BUITENLAND UIT DE OMGEVING ZATERDAG 12 DECEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 voorstel-K o o 1 c, om uitvoering te geven aan het plan Badhuis Zuiderzicbt. De heeren Kooleen Knuttel dringen sterk aan op den bouw van dit badhuis, ondanks de ongunstige financieole tijds omstandigheden. De heer v. E s wil dit voorstel wel steunen, als er tusschcn ge voegd wordt „zoo spoedig mogelijk". Na bestrijding van wethoudor G o 1 i r- g a, omdat de comm. v. financiën nog geen advies heeft gegeven, wordt het voorstel verworpen met 22 tegen 13 stemmen. Voor: de S.D.A.P. en de heeren Knuttel en Vos. Hel voorstel-K o o 1 e om de Zweminrich tingen „De Zijl" en do „Hoogo Rijndijk" op Zondag voor het publiek open te stel len is verleden jaar ook reeds ter sprake gekomen en wordt thans door don voorsteller verdedigd met een beroep cp een soepeler toepassing van de Zondags wet, waarbij de beer Coster opmerkt, dat de 8.D.A.1'. anders een tegenstandster van arbeid op Zondag voor het perso neel, terwijl de heer Wilbrink het voor stel eveneens bestrijdt uit principieele over wegingen. Nadat de v o o r z. nog opgemerkt heeft, dat deze kwestie niets met de Zondagswet •heeft te maken, wordt het voorstel ver worpen met 19 tegen 16 stemmen. Voor: de S.D.A.P. en de heeren Knuttel, Bosman, Vos, v. Eecke en Romijn. Gemeentewerken. Bij vlgnr. 335 (salaris personeel openbare werken) dringt de heer M&ndert aan op een betere werkwijze van Gemeente werken ter bevordering van de werkverrui ming, terwijl de heer S c h 11 e r de straatwerkers ter sprake brengt. De heer Coster dringt erop aan, dat de gemeente de reparatie van de auto's niet onderhands zal gunnen. Wethouder Splinter acht de werk wijze van Gemeentewerken zoo rationeel mogelijk. De reparatie der auto's geschiedt zoo goedkoop mogelijk. Bij vlgnr. 315 (onderhoud van kolken on riolen) bepleit de heer Koole uitbreiding van hot aantal urinoirs, vooral in de bui tenwijken. Bij vlgnr. 360 (onderhoud gebouwen) dringt de heer Groeneveld er nog maals op aan, dat er een onderzoek za' worden ingesteld naar een verbetering van do acooustiek in de Gehoorzaal. Het recla me-scherm in de groote zaal is en blijft z.i. een leolijk ding, en de pachte-r heeft niet het recht dit te exploiteeren. Wethouder Splinter heeft iemand ge vonden, die naar een oplossing van het ac- coustiek-vraagstuk zal zoeken, terwijl aan het reclame-scherm nader aandacht zal worden geschonken. Onderwijs. Bij vlgnr. 389 (onderwijzers-salarissen) meent de heer Vos, dat men gemeente scholen moet bouwen in wijken, welke zich uitbreiden en niet moet afwachten tot zul ke wijken volgebouwd zijn. Vervolgens heeft spr. bezwaar tegen de indeeling der scholen, hij wenscht een soort eenheids- school voor L. O. on U. L .O. Ook wil spr. meer eenheid in de vacantieduur en meer billijkheid in de salarisregeling der tijde lijke leerkrachten. Hij vraagt, waar de plannen blijven voor de oprichting van meer openbare bewaarscholen. Het ver heugt spr., dat er spoedig een borstbeeld zal worden opgericht voor den Leidschen geleerde wijlen prof. Lorentz. De heer Groeneveld dringt, o.a. aan op aanbrengen van electrisch licht in alle scholen. Vervolgens verdedigt spr. zijn motie om teen spoedigste over te gaan tot den bouw van twee bewaarscholen aan den Haagweg en de Heerenstraat. Nadat do hoer Koole den toestand van de school aan den Zuidsingel heeft bespro ken, wijst de heer v. E s nog eens op de hooge bedragen voor boventallige onder wijzers en bestrijdt hij de motie-Groeuc- veld. De heer Knuttel meent, dat uit een en ander de funeste werking van de paci ficatie wel blijkt. Het aantal bijzondero be waarscholen is veel grooter dan het aan tal openbare en nog wil de heer v. Es meer bijzondere bewaarscholen. Dat is verre