UIT DE OMGEVING VRIJDAG 18 DECEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN ALKEMADE TREINAANSLAGEN.... Een groote politiemacht rukt uit en vat de daders: twee jongens van zeven en negen jaar. Reeds eenige dagen werd er nabij de brug over het Merwedekanaal op een trein geschoten of gegooid. Gisteren herhaalde zioh het geval. Een flinke politiemacht nam de lijn van Weesp tot de brug onder stren ge bewaking, met 't gevolg, dat de daders gisternamiddag werden geknipt toen zij weer hun slag sloegen. 't Waren twee jongens van zeven en ne gen jaar uit de omgeving, die uit baldadig heid met een steen naar den trein wierpen, waardoor zooveel opschudding werd veroor zaakt. „Hbld." BRUTALE INBRAAK. De dieven op heeterdaad betrapt. Te Zaandam i« gisteravond een brutale inbraak ontdekt, waarbij men de daders na een kort klopjacht heeft kunnen grij pen. Bij afwezigheid van den bewoner van bet perceel Rozengracht 2 hebben twee mannen zich toegang tot diens woning versohaft. Met de buit, bestaande uit een gesloten geldkistje, dat zij onder het bed vonden, trachtten zij zich uit de voeten te maken, en kozen daarbij den gebruikelijken weg. Tegelijkertijd kwam juist de bewoner aan- geloopen, waarop zij het hazenpad kozen. Op ziju alarm ontstond een klopjacht en wist men spoedig een dor daders te grij pen, terwijl hij onderweg het kistje weg wierp en zich van zijn colbertje ontdeed. Kort hierna, werd ook numero twee in ar rest gesteld. De daders bleken te zijn de Zaandam mers, de 21-jange N. K. en do 25-jarige H. G., beiden goede bekenden van de politie, In het geldkistje bevond zich 75. ONGEWENSCHTE BEZOEKERS. Dinsdag zijn in een juwelierswinkel van den beer B. aan de Zeevischmarkt te Rot terdam een dame en een heer binnengeko men, die eenige horloges en ringen te zien vroegen. Zij spraken Fransch en vestigden den indruk vreemdelingen te zijn. Nadat zij bij de ringen geen keus hadden kunnen maken, werd een aantal horloges getoond, waarbij zij eveneens niet tot koopen konden besluiten. Toen het tweetal was verdwenen vermiste men een platina dameshorloge met briljanten bezet ter waarde van f 250. Waarschijnlijk is dit hetzelfde tweetal dat op dezelfde wijze een juwelier in Amster dam heeft bestolen. DE VERIJDELDE INBRAAK TE ROTTERDAM. Het. voortgezette onderzoek in de zaak betreffende de verijdelde inbraak in den goudsmidswinkel van de firma v. d. B. aan de West-Kruiskade te Rotterdam, waarbij een van de inbrekers op den agent Nijsse heeft geschoten, heeft tot resultaat opgele verd, dat een van de twee aangehouden verdachten, n.l. de 43-jarige koopman J. G. een volledige bekentenis heeft afgelegd. Hij heeft verklaard 3 sohoten op den agent te hebben gelost. De revolver heeft hij in den Diergaardesingel geworpen. Hoewel daar geruimen tijd is gedregd, is het wapen niet gevonden. De andere aangehouden verdach te, de 26-jarige zeeman A. K., blijft ontken nen. Beide verdachten zijn gister naar het huis van bewaring overgebracht en daar ter beschikking van de justitie gesteld. DE VERBORGEN RINGEN. In verband met het op aanwijzing van den dader terug vinden van een kistje met 80 gouden ringen, verborgen in een boschje te Glanerbrug, kan nog worden gemeld, dat aldaar door de recherche een doosje met nog 26 ringen is opgespoord, verborgen in een kippenhok. Als verdacht van heling zijn te Glanerbrug de gebroeders T. aangehou den, die ter beschikking van de justitie zul'en worden gesteld. Thans zijn van de 143 ontvreemde ringen nog een 25-tal zoek. Naar de politie vermoedt, mpeten deze in een der noordelijke provincies worden ge zocht. Een rechercheur is daaheen voor on derzoek vertrokken. DE VAN ZIJN PAARD