijn, en overdag licht met eenige nevel. LUCHTTEMPERATUUR! Temperatuur des middags te half drie 1.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Vrijdagnamiddag 4.15 uur tot Zaterdagmorgen 7.37 uur. HOOG WATER. Hoog water te Katwijk aan Zee op Zaterdag 19 Ce. 'oor voorm. 10.23 uur en nam. 10.55 v R. K. Commissie voor Werkloozenzorg. Bij den penningmeester van de Commis sie zijn na de laatste opgave de volgende bedragen binnengekomen: Door bemiddeling van den hoogeerw. deken van N.N. 2.50 B. K. Bond van Werkmeesters 5. ■den heer P. B. H. 2, Bus Peter Kanis 3.93M Gecollecteerd op de Lezing van „Ge-loof en Webenschap" 9.13 K Ter navolging, het volgende: Voor de a.s. Kerstgave, welke door de R. K. Oommissie voor Werkloozenzorg ver strekt zal worden, zijn reeds vele gaven en toezeggingen gedaan. Van N.N. is ontvangen 100 K.G. groene erwten en 100 K.G. bruine boonen. Vele slagers zegden een hoeveelheid spek, vet, kluiven, enz. toe, terwijl wij te vens vertast werden door een toezegging van koffie voor onze Kerstgave. Mogen nog moerdere van deze toezeg gingen en gaven volgen voor de ruim 300 Katholieke gezinnen. WINKELSLUITING KERSTMIS- DRUKTE. Vanaf 17 tot en met 24 December a.s. (behalve Zondag 20 Dec.) mogen de winkels geopend blijven tot des avonds 11 uur. Het winkelpersoneel (van 18 jaar of ouder) mag vanaf 18 tot en met 24 Decem ber a.s. gedurende die periode 11 uren per dag en 62 uren per week arbeid verrichten. Naast de Arbeidslijst moet een geschrift hangen, waarop de werk- en rusttijden van het personeel zijn aangegeven, indien van de ontheffing gebruik wordt gemaakt. Handelsregister K. v. K. W ij z i gin g. 5204. H. J. Plantfeber, Lei den, Apothekersdijk 8, dames-heerenkap- persbedrijf, winkel in parfumerieën. Uittr. E.: H. J. Plantfeber, Leiden, d.d. 29 Juli 1931. N. E.: H. J. Claus, echtgenoote van N. J. Plantfeber, Leiden. (H.V.) N. Gevolm.: N. J. Plantfeber, Leiden. Opheffing. 2011. Joh. Rietbroek Jr., Alkeniade, R.A.veen B. 502, zaadhandol. „Scmpre Crescendo". Naar wij vernemen is kapitein O. L. Walther Boer benoemd tot eerelid van het Leidsch Studentenmuziekgezelschap Sem- pre Crescendo. Berichten reeds in een groot gedeelte onzer vorige oplage geplaatst. LEIDEN. D. V. VAN R. K. BIJZ. ONDERWIJZERS In de Burchtzaal van „den Burcht" ver gaderde gisteravond de kring Leiden van de diocesane vereeniging van bijzondere onderwijzers „St. Augustinus". Na het gobed opent de voorz., de heer H. de Boer met de mededeeling dat het 'n avond zal worden zonder sprekers, die verhinderd waren en door ziekte van een der leden, ook zonder de muziek, die voor dezen avond was toegezegd. Spr. memoreert dan den schitterend ge slaagden onderwijzersdag, de 2e Federatie- gadering, de meeting te Utrecht, waar 24 leden van de afd. Leiden aanwezig waren. Spr. herinnert vervolgens aan de herzie ning der L. O. wet, welke hij in het kort bespreekt. Spr. stelt voorop, dat bezuini ging door velen noodzakelijk wordt ge acht en beschouwt vervolgens het C. O. in verband met den toestand van de schatkist. Het lijkt spr. gewenscht deze zaak in deze vergadering nog te bespreken. Hierna leest de secretaris, de heer Vree burg, de notulen, die onveranderd worden vastgesteld. De voorz. deelt mede, dat het aantal leden thans 185 bedraagt Ingekomen is een uitnoodiging van de R. K. Propagandaclub „Dr. Sohaepman", tot deelname aan de Rerum-Novarum-her- denking