UIT DE OMGEVING MARKTBERICHTEN DINSDAG 15 DECEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 15 Dec. 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometers t.770.1 te Seydisfjord. Laagste barometerst.729.6 te Stockholm. Verwachting tot den avond van 16 Dec.: Matige, tijdelijke afnemende Noord-Wes telijke tot Westelijke wind. Meest zwaar bewolkt. Aanvankelijk nog regen of natte sneeuwbuien. Kouder. De depressie die gisteren over Scandi navië trok, werd in de Oostzee diep tot onder 730 m.M. en ovor IJsland steeg de barometer tot boven 770 m.M. zoodat een stormachtige koude luchtstroom over Scandinavië waait en overal sneeuw brengt met strenge vorst in Lapland. Tijdelijk schijnt daardoor de weg voor een volgen de Oceaandepressie versperd, maar er zijn rometer weer gaat dalen. In de Oostzee en over Denemarken stormt het uit het Westen. In Zuid-Frankrijk heerscht helder of licht nevelig weer met lichte vorst in den ochtend. In Schotland werd het kou der en overal in onze omgeving valt lichte regen. De algemeene toestand schijnt gun stig voor een versterking van het vorstge- bied in Scandinavië en uitbreiding tot over de Oostzee. Doordringen tot ons land is nog niet waarschijnlijk. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 8.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS «.a.: Van Dinsdagnamiddag 4.15 uur tot Woensdagmorgen 7.34 uur. HOOG WATER. Woensdag 16 December voorm. 16.15 uur en nam. 7.51 uur. ALCOHOL EN SNELVERKEER. Het Leidsch Drankweer-Comité plaatst een waarschuwingsbord. Zaterdagmiddag circa 3 uur werd van wege het Leidsch Drankweer-Comité een bord geplaatst, voorstellende het gevaar van alcohol bij het snelverkeer op het ter rein der N. Z. H. T. M. aan den Rijnsbur ger weg. De voorzitter van het Leidsch Drank weer-Comité, de heer H. Zunderman, hield, staande op een der bumpers, een krachtige rede. Spr. wees er op, dat het voor het L. D. C. een gewichtige dag was, daar zij reeds eenige jaren geleden een verzoek tot plaatsing indiende tot voor eenigen tijd echter zonder resultaat. Toen gaven B. en W. toeslemming. Voor de verdere uitwerking harer verlan gens is zij op alle mogelijke manieren ge holpen. In 't bijzonder bracht spr. dank aan de heeren Ir. Midderman en Wempe en het Reclame-Bureau „de Pijl". Spr. haalde voorts nog aan het werk van de V. A. S. (Vereeniging v. Alcohol en Snelverkeer) en de S. O. V. (Spoorweg Ont houders Vereeniging), terwijl spr. besloot met den wensch te uiten, dat mocht het L. D. C. overgaan tot het plaatsen van meerdere borden, zij op aller medewerking, in 't bijzonder van B. en W., mogen reke nen. De idee van het waarschuwingsbord in verband met het snelverkeer is ontworpen door de heer Fred. A. Wempe Sr., die ook de tekst verzorgde. Het werd vervaardigd in het Reclame-Bureau „de Pijl", Lange- brug. De belangstelling was goed. In enkele bladen wordt gemeld, dat de heer Jac. Wilbrink (Chr. H.) zou bedanken als lid van den gemeenteraad. Bij informatie is ons gebleken, dat in derdaad bij den heer Wilbrink het ernstig voornemen daartoe bestaat vanwege zijn particuliere werkzaamheden. Er wordt echter begrijpelijkerwijze nog aandrang uitgeoefend om den heer Wil brink op zijn voornemen te doen terugko- De grondaankoop door de gemeente aan