RECHTZAKEN UIT DE OMGEVING WOENSDAG 9 DECEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 Spr. meent, dat eigen beheer niet duur behoeft te zijn, zelfs niet als er behoor lijke loonen worden uitbetaald. Wanneer men schilderwerk wil uitbesteden, ont- breekt het hier aan elk deskundig toe zicht. Vervolgens verdedigt spr. zijn voorstel om den dienst van Stadsontwikkeling on der te brengen bij Bouw- en Woningtoe zicht. Het is niet te ontkennen, dat de bouwvergunningen te lang op zich laten wachten. In andere steden is dit meer ge centraliseerd en deze centralisatie wil spr. bereiken met zijn voorstel. Het overcom pleet van personeel bij Gemeentewerken kan worden overgebracht naar Bouw- en Woningtoezicht. Spr. komt daarna nog eens terug op zijn voorstel ingediend bij de vorige begrooting en toen aangehou den, inzake de pensioneering van werk sters en schoonmaaksters in gemeente dienst. Spr. heeft een onderzoek ingesteld in vele andere gemeenten, en daar is een zeer goede pensioneering getroffen, welke gunstig afsteekt bij hetgeen B. en W. thans in hun zoo juist verschenen rapport voor stellen. Hij stelt voor dat de Commissie v. Overleg deze zaak nog een in overweging zal nemen. Het gezag dient gehandhaafd. De heer v. E s zegt dat de A.-R. partij als een der eerste punten op haar pro gram heeft staan: het steunen van de rechtmatige overheid. Doch dan mogen i ook verwachten, dat de overheid niet 'naar eigen grondslag ondermijnt eu dat doet de plaatselijke regeering dooi cc soepeler toepassing van de Zondagswet. De A.-R. partij zal zich verzetten tegen elke ondermijning van de Zondagswet. Vervolgens komt spr. tot. de bsgrootirg. Gelukkig is deze sluitend, al zijn er ïenige zwakke plekken. Een soliede financieele politiek moot plaats hebben, het koste wat het. kost. De A.-R. partij ziet geen heil in inflatie en revolutie ook niet op kleine schaal. Spr. wijst op het wanrschuwend voorbeeld van Engeland en Oostenrijk. Vlet het hooghouden van het gezag en een goede financieele politiek is er ïleen ge legenheid om de werkloosheid te bestrij den. Spr. spreekt zich in dit verband uit vóór aanvaarding van de rijkssubsidie. Dat do regeering bij subsid-e-vorlecning zekere eischen stelt, wie, die o'-er gezond verstand beschikt, zal dat euvel duiden Daardoor wordt de autonomie der g°- n oente niet aangetast. Spr. or?rgf woor- der van hulde aan het Oranjehuis dat onr is voorgegaan bij de hulp aan de «vmk.oozen door de oprichting van het Cri sis-comité, en spr. wenschb den heer Romijn veel zegen toe in zijn kwaliteit als voor zitter van de plaatselijke afdecling. Spr. zal zijn stem geven aan hot voorstel van B. en W. inzake de Kerstgave. Vervol gens geeft spr. het college van B. en W, in ovorweging om het reglement van orde te herzien wat betreft een rantsoenoering van den spreektijd. Omtrent de eischen van do S. D. A. P. inzake do twee wethou ders zetels, merkt spr. op, dat het niet aangaat, dat een minderheid op een dor- gelijke wijze haar wil wenscht op te letrgen aan de meerderheid. Dat lijkt op dicta tuur. Dn meeste voorstellen van de zijde der S. D. A. P. en van den heer Knuttel zii'.i er op gericht om alles in handen van de overheid te brengen. Het particulier initia tief moet worden kapot gemaakt. De A.