LAND- EN TUINBOUW UIT DE OMGEVING DINSDAG 15 DECEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 DE OVERVAL IN GINNEKEN. Inbraak in hotel „Dennenoord" opgehelderd. Zondagavond was de tweede dader van den roof in het postkantoor te Ginneken, zekere B., vroeger kellner in hotel Dennen oord aldaar, nog niet gevonden. De aangehoudene, G. Chr. oud-huis knecht in genoemd hotel, heeft bij een ver hoor ook den diefstal aldaar, van voor eenige weken, bekend. Hij deelde mede, dat hij en B. beiden per auto naar Eindhoven zijn gegaan, maar dat zij het land niet verlaten hebben. Ze hebben wel de voornaamste plaatsen van Nederland bezocht, waar ze goeden sier hebben gemaakt van den ontvreemden buit, groot 1200. De laatste dagen voor den overval in het postkantoor hebben ze vertoefd in de leeg staande, doch gemeubelde villa Buvana aan de v. d. Werf straat te Ginneken, toe- behoorende aan de familie Buskens. Een onderzoek bracht aan het licht, dat beide heeren gebruik hebben gemaakt van de beste slaapgelegenheden, terwijl een flinke hoeveelheid Elixer d'Anvers door hen ge consumeerd is. Op aanwijzing van G. Chr. is deze in een auto met den burgemeester van Ginneken, mr. Jhr. Serraris, en vergezeld van een be hoorlijk politiegeleide, naar de Oude Ant- werpsche Baan te Breda gebracht, waar, aan een berm van den weg, de beide uit Dennenoord gestolen geldkistjes werden opgegraven. Ze bevatten nog de familiepapieren der familie Kimmel, de eigenaresse van het ho tel Dennenoord; in het gras werden nog eenige kleinere geldstukken gevonden. De tweede dader aangehouden. Bij herhaald verhoor van Chr. door den burgemeester van Ginneken heeft de man eindelijk losgelaten, dat hij met zijn collega het laatst is geweest te Nijmegen, waar zij ook nog eenige koffers en doozen hadden staan. Op verzoek van den burgemeester heeft de Nijmeegsche recherche gisternacht een razzia gehouden in de volks logementen al daar met het gevolg, dat Chr.'s medeplich tige, zekere D. B., daar werd aangehouden. Hij is gistermorgen naar Ginneken over gebracht. Deze B. is ook medeplichtig geweest aan de diefstal in hotel „Dennenoord". „Msb." RECHr .hJN POGING TOT DOODSLAG TE OVEZANDE. De Hooge Raad heeft behandeld het cas satieberoep van H. J. F. B., koster der R.-K. kerk te Ovezande, die gedagvaard werd door de Rechtbank te Middelburg wegens poging tot moord op zijn vrouw op 5 Fe bruari 1931. De Rechtbank sprak verdachte vrij, doch in hooger beroep heeft het Ge rechtshof te VGravenhage hem veroor deeld tot 5 jaar gevangenisstraf ter zake van poging tot doodslag op zijn echtge- noote. Van dit arrest is B. in cassatie gekomen bij den Hoogen Raad, die gisteren dit be roep heeft behandeld. Rapporteur was mr. De Menthon Bake. Mr. S. v. Oven lichtte namens requiraut een 4-tal cassatiemiddeien toe. Hij wees er op, dat de vrouw zich beroepen heeft op haar verschooningsrecht en dus niet als getuige is gehoord. Hierdoor heeft het ar rest volgens pleiter ten zeerste geleden aan voldoende motiveering. Voorts zette pl. uiteen, dat het Hof, hoewel de vrouw zich verschoond had, toch gebruik heeft ge maakt van mededeelingen, door haar aan anderen gedaan. Pleiter achtte dit in strijd met een arrest van den Hoogen Raad van 30 Sept. 1929 en tevens onbillijk, omdat door het gebruik maken van het verschoo ningsrecht ook mededeelingen, die tot ver lichting van verdachte hadden kunnen lei den, niet aan het licht konden komen. Het O. M. zal concludeeren op 11 Ja nuari. Roest op Nederlandsche planten in Engeland. In het Engelsche Lagerhuis heeft Wells den minister van Landbouw gevraagd hoe veel uit Nederland ingevoerde boomen en struiken op veilingen waren afgekeurd we gens ziekte, of daarbij gevallen van roest in Berberis Aquifolia zijn gemeld en, zoo ja van welke markten en in hoeverre deze ziekte van