den Rijnsburgerweg. Dat het met de goedkeuring van Ged. Staten inzake de bekende grondaankoop door de gemeente aan den Rijnsburgerweg niet vlot, bewijst het feit, dat do beslis sing, die gisteren zou genomen zijn, weer is uitgesteld. GEMEENTERAAD VAN OEGSTGEEST OEGSTGEEST. Crisis-comité. Naar wij vernemen be slaan hier ook plannen tot oprichting van een Orisis-comité. Door het gemeentebestuur is daartoe een vergadering belegd op a.s. Donderdag, waarvoor eenige ingezetenen worden uit- genoodigd. Gisterenavond kwam de Raad dezer ge meente in vergadering bijeen. Voorzitter Burgemeester A. J. v. Gerrevink, afwezig de heer den Ouden wegens ziekte. De notulen worden aangehouden tot volgende vergadering. De publieke tribune is, afwijkend van alle gewoonte, eivol. Voor allen was geen zitplaats. Ingekomen stukken. Adres van mevrouw de wed. E. J. Wol- deringKikkert te 's-Gravenhage inzake het maken van een stenografisch raads- verslag. Gezonden om advies. Rechtskundige adviezen inzake het ge schil met het gemeentebestuur van Enge len over de toepassing van artikel 86 der Lager Onderwijswet 1920 (vergoeding leer lingen buitengemeenten.) Gezonden om advies. Adres van G. Borst om een bijdrage ad 450.uit de gemeentekas ten behoeve van het verkrijgen van een woning voor groote gezinnen (krotopruiming). Gezonden om advies. Voorstel van het raadslid K. Kruizinga om ad'haesie te betuigen aan het adres der Vereeniging van Nederl. Gemeenten aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal inzake het z.g. kortings- of scheerwetje. De voorzitter stelt voor dit voorstel te zenden aan B. en W. om prae-advies. De heer Kruizinga wenseht dadelijke behandeling. De Voorzitter geeft een korte uiteenzet ting van bedoeld wetsontwerp en adviseert nogmaals het te renvoyeeren naar B. en W. Het voorstel Kruizinga in stemming gebracht, wordt verworpen met 10 tegen 2 stemmen. B. en W. zullen in de volgende vergade ring advies uitbrengen. Mededeelingen. Burgemeester en Wethouders deelên mede: dat zij het wenschelijk vinden dat de subsidie voor de gewestelijke commissie der B. V. L. op de bcgrooting 1932 uitge trokken, aan de afdeeling Oegstgeest wordt uitgekeerd dat aan G. Nagtegaal Hoogen Morsch- weg ontheffing van huur kan worden ver leend tot een bedrag van 2.50 per jaar. omdat de gemeente een strook van het aan hem verhuurde pei-ceel bij den open baren weg heeft gevoegd; dat de uniformen en petten van het per soneel van gemeentewerken zijn aange kocht bij de „Faam", waarvan de eige naar in Oegstgeest woont. De heer v. Breda meent dat deze persoon slechts vennoot is en geen eigenaar. dat volgens de prov. voorschriften aan voor rekening der gemeente verpleegde krankzinnigen, die in het bezit van ouder domsrente zijn, niet meer dan 50 cent per week aan zakgeld mag worden uitgekeerd, welk bedrag op de begooting voor 1932 is uitgetrokken. dat de Minister van Financiën de uit breiding van de werkzaamheden van de Leidsohe Belasting Ophaaldienst tot de gemeente Oegstgeest niet van genoegzaam belang acht om een bijdrage van het Rijk in de kosten van deze werkzaamheden te kunnen rechtvaardigen. In verband hiermede kunnen de be moeiingen der gemeente inzake het func- tioneeren van dezen dienst worden nage laten. Punt 3. Hei stemming