DINSDAG 15 DECEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 1* GEMEENTERAAD VAN BOSKOOP ROELOFARENDSVEEN. Huldigingsavond. Het bestuur van de gezellcnvereeniging beeft gemeend mede in verband met de viering van den verjaar dag van haren vice-praeses, kap. Bijl en de vele verdiensten welke genoemden kape laan heeft voor het jeugdwerk een huldi gingsavond te moeten op touw zetten, wel ke in alle opzichten als schitterend ge slaagd mag heeten. De groote Pancratius- zaal was voor deze gelegenheid feestelijk versierd. Onder het zingen van het Kol- pinsglicd werd de jubilaris door den Pas toor binnengeleid. Na een kort woord van gelukwonsch van den senior dor gezellcn- vereeniging trad op de vioolclub, die ceni- ge muzieknummers ten gehoore gaf. Ook de mondharraonicaclub van het patronaat liet eenige aardige muzieknummers hoo- ren. Hierna volgde een klucht in drie be drijven getiteld Zuur en Zoet. Om deze dolle klucht is heerlijk gelachen. De beide heeren Wesselman gaven keurig spel te zien, en aan hen komt een woord van lof toe. De jongens werden rijkelijk door den jubilaris onthaald en toen het klokje van half elf was geslagen vond iedereen het jammer dat de avond om was. Na een woord van dank aan kapelaan Bijl voor hetgeen hij voor 't. jeugdwerk doet, dankte de kap. voor de huldiging hem gebracht en voor het mooie cadeau hem aangeboden. STOMPWIJK Voiksbond. Gisteravond hield de afd. haar ledenvergadering De Voorzitter open- do de vergadering met den Chr. groet en heette den Gesetclijk Adviseur en alle le den hartelijk we.kom. Spr. verzocht den Secretaris de notulen voor te lezen. Deze werden onveranderd goedgekeurd, waar den Secretaris dank mocht Oogstten. De mededeelingen betroffen het stempe len der werkloozen, wat nog niet geheel in orde was; vandaar dai dit was uitgesteld. Beter zou het gaan, als hier was een vakor ganisatie. Vervolgens deelde de Voorzitter mede, dat de spreker van ..Concordia" niet was gekomen en dat degenen, die zich als agent wilden opgeven, dit konden doen tot 13 Dec. bij het bestuur. Daarna bestuursmededeelxngen, o.a. voor het Moederfonds. Het bestuur was als volgt samengesteld: G. Haven, Voorzitter; P. Ammerlaan, Secretaris; Jr Koele, Pen ningmeester. Bij laatstgenoemde worden vanaf 1 Jan. 1932 de bonnen bij gezinsver meerdering verstrekt. Verstrekt zullen dan worden 30 eieren, 10 L. melk en 1 gld. vlceseh te betrekken bij de plaatselijke le veranciers. Vervolgens bestiuirsmededeeüng Kolen- bond, waarvan J. Grannemane Voorzitter; P. Ammerlaan, Secretaris; G. Verhagen, Penningmeester. Hierna deelde do Geestelijk Adviseur mede, dat de films, bestemd voor dezen avond, met een expresse-bestelling waren gekomen. We kregen nu een aardige film te zien, een klucht van brandweerlieden. De Geestelijk Adviseur had hiermede een reuze succos. Zoowel bestuur en leden heb ben zich kostelijk geamuseerd. Wij zullen hopen, dat wij dezen winter nog eenmaal zoo'n prettigen avond mogen meemaken. Na het einde van deze film dankte de Voor zitter den Geestelijk Adviseur en sloot de vergadering met. den Chr groet, waarna eenieder voldaan huiswaarts keerde. De Begrooting. B. en W. hebben den Baad van Stompwijk aangeboden de Ge meente-begrooting voor het jaar 1932; deze begroobing bevat voor de bewoners nu juist geen aangenamen inhoud. Volgens de toelichting zal het noodig zijn het aantal opcenten van de Gemeentefondsbelasting te verhoogen van 40 op 60. Daarnaast zal een deel van de bedrijfswinst aan de Gemeen tekas ten goede komen, terwijl B. en W. van oordeel zijn, dat het raadzaam is van de bedrijfswinsten een bedrag van f 24.000 te reserveeren voor het jaar 