Financiën en Economie Firma G. H. MAAT - WIJNKOOPERIJ LETTEREN EN KUNST ZATERDAG 12 DECEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 ROELOFARENDSVEEN. R. K. S. V. „D. 0. S." Bij gelegen heid van het 1ste lustrum der vereeniging (waarvoor een commissie is benoemd) zul len er evenals vorige jaren een tweetal feestavonden worden georganiseerd. Door het behaalde succes van vorig jaar, zal er nu met iets buitengewoons en geestigs voor den dag worden gekomen, vooral daar het dan vijf jaar zal zijn dat er in de Venen een voetbalvereeniging is op gericht. Wat toch wel het bewijs is, dat deze club reden van bestaan mag heb ben. De datums der uitvoeringen zijn 20 en 21 Januari 1932. Houdt deze avonden nu reeds vrij en u zult er geen spijt van hebben. Nadere bijzonderheden en pro grams voLgen. TER-AAR. „Bloemen'ust" houdt een bijeenkomst. De vereeniging van bloemkweekers hie'd in het café van den heer C. van Dam een ledenvergadering. De voorzitter A. Nieuwenhuizen, opende de bijeenkomst met een woord van welkom en hoopte dat de besprekingen naar wen- sehen mogen slagen. De secretaris, de heer Jac. Lek, las de no tulen van de vorige vergadering, welke werden vastgesteld. De voorzitter deelt mede, dat deze week nog een vergadering gehouden aal worden op initiatief van Bennebroek. ter bespre king van de hooge invoerrechten, die door Enge'and momenteel geheven worden. Hij vraavt de vergadering een mandaat, dat ook Ter-Aar aanwezig zal zijn op die bijeen komst. Dit werd goedgevonden Dan wi'de het bestuur ook een uitoakker aanstellen voor de bloemen van Ter-Aar, die geleverd worden aan de Aalsmeersche Veiling. Voor de onkosten die er mee ge moeid zijn. stelt het bestuur voor het con- tributiegeld op te voeren tot f 2.50. Mocht het dan nog niet aan het bedrag komen voor zoo'n uitoakker, d^n wil het bestuur heffen van het geveild bedrag, dat an ders toch ingehouden wordt voor dergelijke gcval'en. Hierover wordt eindeloos gedelibereerd. Op slot van zaken stelde de heer P. Hoo- gervorst Knz. voor, geen oontributieverhoo- ging maar 1 te nemen. Dit werd aangeno men. Voorts werd het contract van de C.A.V. voorgelezen, dat in werking treedt 1 Janu ari en eindigt 30 September doch 30 Sept- tember werd op voorstel van de leden ver daagd tot 31 December. Dan sluit het ver- eeniringsjaar toch immer ook. Het bestuur zal dit verzoeken. Sommige leden opoerden klachten tegen de behande'ing op de Aa'smeersche Vei ling en anderen wilden geen contract afslui ten met de C.A.V. Maar wanneer er geen contract afgesloten wordt, zullen wij ook meer veilinggelden moeten betalen, merkte de voorzitter juist op. Het doel wat beoogd werd om het con tract op te heffen, was wel grootendeels „Hef vrii wi'Vn zün met de tulpenbloemen". De aftredende bestuursleden Joh. Rekel hof en M. v. d. Jact werden herkozen en dankten de vergadering voor het vertrou wen in hen gesteld. De contributie werd vastgesteld op é'n gulden, net zon laag als het vorig jaar. Ook verleende de vergadering haar goed keuring tot hef emgaan van een Rekening- courant groot f 500. Bij de rondvraag kwam de heer L. Hoo- gervorst Czn. met een heel goed idee naar voren, om b.v. aanstonds een verpakkings- domonstraria te houden daar vooral de kweekers, die pas aan het bloemenbedrijf berinnen, hiervan veel kunnen leeren. Het bestuur voe'de hiervoor veel