UIT DE RIJNSTREEK VRIJDAG 18 DECEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 SASSENHEIM. OPENING DER LIGHALLEN. Achter het St Bernardusgesticht. Velen hadden gehoor gegeven aan de uitnoodiging van het bestuur van het Groene lvruis om tegenwoordig te zijn bij de officieele opening van de lighallen voor t.b.c.-patiënten. Onder de aanwezigen wa ren Burgemeester en Wethouders on/or Gemeente, Pastoor J. Thus, de plaatselijke schoolarts, de heer C. R. Zijerveld, de plaat selijke geneesheeren, twee zusters van net St. Bernardusgesticht en Zuster Pijpers. Ook waren vertegenwqordigd de Protes- tantsohe Wijkverpleging door de bestuurs leden de heeren L. van Leeuwen Sr. en M. J. Eelderink en de Katholieke Wijkverple ging door de heeren L. Ph. Bisschops en Van Niekerk en het bestuur van „Herwon nen Levenskracht". Ook waren aanwezig de heer H. J. A. Vooren, secretaris van de Prov. afdeeling van het Groene Kruis en dr. Brouwer en mej. N ijland, hoofdbestuur ders. De Inspecteur dr. Putto had bericht van verhindering gezonden. De voorzitter van het Groene Kruis, dr. P. Ie Grand, het woord nemende, kan me- dedeolen dat de t.b.c.-bestrijding steeds de bijzonder aandacht van de plaatselijke af deeling van het Groene Kruis heeft gehad en de totstandkoming van deze lighal is het resultaat van het streven van vele jaren, waarbij vele moeilijkheden te overwinnen zijn geweest, zooals trouwens het geval is geweest met de t.b.c.-bestrijding in het al gemeen. De noodzakelijkheid van de t.b.c.- bestrijding werd gevoeld na een lezing die alhier voor enkele tientallen jaren werd gehouden. De opbrengst van de Emma- bloemcollecte, die toen alhier voor het eei st weril gehouden, bracht 66.92 op. In 1920 volgde de aanstelling van een zuster-huia- bezoekster, in 1922 bestonden de plannen voor een lighal reeds en werd door het be stuur de lighal in Hillegom bezichtigd. B:j de eerste steenlegging van het St. Bernar dusgesticht in Jan. 1924 werd op de moge lijkheid gewezen om op het beschikbare terrein de lighal op te richten en de aan leg van de populierenlaau langs den tuin van het gebouw vormt reeds lange jaren de toegangsweg tot de thans voltooide lighal. Teruggaande in de historie denken wij op dezen middag aan den prediker van de kruistochten, Bernard van Clairveaux, naar wien de St. Bernardusstichting is vernoemd en die bij zijn kruistocht het groote gebod van God lief te hebben boven alles voor oogen had, zooals wij nu bij ons streven het tweede groote gebod van de naasten liefde voor oogen hebben. Hierop nam Pastoor Thus het woord, wien het bijzonder genoegen doet, dat hij nu dr. Le Grand mag gelukwenschen met het bereiken van zijn ideaal, nadat vele moeilijkheden in een lange reeks van jaren uit den weg zijn geruimd. De kruisvaarder St. Bernardus werd voortgedreven door het woord „Dieu le veut" en het is mij ge bleken, aldus de geachte spr., dat ook dr. Le Grand bij zijn onvermoeide streven m dienst van de naastenliefde dit schoone woord voor den geest heeft gehad. Ik wensch u toe, dat u nog jarenlang getuige mag zijn van het feit, dat onder Gods ze gen deze ïurichting de genezing van veleu zal bewerken. Hierna werd door de aanwezigen het ge bouw in oogenschouw genomen. Het gebouw is gemaakt onder architect Iviebert en het werk is uitgevoerd door den heer Melinan. De hallen zijn gelegen op de zuidzijde vanwaar de vertieküen overvloe dig licht ontvangen door de glazen wan den en door luiken in de zoldering. Tu»- schen de beide afdeelingen voor vrouwe lijke en mannélijke patiënten is de eetka mer voor de patiënten gelegen, waarachter een zich practisch ingericnte keuken be vindt. Verder is het gebouw voorzien van een badkamer, waarin een kuip- en douche- bad. Alle