1933, daar de prakrijk heeft geleerd, dat de grootst mo- mogelijke zuinigheid moet worden betracht. Niettegenstaande den ongunstigen econo- mischen toestand zijn B. en W. van mee ning, dat de gemeente-financiën nog niet een bepaald somber beeld geven en dat het zelfs mogelijk was geweest de begrooting zonder verhooging van belasting sluitend te krijgen. Onderwijs en Burg. Armbestuur vragen ook nu weer meer. Voorgesteld wordt over te gaan tot aanstelling van een Zondagpolitieman. De opcenten op de Per- soneele en de Vermogensbelasting blijven gehandhaafd op resp. 80 en 50. De rekening van den kapitaaldienst sluit in ontvangst en uitgaaf met f 49.000. De begrooting sluit met een bedrag aan inkomsten en uitgaven van f 252.865.85, sa mengesteld uit onderstaande posten. Vroegere diensten inkomsten f 39.115. Algemeen beheer inkmosten f 65.617.59, uitgaven f 32.171.03; Openbare veiligheid f 1132.25, f 21.072.32; Volksgezondheid f 18.418.75, f 23.6-17.75; Volkshuisvesting uitg. f 75; Openbare werken f 3337.18, f 35.449.91Eigend. niet voor Openbare dienst f 8S5.f 433.20; Openb. L. O. f 5382.72, f 15.781.19; Openb. Vervolg on derwijs uitg. f 6.4S; Openb. U.L.O. uitg. f 830.— Bijz. L.O. f 725.—, f 24.300.88; Bijz. U.L.O. uitg. f 2150.L.O. f 0.67, f 544.65; Middelbaar, Hooger, Nijverheidd Onderw. uiig. f 4530.Ondersteuningen f 1285.09, f 16.992.94; Landbouw uitg. f 100.— Handel en Nijverheid f 64.64, f 1708.23; Bela: tingen f 83.314.23, f 4535.75; Electr. bedrijf f 17.831.95. f 14.133. 24; Gas bedrijf f 14.805.78, f 14.513.26; Kasvoorzie- ningen f 750.f 950.80; Overige Ink. en Uitg., f 24.000.—; Onvoorzien f 12.919.10. Totaal f 252.865.S5. WARMOND. Drinkwatervoorziening. Door Gede puteerde Staten van Zuid-Holland is aan de Drinkwaterleiding „De Drie Gemeen ten", gevestigd te Alkemade, vergunning verleend voor de levering van drinkwater aan inwoners dezer gemeente wier panden liggen aan den Zijldijk tot aan Oud-Ade. De gemeenteraad vergaderde Donder dag 10 December 1.1. Voorzitter de burge- meest. Afwezig de heer J. van Gelderen, wethouder, met kennisgeving. De voorzitter opent de vergadering met gebed en deelt mede dat hij als eerste bij stemming en rondvraag is aangewezen de heer W. de Ruyter. De notulen worden zonder bemerking vastgesteld. Een dikke post. Ingekomen is een schrijven van den Mi nister van Staat, Minister van Binnenland- sche Zaken en Landbouw dd. 19 November 1931 betreffende steunverleening aan werkloozen. Een sphrijven van den voorzitter van Gedeputeerde Staten der provincie Zuid- Holland dd. 23 November 1931, houdende mededeeling van verordening op de hef fing van rechten voor het gebruik of genot van openbare gemeente-werken, bezittin gen of inrichtingen of door of vanwege het gemeentebestuur verstrekte diensten; Een schrijven van den heer C. Ph. Moer- lands, dd. 24 November 1931, houdende mededeeling, dat hij zijn herbenoeming tot lid der commissie van toezicht op het alge meen vormend lager onderwijs aanneemt; Een schrijven van Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland dd. 1718 No vember 1931 houdende goedkeuring van het raadsbesluit d.d. 12 November 1931, strek kende, tot het aangaan van een geldleening met de Coöperatieve Boerenleenbank; Een schrijven als voren' d.d. 17—18 Nov. 1931 houdende goedkeuring van het raads besluit d.d. 12 November 1931, strekkende tot het aangaan van een geldleening met het eigen pensioenfonds voor de Europee- sehe burgex-lijke ambtenaren in Neder- landsch-Indië Een schrijven' alsvoren dd. 26 October en 3 November 1931, houdende goedkeuring van het raadsbesluit d.d. 16 October 1931 tot onderhandsche verhuring