over het voorstei- Van Egmond, betreffende verhooging sala ris kweekeling 700), waarover in de vo rige vergadering de stemmen staakten. De heer v. Egmond verdedigt nader zijn voorstel en wijst op 't zuinig beheer bij de Bijz. Scholen. In stemming gebracht staakten wederom de stemmen, waarmede het voorstel is verworpen. Het Radio-distributie-vraagstuk. Rapport van de commissie ad hoe inzake het Radio-vraagstuk. In de vergadering van 22 October stelden B. en W. den Raad na een uitvoerige toelichting voor en hand haven deze voorstellen: le .te besluiten tot het oprichten door de gemeente van een radio-distributiebedrijf voor dat deel der gemeente, waarvoor een concessie zou worden verkregen 2e. de centrale installaties, het distribu tienet en de huis-installaties te doen daar- stellen onder toezicht van den teohnisohen adviseur der gemeente, Ir. Hofman te Alkmaar; 3e het distributienet en de centrale installaties te doen inrichten voor 4 sta tions en de mogelijkheid van aansluiting op een 5e station, en ook overigens, zooals in de voorloopige exploitatierekening in het rapport opgenomen, is vermeld; 4e. voor de centrale installities te ge bruiken de bovenverdieping van de O. L. School aan den Burg. Terweeweg; 5e. B. en W. te machtigen tot- het voeren van onderhandelingen en eventueel tot het afsluiten van een contract met G. v. d. Perk te Rijnsburg met betrekking tot den afstand aan de gemeente, van de hem ver leende voorloopige concessie; 6e. B. en W. tot dit alles het noodige crediet te verleenen op den basis van de in het rapport genoemde cijfers (pl.m. 40.000 gulden) 7e. Een adres van J. L. Nouwen en G. v. d. Perk, om concessie voor het exploi- teeren eener radiodistributie inrichting voor het geheele gebied der gemeente, voor kennisgeving aan te nemen; 8e. Een verzoek van de N.V. Leidsche Expl. Maatsch. en diverse ingezetenen der gemeente, wonende in het thans aan G. v. d. Perk toegewezen gebied, betreffende het verleenen van ontheffing van het ver bod om draden te spannen op van open bare wegen zichtbare plaatsen, eveneens voor kennisgeving aan te nemen, omdat dit behoort tot de compeetentie van B. en W. De raad aanvaardde op 22 October deze voorstellen niet en benoemde een commis sie bestaande uit de heeren Bakker, Kort- mann, Kraan, Kruizinga en Mr. Spreij, die om. zouden onderzoek naar het particu lier bedrijf. Het Rapport der Raads commissie. In het zeer uitgebreide rapport maakt de commissie een drital opmerkingen van algemeene strekking: le. dat zij zich van iedere politieke over weging onthouden heeft, daar zij van oor deel is, dat zulks niet op haar weg lag doch op dien van den Raad Zoo zwijgt de commissie over de vraag, of en in hoe verre overheid.sex ploi talie in liet algemeen wenschelijk is. en of op het gebied van Radiodistributie een taak voor de overheid is weggelegd, hetzij in het algemeen, hetzij voor Oegstgeest. 2e. De commissie heeft gemeend geen eind-advies om eenige richting uit te gaan te moeten geven. 