SPORT UIT DE OMGEVING Agenda WOENSDAG 9 DECEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT ZERSTE BLAD PAG. 2 HET CONFLICT BIJ DE KON. VER. TAPIJTFABRIEKF.N. Gisteravond vergaderden in het gebouw van den Volksbond te Deventer de leden van den modernen textielarbeidersbond ..de Eendracht" betrokken bij het conflict aan de Kon. Ver. Tapijtfabrickcn, over de al dan niet aanvaarding van het werkge versvoorst el om den arbeid te hervatten op de bekende voorwaarden, dus 5 pet. loonsverlaging. Het advies van liet hoofdbestuur was deze verlaging te aanvaarden. Met 59 tegen 11 stemmen en 2 blanco werd echter het werkgevers voorstel ver worpen, zoodat de staking in Deventer dus blijft voortduren. GEEN SNIJBLOEMEN MEER IN FRANKRIJK. Tot 1 Januari. De Directie van den Landbouw deelt, mede, dat blijkens telefonisch bericht van den Rijkslandbowwoonsulont te Parijs het Journal Officieel'' van hedenochtend de inededecling bevat, dat het contingent voor den invoer van afgesneden bloemen uitgeput is, zoodat tot 1 Januari a.s geen snijbloemen meer in Frankrijk ton invoer worden toegelaten. WAT HET BIJGELOOF AANDURFT. Hoevelen loopen daarin! Een sigaretten firma plaatst een reus achtige advertentie in de pers, waarin ze mooie briefjes afdrukt zooals deze bijv.: „Mijnheer, Door het dragen van mijn gehikshanger kwam ik heden. 12 October, met mijn briefje uit de .Staatsloterij Lotisico met de 100.000". En deze: „Hedenmorgen deed ik een doosje.... open met de bedoeling een sigaret, op te steken. Daarin bevond zich een van uw gelukshangers. Deze heb ik aan mijn vrouw gegeven, die er een dankbaar ge bruik van maakte. Ook zou ik inderdaad voor de vaste waarheid aan moeten ne men dat deze aanhangers geluk aanbren- Reden daarvan is dat mijn vrouw van middag op een 1/10 Unie Obligatie No. 6112 de Premie van 3000.had". En dat in de vermaarde 20ste eeuw! Toch zal je zien, dat men zelfs op deze grove speculatie aanvalt. Het bijgeloof der menschen is reusachtig, te grooter naar mate het Geloof verdwijnt. Ook aan ons bureau was deze adverten tie aangeboden. Hoe jammer ook van de mooie order, we moeten er natuurlijk voor passen. We vonden ze echter ook in één katho liek blad opgenomen, maar dat moet be paald een vergissing zijn. GEMEENTERAAD VAN VOORSCHOTEN SCHAKEN. De Competitie van den Ned. Schaakbond. Gisterenavond is „In den Vergulden Turk" alhier wederom een wedstrijd voor de competitie gespeeld voor groep B Noord der 2e klasse. Thans was het Haagsche Westerkwartier II dc gast van het Leid- sche .Schaakgenootschap, om te spelen te gen het tweede tiental. De uitslag luidt als volgt L.S.G. II-HWKW II 1. G. SchoppenJ. J. A. v. Stolk 1/2—1/2 2. A. G. de Bleeourt—R. v. Vaalen 01 3. D. de Jong—J. B. Joustra XX 4. B. J. WittenbergJ. Mulder 0—1 5. Dr. J. F. Sirks-H. Hoen 1'2—1/2 6. S. P. Ouwerkerk—S. Hoen 1/21/2 7. L. J. RuttenW B Bruins 10 S. A. L. de WolfG. C. Herweyer 10 9. Ir. H. N. Frongon C. J. Schöttlendreier 10 10. J. Tjalsma C. F. W. Schöttlendreier XX Totaal 4 1/2XX—3 12XX De vermoedelijke einduitslag zal eon kleine overwinning worden voor de Leid- sche club. DE TOL TUSSCHEN DE TWEE DORPEN. Zal 1 Januari a.s. verdwijnen. Naar gemeld wordt, zal op 1 Januari 1032 do tol aan den straatweg tusschen Katwijk-Binnen en Katwijk aan Zee ver dwijnen. De gemeente Katwijk neemt het onder houd van den straatweg over en is voor nemens dien aanzienlijk te verbroeden. ST0MPWIJK. Volksbondsnieuws. Donderdag 10 Dcc. des namiddags 8.30 uur houdt de R. K. Volksbond afd. Stompwijk een ledenver gadering in het Café „De Nieuwe Schenk kan. De agenda vermeldt: 1. Opening door den voorzitter. 