van een ge deelte van het v.m. gemeehtehuis; Een schrijven alsvoren d.d. 26 October, en 6 November 1931 houdende goedkeuring van het raadsbesluit d.d. 16 October 1931, strekkende tot het geven van de bevoegd- beid van B. en W. het opnemen van kas en boeken van den gemeenteontvanger op te dragen aan het centraal bureau voor veri ficatie en financieelc adviezen der vereeni- ging van Nederlandsche gemeenten; Een schrijven alsvoren d.d. 1911 Nov. 1931, houdende goedkeuring van het raadsbesluit d.d. 16 October 1931 inzake de verhuring van de perceelen Emmakade nos. 33. 34, 36 en 37; Een schrijven alsvoren dd. 1017 No vember 1931 houdende goedkeuring van het raadsbesluit d.d. 16 October 1931 strek kende tot wijziging van de bouw- en wo ningverordening; Het verslag van den keuringsdienst van vee en vleesch over de maand October 1931 Het rapport van het centraal bureau voor verificatie en financieele adviezen der vereeniging van Nederlandsche ge meenten dd. 4 November 1931, betreffende de kasopneming en controle der gemeente bedrijven. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Mededeelingen. B. en W. deelen vervolgens mede: dat op grond van de jurisprudentie der Kroon, zooals deze zich den laatsten tijd heeft ontwikkeld en o.m. tot uiting komt in het koninklijk besluit van 20 Juli 1931 no. 83, de kosten van vernieuwing van de verwar mingsketel der openbare school niet, zoo als aanvankelijk de bedoeling was, zijn geboekt als uitgaven ingevolge art. 72 der lager onderwijswet 1920. Van de totale kosten is slechts een som van 75.—, welke mag worden beschouwd besteed te zijn voor vergrooting van de capaciteit der installatie, ten laste van den kapitaaldienst gebracht. De overige kosten, aangewend voor de vernieuwing van de versleten installatie, zijn aan te merken als kosten van in standhouding en mitsdien op den gewonen dienst verantwoord. De heer Brand vraagt of dit ook geldt voor scholen die geen centrale verwarming hebben. De voorzitter beantwoordt dit ontken nend. Punt 5, 6, 7 en 8 worden zonder hoofde lijke stemming goedgekeurd. Ambtenaar Burgerlijke Stand. Voorstel tot benoeming van een ambte naar van den Burgerlijken Stand. B. en W. stellen voor den heer A. H. van Gelderen met ingang van 1 Januari 1932 te benoemen. Op voorstel van dien heer de Ruijter, die wijst op het wetsarti kel dat er een voordracht moet zijn van minstens twee personen. Door den voorzit ter wex-d hieraan voldaan door den heer Lanckhuizen exaan toe te voegen. Do heer Van Gelderen werd met algemeene stem men benoemd. Voorstel tot wijziging van de verox-de- ning, regelende de vexdeeling der werk- zaamheden tusschen de verschillende amb tenaren van den Burgerlijken Stand wordt onverandeixl aangenomen. Vaststelling van een .concept-besluit tot wijziging der begrooting voor 1931. Goed gekeurd. Voorstel tot onderhandsche verhuring van de perceelen Kerkstraat xxos. 10 en 12. Goedgekeurd. Voorstel tot verhuring van eenige per ceelen land. Goedgekeurd. Op voorstel van den heer de Ruyter wordt punt 15 behandelt voor punt 14. f 10.000 Permanent tentoon stellingsgebouw. - Het voorstel wordt xiader door den voor zitter toegelicht en gewijzigd als volgt: Dat hij na overleg met verschillende frac ties heeft besloten het volgende voorstel te doen, om 5000.als gift beschikbaar te stellen en 5000.als renteloos voor schot, met als voorwaarde, dat een afge vaardigde wordt opgenomen in de ven nootschap van bedoelde exploitatie en dat de 5000.renteloos voorschot bij niet voldoende exploitatie kan worden op gevorderd met opzegtermijn van 1 jaar, waarmede ook de vennootschap accoord is gegaan. De heer de Ruijter