3e. De commissie heeft zich geen teoh- nischen adviesur toegevoegd, daar de vra gen meer lagen op economisch en juridisch terrein. Vervolgens behandelde de commissie de juridische zijde van het vraagstuk en won advies in van een tweetal bekende lechts- gelcerden. Ook heeft de commissie het nooaig ge oordeeld de opinie van de P. T. T. le ver nemen en geeft die opinie uitvoerig weer. Van de 673 radio-distributies in Nederland zijn er ongeveer 11 gemeentelijke (hoofdza kelijk groote gemeenten). Voorts geeft de commissie resultaat der enquête, ingesteld in gelijksoortige gemeenten als Oegstgeest. Tenslotte heeft de commissie nog bezocht de centrale van den heer v. d Perk (de niachtigingshouder van den Kamphuizer- polder). Do ingewonnen informaties over zijn per soon als over zijn solvabiliteit waren zeer goed. De centrale maakt een 'goeden in druk. Do distributie schijnt de aangeslo tenen goed te voldoen. In een uitvoerig schrijven beantwoordt do adv. der gemeente, ir. Hofma, het rap port der commissie. B. en W. verdedigden in een breedvoe rig schrijven nogmaals hun meening. De heer Uitenboogaard br.engt hulde aan de commissie voor het keurige rap port, doch betreurt het, dat de commissie niet met een bepaald voorstel is gekomen. De heer Bakker, voorzitter der commis sie, dankt den heer Uitenboogaard voor de vriendelijke woorden, weerlegt zaken door B. en W. in het voorstel aangevoerd, en zet uiteen, waarom de commissie met geen bepaalde conclusie is gekomen en geeft weer verschillende uitingen in de commis sie gedaan door de leden individueel. Persoonlijk heeft spreker de meening, dat wanneer particulieren een dergelijk bedrijf op zich willen nemen, de gemeente geen risico mag op zich laden. Spr. wijst nog op het adres van de R. K. Midden- standsvereeniging „De Hanze. Naar aanleiding van het 2e rapport van B en W. op 't rapport van de commissie wijst spreker er nog op, dat de commissie naar de meest objectieve richting heeft gestreefd. Spr. laat de eindbeslissing ge rust aan den raad over. De heer Kruizinga gaat eenige punten na uit het rapport der commissie en meent dat het radio-distributiebedrijf is een mo nopolistisch bedrijf. Spr. beveelt aan te besluiten tot een gemeentelijk bedrijf en steunt het voorstel van B. en W. Het voorstel verdedigd. De voorzitter verdedigt het voorstel van B. en W. en meent dat door vele mensohen het groote cultureele belang der radio-dis tributie te laag wordt geschat. Spr. wijst op de telephoon en telegraaf Spreker meent, dat men op den duur toch tot gemeentelijke distributie moet overgaan en wijst verder op het rapport van B. en W. Aangenomen, dat de concessionaris goed is, meent spreker dat toch door een of andere wijze door overlijden bijv. men in moeilijkheden kan geraken. Verder wijst spreker er op, dat bij den aanleg door particulieren, de gemeente soms geen baas blijft in eigen huis. De heer v. Egmond i-s het niet eens met den heer Kruizinga en den voorzitter dat de telephoon gelijk is te stellen met radio distributie. Het particulier initiatief mag niet wor den uitgeschakeld. De heer Paardekooper erkent het groote nut van het rapport van de commissie en meent, dat wanneer het bedrijf even zoo goed door particulieren kan worden tot stand gebracht, de gemeente deze zaak niet moet ter hand nemen. De heer Kortmann heeft met groot ge noegen gehooid dat de radio-distributie een groot cultureel belang is en stélt de vraag waarom het rijk niet onmiddellijk het radio-bedrijf in handen heeft genomen. Het heeft waarschijnlijk eerst de kat