gaand brutaal. De heer Donders meent, dat een dif ferentiatie van het onderwijs in het be lang is der kinderen. Ook hij wenscht meer uniformiteit in de vacantieregeling. De heer M e y n e n sluit zich aan bij den heer Donders voor wat betreft de dif ferentiatie. Eenheid van vacanties ia z.i. niet noodig. Het voorstel-Groeneveld steunt spr. niet omdat hij vertrouwen heeft in de leiding van B. en W. Wethoudor Tepe is van meening, dat men scholen moet bouwen volgens de ge bleken behoefte. Een andere politiek ware onvoorzichtig. De heer Vos had het oog op den Rijnsburgerweg, maar de behoefte aan bewaarscholen is daar niet gebleken. Wat de z.g. eenheidsschool betreft is spr. het met de heeren Donders en Meynen eens. De bezwaren inzake de vacantie-regolmg deelt spr. niet, evenmin die inzake de sala- rieering van tijdelijke leerkrachten. Ver vanging van gaslicht door electrisch licht is wensohelijk, doch zoo urgent is dat niet dat men er onverwijld over de heele linie toe over zou moeten gaan. Inzake do motie- Grocneveld zegt spr., dat hij indertijd den bouw van openbare bewaarscholen heeft voorgesteld als een soort doorgetrokken pacificatie en spr. zal zijn voornemen loyaal uitvoeren. Spr. geeft den heer Groeneveld in overweging om zijn voortel in praead- vies te geven. De raad is niet bij machte om alle consequenties van deze motie op het oogenblik juist te beoordeelen. Geleide lijk zullen de plannen aan den raad worden voorgelegd. Uiterlijke omstandigheden heb ben tot vertraging geleid, oj». de ziekte van den chef der afd. Onderwijs. Het plan voor de Kooi-bewnarschool is nog in handen van do Onderwijscommissie. Nog niet naar huis! De heer Huurman en v. Eek willen naar huis en vragen schorsing der verga dering. 't Is half één. Het voorstel tot schorsing wordt evenwel verworpen met 1 stem meerderheid. De heer Groeneveld handhaaft zijn voorstel en wil geen uitstel door prae- advies. Wethouder Tepe zegt de grootst mo gelijke spoed toe waarna de heer Groe neveld met praeadvies ten slotte genoe gen neemt. Nog een mislukte poging. De heer W i 1 m e r stelt voor, nu de be grooting af te handelen en de verschillen de voorstellen, die toch geen invloed heb ben op de eigenlijke begrooting, uit te stel len tot een volgende vergadering. Verschillende heeren verzetten zich daar tegen en doen verschillende suggesties aan de hand, doch het eind van het liedje is, dat men weer door gaat. Bij vlgnr. 396 (onderhoud leermiddelen) klaagt de heer Groeneveld over den ongclijken maatstaf bij de toezegging van de vergoeding voor leermiddelen voor de verschillende scholen. Bij vlgnr. 468 (vergoeding aan bijz. scho len) vraagt de heer Groeneveld hoe het mogelijk was, dat bij een der bijzon dere scholen een gehuwde onderwijzeres werkzaam is geweest. Wethouder Tepe kent het geval niet, doch wijst erop, dat het wel mogelijk is, dat oen onderwijzeres, die reeds gehuwd is, bij het onderwijs werkzaam is. De verorde ning, die trouwens alleen voor openbare onderwijzeressen geldt, zegt alleen, dat een onderwijzeres, die huwt, ontslag krijgt. Bij vlgnr. 502 (Schoolkindervoeding en kleeding) zijn vier voorstellen van mevr. Braggaar-de Does aan de orde, wei- ko door de voorstelster uitvoering verde digd worden, daarbij gesteund door de hee ren Knuttel en Mander s. De heer Bergers bestrijdt de voor stellen. Do tegenwoordige regeling werkt uitstekend. Ook wethouder Tepe ziet geen reden om verandering te brengen iu den bestaan- den toestand. Het voorstel om over te gaan tot instel ling van een gemeentelijke Commissie voor schoolkindei voeding en kleeding, wordt verworpen met 17 tegen 11 stemmen. Voor: de S.D.A.P. en de heeren Knut tel, en Vos. Het voorstel om de schoolkindervoeding ook gedurende de vacantie te verstrekken, wordt