-R. fractie zal daartoe haar hulp niet geven. Met het voorstel inzake Maatsch. Hulp betoon gaat spr. niet mee. Indien het zóó erg is mét M. H. dan moet deze commissie maar zetelen in het Volksgebouw op de Heerengracht met volle vrijheid om over de geldkist te beschikken. Maar zóó erg is het niet, en spr. haalt eenige voorbeel den aan. welke spr. stelt tegenover de voorbeelden van mevr. Braggaarde Does. Schermutseling socialist communist. Dc heer Vallentgoed komt nog eens terug op het zenden van een dank betuiging aan een afgetreden lid van Maatsch. Hulpbetoon, waartegen de heer Knuttel zich verzette. Het weigeren van een dankbetuiging aan een eerlijke tegen stander haalt dengene die dat weigert naar beneden. De heer Knuttel heeft gis teren dc S. D. A. P. een trap gegeven hij wil die trap retourneeren met een uitla ting van een van diens cigon partijgenoo- ten, welke spr. citeert. De heer Knuttel: Meneer Vallent goed, u moet niet zulke ontzettende stupi diteiten verkoopen. Die meneer is geen communist, maar een anti-communist. De heer Vallentgoed antwoordt dan den heer Wilmer, dat onder kapitalis me moeilijk anders verstaan kan worden dan het moderne kapitalisme. Spr. haalt een radio-rede van mr. Kropman aan, om te bewijzen, dat er onder do Katholieken ook wat gaande is. De heer Wilmer: Gelukkig. De heer Vallentgoed: De ency cliek „Quadragesimo Anno" spreekt ook over het huidige kapitalisme. Spr. herin nert aan de dissertatie van pater Vrij- moed, welke spr. socialistisch heeft ge noemd. en welke de pater heeft moeten introkken. Het gezag in de Katholieke we reld gaat bliikbaar boven alles. De encycliek „Rerum Novarum" heeft de arbeiders wakker geroepen, maar in die 40 jaar is niets bereikt. De lieer M ilmer: Het idenal is niet bereikt, maar vele verbeteringen zijn aan gebracht. Denk aan Minister Aalberse en zijn sociale wetgeving. De lieer Vallentgoed: Ja, maar dat deed hij niet con amore, doch mider de stuwkracht der socialisten. Do '•eer v. Es heeft do soeinlisten onrust- Taiers genoemd. Het socialisme is gewor- m een economisch stelsel. Komende tot e gedane voorstellen, verdedigt spr. het voorstel om wekelijks te vergaderen bij Maatsch. Hulpbetoon.- Ook vestigt spr. do aandacht op het voorstel om de steun aan georganiseerden te verstrekken via de or ganisaties. Hot, einde van spr.'s rede is een felle twist niet den heer Knuttel, welke laat ste de beweringen van den heer Vallent goed „klets"' noemt en „ongelooflijk onbe schaamdheid". De laatste spreker. De lieer M a n d e r s bespreekt de moei lijkheid der tijden en bestrijdt vervolgens de voorstellen van den heer Knuttel, welke hij toeschrijft aan de eigenaardige menta liteit van dezen communist. De heer Knut tel heeft o.a. het Brokkenhuis een schan dalige instelling genoemd, maar de men- schen zijn er toch maar mee gebaat. De financieele voorstellen van den heer Ver- wey kan spr. evenmin waardeeren. Het voorstel inzake den aanleg van sportvel den steunt spr. niet. Er zijn betere objec ten voor werkverruiming. Wel is spr. het met den heer v. Stralen eens, dat de over heid alles in het werk moet stellen om de werkloosheid te bestrijden en derhalve zooveel mogelijk werken moet doen uit voeren. Spr. meent, dat het raadsel van over productie naast gebrek moeilijk op te los sen zal zijn. Loonsvermindering acht spr. geen goede oplossing., De heer Knuttel zal evenmin dc oplossing van dc crisis kunnen aangeven. Tegenover den heer Vallentgoed zegt spr. dat hot goede wat in het socialisme schuilt, nog slechts een flauw aftreksel is van het geen dc Christelijke naastenliefde voor schrijft. Wethouder Tepe spreekt..,. niet. Wethouder Tepe wil een korte verkla ring afleggen. In het sectie-verslag is geen enkele opmerking gemaakt op onderwijs gebied. Dat ontheft spr. van de taak om bij deze algemeene beschouwingen over onderwijsaangelegenheden te spreken. Daarna wordt te oligeveer half 12 de vergadering verdaagd tot hedenmiddag 2 uur. VAN M'N BOEKENTAFEL Het Schild. Apologetisch Maandschrift. Uitg. der A. V. Petrus Canisius. Sinds dr. Bender O.P. in het nummer van Juli