de berberis een gevaar is voor de tarwe van Engelschen bodem. Minis ter Gibnour antwoordde hierop, dat er on langs ziekte was ontdekt op Nederlandsche boomen of struiken, die voor verkoop be stemd waren op de markten van Bedford en Northampton. Alle zieken boomen zijn verbrand, maar de minister kon to! zijn spijt niet het juiste getal opgeven. In elk dezer gevallen werd er een bepaa'd soort roest aangetroffen op Berberis Aquifoba. KATWIJK Werkverschaffing. Met het uitdiepen van de Valkenburgsche Watering onder de gemeente Katwijk is vanwege de gemeente, als productieve werkverschaffing, begonnen. Daar het nu juist de tijd voor uitbaggeren is en de landbouwers en tuinders, die in de on middellijke nabijheid hun land hebben, gaarne die bagger op hun land gelost zien, wordt die dan ook door hen in dank aanvaard en de gemeente is hierdoor op gemakkelijke wijze de bagger kwijt. Dit werk kan dan ook bij uitstek productieve werkverschaffing ge noemd worden. LEIMUIDEN. Een gefantaseerde roofoverval! Zondagavond werd door A. de V. alhier bij de politie aangifte gedaan dat zijn on geveer twintigjarige zoon P. de V. door twee personen op den Heerenweg was aan gehouden en dat deze hem om geld had den gevraagd. De jongen had niet meer dan ƒ0.35 op zak en kon daarmede zijn aanranders te vreden stellen. Door gemeente- en rijks politie werd direct op de plaats van de aanranding een onderzoek ingesteld, de politie kon echter niets verdachts bespeu ren. Maandagmorgen heeft de politie den aangevallene aan een langdurig verhoor onderworpen, ten slotte toen de jongen vastliep met zijn verklaringen, deelde hij de politie mede dat de geheele aanranding door hem was gefantaseerd. De op sensatie beluste jongen zal zich wel voor deze grap bij den rechter moeten verantwoorden. Filmvertooning. Zaterdagavond had in de groote zaal van den heer J. Sneeboer alhier de vertooning plaats van de film „Nobile's Noordpooltocht". Schitterend wa den de opnamen van de eeuwige sneeuw en ijsvelden. Ook de bekende vlieger Mada- lena, die toen hij op weg naar de Pool was op de Westpias neerstreek om benzine te laden, verscheen op het witte doek. Na afloop van de hoofdfilm werden nog eenige komische rollen vertoond. NOORDWIJK. Ned. Maatschappij van Tuinbouw. Op voortreffelijke wijze demonstreert steeds de afd. Noordwijk van genoemde Maatschappij het streven dezer vereeniging n.l. het bij brengen van liefde en kennis voor bloemen en planten, door de aangename en interes sante besprekingen en door de inzendingen welke steeds ter vergadering zijn. Zoo ook Vrijdagavond was er weer een keurcollec- tie in de zaal van Hotel „Ktayal" opgesteld, waaronder een pracht-inzending Cacteën van den heer D. L. Grullemans en Cycla men en Primula's ingezonden door den heer Joh. Rakhorst. Beide heeren verdienden respectievelijk den len en 2en prijs voor de uitgeschreven prijsvraag van de mooiste in zending bloeiende en niet-bloeiende plan- UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Woensdag 16 Dec. Huizen 1875 M. Uitsl. NCRV-Uitzending. 8.00 Schriftlezing. 8.159.45 Gramafoonplaten. 10.00 Zang NCRV-Dameskoor. 10.30 Ziekendienst. 11.00 Harmoniumspel. 12.1512.30 Gramofoonplaten. 12.302.00 Concert. 2.00 Gramofoonplaten. 2.30 Chr. Lectuur door mej. WTentink. 3.00 Concert door het Haagsen Trio. 4.304.45 Gramofoonplaten. 5.00 Kinderuur. 6.00 Voor de Landbouwers. 7.00 Causerie v. d. Ned. Prot. Chr. Schip- persbond. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Bestuursme'dedeelingen. 8.1510.15 Herdenking St. Saëns. Concert door de HOV o. 1. v. F. Schuurman. C.a. Danse macabre; uit „Samson et Dalila" en 2de Symphonie in a-moll. 9.009.30 Causerie over den Rijks-Studie dienst voor de Luchtvaart. Na afloop van het concert: Vaz Dias en tot 11.30 Gramo foonplaten. Hilversum 298 M. Uitsl. VARA-Uitzending. 