verworpen met 15 tegen 13 stem men. Voor: do S.D.A.P. en de heeren Knuttel, Manders, Simonis en Vos. Het voorstel om bij schoolkindervoediug en kleeding, schoenen te verstrekken in plaats van klompen, wordt verworpen met 16 tegen 12 9temmen. Voor: de S.D.A.P. en de heeren Knuttel, Manders en Vos. Het voorstel om aan kinderen, .welke schoolvoeding en kleeding ontvangen, ge durende den schooltijd pantoffels te ver strekken, wordt door B. en W. in praead vies genomen. Do heer Mijnen stelt nog eenige vragen inzake boventallige onderwijzers, weike door wethouder Tepe beantwoord wor den. Geforceerd slot. De heer Manders doet thans het is kwart over twee het voorstel om naar huis te gaan, welk voorstel ditmaal einde lijk kans kreeg en werd aangenomen, niet tegenstaande verzet van den burgemeester. De voorzitter verdaagt daarop noodgedwongen de vergadering tot Maan dag 21 December. DU1TSCHLAN0 PRACTISCHE PRIJZEN-CONTROLE. Dr. Goerdeler over zijn taak. Gisteren heeft de nieuwe Duitecbe rijks commissaris voor de prijzenconfcrole de pers in de gelegenheid gesteld, kennis met hom te maken, waarbij hij tegelijkertijd eenige mededeelingen heeft gedaan over de eerste maatregelen, die hij zal nemen. Hij moest het afwijzen, zich commissaris voor de prijsverlaging te laten noemen, aangezien bij wezenlijk commissaris voor de prijzencontrole was. Prijzen kunnen niet eenvoudig bij dic taat verlaagd worden. De verbruikers moe ten echter den waarborg hebben, dat alle factoren, die bij do prijsberekening een rul spelen, met strikte rechtvaardigheid zijn onderzocht. Alle mogelijkheden tot prijs ver la ging, die do noodverordening biedt, moeten zoo spoe dig mogelijk tot den laatsten verbruiker ten goede komen. Voor prijsverlaging kunnen zich soms moeilijkheden opdoen, die door enkele be langengroepen worden veroorzaakt. Deze moeilijkheden moeten met de middelen, weike de noodverordening biedt, zoo spoe dig mogelijk uit den weg geruimd worden. Een belangrijke taak hebben ook de huis vrouwen te vervullen. In alle etalages cn winkels, op de mark ten en in de hallen, moeten de prijzen overal duidelijk zijn aaftgegeven. Dr. Goerdeler sprak de hoop uit, dat nie mand tot het laatste oogenblik met zijn kerstinkoopen zou wachten. Dit zou een on vergeeflijke economische fout zijn. Ten slotte verklaarde hij, dat zijn eersie maatregel zou zijn, een onderzoek naar de brood- en vleeschprijzen, alsmede naar do prijzen van gas en electriciteit. GOEDKOOP VLEESCH. Maatregel der Dultsche regeering. Door de rijksregeering zijn voor de win terhulp en tevens als een hulpmaatregel voor den landbouw geUen uitgetrokken, welke het mogelijk zullen maken, dat de noodlijdende bevolking zich versch rund en varkensvleesch tegen verlaagde prijzen kan aanschaffen. SPANJE DE NIEUWE PRESIDENT GEÏNSTALLEERD. Plechtigheid te Madrid. Alcala Zamora ie gistermiddag geïnstal leerd als president van de Spaansche re publiek, nadat hij de belofte van trouw aan de grondwet had afgelegd. Reeds om 12 uur begonnen tal van vlieg tuigen boven de hoofdstad te cirkelen, die 400.000 exemplaren van de grondwet over de stad uitstrooiden, üp dat tijdstip begon nen zich ook groote menschenmenigien langs do wegen te scharen, waarlangs de presidentieele stoet voorbij zou trekken. Het zonnige weer gaf aan den dag van gis teren bijzondere kleur, zoodat te Madrid een opgewekte stemming heerschte. Zamora had 's morgens de mis bijge woond en had de lunch gebruikt in zijn eigen woning, waar zijn familie zich had verzameld. Om 1.25 verliet de speciale commissie uit de Corte9 het parlementsge bouw om den gekozen president te halon. In rijtuigen, geëscorteerd door huzaren, ALCALA ZAMORA begaf de commissie zich naar de woning van Alcala Zamora. Langs de wegen ston den overal