j.l. z'n artikel schreef over het Gewe ten, zijn er in elke volgende aflevering ver- weer-artikelen van zijn hand verschenen tegen de bedenkingen, welke van verscnil- lende zijden zijn ingebracht tegen dr. Ben ders definitie van het geweten. Ook het nu voor ons liggend December-nummer be gint met een schermutseling tegen de „Ne derlander". Wij waren heb eveneens niet geheel en al met dr. Bender eens, doch dat geeft de „Nederlander' geenszins het recht om hetgeen wij schreven te gebruiken als een steun voor haar zuiver protestantsche opvatting. Ons meeningsverschil overi gens totaal van ondergeschikt belang blijft goheei en al in de lijn der Katholieke leer en in den ideeënstrijd, zooals deze in 'dit Sohild-artikel tot uiting komt, staan w ij danook absoluut aan de zijde van dr. Ben der. Onder den titel „Revisie van een vonnis" schrijft J. B. H. Westerman uit Sneek over de zich meer en meer wijzigende houding van vooraanstaande Protestanten tegen over het Katholicisme. Als uitgangspunt neemt de schrijver den dood van den be kenden Duitschen Bijbelgeleerde Adolf von Harnack, een man, die, hoewel hij niet be hoorde tot de Katholieke Kerk, door Z:jn breeden en diep-wetenschappelijken kijk op de waarde der dingen heel wat heeft bijgedragen tot de opruiming van vooroor- dcelcn onder de Protestantsche theologen ten opzichte van de Katholieke Kerk en haar leer. In wetenschappelijk hoog staan de Protestantsche kringen treft men tegen woordig een waardeering voor Katholieke lectuur aan, welke aangenaam aandoet. Jammer valt maar al te dikwijls te consta- teeren, dat in vele minder ruim denkende Protestantsche milieu's dit voorbeeld wei nig navolging vindt. Prof. Verhaar van Warmond voegt aan zijn serie studies over de Anthroposophie en aanverwante bewegingen een nieuwe be schouwing toe over de z.g. Christengemeen schap. Dit is een internationale beweging, strevende naar vernieuwing van het reli gieuze leven op christelijken maar niet op confcssioneelen grondslag. Dat lijkt heel mooi, maar van dien „christelijken" grond slag komt weinig terecht. De grondslag is veeleer de Anthroposophie en wat dat voor een soort „christendom" is, weten do Schild-lezers voldoende uit de artikelen van prof. Verhaar. Volgens de Anthroposo- phische leer is Christus de Zonnegeest, die in hot begin onzer jaartelling incarneerde in Jezus van Nazareth en dat lichaam weer verliet bij Jezus' dood op Golgotha. Op clat moment, zeggen de Anthroposophen, heeft de Zonnegeest Christus zich vereenigd met de aarde. De heele aarde is dus Christus en dit z.g. „christendom" ontdoet de Chris tus-figuur van haar goddelijken luister. Een dergelijke fantastische beweging moet lel den tot een paganistische (heidenscho) na- tuurvergoding. Vervolgens bespreekt dr. Simons S.J. een merkwaardig boek van den Utrechtschen hoogleeraar dr. Brouwer over „De Berg rede". Heel merkwaardig is in dit boek. dat de schrijver het zóó voorstelt, abof Christus de bergrede niet alleen tegen do farizeeën heeft gericht maar ook tegen deKatholieken! 'n Eigenaardige ver warring omtrent de leer der Kerk spreekt uit dit boek, een verwarring, die helaas in protestantsche kringen niet zeldzaam is. Tenslotte een beschouwing over het ge bed van Dolf Ypev en de gewone rubrie ken „Op den Uitkijk", Vragenbus enz. KANTONGERECHT TE WOERDEN. Een tik op z'n hoofd. Er wordt begonnen met de aangehouden zaak contra v. d. N. te Bodegraven. Verdachte zou zich niet uit een volksver zameling verwijderd hebben toen de politie hem dit beval. Verdachte ontkende alles op de vorige zitting en ook nu weer. Ge- tuige-veldwachter R. te Bodegraven zou hem, als een sluipmoordenaar, een tik op het hoofd