CENTRALE VERWARMING rt,ïï!S SANITAIRE INSTALLATIES ZATERDAG 12 DECEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 15 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Ernstig motorongeluk. Gisteravond reed een motorrijder uit Den Dolder in snelle vaart op den nieu wen Rijksweg van Amsterdam in de ricti- ting Baarn. Nabij hotel de Witte Bergen, onder de gemeente Eemnes, stond recht» van den weg een vrachtauto met Keretboo- men. Door tot nog toe onbekende oorzaak reed de motorrijder in volle vaart op dc/.e auto. De motorrijder is in ernstigen toestand naar de Majella-stichting te Bussuin ver voerd. Het motorrijwiel was geheel in elkaar gedrukt. Zandknijper naar beneden gestort. Gistermorgen is in de Rotte, ter hoogte van de Oranje Nassaubrug te Rotterdam tijdens het lossen van een schuit met zand, de zandknijper, die geheel gevuld was en reeds naar boven was geheschen, van een hoogte van tien meter naar beneden ge stort doordat een staaldraad brak. De knijper kwam terecht op het rechterbeen van den 22-jarigen schippersknecht A. H. wonende te Moerkapelle. Het lichaams deel werd versplinterd Per politie-bran- oard is de jongeman naar het ziekenhuis aan den Bergweg gebracht. DE OVERVAL TE ROTTERDAM. EEN BUIT VAN ƒ1.80. Naar men ons bericht, zijn in verband met den Donderdag gepleegden overval op het kantoor van de firma Van 't Hoff Pikaar in de Veerlaan te Rotterdam, ka,s en boeken nauwkeurig onderzocht. Het bleek, dat in totaal 15 Lire (ongeveer 1.80) is meegenomen. Met dit geringe be drag is de derde verdachte, de zes-en-twia- tig jarige P. L. de G., voortvluchtig. Volledige bekentenis van clen tweeden arrestant. - De tweede aangehoudene, de werklooze kok H., die tot nu ontkend had, iets met de zaak uitstaande te hebben, heeft gister avond na een zeer langdurig verhoor een volledige bekentenis afgelegd. Hierbij heeft hij medegedeeld, dat de nog voortvluchtige De Groot een alarmpistool bij zich had. Bij den overval was de G. zeer zenuwachtig en hij heeft op een af stand van een halven meter met dit al armpistool op den kassier, den heer Snoek geschoten. H. is daarna om de balie hcen- geloopen. De kassier wilde hem hierbij te- genhouuen waarna H. zijn gummistok greep en daarmede den kassier eenige slagen op het achterhoofd toebracht. Hierop is de kassier luid gaan schreeuwen, waarna de mannen de vlucht nameu. Deze mededeelingen komen overeen met het rapport van het medisch onderzoek van den kassier. Dit wijst uit dat de lichte verwondingen aan het voorhoofd door het alarmpistool is toegebracht en de andere verwondingen door slagen. INBRAKEN EN DIEFSTALLEN. Een dievenbende geknipt Den laat sten tijd werden in Schijndel Sint Michielsgestel en Heeswijk op tal van plaatsen allerlei voorwerpen gestolen. Electrisohe lampjes, belastingplaatjes enz. Op Sinterklaasnacht zijn twee verdaohten gearresteerd. Later zijn nog drie compag nons ingerekend. De „chef' der bende is naar Den Bosch overgebracht, de anderen zijn, na verhoor, losgelaten. De inbraak te Laren. De Larensche gemeentepolitie is in ver band met den in den nacht van Zaterdag op Zondag in het kantoorgebouw der R.K. Coöperatie „Steunt Elkander'' aan den Molenweg te Laren (N.