vertrekken van het gebouw zijn ingelegd met granietvloeren. De inrichting is gelegen op een ideaal-rustig plekje en de patiënten genieten van een zeer ruim uit zicht. Moge hier door velen genezing wor den gevonden. Na afloop van de officieele opening be gaven de aanwezigen zich naar het St. Ber- nardusgestioht, waar thee werd aangebo den en door meerdere aanwezigen net woord werd gevoerd. ALKEMADE. Personalia. Tot klerk ter Secretarie aan de Aldeeling Bevolking en Burger.ijke Stand te Zutphen is benoemd de heer Th. J. A. Castelein, 3de Ambtenaar ter Secreta rie a-ihier. HILLEGOM. Vrouwenbond. Gisteravond hield de afd. iii.legom van den R. K. Vrouwenbond in Hotel Sistermans een ledenvergadering De belaugste.ling was best. De President, Mej. U. de Grauw, opent met den Chr. groet en een woord van hartelijk welkom, bijzon der gericht tot Pastoor Krook G.A. en diens beide kapelaans, alsmede Paer Zuure van de Orde der Witte Paters van Boxtel, den spreker van den avond. Het verheugde de Presidente, dat" de opkomst groot is, het geen getuigt van het medeleven der leden en van hun liefde voor de Missie. Om tijd te winnen werden de notulen aan gehouden en het woord gegeven aan Pater Zuure, die 'n Missiefilm vertoonde van het leven, de gebruiken en hei werken der Mis sionarissen in de Middellanden van Afrika. De uitleggingen van den Pater, die de dui delijke beelden vergezelden, werden met on verdeelde aandacht gevolgd. Aandoenlijk was het, teen ook de plaat vertoond werd, waarop Pater Alphons van Sambeek met zijn medepaters den Aposlolischen arbeid daar verrichtte en er vooi enkele maanden het leven liet. Deze Missionaris heeft hier n.l. naaste bloedverwant-en. In de pauze bracht een eenvoudige inza- meling voor dit mooie doel nog f 42.50 op, waarvoor hartelijk werd gedankt. Het was een mooie avond. WOUBRUGGE. DE LICHTBAAK VOOR DE LUCHTVAART. Met ingang van 15 December is officieel in bedrijf gesteld het luohtvaartroutelicht alhier. Na Amstelveen, is dit het eerste baken, voor de nachtvliegdienst Amster damParijs v.v., terwijl hierna nog, zoover ons land betreft, volgen de routelichten te Pijnacker, Numansdorp en Roosendaal. Deze laatste drie zullen ook voor het vol gende voorjaar gereed zijn. De eigenlijke lantaarn is opgesteld op een 23 Meter hooge mast van ijzerwerk, welke is geplaatst naast het electrisch go- maal van den polder Vierambacht alhier. In deze lantaarn bevindt zich in de eerste plaats de hoofdlamp met een sterkte van 1500 Watt. Door een draaiend dubbel len zenstelsel van schitterend geslepen gla-s is het mogelijk, dat twee sterke roteerende lichtbundels worden verkregen. Om eenigszins een. indrak te krijgen van de enorme lichtsterkte zij vermeld, dat bij gunstige weeromstandigheden dit licht op een afstand van circa 45 K.M. zichtbaar is. Verder is in de lantaarn nog een tweede lamp ondergebracht, welke eveneens door middel van geslepen lenzen, twee vaste lichtbundels verspreidt, die de richting aan geven, ui welke gevlogen moet worden. De geheele installatie wordt door een electrische soliakelkiok op naar behoefte in te stellen tijden, automatisch in- en uit- Ten slotte zij nog medegedeeld, dat reeds van medio Mei 1930 af, de luchtvaartroule- i verlichting voor de lijn AmsterdamHan- j nover bestaande uit zes soortgelijke lau- taarns in bedrijf is. Dat deze lichtinstallatie in deze onze 1 omgeving veel bekijks heeft, is begrijpelijk. Mot het opzicht over een en ander is be last de heer A. Kroon Mzn., alhier. De rekensom van Bartjes. Een onzer abonné's zou omtrent de som men van Bartjes, voor eenige weken ver meld, ook wel de oplossing wenschen te le zen n.l. wat het sa.aris van den school meester was en de verhooging uit de dorps- I kas. Zie hier de oplossing. Noem het salaris x dan is 1/10 x X 1/5 x of 1/50 x2 het pro- duet, 1/5 x 1/10 x 1/10 x het verschil. Dus 1/50 x2 1/10 x 70. Dus 7 x 1/50 x2 7 1/50 350. Het salaris is dus f 350 por jaar. Wat de verhooging betreft, a2 X 10a 3000a f 50.