gegeven hebben waardoor hij be wusteloos viel. Getuige R. verklaarde nu dat hij herhaalde malen verdachte gesom meerd heeft zich te verwijderen. Toen hier aan niet direct gevolg werd gegeven en verdachte sarcastisch tegen hem zeide „haal dat ding er maar uit en slaat er maar op", had getuige hem een tik gege ven. Verdachte kan daarvan wel nadeelige gevolgen hebben gehad. Getuige F., chef-veldwachter te Bodegra ven, verklaarde nog dat verdachte ook door hem gesommeerd was om zich te ver wijderen doch dat deze bleef waar hij was. De ambtenaar achte het wettig bewijs geleverd en eischte een geldboete van 10 of 5 dagen hechtenis in aanmerking ne mende dat verdachte niet behoorde bij de belhamels die altijd oproerig waren. Ver dachte moest zich dan ook niet met stroo- pers inlaten. Verdachte, daarna het laatste woord ver krijgende, zeide nog dat hij nimmer met stroopers omging en geheel buiten de zaak stond. De kantonrechter nam ook rekening met de goede indruk die verdachte gemaakt had en veroordeelde tot een geldboete van 8 of 4 dagen. Het was maar een oud karretje. K. te Well reed met zijn zeswieligen auto op den Rijksstraatweg tusschen Woerde nHarmeien. Voor hem uit reod zekere de Gr. uit Utrecht op zijn mo torrijwiel, Verdachte wilde passeeren, maar zou daarbij niet voldoende naar links gegaan zijn waardoor een aanrijding volg de. De motorrijder bekwam letsel. Been geschaafd, hand stuk en verschillende won den aan het hoofd. Ook de motor kwam er gehavend af. Toevallig reeds een politie-inspecteur uit Utrecht achter verdachte aan en had een en ander behoorlijk gezien waarvan hij daii ook proces-verbaal opniaatke. Verdachte ontkende getuige De Graaf aangereden te hebben. Ook de schade, zijnde 48, was veel te hoog. Het was een oude mot,or die wel eens opgeknapt kon worden. Getuige de G. verklaarde dat verdachte schuldig was aan de aanrijding. Hij was niet voldoende naar links uitgeweken. De eiivele vordering was zeer billijk. De amb tenaar eischte een geldboete van 10 of 5 dagen met toewijzing der civiele vorde ring ad 39.37. De kantonrechter Veroordeelde ten slotte tot een geldboete van 15 of 7 dagen met toewijzing der civiele vordering ad 40.77. Een veldwachter, die niet veel opvoeding had genoten. O. te Bodegraven zou op Konin ginnedag met zijn auto in een drukke straat te snel gereden hebben, zoo snel dat daardoor de vrijheid en de veiligheid van het verkeer werd in gevaar gebracht. Verdachte ontkende het hem ten laste gelegde en voerde aan dat dit onmogelijk gegaan zou hebben daar het zeer druk in de bewuste straat was geweest. Getuige V., veldwachter te Bodegraven, verklaarde dat hij gezien had dat ver dachte te snel aan was komen rijden. Hij had dit waargenomen op zeker wel 50 M. afstand. De snelheid schatte hij op circa 25 K.M. per uur. Getuige ten H. Veldwachter te Nieuwer- brug verklaarde eveneens dat verdachte te snel had gereden en wel met een snelheid van ongeveer 25 K.M. per uur. Getuige F., chef-veldwachter, verklaarde dat hij niets gezien had van het feit. De verdachte verzocht aan dezen getui ge A décharge een vraag te mogen stellen hetgeen door den kantonrechter werd toe gestaan. Verdachte vroeg aan getuige of hij ver klaren kon dat de verbalisant V. tegen hem gezegd zou hebben dat hij verdachte niet aan heeft zien komen in de straat. Getuige antwoordde hierop dat de verba lisant V. hem gezegd had dat hij verdachte niet aan heeft zien komen. Getuige A décharge O., zoon van den verdachte, getuigde vervolgens dat zij zeer langzaam hadden gereden en de auto reed zeker niet meet dan met een snelheid van 10 K.M. per uur. De veldwachter was zeer onhebbelijk opgetreden srpak steeds van „jij" en „jouw" en sloeg een toon aan die niet van veel opvoeding getuigde. Toen va der vroeg aan verbalisant: „maakt proces verbaal op van die beleediging die zekere v. D. mij gedaan heeft", zeide veldwachter V.: „dat doe ik niet. maar nou zet ik jou er op". Waarvoor vader er op ging wist ge tuige niet. A. C. te Bodegraven verklaarde gezien te hebben dat verdachte aan kwam rij den. De gang was zeer langzaam en de signalen waren niet van de lucht. Roeke loos rijden was uitgesloten. Getuige A décharge v. O.B. de vrouw van verdach te, verklaarde nog dat haar man uiterst voorzichtig gereden heeft. De ambtenaar hierna zijn requisitoir nemende, zeide dat niet is bomen vast te slaan dat verdachte geen signalen zon hebben gegeven. Evenmin is komen vast Ie slaan dat verdachte om politiebevel niet is doorgereden. Getuige V. en ten II. zeg gen toch 25 K M. De zoon van verdachte zegt „kruipen de" en getuige O zegt als een wielrijder. De waarnemingen van den verbalisant waren vlug en kort en het ware beter ge weest als proces-verbaal achterwege was gebleven. Daarom achtte bij het noodig er op te wijzen dat te veel vergeten wordt dat er samenwerking moet zijn tusschen raads leden (verdachte is raadslid van de ge meente Bodegraven) en de dienaren van den raad, de politie dus. Hij verzocht daar om geen straf toe te passen. De verdachte hierna het woord verkrij gende zeide nog weinig te zeggen hebben, maar wilde beloven dat, indien de kan tonrechter met den eisch van het O. M. medeging, hij geen verder onderzoek in de finesses van de zaak zou laten doen. Maar ook moet hem nog van het hart dat, wan neer de politie hem op straat tegen kwam zij niet hem mochten zien, de sociaal-de mocraat, die toch ook vogelvrij is, maar evenals andere menschen een gewoon bur ger niet beter en niet slechter. Do kantonrechter achtte alleen bewezen de snelheid maar kon met den ambtenaar medegaan omdat getuige V. zelf ver klaar heeft niet van plan te zijn geweest verdachte te bekeuren. Hij vond het dus blijkbaar niet zoo erg. Uitspraak: geen straf. Een flink vaartje. V. te 's-Gravenhage reed met z'n ver loofde in een auto op den Rijksstraatweg te Harmeien met een vaart van 80 K.M. Verdachte erkende dat hij met die vaart een aanrijding gehad had. Zijn auto zat zoowat geheel in elkaar. Getuige v. Z. te Leiden verklaarde, dat de aanrijding aan de schuld van verdachte te wijten is. De ambtenaar achtte het bewijs geleverd en eischte een geldboete van 20 of 5 da gen. De kantonrechter veroordeelde tof; 15 gulden boete of 5 dagen hechtenis. Na nog eenige onbelangrijke zaken wordt de rechtzitting gesloten. MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten. 60 ct Kiespijn-Tabletten. 60 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct Maag-Tabletten 75 ct 11333 Bij Apoth. en Drogisten uit Voorhout. B. van Gelder en echlg. uit Barendrecht C. A. E. W. van Ruiten uit 's-Hertogenbosch. A\ W. S. Theissen uit Zaandam. Vertrokken: N. P. van Lierop naar 's Gravenhage. S. Leewater en gezin naar Hillegom. D. P. Nagtegaal naar Mijdrecht. P. G. J. van Kessel naar 's-Gravenhage. Th. C. Opdam naar Voor hout. L. Dokter naar Oldebroeg. G. H. Wijnants naar 's-Gravenhage. G. v. d. Meulen naar Harlingen. J. G. Kuiper naar Wedde. J. G. van 't Hoofd naar Ter Aar. M. M. van Zeist naar Sassenheim. B. L. Jonkman naar Sassenheim. H. J. Klaassen en gezin naar Hillegom. J. Wallenburg naar Hillegom. P. Kamp naar Hillegom. A. van Dreunen naar Hillegom. C. M. Wijfje naar Zegwaard. J. M. A. Bonman naar 's-Gravenhage. A. J. Thomas en eohtg. naar Amsterdam. K. Klarenberg en gezin naar Leiden. H. W. Agterof naar Haarlem. S. van der Woude naar Landsmeer. H. Baohor naar