GESCHOTEN INSPECTEUR. Gistermorgen is de Rotterdamsche inspec teur van politie, de heer Van der Wilt, ge opereerd ;de kogel is uit de wond verwij derd. De toestand van den patiënt was heel goed. De kogel is op het hoofdbureau van politie gedeponeerd. Ernstige vechtpartij in een café. Woensdagavond omstreeks 11 uur kwam de 18-jarige kellner B. v. W. in een café aan de Beijerlandsche laan te Rotterdam op bezoek. In dat café zat o.a. een zekere juffrouw V. met haar broer, den 21-jarigen lossen werkman B. V. de kellner v. W. is met de juffrouw verloofd geweest, maar die verloving is verbroken, tegen den zin van v. W. Hij noodigde de juffrouw uit, met hem meer naar buiten te gaan, ten einde de zaak nog eens nader met elkaar te bespreken. De juffrouw weigerde, waar op v. W. driftig werd en haar beet greep Dit was voor den broer aanleiding om tus- schen beiden te komen en hij gaf v. W. een duw, die zich daarop op V. wierp, waarop een vechtpartij tusschen de twee mannen ontstond. Een en ander had de opmerkzaamheid van de overige bezoekers van het café getrokken en er ontstonden twee kampen een paar bezoekers trok ken partij voor den met een ongelukkige liefde en den lossen werkman vechten len kellner, de anderen kozen de zijde van den zijn zuster verdedigenden broer. Het duurde niet lang of beide partijen raakten mede slaags, zoodat in het café een flink robbertje gevochten werd, zeer ten ongerieve van den kastelein, die zijn kellner er op uitstuurde, om een eind aan aan de vechtpartij te maken. Deze kellner hield niet van langdurige vredesconferen ties: hij greep een biljartkeu en timmerde daarmee zonder aanzien des persoons op het vochtende kluwen in. In dien tusechen- tijd hadden twee bezoekers reeds twee te- gestanders door twee spiegelruiten go- werkt en had een andere strijder met zijn tegenstander een afsluithekje ingeram- meld. Ook de overige inventaris had al be denkelijk te lijden gehad. De kellner uit het café sloeg zijn collega v. W. dusdanig op het hoofd, dat een groote wond ont stond. Op dat oogenblik greep ook de kas telein in en korten tijd later stond de ge- heele vechtende schare buiten, zij het dan ook, dat alle ruiten in de deur bij dezen nbnormalen uittocht waren gesneuveld, v. W. is naar den hulppost van den genees kundigen dienst aan de Maashaven gegaan om zich te laten verbinden. De politie stelt een onderzoek in. VOORSCHOTEN. EEN GROOT GEKAKEL EN GEKRAAI. Pluimveetentoonstelling van V. P. V. Gistermiddag om half drie is de V. P. V.-tentoonstelling geopend door burge meester E. Vernède. De paden tusschen de rijen kooien waren met vele belangstel lenden, dames en hoeren gevuld, toen bur- meester E. Vernède zich, te midden van luidruohtige kippen, lianen, eenden en ganzen trachtte verstaanbaar te maken. Spr. voldeed gaarne aan het verzoek van het bestuur der pluimveevereeniging om deze tentoonstelling te openen en noem de het een verheugend feit, dat men_ kans had gezien, zooveel verscheidenheid bijeen te krijgen om deze 9how te doen houden. De pluimveehouderij" is, ook voor ons land, tegenwoordig een tak van bedrijf, ook wat export betreft, waarmede men rekening dient te houden. Nadat hij de wenk aan het bestuur had gegeven om bij een vol gende gelegenheid gedurende een vacan- tietijd een tentoonstelling te houden, waardoor een grootere localiteit, de gym nastiekzaal achter het Raadhuis zeer ze ker door het gemeentebestuur zou worden beschikbaar gesteld, de beste wenschen voor het welslagen van de tentoonstelling had uitgesproken, verklaarde hij de ten toonstelling voor geopend. De voorzitter, de heer W. T. Lekkerkerker, dankte burge meester Vernède voor zijn woorden en zijn