te Leiden. Ingekomen is voorts een motie van den R. K. Vredesbond met een schrijven van het hoofdbestuur inzake het internationaal volkspetitionnement. De motie, waarin aangedrongen wordt op ontwapening, wordt voorgelezen en overgenomen. Door den voorz. wordt een voorstel in gediend voor de Federatievergadering, waarin gevraagd wordt naar aanleiding van het feit, dat het aantal tijdelijk aan- gestelden bij het katholiek onderwijs groo- ter is dan bij andere scholen, een enquête in te stellen aan welke scholen dit aantal het grootste is en wel aan jongens-, meis jes- of gemengde scholen. Hierover worden eenige besprekingen gevoerd. De heer Schouten vraagt de en quête te verduidelijken met deze gegevens betreffende religieuze of leekenonderwij- zers, welk amendement do voorz. gaarne in zijn voorstel opneemt. Over de wijzo en het resultaat dezer enquête worden discussies gevoerd, waar bij zich verschillende aspecten openen. Het voorstel wordt tenslotte aangeno men, terwijl do wijze van uitvoering nog wordt aangehouden. Gememoreerd wordt de gehouden ouders avond op 9 Dec. Ingekomen is een brochurö van de Ver eeniging van handenarbeidIs handen arbeid noodzakelijk?, welke brochure zeer wordt aanbevolen en door den secr. wordt toegelicht. De heer Brouwers zegt toe dit onderwerp in een der volgende vergaderingen te zul len bespreken. Door den heer Vreeburg wordt hierna verslag uitgebracht van de Federatievor- gadering, welk verslag een uitgebreide dis cussie tengevolge had. Wegens het vergevorderde uur wordt overgegaan tot bespreking van de pogin gen tot het verkrijgen van één federatie, welk punt door den voorzitter wordt uit eengezet. Spreker geeft eerst de geschiedenis der pogingen die gedaan zijn, eerst het plan Brugman en plan Omloop. Het resultaat is nu, dat men niet tot één gemeenschap pelijk plan is kunnen geraken, dat aan de federaties kan worden aangeboden. Spr. licht dan het plan Omloop toe, dat de verdienste had een verbinding te maken tusschen Noorcl en Zuid, door als trait d'Union een bestuurslichaam in het leven te roepen met wetgevende macht. De besprekingen hierover werden ver volgens door den voorzitter nader uiteen gezet, o.a. het compromis-voorstel dat nog word gedaan, maar dat eveneens de zaak niet heeft kunnen redden. De heer v. d. Krogt bepleit de ééne federatie in een nieuwen vorm, -waarvoor wij iets nl. eenige medezeggenschap moe ten over hebben. De heer Van Heeteren bestrijdt deze meening aan de hand van de practijk, waaruit hij concludeert dat het verkeerd is zijn invloed prijs te geven. Door verschillende leden wordt hier over nog het woord gevoerd, waarna de voorz. de bet eekenis van het Noorden en die van het Zuiden tenslotte nog eens scherp tegenover elkaar stelt. Hierna dringt de voorz. aan steun te geven aan de slachtoffers van de crisis. Uit de vergadering gaan stemmen op om schoolsgewijze inzameling daarvoor te hou den. Anderen weer zijn daartegen. Het voorstel om het sohoolsgewijze te doen, wordt hierna verworpen. Besloten wordt een bijdrage te geven aan de tooneelclub der afdeeling. Na behandeling van eenige huishoude lijke zaken wordt de vergadering dooi den voorzitter gesloten. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n1058. N. van Leeuwen, Leiden, Morschstraat 22, schoenwinkel en schoenmakerij. N.E.: N. van Leeuwen, Lei den. 4716. Veilingvereeniging „Bloemen- lust", Rijnsburg, Oegstgeesterweg 3. N. Comm.: C. Soeteman, Noordwijk. 