is voor het voorstel van B. en W. als zijnde in het belang der gemeente. De heer Noest vraagt of dit gebouw voor algemeene doeleinden was, en stelt voor een clausule in te lasschen van be roep op de raad. De heer Mesman is er op tegen dat deze clausule wordt ingelascht als zijnde niet noodzakelijk. De heer van Kleef is eveneens na ovex*- leg met B. en W. voor het voorstel. De heer v. d. Staak zegt, dat de R. K. fi*actie het punt ernstig heeft overwogen en na overleg met B. en W. dit compro mis is verkregen waarmede de vennoot schap accoord gaat, omdat het een groot belang voor de gemeente is, en vi'aagt of de gedelegeerde in de vennootschap van het tentoonstellingsgebouw op voordracht van B. en W. door de Raad wordt be noemd. De heer Loef vraagt hoelang het rente- 1 loos voorschot beschikbaar wordt gesteld. De voorzitter beantwoordt de verschil lende sprekers en zegt, dat het gebouw voor algemeene doeleinden beschikbaar wordt gesteld en men overtuigd kan zijn, dat er niets zal plaats hebben wat niet in het algemeen belang is. Wat betreft het renteloos voorschot deelt spreker mede, dat bij goede nakoming der voorschriften dit niet zal worden opgeëischt. De heer van der Staak deelt hij mede, dat de gedelegeerde voor den Raad op voordracht van B. en W. wordt benoemd. Na nog eenige discussie woxdt het voor stel met algemeene stemmen aangenomen. Het parkje. Prae-advies van B. en W. op het door deix heer J. H. van Straaten van Nes inge diende verzoek in zake den aanleg van een parkje. De heer de Ruijter betreurt het dat af geweken zal worden van de oorspronke lijke teekening van den heer Struwe. Spx-eker zegt dat Boskoop iets moet too- r.en aan buitenstaanders wat het tuin- bouwvak betreft, hij acht de aanleg van veel belang. Wat betreft de vooi*waarde dat alleen werklooze hoofden van gezinnen en kost winners mogen worden te werk gesteld vindt spreker dat dit niet billijk is daar er toch veel ongehuwde werkloozen zijn die het ook hard noodig hebben. De heer Boekraad zegt, dat het loon van 35 cent per uur voldoende is daar hij bij berekening slechts tot een bedrag van 18.60 kan komen wat voor vele ge zinnen onvoldoende is. Spreker zou gaar ne zien, dat het loon met 5 cent per uur verhoogd werd en dus 0.40 per uur. De heer de Wolf verzoekt wegens de groote wei*kloos'heid zoo spoedig mogelijk met de aanleg aan te vangen. De beer van 't Hart spreekt ook zijn be zwaar uit tegen het lage loon, waar bo vendien nog aftrek van geschiedt bij regen dagen. De heer Brand verzoekt het loon in Ja- nuaxü niet lager dan 18.te stellen in verband met den korteren arbeidstijd. De heer v. d. Staak ondersteunthet voordel van den heer Brand maar kan zich echter verder met het advies van B. en W. volkomen vereenigen. Wethouder Guldemoxxd zegt, dat uit het pfan Struwe veel geschrapt kan worden, wat bijgedragen zal worden door particu lieren. Voorts komen de onkosten zooals doode planten enz. voor rekening der ge meente. De voorzitter deelt mede dat een lijst ontvangen is van schenkingen, van planten voor particulieren. Voorts deelt spreker mede, dat het werk niet in Januaxi doch in Februari zal aanvangen en .dat 9 uur per dag gewerkt zal worden zoodat het loon op 18 90 per week komt, later zal dit ver- hogd worden tot 21.