tegenwoordighied, waarna de aanwezigen de nummers in oogenschouw namen. De juryleden deelden mede dat vooral de ru briek duiven bijzonder goed materiaal be vatte, evenals de hoenders. De afdeeling konijnen bevatte nosal wat fouten, vooral te gering gewicht. Er was direct een flink bezoek en vele loten werden genlaatst. ook des avonds waren vele liefhebbers in het gebouw aanwezig. Het is te hopen, dat het bestuur op den ingeslagen weg mag voort gaan en niet teveel jaren zal wachten met eert nieuwen show. Ten slotte kunnen wij nog meedeelen dat de colleetieprijs voor konijnen is gewonnen door den heer J. Rol. alhier, met Hollander-konijnen. De collectieoriizen op de pluimveeten toonstelling zijn gewonnen door de heeren A. Anker en A. van Leeuwen alhier, met hoenders, de heeren A. P. van der Voort te Leiden en K. I. Waasdom alhier, met oostduiven en W. G. Gussekloo en M. G. Emeis met, sierduiven. Volksbond, Op Dinsdag 15 December hield de afdeeling Voorschoten van den R. K. Volksbond een goed bezochte ledenver gadering, welke wegens vorhindering van den voorzitter, den heer Schrijvers, werd geleid door den 2d en voorzitter, den heer A. van der Krogt. Na de opening werden door den secretaris de notulen der vorige vergadering voorgelezen, benevens een kort verslag van de gehouden jaarfeest- viering in 1930 en van een bijzondere ver gadering, welke gehouden werd om te komen tot oprichting eener afdeeling van den Ned, R. K. Transportarbeidersbond. Hierna word door don voorzitter voorge steld het fonds „Hulp in Nood" weer op te richten. Dit vond algemeene instemming. Na een opwekking om vooral niet te ver zuimen to teekenen op de lijsten, welke thans worden aangeboden ter instemming met de motie-van den R.-K. Vredesbond spoorde de voorzitter ook nog aan om toch vooral een abonnement te nemen op het dagbad „De Volkskrant". Hierna deelde spr. mede, dat het in het voornemen van het bestuur lag alsnog ƒ2.50 te schenken voor het „Dr. Poelsfonds". Tevens deelde het bestuur mede aan de werklooze leden een kleine Kerstgave te doen toekomen in den vorm van een K.G. vleesch. De geest, adv. zei voornemens to zijn om het bestuur te steunen door het houden van een collecte op den lsten Kerstdag. Na eenige bespreking werd besloten om on danks de slechte tijdsomstandigheden toch een jaarfeest te vieren, zulks op aanraden van den geest. adv. en het bestuur. De geest, adv. zeide vervolgens, dat het zijn wonsch is, dat alle leden op dien dag zou den deelnemen aan de Algemeene Hei lige Communie en het daarna te houden gemeenschappelijk ontbijt voor hetwelk hij een bijdrage in de kosten toezegde. Ver volgens antwoordde de voorzitetr op een aantal vragen, welke door eenige leden werden gesteld en zegt toe de gedane voor stellen met het bestuur te zullen overwe gen, waarna de vergadering werd gesloten met den chr. groet. De bij den uitgang gehouden collecte ten bate van „Hulp in Nood" bracht op 2.44. De Raad deze gemeente vergaderde Woensdagmiddag te 2.30 uur. Voorzitter L. H. M. J. Vosters, burgemeester. Tegen woordig 11 van de 13 leden. Afwezig met kennisgeving de heeren van Dooren en Strijk. Na opening der vergadering met het gebruikelijke gebed worden de notulen van de vorige vergadering gelezen en na een opmerking van den heer Verweij en den heer Hogenboom vastgesteld. Aan de orde de agenda: Ondersteuning van nood- tijdenden. lo. Voorstel van B. en W. om 0.10 per ingezetene beschikbaar te stellen voor verstrekking van kleeding, schoeisel, bed- degoed e.d. aan noodlijdende arbeider®. De voorzitter doet voorlezing van de circu laire van het Nationaal Crisis-comité en het prae-advies van B. en W. De 0.10 per ingezetene wordt alleen gegeven als de gemeente bovendien nog een gelijk bedrag per ingezetene beschikbaar stelt. De heer Clemens vraagt of het bedrag alleen voor de arbeiders is. De voorzitter antwoordt bevestigend. Hierna wordt het voorstel z. h. s. aan genomen. Het maken van schoeiingen. 