5426. Zeevaart Maatschappij „Knik ker", Sassenheim, ter Leedelaan 5, viasche- rijonderzoek. Kantoor verplaatst naar IJmuiden, Prins Hendrikstraat 65. Nabij het gesticht Endegeest reed heden morgen om kwart over 12 een personenauto, komende uit de richting Haarlem,toen een voor hem uit rijdende vrachtauto plotseling het hek van Endegeest inzwenkbe zonder eenig signaal te geven. De bestuurder van den personenauto moest daardoor haastig uitwijken en reed tegen een boom. De auto moest door de kraanwagen van de firma Ameele worden weggesleept. De bestuurder kwam met de schrik vrij. Geboren: Elisabeth Alida, dr. v. N. G, Kok en A. J. Chaudron. Catharina Elisabeth, dr. v. M. J. Koet en E. C. Knaap. Jacobus Gerardus, zn. v. J. G. v. Nieu- wenhuijzen en A. de Roode. Willem Cor nells Johannes, zn. v. J. D. Degreef en E. van der Hoek. Gerda, dr. v. A. J Peeters en G. J. Besse. Antonia Corn e ia Theie- sia. dr. v. A. J. A. v. d. Wiel en C. Broekhof. Margaretha, dr. v. L. Scheele en D. van Nieuwenhuizen. Pieter Johannes Corne lls, zn. v. E. H. Grootcndorst en J. Chr. Oosthoek. Marianne, dr. v. C. N. van Vonetie en O. A. van Dorsten. Huwelijksaangiften: H. S. Teijn jm. 28 j. en E. Blom jd. 23 j. J. van der Weijden jm. 37 j. en A. M. G. van Muijen jd. 29 j. Gehuwd: J. van Zonneveld jm. en M. M. Verhaegen jd. A. Brandt jm. en W. S. van den Broek jd. J. Franke jm. en A. Luchies jd. D. Huijgens jm. en C. de Ridder jd. Th. H. Nagtegcller jm. ij A. W. Knöbber jd. L. Noort wedn. en J- Schipaanboord jd. A. van Rijn jm. en A. E. M. Jansen jd. Overleden: M. J. Filippo-Karel, vr. 26 j. LEIDEN. Geslaagd: Voorbereidend kerkelijk-examen de hoe ren W. van der Ven. Culemborg en A. G. van Wijk, Den Haag; candiplaats-exnmen reehtsge'eerdheid de heeren; L. M. M. Smulders Den Haag; D. van Doorn, Oost en West Souburg; T. E. Tan, Den Haag en J. A. J. Bottenheim, Am sterdam; candidaats-examen indisch recht de hee ren R. M. van Rhee, Den Haag en H. M. Perelaer, Den Haag. Bevorderd zijn: tot doctor in de geneeskunde op proef schrift getite'd ,,De- intraveneuze pyelo- graphie en hare toepassing bij kinderen" de heer M. O. Eltzbacher, geboren te Keu len; tot doctor in de letteren en wijsbegeerte op proefschrift getiteld „Het Cancellier- boek" do heer A. H. M. C. Kessen, geboren te Maastricht. BINNENLAND. De aanranding te Klarenbeek. Voor het Hof te Arnhem stond heden terecht de 26-jarige landbouwer A. D. D. uit Voorst, die op 8 Mei j.l. de onderwijze res mej. Dijkman bij het station Klaren beek aanrandde en zwaar verwondde. De procureur-generaal bij het Hof mr. Cnopius eisohte bevesiigmg van het von nis van de rechtbank te Zutphen, die D. veroordeeide tot 6 jaar gevangenisstraf, door te brengen in de bijzondere gevange nis met daarna ter beschikkingstelling van do regeeriag. De getuige-deskundige dr. Lenoble, directeur van het krankzinnigen gesticht te Zutphen, had verd. gedeeltelijk toerekemngvatbaar bevonden. Uitspraak over 14 dagen. Schip in nood. Het Noorsche stoomschip „Lionel" drijft rnet machineschade bij het vuurschip Brande- laar hulpeloos rond en heeft assistentie ge vraagd. Sleepbooten zijn reeds vertrokken. BUITENLAND. GEVOLGEN VAN DEN ECONOMISCHEN NOOD. Kind in woonkeet doodgevroren. BERLIJN, 17 Dec. (V.D.) In het door de regeering ter beschikking van werkhui zen gestelde nederzèttingsgebied van Buchholz