— per week. De heer Boekraad zou het op prijs stel len wanneer in Januari reeds met het wevk zou begonnen worden en dan een minimum loon van 18.per week. Hierna werd het voorstel aangenomen met twee stemmen tegen. Tegen stemde de S. D. A. P. De Boskoopsche culturen. Voorstel tot beschikbaarstelling van een terrein voor de vereeniging van Boskoop sche culturen. De heer de Ruijter nxeent dat de vereeni ging extra belast wordt door de groote af rastering rondom het terrein. De heer Boekraad heeft bezwaar tegen de gratis beschikbaarstelling van het ter rein voor 20 jaar en stelt voor het vooi'loo- pig voor 5 jaar beschikbaar te stellen, het geen aangenomen wordt. Punt 17 wordt aangehouden tot de vol gende vergadei'ing. Extra steunverleening. Voorstel van B. en W. tot het beschik baar stellen van een bedrag ad 0.10 per inwoner voor exti'a hulp van wexkloozen en tot het verleenen van een crediet voor eventueele verstrekking van brandstoffen aan ondersteunden. De voox-zitter deelt mede dal bericht is ontvangen van den Minister, dat gehuwde en ongehuwde kostwinners 1.per week of 1.5 H.L. cokes, krijgen over de maanden December, Jannuari en Februari. Voorts deelt spreker mede, dat van 20 tot 26 December 25 pet. extra steun zal worden uitgekoord als Kerstgfive. De heer Van Kleef verzocht de Kerst- gave in natura te geven inplaats van geld, zoodat het niet voor ovei'bodige luxe ge bruikt kan worden. De heer v. d. Staak juioht het voorstel van B. en W. toe, temeer daar er in de Kerstweek maar 4 dagen gewerkt wordt en er dus veel minder verdient wordt. De heer Noest vraagt of er ook andere brandstof te vei'krijgen is voor menschen die geen cokes kunnen stoken. De Raad dezer gemeente kwam 14 Dec. in openbare vergadering bijeen; tegenwoor dig waren alle leden. Voorzitter de Burgemeester, die na ope ning het ambtsgebed leest, en daarna de notulen der vorige vergadering, welke on veranderd worden goedgekeurd. Medegedeeld worden en voor kennisge ving aangenomen: Bericht van Ged. Staten, dat de begroo- tingswijziging van 12 Oct. en 2 Nov. is goedgekeurd, alsmede de verordening be treffende verplichte aansluiting aan de wa terleiding en de verordening regelende het. beroep op den Raad inzake bouwvergun- ingen, alsmede verdagingsbesluit op de ver ordening tot aanwijzing als takken van dienst van G.E.B. en Woningbedrijf. De rekening over 1930 van den Keurings dienst voor Waren te Leiden wordt even eens voor kennisgeving aangenomen. De Voorzitter brengt in bespreking een schrijven van het Verificatie-Bureau der Vereen, van Nederl. Gemeenten inzake con trole van kas en boeken van dexx gemeente ontvanger; dit Bureau wil dit in vereeni ging met aangrenzende gemeente doen voor f 75.per jaar, waarbij dan uitgesloten is het onderzoek der geme-enterekening; komt dit onderzoek er bij, dan is f 100.ver schuldigd; de Voorzitter vindt deze bedra gen te hoog; in een oxxderhoud met een der heeren van het Bureau zijn dan ook andere bedragen genoemd en lager, juist omdat Nieuw veen er waarschijnlijk ook toe over gaan zou (dit wordt in het schrijven dan ook medegedeeld). De Voorzitter stelt allereerst de vraag, of men er voor gevoelt en wil mededeelen, dat hot ten opzichte van onzen gemeente-ont- vaxxger niet noodig is; als zoodanig moet het dus niet bekeken worden; op de secre tarie schrikt men echter wel eens van dc rij van aanmerkingen op de Rekening, en deze kunnen worden voorkomen doch ook van f 100.schrikt de voorzitter en daar voor wil hij zich wel door die aanmerkin gen heenslaan. Na eenige besprekingen wordt besloten mede gezien de tegenwoordige tijdsom standigheden geen lid van het Bureau te worden. De Voorzitter deelt mede, een van Ged. Staten ontvangen afschrift van een schrij ven aan de Centr. Veiling te Ter-Aar inza ke credietverschaffing aan noodlijdende tuinders, waaruit blijkt, dat crediet, zooals vorig jaar, niet meer wordt verleend, doch mogelijk is verschaffing van glasramen. Het bestuur Noorden van den L.T.B. heeft zich tot den Voorzitter gewend in verband