2. Notulen. 3. Mede- deelingen. 4. Merdedcclingcn Moederfonds. 5. Medcdeelingen Kolenbond. 6. Spreker voor „Concordia". 7. Rondvraag. S. Een half uur lachen. 9. Sluiting. Niemand blijve r.huis. Geboren: Suzanna Petronclla, d. van H. W. K. Vloon en P. L. Troijo. Johan nes, z. van J. Schouten en W. C. Lans. Maria Adriana, d. van C. Th. v. Haaster on A. C. Groonewegen. Philippus, z. van A. Th. Knijnenburg en J. Rozendal. Voorzitter: E. Yernède, burgemeester. Aanwezig alle leden. De notulen der vo- cige vergadering worden gelezen en on veranderd vastgesteld. Ingekomen stukken: Een drietal mis siven van Ged. Staten goedkeurende eeni- ge genomen raadsbesluiten. Een missive van Ged. Staten omtrent het verzoek van deze gemeente om vrijstelling van de ver plichting tot het doen geven van onder wijs in lichamelijke oefening voor de O. L. school in het dorp en den Rijndijk, mel dende dat de aangevraagde vrijstelling wordt vcrloend voor één jaar, tot 1 Jan. 1933. Een schrijven van de V. P. V. melden de dab het vorigo adres ingezonden door voornoemde verecniging wordt ingetrok ken. Deze stukken worden voor kennisge ving aangenomen. Een adres van don bond van Christelij ke politiebeambten in Nederland verzoe kende den tijdelijk agent van politie M. G. Remeijn een vaste aanstelling te geven en hein in dezelfde salarisschaal op te ne men als zijn vastaangestelde collega's. Een voorstel van de heeren J. J. Dijk man en W. G. Duynisveld om opheffing van de opcenten op de grondbelasting (on gebouwd). Een adres van G. J. Ypcrlnan en c.s. om verlaging van de electriciteitspri.is. Deze adressen worden evrwezen naar B. cn W. om praeadvïes. Teven3 is ingekomen een verzoek van de Burgerwacht om het gymnastieklokaal gra tis af te staan op één avond in de week van S10 uur voor het geven van een cur sus aan de leden van de Burgerwacht al hier. B. en W. stellen den raad voor aan het verzoek van adressante te voldoen en de gymnastiekzaal gratis verlicht en ver warmd voor dat doel beschikbaar te stel len. De heer J. Braggaar verklaart geacht te worden te hebben tegengestemd. Benoeming van 2 leden voor de com missie van toezicht op het Lager Onder wijs. De voordracht is als volgt: No. 1 (va cature-Rutten) J. TI. Rutten, No. 2 T. Ja ger en voor de vaeatnre-Bekker No. 1 J. Bekker, No. 1 B. C. Bolle. De heer J. Brugcaar wenscht iets te zeggen over deze voordracht, Spv. meent dat men bij het ormaken van de voordracht ook voor No. 2 iemand moet stellen van gelijke gecstes- strooming anders is het gevaar niet denk beeldig dat de commissie verandert in sa menstelling. De voorzitter zegt, dat de commissie van toezicht op het L. O deze voordracht aldus heeft ingediend en B. en W. hebben geen aanleiding gevonden om iets aan te merken op deze voordracht en haar aldus overgenomen. Wethouder J. Mens zet nader uiteen hoe deze voordracht tot stand is goko- mena Het geldt alhier de vertegenwoordi ging der O. L. School in de commissie en bij het opmaken is terdege geïnfor meerd in die kringen. Spr. heeft ais voor zitter dier commissie volstrekt geen be zwaar bij een vacature, de S. D. A. P. be treffende, ook voor No. 2 een S. D. A. P. te stellen, maar dan moet men uit die kringen ook candidaten voordragen. S^r. zal deze wenschen overbrengen aan de commissie. i Daarna worden lot leden dm- commissie benoemd J. H. Rutten en J. Bekker. J Door den voorzitter van het college van i Ged. Staten van Z.