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Concert. 12.00 Concert VARA-septet en Gramo foonplaten. 2.15 Keukenpraatje. 3.00 Piano-recital Job. Jong. 3.30 Kindervertellingen. 4.45 Vraaghalfuurtje. 5.45 Concert Amsterdamsch Solisten kwintet. 6.45 Causerie over het Kapitalisme. 7.05 Friesch uurtje. 8.00 Concert onder auspiciën v. d. Nederl. Vereen, voor Hedendaagsohe Muziek. M. m. v. Solisten. 9.30 „Men neemt", hoorspel door het Groot Volkstooneel. 10.30 Concert VARA-orkest. 11.00 Vaz Dias. 11.10 Concert. 0.a. Ungarische Lustspiel- Ouverture, Keler Bela. 12.00 Sluiting. Davenlry 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Licht symphonie-concert. 1.352.35 Orgelconcert. G. D. Cun ningham. ten. Verder waren nog aanwezig eenige Pe pers en een flinke collectie Hyacinthen in verschillende kleuren. Den Voorzitter, den heer H. de Boer, was het bij opening een genoegen tusschen deze bloemenweelde den goed opgekomen leden te mogen verwelkomen. Spr. hoopte, dat de opgewekte toon welke hiervan uitgaat, weerklank moge vinden in het maatschap pelijk leven en de vele moeilijkheden, waar in het vak verkeert, tot oplossing mogen komen. Met weemoed moest spr. memoree- ren, dat een der leden, de heer J. Bredero- de, de afd. is ontvallen door den dood. De uitgebreidde en overzichtelijke notu len worden hierna gelezen en onder ap plaus goedgekeurd. Ingekomen is een brochure over Solbar, een chemisch product, hetwelk een uitste kend bestrijdingsartikel moet zijn tegen plantenziekten en schadelijke insceten. Mededeeling wordt gedaan, dat de film van de Maatschappij zal worden vertoond op Vrijdag 15 Jan. a.s. Nog is ingekomen de agenda van de afd. Leiden, welke 16 Dec. vergadert in den Vergulden Turk en een schrijven van B. en W., waarin wordt verzocht een bestuurslid te willen aanwijzen om zitting te nemen in het crisis-comité. Hiervoor wordt met algemeene stemmen aangewezen de heer H. de Boer. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. AANVARING OP DE WAAL. Sleepboot gezonken. Gistermorgen is op de Waal tegenover Weurt, nabij de uitmonding van het Maas- Waalkanaal, de sleepboot „Arma" (eige naar de heer Eykelenstam te Nijmegen) met de stoomboot „Concordia" van den dienst NijmegenRotterdam in botsing ge komen. De „Arma" zonk onmiddellijk. De beide opvarenden, de kapitein en de machi nist, wisten zich te redden door op de „Con cordia" over te springen. De oorzaak van de aanvaring staat nog niet met zekerheid vast. DE ONTROUWE KASSIER. In arrest gesteld. In verband met de aanhouding te Den Haag van een ontrouw kassier vernemen wij, dat de gedupeerde bankier de firma Heldring en Pierson aan de Korte Vijver berg is. Zij wilde aanvankelijk de politie niet in de zaak mengen, doch de verzeke ringsmaatschappij, die de schade lijdt, heeft aangifte gedaan. De kassier L. is daarop Zaterdagavond aangehouden en in arrest, gesteld wegens door hem gepleegde ver duistering in dienstbetrekking. Er wordt gesproken van een verduisterd bedrag van 40.000, doch men vermoedt, dat het meer is. Heden zou L. worden verhoord. BRANDEN. DE BRANDSTICHTINGEN TE EINDHOVEN. Een verdachte aangehouden. Aan de herhaalde brandstichtingen, waardoor de bevolking onder het voorma lig ötrijp bij Eindhoven de laatste maan den verontrust werd, schijnt thans een einde gekomen te zijn. Het uitvoerig on derzoek der politie is althans niet zonder resultaat gebleven en zij heeft een ge meentetuinman, wonende aldaar, als ern stig verdachte van deze brandstichtingen in hechtenis genomen. De man blijft ech ter ontkennen aan deze euveldaden schul dig te zijn, doch zal niettemin ter beschik king van de justitie worden gesteld. Weer een brand te Eindhoven. Ditmaal niet als gevolg van brandstich ting, heeft gisternacht in den z.g. Drent- schen woningbouw een zware