uit den boom willen kijken. Waarom kan de gemeente niet aldus handelen? De heer Bakker wijst er nog op, dat van de 673 distributiebedrijven men slechts 11, zegge elf gemeentebedrijven heeft in Ne derland. De heer Kraan bespreekt de financieele kwestie en twijfelt aan de te maken winst. Spr. herinnert aan de uitspraak van P. T. T., dat er particuliere bedrijven zijn die beter werken dan gemeentelijke. Do heer Uitenboogaard spreekt zich uit voor particulier bedrijf, uit principieels overwegingen. De heer Kruizinga repliceert. Wethouder Rubenkamp begrijpt niet hoe de heer v. Egmond komt tot een vergelij king van een ziekteverzekering met radio distributie en in antwoord op het betoog van den heer Kortmann meent spr. dat de gemeente op den duur toch de ge meentelijke distributie moet ter hand ne men en dan helaas met groote kosten. De heer Kortmann repliceert en be strijdt de meening van den heer Ruben kamp. De voorzitter heeft het reeds gemerkt: „De gemeenle krijgt een radio-distributie kwestie" en verzoekt den secretaris deze woorden vooral te notuleeren en verde digt nogmaals het voorstel van B. en W. Het voorstel van B. en W. verworpen. Het voorstel van B. en W. in stemming gebracht wordt verworpen met 9 tegen 3 stemmen, die van de heeren Rubenkamp Zandbergen en Kruizinga tegen. (Wordt vervolgd). I Casino: Luxor: j Trianon: I City: BIOSCOPEN. Volwassenen. Volwassenen. Volwassenen. Afgekeurd. Handelsregister K. van K. N ie u w e i n s c h r ij v i n g. 5885. K. Ra- vensbergen Zonen, Nieuwkoop A 141a. beurt- en vrachtvaart. E.: K. Ravensber- gen, Nieuwkoop. W ij z i g i n g. 1313. A. A. Slootweg, Zoeterwoude, Watertje D 49. Manufactu- rier. Uittr. E: A. A. Slootweg, Zoeterwou de, dd. 1 Oct. 1931. Wijz., handelsn. thans: A. Varkevisser. TOESLAG FONDS IN HET BLOEM- BOLLENBEDRIJF. Wederom zijn de voorbereidende maat regelen getroffen voor de eerste uitbeta ling van het toeslagfonds over het con tractjaar 1931—1932. De volgende betalingen werden reeds vastgesteld Op Woensdag 23 December a.s.: Te Hillegom van 57 uur in den R.-K. Volksbond; te Lisse van 57 uur in dei> R.-K. Volksbond; te Sassenheim van 5—7 uur in het K.S.A.-gebouw te Noords ijk v. 5.30—6.30 in het Juvenaat. Op Donderdag 24 December a.s Te Voorhout precies te 5 uur in het Patro naat; te Noord wiikerhout precies te 6.30 uur in de Nieuwe Duinstraat F24 te Ben- nebroek' precies to 5 uur in den R.-K. Volks bond te Heemstede precies te 6 uur in den R.-K. Volksbond; te Overvecn precies te 7 uur in de St. Alyosiusschool. Berichten reeds in een groot gedeelte onzer vorige oplage geplaatst. LEIDEN. Geboren: Louis Pieler. z. van A. Ouwerkerk en M. H. M. J. de Moor. Jan Willem, z. van D. Be ij en G. Blöte. Ondertrouwd: J. Schout en jm. 21 I j. en J. de Vroede jd. 17 j. J. van Rijn wedr. 36 j. en H. J. E. Kasteelen gesch. I 31 j. A. Barend-s jm. 23 j. en J. Brugman I jd. 20 j. H. Moenen jm. 25 j. en J. Ruis jd. 20 j. D. Boom jm. 21 j. en E. van len I Berg jd. 21 j. C. A. Allert jm. 31 j. en H. Zindel jd. 27 j. J. Krekelaar jm. 24 j. en J. S. Holverda jd. 19 j. II. Arnoldus jm. 23 j. en 0. Mieremet jd. 23 j. Gehuwd: W. Verkade en A. Bruinitig. DE ELECTRISCHE STROOM. Hedenmiddag is de 19-jarige schilder II. I R. uit Den Haag, in lossen dienst bij de I