-H. is 23 Nov. j.l. do Gemeenterekening ievuggezondpn met eenige opmerkingen van administratieve!! aard. B. en W. stellen den raad voor aan het verlangen v. Ged. Staten te voldoen en de gemeente-rekening aldus te wijziee-1, j waardoor de ontvangsten van den gewo nen dienst inplaats van f 284382.381/2 wordt 284373.37 1/2 en het batig slot in plaats van 60083.22 1/2 wordt ƒ60074.22 1/2 Aldus goedgevonden. Door het bestuur van het Groene Kruis alhier is een verzoek ingekomen om een subsidie te verleenen voor de bestrijding van de T.B.C. van 360.— B. en W. advi- seeren den raad de gevraagde subsidie te verleenen. Zonder hoofdelijke stemming wordt dit voorstel met algemeene stem men aangenomen. Vervolgens stellen B. en W. den raad voor de overeenkomst op te zeggen aange gaan met de gemeente Veur om op het burgerlijk kerkhof te Veur het recht van begraven te hebben voor onze gemeente tegen een betaling van 10 per jaar. daar na de reconstructie van de Ned. Herv. be graafplaats onze gemeente een overeen komst heeft aangegaan met de kerkvoog den om op die begraafplaats lijken uit on ze gemeente te doen begraven. 'Wordt aldus aangenomen. Volgens de gewijzigde Gemeentewet moeten de takken van dienst worden aan gemerkt en. in de beheersverordoning dier bedrijven eenige wijziging worden aange bracht, die noodig zijn tengevolge van de vernummering dier wet. B. en W. bieden dus den raad een nieuwe verordening aan, bestaande uit een 20-tal artikelen, betref fende het beheer van de gas- waterleiding, badhuis en electriciteitsbedrijven. Zonder hoofdelijke stemming wordt deze ontwor pen verordening aldus vastgesteld. Punt 7 der agenda vermeldt een voorstel tot intrekking van de verordening op de heffing van besmettelijke ziektegelden en vast te stellen een nieuwe verordening. Het voornaamste verschil in de nieuwe veror dening bestaat hierin, dat thans duidelijk is aangegeven, dat deel van de kosten wat belanghebbenden geheel of ten deele ver schuldigd zijn, voorzoover hun inkomen f 1500 of meer bedraagt. Immers wordt 50 pet. van deze kosten door het Rijk ver goed en de kosten van het doktersonder- zoek is vastgesteld than3 op 2.50 in plaats van ƒ5. Aldus wordt de oude verordening zonder eenige discussie ingetrokken en de nieuwe verordening vastgesteld. Het onderhoud van de plantsoenen enz. in het Burgemeester Vernèdepark was tot op heden opgedragen aan den heer D. Tes- ko voor cene vergoeding van 12.50 per week, voor bepaalde werkzaamheden wercl nog jaarlijks een zekere soms voor bijwerk uitbetaald. In 1930 bedroeg dit 454.50, zoodat in 1030 dit onderhoud heeft gekost te samen 1104.50, en in 1931 is tot dusver uitgegeven 908.75. Deze som was naar de meening van B. en W. wat hoog en daarom heeft het college van B. en W. een inschrij ving doen houden. Ingeschreven is dooi de firma Bouw voor 700, W. Zoetemelk 910 en D. Teske 884. B. en W. stel- leu den raad voor liet onderhoud op te dra gen aan de firma Bouw alhier. De heer W. G. Duynisveld vraagt of alle plantsoenen hieronder begrepen zijn en de heer J. Brag gaar vraagt of het niet wensohelijk is het onderhoud van de verschillende plantsoe nen tegelijk uit te besteden. De voorzitter antwoord den heer W. G. Duynisveld, dat de aanbesteding alleen geldt voor het Burgemeester Vernèdepark en wethouders C. Eggink Sr. zegt, dat het onderhoud van bedoeld park een groote som vereischtte, daarom is