met den noodtoestand van de tuinders in Noor den; de besprekingen hierover dienen ech ter te worden afgewacht, tenzij de 'K&ad andere maatregelen wenscht; hierop wordt niet ingegaan. De steunregeling voor werkloozen. Dè Voorzitter stelt thans aan de orde de door B. en W. ontworpen steunregeling voor werkloozen en geeft eerst de hoofdlijnen der regeling aan, waarna ze in onderdeelen wordt behandeld. Voorgesteld wordt aan gezinshoofden f 8.en kostgangers f 5. per week te verstrekken, en verder een kin dertoeslag van 50 ets. per kind voor kinde ren beneden 14 jaar, tot een maximum van 7 kinderen, terwijl gezinsinkomsten (der kinderen) of van het hoofd van het gezin uit andei"e middelen, als Inval, of ongeval lenwet-rente, in mindering zullen worden gebracht na aftrek van een bedrag van f 3 op den dag der aanvrage moet men mins tens een half jaar in de gemeente wonen; aan ongeorganiseerden f 1.— per week min der uit te keeren; alle steun in-natura. De Voorzitter zegt, dat van de zijde der niet-Katholieke arbeiders getracht is een afdeeling van den Landarbeidersbond op tp richten; dit is echter op een mislukking uit- geloopen; nu meenen B. en W., dat daar om de ongeorganiseerden niet in zijn geheel van steun mocn worden uitgeschakeld, ter wijl de Voorzitter op zich zal nemen, aan de Hoofdbesturen der Bonden aan te mel den, die lid van een Bond willen worden, en waarvan ter plaatse geen afdeeling bestaat, omdat aangenomen kan worden, dat het zich niet aanmelden berust op sloffigheid. Over de voorgestelde regeling wordt lang en breed gesproken, met resultaat, dat als voorgesteld wordt besloten, met deze uit zonderingen, dat kostgangers f 4.— zullen ontvangen, en ongeorganiseerden f 2.min der als zij zich niet aanmelden voor een vakbond (er dus onwil in het spel is). De Voorzittre vraagt, wat de Raad ervan denkt, werkloozen ook dienst te laten doen als nachtwaker, en dan tegen een exti'a-ver- goeding van 50 cents per nacht van onge- veer vier uur, maar dan ter keuze van de werkloozen zelf; de Voorzitter meent, dat De heer De Wolf brengt als lid \an de commissie tot wei-kverschaffing dank aan B. en W. De voorzitter deeli ipe.de dat de ge meente zooveel mogelijk in de behoedt»* zal voorzien. Wat betreft bet geven n geld inplaats van andere artike'en deelt spreker mede, dat dit in handen van de commissie zal worde i gesteld. Hei voor stel werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Rondvraag. Bij de rondvraag vroeg de heer Van Kleef een voetpad te laten maken op den Laag Boskoopsehen weg daar deze zeer slecht is. Dit wordt toegezegd. De heer v. d. Staak meent nog even op te mogen merken, dat het goed is geweest, de rijksregeling aanvaard te hebben, daar dit thans en voor de wexkloozen en voor de gemeente voel vooi'deel oplevcx-t, dank zij de hulp van het college en commissie voor werkverschaffing. Hierna sluit de voorzitter de vergade ring. dan indien men het althans noodig acht op eeniger wijze in het doen van nacht diensten is voorzien, omdat als er iets ge beurt, zoo gauw gezegd wordt, dat nergens voor gezorgd wordt, maar ook heeft de Voorzitter zich laten overtuigen van de meening, welke zal worden ingenomen, dat de gemeente er nu eens van profiteeren wil en men het niet zal inzien als een omstan digheid, dat men iets extra's kan verdie nen, als is het maar weinig, terwijl men op den dag gelegenheid te over heeft, om uit te slapen. Lang wordt hierover gesproken, met re sultaat, dat geheel ter keuze van de betref fende steuntrekkenden in overleg met den Voorzitter nachtdienst kan worden gedaan voor een extra-vergoeding van 50 cents. Inzake werkverschaffing wordt