2. Bespreking maken van schoeiingen in deze gemeente. In verband met de groote werkloosheid in deze gemeente hebben B. en W. uitgezien naar productief werk, ten einde de werkloozen door werken in de gelegenheid te stellen iets meer te ver dienen, dan het steunbedrag. Een project voor werkverschaffing is nl. de verbree ding van den voorweg te Nieuwe Wete ring, een werk dat weliswaar nog niet dringend noodig is, doch na tot standko- ming een goede verbetering zal blijken te zijn. De gemeente heeft de palen hiervoor reeds aangekocht tegen den uiterst voor- deeligen prijs van ƒ0.32 per stuk. Voorts kan wederom grond worden gevaren ra het water de Poel. B. en W. zullen trach ten in deze werkverschaffing steun te krijgen van het Rijk. Het prae-advies van B. en W. wordt voorgelezen. De hee-r Rotteveel wijst erop, dat in het prae-advies wordt gesproken dat de schoeiing wordt aangevuld van grond, doch alles door het water deze grond weer weg spoelt zal het beter zijn de Bohoeiing aan te vullen met puin, zooals te Oude-Wete- ring bij de wegverbreeding eveneens is geschied. De voorzitter antwoordt, dat het de bedoeling is de aanvulling te doen ge schieden door de kanten uit te baggeren en verder door aanvulling met puin of an der materiaal. De heer Penning® spreekt de wensche- lijkheid uit het pad niet te breed te ma ken, terwijl hij noodzakelijker acht de ver breeding van den weg Rijpwetering-Hoog- made. Voorzitter merkt wat het laatste betreft op, dat dit de volle aandacht heeft van Burgemeester en Wethouders. De beer Bontje vraagt of het wel goed is de palen door te zagen, zullen deze dan niet tekort worden. De Voorzitter zegt, dat op sommige punten de palen gerust doorgezaagd kunnen worden, want er staat op die plaatsen weinig water, terwijl er weer plekken zullen zijn, waar de ge- heele paa-1 gebruikt, zal moeten worden. B. en W. zullen dit wel onderzoeken. De palen worden bovendien onder water ge slagen, terwijl er om de 3 meter een anker komt. De heer Rietbroek stelt voor de beton- stukken te laten vervaardigen door de werk looze vaklieden. Voorzitter zegt overwe ging toe. De heer Verweij hoewel geen deskundi ge op gebied van schoeiingswerken meent toch op te moeten merken, dat het ver standig is de palen onder water te slaan ter voorkoming van verrotting. Het heeft evenwel zijn aandacht getrokken dat B. en W. de verbreeding nog niet strikt noo dig achten, doch spr. is van meening, dat bij het bezien van de situatie ter plaatse de vebet "<g noodzakelijk moet worden ge acht, Als men ter plaatse woont ziet men niet do gevaren, doch nu hij al eenige jaren niet meer aan de Nieuwe-Wetcring woont, acht hij deze weg vooral bij avond zeer ge vaarlijk. Om een flinke verbetering te krijgen moet de gemeente het werk niet te zuinig uitvoeren. De heer Hoogenboom vraagt of er ook planken voor de schoeiing noodig zijn. Voorzitter antwoordt dat zulks niet noodig is. De palen zullen naast elkaar worden geslagen.