men tot aan besteding overgegaan, de andere plantsoe nen worden onderhouden door W. Zoete melk alhier tot volle tevredenheid van B. en W. Er is dus geen reden dit onderhoud hem af te nemen, waarna dit voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Geldleening. Vervolgens wordt op voorstel van B. en W. besloten een geldleening aan te gaan voor een deel der buitengewone uitgaven groot 100.000 nominaal tegen den koers van 100 pet. (a pari) tegen een jaarlijLsche rente van 5 1/8 pet. en deze leening af te sluiten bij de directie van de pensioen fondsen voor de Koloniale Landsdienaren en Lokale ambtenaren. Aldus aangenomen. De voorzitter deelt den raad mede, dat alle eigenaren op de Kattenlaan zich be reid verklaard hebben de beiioouJgdo gron den af te staan voor de verbreeding en be- rioleering van de Kattenlaan, zoodat deze zaak dus ter hand genomen kan worden. Echter komt in het plan nog eenige me andering, zegt de voorzitter, daar liet huis toebehoorende aan den heer H. TI. Beu- kenholdt meet worden afgebroken en aan vankelijk was men van plan dit wederom op te bouwen, doch de eigenaar wenscht I thans liever de geraamde kosten te ontvan- i gen en later een ander huis zelf te bouwen, waartegen B. en W. geen bezwaar heb- ben, weshalve B. en W. den raad voorstei- len bedoeld huis met grond aan te koo- j pen voor 2000, zijnde het bedrag dat reeds in de som van 18000 van de bogroo- j vereenigen met dit voorstel, doch wenscht eenige inlichtingen omtrent het afwerken van den vrijkomenden gevel, welke de voor zitter hem verstrekt, waarna dit voorstel wordt aangenomen met algemeene stem men. Bij de rondvraag vestigt de heer J. Brag gaar de aandacht van B. en W. op de wets voorstellen der regeering, die de autonomie van de Gemeente aantasten. De Vereeni- ging van Ned. Gemeenten heeft hiertegen een actie op touw gezet. Spr. wenscht deze actie te steunen met een adhaesiebetuiging. D» voorzitter zegt, dat dit .denkbeeld reeds besproken is op een vergadering, waar spr. bij tegenwoordig is geweest, doch men was vrij algemeen de overtuiging toe gedaan, dat het beter is geen aparte ad- ha esiebetuigingen te zenden, daar de Ver- eeniging van Nederlandsche Gemeenten handelt namens de verschillende Gemeen ten. Nadat de heeren D. Limburg en wet houder Mens hierover nog eenige opmer kingen. hebben gemaakt, wordt besloten geen adhaesiebetuiging te zenden en wordt de openbare vergadering gesloten. SASSENHEIM. Kiesvereeniging. In een gehouden vergadering van de A. R. Kiesvereeniging is een nieuwe functieverdecling gemaakt welke het bestuur thans is samengesetld als volgt: A. Vogelaar, le voorz., H. v. Zonneveld, 2de voorz., G. v. d. Heijden, lste secr., M. Benschop, 2de seer., W. Bergman, penningm., J. v. Leeuwen Lzn., 2de penningm., G. v. Tol, algem. adjunct. Sassenheimsche 1 Jsvereeniging. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van bovengenoemde vereeniging zal heden avond te 7 uur in do zaal van „Het Bruine Paard" een vergadering worden gehouden welke een eenigszins feestel\k karakter draagt. Behalve de uitgcbre'de agenda, waaronder instal.atie v«in den voorzitter, welke ook een fees!rede zil uitspreken, wordt ook nog een film ver toond genaamd „Holland in ijs". Aan het slot verloting van een Leutige col lectie bloemen en planten. Liefdadigheidsuitvoering. Op-20 Jan. zal ten bate van de kraamverpieging van den R. K. Vrouwenbond en het co mité „Hulp in Nood" een liefdadigheids- uitvoering worden gegeven. Hiervoor