bepaald, dat werkloozen tewerk kunnen worden ge steld bij particulieren voor werk, dat we gens de crisis anders niet zou worden uit gevoerd, en dat van gemeentewege daarin 40% zal worden bijgedragen. De vleeschkeuring. Op voorstel van B. en W. wordt de ver ordening op den vleesohkeuringsdienst ge wijzigd in verband met de indeeling dezer gemeente bij den Kring-Nieuwveen, en wordt tevens ter sprake gebracht de kwos- tie van do z.g. invoerkeuring. De Voorzitter hoeft met beide hier wo nende slagers gesproken; Veenboer voort nogal in; wering van vleesch vanuit andere gemeenten in stukken gereed tot verkoop, is niet mogelijk, terwijl keuring van vleesch in de vleeschwinkels, ten alle tijde moge lijk is; het bedrag der invoerkeuring ia voor elk bepaald stuk vee aan een maxi mum gebonden; B. en W. zien do noodzake lijkheid van invoerkeuring op dit oogen- blik, omdat wij bij den Kring Nieuwveen ongevraagd zijn gekomen, niet in, terwijl de heer v. d. Weyden opmerkt, dat do wet zelf de keuring heeft gerege'd ,en een tweede keuring door den wetgever niet noodig schijnt te worden geacht; op dit punt wordt algemeen besloten de verordening ongewij zigd te laten, wordt dus geen invoerkeu ring vastgesteld. De Voorzitter deelt mede, dat eventueele aansluiting aan de waterleiding van den Koisweg in het Stichtingsbestuur is be sproken en een begrooting daarvan is ge maakt; het te verwachten jaarlijksch tekort is f 570; B. en W. heb-ben dit aan alle be langhebbenden medegedeeld en gevraagd om mededeeling van hen, tot welk bedrag zij dit willen garandeeren, waarna een be spreking met hen kan plaats hebben, waar uit dan zal moeten blijken, wie voor aan sluiting gevoelen, opdat dan in deze verga dering kan worden uitgemaakt, welk be drag de gemeente zal kunnen en willen ga randeeren en al of niet tot het doen leggen van de hoofdbuis kan worden besloten, waaruit de verplichte aansluiting dan krachtens de verordening voortvloeit. De Raad kan zich hiermede volkomen ver eenigen en zal de voorstellen afwachten. Inzake eventueele naohtverlichting van straatlantaarns tot een nader te bepalen aantal, heeft de Voorzitter een begrooting doen maken door den bedrijfsleider en deze in handen gesteld van don bedrijfsaccoun- tant; uit een en ander blijkt, dat met een 4 a 5-tal lantaarns voor aanleg een bedrag van f 314.- is gemoeid, welk bedrag uit de kapitaalsuitgaven van het G.E.B. kan worden bestreden; voor de gemeente ko men dus enkel de kosten van het branden, welke op 10 cents per K.W.U.gesteld zul len moeten worden. A'gemeen ziet men er wel van in, doch wegens de slechts tijden wordt voorloopig van het plan van den voorzitter afgezien. Een in concept, aangeboden begrootings- wijziging dienstjaar 1931 wordt algemeen vastgesteld. De Voorzitter deelt mede, dat de sloot achter het. dorp thans zeer grondig is op geknapt; in verband hiermede hebben B. en W. de mogelijkheid en eventueele nood zakelijkheid van het ophalen van vuilnis, besproken en heeft men een plaats gevon den, waar volgens Kunst wel voor 100 jaar vuil geborgen kan worden; Kunst is ook bereid het vuil met paard en kar op te- halen voor een belooning van f 1.per uur plus voor een man het ter plaatse geldende j uurloon. i Sommige leden meenen, dat eens in de 18 i jaar sloot schieten goedkooper is. dan ge regeld vuilnis ophalen, terwijl ook nog wordt, opgemerkt, dat het schieten van de sloot meer dan eens in de 18 jaar kan plaats hebben. Gevolg van de besprekingen xs, dat niet tot het van gemeentewege doen ophalen van vuil zal worden overgegaan. Sluiting. GEMEENTERAAD VAN ZEVENHOVEN

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10