-H.). gepleegde in braak, waarbij een bedrag van ongeveer f 2000 werdontvreemd, Donderdagmid dag tot arrestatie van een tweetal in het Gooi als beruchte inbrekers bekend staan de personen overgegaan. Beide personen zijn op het Larensche politiebureau inge sloten. Bij een Donderdagavond afgeno men verhoor bleven de beide vermoedelij ke daders ten stelligste ontkennen iets met de inbraak te maken te hebben. Ook heden zullen zij worden verhoord. Waar schijnlijk zullen zij Zaterdagmorgen op transport worden geeteld naar Amsterdam om aldaar voor den Officier van Justitie te worden geleid. Waardelooze bankbiljetten. De politie te Venlo heeft op aanwijzing gearresteerd een 25-jarige ongehuwde Duit- scher uit Gladbach, die sedert eenige da gen te Venlo en omstreken bij het doen van inkoopen in verschillende zaken met Duitsche bankbiljetten van vijftig en hon derd mark betaalde, welke, naar later bleek, ongeldig waren en buiten omloop. Donderdagavond trachtte hij bij een inwo ner van Blerik wederom te wisselen, doch deze bemerkte de ongeldigheid der biljet ten en waarschuwde de politie. Bij zijn aanhouding had hij nog voor circa 5000 mark van deze vijftig en honderd mark biljetten in zijn bezit alsmede veel Neder- landscb geld van reeds gewisselde biljet- en. Hij is voorloopig opgesloten te Roer mond. Ernstige twist. Gisternamiddag heeft op het Afrikaan- derplein te Rotterdam een twist plaats ge had tusechen een aantal jongelui van onge veer twintig jaar die daar aan het voet ballen waren. Hierbij zijn de 21-jarige B. J. v. d. Lin den uit de Beyerstraat en de 21-jarige sjou wer P. J. aan het vechten geraakt. Laatst genoemde heeft hierbij ecu scherp stuk ijzer genomen waarmede hij zijn tegenstan der een steek toebracht. Hij trof hem ach ter het rechteroor, waar een slagader werd geraakt. Hevig bloedend zonk bet slacht offer bewusteloos neer. De jongeman werd onmiddellijk naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht, waar hij in zorg- wekkenden toestand werd opgenomen. De dader werd ter plaatse door een agent van politie gearresteerd en is in het bureau aan de Nassaulaan opgesloten. BERNARD SCHULTE - Voorhout bij Leiden - Telefoon: Sassenheim 4532 GEMEENTERAAD VAN NIEUW VEEN UIT DE OMGEVING LISSE. Arbeidsbemiddeling. Bij den plaatse lijken correspondent der Werkloosheidsver zekering en Arbeidsbemiddeling staan 320 werkzoekenden ingeschreven t.w. 256 land arbeiders, 18 timmerlieden, 11 metselaars, 8 schilders, 8 schippers, 4 chauffeurs, 4 grondwerkers, 1 kantoorbediende, 2 mon teurs, 2 loodgieters, 2 fabrieksarbeiders, 1 machinist, 2 stoffeerders en 1 scheepstim merman. 1 RIJNSBURG. DE ENGELSCHE INVOERTARIEVEN. Een commissie van verweer benoemd. In verband met do te verwachten invoer tarieven voor getrokken bloemen in Enge land, heeft zich een commissie gevormd uit kweekerskringen te Rijnsburg, Boskoop en Aalsmeer, die tot taak heeft de belangen der Holland^cbe kweekers in Engeland te gaan behartigen. Zij zullen zich allereerst in verbinding ste'ien met den Nederland- schcn gezant te Londen. Voor Rijnsburg heeft in deze commissie zitting de heer T. Kralt, voorzitter van de bekende veilingvereeniging „Flora". Bloemenhandel. Het gaat er al een beetje naar uitzien alsof de invoerpolitiek van Frankrijk en Engeland voor de kwee kers een ramp zal worden. A'thans na do bekende Fransche mededeeling van invoer verbod voor het verdere gedeelte van deze maand tippelde de prijs naar hpT^^n. Tul pen gingen al tegen productiekosten en daarbeneden. Scha riet dus liep van f 1.50 tot f 1.90, Brillant Star kon ook niet meer opbrengen dan f 1.80 tot f 2 per -00 stuks. Hyacinthen werden betaald als volgt: Wit f 4.