- I>e heer de Jong wijst er op dat het te smalle pad mede zijn oorzaak vindt dat de heggen door de bewoners veel te breed worden gehouden. Dat de weg dan ook op sommige plaatsen gevaarlijk is, is dan ook voor een groot deel aan de bewoners zelf toe te schrijven. De heer Bontje wijst op de smalste pun ten bij de woning van Straathof en Van Iterson. De heer Rietbroek vraagt of er geen keur op de heggen bestaat. Voorzitter ant woordt dat in de politieverordening daar over wel bepalingen voorkomen. De heer Rotteveel gelooft dat het min der geld zal kosten als bij de smalste pun ten met de eigenaren word! gesproken om de heg terug te plaatsen, dan de verbree ding te zoeken in het water. De heer Los vraagt naar het eigendoms recht. van het pad. Voorzitter antwoordt dat dit pad eigendom is van de gemeente en ook steeds geheel door de gemeente wordt onderhouden, j De heer Verweij vraagt of onder het i bedrag ad 5000.ook mede is begrepen het grind varen in de Poel. Voorzitter ant woordt ontkennend. Een post hiervoor staat reeds op de begrooting. De heer de Koning zegt reeds drie jaar geleden te hebben aangedrongen op ver betering van den weg. Zou het niet moge lijk zijn de heggen, welke op sommige punten meer dan een meter breed zijn van gemeentewege op te ruimen en daar voor in de plaats een nieuwe heb te plan ten. Hierdoor zal reed® een goede verbe tering zijn te verkrijgen. De voorzitter zegt dat B. en W. naar de beste oplossing zullen zoeken. Het gaat er bij B. en W. om, de werkloozen aan hel werk te stellen. Z. h. st. wordt hierna het gevraagde cre- diet beschikbaar gesteld, onder voorwaar de dat het Rijk in deze werkverschaffing een bijdrage verleent. Na aanneming van dit voorstel vraagt de voorzitter aan de vergadering hoe ge handeld moet worden met de stoepen wel ke zich in den weg bevinden. De verbreeding kan namelijk niet tot stand worden gebracht zonder verwijdering dezer stoepen. Het gemeentebestuur heeft aan de eigenaars dier stoepen de vergun ning verleend tot wederopzeggens toe en behoudens.rechten van derden. De heer Los verwijst naar de verbree ding te Oude-Wetering waar eveneens de stoepen zijn verwijderd geworden. De heer Verweij vraagt naar het stand punt van B. en W. De heer Bontje wil dat alle stoepen worden verwijderd, doch dan moet een betonschooiing worden aan gebracht, Vele bewoners kunnen niet bui ten deze stoepen. De heer Heemskerk stelt voor aan de eigenaars een aanschrijving te richten tot verwijdering en dan kunnen zij aan B. en W. aanvragen om opnieuw de stoepen te plaatsen, overeenkomstig aanwijzing door B. en W. Hiertoe wordt z. h. s. besloten. De punten 3 en 4. Voorstel tot verlen ging van de steunregeling en wijziging ge- meentebegrooting gaan z. h. st. onder den hamer door. Er is weiland genoeg om te spelen. Tot de ingekomen stukken behoorden o.m. een verzoek van het R. K. Kerk bestuur van Oud-Ade om de noodige gel den beschikbaar te stellen voor uitbreiding van de speelplaats van de R, K. Bijzondere lagere school te Oud-Ade. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders om afwijzend op het verzoek te be schikken. De voorzitter doet voorlezing van het prae-advies en van hot schrijven van den inspecteur, die de uitbreiding ontraadt omdat deze te hooge kosten met zich me debrengt en van meening is dat de ver- breeding op een minder kostbare wijze kan worden gevonden,- De heer Penning® heeft na de inzage der stukken zijn licht opgestoken bij het sohoolbestuur en die situatie ter plaatse bekeken. Spr. uit zijn teleurstelling over het afwijzend advies. Do wettelijke kwestie in het midden latend zegt spr., dat op mo- reele overwegingen veel voor het verzoek valt te pleiten en wel op de allereerste plaats, dat het schoolbestuur niet langer de verantwoordelijkheid wenscht op zioh te nemen, in verband met het feit dat de school aan een zeer drukke verkeersweg ligt. Maximum snelheid bestaat daar niet en er is daar zelfs een doode te betreu ren geweest. De voorzitter merkt op dat dit ongeval niet lag aan te snel rijden. De heer Pennings gaat verder en zegt, dat op de tweede plaats