en er zullen dan ook porincen worden aa nee wend om zoon nuftiee demonstratie te houden. Hierna volcrde sluiting. Ze, zijn er a! wcor. Door de firma J. Koeleman en Zonen zün Vriidag de eerste Tulnenbloemen geëxnorteerd Het is vlug, i wannee- m^n de datum nagaat van andere jaren Hulde voor den kweeker en den ex- I porteur. WASSENAAR. Wijding der Goede Herder-kerk. Naar ..St. Bavo" verneemt zal 10 April a.s. de Kerk toegewijd aan ..De Goede Her der" worden geconsacreerd. EEN El ER EN CONVENTIE. Twaalf landen treden toe. Twaalf landen, n.l. België, Duit-schland, Frankrijk, Griekenland, Italië, Neder land, Noorwegen, Spanje, Uruguay en Zwitserland hebben te Brussel de conven tie inzake het merken van eieren, waar mede de internationale diplomatieke con ferentie haar werkzaamheden besloten heeft, onderteekend. De overeenkomst regelt den in-en-uitvoor van eieren door uniforme en duidelijke merking en heeft bovendien ten doel, de onderscheiding van versche en geconser veerde eieren mogelijk te maken. Gevestigd sedert 1833 LEIDEN GEMEENTERAAD VAN KOUDEKERK Willem de Zwart, f De bekende schilder W. H. P. J. de Zwart is gisteren 69 jaar oud te 's-Graven- hage overleden. Te 's-Gravenhage 16 Mei 1862 geboren, heeft hij aldaar de Academie bezocht. Eenige jaren is hij leerling van Jacob Ma- ris geweest. Te Soest, te Hilversum, te Laren, te Amsterdam, daarna weer te s-Gravenhage heeft hij gewoond. Hij heeft ook veel geteekend en geëetst. Op een aantal tentoonstellingen (Arnhem, Antwerpen, Munchen e.a.) zijn werken van hem bekroond. Voorzitter is de burgemeester. Tegenwoor dig alle leden. Na opening der vergadering door den voorzitter met gebed worden de notulen der beide vorige vergaderingen voor gelezen en na een vraag van den heer van der Lee onveranderd vastgesteld. De voorz. doet nog mededeeling, dat het extra subsidie-bedrag in verband met de crisisregeling 1931 voor het eerste kwartaal voor deze gemeente is vastgesteld op 274.22 Vaststelling vindt plaats van een besluit tot wijziging der begrooting dienst 1931. Wijziging reglement van orde voor de ver gaderingen van den gemeenteraad. De voorz. zegt, dat deze wijziging verband houdt met de wijziging van de gemeentewet en dat het nieuwe reglement in hoofdzaak ge lijk is aan het bestaande. De voorzitter vraagt of men het reglement in handen van een commissie wil stellen voor onderzoek. Dit wordt niet noodig geoordeeld. Nadat de voorzitter nog eenige bepalingen heeft voor gelezen en waaromtrent nog eenige bespre kingen plaats hebben, wordt het reglement overeenkomstig het ontwerp aangenomen. Wijziging tarieven waterleiding. De voorz. zegt dat de toegezegde herzie ning van de tarieven voor B. en W. geen ge makkelijk werk is geweest, Het waterleiding bedrijf in deze gemeente heeft steeds een dergelijk tarief gehad dat het abonnements geld bepaald wordt naar de vastgestelde huurwaarde van de diverse panden, terwijl men voor het gebruik van gas en electri- citeit slechts betaald naar hetgeen men wer kelijk verbruikt, hetgeen spreker ook juister oordeelt. Er zijn hier 13 klassen, dit is te veel. Het is moeilijk dit aantal in de tegen woordige omstandigheden tot 2 a 3 terug te brengen. Ook geeft dit te veel risico van dit klein bedrijf, dat met een kleine of groote winst werkt. Ook is overwogen om in de arbeiderspanden meters te plaatsen, daar