— tot f 4.60, blauw f 4.60f 5.70, lila f 4.70f 5.10. Fransche bloemen (want die komen nota bene de markt, nog drukken) gingenMargrieten 7 tot 9 cent per doziin. Spaansche peper f 2.90 tot f 3.40 per mand. Rozen brengen per bos van 20 stuks van f 1.30—f 1.60 op. Er is hiervan weinig ver scheidenheid. Groot-bloemige Chrysanthen Mecco 810 cent Miss Caval 7 10 cent per stuk. Klein-blnemige pre bos: Herco 19 tot 23 cent. Haryland 20 tot 22 cent. Geel 20 tot 24 cent. VOORHOUT. Gemeenteraad. De Rbad dezer gemeente vergaderde gis teravond onder groote belangstelling. Een aangevraagde interpellatie van der Voet en Spierenburg werd niet toegestaan. Het punt werkverschaffing maakte een grondig en zelfs een heftig punt van bespreking uit. Een bespreking over het verleenen van een steunplan aan noodlijdende bloem- bol'enkweekers had een zakelijk verloop. Wegens het late uur van beëindiging der vergadering volgt uitvoerig verslag. WARMOND. Dienstplicht. Voor inschrijving van den dienstplicht voor de lichting 1933 zal in deze gemeente meer speciaal extra zitting worden gehouden op Dinsdag 17 Januari a.s. Werkloosheid. Het aantal ingeschre ven werkloozen bedraagt op heden 106 ver deeld als volgt: landarbeiders 24, chauf feurs 3, metselaars 3, opperlieden 6, smeden 1, bloemistknechts 33, timmerlieden 25, loodgieters 1, schippers 5. en losse arbei- dets 5. Ontspanningslokaal. Wij namen een kijkje in het ontspanningslokaal der werk loozen ingericht op het oude Raadhuis en voorwaar mag dit in alle opzichten af ge noemd worden. Door hen werd een zeer huiselijk behang aangebracht. Langs de wanden staan tafeltjes en stoelen, terwijl in het midden der zaal een groote lectuurtafel is aangebracht. Hoewel een klok aan den wand hangt, worden nog een paar schilde rijen gemist, doch de commissie voor in richting hoopt ook deze nog te zullen krij gen. Over de medewerking van meergegoe- j den was allen lof. Ook den heer Schrijvers komt een woord van bijzonderen dank toe wijl deze met vergunning van Burgemeester en Wethouders het lokaal gratis zal aan sluiten en bedienen door de Warmondsche Radio Centrale. W0UBRUGGE. Filmvertooning. Ten behoeve van het Nat. Crisis-comité is alhier vertoond de film „Nobile naar de Noordpool". De zaal van het hotel was goed bezet. Werkverschaffing. Met het doel om werk te verschaffen heeft het gemeentebe stuur van het bestuur „Polder Vieraui bachtaangekocht een aantal aan iepziekte lijdende boomen. Deze worden nu gerooid en het hout voor verschillende doeleinde ge schikt gemaakt. Deze week kwam de raad dezer gemeente in openbare zitting bijeen onder burgemeester Geesink. Alle leden waren aanwezig De „pu blieke tribune" was tjokvol. Eenige gemeente I naren genoten zelfs de hooge eer tot in de voor de raadsheeren beschikbare ruimte te mogen doordringen. De pas-aangekochte schoone lichtbak boven de hoofden van onze wijze vaderen, droeg aller bewondering weg. Tegen acht uur opent de voorz. op ge bruikelijke wijze. De notulen worden, behou dens een opmerking van den heer A. Koren ongewijzigd goedgekeurd. De heer Koren wil procedeercn. Na enkele ingekomen stukken, leest de voorz. een gezegeld schrijven van den heer C. v. Dijk voor. Adressant, die aan de O L. School 50 mud kolen moest leveren, heelt hiervan de nota ingediend. Van de ge meente kreeg hij een schrijven om een ge wijzigde rekening, en wel voor 45 mud in te dienen, daar hij volgens de gemeente 