uit hygiënisch oogpunt de verbreeding gewensoht is, want er wordt een vuile sloot gedempt, waarin de faeca- liën loeren van een urinoir. Uit deze sloot stijgen verschillende onwelriekende dam pen op. Ten derde wordt door deze ver breiding geen 175 meter doch 300 meter grond bij verkregen, zoodat de kosten niet 8.doch 6leohts 4.per meter be dragen, en ten vierde is Let schoolbestuur bereid bij inwilliging van het verzoek de kosten der waterleiding voor zijn rekening te nemen. De voorzitter merkt op, dat de urinoir eigendom is van het kerkbestuur, zoodat genoemd bestuur zelf aan de verontreini ging van de sloot heeft meegewerkt. Bovendien kan een veel betere en min der kostbare oplossing gevonden worden. B. en W. hebben ket schoolbestuur in overweging gegeven de gedane aanvrage in de heden gehouden conferentie in te trekken, doch het schoolbestuur wenschte hieraan iet te voldoen. De indiening van een ander plan kon na de afwijzing nog altijd worden ingezonden. Bovendien be treft het hier een scheidingssloot, waarin de andere eigenaar eveneens dient bij te dragen. De heer Heemskerk begrijpt de houding van den heer Pennings niet, daar deze rltljd voor bezuiniging is. Als in het plan nog werkverschaffing zat dan kon spr. het standpunt nog wel begrijpen. De heer Verweij is in verband met het feit dat in de school vele veranderingen van de Boerenleenbank zijn gehouden met de situatie zeer goed op de hoogte. Spreker gelooft dan ook, dat met deze verbreeding geen ideale oplossing is te verkrijgen. Wat de kosten betreft gelooft spr. gaarne dat deze verbetering, welke wel nuttig zal zijn, het aangevraagde bedrag zal vergen. De kosten echter buiten beschouwing la tend merkt spr. op, dat het schoolbestuur door de waterleiding voor eigen risico aan te leggen een aardige compensatie geeft, doch uit het gezegde van het schoolbe stuur dat na afwijzing toch nog gelegen heid bestaat om met een nieuw plan te ko men, mag spr. afleiden dat het verzoek van he' schoolbestuur niet zoo serieus mag genomen worden. De heer de Jong moet toegeven, dat in het dempen van de sloot een algemeen be lang kan zitten, doch het sohoolbestuur heeft het gemeentebestuur geen tijd gege ven om de zaak nader te onderzooken. De late ind'ening heeft elke gelegenheid ont nomen om naar een voordeeliger oplos sing te zoeken. De heer Rotteveel stelt voor het ver zoek niet in te willigen, doch de zaak uit te stellen. De voorzitter antwoordt, dat zulks niet mogelijk is, de gemeente is aan den wet- telijken termijn gebonden. De vr Pennings zegt dat de speel plaats zoo niet kan blijven, terwijl het kerkbestuur niet verplicht kan worden, grond af te staan. Het hoofd der school is ook al terrein ontnomen. De voorzitter sluit thans hierover de discussies, waarna z. h. s. wordt besloten afwijzend op het verzoek te beschikken. Op het verzoek van de R. K. Midden- standsvereenLging „St. Maarten" van de Hanze om een subsidie in den te geven teekencursus wordt goedgunstig beschikt, nadat door den heer Bontje is gevraagd of aan de cursisten ook een diploma wordt uitgereikt, want in Leiden bekomen de leerlingen van een dergelijke inrichting een rijksdiploma. De voorzitter kan "hierop geen positief antwoord geven. In bespreking kotait nog het verrichten van straatwerk in de gemeente. B. en W. vragen den Raad waar in de gemeente gestraat kan worden. Destijds is voorgesteld de steenen te verstraten nabij de kerken. De heer Los geeft de voorkeur aan het verstraten voor de kerken. De heer Hoemskerk vraagt hoeveel kei'ken te Oude-Wetering voor dit werk in aanmer king komen. De voorzitter antwoordt 4, doch voor de R. Ki Kerk te Oude-Wetering acht spr. de