thans veel misbruik van het water gemaakt wordt, maar daar heeft men vanwege de groote kosten, welke geraamd worden op 4000 a 5000 gezien de tegenwoordige tijds omstandigheden voorloopig vanaf gezien. Wel hebben B. en W. gemeend te moeten voorstellen het tarief voor het meerder wa terverbruik te verlagen en dit voor alle pan den vast te stellen op 20 ct. per M3. Volgens de beslaande toestand bedroeg dit 25 a 30 ct. per M3. Ook het tarief voor industrie-water zooals stallen enz. achten zij te hoog, en stel len daarom voor het thans verschuldigde ad 27.50 voor de eerste gecontracteerde 100 M3. en voor elke 100 meer 15. terug te bren gen op 15 voor elke 100 M3. Bij groote hoeveelheden zouden B. en W. bevoegdheid willen hebben om bijzondere overeenkomsten te treffen. Na breede besprekingen over en weder stelt de heer van Egmond nog voor de verplichte meter voor landbouwbedrijven niet meer te handhaven, doch stallen enz. hiervan vrij te stellen, zoodat voortaan met één meter kan worden volstaan. B. en W. kunnen met dit voorstel mede gaan. Met algemeene stemmen wordt alsnu conform de voorstellen van B. en W. beslo ten. Adres voetbalvereeniging K. V. V. inzake beschikbaarstelling van een voetbalterrein. De voorz. zegt dat B. en W. sympathiek staan tegenover een sportveld, doch dat daar voor een geschikt terrein ontbreekt. Ook be grijpt 6pr. het doel van dit adres niet. De vereeniging kan toch ook zelf een terrein huren en heeft de gemeente daarvoor niet noodig. Een terrein koopen kan de gemeente niet, omdat er nog geen beslissing is inzake het terrein voor lichamelijke oefening voor de scholen. De heer Lieverse licht bovengenoemd adres nader toe. De beer van der Lee zou het ge deelte terrein bij de nieuwe algemeene be- giaafplaats wel geschikt vinden voor sport veld, waarmede spreker het bezwaar van ge brek aan terrein opgelost oordeelt. De andere leden oordeelen dit terrein voor het doel niet geschikt en bovendien te klein. De heer de Jong zegt, dat bij ofschoon geen aanbidder van de sport, toch ziet dat de ge meente in de toekomst wel een terrein be schikbaar zal moeten stellen wil zij met haar tijd mede gaan en daarom zou hij B. en W, toch in overweging willen geven stappen in die richting te doen. De voorz. zegt, dat B. en W. aan deze zaak aandacht blijven schenken. Daarna wordt be sloten voorloopig geen gevolg aan het ver zoek der K. V. V. te geven tot beschikbaar stelling van een sportterrein. Wijziging verordening heffing opcenten Pers. belasting. Met algemeene stemmen wordt na toelich ting door den voorz. besloten een door Ged. Staten voorgestelde redactiewijziging aan te brengen, welke daarin bestaat dat hel aantal opcenten tot nu toe geheven blijft gelden voor dc dienstjaren voor 1932. In een vorige ver gadering werd n.l. besloten het aantal opc. \oor 1932 te verlagen van 55 op 30. Electricitelt in de Lagewaard. Voorstel inzake de electriciteitsvoorziening in den Lagewaard. De voorz. doet mededeeling van het ont- werp-contract en dat op een 20 a 25-tal aan sluitingen in den Lagewaard mag worden ge rekend. De door Leiden geëischte stroom- garantie werd berekend als volgt: 3000 K.W. U. over 1932, 4000 over 1933 en 5000 over 1934-en volgende paren. Spreker heeft wel den indruk gekregen dat tegen deze garanties voor onze gemeente geen bezwaren behoe ven te rijzen. Door de