troepen-afdeelingen opgesteld en in de nabijheid van de Cortes stonden afdeelingen Moorsche infanterie en cava lerie, die aldaar een eerewacht vormden. Tegen halfdrie bereikte de stoet wederom het C'ortesgebouw. Zamora was in avond- cosluum, doch droeg geen hoed. Glim lachend en buigend betuigde hij den men- schenmenigten langs den weg zijn dank voor de hulde, die hem gebracht werd en voor de toejuichingen, waaraan geen einde scheen te komen. Nadat de fotografen hun opnamen hadden gemaakt betrad Zamora het Cortes-gebouw. Door den vicc-voorzit- ter van de Cortes, Francisco Barnes, werd hij naar zijn zetel geleid. De meeste afgevaardigden waren even eens in avondcostuum. Rechts van de sprc- kerstribone zat het corps diplomatique, terwijl voorts vertegenwoordigers van le ger en vloot en tal van andere autoritei ten aanwezig waren. De plechtigheid nam onmiddellijk een aanvang. Zamora legde de belofte van trouw aan de grondwet af, waarna hij voor den tijd van zes jaar tot president van de Spaansche republiek werd uitgeroepen. Na de uitroeping werden hem de onderschei dingsteekenen van de orde van Isabella overhandigd. Na afloop van de ceremonie, die in het geheel nauwelijks een kwartier had geduurd, reed Zamora naar het presi dentieele paleis. Op het paleis was gistermorgen tegen elf uur voor den eersten keer de republikein- sche vlag aan den voornaamsten vlaggestok geheschen en om 3 uur 35, toen president Zamora arriveerde, werd bovendien de roo- de presidentswimpel omhoog gehaald, voor zien van het republikeinsche wapen. Deze roode wimpel verscheen op de plaats, waar vroeger de purperen koningswimpel woei. Te ongeveer drie uur sloegen duizenden de indrukwekkende parade gade. Er was evenwel zooveel belangstelling voor deze parade, dat de straten tjokvol waren en de troepen zich amper een weg konden banen. In plaats van in kolonnes van acht, zestien of twee en dertig man te marcheeren, moes ten de soldaten in kolonnen van vier man door de straten trekken, zoodat de parade' veel langer duurde, dan men aanvanke'ijk had aangenomen. De opmarsc-h der militai ren begon te vier uur en was om zes uur afgeloopen, zonder dat er eenig incident had plaats gevonden. Vooral de Afrikaansche legionnairs en de Arabische volontairs trokken sterk de aani'acht. Laatstgenoemden waren gezeten op witte paarden in schilderachtige unifor men en pelerinejassen. Meer dan ('00.000 uienschen verdrongen zich in het centrum van de sta l, waard i-»r af en toe het verkeer bijna niet mogelijk was. Er deden zich enthousiaste tooneelen voor, die slechts werden geëvenaard door de geestdriftige demonstraties op den dag, dat de republiek werd geproclameerd. Van alle zijden klonken kreten voor den presi dent, zoowel uit het publiek als uit de rijen der militairen. Gisteravond werd de hoofdstad feestelijk geïllumineerd. Over het geheele land is door fabrieken en bedrijven vrijaf gegeven, zoodat deze Vrijdag tot een nationalen va- cantiedag is geworden. In de kazernes wer den feestmaaltijden opgediend. „Tel." CHINA DE STUDENTENACTIE. De Chineesche studenten hebben hun be toogingen, welke zij sedert eenigen tijd hielden, gisteren gestaakt, daar de burge meester hun eischen, waaronder het ont slag van den Chineeechen chef der politie, heeft ingewilligd. AMERIKA AMERIKA EN REVISIE DER OORLOGSSCHULDEN. Congres wacht op ontwapeningsresultaten. Reuter verneemt van wel ingelichte zij de, dat het Amerikaansche Congres, alvo rens een beslissing te nemen over het ver zoek van president Hoover ten gunste van een revisie van de kwestie der oorlogs schulden, eerst de maatregelen zal afwach ten, die in Europa zullen worden genomen ten aanzien van de ontwapening. Senator Borah heeft verklaard, dat bij tegen uitbreiding van het moratorium is en togen de