brand ge woed. Het gezin van W. van Trigt, wonen de in een der Philipshuizen aan de Koot wijkstraat 21, schrikte ongeveer 1 uur op door een hevigen vuurgloed. De vlammen sloegen uit de benedenverdieping naar bo ven en hadden daardoor man, vrouw en de beide kinderen gewekt. In allerijl moes ten deze over het dak een veilig heenko men zoeken. De brandweer slaagde er niet in die woning te behouden. Zij brandde ge heel uit en de inboedel ging mede in de vlammen op. De oorzaak van den brand is onbekend. De aangerichte schade wordt door verzekering gedekt. Boerderij afgebrand. - Veel vee omgekomen. Gisterochtend is te Lions (Fr.) de boer derij, toebehoorende aan den heer Ensohe- de de Haemstede te Heemstede en be woond door den heer Tj. v. d. Hem, afge brand. Drie koeien en een groot aantal hokkelingen zijn in den rook gestikt. Ver zekering dekt de schade. Tweehonderdvijftig kippen verbrand. Te Akkerkwoude zijn afgebrand <fe boe- renhuizinge eigendom van en bewoond door P. J. Retisma en een onbewoond huis van F. v. d. Werf. Bij den eersten brand kwamen honderd jonge hennen en een nieuwe kunstmoeder met 150 Noord-Hol- landscho blauwe hennen in de vlammen om. FEUILLETON. ACHTER EEN MASKER Uit het Engelsch van HAEDON HILL. 30) Nu, ik kom nog terug, zei Elisha ter wijl hij zich afvroeg, hoeveel deze on schuldig uitziende vrouw, die zoo dubbel zinnig in haar antwoorden was, van de zaak afwist. Ik kom even over zessen. Dus tot straks Juffrouw Jenkins trok zich in den win kel terug alsof ze blij was dat haar bezoe ker vertrok en Elisha wendde zich naar de deur. Maar inplaats van naar buiben te stappen, slipte hij voorzichtig achter een gobelin tapijtwerk dat tusschen een paar groote antieke kasten hing. Hij had zich nog nauwelijks in zijn schuilplaats geïnstal leerd of hij zag tot zijn groot genoegen dat er hier en daar gaten in het tapijtwerk waren, die hem in staat stelde om een oogje tc houden op alles, wat er in den winkel gebeurde. Hij vermoedde dat Ra- venscar terug zou komen om den eigenaar te spreken en het was zijn bedoeling om, als dit mogelijk was, te zien en te hooren, wat er zich tusschen die beide mannen zou afspelen. De terughouding, die de vrouw had getoond, had hem gewaarschuwd dat het niet verstandig zou zijn om meer over Ravenscar te vragen. Elisha's geduld werd eenige uren op de proef gesteld, maar even na zessen ge beurde het onverwachte Ravenscar en de antiquair, die op twee stokken voortstrompelde, kwamen samen den winkel binnen. Ze hadden elkaar blijk baar nog niet lang geleden ontmoet, want hun „begroeting" scheen nog niet heele- maal afgeloopen. Het was allemachtig vervelend, dat ik je nu juist den eersten dag, dat ik veilig uit kon gaan niet thuis trof omdat je doodsbenauwd bent, dat je een of ander koopje ontgaat, mopperde Ravenscar. De zaken gaan vóórvan den wind kunnen we niet leven, repliceerde de oude. Ik kwam eigenlijk om eens precies van je te hooren, zei Ravenscar, het ant woord van den antiquair negeerend wat er eigenlijk gebeurd is, dat het meisje zoo plotseling wegliep. Je telegram was na tuurlijk te voorzichtig opgesteld, dan dat ik het daaruit kon begrijpen. Elisha kon uit zijn schuilhoek zien dat de antiquair zijn metgezel met een slu- wen blik aankeek toen hij vroeg: Had je dan geen gelegenheid de bijzonderheden van het miesje zelf te hooren? Dat doet er niets toeik wil jóuw le zing van het geval hooren, antwoordde Ra venscar ontwijkend. Luister dan maar als je het zoo graag weten wil, gromde de oude Jenkins. Het was een rechercheur van Scot land Yard die haar aan het schrikken maakte hij en nog iets, dat ze in het avondblad las. Maar dat zou haar niet op de vlucht gejaagd hebben, vervolgde <le antiquair op spottende toon, als ze voor dien tijd niet iets gezien had iets wat een onnoozele sukkel vergeten