Duitschland. A. C. Turenhout naar Bus-sum. G. H. Bouma naar Leider dorp. C. Th. Grimbergen naar Wasse naar. M. M. de Kooker naar Haarlem mermeer. H. G. Wassenaar naar Veisen. H. Bliek naar Rotterdam. L. van den Broek naar Alkemade. H. Meijer en ge zin naar Hillegom. A. van dc Ruit en gezin naar Hjllegom. R. A. van Waaijcn- burg naar Deurne. A. Flipphi naar Haar lemmermeer. A. van der Aar naar Alke made. A. A. J. van den Oudenrijn naar Zwammerdam. A. J. Mooijkind naar Noordwijkerhout. H. J. J. M. Da-men en echtg. naar Lith. A. A. Zijlstra naar Haarlemmermeer. L1SSE. Volksbond. Gisteravond hield onze af decling van den R. K. Volksbond een ver gadering onder presidium van den heer C. Scnrama. Deze deelde mede, na de verga dering met den Chr. groet te hebben ge opend, dat de secretaris wegens ongesteld- he d verhinderd was en dat de 2e secretaris had oedankt, zoodat de heer H. Elfering de notu'eo las, welke onveranderd werden vastgesteld. Voor de installatie bleek geen enkel nieuw lid aanwezig, hetgeen de voorzitter vreemd vond, aangezien er den laatstcn tijd nog al enkelen tot de afdeeling zijn toegetreden. Om goed bondslid te zijn moot men weten, waaraan men zich te houden heeft en dit kan men alleen als men in 't- bezi-t is van een reglement-, hetwelk bij de installatie wordt verstrekt. Vervolgens is aan de orde de behandeling van den beschrijvingsbrief voor de op 14 dezer te houden Centrale Raadsvergade ring. De verschillende punten gingen vrij wel onder de hamer door. Hierna stelde de de voorzitter aan de or de behandeling van de conceptstatuten voor het. op te richten Centraal Zieken fonds. Het betrof hier enkel nog maar de statuten voor een te vormen Centraal Be stuur. Op enkele artikelen had een korte gedachten wisseling plaats. Eveneens kwam het Huishoudelijk Reglement in behande ling. Enkele artikelen uit dit reglement ga ven stof tot bespreking, waarmee de afge vaardigden rekening zullen houden. Door een der leden was een voorstel inge diend om te geraken tot de oprichting van een Kerkwacht. De voorzitter zeide dat Pastoor Thomas niets liever wenscht dan zoo spoedig mogelijk er toe over te gaan; van Pastoor Sentenie was nog geen ant woord hieromtrent ontvangen. De voor zitter zeide dat men maar tot de oprichting zal overgaan van een Kerkwacht in de St. Agatha-parochie. Laat men zich nu sooe- dig hiervoor opgevende voorzitter twijfelt niet of de deelname zal groot zijn. De voor zitter meende, echter dat een 80 goede krachten voldoende zullen zijn. Op voorstel van het bestuur zelf zal f 100.— uit de kas worden getrokken ten bate van de huis vesting der werk'.oozen in het Bondsge- bouw. Nog deelde de voorzitter mede, dat pogingen worden aangewend om te trach ten de rijwielen welke hier tegen betaling worden gestald, tegen brandschade te ver zekeren. Na de rondvraag werd de vergadering met den Chr. groet gesloten. Collecten. Burgemeester en Wethou ders dezer gemeente hebben aan de Ver eeniging voor Doofstommen-onderwijs ver gunning verleend ora in de maand Januari van 1932 eene collecte in deze gemeente te houden ten bate dier vereeniging, alsm°de aan het bestuur van de vereeniging „Het Vaderland Getrouw" in het jaar 1932. Stremming Scheepvaart. Door heeren God. Staten dezer provincie is vergunning verleend om het scheepvaartverkeer door de Stalenbrug en de Engelenbrug te strem men voor den tijd van 6 maanden, ingaande 1 Mei 1932, zulks ten behoeve van de ver breeding dier bruggen. Besm. Ziekten. In de week van 30 No vember 1931 tot en met 6 December 1931 zijn binnen deze gemeente 2 gevallen van diphterie geconstateerd. Gevestigd: H. Raaphorst, en gezin uit Hillegom. K. K. van den Boon en ge zin uit Haarlemmermeer. A. Tibben uit Sassenheim. H. Willemsen uit Antwer pen. G. Does uit Sassenheim. A. M. Koppert uit Hillegom. M. Warmerdam uit Hillegom. W. V sterink uit Hille gom. M. Tudk uit H. 