5 mud te kort heeft geleverd. De heer Van Dijk loochent in zijn schrijven het feit van te korte levering; bovendien ont kent hij uitgenoodigd te zijn, bij het nameten door de gemeente, tegenwoordig te zijn. Adressant blijft zijn nota handhaven. De voorz. geeft voor de zooveelste maal bet heele relaas over de kolenhistorie. B. en W. willen den leverancier het geld voor 45 mud aanbieden en er verder geen werk van maken. De heer Koren wil dat de gemeente procedeert. Doet zij dat niet, dan moet spr. voor zich meenen, dat er meer achter zit Spr. vraagt den voorz.: „Zit er wat te „broeien?" en „zit er roet in het eten?" De voorz. ontkent zulks en vraagt of de heer Koren soms iets weet. De heer Koren zegt nog niets bepaalds te weten. Toch acht hij de houding van B., en W. verdacht. Spr. rept over praatjes die in het dorp de ronde doen, die de gemeente niet weinig blameeren. Als over spr. zulke dingen gezegd werden, zou hij er werk van maken. De voorz. betitelt dergelijke gesprekken als dorpspraatjes, waar men boven moet staan. De heer Koren „hardstikke ver keerd ingelicht". De heer Koren, die steeds gramstoriger wordt, verwijt den voorz. verkeerde inlich tingen te hebben gegeven over de berging van de kolen in de hokken ter secretarie. Spr. heeft daardoor ten onrechte andere le veranciers moeten verdenken van fraude bij levering van kolen. „Ik ben hardstikke ver keerd ingelicht!" Als ik inlichtingen vraag, wil ik ook goed ingelicht worden!" aldus de nijdige heer Koren. De voorz. ontkent de beschuldiging, doch de heer Koren blijft hardnekkig volhouden. De overige raadsleden, met uitzondering van den heer Bokkeslijn, die den heer Koren bijvalt, keuren de houding van B. en W. goed De gemeente zal het geld voor 45 mud aan bieden. Gaat de heer Van Dijk hier niet mede acoord, zoo moet hij het zelf maar voor de rechtbank gooien. De heer Koren ingelicht". verkeerd Betreffende de waterleiding deelt de voorz. mede, dat de stichting der Elf Gemeenten serieden week nog een nieuw tarief heeft ingelascht, n.l. van 15 tusschen die van 12 en 17. Niet minder dan 56 aangeslo tenen zullen hiervan profiteeren. Wat de classificatie betreft, deelt de voorz. mede, dat een reclassilicatie-commissie is be noemd, waarbij men kan reclameeren als men meent in een te hooge klasse te zijn inge deeld. De heer Koren vindt de tarieven te hoog. Spr. zegt weer verkeerd ingelicht te zijn. De voorz. op wrevelige toon: „Zegt u dat toch niet!" Spr. wijst erop, dat de tarieven- kwestie tot de competentie van de Stichting behoort. In Nieuwveen is 60 pet. beneden het doorsnee-tarief van 21.60. Nul op request. Aan de orde is vervolgens een werkverrui mingsplan van den heer P. Koren. Deze wil tegels en trottoirbanden maken voor reke ning van de gemeente, daar deze het vol gend jaar noodig zijn voor de grondige beurt welke de Dorpsstraat zal krijgen. De kosten aan materiaal worden door den aanvrager geschat op 1490, aan arbeidsloon zal 1412 noodig zijn. Zoo de gemeente hel plan goed keurde, zouden eenige werkloozen geduren de den winter gereed zijn. De voorz. zegt den tijdelijken gemeente-op zichter, den heer Pieterse van Noorden, om advies te hebben gevraagd. Spr. leest diens meening voor. De heer Pieterse wijst op de groote moeilijkheden die zulk werk buiten dc fabriek opleveren. De kwaliteit van de door den heer P. Koren te maken tegels moet overeenkomen met die van 20 jaar terug. Het labrieksmatcriaal