lichtfabrieken zal ge tracht worden zoo mogelijk eenige werkloo- zen uit deze gemeente bij het uitvoeren van de net-uitbreiding te werk te doen stellen. De voorz. zegt niet te willen ontkennen, dat aan deze garantie altijd eenig risico is ver bonden, doch thans is het een gunstige gele genheid, daar het net kosteloos wordt aange legd, tengevolge van de lage koperprijzen. Spreker brengt tevens zijn dank aan de commissie uit de ingezetenen voor de moeite door haar gedaan tot het verkrijgen vgn aan sluitingen. Op een desbetreffende vraag van den heer de Jong of in de toekomst het aantal aan sluitingen wel groot genoeg zal zijn, zegt de voorz. dat hij er van overtuigd is dat dit be- suit bij de ingezetenen van den Lagewaard wel in goede aarde zal vallen en dat langza merhand wel meerdere aansluitingen zullen worden verkregen. Alsnu wordt met algemeene stemmen be sloten om B. en W. te machtigen een over eenkomst met de gemeente Leiden inzake deze electriciteitslevering aan te gaan. Verzoek eervol ontslag door den gemeente- opzichter. Naar aanleiding van dit verzoek stelt de voorz. voor eerst over te gaan in gesloten zit ting. Hiertoe wordt algemeene besloten. De openbare vergadering wordt alsnu geschorst. Na opheffing der schorsing wordt de open bare vergadering heropend en met algemeene stemmen besloten den heer Pb. Qualm op grond van ouderdom en lichaamsgebreken eervol ontslag te verleenen en wel met in gang van 1 Februari 1932. De heer Reineveld heeft intusschen de ver gadering verlaten. Met algemeene stemmen worden als takken van dienst bedoeld bij art. 252 der gemeente wet aangewezen het waterleidingbedrijf en het brugbedrijf. Eveneens wordt overeenkom stig het voorstel van B. en W. met algemeene stemmen besloten in verband hiermede de geldende verordening op het beheer der wa terleiding in te trekken en vast te stellen een nieuwe verordening geheel overeenkom stig de ontwerp-verordening, die in ontwerp ter tafel wordt gebracht. In deze verordening wordt bepaald om van het winstcijfer 75 pet. te reserveeren voor bet bedrijf, zoodat de gemeente jaarlijks 25 pet. van de winst ontvangt. De reserve dient voor dekking van verliezen. Verder worden herzien en verhoogd de pet. van de jaarlijk- sche afschrijvingen. Tot lid van de commissie van plaatselijk toezicht op het Lager Onderwijs (periodieke aftreding H. van Leeuwen Hzn.) wordt de af tredende met 4 stemmen herkozen, terwijl 2 stemmen werden uitgebracht op no. 2 der aanbeveling, de heer W. Batelaan. Hierop worden de aftredende 5 leden der commissie tot wering van schoolverzuim, n.l. de heeren A. Zuidwijk, Jac. van Ommering, N. P. Slegtenhorst, A. Mieog en H. Verburg, na verschillende stemmingen en tusschen stemmingen als zoodanig herkozen. De heer van Ommering werd benoemd bij het lot. Benoeming lid Burgerlijk Armbestuur en van het Tehuis voor ouden van dagen. Perio dieke aftreding M. Schenkeveld. Voordracht: 1. M. Schenkeveld, 2. J. Wille. Na verschil lende stemmingen wordt de heer J. Wille als zoodanig bij het lot benoemd. Geen salarisverlaging. De toe stand der gemeente gunstig. Rondvraag. De heer van der Lee vraagt of het niet wenschelijk is, dat de jaarwed den der gemeente-ambtentaren voor het jaar 1932 met het oog op de tijdsomstandigheden met 10 pet. worden verlaagd, omdat veel par ticulieren ook minder inkomsten hebben. De