—. Die schoolmeester had nog hooger loon, als de Woubrugsohe in 1798, eene Van Itfir- son. Zie hier diens tractement: j Uit het ambachtrekening f 71 10 stuiver, i Gemeenlandsche koster f 7. Koster en voor zanger f 84. Aan turf, 60 ton f 50. Ophalen J van stoelengeld kerk f 50. Overschot aan 1 kaarsen bij de avondkerkdienst f 16. Voor schoonhouden kerk en kerkhof f 40. Te za- men f 318 10 stuiver. R0EL0FARENDSVEEN. Overreden. Woensdagmorgen is het I zoontje van den heer H. alhier overreden door de bestelauto van de firma Beuk te Leimuiden. De kleine was bang voor de i hond van den heer v. P. en stak plotseling j den weg over, juist op het moment, dat ge- I noemde auto passeerde, zoodat den be- i stuurder geen schu.d treft. Het kind werd I orimiddellijk vervoerd naar de woning van Dr. van Dooren, waar b eek, dat het been was gekneusd. Na verbonden te zijn werd de kleine naar de ouderlijke woning ver voerd. TER AAR. Wie heeft er iets verloren? Als gevon den voorwerp bij de politie gedeponeerd: 1 pakje manufacturen en een koffer. Geboren: Jan, z. v. J. v. d. Starre Snijders. Gerarda Ahda Theresia, d. v. A. van Poel wijkHeemskerk. Overleden: J. v. Vliet, 4 maanden. Gevestigd: B. Scheffers van Alphen a. d. fJijn; A. v. Wijk van Alphen a. d. Rijn. j Vertrokken: Wed. H. Verdegaal naar Nieuwkoop; A. Brenkman en gezin naar Delft; J. Ori naar Scheveningen; P. M. Lefeber naar Den Haag. VEUR... Gemeenteraad. Hedenavond te 7.15 u. komt de Raad der gemeente Veut in Open bare vergadering bijeen. Agenda: 1. Behandeling gemeente-be grooting, dienst 1932. N00RDWIJKERH0UT. Bloembollencultuur. Voor de leden der afdee.ing Noordwijkerhout van de Alge- meene Vereeniging voor Bloembollencultuur werd in 't café „Het Wapen van Noordwij kerhout" op Woensdagavond een vergade ring gehouden. Ongeveer 8 uur opende de Voorzitter, de heer E. Oostman Jac.zn., de goed bezochte vergadering me enkele beschouwingen over de gedrukte tijden in verband met het bloembollenvak. Tevens herdacht de voor zitter de twee leden die in hot afgeloopen jaar zijn overleden, n.l. de heeren N. O. van der Zalm en C. Heemskerk. Do heer van der Za.m is jarenlang bestuurslid van de afdee ling Noordwijkerhout geweest en wist zich door een aangename omgeving en een bree- de opvatting zeer verdienstelijk te maken. De overledene is met een bescheiden bloein- bollenkweekerij begonnen en heeft deze tot een der grootste exportzaken van Noordwij kerhout uitgebreid. De notulen worden door den secretaris, den heer L. M. van Noort, gelezen en onver anderd vastgesteld. Met algemeene stemmen wordt besloten een medaille beschikbaar le stellen voor de tentoonstelling in het Flora-park te Noord- wijk. Als afgevaardigden naar de Algemeene vergadering te Haarlem weiden gekozen do heeren: L. M. van Noort en E. Oostdam Jzn, plaatsvervangers de heeren P. Roijne- veld en J. 'R. Zonneveld. Tot candidaten voor leden van T Hoofd bestuur werden gekozen vacature B. Varen kamp, de heer H. A. van Doorne. vacature J. A. van der Voort de héér A. Warnaar en in de vacature A. Verduin Jr. de heer W. A. Phi ippo te Bennebroek. Zonder eenige discussie werd hierna de beschrijvingsbrief behandeld. Verder werd door den heer W. van der Zalm een voorstel gedaan om de afgevaar digden naar de algemeene vergadering op te dragen in de vergadering ter sprake le brengen de opheffing van het fonds „2e cent per roe", in verband met de crisis. Spreker zou het toch wenschelijk achten