is veel beter. B. en W. ad- viseeren den raad, op grond van de naar vo- ïen gebrachte bezwaren afwijzend over het (egelplan te beschikken. De voorz. brengt naar voren, dal er door 1 een middenstander bij hem geklaagd is. dat He gemeente, door zulke werken te laten uit voeren door werkloozen. de middenstand nog dieper in het moeras werkt. De heer A. Koren kan zich met het ad vies niet vereenigen, doch heelt weinig bij' I val van zijn confraters en moet tot zijn groot leedwezen bet plan zien vallen. Nog een teleurstelling voor den heer Koren. Ter tafel komt een verzoek om crediet van de gemeente, voor den bouw van twee ar beiderswoningen voor Gcbis. Lenting alhier. De heer P. Koren heeft de bouwsom ge raamd op 5784, waarvan 15 pet. direct voor rekening van de aanvragers van het bouw- crediet komt en de rest door de gemeente wordt voorgeschoten, welk voorschot door de aanvragers in annuiteiten moet worden af gelost. B. en W. hebben het bouwplan in handen gegeven van den heer Pieterse, die tot een bedrag van 5000 komt. Deze wijst echter den raad op het groote resico dat de ge meente loopt als hij tot credietverstrekking overgaat. Ook voor de aanvragers zelf acht de gemeente-opzichter het risico groot, daar zij zeker op een huur van 4 per week komen. B. en W. onthouden zich van prae-advies, en geven het punt in stemming. De crediet verstrekking wordt verworpen met 5 tegen 2 stemmen. De heeren Koren en BokKestijn stemmen voor. De heer Koren moet zijn ergernis luchten. Spr. begrijpt met den heer Bokkeslijn niet, dat dezelfde raadsleden, die twee maanden terug de aanvrage om crediet goedkeurden, thans, nu de gelden op tafel moeten komen, tegen kunnen stemmen. Ook de heer Bokke- stijn breekt nog een lans voor de aanvragers Weth. Hoogervorst wijst op de malaise. De heer Koren: „Toen zaten we ook al in de malaise". Spr. raadt de tegenstemmers aan voortaan beter te denken, vóór zij hun stem aan iets geven. Hoop doet levcnl Onder de hamer komt het verzoek van de Particuliere Nachtveiligheidsdienst alhier om een wekelijksche subsidie van 14 a 15. B. en W. adviseeren tot inwilliging, daar deze dienst bijdraagt tot de veiligheid in de gemeente. Daar de beide nachtwakers: P. Spring in 't Veld en A. v. Veen met dc abon nementsgelden van particulieren tot plm. J 10 de man komen, per week, is hun werk niet ioonend. Zij verzoeken daarom de gemeente een loon van 17 te garandeeren, waarvoor zij plm. 15 uit de gemeentekas noodig heb ben. De meerderheid van den raad is voor uitstel tot de volgende zitting, om af te wach ten wat van particuliere zijde gedaan wordt. Ofschoon de voorz. met de wethouders gaar ne het punt nu afgehandeld ziet, moet hij wachten tot de volgende vergadering. Onder wijl wordt het doorzettingsvermogen van de nachtwakers op een zeer zware proef gesteld De heer Koren had het baantje al lang neer gegooid, zooals hij mededeelde. Steunregeling. Het volgende agenda-punt geeft de werk- loozensteunregeling. De voorz. leest een re quest voor, ingediend door eenige organisa, ties, echter niet door den R.K. Volksbond en den R.K. Landarbeidersbond, zooals «n het stuk foutief vermeld staat, volgens den voor zitter. In genoemde regeling wordt voor georga niseerde. gehuwde werkloozen een steun ge vraagd van 9 voor man en vrouw en 75 ct. per kind, voorzoover deze jonger zijn dan 18 jaar. De voorz. zegt, dat volgens die berekening de gemeente 185 per week aan steun moet