bij Bernau, is een tweejarig meis je in een woonkeet gedurende den laatsten vorstnacht doodgevroren. De bewoners wa ren zoo arm, dat zij niet de geringste voor raad brandstof konden koopen. Het weini ge geld dat zij als steunuitkeering ontvin gen, was nauwelijks voldoende voor het koo pen van de noodige levensmiddelen. Ter wijl de ouders afwezig waren lag het kind in de onverwarmde keet in een zeer scha mel bed en overleed tengevolge van «Ie koude. Toen de vader het lijkje van het meisje vond, deed hij een poging tot zelf moord. Sneeuwval in Noord-Afrika. PARIJS 17 Dec. (V.D.) De gevolgen van het noodweer, dat in de afgoioopen dagen in Tunis heeft gewoed, zijn thans eenigs- zins te overzien. Uit het slik, dat na de overstrooming van de Medsjerdah op een groote uitge strektheid land is achtergebleven, heeft men tot nog toe zeven lijken kunnen ber gen, tjoch men vreest dat nog meer slacht offers ontdekt zullen worden. Nu hot noodweer begon verder het binnenland in een groote hoeveelheid sneeuw te val'en, een ongewoon verschijnsel voor de bewo ners van dit gedeelte van Afrika, voor zoo ver zij niet op de bergen thuishooren. Op sommige plaatsen bereikte de sneeuw een hoogte van GO c.M., zoodat het vorkeer eenige malen werd gestremd. Sneeuwstorm in Zweden. STOCKHOLM. 17 December (V.D.) Een sneeuwstorm, die gedurende den meesten tijd de kracht van een orkaan had, heeft ongeveer 48 uur boven het grootste deel van Zweden gewoed. Zoowel het verkeer te land als de scheepvaart ondervonden groote moielijkheden en waarschijnlijk zijn vooral op zee tal van ongelukken gebeurd. In den afgeloopen nacht is de storm gaan liggen. Op het eiland Got land zijn in totaal 100.000 boomen uit den grond gerukt of ofgeknapt. LAATSTE BERICHTEN EEN FRANSCHMAN AANGEVALLEN EN BEROOFD IN DE SCHEVENINGSCHE BOSCHJES De daders onbekend. In het struikgewas langs het verhoogde voetpad va nden Scheveningsehen weg is gisteravond omstreeks half acht een man in bcwusteloozen toestand gevonden. Een loopjongen kwam tegen dien tijd over het voetpad en bmerkte ter hoogte van de Israëlielisehe begraafplaats, dat er iemand tusschen de struiken lag, die of dood óf bewusteloos moest zijn. Hij waar schuwde de politie, die ter plaatse een onderzoek instelde. Het bleek, dat de man verschillende ver schillende verwondingen had opgeloopen en vermoedelijk in het struikgewas was gegooid, tengevolge waarvan hij het be wustzijn verloor. De Geneeskundige Dienst vervoerde hem naar het ziekenhuis, waar zijn wonden verbonden werden en ook langzamerhand het bewustzijn terugkeer de. Bij zijn verhoor door le politie ver klaarde hij een Fransohman te zijn, 40 jaar oud en tijdelijk verblijf houdende te Rotterdam. Hij deelde verder mede, dat hij gisteravond omstreeks half zes op het voetpad wandelde, toen hij door twee mannon werd aangesproken. Voordat hij zich kon verdedigen, hadden zij hem beet gepakt en met vuistslagen op het hoofd en in de maagstreek neergeslagen. Later hadden zij hem in de struiken gegooid. Zijn portefeuille was uit zijn zak gekaald en op den grond gegooid. z Het slachtoffer verklaarde, dat er twee biljetten van 1000 Fransche francs en ze ven biljetten van 100 Belgische francs wa ren gestolen. Voorts miste hij nog een gou den ke'.ting en een gouden ring. Van de daders kon hij geen enkel signa lement opgeven, zoodat de politie tot nu toe in het duister ta«t naar de daders