verstrating niet gewenschfc en ook niet noodig omdat daar reeds een trottoir is aangebracht. Een bedekking met asphalt acht spreker daar beter. De heer Rotteveel merkt op, dat als het in de bedoeling ligt om de weg te Oude-We tering te verbreeden als het eerste stuk de kosten dan weggegooid zouden zijn. De heer Verweij merkt op, dat als binnen af- zienbaren tijd de verbreeding van den weg tot stand komt, spr., er niet niet voor is het straatwerk aldaar uit te voereni Laat deze verbreeding nog 4 k 5 jaren op zich wachten, wat met het oog op de hooge kosten en de tijdsomstandigheden zich wel laat aanzien, dan is spr. ervoor Het straat werk voor de kerken uit te voeren. De heer Hogenboom vraagt of het niet mogelijk is het straatwerk te doen uitvoe ren door werkloozen. Voorzitter zegt, dat dit niet gaat. Het straten is speciaal vak werk. De heer Los is er niet tegen het straatwerk te Oude-Wetering nog wat uit te stellen als voor de kerken dan maar grint komt in plaats van koolaseh. Voor zitter zegt dat B. en W. met het gevoelen van den Raad zullen rekening houden. Na de gebruikelijke rondvraag sluit de voorzitter de openbare vergadering en gaat de raad in geheime zitting. LEIMUIDEN. IJsclub. De ijsclub „Werkverschaffing" hield Woensdagavond in het café van de»j heer J. de Keijzer alhier zijn algemeene ledenvergadering. Te rüim half acht open de de voorzitter, de heer H. J. Viseer de vergadering met een woord van welkom tot de aanwezigen. De notulen van de vo rige vergadering worden door den secreta ris, den heer de Ren, voorgelezen en door de vergadering onveranderd vastgesteld. Daarna is het woord aan den penning meester der vereeniging, den heer C. J. van Berkel, voor het doen van rekening en verantwoording over het afgeloopen dienstjaar. De inkomsten hebben 228.97 bedragen en de uitgaven 21.50. Batig slot alzoo 207.47. De rekening wordt door den heer C. A. Beuk en W. P. Straathof nage zien en ra volmaakte orde bevonden. De vergadering stelt daarna de rekening onveranderd vast. De leden worden opgewekt door den voorzitter om zooveel mogelijk nieuwe le den te winnen. Het is opgevallen, dat vele menschen die makkelijk lid van deze ijs- club konden zijn, dit niet zijn. De voorzitter deelt mede, dat het bestuur voorstelt om het loon van het personeel vast te stellen op 0.30 per uur. Het be stuur komt met dit voorstel omdat het niet meer wil betalen, als de gemeente bij de werkverschaffing geeft. De heer van 't Wout vraagt hoeveel uren de arbeiders bij ijs zullen werken; de voorzitter ant woordt: 7 uur per dag. De heer Lissenburg stelt ook nog enkele vragen in verbano met de eventueele te- weik stelling, welke naar teviedenheid dcor den voorzitter worden beantwoord. De voorzitter zegt, dat het bestuur nog een kwestie heeft, die door den secretaris als beter ter zake kundig, zal worden toe gelicht. De secretaris deelt mede, dat het het bestuur is opgevallen, dat het personeel dat bij ijs op de banen werkt niet tegen ongevallen is verzekerd. Het risico voor do vereeniging is zeer groot; heel gemak kelijk kan een arbeider een ongeluk over komen. Uit een door hem ingesteld onder zoek is komen vast te staan, dat het onder houden van ijsbanen wel degelijk een ver- zekeringsplichtig bedrijf is. De vergadering machtigt daarna het be stuur om naar bevind van zaken te hando- len. Vervolgens wordt overgegaan bot de gratis verloting. Aangezien er ditmaal evenveel prijzen zijn als opgekomen leden, valt elke bezoeker der vergadering een spe culaaspop ten deel. De rondvraag levert niets op en de voorzitter sluit te ongeveer half tien deze prettige vergadering.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10