litkeeren. Dit gevoegd bij hetgeen de ge meente in de afgeloopen weken al heelt uit gegeven, blijkt dat de gemeentekas een der gelijke uitgave niet kan dragen. B. en W. hebben daarom zelf een concept-regeling ge troffen. Hierin wordt den georganiseerde ar- l«ciders, die gehuwd zijn, 6 als gezinsin komen gewaarborgd en 50 c. voor elk kind beneden de 16 paar. Ongeorganiseerden krij gen geen steun, doch kunnen in gemeente dienst werken, zoo er tenminste werk is, te gen 40 ct. per uur. (De overige bepalingen hebben wij reeds vermeld in ons blad van Woensdag). De heer Koren noemt de gemeenteregeling gevaarlijk; het gevolg zal wezen dat er onte vredenheid rijst in de gemeente. De voorz. wijst op Nieuwkoop, waar arbeiders tegen 26 t. per uur werken. De heer Koren zegt, dat het hier nog slech ter is. Hier krijgen ze 40 ct. per uur, maar ei is geen werk. De heer Plomp wil de werkloozensteun- gelden gebruiken om de slooten te schieten bij de boeren. Hier is de heeren Koren sterk tegen gekant, want dan worden de boeren gesteund De heer Koren wil een kinderspeeltuin. De heer Koren ziet, evenals dén heer Plomp, liever dat er werk is voor de werk loozen. Spr. heeft reeds verscheiden werk- erruimingsplannen gesteund, doch de meer derheid is er tegen. Spr. heeft voorgesteld een speeltuin aan te leggen niemand voelt er iets voor. De voorz. ziet in verbeelding reeds de N'ieuwveensche jeugd in den speeltuin met breiende moeder», die een oogje in bel zeil moeten houden. De heer Koren: „Geen breiende moeders; de kinderen loopen in een kooit" (groote hi- larileitl). Na ijselijk taaie discussies zetten de va deren zich ter stemming Voorttel Koren: 9 gezinsinkomen en 75 ct. per kirJ gee't stalling van stemmen. Vóór de heeren Ran. Bolikestijn en Koren: tegen de heeren Hoogervorst, Rijlaarsdam en Groene- weg. De heer Plomp onthoudt zich. De raad zit met de handen in het heer. De wet wordt er bijgehaald, wat nu gedaan kan worden. De heer Koren wil dit punt ver dagen tot over eenige dagen en dan opnieuw hierover stemmen, in de hoop, dat de tegen stemmers tot inkeer komen, zooals hij het noemt. De concept-regeling van B. en W. wordt na lang gesnuffel in stemming gebracht. Deze regeling wordt verworpen. De heer Ran komt met een nieuw voorstel cn wel 7.50 voor gezinsinkomen en 50 ct. per kind. De heer Koren wil „sjacheren" met den heer Ran. Wil deze de toeslag per kind op 75 ct. zetten, dan zal de heer Koren voorstem men cn zijn eigen voorstel laten schieten. Dc heer Ran blijkt onvermurwbaar. De voorz. wil geven en nemen en stelt voor 7 en 75 ct. Dit in stemming gebracht wordt met al- gcmecne stemmen aangenomen, op die van weth. Rijlaarsdam en den heer Plomp na, die zjch onthouden. De overige bepalingen van de regeling door B. en W. opgesteld, blijven ongewijzigd. Vorming crisis-comité. De voorz. brengt naar voren dat ter leni ging van den nood in de gemeente een crisis-comité gevormd moet worden. Spreker ziet graag in het comité benoemd, naast B. en W., een lid uit de armbesturen der onder scheiden kerkgenootschappen, alsmede de heeren P. Spring in 't Veld en P. Koren els vertegenwoordigers der vakorganisaties. Op verzoek van den heer Koren znl er van zijn kant ook nog een in mogen. Hij is ei echter sterk tegen, dat een lid van de Evangelisatie benoemd wordt, daar dit geen erkend kerkgenootschap is. Spr. zegt weinig goeds over de Evangelisatie. Weth. Rijlaarsdam wordt vuur en vlam. De