van dezen overval. De verwondingen van den Fransohman zijn slechts onbeduidend. De moord te Leidschendam. Het Haagsche Gerechtshof heeft bekrachtigd de beschikking van de Haagsche rechtbank, waarbij werd afgewezen het verzoek om scha deloosstelling van den heer J .B., wegens on rechtmatige arrestatie en gevangenhouding als verdachte van den moord op den Voorburg- schen manufacturier van der Drift. De heer B. heeft naar aanleiding hiervan een audiëntie bij den minister van justitie aangevraagd, welke hem hedenmiddag is toe gestaan. GANDHI NAAR INDIë VERTROKKEN. ROME, 18 Dec. (V.D.). Aan boord van het stoomschip „Pilsna" is Gandhi uit Brindisi naar Indië vertrokken. Hij heeft geen hut betrokken, doch woont in een tent op het achterdek, waar zijn soiïinewiel staat en een groot aantal blikken met geitenmelk, waarmee hij zich gedurende den overtocht zal voeden. Door bandieten ontvoerd. NEW-YORK, 18 Dec. (V.D.) - Te Kansas City is de rijke eigenares van een modemaga zijn, Mrs. Donnelly door bandieten ontvoerd, terwijl zij met haar auto een tocht door het Plaza-district maakte. Ook de negerchauffeur van de auto werd gevangen genomen. De ban dieten eischen een losgeld van 75.000 dollar en schreven den heer Donnelly een dreigbrief, dat de chauffeur zou worden gedood en zijn vrouw blind gemaakt, wanneer het losgeld niet tijdig werd gedeponeerd of wanneer ge tracht zou worden den ontvoerders een val te zetten. De heer Donnelly verklaarde geen in menging der politie te wenschen en het geld te zullen deponeeren om zijn vrouw zoo spoe dig mogelijk in veiligheid te brengen. Drie vliegers bij botsing in de lucht gedood. NEW-YORK. 18 Dec. (V.D.) Bij het es- quadrille-vliegen van drie vliegtuigen van het militaire vliegveld Selfridge te Mound Cle mens in den Staat Michigan, zijn twee vlieg tuigen uit de esquadrille-formalie geraakt en ten Noord Westen van New-Baltimore met elkaar in botsing gekomen. De twee vliegtui gen stortten naar omlaeg en de drie inzitten den, twee luitenants en een sergeant, werden gedood. Kinderen van koude gestorven BERNAU, 18 Dec. (V.D.) Naar aanlei ding van het bericht van gisteren, dat een 2- jarig meisje tengevolge van de koude is ge storven in de woonkeet van een werklooze, die naar het door de regeering ter beschikking van werkloozen gestelde nederzettingsgebied bij Bernau was verwezen, wordt nader ge meld, dat in de kolonie Moellersfelde te Buch holz in een woonkeet een 14-dagen oude zui geling eveneens tengevolge van de koude is gestorven. De ouders hadden een kachel aan gevraagd, die hun echter door het Wohlfah?ts- amt niet kon worden verstrekt. In de neder zetting Schonersfelde is eveneens een kind ten gevolge van een opgeloopen verkoudheid in de onverwarmde woonkeet overleden. LEIDEN, 18 Dec. Kaas. Aanvoer 84 par tijen, Goudsche kaas 69, Leidsche kaas 15 par tijen les. Goudsche kaas 2729, 2e 25 26, le Leidsche 28—34, 2e 24—27. Aan de stadswaag gewogen: 54 partijen, 1824 stuks, 15218 K.G., handel flauw. 