H. T. M„ toen hij zich in een mast nabij „Posthof" met de linkerhand vasthield aan den bovensten spanningsdraad en met den linkervoet op den onderste stond in aanraking gekomen met het scinkastje, waardoor kortsluiting ontstond. Idij viel op den grond, bekwam brandwonden aan hand en voet en liep verder een kneuzing op in de linkerzijde. Door den E. H. D. werd hij naar het Diaconessenhuis vervoerd. TOONEEL. Het Spookhuis. N. V. Vereenigd Rot terdamsch IIofstad-Tooneel. Henri van Wermeskerken, die zooveel succes had met zijn Indische blijspe.en „Tropenadel" en „Suikerfreule", heeft-, waarschijnlijk door dit succes aangespoord, een nieuw Indisch blijspel geschreven op den inhoud van zijn boek van dcnzelfden naam „Het Spookhuis". Dit. derde Indische blijspel, dat gisteren avond in den Leidschen Schouwburg ging, is echter een mislukking geworden. Niet het spel, want het Rotterdamsch Hofstadtooneel heeft van „Het. Spookhuis" gemaakt, wat er op zijn besl van te maken viel en dat was niet veel. Want het spook huis is een huis waar het heelemaal niet spookt en waar het publiek dit reeds van den aanvang af weet, wordt het geval een hopelooze uitgerekte situatie dat drie be drijven lang duurt en waarin niets anders wordt gedaan, dat allen zoo nu en dan op een goedkoope wijze te laten schrikken door onverwachte geluiden, die de bewoners van het spookhuis zelf maken of door hun eigen schaduwen. Zonder climax, zonder één oogenblikje spanning gaat dit drie be drijven voort en het was met een zucht van verlichting, dat de magere ontknooping kwam, in den persoon van Dr. Hissink (Louis van Gasteren), die een late visite had gemaakt bij Non (Ceesje Speenhof). Alleen Mina, de schoonmoeder van Mr. Proper die het geheel met haar plat-Am- sterdamsch dialect vulde en een gezellige kaartlegster bleek te zijn, bracht nog eeni ge afwisseling. Deze rol scheen trouwens speciaal voor Ellen Durieux te zijn geschre ven, die als juffrouw van der Kooy in „Tro penadel" en „Suikerfreule" zulk een succes had en dus ook nu weer een Amsterdam- sche juffrouw moest zijn, terwijl deze fi guur in het oorspronkelijk werk een stil I Indisch vrouwtje is. I Vooral Ellen Durieux, naar best vermo- gen geholpen door Louis Gimberg als Mr. Proper, Louis van Gasteren (Dr. Hissink) en anderen, hebben van de totale misluk- king nog iets gered, maar toch niet zoo, dat zij hiermede het publiek konden be- LEIDEN. 14 Dec. Melkveiling. Aanvoer 85.690 liter. Hoogste prijs f 0.20. Laagste pr. f 5.-. Groentenveiling. Andijvie f 1.10—f 2.40; Bloemkool I f 4.10—f 8.90; idem II f 1—3; Roode Kool f 1.50—f4; Savoye Kool f 1 3.90; Groene Kool f 0.70—2.40; Pieterselie f 1.40—f 2; Piei f 1—f 2.40; Selderie f 0.50 f 1.30; Knolselderie f 15.40; Wortelen f 3.40f 6.50; Kroten f 1—f 2.20; Kroten gek. f 6f 9; Witloof f 8f 10; Uien f 4.50 f 5.40; Wortelen f 1f 6; Spruiten I f 3 f 6; Spruiten II f 1f 3. 15 Dec. Varkens. Aangevoerd totaal 400 waarvan zwaar. 364 en licht 36. Prijs zwaar f 0.35—f 0.34, licht f 0.29—f 0.2S. Han- i del vlug, enkel best, varken 1 cent boven noteering. Zouters geen aanvoer. ROTTcRDAM. 