voorz. bestrijdt dit denkbeeld door een uitvoerige rede en zegt, dat waar dergelijke salarissen geen verband houden met inkom sten van particulieren er geen reden tot ver laging dezer tractemenlen is, dit temeer niet nu de financieele omstandigheden dezer ge meente zeer gunstig zijn. Spr. wijst hierbij op de afschaffing van de wegbelasting, de verlaging van de opcenten personeele belas ting en die van de fondsbelasting. Verder wijst de voorz. er op dat in tijden van hoog conjunctuur de salarissen ook op hetzelfde peil blijven. Bovendien toont spreker aan dat de levens standaard in allerlei opzicht weinig lager is dan voorheen, zooals b.v. de woninghuur, enz. Spr. vindt het voorstel van den heer van der Lee op zijn minst voorbarig. Spr. zegt nog dat het kortingswetje beteekent dat er in 1932 180 minder van het Rijk wordt ont vangen en dan nog slechts als de salarisnorra hier te hoog zou zijn, hetgeen niet het ge val is. Bij vooroka nnzemycgiskradycmfwyijwsen Uit de besprekingen blijkt, dat de overige leden de raeening van den voorzitter zijn toe gedaan. Op een vraag van den heer Lieverse of oprichting van een crisis-comité in deze gemeente niet gewenscht zou zijn, blijkt men met den voorz. van meening, dat zulks voor deze gemeente nog niet noodig is. De voorz. overweegt zulks nog. De heer de Jong vraagt voorts of deze ge meente ook nog voor Rijkssteunt in aanmer king komt. De voorz. antwoordt hierop ont kennend; aan toekenning van dezen steun zijn allerlei bezwarende voorwaarden verbonden. Verder vraagt de heer de Jong of het niet mogelijk is, dat sommige tot de werkverschaf fing toegelaten personen kindertoeslag krij gen. De voorz. zegt, dat hij hierover reeds met den voorz. van het Burgerlijk Armbestuur ■beeft gesproken. In gevallen waarin die toe slag werkelijk noodig is wordt door genoemd Armbestuur reeds een aanvullende steun ver leend. Hierna sluiting. Wetenswaardige Berichten DE PAUSELIJKE STERRENWACHT. Verplaatsing naar Castelgandolfo. Van het, aanbrengen van sterke ©leo- trische lichtbronnen op het St. Pieters plein en elders werd de laatste jaren ter Vaticaansehe Sterrenwacht veel hinder ondervonden bij den wetenschappelijke onderzoekingen. Daarom is nu besloten, de sterrenwacht te verplaatsen naar het zomerverblijf des Pausen te Castelgan dolfo. Begin volgend jaar zal men met de werkzaamheden aldaar een aanvang ma ken; uiterlijk 1934 hoopt men gereed te zijn. Bij een Duitsche fabriek ie oen nieuwe telescoop besteld van de modern ste constructie. De daadwerkelijke belangstelling van den H. Vader ook voor dezen tak van wetenschap blijkt voorts uit de aanstel ling van een derden observator in den persoon van een jeugdigen Spaanschen Jesuiet, die thans onzen Nederlandschen p. Stein S.J., den directeur, en prof. Pio Emanuelli bij de aetronomische studie ter zijde staat. AGENDA'S. NED R. K. VOLKSBOND. AFO. LEIDES (Secretariaat Leliestraat 7). Zondag. De groote zoal v&n het Bonds- gobouw voor ontspanning geopend vanaf 6 uur. 