bij niet op heffing van het fonds, kleine tulpen uit de middelen van het fonds op te koopen om een ongewenschte uitbreiding tegen te gaan. Dit voorstel'werd met groote meer derheid van stemmen aangenomen. Na afloop van de vergadering werd een prachtige collectie bloeiende planten van de firma van den Berg—Smit en Overvelde, verloot. RIJNZATERWOUDE. Gemeenteraad. De Raad de2er ge meente vergadert Maandag a.a. der nam. te halft acht uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Wijziging besluit opdracht tot het zelfstandig opnemen van kas en boe ken bij den gemeente-ontvanger. 3. Comp tabel besluit. 5. Voorstel tot aanvrage aan Ged. Staten om verlenging van de vrijstel ling tot het geven van onoerwijs in de licha melijke oefening. OUDEWETERING. Zanguitvoering. Onder groote belang stelling had Woensdagavond in de Gerefor meerde kerk alhier de uitvoering plaats van de Chr. Zangvereeniging „Halleluja", j onder leiding van haren directeur de hr. B. Verdoorn te Leiden, met medewerking van het Kinderkoor „Klein Halleluja". Voorts verleende nog medewerking Mej. Karola Albrechte, Pianiste te Leiden. De opening geschiedde door den Weled. Heer P. M. Oostlancr, waarna met de uitvoering een aanvang werd gemaakt. Wegens de uitvoe righeid van het programma zullen we ons van een bespreking van al'.e nummers moe ten onthouden en wi'.len we volstaan met de best geslaagde nummers te vermelden. Dit waren naar onze meening van het Grootkoor No. 3 Het Jagerslied en No. 9 De Dageraad; van het Kinderkoor No. 5b Peerke de Reus en Winterzang, waarbij aan Mej. Albrecht 'n extra compliment toekomt voor haar keurige begeleiding. Van het Gem. Dubbel Kwartet vermelden we No. 12 Herders-Zondagslied, dat vrij wat beter in de ooren klonk dan No. 6 De Vesper. Over het geheel een uitstekend geslaagde uitvoe ring. Jammer was, dat het vriendelijk ver zoek van den heer Oost ander om in het Kerkgebouw niet te applaudiseeren enkele malen niet werd opgevolgd. Tot slot vermelden we nog de onberispe lijk uitgevoerde klarinet-solo van den Di recteur, den heer Verdoorn, die door Mei. A. Lagerweij op orgel werd begeleid. R. K. Tooneelvereeniging. Deze ver eeniging vergaderde Woensdagavond in Hotel Van den Bosch. Bijna aile leden wa ren aanwezig. Na opening en lezing der no- tuden had de rolverdeeling plaats voor de a.s. Vastenavond uitvoering. Ditmaal zijn eenige vroolijke Btukken op het repertoir geplaatst. Hierna werd een door tooneel- criticus geschreven rapport voorgelezen be- treffinde het op 24 en 25 November opge voerde sociale spel „De Eikeboom". In dit rapport werden a,lle onderdeelen en ook alle spelers van tafereel tot tafereel uitvoerig besproken. Hoewel hier en daar enkele op merkingen werden geplaatst was de con clusie van het rapport toch zeer gunstig. Het zal zeer zeker voor den regisseur en voor al degenen, die aan de uitvoering heb ben medegewerkt, een groot genoegen zijn, van deskundige zijde een over het algemeen genomen zoo gunstig oordeel te mogen ver nemen. Na de gebruikelijke rondvraag werd de vergadering door den Voorzitter-gesloten. Groene Kruis-film. Gisteravond had in Hotel Van den Bosch alhier voor een ei volle zaal de vertooning p'aats van de film „Achter de wolken schijnt de zon", een propaganda-film voor de T.B.C.-bestrijding. De belangstel.ing was zoo groot, dat talrij ken moesten worden teleurgesteld. In 6 ta- fereelen werd de schiedenis behandeld van een gezin, waar de gevreesde ziekte heerschte en dat dank zij het ingrijpen van den geneesheer en de wijkverpleging, weer gelukkig werd gemaakt. De film werd met groote be'angstelling gevolgd en t Groene Kruisbestuur heeft weer zooveel te meer be wezen e>en groote activiteit te ontwikkelen in 't belang van de Volksgezondheid onzer omgeving. ALPHEN A. D. RIJN. P.T.T. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de arzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de le helft der maand December. Wed. KJoob Al phen a. d. Rijn. AARLANDERVEEN. L. T. B. Woensdagavond vergaderde de afdeeling L. T. B. Deze vergadering wat. zooals de voozitter in zijn openingswoord mocht constaleeren, flink bezocht. Als eerste punt was aan de orde: „Ver slag van de algemeene vergadering van den L. T. B." gehouden te Haar.em. De Geestelijke Adviseur, die deze verga dering met 2 bestuursleden had bijgewoond, werd bereid gevonden, hiervan een verslag uit te brengen Punt voor punt werden de aldaar behandelde onderwerpen door den Eerw. Adviseur meegedeeld en toegelicht. Bij het einde werd door den voorzitter har telijk dank gebracht, wat de vergadering met applaus onderstreepte. Als 2e punt vermeldde de agenda reke ning en verantwoording door den penning meester. wat een zeer dankbare taak voor deze bleek, daar de rekening met een flink batig saldo sloot. Vervolgons werd overgegaan tot de ver kiezing van 2 bestuursleden wegens perio dieke aftreding. De uits'ag der stemming was, dat de aftredende, de heeren Chr. Kempen en Th. Cocx met groote meerder heid werden herkozen, waaina de heer Chr. Kempen met bijna algemeepe stemmen tot voorzitter werd herkozen. Vervolgens vermeldde de agenda lezing door den Zeereerw. Heet Pastoor met als onderwerp: „De nood der tijden" Door den Zeereerw. sprekker werd op duidelijke en overtuigende wijze aangetoond, dat het ver- eenigingsleven ook en vooral in de Rl. K. Landbouworganisaties zoo noodzakelijk is. Verschillende wetten en instellingen, die door de groote stuwkracht en medewerking dezer oganisaties tot stand waren gekomen, werd en als zoovele bewijzen van het nut van het lidmaatschap dezer standsorgani saties naar voren gebracht. Vervolgens wees de Eerw. spreker op do crisis en noodtoestand, welke als een lawine over de geheele wereld gekomen is. Daar van kannen w-ij alleen verlichting en gene zing vinden als de grondregels, neergelegd in de encyclieken Rerum Novarum, de Com mune Re en Quadragesimo Anno, door al len zullen worden beleefd. Dat het Koning schap van Christius én door ieder individu én door de geheele maatschappij ook wer kelijk wordt erkend; dit zal a'leen redding kunnen brengen voor de zieke wereld. Dan zullen, aldus besloot de Eerw spreker, zijn door allen met stille aandacht aangehoorde rede, liefde en rechtvaardigheid de plaats innemen van de liberale en onchristelijke ideeën en zullen vrede en geluk weer op de wereld ^terugkeeren. De voorzitter dankte den Eerw. spreker voor diens boeiende rede en sprak de hoop uit dat allen naar zijn woorden zouden han delen. Bij de besprekingen over de feestavond werd door de grooto meerderheid betoogd, 1 dat deze tijd zich niet erg leende voor festi- j viteiten hoewel een gezellige bijeenkomst I de banden der vereeniging sterker bindt. Besloten werd dit jaar geen feestavond te houden, doch do R. K. armen mot een milde gift uit de kas der vereeniging te steunen. Nadat bij de rondvraag nog enkele in lichtingen werden verstrekt, werd deze leer zame avond door den voorzitter met den Chr. groet besloten. NIEUWVEEN. Stille Omgang. Dinsdagavond te half acht, had in het café van Gebr. Bezuyen. een ledenvergadering plaats van het ge nootschap van den „Stillen Omeang". Aan wezig waren plra. 30 leden. Bericht van ver hindering was ingekomen van den Zeeeerw. heer F. J. van Nes, geeste'ijk adviseur. De voorzitter, de heer A J. v. d. lJssel, opende met den Chr. groet. De notulen van den secretaris, den heer C. de Groot, wer den onder dank goedgekeurd. De voorzitter deelde