herziening der oorlogsschulden. Hij omschreef zijn standpunt aldus: „Europa heeft tot dusver nagelaten het moratorium te gebruiken om de aangele genheden in orde te brengen, welke het in orde moet brengen. Eerder is een econo misch herstel niét mogelijk. Een bijeenroe ping der <A>minissie voor de buitenlandsche schulden heeft geen zin, daar zulk een commissie geen Arbeidsterrein zou vinden. Het is mij niet mogelijk, eenige aanduiding te ontdekken, zoo verklaarde Borah verder, die wijst op plannen in Europa om tot ver mindering der bewapening of een verstan dige regeling van de kwestie der herstel betalingen te geraken. Op grond van de betalingscapaciteit der crediteur-staten hebben wij de oorlogsschulden verminderd en afgezien van 7 milliard dollar. Een nieu we regeling op grond der betalingscapaci teit zou, gezien den huidigen toestand in Europa, op een algemeene schrapping der schulden moeten uitloopen". SAMENZWERING VAN MANILLA. Ruim 200 arrestaties. In Manilla is een samenzwering tegen de Amerikaansche overheid ontdekt, naar aanleiding waarvan 214 personen in hechte nis zijn genomen. De samenzweerders behooren tot de re- volutionnaire tangula-organisatie. BUITENL. BERICHTEN. ONGELUKKEN. LANDDAG-AFGEVAARDIGDE UIT DEN TREIN GESTORT. Gisterenmorgen vroeg word in een sloot langs de spoorlijn tusschen Stolberg en Veitz het lijk van een man gevonden. Het onderzoek wees uit, dat men te doen had met het lid van den Pruisischen land dag, Leonhardt, die, op weg van Schnoi- demühl naar Berlijn, uit den trein moest zijn gevallen. Toen de D.-trein in Berlijn aankwam, vond men inderdaad in een coupé de acton- tasch, hoed, jas en schoenen van den ver ongelukte. Leonhardt was eigenaar van een druk kerij. en krantenuitgeverij te Fürstenberg en was afvaardigde voor het district i'rankfurt a,d Uder van de economiscbo partij. Eenigen tijd geleden is hij echter toegetreden tot de fractie van de Duitsclio staatspartij. GROOTE BRAND IN HAVRE. Millioenen schade aangericht. Een hevige brand heeft te Havre ver scheiden groote gebouwen en haven-entre pots, waarin o-a. 3U.0U0 balen kofne waren opgeslagen, vernield. De schade bedraagt zeven nullioen trancs aan goederen en twee millioen aan de gebouwen. Twee brand weerlieden en twee havenarbeiders werden gewond. Groote brand. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is de cementfabriek van Gebr. Stultjens te St. Truiden aan de Belgisch- Neaerland- sche grens tot-aal afgebrand. Ook de voor raden gingen verloren. De schade wordt geschat op 1 millioen francs. ZAL HET RACE-BOOTJE NOG ZEE KIEZEN? Uit Dover wordt gemeld: De tocht van Cole en miss Thompson ia vertraagd, ten gevolge van het mistig' weer. De motor boot is grondig nagezie. en er zijn nieuwe voorraden voedsel en brandstof ingenomen, doch gistermorgen leek het weer den bei en zeevaarders niet geschikt, om den tociit te ondernemen. Beiden zijn nog altijd vol hoop, dat de start spoedig zal kunnen plaats hebben. DE J00DSCHE BEVOLKING VAN PALESTINA. Sedert 1922 meer dan verdubbeld. Uit de voorloopige resultaten van de on langs gehouden volkstelling blijkt, dat de Joodsche bevolking van Palestina sedert 1922 meer dan verdubbeld is. In laatstge noemd jaar woonden er 83.794 Joden in Palestina tegen thans 175.006. SMOKKELARIJ IN HET AKENSCHE. In het bosch van Aken is gisterenmid dag een smokkelaar uit Aken, die met een handlanger de grens trachtte te passee- ren, doodgeschoten. Toen zij weigerden, aan het bevel der Pruisische grenspolitie, om halt te hou den, to voldoen, loste een der beambten een tweetal schoten, waardoor één der smokkelaars doodelijk werd getroffen. Tijdens het vervoer naar het ziekenhui» is hij overleden. In het Teverenerbosch hebben tolbeamb ten een bende van dertig smokkelaars aan