zijn verschillende personen bereid gevonden hun medewerking te verleenen. Het pro gramma zal nader worden Lekend ge maakt. Ontspanningszaal. Evenals van Ka tholieke zijde gezorgd is voor de werk- loozen een ontspanningszaal to krijgen, ie gistermiddag in „Concorlia" door de afgevaardigde van kerkgenootschappen en diverse Protestantsche vei eemgi ogen be sloten, zoo spoedig mogelijk ook hierin te voorzien. TER-AAR. Een mooie daad. Als de winter komt worden de kleeding en dekking terdege na gezien. Zoo zou een ieder doenHelaas er zijn er zoovele, die dit niet kunnen, die dit voorheen ook konden doen, doch door de huidige crisis hebben zij nauwelijks te eten, zoodat ze niets overhouden om zien te kleeden. En toch zoeken ook zij zich te gen den winter te beschutten. Doch geluk kig is hier de Lidwinavereeniging; die al door met behulp van eenige dames aan het zwoegen is voor kleeding voor arme men schen. Prachtig! Maar daarnaast heeft een milde gever een belangrijke som gelds geschonken, om, evenals het vorig jaar, dit te besteden voor de arme menschen in de vorm van dekens. Hiervoor komen in aanmerking de gezin nen van drie kinderen en meer. Degenen, die er dus voor in aanmerking komen, kun nen zich opgeven tot Vrijdag a.s. De be doeling is, dat de dekens gegeven worden met Kerstmis, dus een mooi Kerstgeschenk. Opgave kan men doen bij het bestuur van de Lidwinaveréeniging. Een woord van dank aan den milden ge ver is hier wel op zijn plaats, evenzoo lan het bestuur van de Lidwinaver., die steeds maar werkt voor de arme menschen. Een wedstrijd op het groene laken. Voor velen zal het nog onbekend zijn, dat in Ter-Aar een biljartclub is opgericht die haar clubhuis heeft in het Café Verhoef te Papeveer. De naam van de club is „Mono- pole". Eenige weken geleden heeft zij een wedstrijd gespeeld tegen een combinatie uit Alphen, waar zij met een overwinning, die uit het vuur gesleept werd-, uit het strijdperk kwam. Woensdagavond zal weer zoo'n soortge lijken wedstrijd gespeeld worden tegen die combinatie, maar die versterkt is. Dus „Monopole" wacht een zware wedstrijd. Wij hopen, dat zij Alphen met een nederlaag naar huis stuurt. ALKEMADE. Crisis-corr.ité. Het plaatselijk crisis comité alhier publiceert in een advertentie in dit blad een oproep tot het geven van bijdragen tot leniging van den nood der bevolking. De penningmeester van het comité is de heer J. Penning de Vries te Oude wete ring, giro 19259. Men zie desbetreffende annonce in dit blad. ALPHEN A. D. RIJN. ONREGELMATIGHEDEN BIJ DE NOODSLACHTPLA ATS 1 Een onderzoek door de Justitie. Aan de gemeentelijke noodslaehtplaats alhier zijn naar wij vernemen eenige onre gelmatigheden aan het licht gekomen. Ge- i bleken moet zijn dat van een veehouder al- 1 hier een koe aan de noodslaclitpiaats is ge- slacht en waarvan het vleesoh voor con sumptie is verkocht. De betrokken veehou der moet als opbrengst van genoemd rund slechts een afrekening hebben ontvangen van f 60.— terwijl de koe plm. 600 pond moet hebben gewogen. Voorgegeven werd i dat een groot gedeelte v.eescb begraven iiad moeten worden. Bij opgraving moet echter plm. 80 pond zijn gevonden. Van een i aanzienlijke hoeveelheid vleeseh moet dus geen verantwoording hebben plaats gehad. Overigens vernemen wij dat bij ingesteld 1 onderzoek door de Justitie, hoewel wij hier- I van nog geen bevestiging konden bekomen, daar het onderzoek nog niet is beëindigd, j gebleken is, dat ook reeds vroeger onregel- I matigheden moeten hebben plaats gehad, j Verkeerd. Bij het boomen rooien op het erf van den landbouwer P. aan de Hal veraak, is een boom op het dak van het z.g. boenhok gevallen, waardoor het dak en de schoorsteen grootendeels werden vernield. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Damsport. De uitslag van dc alhier ge speelde wedstrijd A.D.C. IA.D.C. II voor het Rijndistrict is als volgt: A.D.C. I—A.D.C. II W. de Knijff—Jac. v. Ofwegen 20. J. GodthelpD. Bevaart 11. Joh. v. Ofwe genG. Kom 02. J. D. v. BerkelJ. Jan sen 20. C. BraskerC. Sehollaardt 20. J. v. d. Horst.J. Nachtegaal 0—2. J. Rijns burgerP. Brasker 20. A. v. Triest—-G. v. Berkel 20. M. OosthoekG. Groenen- berg 11. J. KureveenP. Laros 11. To taal 13—7. Roodvonk. In onze gemeente zijn weer eenige gevallen van roodvonk geconsta teerd. Gevonden. Aan het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen omtrent een gevon den heerenrijwiel. BOSKOOP. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente zal Donderdagavond te 7 uur in een openbare vergadering ten gemeentehuizc bijeenkomen. Agenda: 1. Opening; trekking van num mer voor stemming en rondvraag. 2. Vast stelling van de notulen van de vergadering van 12 Nov. 1931. Ingekomen stukken. 4. Mededeelingen. 5. Vaststelling van de ba lans, winst- en verliesrekening der bedrij ven over 1930. 6. Voorloopige vaststelling van de gemeenterekening over 1930. 7. Goedkeuring rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1930. S. Vaststelling van een suppletoir kohier der belasting op hon den 1931. 9. Voorstel tot benoeming van een ambtenaar van den Burgerlijken Stand. 10. Voorstel tot wijziging van de verordening regelende de verdeeling der werkzaamhe den tusschen de verschillende ambtenaren van den Burgerlijken Stand. 11. Vaststelling van een concept-bes'uit tot wijziging der begrooting vcor 1931. 12. Voorstel tot on- derhandsche verhuring van de percee'en j Kerkstraat nos. 10 en 12. 13. Voorstel tot verhuring van eenige perceelen land. 14. Woensdag, R. K. Oudersavond, Kleine Stadszaal, 8.15 uur. Woensdag, Leidsche Kunstkring voor Al len. Stadsgehoorzaal, 8.15 tur. Zondag. Opvoering van het „Spookhui* (Rotterd. Hofstad Tooneel). Schouwburg, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 7 tot en met Zondag 13 Dec. waaargenomen door de apotheken: G. F. Reijst, Steen straat 35, telefoon 133 en A. J. Donk, Doezastraat 31, telefoon 1313. Prae-advies van B. en W. op het door den heer J. H. van Straaten van Nes ingedien de verzoek, inzake den aanleg van een parkje. 15. Voorstel tot beschikbaarstelling van een bedrag van f 10.000.—, voor de stichting van een permanent tentoonstel lingsgebouw. 16. Voorstel tot beschikbaar stelling van een terrein voor de vereeniging van Boskoopsche culturen. 17. Voorstel tot vaststelling.van: a. een besluit tot aanwij zing van takken van dienst; b. een veror dening op het beheer van der bedrijven; c. een besluit tot aanwijzing van een des kundige, als bedoeld in artikel 265 der ge meentewet. 18. Rondvraag. 