's Morgens te 7.30 uur H. Mis in de kerk van O. L. Vr. Onb. Ontv. Hartebrug, voor' de zielerust van A. Lambo, als lid van Barbara. Maandag 14 Dec. geen zitting Rechts kundig Bureau, wegens Centrale Raads vergadering R. K. Volksbond te Amster dam. Dinsdag, zitting Bestuur Bouwvakarbei dersbond van 7 tot 8 uur. Kantoor boven. Buitengewone ledenvergadering voor de I bouwvakarbeiders, 8 uur. Woensdag, Jaarvergadering Overheids personeel Bt. Paulus 8 uur. Ledenvergadering kleermakers 8 uur. Bestuursraadvergadering R'. K. Volks bond 8 uur. Donderdag. Tuinbouw Teekencursus in de groote zaal. Bestuursvergadering Bakkersgezellen. Vrijdag Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio" 8 uur. Zaler. ag S c ink 7- 6 uur. Sluiting kanfoor precies 8 uur. Brandstoffencnmmissie 7—8 uur. Prijslijst op het kantoor aanwezig. Zitting Ziekenkas van 78 uur in zaal 1 Bibliotheek van 7—9 uur. Men vrage naar de nieuwe boeken welke zijn aangeschaft. „Mesa". R .K. Tooneelclub M.E.S.A. afd. grooten Zondagmiddag te 4.15 uur. Knapenkoor Zaterdagmiddag en Woens dagmiddag te 2.30 uur. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VER EENIG ING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van do Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar lederen Illen Maandag van de maand, 's avonds om half 9, in de Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Heden Zaterdag van 8—9 uur contnbu- tiebetalen voor de leden der voetbalclub Kolpingboys. Zondag is de zaal geopend van 12.30 tot 2.30 en van 7.tot 10.15; verplichte bij eenkomst van 8.15 tot 9.45 uur. Om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Van 1 tot 2 uur zitting Jozefspaarkas welke wordt waargenomen door de beeren H. Vorst en W. Kohlbeck. Van 1 1.30 uur bibliotheek. Na het Lof prijsbiljarten. Extra prijzen. De retraitanten kunnen op de bijeen komsten de vergoeding voldoen voor dc retraite 6.50. Maandag bijeenkomst voor dc leden van 8.00—10.15 uur. 8.30 uur cursus Esperanto. 8.15 uur voortzetting Damwedstrijden. Dinsdag 8.45 uur verplichte maandver gadering afd. Gezellen. Liederenbundel medebrengen. Na de vergadering spreek uur van don eerw. Vice-Praeses. Tevens afrekening voor de zelateurs van het Kem- permanfonds. Woensdag 16 December begint de no veen voor het welslagen der retraite. Xo- vecn'boekjes van den H. Clemens zijn te verkrijgen bij den Huismeester. Woensdag 8.15 uur repetitie Liedertafel Sebastian Schaeffer. 8.30 uur repetitie tooneelclub „Adolf Kolping". Donderdag 8.15 uur worden Gezellen en Gehuwde Gezellen uitgenoodigd tot het ■bijwonen van den eersten socialen cursus Als spreker treedt op den welod. gestr. heer Engels, lid der Tweede Kamer. On derwerp: de Pauselijke Sociale Zendbrief j Quadragesimo Anno. Vrijdag Symphbnie Frans Schweitzer repetitie te 8.30 uur. Vrijdag van 810 uur turnclub Oranje Zwart lokaal Pieterskerkhof. Te 9 uur begint de boekhoudcorsua Zatordag van 3—9 uur contributie beta len voor de leden Kolpinge Boys. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van S.pO—10.15 uur. 8.15 uur kegelclub De Poedelaar. lederen Zaterdag van 8 tot 9 uur ia de Leesbibliotheek geopend, uitsluitend voor de leden en donateurs der Vereeniging. lederen Zondag van 1 tot S uur zitting van de St. Joseph's Spaarkas in de be stuurskamer. Verdors mededeelingen: Maandag 21 December 3e Maandag der maand in schrijving nieuwe leden. Onze Kerstuit voering zal plaats hebben Zondag 3 Jan. 8T. PETRUS-PATRONAAT Rapenburg 52. (Feitelijke voortzetting der Afdeeling Leerlingen van de St. Joseph's-Qezellen- Vereeniging Augustus 1887—September 1920). Zaterdag. Leesbibliotheek van 8—9 uur. Zondag half 5 Conferentie, waarna ont spanning, oontributiebetalen en spaarkas. R. K. PATR0NATENB0ND. (Distriet Leiden). Secretariaat: Papengracht. Maandag 8.15 uur vergadering van den Patronaten bond in het Gezellenhuis, Ra penburg 52. SINT FRANCISCUS LIEFOEWERK Nieuwe Rijn 52. Postrek. 