18 Dec. Vee. Aanvoer runderen: 578, kalveren: 105, schapen: 597, stieren 21: 160 —315, kalf- en melkkoeien 103: 160290, Varekoeien 162: 120250, vette ossen 251: 160300, sch. a. d, h. 3575 ct., graskal veren 41: 4070, handel stug. Vette kalve ren 18: 3575, sch. a. d. h. 98118, nuch tere kalveren 87: 710, vette schapen 372 1822, weide schapen 225: 1416, handel matig en traag. Mestvarkens 374: 1322, Londcnsche varkens sch. a. d. h. 2528, Zou ters: 2830 ct, handel traag. Biggen 748: 3 6. paarden 4: 190230, veulens 2, bokken en geilen 5: 410, handel matig. ALKMAAR, 18 Deo.. Kaas. Aanvoer 86.000 kg. Fabriek kleine 22, Fabr, com missie 23, boeren kleine 23, idem com missie 24. Handel goed. RIJNSATERWOUDE, 17 Dec. Eieren- veiling Aanvoer 1350 kippeneieren 4.75 5.90, 150 eendeneieren 3.501.40 per 100 stuks. BODEGRAVEN, 17 Dec. Eieren Aan voer 6348 stuks. Wit 5.20—5.90, bruin 5.30 6.20, kuikeneieren 45.10, eendeieren J 4.10-4.50. WOERDEN, 17 Dec. Groenten Spruit- kool 24, kroten 3, roode kool 3,5, groenekoo! 2,54,5, boerenkool 1, peen 5, andijvie 10— 18, prey 77,5. 17 Dec. Fruit. Bellefleurs 2,518, Goudreinct 1138, Bellefleur 6—7,5, Gronin ger kroon 4, Sterappels 4—6,5, Holaes 3,5 11,5, Culemans 7,5, Zoete Ermgard 317,5, Zoete Camp 10, Winterjam 4—11,5, Sint— Remy 6,510, Bezie de Charmontel 7,5, Ber gamot 48, Brederode 10. 17 Dec. Vrije veiling. Kipeieren bruin ƒ5.106.10, wit 55.30, gemengd ƒ5.10— 6, heneieren bruin 4.10—5.60, wit 3,20 4 50, gemengd ƒ3.504.50, eendeieren ƒ3 3.90, boter 5052, kaas 2135, Aanvoer eieren 15000 stuks. VEUR—LEIDSCHENDAM. 17 Dec. Vrije veiling. Aanvoer kipeieren 13189: 3.50 6 75, eendeieren ƒ44.75, kippen ƒ0.551.40 eenden ƒ0.801.75, konijnen ƒ0.704.25, duiven 1327 ct. ZEVENHOVEN. 17 Dec. Vrije veiling. Aanvoer eieren 2532 stuks. Kipeieren 3 6.20, eendeieren ƒ4, boter 4749, kaas 30, rundvleesch 2028, apoelen 2 per 20 K.G. WOUBRUGGE, 17 Dec. Vrije veiling. Aanvoer eieren 1723 stuks. Kipeieren 4.90 5.50, kuikeneieren 3.354.60, eendeieren JA.20. boter ƒ0.74—1.04, kaas 52—60 ct. STOMPWIJK, 17 Dec. Eieren Kipeieren 4.156.95, henneneieren 3.655.05, TER AAR, 17 Doe. Centrale veiling. Sla ƒ0.60—6.20, spruiten ƒ3.90—5.90, bloemkool 3—5 ct., andijvie ƒ0.30—0.90, boerenkool 14 18 ct. per kist. prei 1.30, uien 4.40, Chi- neesche kool 1.20. UITHOORN, 17 Dec. Kaas. Aanvoer 750 stuks. Goudsche kaas le s. R.M. 2429, 2e soort 24—26, handel traag. W ISÖEKN UT EK KI N U EN (AMSTERDAM/ (Niet officieel). Berlijn 58.90 Londen 8.59 New York 2.491/,6 Parijs 9.78 Brussel 84 65 Zwitserland 48.55 Milaan 12.75 Madrid 21.80 Oslo 46.25 Kopenhagen 47.25 Stockholm 47.75 Weenen 35.25 Praag 7.'8 Boedapest Prolongatie 1 pet. BEURSOVERZICHT. van gisteren. Do nieuwe daling te New York maakte een onaangenamen indruk. Uok de nog on opgehelderde politieke en financieele situa tie schiep een onbehaaglijke atmosfeer, terwijl de onzekerheid omtrent de rubber en suiker-besprekingen de stemming ook al niet ten goede. kwam. In Kon. werd aan vankelijk een levendige handel gedreven op een verlaagd niveau. De notcering daal de tot 107y3, waarna een kleine verbetering was te bespeuren. Shell Unions daalden be neden 4. Philips moesten zioh een opoffe ring getroosten ondanks de gunstige uit- voercijfers over November. Unilevers flauw, waartoe werd bijgedragen door berichten omtrent verliezen door een dochter Mij. ge leden. Aku's lagen gedrukt. A'd&m Rubbers openden e-nkelo punten lager, doch her stelden zich vervolgens eenigszins. Suikers ongcannncerd. H.V.A.'s is doorsnee weinig veranderd-. Mijn waarden en Tabakken ver waarloosd. Scheepv. aangeboden en dus la ger. Amerikanen leden zonder uitzondering verliezen. De obligatieraarkt was lusteloos. Het aanbod wm overwegend, zoodat de noteeringen algemeen lager kwamen.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3