gehouden. Hierbij werden 900 K.G. tarwe, 50 K.G. roggemeel en 8 fietsen in beslag genomen. Geheimzinnig overlijden. Deze week is te Antwerpen overleden do groot-industrieel W., bestuurder van ver schillende maatschappijen. In de bladen werd opgegeven: plotseling dood, doch bij de lijkschouwing hebben de doktoren een ernstige hoofdwond geconstateerd. Als gevolg daarvan werd een onderzoek ingesteld, hetwelk uitwees, dat de groot industrieel eenige dagen geleden te Luik om familie-aangelegenheden handgemeen was geweest met een Roemeensch student, waarbij de laatste W. een zoodanigen slag op het hoofd had gegeven, dat bloeduit storting in de hersenen had plaats gehad. De politie te Luik heeft de zaak in han den genomen en men verwacht de aanhou ding van den student. HAARLEMMERMEER. Geboren: Johannes Theodorus z. van H. Hoek en C. Raes Janna d. en Marius z. van D. Elenbaas en A. G. Jong kind Jan en Arie 2 z. van C. Wijhenke en N. J. Nouwen Maria Johanna d. van F. W. Mol en J. van Zanten Jo hanna Cornelia d. van G. van der Steeg en E. Bouterse Wilhelmus Adrianus z van H. L. J. van Elk en E. van Schep- vingen Adriaan Lammert z. van P. Boll en G. van Kolfschoten. Ondertrouwd: P. Bakker 54 j. en H. M. Horsmeijer 33 j. Getrouwd: A. W. Mekke 21 j. en M. C. de Jong 21 j. Overleden: Clazina Anna de Kam 80 j., wed. van H. Filius Maria Pe- fronella» van Rookhuijsen 68 j., ongeh. Theodora Laurens 88 j., wed. van J. Si mons Jansje Bruijn, 67 j., geh. met M. Immink Gerardina de Zwart 75 j., wed. van P. G. Berdsen Cornelia Vlug 57 j., geh. met K. van Beem. KATWIJK AAN DEN RIJN. IJsclub. Dinsdagavond a.s. vergadert de IJsclub „Voorwaarts". Behalve behan deling van de gewone a.genda zal moeten worden voorzien in de bestuursvacature we gens bedanken door den heer C. Braun. KATWIJK. Ter navolging. De Ccöneratieve Ver- bruiksvereeniging „Helpt Elkander" G.A. alhier, in samenwerking met „de Han delskamer'' te Rotterdam stelt voor ieder werkloos lid te Katwijk een „Haka" pak ket (kruidenierswaren) ter waarde van 3.50 beschikbaar. Het pakket zal in de week van Kerstmis en Nieuwjaar bij die leden worden thuisbezorgd, hetgeen zeker eenige verlichting in deze donkere dagen zal brengen. Slagersvereeniging. De Slagersvor. „Katwijk en Omstreken" hield een le denvergadering in „De Roskam" onder leiding van den voorzitter, den heer J. Vooys. Na opening en lezing der notulen deed de penningmeester, de heer Tim- mers, financieel verslag. Er was een ba tig saldo. De rekening werd na vergelij king met de bescheiden goedgekeurd. In gekomen was een schrijven van B. en W. als antwoord op het request van de sla gersvereeniging met verzoek om de keur- loonen te verlagen. Dit schrijven hield de mededeeling in dat de Raad afwij zend op het verzoek had beslist. De ver gadering sprak zeer duidelijk haar mis noegen uit over dit besluit en in het bij zonder over het lid van den Raad, die van meening was, dat eon verlaging van 0.50 per koe belachelijk was. Dat lid had er schijnbaar geen benul van dat dit voor sommige slagers per jaar een aardig bedrag uitmaakt, b.v. zou een der slagers hierdoor een exploitatievoordeel hebben van 50.— k 60.—. De verga dering besluit later nogmaals op deze zaak terug te zullen komen. Voorloopig zal getracht worden verlaging der keur- loonen in Rijnsburg te verkrijgen, om reden de slagers aldaar hooger keurloon betalen dan te Katwijk. Dan wordt na eenige bespreking besloten de zaken op Nieuwsjaarsdag gesloten te houden en op 2den Kerstdag n.m. 7 uur te sluiten. LEIMUIDEN. Geboren: Gijsbertus z. van A. G. van der Tol en E. Kok (won. te Amster dam). Gehuwd: Hendrik Timmers 39 j. en Cornelia M. Breve 21 j. Hendrik Swier 34 j. en Reijertje van Donselaar 38 iaar.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10