mede dat de bedoe ling van het bestuur was, de statuten en het huishoudelijk reglement te doen drukken. Goedgekeurd. Het aantal leden van het ge nootschap is ruim zeventig. Daar in het huishoudelijk reglement was opgenomen een bepaling, waardoor de gees telijk adviseur niet tevens bestuurslid kan wezen, moest in de vacature voorzien wor den. De stommen waren sterk verdeeld. De heeren P. Stouten en P. Wijfje konden ieder 5 stemmen beha'en. Do heer P. Stouten werd, als oudste in jaren, benoemd. Betreffende de vraag of Nieuwveen zich zal aansluiten bij kring Nieuwkoop, of on der Uithoorn zal blijven, werd besloten I Nieuwkoop tot kring te nemen. Voor deze kring is aangenomen de St. Nicolaaskerk te Amsterdam, waar na afloop van den Om gang de H. Mis zal bijgewoond worden. Op een nog nader te benalen datum, zal in gc- I noemde kerk te half één s nachts het Lof I bijgewoond worden. Dan volgt de Omgang en te drie uur de H. Mis. I Bij de rondvraag verzoekt de heer Wijfje in'ichtingen over de reisgelegenheid naar Amsterdam. Spr.. meende dat de meerder heid voor do reis per bus was. De voorzitter deelde mede dat dit punt in de vergadering, die in Februari e.k. go- houden wordt, besproken zal worden. Tegen tienen volgde sluiting met den chr. groet. DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE. Het was nacht en nu wachtte de kabouters een ge vaarlijk werkje. Ze moesten nu in de kamer vap de heks sluipen, haar tooverring zien en den maat er van nemen. Ze wisten het wel, er viel met die vrouw niet te gek scheren. Eindelijk waren de kabouters bij het vertrek van de heks gekomen. Ze slojen dicht bij en gluurden door een spleet van de deur. „Zie je wat", vroeg de slotenmaker den andere. „Stil'zeide de andere, „ze slaapt". „Dat is maar goed ook' merkte de slotenmaker op. „Maak geen slapende heksen wakker". STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. POELAU TELLO vertr. 16 Dec. van Hamburg naar Bremen. TABINTA (uitr.) arr. 17 Dec. te Genua. KON. NED. STOOMB. MIJ. ACHILLES vertr. 16 Dec. van Malaga naar Genua. AJAX vertr. 16 Dec. van Hamburg naar Amsterdam. AURORA vertr. 16 Dec. van Torrevioja naar Valencia. BERENICE vertr. 16 Dec. van Catania naar Venetië. BODEGRAVEN (uitr.) vertr. 14 Decem ber van Valparaiso. BOSKOOP arr. 17 Pec. van Vlissingon to Hamburg. CERES, Algiers naar Amsterdam, pass. 17 Dec. Gibraltar. COTTICA arr. 17 December vau West- Indië te Ams erdam. CRYNSSEN (thuisr.) vertr. 16 Dec. van Barbados naar Plymouth. EOS vertr. 16 Dec. van Cadix naar Am sterdam. FAUNA vertr. 16 Dec. van Cartliagena naar San Felin. HAARLEM arr. 17 Dec. van Calamata te Piraeus. NEREUS vertr. 16 Dec. van Dantzig n. Stettin. ORESTES (thuisr.) pass. 16 December Azoren. ORION, Puerto Barrios naar Amster dam, pass. 17 Dec. voorm. 10.45 uur Dun- geness. RIIEA vertr. 14 Dec. van Kingston. TRAJANUS arr. 16 Dec. van Amsterdam te Napels. VENUS arr. 17 Dec. van Amsterdam te Rotterdam. KON. H0LL. LL0YD. IMMO (uitr.) arr. 17 Dec. te Antwerpen- SALLAND (iutr.) vertr. 17 Dec. van Bre men naar Hamburg. KON. PAKETV. MIJ. N. HOLLAND vertr. 16 Dec. van Mel bourne naar Singapore. SIGLI vertr. 16 Dec. van Rangoon naar Sumatra. HOLLAND—AMERIKA LIJN. BILDERDIJK,N. YorkRotterdam, pass. 16 Dcc. Lizard. LOCHKATRiNE, Rott-Vanc. vertr. 15 Dec. van Cristobal. HOLLAND—BR ITS CH-IN DIE LIJN. HOOGKERK (uitr.) arr. 17 December te Antwerpen. HOLLAND—00ST-AZIë LIJN. ZUlDERKERK (thuisr.) arr. 16 Dec. te Dairen. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. ACHILLES, Japan-Rcrtterdam, vertr. 16 Dec. van Singapore. PROMETHEUS arr. 14 Dec. van Ara- sterdam te Batavia. THESEUS, BataviaAmsterdam arr. 16 December te Londen.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 11