weth. beschuldigt den heer Koren van leugens Het dreigt spaak te loopen, doch de voorz. treedt als vrederechter op. Namens de Evan gelisatie zal de heer C. de Vries in het co mité zitting nemen. De heer Koren komt tot de ontdekking dat ei nu 10 leden in het comité zitten, hetgeen bii stemming moeilijkheden kan geven. De voorz.: Ik zal maar niet voorstellen nóg een lid uit de Evangelisatie te benoemen! (Gelach). De heer Koren nog steeds strijdlustig. Aan de rondvraag gekomen komen ver scheidene leden nog eens terug op pas be sproken onderwerpen. De heer Koren is zeer boos op den voorz. als deze meedeelt dat het crisie-comité beslissen zal over de steunrege ling aan werkloozen. Bovendien wil dc voorz. personen, b.v. tuinders, die bij de gemeente aankloppen om steun ook volgens genoemde regeling helpen. De gemeente heeft n.l. 500 voor de steunregeling aan werkloozen uitge trokken tot 1 Jan. De voorz. wil uit het hoofd boven de regeling, het woordje „werk loozen" schrappen en er „algemeene" voor in de plaats zetten. De heer Koren: Er wordt niets geschrapt. Hel wordt weer een drnaizooitjcl (gelach). De heer Groeneweg: Ik wil naar huis. Weth. Rijlaarsdam wil sluiten. De heer Koren heftig; Ze leeren het nooitf De voorz.: Ik sluit het debat hierover. Betreffende de kwestie-Hokken, waarom deze niet gesteund wordt, wil de voorz. de nijdige heer Koren buiten de vergadering nog inlichtingen verschaffen. De heer Koren: Nee, ik ga maar weg. Kwart over elf volgt sluiting. LAND- EN TUINBO? IW DE NOOOTOESTAND IN DEN LANDBOUW. Actie van Zuid-Hollandsche veehouders. Woensdagavond heeft in café „De Har monie" te Gouda een vergadering plaats gevonden waaraan is deelgenomen door eon 60-tal bestuursleden van do afdeclin- gen Holl. Mij. van Landbouw, van den Bond van Kaasproducenten en van den R. K. Land- cn Tuinbouwbond uit Gouda cn omgeving. Door de heeren ir. T. P. Huismnn, se cretaris der Holl. Maatschappij van Landbouw en A. van Wijnon, voorzitter van den Bond van Kaasproduoenton, zijn in deze vergadering tal van zal oen aan do orde gesteld, die samenhangen met den slechten toestand, welke thans, in verergerde mate in 'fc Veehoudersbedrijf heerscht. Uit de vergadering gingen vele stem men op om te komen tot een groote al gemeene vergadering van veehouder*, teneinde aldus kracht bij te zetten aan «lp verlangens, die in verband niet den slechten toestand onder den boeren stand leven. Besloten is daarop op Donderdag, 17 December a.s. des morgens te 11 uur in do Sociëteit „Ons Genoegen" te Gouda, een groote vergadering te beleggen, waarin de hrer van Wijnen zal spreken over: Waarom wij ontevreden zijn, ter wijl de beer Hui-man zal inleiden het. punt: „Wat gedaan moet worden". Los van deze actie heeft de Bond van Kaasproducenten nog een adres gezon den aan den minister van Binnenlanlsohe Zaken en Landbouw en aan de leden der Eerste en Tweede Kamer, waarin ver schillende maatregelen worden aange duid, welke zouden kunnen medehelpcn om het Nederlandsche volk door de crisis heen te brengen. T TOESTAND VAN KOL. BRINSMEAD ERNSTIG. Ancta seint uit Bangkok: De toestand van koluncl Brinsmcad, directeur van Jen Australischen Luchtvaartdienst, die bij het ongeluk van de „Ooievaar" ernstig gewond werd, if kritiek. Er is goon verbetering in zijn toestand ingetreden. De marconist /art de „Ooievaar", de heer v. Zadelhoff, is bij na hersteld.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 15