19 Sluiting. Crisis-Comité. Naar wij vernemen is de Burgemeester dezer gemeente voorne mens in den loop dezer week over te gaan tot de vorming van een crisis-comité dat in zijn samenstelling ongeveer een afspiege ling zal zijn van het Nationaal Crisis-comi- t' waarvan het ook een afdeeling, zal vor men. NIEUWVEEN. Steunregeling voor werkloozen. Maandagavond is- in de raadsvergade ring o.m. ter sprake gekomen de' steun regeling voor werkloozen. Na ellenlange discussies is daaromtrent het volgende besloten: Art. 1. Om in aanmerking te komen voor steunuitkeering, moet men: a. een formulier invullen, waarvan het model door B. en W. wordt vastgesteld en kosteloos ter secretarie verkrijgbaar is; b. op den dag der steunaanvrage een jaar in deze gemeente wonen. In zeer bijzondere gevallen, ter beoordeeling van B. en W., kan men de onder b. bedoelde bepaling, afgeweken worden. Art. 2. Ongeorganiseerde arbeiders ge nieten alsnog geen uitkeering, doch kun nen in gemeentedienst te werk worden gesteld ad 0.40 per uur. Art. 3. a. Voor gehuwde georganiseerde arbeiders wordt het gezinsinkomen vast gesteld op 7.—r per week, vermeerderd met 0.75 per week voor elk kind be neden 16 jaar. Voorts zal aan alle gehuwde arbeiders die in de uitkeeringsperiode 19311932 een uitkeering uit hun werkloozenka?v ontvangen, per week 0.50 beschikbaar worden gesteld, als1 tegemoetkoming in de aan hun werkloosheidskas te, betalen contributie. b. Aan georganiseerde, arbeiders, onge huwd zijnde, wordt zoolang zij een uit keering uit hun werkloozenkas ontvan gen, geen enkele ondersteuning verleend. Art. 4. B. en W. behouden zich het recht, voor aan ingezetenen, niet in deze regeling bedoeld, en die een daartoe strekkend verzoek aan hun inzenden, een zekere steun uit de gemeentekas te ver leenen. Art. 5. De in deze regeling bedoelde steun kan tot voor de helft in natura bestaan (een z.g. bonnenstelsel wordt hiermede bedoeld. De bonnen kan men gebruiken voor welk doel ook. Alleen bonnen door Nieuwveensche winkeliers bij de gemeente ter inwisseling aangebo den, worden geaccepteerd). Art. 6. Tegen alle door B. en W. geno men beslissingen is beroep op den Raad toegelaten. Art. 7. Deze regeling is geldig tot 31 Jan. 1932. ZOETERWOUDE (Hooge Rijndijk). Volksbond. Gisteravond vergaderde de R. K. Volksbond afdeeling Zoeter- woudeLeiderdorp in het patronaatsge bouw onder leiding van den voorzitter, den heer I. J. Klaver. Na een kort openingswoord van den voorzitter wercl mededeeling gedaan van de ingekomen stukken, w.o. een brief van het centraal bestuur, betreffende het ge schil met het rechtskundig bureau, waar in werd medegedeeld dat het C. B. de kosten niet voor haar rekening kan ne men. Alsmede de ontwerp-statuben van het te stichten Dioc. Ziekenfonds. De voorzitter meende, dat dit voor onze af deeling van weinig beteekenis was. Na eenige bespreking werd besloten dit aan te houden en aan het Centraal Bestuur nadere uiteenzetting te vragen, zoo mo gelijk door een spreker. 'Hierna kwam in bespreking de werkloozenregeling. Deze regeling was in Zoeterwoude vrij goed. Alvorens met. de behandeling der agen da voor den Centralen Raad te beginnen, I stelde het bestuur voor, geen afgevaar digde te sturen, le. om financieele re den en ten 2e. omdat daar toch niets te bereiken valt. Zonder stemming werd hiertoe besloten. Bij het voorstel tot het orga niseeren van een kinderfeest tijdens de Kerstda gen, werden de plannen van het bestuur medegedeeld, waarna besloten werd een kinderfeest te houden voor de school plichtige kinderen der leden in den na middag op den 2den Kerstdag. De leden werden verzocht aan den bode op te ge ven, hoeveel kinderen daaraan zullen deelnemen. Nadat nog enkele huishoudelijke zaken waren medegedeeld, werd deze vrij goed bezochte vergadering door den voorzitter met een woord van dank op de gebruike- lijke wijze gesloten.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2