15 Dec. Vee. Ter vee markt werden heden aangevoerd: 224 paarden, 953 magere runderen, 535 nuchte re klaveren, 22 overloopers, 1 veulen, 825 vette runderen, 230 graskalveren, 77 big gen, 181 vette kalveren, 231 schapen of lammeren, 12 boeken of geiten. Prijzen p. 1/2 K.G. koeien 35—38 30—32 18—24. os sen 33—35 29—31 21—24, stieren 30—32 24—26 19—21. kalveren 62 1/2—65 50—55 4042 1/2. Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien 190—320, stieren 100—130. gras- kalveren 40—85, paarden 190290, slaohl- paarden 100190, hitten 75140, fok nuch tere kalv. G9, kalfkoeien 185310, pinken 110—160, vaarzen 160—200, biggen 6—8, biggen per week 0.S0—1.00 Koeien en ossen slochte handel, prijzen lager dan gisteren; stieren trage handel, 2e en 3e minder; vette kalveren stroeve handel, prijzen van gisteren moeilijk to handhaven, nuchtere kalveren trage han del, prijzen lager; garskalveren iels lager prijzen dan vorige week, per pond 20, 22 en I 24 cent; schapen of lammeren handel en I prijzen als gisteron pong vee stille han del, prijzen stationnairmelk- en kalf koeien kalme handel, onveranderd; biggen zoo voed nis oeen handel, onveranderd. ROTTERDAM, 14 December. Binnenland- sche granen en peulvrucht. Gerst f 6 6.50, Haver f 66.50, Erwten kleine groene f 10—11.50, verder f 7—9, Schokker-erwten f 1417.50 en f S12, Bruineboonen naa r kwaliteit f 7alles per 100 kg. Buitenlandsche granen. Stemming prijshoudend. Rogge: 7273 kg, Zuid-Russi- sohe disp. f4.90, dito La Plata aangekomen j f 4.80, Canada no. 2 disp. f 5.40. J Gerst: Canada no. 3 disp. f 108, 62-63 kg. Zuid-Ilussische disp. f 106, 61-62 kg. Do- nau f 106, 60-61 kg. dito stoomend f 105, 62- 63 kg. La Plata aangek, f 107. Haver: Canada no. 3 disp. f 6.25, 53-5-1 kg. Noord-Russische naar Keval disp. f6.25 6.45, 51-52 kg. Zuid-Russische disp. f 6.10, 47-48 kg. La Plata disp. f 5.75. Mais per 2000 kg. La Plata disp. f 72, dito aangek, f CO68, dito stoomend f 6972; La Plata Cinquantine disp. f 80, Donau- Galfox aangek, f 68, dito stoomend f 6768. BODEGRAVEN. Kaas. Aangevoerd 246 partijen Goudsche kaas, waaronder 214 uict rijksmerk, totaal 9720 stuks, wegende 87.480 K.G. Prijs met rijksmerk le soort 23—21, 2e soort 24—37. Handel flauw. PURMEREND. Kaas. 3e kleine boeren kaas met rijksmerk 26. Handel traag. Aan gevoerd 1100 K.G. Boter. Aangevoerd 1209 K.G. prijs f 1.10— f 1.25 per K.G. Wciboter f 0.65—f 1.15 pér K.G. BOSKOOP, 14 Deo. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks. Golden Ophe lia 4090, Marcey Rouyer 150, Had ley 44— 80, Claudius Pernct 40—80, Columbia GO- ISO, Butterfly 60120, Willi. Kordes 70150 Florex 90120, Rosalandia 40—30, Phoebe 80—110, Kilham 80—100, Else Poulsen 52— 10, Edith Helen 80170, Aug. Noack 3550 W. E. Chaplin 41, Germania 60—80. Diver sen. Chrysanthen grootbi. 100160, idem tros 70—120, Beshulst, I 45—68, id. II 23 40. J. C. v. Tol 5071, Clematis Pr. Hen drik 150—160. HAZERSW0UDE. 15 Dec. Eierenvei- ling. Aanugevoerd 4427 eieren, Kippen eieren 36.55, eendeneieren 44.20 per 100 stuks, hanen 0.551.kippen 1.25 per stuk. Kaas 0.28—0.30 p. p. Boter 0.47— 0.50 p. p. Konijnen 1.30 per stuk. W1SSELNOTEERINUEN (AMSTERDAM! (Niet officieel). Berlijn -58.72U? Londen 8.51 New York 2.47»3,'1Q Parijs 9.72'/o Brussel 34 45 Zwitserland 48.25 Milaan 12.721 /2 Madrid 21.10 Oslo 46. Kopenhagen 47.25 Stockholm 47.50 Weenen 35.25 Praag 7.?6 Boedapest

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3