heeft, toen hij een lieve en vlijtige jonge dame aan beval om mijn mooie dingen hier te cata- logiseeren. Wanneer je in het kantoortje komt, zal ik het je laten zien. Elisha kon van achter het gobelin niet verstaan wat Ravenscar antwoordde, maar hij had nog het volle gezicht op de beide mannen, toen ze achter de glazen afschei ding stonden en de oude Jenkins de cas sette opende. Hij had het deksel nog niet geheel ge opend, toen een deur achter in het huis piepte en de vrouw binnen kwam. Ze sprak geagiteerd. De woorden kon Elisha niet verstaan, maar hij begreep heel goed, dat ze verslag uitbracht van zijn bezoek. Ravenscar's gezicht werd hoe langer hoe boozer en terwijl hij de vrouw ruw bij de schouder pakte, duwde hij haar het kan toor uit naar de keuken. Toen lichtte de antiquair het deksel heelemaal op en nam een voorwerp uit de cassette dat hij voor zich neer legde, ter wijl hij sluw en boosaardig naaT zijn be zoeker gluurde. Elisha zou er een lief ding voor hebben over gehad om te hooren wat de oude zei en te kunnen zien wat er uit die doos te voorschijn was gekomen. Maar dit was absoluut onmogelijk van de plaats af waar hij zich bevond. Maar als hij zijn schuilplaats prijsgaf, zou hij zich kunnen overtuigen van wat er zich daar achter dien glazen wand afspeelde. Die impuls was onweerstaanbaar; hij slipte achter het tapijt weg en sloop on hoorbaar naar de glazen deur. Toen hij vlak bij was, draaide Ravenscar plotse ling zijn hoofd om en zag hem. Er bleef Elisha niets anders over dan de deur te openen cn brutaalweg naar binnen te stap- peif. Neen doet u geen moeite de cassette te sluiten of te verbergen, zei hij rustig, toen de antiquair een snelle beweging maakte om de doos dicht te doen en weg te stoppen. Ik zie wat u daar hebt, het duplicaat van het pistool- waarmee de dominee van Beacon Audley werd doorge schoten. HOOFDSTUK XV. De terugtooht van Elisha. De beide mannen, die op deze manier door Elisha waren verrast, keken hem met zulke verwilderde oogen aan, dat de klei ne man dankbaar was dat hij den revolver dien hij in zijn zak had, dadelijk zou kun nen grijpen. De spanning werd gebroken door Ra venscar die in een spottende lach uit barstte. Werkelijk meneer Crowe, zei hij op sarcastische toon, ik had er geen nol ie van, dat u uw reputatie als menschelijk fret ook buiten Beacon Audley op die manier zou ophouden. Ik begrijp dat u me van daag gevolgd bent en de brutaliteit hebt- gehad juffrouw Jenkins uit te hooren over een legendarische miis Smith. Legendarisch is inderdaad het juiste woord, antwoordde Elisha kortaf. Ze is ons allebei beter bekend onder den naam van Phyllis Vaughan. O, is dat de bedoeling, zei Ravens car met een glimlach. Ik denk dat ik wel weet hoe u daar aankomt een ongeluk kige botsing die ik had met een fiets op den weg naar Wroxford, niet waar? Ik was toen al een beetje verbaasd over deze eigenaardige aanrijdingGelooft u niet, dat het beter zou zijn, dat u uw opera ties als amateur-detective beperkte tot Beacon Audley en daar met den eersten den besten trein weer heen gaat? Ik ben bang, 3.50 Sted. Orkest van Bournemouth o. 1. v. Sir Dan Godfrey. O.a. 2de Symphonie in D, Sibelius. 5.05 Orgelconcert Reg. New. 6.20 Berichten. 6.50 Suite nr. 3, c-moll, Bach, door- V. Hely-Hutohinson. 7.107.30 en 7.50 Lezing. 8.35 Symphonieconcert. Symphonie-orkest m. m. v. Solisten. Oa. Ouverture „Der Frei- schuetz", Weber. 11.0012.20 Roy Fox en zijn Band. 'R'a d i o-P a r i s" 1725 M. 8.05; 12.50; 1.25 Gramofoonplaten. 9.05 „De dood van Don Quickotte" van Cervantes. 9.50 Gramofoonplaten. O.a. Uit „Lakmé", Delibes en „Samson et Dalila", St.. Saëns. Langenberg 473 M. 6.257.20 en 11.20 Gramofoonplaten. 12.251.50 Orkestconcert. 4.205.20 Concert o. 1. v. Wolf. 8.05 „Stimmen der Kindheit", moderne gedichten met muzikale begeleiding. 