'egom. A. Bies heuvel en gezin uit Hillegom. C. van den Burg uit Voorschoten. S. E. Wijsman uit Leiden. M. J. Heleijnse uit Hillegom. C. J. van der Lans uit Heemstede. M. J. van Mulbregt uit Haarlem. H. J. Mens NOORDWIJKERHOUT. St. Nicolaasfeest Volksbond. Maandag avond had in hotel van der Togt, alhier, het St. Nicolaasfeest plaats voor de kinde ren van de leden van den R. K. Volksbond. Een 500-tal kinderen werden op een royale wijze onthaald. St. Nicolaas, die vergezeld was van 'zwarten Piet, werd door den Voor zitter van den R. K. Volksbond, den heer A. H. van Noort, toegesproken. Vervolgens hield St. Nicolaas een toe spraak t;t de kinderen. Daarna werd door den lieer J. van der Werf, alhier, een aardige film vertoond, welke bij de kinderen zeer in den smaak viel. Crisis-Comité. Naar wij vernemen heeft de Burgemeester het initiatief geno men tot oprichting van een crisis-comité, uitgaande over de geheele gemeente, zoo mogelijk in aansluiting bij hel Nationaal Crisis-Comité. Het lijdt geen twijfel of er zal na de op richting var het comité een ernstic b?roep worden gedaan op ailer die iets te missen hebben want er zal veel worden gevraagd in net vertrouwen, da' ^eel zal worden ge geven. Men houdt er dus met ziin uitgaven re kening mede. dat er binnenkort een flipae extra uitgave bijkomt. Gevonden voorwerpen. Door J. B. uit deze gemeente werd gevonden een dames- portemonnaie niet eenig geld en andc-re voorwerpen. Inlichtingen hieromtrent kunnen worden verstrekt door den chef van Politie te Noorw ijkerhout. VOORHOUT. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente is op Vrijdag, 11 December a.s. des namiddags ora 7.15 uur bijeengeroepen ter behandeling van de navolgende punten: Notulen; Ingekomen stukken en Mededee- lingen; Schrijven van Ged. Staten, omtrent do ter goedkeuring ingezonden bcheersver- ordening op het waterbedrijf; Schrijven van „de Hanze" en de vakorganisaties om trent de steunverleening door middel van geldbonnen; Voorloopige vaststelling der rekening van het waterbedrijf over 1930; Voorloopige vaststelling der gemeentereke ning over 1929 en 1930; Voorstel van Bur gemeester en Wethouders tot aanwijzing van een persoon, welke bij ontstentenis van den gemeente-ontvanger, de betreffende werkzaamheden moet verrichten; School- geldreclamesRondvraag. Aanrijding. Gisteravond heeft op den hoek van den Loosterweg nabij perceel van den Berg wederom een aanrijding plaats gehad. Een auto botste daar op een hon denkar van een der Leidsche groentenven- ters. De hondenkar bekwam eenige mate- rieele schade. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Een en ander gaf eeni ge tijd nog stremming van het verkeer. De politie was spoedig ter plaatse. Hinderwet. Ter gemeente-secretarie alhier ligt ter inzage een verzoek met bij lagen van het bestuur van den Boekhorst polder aan Ged. Staten dezer provincie, om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het plaatsen van een stalen vijzel aangedreven door een electro-motor in het te stichten gemaal op het perceel kadastraal bekend gemeente Voorhout in sectie A, no. 471. Op Maandag 21 December a.s. des voormiddags om 11 uur kunnen bezwaren tegen de in williging van dit verzoek worden inge bracht ter gemeente-secretarie. Dienstplicht. Op 13 en 14 Januari 1932 zal ter gemeente-secretarie alhier in het bijzonder zitting worden gehouden ter in schrijving van de dienstplichtigen voor de lichting 1933.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6