70108. Zondag 9—10 uur Morgengebed, H. Mis met preek; 10.00—1.15 uur; Ontbijt 10.15 10.45 uur bijzonder godsdienstonderricht, 10.1511.30 Recreatie Afd. I. 5.30—6.u. Godsdienstonderricht, 66.30 uur Lof en avondgebed. Na het Lof bibliotheek en spaarbank, 6.308.30 uur ontspanning. Maandag 5.30—6.30 uur Ribliotheek en Spaarbank. 8.009.30 uur Hnndteekenen. Dinsdag 6.15—7.30 uur Vlecht en Car- tonnagewerk, jongste afdeeling. 8.00—9.00 uur ontspanning afd. I. Woensdag 7.30—S.— uur Lof. 8.00—8.30 ontspanning afd. II en III; 8.00—9.00 uur ontspanning afd. I. Donderdag 6.15—7.30 uur. Vlecht- en Cartonnngewerk, hoogste afdeeling. 7.30—8.45 uur Bouwkundig teekenen, Slojd. Vrijdag 77.45 uur zang; 8.009.00 uur ontspanning afd. I. Zaterdag. 35 uur. Lijn-, Projectie- en Mnohineteeken; 67 uur Gymnastiek jong ste afdeeling; 78 uur Gymnastiek hoog ste afdeeling. 810 uur Recreatie Afd. I. ZIT A-VEREENIGING Pioterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hoilandscbe meisjee op Zondag en Woenadag van jes van 8.0011.00 uur. Avondbijeenkomsien voor Duitsche mets jes op Zondag en Donderdag van 810.80 uur. Bemiddelingsbureau. Inschrijving voor dienstboden kosteloos. Voor werkgeefsters wordt berekend 1.25 bij inschrijving en 1.25 bij plaatsing van een meisje. Het bureau u geopend iederen werkdag, behalve Zaterdag, van half 10 tot 11 uur des morgens. Bibliotheek geopend Dinsdag en Vrijdag avond van 7—8.30 uur. R. K. DAMES GYMN. VER. „KLIMOP." Vrijdag 4.30—5.30 uur kleuterclubje. 5.306.30 Adspiranten groep I. 6.307.30 adspiranten groep II 7.45—8.45 adspiranten groep III en leden. Zondag wandelen der Micky Mousen. 12.30 u. verzamelen aan Brcestroat tram halte Hosman. Aangifte nieuwe leden Utrechtsche Jaagpad 1. R. K. S. V. „JEANNE O'ARC". Woensdagavond; Jongens Afd. I 5.13— 1 15; afd. II 6.15—7.15 on nfd. III 7.15—8.15 uur. Heerenafd. 1.15iO uur. Donderdagavond: Meisjes Af<l. I 56, afd. II 67, afd. III 7—8.30 uur. Daniesnfd. 8.3010 uur. Nieuwe leden kunnen zioh iedere oefen avond opgeven in de gyninasriekzaal aan hot Pieterskerkhof. Leiders: Voor de meisjes: de heer G. van Oerle; dames: de heer J. Cnstelein jongens: en hoeren de lieer J. de Jong. DE GRAAL. lederen avond tusschen 7—8 uur gele genheid om zich als lid van de Graal te laien inschrijven. Iederen avond gelegenheid om ..Wijze Miertjes" te plakken. Maandag van 89.30 uur handwerken voor de kapel, mondorgel, knipcursus voor grooteren, huisvlijt, reidansen en kookles op do vakschool (begin om half acht). Dinsdag van 7.309.00 uur reliefclub. Woensdag van 89.30 uur Reidanaon, knipcursus voor de kleineren, mondorgel on tooneelclub. Donderdag van 8.009.30 uur. Reidan sen, handwerken, mandoline, mondorgel, houtzaag- en trommelcliib. Vrijdag van 8—9.30 uur. Reidansen. Zaterdag van 8.009.30 uur Huisvlijt en volkszang. St. Nicolaas heeft de Walkure van Lei den bericht, dat Hij Zondag 13 Dec. a.s. in hoogst eigen persoon, begeleid door zijn kneoht ons clubhuis met een bezoek wil vereeren. Alle Graalleden worden om kwart vóór zeven verwacht. Excelsior, Alleluja, Vooruit I!

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 11