9.25 Berichten en hierna tot 11.20 Popu lair concert en Dansmuziek. Kalundborg 1153 M. 2.20—4.20 Carl Rydahls Orkest. 4.204.50 Gramofoonplaten. 7.208.20 Weldadigheidsconcert. 8.50 Oostersche liederen door A. v. Bon- kowska. 9.25 Cello-duetten. O.a. Suite op. 16, Pop per (Gebr. Dietzmann). 9.4510.25 Skandinavische Volksmuziek. Oa. Noorsche dans G-dur, Grieg. Brussel 508 en 338 M. 12.352.05 Gramofoonplaten. 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Orkestconcert o. 1. v. Meulemaus. 0.a. Ouverture Midzomernachtsdroom, Mendelssohn. 338 M.12.352.05 Gramofoonplaten. 8.20 Concert door „De zingende meisjes". 9.20 Uitzending v. d. Kath. Vlaamsche Meisjesbond. Rome 441 M. 8.20 Opera-comique „De barbier van Sc- villa" in 3 acfen van G. Rossini. Z e e s e n 1635 M. 6.50 Oud-Berlijnsohe dansmuziek door Otto Kermbaoh en zijn orkest. 8.20 Berichten. 8.35 Lezing. 9.20 Causerie. 9.40 Berichten en hierna: Populaire mu ziek door de kapel Janczi Balogh en Ad rif Ginsburg. Vervolgens Weldadigheidscou- cert o. 1. v. BerthoLd Goldschmidt. Alsnu hield de heer Rakhorst een cause rie over de Lathyrus-teelt. Op een practi- sche en bevattelijke wijze zette spr. de teelt van dit schoone bloemgewas uiteen en gaf menige nuttige wenk om goede resultaten te kunnen bereiken. Volgens een besluit van de vorige vergadering zal door do afd. Lathyrus-zaad worden aangeschaft, het welk voor de leden disponibel is, met het doel om van de gekweekte bloemen hiervan dit voorjaar een onderlinge tentoonstelling te houden. De Voorzitter deelde mede, dat voor dc volgende vergadering een drietal prijsvra gen worden uitgeschreven en wel voor bloeiende bolgewassen, bloeiende planten en niet-bloeiende planten, waarvoor 9 prij zen cn 2 extra-prijzen worden beschikbaar gesteld. In de rondvraag wordt nog ter sprake ge bracht, dat de boomen, uitgeplant op advies van de Maatschappij, en vele andere boo men in onze gemeente, geheel worden ver waarloosd en hoog noodig verzorging eischen. Het bestuur zal B. en W. in een schrijven hiervan op de hoogte stellen en desgevraagd gaarne adviezen verstrekken. Na keuring en verloting van de bloemen en planten sloot de Voorzitter onder dank voor opkomst, deze leerrijke en zeer geani meerde vergadering. dat u, evenals ik, vanvond den laatsten trein niet meer zult halen wat een go- volg is van den zakelijken ijver van Mr. Jenkins. Ik zal zeker naar Beacon Aydley te rug gaan, zei Elisha onverstoorbaar kalm, maar pas als u me verteld hebt waar Phyl lis Vaughan is en hoe u beide in het bezit komt van het duplicaat van het pistool, waarmee Mr. Richard Wenslade zich de beschuldiging op den hals gehaald heeft, dat hij zijn vader vermoord heeft. U bent even brutaal als dom, hoonde Ravenscar. U moet zien dat u dat idee fixe kwijt raakt, meneer Crowe anders zal de een of andere directeur van een krankzinnigengesticht belang in u gaan stellen. Iedereen weet immers dat die ar me Phyllis Vaughan zich verdronken heeft omdat ze, terecht of ten onrechte, verdacht werd een ring van mevrouw Wenslade gestolen te hebben. En- wat het pistool aangaat, mijn vriend meneer J en- kins, kan u gerust stellen met de verze kering, dat ik een oude klant van hem ben en dat hij me die cassette liet zien met een gewoon zakelijk doel. 't Dient tot niets, dat u probeert me dat wijs te maken, zei Elisha bedaard. Ik was in den winkel toen u beiden bin nenkwam en ik hoorde heel duidelijk de verklaring dat het vertrek van het meisje te wijten was aan een bezoek van een ambtenaar van Scotland Yard. En ik ge loof dat ik heel wel begrijp, waarom hij hier is geweest. Als u me niet heel gauw de inlichtingen geeft die ik verlang, dan ga ik regelrecht van hier naar Scotland Yard om te vertellen, wat ik hier gezien en gehoord heb. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9